Wetenschap en Kunst Rechtzaken Telegrammen, Politie. Uit de Pers. Afloop, Verkopingen, Aanbestedingen, enz Radio-Nieuws. Scheepstijdingen. Financieële Berichten, Burgerlijke Stand gehad. Zij veerden onderweg ziek onder zeeziekte-verschijnselen, zoodat men daar niet te veel notitie van nam, ook al, oml- dat het weer zeer slecht was. Bij aankomst in Rotterdam was echter een van hen overleden, 2 anderen moesten in ernstigen toestand worden opgenomen. De toestand van de vier overigen verergerde na enkele uren zoo, dat ook zij naar liet ziekenhuis Bergweg moesten worden over gebracht. Gisteren zijn opnieuw twee van hen overleden. Het door de politie voorloopig inge stelde onderzoek heeft uitgewezen, dat men hier niet met zeeziekte te doen had. Men veronderstelt, dat de jongelui ge- smokkelden sterken drank aan boord heb ben gehad, waarin vermoedelijk ondeug delijke alcohol heeft gezeten. Morgen zal daarnaar door den Noorschen consul te Rotterdam een onderzoek worden inge steld. De Nederlandsche justitie kan dit onderzoek niet zelfstandig instellen, daar de vergiftiging heeft plaats gehad aan boord van een Noorsch schip in volle zee, dus op Noorsch grondgebied. Tram ontsporing. Gistermiddag ia ter hoogte van hotel Burck bij Lies- bosob onider Princanhagie een trein van de Zuidnederlandsch© stoomtramweg- maatschappij gederailleerd. De locomotief en een goederenwagen zijn uit de rails gekropen. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Van den wal in de sloot. Een incasseerder te Hooigeveen is Maan dagavond miet een met f600 zwaar bela den geldzak aan het stuur van zijn fiets, de richting kwijt geraakt. Hij ging aan het slingeren, waardoor de geldzak met inhoud in de vaart is terecht gekomen. Na lang baggeren is gistermorgen op f 30 na heit verlorene teruggevonden. Men hoopt deze f30 ook nog te vinden. Kinderlijkje gevonden. In, het Ter Apelkaniaal bij Musselkanaal is het in staat van ontbinding verkeerarv- de lijlkje van een piasgeboren kind van het. vrouwelijk geslacht gevonden. Een nieuw geval van alas- trim te Rotterdam. Nadat weken lang te Rotterdam geen nieuwe gevallen van pokken voorkwamen, heeft zich oude jaarsdag een nieuw geval voorgedaan. Een vrouw van middelbaren leeftijd, die in de Nadorststraat woont, werd naar de voor deze zieken bestemde barak over gebracht. Haar toestand is niet levens gevaarlijk. Het aantal mijnongevallen in 1929. In 1929 waren er op de Staats mijnen acht en op de particuliere rniij- nen 22 omgevallen met doodelijfcen afloop. Die cijfers zijn gunstig, vergeleken bij het jaar 1928 toen er in totaal 44 doodelijike ongelukken waren, wiaarvan 35 op de Staatsmijn en 9 op de particuliere mij|- nen. De „Madioen" vlot. Naar wij vernemen is het gelukt het s.s. „Madioen' van den Rotterd. Lloyd, dat in de Roode Ze© op een rif was geloopien, vlot te sleepen. Huis afgebroken door opge schoten jongens. Te Ronduite (gem. Wanneperveen) heeft een aantal opgescho ten jongens een huis afgebroken. Het huis was gelegen ongeveer 200 M. ten Westen van de brug te Ronduite en bewoond geweest door zekeren Harse- voort en eigendom van den caféhouder K. Slot. Begunstigd door storm en regen konden, de vandalen onbelemmerd het gebouw, dat onbewoond was, omverhalen. Al spoedig viel de voorgevel, terwijl de zijmuur meer moeite opleverde. Bijna was een hunner daar onder geraakt. Een troos- telooze ruïne was alles wat er van over bleef. De politie stelt een onderzoek in. (Telegr.). Een raadselachtige keel ziekte. Te Brighton en Hove, in Enge land, heerscht een raadselachtige epi demische keelziekte. Honderden personen lijden aan deze ziekte, die reeds aan vele menschen het leven heeft gekost en waar mede dê doctoren geen raad weten. De ziekte is zuiver plaatselijk. Ofschoon