uiduiishg üït de Provincie. Onderwijs. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Telegrammen. De storm van vannacht. Hot was een Jaar waarin wjjf Gode «|j dank worden gespaard voox1 rampen aa dat ook geen buitengewone gebeurte den behandeld. Hiermede heeft men zich rereenigd. Vervolgens in de kwestie van het nega tief pandrecht aldus geregeld, dat, indien Duitschland de crediteurstaten voldoening geeft op het punt van den betalingsdatum, deze Duitschland voldoening zullen geven t.a.v. het negatief pandrecht. Wat het moratorium betreft, ia een tekst door de deskundigen overgelegd. Maandagmiddag zal deze worden hespro- ken. Omrent de Duitsoh-Amerikaansche over eenkomst is overeenstemming bereikt. Ook is men het eens geworden over de kwestie der spoorwegtarieven, waarom trent een uitwissoling van inter-pretatieve nota's zal plaats hebben. Inzake de kwestie van liquidatie van het verleden zal de voorgestelde tekst worden aangenomen, maar deze dient eerst redactioneel nader te worden be zien. Breedvoerig is voorts van gedachten gewisseld over de uitgifte van buitenland- sche leeningen door Duitschland, zulks in verband met het voornemen, om de beta lingen van bet plan Young verhandelbaar te maken. Hedenochtend zouden de crediteur-mo- gendheden weer bijeenkomen, om de rap porten van de bankiers te behandelen. De commissie voor de n i e t-D u i t- sche berstelvraagstukken heeft een bijeenkomst gehad van de mogendhe den der kleine entente met Groot Brit- tannië, Frankrijk en Italië. Zij zijn het eens geworden over den grondslag voor een bijeenkomst op Zondagochtend van deze mogendheden met Hongarije, welke zoo noodig in den namiddag zou worden voortgezet. Wanneer dan de zaak or voor rijp bleek te zijn, zou er Maandagochtend een ple naire bijeenkomst der commissie plaats hebben. Vuile handen. Vloeibare zeep en zeep-automaten zijnvoordeelig in ge bruik. J. M. Polderman, Goes. Adv. Goes. Ofschoon de storm alhier van nacht hevig woedde, heeft voorzoover wij vernamen de schade, daardoor ver oorzaakt zich beperkt tot eenige afge waaide pannen in verschillende deelen der stad. Ook zijn in de Jacob Valcke- straat en aan den Kloetingschenweg en kele boomen geveld. Oostkapeile. Vrijdagavond werd door de Zangvereen. „Eendracht maakt macht" alhier ©en openbare uitvoering gegeven in de openbare school. Deze uitvoering werd geopend door den voorz. der ver oen. dhr Mesu, die een welkomstwoord ©prak. Daarna werd de leiding overge geven aan den Directeur dhr J. Geldof Jz. rlia een 7-tal nummers door het koor liet uitvoeren. Daarna werd pauze gehouden. Na de pauze werden weder een 7-tal nummer? ten gehoore gebracht. De liederen werden tamelijk goed' gezongen en duidelijk was merkbaar dat do vereen, dit jaar is vo'onntgegaan, wat voornanrlijk bleek in het in acht nemen der teekms. Middelburg. De hevige storm van gis terenavond en vannacht heeft ook hier vrij hevig huisgehouden en dit vooral ook op het terrein van don brand van 7 December. Een groot deel van de schut ting voor de panden van den Fransehen Bazaar en de lunchroom 'Oosterhuis werd neergeslagen en kwam op straat te liggen in de Langedelft. Het werd later weer opgenomen .en tegen een ruit van don winkel van Simon de Wit geworpen, die daardoor brak. Deelen van de .binnenmuren ,van bet, Grand Hotel kwamen naar benedon en vernielden oen deel van den tjjdcljjlcem. houten gang, di© voor ingang van het achterdeel is opgericht. Een grooten schrik