Wetenschap en Kunst Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Afloop, Verkoopingen, Aanbestedingen, en? Briefwisseling. Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Stukken voor den Gemeenteraad van Goes. Zuiderzeepolders heeft het trekpaard waarschijnlijk een goede kans; ook zal de vervanging van trekossen door paarden in het buitenland aan de fokkerij ten goede komen. Voorloopig zal het eenige middel, om uit de malaise te geraken zijn: het bren gen van overeenstemming tusschen pro ductie en behoefte. Met het oog op het groote aantal producenten zal de produc- tiebeperking niet gemakkelijk te bewerk stelligen zijn, doch in de verplichte hengstenkeuringen bezit men toch 'n mid del: door n.l. de keuringseischen zwaar der te maken en in overeenstemming te brengen met de eischen, te stellen aan het paard als economische krachtbron, kan met het aantal goedgekeurde hengsten beperken, zoodat de overgebleven goedge keurde minder concurrentie ondervinden en het dekgeld hooger kan zijn! Daardoor weer zal het aantal ter dek king aangeboden merriën dalen. Het Stamboek zal door zulk een streng door gevoerde selectie-maatregel wel tegenstand te wachten zijn van hen, die daardoor aanvankelijk schade lijden, doch het mag roor deze protesten niet opzij gaan. Restauratie kerktoren. B. en W. deelen mede, dat naar zij van be voegde zijde vernamen, de bespeelbaar- heid van het klokkenspel er bel.mgrijk bij zal winnen, wanneer de beweging der klepels wordt ingericht volgens het z.g. tuimelaarsysteem in plaats van het be staande z.g. broeksysteem. De meerdere kosten hiervan bedragen ongeveer f 425, welk bedrag, vergeleken bij de totale kos ten der torenrestauratie, een vrij onder geschikte rol speelt. Zij stellen daarom voor tot het aanbrengen van een tuime laarsysteem over te gaan. Standplaats autobussen. De standplaats voor autobussen aan de Koe poort is te klein geworden. Het is mogelijk, het getal plaatsen te vergrooten met 7 en te .brengen op 20, wanneeT de driehoekige verhooging wordt teruggebracht tot een soort perron ter breedte ..van 4 'M. De kosten ,dezer verandering worden door den Directeur der Gemeentewerken geraamd op f 1290. Van de gelden, welke zijn toegestaan voor het in orde brengen van de bestaande inrichting, is nog on geveer 300 over, zoodat bovenbedoelde verbetering ongeveer f 1000 zal kosten, waartegenover staan de door de autobus ondernemers te .betalen staangelden. B. en W. geven den Kaad in overwe ging. tot deze verbetering te besluiten. Aankoop van grond aan de S c b e 1 d e s t r a a t. Bij besluit van den Raad van 24 Juni 1925 werd aan het Burg. Armbestuur voor den prijs van f 0,50 per M2. verkocht een stukje grond aan de Scheldestraat, hetwelk bij den aanleg dier straat was overgeschoten. Het heeft toen niet de aandacht ge trokken, dat zich in de onmiddellijke na bijheid een tweede strookje grond be vindt, feitelijk deel van de Scheldestraat uitmakend, doch in eigendom toebehoo- rend aan het Burgerlijk Armbestuur. Ware de attentie daarop destijds ge vallen, dan bad best een ruiling tot stand kunnen worden gebracht. Het Burgerlijk Armbestuur is thans bereid, bet in de tweede plaats genoemde stukje grond aan de gemeente af te staan, eveneens voor f 0,50 per M2. De afmetin gen van het terreintje zijn ongeveer 40 bij 3 M., zoodat de koopsom ongeveer om en bij f 60 zal bedragen. B. en W. stellen den Raad voor, tot de zen koop te besluiten. Bewapening Gemeent e-P o 1 i- t i e. Het Hoofdbestuur van den Algemee-, nen Nederlandscben Politiebond verzoekt om betere bewapening van het politie-per- soneel dezer gemeente. Naar aanleiding hiervan rapporteert de Commissaris van politie, dat de agen ten zijn voorzien van een sabel en een wapenstok, doch dat er voor het gehee- le kqrps slechts één revolver en dan