Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Raeüs-Nieuws. Afloop, Vorkoopinp, Aanbestedingen, m LOOP DER BEVOLKING. 1 Januari 1929 Geboren Gevestigd "3 Overleden Vertrokken 1 Januari 1930 GEMEENTE M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. X M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal Vlisslngen 10649 10819 21468 171 165 336 1175 701 1876 88 92 180 1251 818 2069 10656 10775 21431 Koudekerke 1762 1827 3589 48 28 76 123 145 268 21 14 35 118 153 271 1794 1833 3627 O.- en W,-Souburg 2310 2225 4535 54 42 96 208 198 406 11 23 34 228 196 424 2333 2246 4579 Hulst 1806 2078 3884 38 47 85 130 167 297 25 21 24 45 97 153 250 1856 2116 3972 St.-Annaland 1327 1305 2632 30 26 56 34 24 58 13 12 25 46 46 92 1332 1297 2629 Aardenburg 1075 1087 2162 17 16 33 61 53 114 16 6 22 85 64 149 1052 1086 2138 Groede 1257 1288 2545 26 21 47 132 119 251 13 20 33 251 244 495 1150 1164 2314 358 317 675 9 7 16 37 22 59 3 1 4 32 15 47 369 330 699 sa geboeid belijdenis belofte nrljk worden ingezet. Van dia hernieuwing barer belij denis zal eene levende kerk nooit mogen afzien. De commissie wil noch eenvormigheid, noch eene belijdeniskerk, die hare belij denis op de manier van een reglement handhaaft En wanneer men aan de com missie vaagheid verwijt, dan is deze vaag heid alleen gevolg van de beduchtheid voor anticipatie, voor nieuw belijden, dat geen commissie, maar de kerk zelve als levende eenheid zal kunnen en mogen doen. Als nu de vraag rijst, wat wlit gij met de vrijzinnigen, dan antwoordt spr.: „wij begeeren ten aanzien van hen niets anders dan wat wij ten aanzien van alle andere groepen en partijen in onze kerk- (die alle doodziek zijn) zoo noodzake lijk achten. Spr. citeert daarbij wijlen dr J. H. Gunning en vraagt, of men met den heer Boonstra nu mag spreken van een poging „om de vrijzinnigen weg te cureeren." Spr. ziet in dit reorganisatieplan eene geweldige mogelijkheid tot aantrekking op den Christus, tot samenbinding ron dom Zijn Kruis. Ook de „randbewoners" van het kerkelijk leven hijgen naar 't licht op den kandelaar, dat uit Bethle hem opging. Zij wachten op het oogen- blik, dat onze kerk weer „Moeder" voor hen zijn kan, hen kan voeden met den rijken schat van het Woord van God, de blijde boodschap. Hierna is het woord aan Ds te Win kel, voorzitter van de reorganisatie commissie, die uiting geeft aan zijn blijd schap, dat deze zaak nu eens in de Sy node behandeld is. Er zijn, aldus het verslag in de N. R. Crt., 4 punten naar voren gekomen. Kort samengevat als volgt: le de oude organisatie is goed; 2e er is een betere weg; 3e het thans voorgestelde deugt niet 4e de belijdende Kerk en de leertucht. Ad. 1. Hoe kan men het zeggen? Het hiërarchisch systeem goed? De bestu ren welke met conclaves vergeleken worden goed? Men heeft gevraagd: welk Christen wordt belemmerd in zijn belij den? Dat moest er nota bene nog bijko men. Maar het gaat hier niet om de in- dividueele belijdenis, maar om de belijd- nis van de Kerk in haar geheel. De heer Van Zwet heeft gezegd: laat de Classi- cale Vergadering eerst eens hooger gaan staan, dan zullen wij haar meer kunnen opdragen. Hoe kan men dat zeggen, nadat men eerst alles van de Classi- cale Vergaderingen heeft afgenomen, zoo dat zij zelfs niets mogen zeggen over het verslag. Men heeft over moedgevende ver schijnselen gesproken. En dan het steeds grooter worden van de getallen der „Kerk- loozen". Het afnemen van het aantal doopelingen, belijders, ingezegende huwe lijken? Al de vraagstukken, welker op lossing verhinderd wordt? Het evange- liseeren tegen elkaar? Het ondergaan der leertucht op de allerellendigste wijze? Meent men heusch, dat dit omgaat bui ten het feit, dat de tegenwoordige or ganisatie het ja en neen-standpunt hand haaft? Van Rome weet ieder wat het wil. Van de Gereformeerde Kerken ook. Ook van de Hervormde Kerk? Men is zoo bang voor de onwaarachtigheid, welke door leertucht zal komen. Maar, al klinkt het hard, door de dubbelzinnige uitdruk kingen, door de reglementen en bepalin gen in het Algemeen Reglement wordt de onwaarachtigheid in onze huidige or ganisatie georganiseerd. Als men de on waarachtigheid niet wil, dan strijde men tegen de georganiseerde onwaar achtigheid allereerst. Wat gaan er bij onze jonge menschen een idealen verlo ren, juist door alles wat men onze orga nisatie samenhangt. Trouwens de heer Eilerts de Haan heeft zelf aangegeven de gevolgen van onze organisatie. Hij heeft gezegd, men lost het stadsprobleem niet op, omdat men geen vrijzinnige wil. De heer Eilerts de Haan begreep niet wat de belijdenis met de diacona- lia té maken heeft. Dat heeft spreker zeer verwonderd, want de heer Eilerts de Haan is zelf een der voorstellers van de diaconale voorstellen van enkele jaren terug geweest, waar men de diakenen juist uit de kiescolleges wenschte, omdat de richting alles bedierf. Als hij zegt, dat er ook onder de recht- zinnigen zoo gestreden wordt, dan ant woordt spreker: „Zeker broers van één gezin vechten ook wel eens, maar als het er op aan komt, dan kruipt het bloed, waar het niet gaan kan. En de heer Eilerts de Haan weet zelf allerbest dat er een eenheid is onder de rechtzinnigen, de eenheid in Christus Jezus. Ad. 2. Men heeft ietè beters. En dan kamt de reeds meermalen door onze Synode afgewezen „Modus-vivendi" voor den dag. Een voorstel waarbij de Kerk- idee geheel en al te loor gaat. Hierbij wordt de kerk hoogstens tot een administratieve vereeniging verlaagd. Ad. 3. Het thans voorgestelde deugt niet. Allereerst om de groote vergaderin gen. Dat iemand buiten de Synode dat zegt, kan spreker begrijpen. Maar ieder Synodelid weet, dat hier een degelijk rapport heel de vergadering leidt en de discussie bekort. En voor een dergelijk rapport kunnen juist de bijzondere voor gestelde commissies zorgen. De heer van der Meene heeft gevraagd: „zijn de menschen op die vergadering „geestelijke menschen". Als antwoord zou spreker willen vragen: Wat geeft U de vrijmoedigheid den kansel op te gaan? Het feit, dat U een geestelijk mensch is? Immers neen. Uw ambt. Het feit, dat gij dienaar des Goddelijken Woords zijt. Ook het ambt alleen geeft recht tot re- geeren in de Kerk. Men heeft gezegd, er komt aanvormighedd. Nu is op dit punt de heer Niemeyer reeds weerlegd door het woord van den heer Eilerts de Haan toen deze op de broedertwist wees. Hij zelf wees op de verscheidenheid van het leven. Ja, al wat leven is, leven uit Christus Jezus hoort in de Christelijke Kerk. Niet slechts wij hebben dit te begeeren, maar Jezus Christus begeert het. Vandaar dat art. 9 wijst op de belijdenis van Jezus Christus, Gods Eeniggeboren Zoon, onzen Heer. Ad. 4. Getroffen is spreker door het feit, dat allen een beleidende kerk wil len. Heel gerust is spreker niet, want in „Kerk en Volk" sprak Dr