heele families zijn aangetast en de dok ters de handen vol hebben met de be handeling der patiënten, heeft de infec tie de grenzen van Brighton en Hove niet overschreden. Nog iederen dag doen zich nieuwe gevallen voor, terwijl ook een aantal dokters door de ziekte zijn aan getast. De ziekte, die naar men aan neemt, een vorm van influenza is, duurt reeds verscheidene weken. Een der meest- voorkomende complicaties der ziekte is algemeene bloedvergiftiging. De oorzaak van de ziekte kon men totnogtoe niet op sporen. Auto tegen een boom gere den. Een meisje gedood. Maandags avond laat heeft na een danspartij in een caftete Hilversum het 20-jarig meiisje C. R. zich in gezelschap van een drietal hoeren, de twee Gebr. H. en een luitenant der huzaren. G. in een auto- begeven. Op weg naar Utrecht, tusschen de Hol- laradsahe Rading en Maartensdijk, is de auto fjoor tot niu toe onopgehelderde oor zaak tegen een boom gereden. Door den schok is het meisje in aanraking gekomen met een Stang van de kap van den auto, waardoor een ernstige schedelbreuk is ontstaan met inwendige verbloeding. Hoe wel de auto beschadigd was, fconi men er toch mede terug rijden naar Hilversum, waar men geneeskundige hulp heeft in geroepen. Het meisje is echter niet meer tot bewustzijn gekomen en' is overleden. De ontploffing te Gronin gen. In het Academisch Ziekenhuis te Groningen worden nog steeds de twee vrouwen verpleegd, die door de ontplof- fingsramp in het Winschoterdiep, in öen morgen van Vrijdag 19 December, ernstige verwondingen bekwamen. Hun toestand is nog steeds zeer zorgwekkend. Oude pan 'loopt te water. Een 83-jarig inwoner van Terwispel is Maandagavond, door de duisternis .mis leid., te water geraakt en jammerlijk ver dronken. Kind in een bad omgeko men. Jn het gezin van de familie Py- nenburg te Waalwijk is een kindje van vier maanden, een meisje, in een badje verdronken. Het kindje heeft in het badje do stuipen gekregen, waarop de moeder naar de buren is gesneld. Bij haar terug keer vond zij de kleine verdronken. Moordaanslag te Apel doorn. Op Oudejaarsavond heeft zich naar die Courant meldt, te Apeldoorn een ernstig drama afgespeeld. De 39-jarige J. Seheurs hield verblijf in het logement van den heer M. Kramer. Eenige weken geleden vestigde zich in het logement van G. Ticheler, dat slechts eenige perceelen van heit eerstgenoemde logement verwijderd is, zijta. gewezen huis vrouw, bekend onder den naam „Sientje", wa.arvan J. Seheurs sedert 3 jaar geschei den was. Zij leefde thans samen met den 36-jariigen R. Stufken. Oudejaarsavond zaten de logeergasten van het logement Kramer bijeen. Om streeks 11 uur begaf Seheurs zich even naar buiten. Ternauwernood had hij de deur achter zich gesloten, of hij opende die weder en zagen de andere logeer gasten hem in de deuropening staan. Hijl riep: „Ze steken me dood", en zakte onder het uitroepen van dien kreet in elkaar. De andere logeergasten snelden toe en droegen hem naar binnen. De eige naar van het logement waarschuwde de politie, die vrijwel onmiddellijk ter plaatse aanwezig was. Een inmiddels ontboden geneesheer constateerde dat Seheurs een diepe steek in het anderlijf was toege bracht. Per ziekenauto werd hijl naar het gemeentelijke ziekenhuis vervoerd. Tijh dens het vervoer herkreeg hij1 even bet bewustzijh en noemde als den dader R. Stufken, di© verblijf hield met zijn ge wezen vrouw. De bediende van het Logement Kramer, de heer A. Bekkers, was onmiddellijk na deh moordaanslag naar buiten gesneld en zag een persoon, die zich snel verwij derde en zich begaf naar perceel nr. 15. Aangezien de straatverlichting daar veel te wenschen overlaat, heerschte er echter een zoodanige duisternis, dat hij geen beschrijving van dien persoon kon geven. Het eenige