nog een verouderd model aanwezig is. De commissaris acht het gewenscht, dat ieder agent van een modern repeteerpi- stool wordt voorzien en dat verder één stel handboeien van nieuw model wordt aangeschaft. De kosten der pistolen, met inbegrip van tasschen met riem voor 13 man worden met inbegrip van de noodige pa tronen geschat op f 401,25, die van de handboeien op f 7,50, totaal f 408,75. Verwarming beursgebouw. Reeds gedurende den zeer kouden winter 1928'29 werd terloops door de Beurs- commissie de wensehelijkheid uitgespro ken van het aanbrengen van eenige ver warming in het beursgebouw gedurende de wintermaanden. Destijds was er in hoofdzaak sprake van één of meer ka chels, waaraan de beursbezoeker zich nu en dan zouden kunnen warmen. Bij het naderen van den winter 1929 '30 kwam de 'belangstelling voor deze zaak opnieuw naar voren, hetgeen heeft geleid tot een schriftelijk verzoek van de Beurs- commissie aan B. en W. Na gepjeegd overleg met den directeur van Gemeentewerken en dien van het Gasbedrijf, hebben B. en W. gemeend, van het denkbeeld van plaatsing van een of twee kachels te moeten afzien. Immers hierdoor wordt geen gelijkmatige verwar ming van het vrij groote gebouw verkre gen, te minder, waar de buitendeur vrij wel geregeld openstaat. Het gevolg hier van zou zijn, dat zich rondom de kachels steeds een, kring van personen zou vor men, terwijl zij, die zich in de z.g. cellen of bij de door hen gehuurde tafelvlakten bevinden, van de warmtebron niet, al thans in zeer geringe mate, zouden profi- teeren. De aandacht van B. en W. is gevallen op de gasconvectoren, zijnde radiateur- mige gaskachels met automatische warm- teregulateurs, welke zuinig in het gebruik zijn en een aangename, regelmatige ver warming doen verkrijgen. Bovendien is de bediening zeer eenvoudig en gemakke lijk en is verspreiding van rook en stof buitengesloten. Tenslotte kan deze nieu we wijze van verwarming wellicht als voorbeeld dienen voor anderen en aldus medewerken tot verhooging der gasafgifte De bedoelde toestellen voldoen in de praktijk zoo goed, dat reeds vaststaat, dat de Ambachtsschool na de verbouwing geheel door middel van gasconvectoren zal worden verwarmd. Wenschelijk is het evenwel, tevens een tochtportaal met doordraaiende deuren aan te brengen, opdat er van de geprodu ceerde warmte zoo weinig mogelijk ver loren ga. Blijkens opgaven van de beide directeu ren bovengenoemd, worden de kosten ge raamd als volgt: Aanbrengen der gaska chels f 950; Idem van een tochtpor'.aal f 450, totaal f 1400. De exploitatiekosten worden als volgt getaxeerd: gasverbruik per seizoen f 35; Onderhoud en metorhuur f 17,50; Annuï teit van de inrichtingskosten ad 4ü pet f 85,96. Totaal f 138,46. Deze kosten denken B. en W. zich ge dekt door een toegangsgeld, te heffen ge durende den termijn in den loop waar van de beurs verwarmd zal zijn en wel ad f 0,10 per bezoeker, terwijl er moge lijkheid zal bestaan, tot het nemen van abonnementen ad f 1 per persoon. In aan merking nemende het getal beursbezoekers per marktdag, hetwelk vanzelfsprekend niet nauwkeurig bekend is, doch op onge veer 75 wordt getaxeerd, zouden de kos ten door heffing van bedoeld recht gedekt kunnen worden. Restauratie kerktoren. De restauratie van d£n dakruiter op het dak der Groote of St Maria Magdalenakerk, waaraan thans wordt gearbeid, heeft aan getoond, dat behalve de herstelling van dit bouwwerk, nog meerdere voorzienin gen dienen te worden getroffen, ook al in verband met de geheele kerkrestauratie. Zoo heeft de kerkvoogdij er de aandacht op gevestigd, dat in de voormalige „wan- delkerk" een plafond is aangebracht en het geheele gebouw voortaan regelmatig verwarmd zal worden, het bestaande stel sel van opwinden van het torenuurwerk door middel van tot op den grond han gende gewichten