hadden d© families Helder en Bosdijk. Laatstgenoemde fa milie woont boven het bloemenmagazijn Dis en van dit, pand is een deed van het dak ernstig beschadigd en zoowel bij do fr.m. Bosdijk als bij de f&m, Helder is daarvan eon deel in huis terecht gekomen. De bewoners vluchtten, ten deel© slechts jhalf gekleed uit huis en werden elders ondergebracht. De schade is echter van dien aard, dat men hedenmorgen de wo ningen weer kon betrekken. Ook in andere deelen van. de stad is schade aan daken enz. toegebracht, zoo riep gisteravond laat de directeur van Van Gend en Loos de tusschenkomst der politie in om hulp voor voorloopig herstel van het zeer gehavende dak al daar. Op den Kinderdijk word een groote boom omvergeworpen, ook hier gelukkig geen persoonlijke ongelukken. De Commissaris van Politie te Mid delburg jvaarschuwt tegen de gedragin gen van een persoon, die onder het op- disscben van leugenachtige verhalen geld van de ingezetenen tracht los te krijgen. Aagtekerke. Zoo-als in dit nr. wordt ge annonceerd, treedt morgenavond voor de Geref. Gemeente op ds A. Verhage (Bev. Ambtsdr.) en Woensdagmiddag 2 en 6 uur Ds A. van Koudekerks. Zaterdagmorgen vergader de de Raad. Do voorzitter sprak een Nieuwjaarsrede uit, waaraan wij het vol gende ontleenen: 1929, aldus Spr., bracht geen schokken de gebeurtenissen in hot, leven onzer gemeente. v nissen van anderen aard met zich bracht voor Koudekerke. Evenals het vorige jaar was ook nu ©en gestadige bevolkingsvermeerdering te constateeren. De volksgezondheid in het pas voorbij© jaar gaf geen aanleiding tot klacht. 5 gevallen van besmettelijke ziekten, t.w. 1 van djphtheritis en 4 van roodvonk kwamen voor. Helaas leidde de diphthe- iitis tot den dood. Was een oogenblik het gevaar van be smetting met alaetrim ook hier niet denk- boeldig en werd toen reeds gelegenheid gegeven tot kostelooze inenting, niet één der inwoners werd door deze ziekte aan getast. X Koudekerke is een gemeente waar land en tuinbouw en veeteelt de voornaamste bronnen van bestaan zijki. De' landbouwers hebben ongetwijfeld wel vettere jaren gekend dan 1929. Was de opbrengst der landbouwgewassen goed van sommig© zelfs bijzonder goed te noemen, de prijs der producten was in 't algemeen laag. Zóó laag, dat menig land bouwer ultimo December een, balans zal hebben gemaakt, die weinig florissants toonde. De tuinders vergin 't in 't algemeen precies evenzoo: groote opbrengst bij lage prijzen. Alleen zij die een flink kwantum aardbeien, teelden vonden daarin een aan gename compensatie: dit laag, bij den girondsche product was in 1929 duur. De weilanden leverden weinig gras: gevolg van geringe neerslag. Daardoor was de melkapbreingist van het vee niet zooals men gaarne wenschte. Onze boerenstand, die den naain heeft en dat niet speciaal hier, doch in heel Nederland dat hij al klagende rijk wordt, heeft het in 1929 toch zeker niet weelderig gehad. Onder de arbeidersbevolking kwam zoo goed als geen werkloosheid vooor. Ben zeer belangrijk raadsbesluit van het aigeloopen jaar is het toestaan van .gel den tot een maximum van f 35.000. als bijdrage in de kosten van verbetering van den weg Middelburg over Koudekerke naar Westka.pelle. Evenzoo was van 'groote beteeken is uw medewerking aan de tot standkoming var? de drinkwatervoorziening van 'tZand. De waterbron, op het dorp geboord, om in geval van brand het noodige blusch- water te leveren, is een zeer te waardee- ren bezit, dat althans voor 'n deel