Snethlage al leen over het belijden van idealen. Na tuurlijk moet het allereerst zijn een be lijden van Jezus Christus. Maar men heeft toch een foute tegen stelling gemaakt. Nadat men eerst onze gedachte van een belijdende Kerk heeft geteekend als een belijdenis-Kerk, zet men de twee tegen over elkander. Dit is di o penstelling. Een belijdende Kerk, gelijk het ontwerp wil en een kerk met (het ja- en neen-standpunt van thans. Juist met dit concept wordt voorkomen, dat de belijdenis een nota- riëelo acte wordt. Niet de leertucht, maar de levende belijdenis fonkelt door hete! het ontwerp heen. Wie heeft het te zeggen in de kerk? Jezus Christus! .Dan heeft Zijn woord ook gelding. Spreker wenscht ieder, die bet Evangelie verkondigt, toe te laten,. Maar dan „het" Evangelie. Hij noemt het woord van Jezus uit het Johannes Evangelie „Ik ben de weg, de waarheid en 'even". „Niet Jezus' leer, Jezus' voorbeeld, Hij zelf. Daarom mag ook het aangeven van het centrale der belijdenis niet gezien worden als een wijziging. Van opleggen is geen sprake. Het is het centrum van de belijdenis, die er is. Wat er is kan niet worden opgelegd. Wie het centrale aangeeft, wijzigt de belij denis niet. Men heeft veel gesproken over gewet- tenstuqlit en dr Niemeyer 'heeft daarbij zelfs aangehaald het woord van Luther: „Het is niet geraden iets tegen het ge weten te doen". Als men Luther aan haalt, moet men het in z'n geheel doen. Zijn woorden luiden: Tenzij ik overtuigd wordt door de uitspraken van de Schrift of de klare redeen wel mijn geweten is gevangen door Gods Woord en het is niet geraden noch eerlijk tegen het ge weten te handelen. Zie, gevangen door Gods Woord was bet geweten van Lu ther. Dat wil juist het concept. Het is zoo eigenaardig, dat men altijd een en kel stuk uit Luther's woorden citeert, maar het geheel voorbijziet. Zoo deed de Fransche revolutie met de klare rede en droep de rede over de straten, maar men vergat, dat Luther eerst sprak van de Schrift. Zoo doet dr Niemeyer bn neemt er alleen het geweten uit en vergeet al weer, dat dit gevangen was door Gods Woord. De bedoeling van het concept is dat alle partijen zich in het geweten laten vangen door Gods Woord. Ten slotte, men verwijt gemis aan ge loof in den Heiligen Geest. Wij zullen dit verwijt op ons moeten laten inwerken. Dit drijft tot gebed. Maar anderzijds wil len wij uitspreken, dat de commissie met dit concept juist is gekomen omdat zij gelooft, dat de belofte van Jezus Chris tus dat Hij Zijn kerk in alle waarheid leiden zal, ook thans geldt. In heel de kerkhistorie is deze leiding uitgekomen. Ook verder zal Gods Geest dit doen. En in de' tweede plaats, men make _geen scheiding tusschen Gods Geest en Gods Woord. In den Bijbel wordt .gesproken van het zwaard des Geestes, hetwelk is Gods Woord. Om de leiding van Gods Geest begeert juist het concept dat heal de kerk zich stelle onder de tucht van Gods Woord. Nadat de heer Te Winkel zijne rede heeft geëindigd, worden de besprekingen gesloten. In stemming komt nu allereerst een voorstel van den secretaris, om uit het ontwerp te schrappen de additioneels artikelen en de overgangsbepalingen, zoo dat alleen het ontwerp van een nieuw reglement voorloopig zal worden aange nomen. Dit voorstel wordt met 15 tegen vier stemmen verworpen. Daarna stelt prof. Haitjema voor, 'in het ontwerp zooveel te schrappen, dat alleen overblijven heft ontwerp