niet kan worden gehand haafd. Verder is gebleken, dat eenige klokken van het klokkenspel vernieuwd en andere hersteld moeten worden. B. en W. hebben zich daarom in ver binding gesteld met de twee firma's 'hier te lande, die zich met de vervaardiging en reparatie van torenuurwerken en klok kenspelen belasten, n.l. de N.V. Fabriek van Torenuurwerken, Carillons en Rader werken, v.h. J. H. Addicks en Zoon te Amsterdam en de firma B. Eijsbouts te Asten. Beiden geven in overweging over te gaan tot aanschaffing van een nieuw automatisch electrisch uurwerk met mo toropwinding, vier nieuwe wijzerborden met wijzers en hermonteering van alle klokken. De firma Addicks adviseert tot het doen overgieten van 12 klokken en 'het doen vernieuwen van 2; de firma Eijs bouts geeft in overweging 3 klokken te laten vernieuwen en 32 te laten herstellen. Uit een berekening van den Directeur van 'Gemeentewerken, blijkt, dat de aan bieding van de firma Addicks in totaal neerkomt op f 5793, en die van de firma Eijsbouts op f 6075. Laatstgenoemde fir ma is dus duurder, alhoewel het verschil in prijs miniem is. De ervaringen, die B. en W. gedurende verscheidene jaren van het werk der fir ma Eijsbouts hebben opgedaan zijn steeds zeer gunstig geweest, zoodat zij vertrou wen, dat, wanneer haar de werkzaamhe den bovenomschreven worden opgedragen torenuurwerk en klokkenspel tot volle te vredenheid zullen worden in orde ge bracht. Omtrent het werk van de firma Addicks hebben B. en W. geen ervaring. Waar het prijsverschil gering is, geven B. en W. de voorkeur aan de firma Eijs bouts. 'Door electrificatie van het torenuur werk vervallen de kosten van opwinden, thans f 245 per jaar bedragende, waarte genover dan natuurlijk de kosten van 'het stroomverbruik komen te staan, geraamd op plm. f 75 per jaar. Subsidieering Tuberculose bestrijding. Bij raadsbesluit van 22 Maart 1928 werd besloten om aan de Goesche Wijkverpleging ten 'behoeve der tuberculosebestrijding, een subsidie uit de gemeentekas toe te kennen van ten hoog ste f 500 per jaar, onder bepaling, dat het gemeentelijk subsidie dat van de gezamen lijke armbesturen niet zou overtreffen. De Goesche Wijkverpleging heeft zich nadien opnieuw tot den Raad gewend met het verzoek, om het gemeentelijk subsidie niet langer afhankelijk te stellen van de bijdragen der Armbesturen, doch om te zetten in een vast bedrag ad f 500, zulks uit overweging, dat de tuberculosebestrij ding niet als armenzorg is aan te merken. B. en W. kunnen zich hiermede yereenigen. Subsidies?n g Wijkverple- g i n g. Bij raadsbesluit van 2 October 1919 werd voor de eerste maal besloten tot sub sidieering der instellingen voor wijkver pleging hier ter stede en wel tot een be drag van f 75 per jaar voor elke verpleeg ster, die met wijkverpleging zou worden belast. Dientengevolge ontving de Goesche Wijkverpleging aanvankelijk jaarlijks f 75 en de R. K. Wijkverpleging „St Joanna" f 350. Het subsidie aan de Goesche Wijkver pleging werd eenige malen in verband met bovenvermelde bepaling, verhoogd en bedraagt thans per jaar f 225. Het aantal verpleegsters van „St Joan na" dat wijkarbeid verricht, is sedert de tot stand koming van het nieuwe zieken huis gereduceerd tot één. Dientengevolge diejut het subsidie te worden verminderd weshalve B. en W. voorstellen, dit te re kenen vanaf 1 Januari 1930 terug te bren gen tot f 75 per jaar. Kunstmatige regen. A.s. Vrijdag zal de proefneming, die het verwekken van regen ten doel heeft, worden herhaald. Men zal om 2 uur te Schiphol opstijgen en vandaar vliegen naar de Noordzee, waarboven tusschen Sciheveningen en Katwijk, het experiment zal plaats hebben. Zoo geen wolken aan wezig zijn, zullen ze worden opgewekt. Opgravingen te Jeruzalem. Bij graafwerk in de nabijheid van de Hebreeuwsche Universiteit heeft