onzer waterarme gemeente de mogelijkheid schept tot het geven van veel bluschwater. Da financieel e toestand der gemeente is nu gunstiger te noemen dan een jaar geleden. Belastingverlaging was dan ook zeker in het zicht. Toqh zullen er rem mende factoren zijn: het vertrek uit de gemeente van enkele vermogende belas tingplichtigen en het financieel niet pro fijtelijk jaar voor onzen boerenstand. Dankbaar voor wat in 1929 aan Koude kerke werd geschonken en gelaten, gaan we 1930 in met hope in het hart. En ook is er ten aanzien van sommige zaken verwachting. Zoo verwacht ik in dit jaar de electrificatie van het grootste deel onzer gemeente. En ik meen grond te heb ben voor de verwachting dat ook in 1930 zal worden begonnen aan de verbetering van den weg MiddelburgWestkapelle. Dankbaar voor de medewerking van U mijrie hoeren, in 1929 ondervonden bijl het bestuur dezer gemeente, spreek ik de verwachting uit dat wij ook dit jaar sa men zullen arbeiden, in onderlinge waar deering, aan de bevordering van de ware belangen van de gemeente en hare in woners. i En bovenal geve de Almachtige God zijn onmisharen zegen over onze ge meente en over onzen arbeid. Dhr Contant dankt voor de uitgespro ken wenschen en wenscht ook mede na mens den Raad den voorzitter en gezin Gods zegen toe. Na lezing der notulen zegt dhr Moens, dat de vorig© maal een aanmerking op de notulen is gemaakt. Nu wordt gezegd in deze notulen, dat de vorige met een kleine opmerking werden goedgekeurd. Hij vraagt hierin verbetering en na breede bespreking wordt dhr Moens in het gelijk gesteld en de volgende notulen zullen moeten vermelden, dat het voorstel Moens inzake het rijden in draf in de 'be bouwde kom der gemeente met algemeene stemmen is aangenomen inplaats van ver worpen, gelijk de notulen melden. Ingekomen is een verzoek van ver schillende bewoners van den Dishoeksche Keiweg, om een lantaarn. Toegestaan. Verhooging vergoeding voor het opha len der faecaliën, groot f 10. Aangenomen. Beschikbaarstelling gelden voor de Chr. school, op het Zand. Toegestaan. Verpachting tuingrond. Goedgekeurd. Vaststelling supplement kohier honden belasting. Aangenomen. Benoeming lid Commissie toezicht La ger Onderwijs. Met algemeene stemmen wordt benoemd dhr H. A. Mosselman, hoofd der school. Door het ontslag nemen van het raads lid Sanderse komt aan de orde onderzoek der geloofsbrieven van het benoemde lid Mej. Beneker-de Knecht. Alles in orde bevonden zijnde, wordt tot toelating be sloten. Bewoners van den Vlissingsohen weg verzoeken om enkele lichtpunten. Het raadslid Jasperse als mede-onder teekenaar licht het verzoek toe. B. en W. willen uit het oogpunt van bezuiniging één lichtpunt aanbrengen bij de overgang van de tram. De Kroo verzoekt om dan ook tegelijk een waarschuwingstoeken aan het licht punt aan te brengen, dat de nadering van den tram aankondigt. Do voorz. zegt, dat dit bij alle over wegen wordt aangebracht. Dhr JasperM pleit voor SS lichtpunten. Dhr Sanderw vraagt, ho© B. en W. denken over electrische verlichting in de gemeente. Dhr de Rijke is verheugd, dat B. en W. komen in de lijn van Spr. als bezuinigings menschen en spreekt den wensch uit, dat zij op dezen weg zullen voortgaan. Het voorstel van B, en W. om één licht punt bij den overweg aan te brengen wordt aangenomen, v Rondvraag. Dhr Dorier vraagt rondzending aan de leden van hot rapport van de Warenwet. Wordt toegezegd dit te zullen doen, zoodra het vorige terug is. Dhr