Algemeen Reglement met de overgangsbepalingen. Ook dit voorstel wordt verworpen, ditmaal met 10 tegen 9 stemmen. Thans komt in stemming het g e h e e 1 e ontwerp. Het wordt met tien tegen negen stem men verworpen. Er tegen adviseert prof. Knappert, en tegen stemmen: Eilerts de Haan, dr Van de Meene, dr Niemeijer, Tammens, Pols, Bocnstra, Franck, Brandligt, Van Lessen en de president. Vóór adviseeren: prof Haitjema, en de secretaris, en vóór stemmen: Van Paais- Bsn, Barbas, Vao haa, Te Winkel, Sneep» Van Oeveren, Janzen, Van Zweit en Blom. De zitting wordt gesloten wegens het bijeenkomen van een synodus contracta. K i,p p e n en eenden naar D u i t s c h 1 a n d. Evenals verleden jaar het geval was, worden in Oostelijk Noord- Brabant ook thans weder veel oude kip pen en eenden voor Duitschland opge kocht. De dieren worden met volle vracht auto's naar de Oosterburen verzonden. Men betaalt 70 a 80 cent per K.G. Een mislukt stierengevecht. In een dorp in het Zuiden van Spanje is bij een stierengevecht, dat op het markt plein werd gegeven, een stier door de om heining heen. gebroken. Het dier remde de vergaderzaal van het gemeentehuis bin nen, waar het een agent ernstig en twee ambtenaren licht verwondde. Ten slotte kon het door een dolksteek in den nek worden gedood. Spookgeschiedenis te Rot terdam. De bladen bevatten sensatio- jneele berichten over een spook, dat een perceel aan den Schiedamischen Dijk te Rotterdam onveilig zou maken. Zooals begrijpelijk lokte dit drommen publiek. Omwonenden verdrongen zich voor de. deur en uit alle ramen puilden menschen. In het benedenhuis, "bevindt zich een klein café, Ida genaamd, waar het Vad. oip inlichtingen uitging. Bij de deur stond een verweerd olud mannetje, Duitscher, die beweerde er niets mee te maken ,te hebben. Maar gasten, een reusachtige neger, een' buur- vrouw uit Pretoria afkomstig, en een paar zeelui vertelden, dat de bovenbu ren (het spook woont op zolder) telkens om assistentie liepen. Alles is in de war. die menschen durven niet meer de defer uit, omdat dan de kinderen zoo angstig worden. Maar op zolder waagt zich nie mand. Er wordt gerammeld en gestom meld, en alle 4 gezinnen zijn doodsanlgj- stig. Het spook is het eerst gezien toen het .zich op een W.Cl. had verborgen, later zag men het ook in de dakgoot. Een aanwezige, die een „klaine Pils" op de gezondheid van het spook dronk, meende een oplossing te hebben. De bo ren leven als kat en hond,, en een vain hen zou uit plagerij spoken. Men verdenkt een dalmie, die veel aan spiritisme „doet". Het zal wel blijken, dat men probeert •een lasligen huurder opi deze wijze kwij't te raken. Vliegtuig over den ,kop ge slagen. Gistermiddag is het Fokker- vliegtuig F 13 van het marinevliegkamp de Kooy nabij; den Helder, bemand met den korporaal-timmerman, leerlingLvlieger B. Tems, aan den ingang van dat vlieg kamp over den kop geslagen. De vlieger werd licht gewond. De oorzaak van het ongeval is, dat de piloot te laag is bin nengevlogen. Korporaal Terns is naar het marinehospitaal te den Helder vervoerd. Kantongerecht te Goes- Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Het als schipper een rijkskanaal beva rende geen. reglement aan boord hebben: M. A. P., Gent 2 maal f2 of 2 maal 2 d. 