men een aantal oude sarcophagen ontdekt uit den tijd van Herodes. Voorts heeft men ter plaatse aardewerk opgegraven, dat ver moedelijk afkomstig is van de verwoes ting van den tweeden tempel. De ge vonden sarcophagen dragen op schriften in liet Hebreeuwsch en in het Grieksch. De opgravingen worden thans voortgezet onder leiding van da archaeologische af- deeling van de Heb-rc iwsche Universi teit. TEGEN DE KINDERVERLAMMING Als vevolg van het bezoek, dat Dr N. M. Josephus Jitta, voorzitter van den Neder- landschen Gezondheidsraad en Prof. Dr H. Aldershoff, directeur van het Rijks Se- rologisch Instituut te Utrecht, dezer da gen aan den heer D. Timbal, directeur van de afdeeling. Hygiëne van het Belgi sche Departement van Binnenlandsche Zaken 'hebben gebracht, zal met goedkeu ring van beide regeeringen een gemengde commissie, bestaande uit 4 of 5 Neder- landsche en evenveel Belgische epidemilo- gen worden samengesteld, teneinde de grondslagen te bepalen tot een gemeen schappelijke actie tegen kinderverlam ming. Indien tusschen beide regeeringen over eenstemming wordt bereikt, zal de eerste bijeenkomst van deze oommisisie reeds over 8 dagen in de Belgische hoofdstad plaats vinden. ROTTERDAM. Hedennacht is een auto op den hoek Heemraadsingel—Rochussen- straat tegen een "boom gebotst. De twee inzittenden, de 41-jarige chauffeur H. en de 32-jarige kantoorbediende J. bekwa men ernstige hoofdwonden. De auto is in beslag genomen. Beide personen waren 'dronken. ROTTERDAM. In het Ziekenhuis is overleden de 22-jarige kleermakersknecht S., die Woensdagavond door een motor rijder (welke een heele serie ongelukken veroorzaakte) is aangereden. GRONINGEN. De knecht H. van den landbouwer W. te Reek is Zaterdagmid dag door het op hol slaan van de paar den van den wagen gevallen. Hij moest met ernstige verwondingen in het Zieken huis worden opgenomen en was vanmor gen nog niet tot bewustzijn gekomen. BOXTEL. Gisteravond isbrand uitge broken in de opslagplaats van gezaagd hout van de firma Van Eerden. Het vuur greep snel om zich heen. De brandweer ken aanvankelijk de aansluiting op de waterleiding niet vinden. Later kon wa ter worden gegeven en was men 'het vuur vrij spoedig meester. Een groote voorraad hout is vernield. De schade wordt niet door verzekering gedekt. BREDA. Gisteravond zeven uur is de beer De R., die op een motorrijwiel, met als duo-passagier dhr L., reed, in botsing met de stoomtram gekomen. L. werd vreeselijk verminkt en was op slag dood. De R. werd licht aan het hoofd gewond. L. was 30 jaar oud en ongehuwd. De R. reed met zeer gedempt licht. HARDENBERG. Te Bruth (Ambt Har- denberg) is het 2^ jarig kind van den landbouwer B. spelenderwijs te water ge raakt en verdronken. NEW-YORK. Uit Havanna op Cuba gemeld, dat de politie, die op de hoogte was gebracht van de verspreiding van valsche 100-dollar biljetten, een aantal personen in verband hiermede heeft ge arresteerd. JERUZALEM. Van de 14 personen, werkzaam op het Amerikaansche consu laat, zijn er 13 ontsla^ Naar verluidt, is een groot aantal gevallen van corrup tie bij de paspoo-rt-afdeeling ontdekt. PARIJS. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een bomaanslag op de woning van den burgemeester van Biza- nef. een plaatsje bij Toulouse, plaats ge had. De bewoners werden uit hun slaap gewekt. De muur aan de ïrontzjjde weid ernstig beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. Vermoedelijk is het hier een politieke aanslag. PARIJS. Zaterdag en Zondag is de Fransche socialistische partij in buitenge woon congres bijeen geweest ter bespre king van het deelnemen aan de regeering. Na langdurige discussies werd met 2066 tegen 1507 stemmen een motie aangeno men tegen het deelnemen der socialisten aan de regeering onder de huidige om standigheden. LONDEN. De bocht