Moens vraagt, of de Nortonbron aan de eischen voldoet. Bij de j.l. geno men proef scheen het, dat er geen water genoeg in de bron was. B. en W. zeggen nader onderzoek toe. Er is een garantie inzake capaciteit. Dhr Sanderse vraagt naar het pad en den Breeweg en verbetering van den La gen weg. Onderzoek wordt toegezegd. In verband met de door de brandweer van 't Zand verleende hulp bij den brand op 7 December te Middelburg is Spr. van meening, dat er aan de organisatie wel een en ander ontbreekt. Hij verzoekt hier aan de noodige aandacht te wijden. Ver der zegt spr.: Volgend jaar treedt de nieuwe belastingwet in werking. Hebben B. en W. deze wet reeds bestudeerd ten aanzien van 'Koudekerke en wat is dienaangaande hun oordeel. Gaarne zou hij zien, dat, met zijn voorstellen inzake progressie zal worden rekening gehouden. De voorzitter antwoordt inzake de fi nanciën: Het kan vriezen en het kan dooien. Vooruitloopen wil Spr. niet. Het voorloopig onderzoek, schijnt voor Koude kerke niet zoo kwaad. Ook spr. is van meening, dat er in de organisatie der brandweer gebreken zijn. Het heeft de aandacht van B. on W. Dhr Sanderse spreekt ten slotte ais vertrekkend raadslid een afscheidswoord. Ruim 10 jaar geleden deed Spr. als Soc. Dein. Raadslid hier .zijn intrede. De ontvangst en de samenwerking is vaak goed geweest en de onderlinge om gang buiten verwachting altijd goed. Wij hebben kunnen samenwerken en Spr. is de noodige gelegenheid gegeven om zijn ideeën Je bepleiten en Spr. hoopt dat dit voor zijn opvolgster ook zal ge schieden. Hij dankt B. en W. en den Raad voor de medewerking en wenscht verder gemeente en Raad alles goods toe. De voorzitter dankt dhr Sanderse voor de welwillende woorden door hem ge sproken. Er zijn verschillend© principiëele zaken hier 'besproken, en hoewel wij in principe verschillen, hebben wij toch goed kunnen samenwerken .en er is geen vij andschap ontstaan. Ook U, aldus Spr., hebt met veel be langstelling en ijver .gewerkt en die goede verhouding mede helpen bewaren. Ik hoop, dat het u en uw gezin moge •welgaan. Hierna sluiting. Zeeuwsche landverhuizers. In „Ons Platteland" schreef Prof. Die penhorst een artikel over „„Boeren-land- verhuizingen om der geloofswille", waar in omtrent den trek in de veertiger jaren der vorige eeuw aan het werk van Dr J. van Hinte „Nederlanders in Amerika" het volgende ontleend wordt: „Onder de Zeeuwsche landverhuizers vond men onderscheidene gegoeden, zoo als: Wabetke, Smallegange en vooral Jan nes van de Luyster. Deze laatste had zijn -hofstede onder Borssele, voor f 60.000 verkocht en bracht voor eigen rekening 77 personen, meest min-gegoeden, sommigen zelfs dood-arm, naar Amerika over". Welke geest ook deze gegoeden beziel de, blijkt uit het door Van de Luister nagelaten dagboek: „En ook in die zaak van Amerika gaf de Heere mij een gezicht van Zijne oordeelen, die reeds drukten en nog dreigen, en bepaalde mij bij de woorden van Paulus tot de Joden: nade- maal gij: het'/Evangelie verwerpt, zoo kee- ren wij ons tot de heidenen. Hetwelk da delijk bevestigd is, zoodat de Heere Zijn zegen en Geest van de Joden wegnam en de heidenen namen het woord aan, en zoo was de val der Joden do zaligheid der heidenen. Alzoo-ook in Nederland. Ja, in Europa, daar het Evangelie zoo vele eeuwen geschenen heeft, maar ook van de massa verworpen, die tot een zorge loos en goddeloos leven zijn overgeval len. Alleen is er een klein overblijfsel naar de