feit dat hij kon constateeren. was, dat hij dien persoon het bewuste penceel zag binnengaan. Een en ander was voor de politie voldoende reden om zich naar het per ceel nr 15 te begeven, waar ze inderdaad den man vond, die door den verslagene als de dader was aangeduid. Hij werd gearresteerd en door den commissaris van politie aan een streng verhoor onder worpen. Hiji ontkende ten stelligste iets met den moordaanslag uitstaande te heb ben. Een mes of ander wapen werd niet op hem bevonden. Het onderzoek duurt echter voort. De toestand van den gewonde is hopeloos. De vroegere vrouw van den verslagene bleek niet bijzonder onder den indruk van het gebeurde te zijh. Zelfs liet zij zich nog ontvallen: „hoe eerder hijl ka pot is, hoe liever het mjji is." De papagaaienziekte. In het blad „Tempo" schrijft een ge neesheer uit Cass-el, dat het een Fransch geleerde reeds geruimen tijd gel-eden is gelukt den verwekker van de z.g. pa pagaaienziekte te ontdekken. De papagaaien lijden aan een griep- ziekte, welke besmettelijk is, zoowel voor andere vogels, zoodat hierop moet wor den gelet als voor menschen, wat bij ziekten van dieren slechts zelden het geval is. De Fransohe geneesheer Nocard heeft den verwekker van de ziekte ontdekt. Het is een staafvormige bacil, die tot de goedbestudeerd© groep van de typhus en dysenterie-bacillen behoort. Dat deze bacil bij menschen juist in de longen optreedt en hooge koortsen verwekt, waar iedere bacterioloog zou zweren dat darmver schijnselen moesten optreden, is een der paradoxe verschijnselen, waaraan deze ty pische tropenzielcte zoo rijk is. Sodom ontdekt? In het centrum van de oostelijke vlakte van den Jordaan zijn de ruïnes gevonden van een stad. die door een grooten brand verwoest blijkt te zijn. Men denkt met Sodom te doen te hebben. Dooit S. B., 34 handelsreiziger te Goes, is hooger beroep aangeteebentd telgen het vermis der Rechtbank van 20 December j.l., waarbij hij wegens verduis tering in dienstbetrekking is veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Broedertwist te Over- schie. De rechtbank te Rotterdam heeft vonnis gewezen in de zaak tegen den 19- jarigen lossen werkman H. C. Verharen, die op 4 October van het vorig jaar in de ouderlijke woning te Overschie zijn broer met een mes heeft gestoken tenge volge waarvan hij levensgevaarlijk werd gewond. De verdachte werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorgebracht Grond&iaffliliüO'ip t® Monster. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen een 47- jarigen tuinder en eén 43-jarigen smid, beiden te Monster, leden van den gemeen teraad aldaar, beschuldigd van oplich ting en valschheid in een authentieke akte bij den aankoop van grond, noodig voor het gemeentelijk uitbreidingsplan. De rechtbank ontsloeg de verdachten van rechtsvervolging met betrekking tot oplichting en veroordeelde hen terzake van het tweede feit tot resp. f 2500 boe te, subsidiair twee maanden hechtenis en f 5000 boete, subsidiair drie maanden hechtenis. De verduistering aan de Hembrug. De 42-jarige amanuénsis van de artillerieinrichting aan de Hem brug, tegen wien wegens verduistering vier maanden gevangenisstraf was ge- ëischt, is door de Haarlemsche rechtbank overeenkomstig den eisch tot vier maan den veroordeeld. Mr G. W. Sannes. f Naar 'wij vernemen is hedenmorgen, te Den Haag overleden de heer Mr. G. W. Sannes, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Dhr. Sannes, lid van de S. D. A. P., had joor deze partij in de Tweede Ka mer zitting. Hij werd 4 Oct. 1875 geboren. In 1902 promoveerde bij aan de Universi teit te Amsterdam. Hij werd daarna amb tenaar bij het Centraal Bureau voor So ciale Adviezen te Amsterdam en was daarna achtereenvolgens griffier bij de Ra den van Beroep te Middelburg, Almelo-, Groningen en Rotterdam. Sinds 17 Sept. 1913 was hij lid van de Tweede Kamer. Hij werd toen .geko zen .voor het district Veendam. De Holland-Indië-vluchten. AMSTERDAM. Aneta-Vas-Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is ontvangen dat het zesde postvliegtuig op de re tourvlucht, de P.H.