's avonds fietsen zander licht: M. v. d. D., Heinkenszand f 10 of 10 d. Dronkenschap: A. I. T., Kortgene f 15 of 15 d. Door den Ambt. O.M. is hooger be roep aangoteekend tegen de vonnissen: teigen H. L. te Goes verdacht van over treding op stoep waren uitstallen, door den Kantonrechter van het feit vrijgespro ken. tegen J. J. L. te Hansweert, veroordeeld wegens het overtreden der Postwet tot f 1 of 1 tl. Door M. v. S. te Goes is hooger beroep aangebeiekend tegen het vonnis waarbij ■hij is veroordeeld tot f 20 of 20 d. wegens het in staat van dronkenschap1 de open bare orde verstoren; door J. G. S. te Goes tegen het vonnis waarbij hij is veroordeeld wegens het na bij gehouwen een vuur voeden tot f 25 of 25 d. door G. de W. te 'sHeerenhoek tegen het vonnis waarbij hij is veroordeeld we gens overtreding Keuringpverordening 's Heerenhoek en Warenwet tot f 150 of 1 mnd. h.; door J. A. H. te Wemeldinge tegen het vonnis waarbij! hij is veroordeeld we gens bet varen zonder licht op de Schelde tot f 25 of 25 d. Leidsche wonderdokter. Voor het Kantongerecht te Middelburg stond terecht N. K., wonende te 's Graven- hag'e, terzake dat hij in November en De cember 1929 te Middelburg onbevoegd do geneeskunde had uitgeoefend door ver schillende personen geneeskundige raad te verschaffen. Deze raad bestond in het ondei vragen van de patiënten die zich aanmeldden en hen ter genezing van de ziektein waaraan zij, zeiden te lijden, krui den en geneesmiddelen te doen toezenden door het Zuid-Hollandsch Kruidenhuis le Voorbuig, waarmee hij in nauwe re latie stond. Een tweetal patiënten waar van de eene wegens eczeem, de andere wegens galsteenen zich tot verdachte had den gewend, werden als getuigen gehoord. Laatstgenoemde, een juffrouw uit Vlis- stnlgjen, beweerde bij de geadviseerde ge neesmiddelen baat te hebben bevonden. Op een vraag van den Kantonrechter, waarom verdachte zich blijkens adverten- tiën in de Middelburgsche en Vlissingsche Couranten „Leidsche Wonderdokter" noemde, antwoordde verdachte, dat het publiek hem dezen naam had gegeven. De geneesmiddelen werden den patiënten on der rembours toegezonden: in beide ge vallen bedroeg de prijs reep. f 7.20 en f 5.90. Verdachte bekende hetgeen hem ten laste was gelegd, behoudens dat hij' niet buiten noodzaak zou hebben gehandeld, daar de patiënten bij bun gewonen huis- dokter geen baat hadden gevonden. De ambt. O'. M., Mr Wilbremninck, be- g'on met de aandacht te vestigen op het feit dat deze verdachte sinds eenige maan den geregeld in eenige plaatselijke bladen als Leidsche Wonderdokter adverteert en lijdenden en zwakken oproept om zijn sipreekuur te bezoeken. Waar in de afgelopen jaren gebleken is dat de provincie Zeeland een bijzonder vruchtbaar arbeidsveld oplevert voor „wonderdöktoren" van slag als verdachte en deze hoeren deels biji ong'eneeselijken ijdele verwachtingen tot genezing opwek ken, deels minder ernstige patiënten van den dokter afhouden, zoodat tijdig ingrijpen voor deze laatsten veelal moeilijk wordt, meent spreker, dat thans, nu K. zijne practijken circa 3 maanden in Zeeland toepast, de tijd is gekomen met de meeste gestrengheid op> te treden. De genees kundige raad heeft bestaan in het advi seren van het gebruik der door zijn be middeling toegezonden z.g. geneesmidde len, waarvoor flink betaald moest wor den. Bovendien werden de patiënten door de advertentiën waarin het woord dokter voorkwam, misleid; dat het advies gratis werd gegeven, terwijl voor de genees middelen werd gerekend, bewijst mede in verband met het feit