verkiezing der genade dat nog bij de zuivere waarheid naar Gods Woord blijft. Zoo werd dan mijn hart overgebo- gen als dat van mijne vrouw, die mede genade in des Heeren oogen gevonden heeft voor de eeuwigheid, als ook de har ten onzer vier, nog in huis zijnde kinde ren van alles losgemaakt om de-verlos sing aan te nemen en om op den weg die de Heere voor ons opende, alles te verla ten en naar Noord-Amerika op te trek ken". lo, Mr Ci. J. Bartel» t« Amersfoort. Voor Korterihoef, J. Bakker, cand. te Benschop. Geref. Kerken,. Beroepen te Grijpskerke, H. B. Visser, cand. te Nijmegen. Bedankt voor Lutjegast, K. Bakker te Lutten a. d. Dedemsvaart. Voor Assen (vac. Laman), B. Bouma te Dirkshorn, Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Dordrecht, L. de Bruine te Zwolle en W. Bijleveld te Haarlem. Zoutelamfe. Zondagmorgen werd de heer F. A. v. Evert, theol. cantd., van 's Gravenhage, als predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier bevestigd door Dr Scbokking van "s Gravenhage, welke tot tekst had gekozen 1 Cor. 4:14. Des namiddags deed Ds v. Evert zijn intrede met een predikatie over Joh. 3:16. N$d. Herv. Kerk. Beroepen te Brussel (Prot. Evang. Gem. „Silo"), M. C. Wegeling te 's Heerenhoek en Nieuwdorp. Te Menaldum, U. P. Gie ken te Eexta. Te Hansweert, A. v. Selms, cand. te Hilversum. Te Kampen, A. F. P. Pop te Vaassen. Aangenomen naar Lathum, Mr C. J. Barbels, oud-directeur Raad van Beheer te Amersfoort. Naar Bleiawijk, J. Bakker, cand. te Benschop. Bedankt voor Krabbendjjke, W. G. Krjj- kamp te Sassenheim. Voor Rijnsbuxg, G. Vmkw Kle^n Ja Dordrecht, voor Groen- Kloetlnge. De heer J. Wissekerke, on derwijzer jaan de O. L. School alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de school Mühring te Dordrecht. Wolphaartsdijk. Namens de Vereen, van Modevakscholen in Nederland werd te 's Gravenhage het diploma voor leeraree uitgereikt aan mej. J. J. v. d. Bliek alhier. Nog meer dwaasheden? In het Chr. Schoolblad „Onze Vacatures" vinden we de volgende mededeelin/g: In den gemeenteraad van Weenen heeft een Christen-Sociaal lid medegedeeld, dat in een meisjesschool de directeur heeft bepaald, dat de kinderen zichzelf de cij fers voor huïi werk moeten toekennen en dat deze classificatie ook in de rapporten zou worden opgenomen. V/el ja, waarom ook niet? Dit systeem zout uitgebreid kunnen worden, zoodat studenten zichzelve hun bid kunnen toe kennen. Is er nog niet genoeg malligheid op onderwijsgebied? Het eindexamen II. B. S. De Alg. Vereeniging van Leeraren bij het M. 0. heeft een adres gericht aan den minister van Onderwijs inzake het eind examen H.B'.S. 5 jarige cursus, waarin het terugkeer tot het Staatsexamen van vóór 1921 vraagt zoowel voor de A. als de B afdeelingen. Doch daar aan het stel sel nadeden verbonden waren, acht ze het gewenscht, dat daarbij de volgende verbeteringen worden aangebracht. 1. De eind-examen-commissies worden benoemd door het 'College van Inspec teurs, die de verschillende scholen elk jaar naar hun goedvinden onder de ver schillende commissies groepeeren. Zij wor den samengesteld uit leeraren, die gedu rende het jaar, waarin geëxamineerd wordt, in de vijfde klasse hebben les gegeven en worden uit hen, die zich beschikbaar stellen, volgens een rouleer ringsstelsel gekozen. Behalve wegens ge zondheidsredenen en uit hoofde van bij zondere omstandigheden, te beoordeelen door de Inspecteurs, stelt ieder 1 eeraar zich tenminste eenmaal in de vier jaar beschikbaar. Elk lid dezer commissies ontvangt een billijke vergoeding. 