-A.E.N. gisteren van Bandoeng naar Palembang is gevlogen. Om 10.35 is het uit Palembang vertrok ken en om 4.15 te Medan aangekomen. Vandaag is het te 6 u. 5 uit Me- kok geland. Alles was wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezet. AMSTERDAM. Uit het IJ is opgehaald het lijk van een onbekend persoon, ver moedelijk een verpleegde uit het Armen huis. AMSTERDAM. Vermoedelijk doordat in een jas," die aan een deur in een bedstede hing een brandende pijp of sigaar was achtergelaten is in de bel-etage van een perceel in de Jan Steenstraat een bed in brand geraakt, waarop zich een 61-jarige kleermaker slapende bevond. Daar de man zich niet tijdig in veiligheid kon stellen is hij door verbranding o-m het leven gekomen. TEGELEN. Gisteravond is de ongeveer 50-jarige zwerver F. R. uit Helmond on der een auto geraakt. Hij is aan de ge volgen van dit ongeval overleden. HELMOND. Te Asten zijn wegens het veelvuldig voorkomen van roodvonk al le scholen voorloopig gesloten. VENLO. Gistermiddag is te Millingen bij Nijmegen de heer J. uit Venlo met ernstige hoofdwonden naast zijn motor rijwiel gevonden. De oorzaak van dit ongeluk is niet bekend. SNEEK. Te Hijlaard is de boerenhui- zing van J. Vellinga plotseling door een hevige windstoot geheel ingewaaid. Twee koeien werden onder de puinhoopen be dolven en zijn gestorven. Er zijn geen per soonlijke ongelukken. SNEEK. De kapitale boerderij van B. Bos Jr., te Brandgum is gisteravond ge heel afgebrand. Het gezin bestaande uit man; vrouw en 5 kinderen kon zich met moeite redden. Bij den brand is veel vee omgekomen, o.a. 25 stuks stamboekvee en 5 stamboekpaarden. PARIJS. Uit Hendaye aan de Spaansche grens wordt gemeld, dat de Spaansche dictator Primo de Rivera den Koning zijn ontslag en dat van zijn kabinet heeft aangeboden. Be Koning, zou zich zijn be slissing hebben voorbehouden. PEKING. Woensdag hebben de Chinee- scbe autoriteiten te Tsj entsin voor de eerste maal na de o-pheffing van de ex territoriale rechten een Japaasch onder daan gearresteerd die met een Chineesch in een vechtpartij gewikkeld was. De Ja- pansche consul-generaal eischte onmidde- lijke invrijheidstelling en deelde mede .dat deze zaak door een Japansche rechtbank te Tsjentsin zou worden behandeld. De Chineesche autoriteiten antwoordden ech- daan gearresteerd die met een Chinees rechtspraak geldt. De Japansche consul- generaal heeft onmiddelijk de Japansche reigeering met het gebeuren in kennis ge steld. Hevige storm. TOKIO. In de nabijheid van Sachalin woedt een hevige storm. Sinds 4 dagen zijn de sscheepvaartverbindingen met Ja pan verbroken, Te Sachalin worden 9 vis- scherschepen vermist; gevreesd wordt, dat zij in den storm zijn vergaan. TRIEST. Op de houtwerven van de ha ven Servola waar reusachtige hoeveel heden hout zijn opgeslagen van export firma's uit Italië en midden-Europa is een hevige brand uitgebroken. Men vreest dat alle werven in vlammen zullen op gaan. ring van den Bond van Nederl. Onder wijzers, aldus „Het Centrum", werd het rapport behandeld, door een commissie uit den Bond uitgebracht over de gevol gen der pacificatie voor de openbare school. De meerderheid dier commissie eischte, zooals reeds eerder is gemeld, dat punt h van het Bondsprogram zich zou uit spreken voor „de verplichte, absoluut neutrale staatsschool, neutraal zoowel in politiek, als godsdienstig opzicht" en een krachtige propaganda in dien zin. Niets minder! Het