dat verdachte geheele dagen in Zeeland zitting houdt voldoende, dat verdachte bovenbedoelde practijfcen als bedrijf uitoefent. Sprekers aanlacht werd op dezen won derdokter gevestigd door den Kantonrech ter te Leiden in Nov. 1.1. en door een tweetal artikelen in het maandblad te gen de kwakzalverij', betreffende K. van Dec. 1929 en Januari 1930. Bewezen achtende hetgeen in de dag vaarding is ten laste gelegd, eischt spr. veroordeeling op grond van art. 436 W. v. S. tot 2 geldboeten van f 300 of 2 maal 60 dag'en hechtenis. Verdachte beweert personen te helpen die 'geen baat kunnen vinden bij doktoren. Hij erkent geen medicus te zijn; hij zegt slechts raad te geven en de patiënten te genezen, ten bewijze hiervan toont hij! 12 galsteenen die een der patiënten na op volging van zijn advies, kwijtraakte. Hij. oefent zijn praetijk .uit om zijn mede men schen diensten te bewijzen en treedt op bij de Gratie Gods; in 'twee jaar tijd heeft hij in dienst van de lijdende mensch- beid velen geholpen; ten bewijze waarvan veer een Kantongerecht 43 personen heb ben verklaard door hem van versohillen- -de riekten genezen te zijn. Hij! zal voort gaan deze praktijken toe te passen In zijn repliek zeide de Ambt. O. M. verdachte een gevaarlijk persoon te achten nu hij beweert op te treden bijt de „Gra tie Gods". Wat de getuigen a décharge betreft, spreker heeft die int andere zaken meermalen meegemaakt en wijst op een uitspraak van dr Hulst te Leiden, die zulke z.g. genezingen aan „suggestie" toe schreef. De Kantonrechter zal over 8 dagen uitspraak doen. De wereldcrisis in den landbouw. De landbouwdeskundigen, die te Genè- ve zijn bijeengekomen om te beraadslagen over den wereldcrisis in den landbouw, hielden Woensdag een openbare zitting, waarin enkele leden van het economische comité vragen aan de orde stelden om trent de middelen, waardoor in de toe komst crises in den landbouw en vooral op de graanmarkt verholpen kunnen wor den. De overzeesche deskundigen, vooral die van -de V. S., Canada en Australië bleken de verechillende kwesties uik een ander gezichtspunt te beschouwen dan de mees te Europeesche deskundigen, waarbij de deskundigen van de graanuitvoerende Oost-Europeesche landen weer andere overwegingen lieten gelden dan de des kundigen van de industrielanden. Van de deskundigen der overzeesche landen verwachtte die van Australië een verbetering van een internationale stabi lisatie der prijzen, terwijl de deskundige der Vereenigde Staten heil verwacht van een vermindering der bebouwde opper vlakte. De Europeesche deskundigen adviseer den den overzeeschen producenten het landbouwbedrijf gedeeltelijk te hervormen en zich meer toe te leggen op veeteelt en den bouw van andere landbouwproducten. Zij wezen er op, dat het onnemingsvermo- gen van Europa van overzeesche land bouwproducten steeds beperkt zal blijven, aangezien ook de industrielanden in Eu ropa den landbouw moeten handhaven en koopkrachtig in stand moeten houden. Programma van Zaterdag 11 Jan. HILVERSUM, 298 M. (Na 6 uur n.m. 1071 M.) 1010.15 Morgenwijding. 12.01 2 Concert. 2.30—4.30 „Onze Auto". Een achttal lessen door J. J. A. de Ridder. 4.305 Sportpraatje. 55.30 Gezondheids halfuurtje. 5.306 Gramofoonmuziek. 6.01 8 Concert door het Omroeporkest. 8 soc.-dem. uitz. HUIZEN,-1875 M. Uitsl. K. R. O.-uitzen- ding. 12.15 1.15 Concert. 1.152 Gramo foonmuziek. 4.30—5 Cursus Engelsch. 