2. Alle commissies moeten dubbel zijn. 3. De in de commissies zitting hebben de leeraren examineeren hun eigen, leer lingen niet.. 4. De groepscijfers worden niet her steld. 5. Dg wiskundekennis van den candi- daat wordt in twee cijfers gewaardeerd, gezien de belangrijkheid van dit vak op de H. B. S. B en het aantal uren, hieraan op de school en tijdens het examen be steed. 6. Er wordt geëxamineerd in alle vak ken. die in de 5e klasse worden onder wezen, daar de ervaring hoeft geleerd/, dat aan vakken, waarin goen examen wordt afgenomen, door de leerlingen min der waarde wordt gehecht Een oneer 1 ij ke museumamb tenaar. Met een enkel woord is reeds melding gemaakt ven de aanhouding van een oneerlijken ambtenaar der rijksmu sea, die van verduistering van gelden verdacht wordt. Uit nadere bizonderhe- den in de Fransche bladen blijkt, dat de betrokken ambtenaar, zich ten onrechte tooiend met den naam van directeur der rijksmusea, te New-York een handelsten toonstelling had georganiseerd van schil derijen van Fransche moderne meesters, die hij gekocht had met geld, dat hij ten nadeele aer musea verduisterd had, vol gens sommige berichten een half milli- oen francs bedragend. Hij had gehoopt uit de opbrengst der schilderijen het ver duisterde geld terug te kunnen geven, doch de krach in Wallstreet deed zijn pogingen mislukken. Nu zullen de schil derijen bij hun terugkeer in Frankrijk worden in beslag genomen en verkocht om den staat schadeloos te stelen. De pap©gaai enz iekte. Van de personen, die te Baltimore door de pape gaaien-ziekte zijn aangetast, zijin er twee overleden. Verder worden nog 12 nieuwe gevallen gemeld. De overheid heeft gelast, dat alle on langs luit Cuba ingevoerde papegaaien in beslag genomen moeten worden. Tot de bevolking is ©en waarschuwing gericht. Nieuw© gevallen van do papegaaien- -ziekte hebben zich ook te Charlottenburg voorgedaan. i Verboden honden. Naar uit Oslo wordt gemeld, zullen binnenkort in Noorwegen geen herdershonden of dob- bermanpinchers, noch kruisingen tusschen ditee fcvea rassen moer mofien wordan Wasch de aangedane plaatsen met warm I water en Purolzeept drpog dan voor- 1 ziohtlg af en doe er wat Purol op. Herhaal I dit eiken dag, zoo lang het noodig IbJ gehouden. Een desbetreffend voorstel is in den Noorschen staatsraad ingediend, waarin als reden wordt opgegeven, dat deze rassen te gevaarlijk zijn. Te Oslo, waar zich eenige duizenden van deze honden bevinden, zijn in liet laatste jaar 83 menschen door beten gevaarlijk ge wond. Twee slachtoffers van het snelverkeer. Gisteravond te ongeveer kwart voor acht, had te Assendelft een auto-ongeluk plaats, dat aan twee per sonen het leven kostte. De heer L. Ta bak, groenteteler en bloeinhollenkweeker te Wijk en Duin, die met zijn vrouw en het zesjarig dochtertje een bezoek had gebracht aan zijn schoonouders te Zaandam, geraakte toen hij de sluis te Nauerna gepasseerd was, door den he vigen Z.W. storm en den striemenden regen voor een oogenblik het spoor bijs ter. Hij stopte daarom en kwam tot de ontdekking, daf hij everi achteruit moest rijden. Terwijl hij, op de treeplank staan de, deze beweging wilde uitvoeren, ont waarde hij tot zijn schrik, dat hij den motor verkeerd had ingesteld en inplaats van achteruit, vooruit reed, met het ge volg, dat de auto den dijk afgleed en in bet 18-voet diepe water terecht kwam. Zelf kon de