van Gibraltar is door hevige wervelstormen geteisterd. Het Spaansche kabelschip Amber ontkwam ter nauwernood aan het lot, dat het En- gelsche stoomschip Swanley trof, dat aan land werd gedreven. Overal is groote schade aangericht. De telefoon- en tele graafkabels zijn op vele plaatsen verbro ken. De vloot-conferentie. LONDEN. Van welingelichte zijde wordt gemeld, dat de antwoorden van de vijf delegaties, ten aanzien der te behandelen kwesties, zijn binnengekomen. Japan wenscht eerst de slagschepen kwestie te behandelen, Amerika dringt aan op een spoedige behandeling van het kruiservraagstuk. Italië stelt zijn be slissing afhankelijk van de verdere ont wikkeling der besprekingen. Frankrijk wenscht een beslissing of de ontwapening ter zee zal plaats vinden volgens de door hem voorgestelde beperking der tonnage in het algemeen of volgens het Engel- sche systeem (een beperking der tonnage voor elke catagorie afzonderlijk). Ook wordt gemeld, dat de informatieve besprekingen, die reeds Donderdag zijn aangevangen, ook gisteren werden voort gezet en tot op zekere hoogte verbetering hebben gebracht. GOES. Overleden: Catharina Wilhel- mina de Jonge, 56 j.; Helena Vermaire, 70 j. 3 Sehore, echtgenoote van Jan van koeveringe. Rotterdam, 27 Jan. '30. Veemarkt. Aanvoer: 472 Koeien en ossen, 200 vette kalveren, 719 Schapen en lammeren, 1259 varkens. Prijzen 'per halve kilo: koeien 32,5 37,5, 4648, 52,555; ossen 41, 45 48. 52,555; vette kalveren 62,570, 75 —80, 90—95; schapen 3037, varkens 37, 37,5, 38; overjarige lammeren f22 f28 per stuk, zouters 39. Koeien en ossen aanvoer niet zoo groot als vorige week. Handel lui, prijzen voor 2e en 3e soort stationair, terwijl die van le soort een tikje lager waren. Extra puike ex. (koeien en ossen) 3 ct. boven noiteering. Stieren nog steeds onvoIdo:emr de aangevoerd. Vette kalveren evenals vorige week flink aangevoerd, Tiandel kalm, doch er was iets meer vraag dan vorige week. Een puik kalf tot 5 cent boven noteering. schapen en lammeren met minder aanvoer en kalmen handel; dezelfde prijzen ook nu weder bedongen. Varkens met zeer' ruim aanbod, handel redelijk, maar nauwelijks prijshoudend. Zouters flink aangevoerd, deze gingen vlot weg. Er werd voor België gekocht en in een bijzonder geval 40 cent besteed. ZadenBlauw Maanzaad f 30—f 33, Kar- wijzaad f 33—f 35, Lijnzaad wit bloei zaai f 19—f 21, Lijnzaad voer f 17f 19, Lijn zaad blauw bloei zaai f 21—f 23. Vlas 22338 K.G. Blauw f 0.85—f 1.10, 1450 K.G. wit f 0.871/2—f 1.10, 11650 K.G. Holl. geel f 1—f 1.25, 5550 K.G. dauwroot f0.75—f'0.85. Groote aanvoer, vraag be perkt, gedeeltelijk geplaatst. De beste par tijtjes vonden koopers. De prijzen vrijwel f 2.50 onder die van vorige week. Aardappelen: Brielsche Eigenheimers f 1—f 1.80, Zeeuwsche eigenh. f 0.90 f 1.20, Blauwe eigenheimers f 1.10—f 1.30, Zeeuwsche bonte en blauwe f 1.90—f 2.40, Poters f 0.80—f 1.10, Bravo's f 1.40f 1.80 Red Star f 1—f 1.30. Aanvoer ruim, han del zeer traag. Graanmarkt. Tarwe met ruim aan bod kan tot onveranderde prijzen worden geruimd van f 10—f 10.50 in een bijzonder geval iets meer betaald, Gerst Chevalier tamelijk ter markt. Enkele soorten uit gesloten, moest belangrijk lager worden afgegeven van f 7f 7.75, terwijl er niet geheel te ruimen was. Haver eveneens flauw gestemd van f 6—f 6.75. Kleine groene erwten vrijwel onveranderd ver kocht van f 9f 10.50, Schokkers de al- lerpuikste vrijwel onveranderd verkocht overigens belangrijk lager en dientenge volge een groot gedeelte onverkocht. Bruine boonen met ruim aanbod vooral in de mindere soorten belangrijk lager verkocht. MIDDELBURG, 24 Jan. 1929. Aardap pelen 2—3, Poters 12, Koolrapen 13, Wijnpeen 13, Spruiten 312, Veldsla 28 —34, Witlof 5—16, Uien 1—2, Baksla 56 —61, Snijsla 3442, Spinazie 3641, Kro ten 13, Postelein 