hoofdbestuur kon zich met dit voor stel niet vereenigen en .verklaarde meer te voelen voor het standpunt der minder heid, die niet zoover wilde gaan. In het praeadvies van dat bestuur wer den daarvoor verschillende, vooral ech ter tactische overwegingen aange voerd. En de woordvoerder van het bestuur, de heer Thijssen, zette uiteen, dat men de quaestie zoo moet stellen: verplichte neutrale staatsschool óf subsidiëering. Hij herinnerde er daarbij aan, dat de geschiedenis van dein schoolstrijd wel dui delijk doet zien, hoe een strijd tot het verbieden van de bizondere school reeds van te voren tot onvruchtbaarheid ge doemd is, en dat men daarmee een oor log zou beginnen, welken men zeker ver liest. Dit is zeer verstandig gesproken, en vindt trouwens steun in de feiten. Er werd evenwel over het punt in quaestie nog geen beslissing genomen. De vergadering hechtte haar goedkeu ring aan een voorstel van de afdeeling Amsterdam om er eerst nog eens over te denken. Rijip beraad was noodig, zeide de afge vaardigde dier afdeeling, om tot een goed overwogen besluit te komen. En daarmee ging de vergadering, al thans de groot© meerderheid, accoord. Maar in'tusschen heeft men weer eens kunnen beluisteren, hoe in de kringen dezer openbare onderwijzers, over de bi zondere school en de schoolwet van 1920 wordt gedacht, en hoe een aantal hun-, mer het neutraal onderwijs van staats wege verplichtend gesteld wil zien. Men houd© het zich voor gezegd. De strijd om' de school is, de pacificatie teh spijt, niet uit. Da strijd om da school. In de jongste (56e) algemeene vergade Gevonden Voorwerpen. In de maand December 1929 zijn aan het bureau van politie te Goes, onder staande voorwerpen als gevonden aan gegeven en zijn aldaar verdere inlichtin gen betreffende deze voorwerpen te be komen: Een bruine glacé-heerenhandschoen, een zaklantaarn, een zakje inhoudende een vulpotlood, zijde en een haakpen, een kist en mand, een Fordsleuteltje, een nikkelen damesarmbandhorloge, een dek zeil, een paar glacé heerenhandschoenen, een pakje Honing Maizena, een regenjas, een paar dameshandschoenen ,een imita tie paarlen collier, twee theedoeken met kussensloop, een blikken doosje inhou dende beslag voor kasten, een zilveren gulden, een schroevendraaier, een ver moedelijk doublé armband, een gummi bal, een belctang, een boodschaptaschje, twee slingers van een auto, een bank biljet van f10, een fruitkist met gummi- jas, een breinaald, een slijklap van een rijwiel, een handbeschermer van een rij wiel. een grijs wollen heeren handschoen, een Engelsche' sleutel, twee zakmesjes, een lederen pet met bont, een kleerbor stel, een grijze kinderhandschoen, twee oliedekken, een gedeelte van een bank biljet van f 10, een zilveren doekspeld met pareltjes, een z utbaaltje, een deksel van een melkbus, een R. K. gebeden boekje, zes rijwielbelastingmerken 1929/ 1930, vijf portemonnaie's met inhoud, drie sleutels en twee rozenkransen. Goes 1 Januari 1930. De Commissaris van Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Blezellnge. Door notaris E,.C. v. Dissel te Goes is ten verzoeke van de erven J. Weststrate verkocht: Perceel 1. Een huis, schuur ent erf aldaar groot 4 aren 37 c.A. Kooper hiervan werd de heer Jacob Marits alhier voor f 2501. Perceel 2. Bouwland aldaar in Rei- aierklaashoek, groot 58 aren 10 centiaren. ICooper 'hiervan .werd de heer Hendrik Slahbekoom alhier, voor f1401 per 39 aren 24 centiaren of den hoop f2074.32. Programma van Vrijdag 3 Jan. HILVERSUM, 1071 M. (Van 12—6 n.m. 298 M.) 12.01—2 Concert 2—3 Gramo foonmuziek. 56 Orgelconcert. 6.017.15 Concert. 7.15—7.45 Radio-cursus vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 7.458 Gramofoonmuziek. 8.01—9 Kamer muziek. HUIZEN, 1875 M. 12,15—1.15 Concert. 