heer Tabak nog juist van den wagen springen. Met behulp van een kraanwagen van de firma Steem-eije-r te Zaandam, werden direct krachtige pogin gen in het werk gesteld tot redding der inzittenden. Toen de auto bovejh. water was gehaald, waren de levensgeesten van de 44-jarige eGhtgenoote van den hieer Tabak en die van zijn zesjarig dochter tje reeds geweken. Het revolver. Gistermorgen wil de de heer C. B. te Uithoorn zijn revol ver schoonmaken. In de onderstelling, dat deze ongeladen was, verzocht hij zijn 14-jarig dochtertje hem het wapen te wil len aanreiken. De revolver ging plotse ling af en het schot trof den heer B. in de hand, terwijl zijn dochtertje door den kogel in den buik werd getroffen. In zorgwekkenden toestand werd het meisje naar Amsterdam overgebracht, waar het in het Mariapaviljoen is opgenomen. (Telegr.) De verzakking in den spoor dijk bij Nieuwerkerk en Moor drecht. In aansluiting aan hetgeen hierover in het bijblad wordt gemeld, kan nu worden medegedeeld, dat bet trein verkeer Rotterdam-Gouda over Nieuwer kerk geheel is stopgezet. Tusschen-twee uur en half drie is gis termiddag de laatste trein gepasseerd. Het gevolg hiervan was, vertelt de Tel dat geen enkele trein meer vertrok van het Maasstation te Rotterdam en dat tal van reizigers, die onwetend aan het sta tion kwamen met de bedoeling den trein naar Gouda, Utrecht of verderop te ne men, de dupe werden. Zij werden naar 't station Delftsche Poort verwezen, van waar zij over Den Haag de reis naar Gou da mochten ondernemen. Onmiddellijk is men begonnen het euvel te 'herstellen. Met man en macht werkt men thans aan de versterking van den spoordijk. Men vermoed echter, dat het werk den geheelen Maandag en misschien nog wel een deel van den Dinsdag duren zal. Van het Maasstation te Rotterdam zal dien tijd geen enkele trein vertrekken. Ook worden tot, nader order aüle trei nen van Amsterdam W.P. via Gouda naar Rotterdam, en omgekeerd, opgeheven. .■"■WUJU-J.UU.JJ U J. J -BP»1 I Sohepen gestrand. Veel schade aangericht. DELFT. Door den storm is gisteren avond de electrische bovenleiding op de lijn Schiedam-Delft nabij Kethel over 'n afstand van 1 K.M. gehavend. Daardoor kon de laatste electrische trein uit Rotter dam niet verder rijden. Een locomotief werd ontboden, die den trein heeft binnengebracht. Vannacht is men nog met de reparatie begonnen. Van morgen werd het verkeer nog slechts over een spoor geleid. Hierdoor is het reizigers verkeer belangrijk vertraagd en moesten zelfs sommige treinen uitvallen. Men hoopte tegen den middag gereed te zijn met de herstelling. De D- en sneltreinen stoppen ook te Delft en Schiedam om reizigers uit te laten en op te nemen. DELFZIJL. Door den hevigen storm is vanmorgen te vijf uur de korenmolen van S. te Siddeburen omver gewaaid en op het huis van den eigenaar terecht ge komen. Molen en huis werden grooten- deels vernield. Het geheel vormt een groote verwoesting. De bewoners kregen wonder boven wonder geen letsel. Twee jongens sliepen op een bed, dat slechts enkele meters verwijderd stond van de plaats, waar de molen terecht kwam. DE C0KSD0RP. Tijdens den hevigen storm van vannacht is achter den vuurto ren van Coksdorp op do Eiorlandsche gronden bet Lethlandsche stoomschip Slcauts gestrand. Do reddingsboot was vanmorgon te half elf bij het schip. Op Vliehorst is gisteravond het Itali- aansche stoomschip Valentino Nocado ge strand,.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2