5 6 Gramofoonmuziek. 6.016.15 Lezing over „Duitschland in vogelvlucht". 6.15 Gramofoonmuziek. 8.01—8.30 Optreden van een humorist. 8.309.30 Orkestcon cert. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 1.202.20 Orkestconcert. 4.35 Piano recital. 5.05 Orgelconcert. 7.05 Zang door S. Austin (bariton). 7.50 Concert. So praan, bariton, Militair Orkest. 9.55 Con cert. Orkest, sopraan, bariton. PARIJS, „Radio-Paris" 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert Or kest en vocale solisten. 7,25 Gramofoon muziek. 8.35 Pianoles. 9.05 Concert. Vo cale solisten. 9.50 Gramofoonmuziek. ZEESEN, 1635 M. 11.20—12.10 Muziek- uitzending voor scholen. 1.201.50 Gramo foonmuziek. 3.50—4.50 Concert uit Ham burg. 7.20 Concert. Orkest, bariton, in strumentale solisten en spreker. Programma van Zondag 12 Jan. HILVERSUM, 1071 M. 10.30 Kerkuitzen- ding vanuit de Remonstr. kerk te Am sterdam. 12.01—12.45 Lezing over muzi kale Meesterwerken. 12.452 Concert. 2.303.30 Kamermuziek door het Concert gebouw Strijkkwartet. 8.15 Concert door het Versterkte Omroeporkest. HUIZEN, 1875 M. 8.25—9.20 N.C.R.V. Morgenwijding. 10.3012 Hoogmis. 12.30 1.30 Concert. 1.302 Gramofoonmuziek. 2.304.30 Gramofoonmuziek. 5.306 Gra mofoonmuziek. 6 N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Soest. 8.20 10.45 Orkestconcert 10.4511 Epiloog door Klein Koor. DAVENTRY, 1554.4 M. 3.20—3.50 Kerk- cantate No. 172 van Bach. 4.05 Bijbelle zing. 4.506.35 Concert. 8.15 Kerkdienst. 9.059.10 Orgelspel. 9.25 Concert Orkest. ZEESEN, 1635 M. 8.15 Klokkenspel. 8.20 Morgenwijding en klokgelui. 10.35 Con cert. 12.05 Orkestconcert uit Breslau. 1.50 Concert door Mandoline Club. 6.50 Con cert uit Stuttgart. Vocaal kwartet en orkest. 7.50 Voorlezing. 8.20 Kamermuziek. Koudekerke. Door den notaris Mr P. Loeff te Koudekerke, zijn. Woensdag 8 Januari bij Polderman, ten verzoeke van den heer Abr. Abrahamse Az., in het openbaar verkocht de volgende perceelen weiland: 1. Ongeveer 0.9050 H.A. (2 g. 92 r.) weiland aan den Breeweg te Koude- kjork© 2. Ongeveer 0.5660 H.A. (1 g. 1321/2 r.) weiland, gelegen aan den Breeweg te Koudekerke, tegen en ten Westen van psre. i. Kooper Adriaan Abrahamse Janszoon, landbouwer, te Koudekerke voor f4000. 3. 0.8400 H.A. (2 g. 42 r.) weiland aan den1 Meinersweg bij het Bouwdejans We geling in Hoogelande, gemeente Grijps- kerke. Kooper Pieter Wielemaker Gz., landbouwer, Koudekerke, voor f 2011. 4. 0.8060 H.A. (2 g. 16 r.) weiland, achter en tegen perc. 3 in Hoogelande, ge meente Grijpskerko. Kooper Arie Flipse, z. b. te Middelburg, voor f 2120. 5. 1.0470 H.A. (2 g. 200/4 r.) weiland aan den Gornelis Hugo's weg onder Hoo gelande, gemeente 'Grijpskerke. Kooper Aarn. Moens, landbouwer te Biggekerke, voor f 2500. 6. 1.0520 H.A. (2 g. 204 r.) weiland en sprink, genaamd Hoog Kattendijke bij den Groenen weg, gemeente Koudeker ke. Kooper Abr. Kluijfhout Iz., landbou wer te Koudekerke, voor f 2590. 7. 1.0790 H.A. (2 gem. 225 r.) weiland aan den weg, uitkomende op den weg naar Valkenisse in de gemeente Bigge- körkö. 8. 0.9810 H.A. (2 g. 150 r.) weiland te gen en ten Westen van perc. 7, gemeente Biggekerke. Kooper Janis Kluijfhout Lz. landb., te Koudekerke, voor f 6240. 9. 0.8440 H.A. (2 g. 150 r.) weiland aan den Jan Geertsesweg, gemeente Melis- kerke. Kooper Pieter Dekker Jacobusz., 2. b. te Baarland, voor f 6240.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 6