1.152 en 45 Gramofoonmuziek. 56.30 Concert. 8.15 Pianorecital. 8.50 Lezing over: De Nederlandsche Roman in 1929. 9.30 Voortzetting piano-recital. 10 Voor dracht: Nieuwjaarsgedachten. 10.20 Voort zetting piano-recital. DAVENTRY, 1554, 4 M. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgel concert 1.20—2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert. 4.50 Orkestconcert 7.05 en 8,05 Plapo-redta" 3*0 LiternatUml con cert LANGENBERG, 473 M. 6.20-7.20, 9.35— 11.15 en 11.30 Gramofoonmuziek, 12.25 1.50 Orkestconcert. 4.50—5.50 Gramofoon muziek. 7.208.15 Orkestconcert. 8.20 In ternationaal programma. PARIJS, „Radio-Paris', 1725 M. 12.20 en 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestcon- cert, 7.40 Gramofoonmuziek, 8.20 Cause rie met muzikale illustratie. 9.05 Concert: ZEESEN, 1635 M. 11.20-12.15 en 1.20- 1.50 Gramofoonmuziek. 3.504.50 Concert 7.50 Orkestconcert. 8.30 „König David". Psalm naar René Morax. Muziek van Arthur Honegger. ,';i Stoomvaart Mij. Nederland. SALABANGKA, thuisr., vertr. 1 (8 v.m.) v. Londen. POELAU BRAS, uit., 31 te Pt. Said. J. P. COEN, uitr., 31 te Pt. Said. PRINSES JULIANA, thuisr., 30 v. Sabang PRINS DER NEDERL. 31 v. Amst. n. Batavia. Kon. Ned. Stoomboot Mij. HERMES, Amst. n. Curacao p. 30 Dun- geness. ARIADNE Amst. n. Guatemala p. 30 Dun- geness. THESEUS Rott. n. Lissabon 29 te Torbaai EOS, 31 v. Amst. n. Malaga. PERSEUS, 31 v. Amsterdam n. Pasajes. PLUTO, 31 v. Amsterdam n. Stettin. ALKMAR Antw. n. Duink, p. 31 Vlissin- gen. Rotterdamsche Lloyd, INSULINDE (uitr.) 31 (10 v.m.) v. Tanger. DJAMBI, 31 v. Batavia te Soerabaja. SLAMAT, Batavia n. Rott. p. 31 Perim. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting teit den avond van 3 Jan.: Aanvankelijk nog stormachtig© tot krachtige Westelijke tot N.-Westelijke, la- ter afnemende Westelijke tot Zuidelijke wind; betrokken of zwaar bewolkt, met regen- of hagelbuien; later opklarend, iets kouder des nachts, overdag weinig ver andering in temperatuur Stonnwaarschuwingsdienst. Hedenmor- gm te 8.40 van Da Bildt geseind aan alle posten: Wordt verwacht storm uit bet N.-Westen. Stand van hedenmiddag 2 uur: Stand van Dinsdagmorgen 10 u.70U. Licht op voor fietsers: Vrijdag 4 ui. 27. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Jahij 2.30 u. Berlijn 59.1959.21 Brussel 34.6734.70 Partje 9.75—9.78 Londen 12.09Va12.097/8 New York 2.47'/s2.48 GOES. Geboren: Andries, z. v. Pieter Siepman en Maria Bijkerk; Adriana Hen- drika Willy, d. v. Bartel Janse en Wil- lempje Dina Luitwieler. Huw.-aamgifte: Johannes Heindricus Krajuwel, 34 j. jm. te Berlijn en Jenotta Wilbelmina Johanna Hollander, 22 j. jd. Overladen: Geert Minderhouid, 96 j,, wednr van Toha Kareis©, te Boars s el e; Regima Adriana Rijnberg, 83 j., ©cfytge- igenoiote van Gerrit Cornells van Blitters- wijk. KOUDEKERKE. Van 16—31 Deo. 1929. Bevallen: J. F. Wisse, geb. Marijs, z.; L. van de Welle, geb. Geelhoed, d.; L. Davidse, geb. de Rijke, d.; J. Sanders©, geb. Schipper, z.; J. C. Poppei, geb. Maas, z.; N. Raas, geb. Vader, levenl. z. Ondertrouwd: W. Torbijn, j.m. 26 jr en J. J. W. Minderhoud j.d. 23 jr; A. J. G. Haentjens Dekker j.m. 26 jr en A. P. M. Roelofs, j.d. 22 jr; J. Verplahke, j.m. 22 jr en D. Beerens j.d. 21 jr. Overleden: M. Hovijn, 84 jr man van K. de Witte; M. J. Peene, 69 jr, wedr van W. Lievense; J. van Keulen 75 jr man van M. de Voogd. Over de maand December. KRABBENDIJKE. Geboren: 18, Wilhel- mina Jacomina, d. v. Jan de Kok en Ma ria Johanna Rottier. Overleden: 10, Maria Franse, 78 j., wed. van Jan Calsnijn. GRIJPSKERKE. Geboren: 11, Cornelia Jacoba ,d. v. Maarten Fraanje en Maatje Walhout; 25, Adriaan, z. v. Antheunis Hollebrandse en Johanna Huijsman.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 3