1114, Nero 814 ct., alles per kilo. Peen 25, Rapen 24, Kroten 2—4, Prei 49, Savoye kool 27, Roode kool 3 10, Witte kool 24, Selderie 13, Pe terselie 12 ct., alles per bos. Andijvie 2065, Kropsla 1830, Bloem kool -185 ct., alles per kist. Rabarber 38 c per bos. Boerekool 1225 ct. per kist. Door den Rijkswaterstaat zijn de volgende gunningen van werk! gedaan; hét onderhouden van. teer- er. wrixtli- neumwerk van kunstwerken enz. kanaal van Temeuzen, aan G. A. v, d. Straaten te Temeuzen voor f3900, zijnde de massa der perceel en; het vernieuwen en onderhouden van verf-, behang- en glaswerk aan kunst werken, gebouwen enz. van het kanaal van Temeuzen aan de firma de Zeeuw te Terneiuzen voor 5785 massa; bef onderhoud van de Rijkswegen Sloe- damG oesKapelle, Kapelle1 erseken- dam, op Tholen en in den Hogewaardpol- der aan A. A. de Wilde te Middelburg perceel I voor f 26.580 en aan M. L. D üijtaliouwer te Scherpenisse perceel ÏI voor f2240; het leveren en inhangen van twee ijze ren buitenebdeuren voor de groote sluip te Veere aan de N.V. Corn. Swarttouw'p Comstructiewexkplaatsen en jdachinefa- briek té Schiedam voor f46.990. Een verslag uit Meliskerke moet tot morgen overstaan. Programma van Dinsdag 28 Januari. HUIZEN, 1875 M. 1010.15 Morgenwij ding. 12.15-2 Concert door het AVRO- kwartet. 23 Gramofoonmuziek. 34 Knipcursus. 44.15 Gramofoonmuziek. 4.155 Concert. Zang, viool. 5.306.45 Concert door het AVRO-kwartet. 6.45— 7.15 Engelsch: Conversatie. 7.157.45 En- gelsch: gevorderden. 8.01—9 Concert door het Omroeporkest. 99.45 lezing over In- dië. De groote cultures. 9.4510.15 Voort zetting concert. 10.15—11.15 „Hoe amusee ren wij ons vanavond?" HILVERSUM, tot 6 uur n.m.: 298 M. Na 6 uur: 1071 M. Uisl. KRO-uitzending. 12.151.15 Concert. 1.152 Gramofoon muziek. 23 Vrouwenuurtje. 3—3.30 Knip- les. 46 Gramofoonmuziek. 6.15—6.30 Nieuwsber. in Esperanto. 6.30—6.40 Zake lijke Omroep. 6.407 Gramofoonmuziek. 8.0111 Orkestconcert. 1111.30 Gramo foonmuziek. DAVVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. Alt. Tenor. 12.50 Concert op ci nema-orgel. 1,202.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 4.50 Concert op Cinema orgel. 7 Cello-recital. 8.05 Concert-Orkest. Tenor. PARIJS „Radio-Paris", 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestcon cert en soli. 6.55 en 7.40 Gramofoonmu ziek. 8.20 Operauitz. „Carmen" van Bizet. Koren, Orkest en Solisten. BRUSSEL, 508.5 M. 6.50 Gramofoon muziek. 8.35 Concert. Orkest en zangeres. 8.35 laamsche uitzending op golfl. 338.2 M. Orkestconcert en causerie. ZEESEN, 1635 M. 11.50—12.15 Gramo foonmuziek. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 3. 504-.50 Concert 't Leipzig. 7.50 Uit Leipzig: „Requiem" G. Verdi. Stoomvaart Mij Nederland. KON. DER NEDERLANDEN, thuisr, 24 v. Singapore. Kon. Nederl. Stoomboot Mij. BERENICE, 25 v. Amsterdam n. Pto Riep, BRIELLE, 23 v. Antofagasta n. Coquimbo. MEROPE, 25 v. R"dam n. Vigo. Rotterdamsche Lloyd. MENADO, thuisr., 25 v. Alexandrië; INSULINDE, 25 v. Rott. te Batavia. SCHOUWEN, uitr., 25 te Belawan. TOBA, thuisr., 24 v. Bimlipatan. VLIELAND, thuisr., 25 Cowes gep.; 26 v.m. 10 u. te Rott. verwacht. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 23 Jan.: Zwakke tot matige wind, uit Oostelijke richtingen, nevelig tot licht bewolkt, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt, tot lichte vorst des nachts, overdag iets kouder. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen te 9 uur aan alle posten: Attentie sein neer. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fietsers: Dinsdag 4. ui. 69. Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Jan., 2.30 u. Berlijn 59.4659.48. Brussel 34.6534.68. Parijs 9.769.79 Londen 12.107/g12.11. New-York 2.487/8—2.49.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3