BOLS 1 ONDER VERDENKING. Uit da Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Eiken dag een Glaasje S*BU er voor za! mrg dragen dat onze taal ook door de betrokkenen volkomen ge ëerbiedigd wordt. Hoewel het bestuur er thans van afziet te dezer zake in het bijzonder bij de Regeering stappen te doen, zal het echter niet nalaten indien zich ergerlijke geval len in dit opzicht voordoen, daartegen met kracht en op gepaste wijze op te komen. Jhr dr H. A. van Karnebeek. Maandag is, naar de Nederi. meldt, uit het Roode kruis-ziekenhuis in Den Haag ontslagen jhr. dr. H. A. van Karne- beek, .commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, die er eenigen tijd geleden was opgenomen, om een breuk-operatie te ondergaan. Thans is hij in zooverre hersteld, dat hij het ziekenhuis kon ver laten. ONWARE VOORSTELLINGEN. Wij lezen in „De Waarheidsvriend", het orgaan van den Geref. Bond tot verbrei ding en verdediging van de Waarheid in de Nederlanidsche Hervormde (Gerefor meerde) Kerk: In zjjn nummer van 17 December schreef „De Banier", het orgaan van Ds Kersten, onder het opschrift „Zondags- ontheiliging" het navolgende: „Alweer is de dag des Heeren nood eb loos ontheiligd door het laten loopen van extra treinen op Zondag 8 December iö verband met den voetbalwedstrijd „Hol- land-België", welke te Amsterdam is go- houden. Een 13-tal extra^treinen zijn door de Nederiandsche Spoorwegen ingelegd, ter wijl te Haarlem van 10 uur 25 tot 1 uur 's middags personeel op- reserve werd ge steld voor het rijden van eventueeia ex tra treinen HaarlemAmsterdam. Hetzelfde gebeurde te Amsterdam] vaal 4 uur 20 tot 11 uur 15 namiddag voor het eventueel laten loop-en van extra trei nen Amsterdam C. S.Den Haag. Dat gebeurt kort nadat de Minister van Waterstaat, 26 Nov. 1.1. in dei Tweede Ka mer heeft verklaard, dat het loopen van goedkoope treinen (wij spatieeren) op Zondag zeer zeker niet door de Regeer ring mag worden uitgelokt, en voor zoo ver het plaats heeft, door hemi bevorderd zal worden, dat er een eind aan komit. Hoe het daarmede staat, blijkt ook nu wel weer uit betgeen Zondag 8 Decem ber is geschied. Van de coalitie, ook van deze vorm ou de coalitie-regeering is voor de 'begin- selen niets te verwachten." Vooral dit laatste moeten de lezers van De Banier goed in de ooren knocn- pen. Ook de coalitie, die zelfs niet meer bestaat, heeft het weer gedaan. Het is de klap op de vuurpijl. Maar wat is nu verder gebeurd? Naar aanleiding van het bericht in „De Banier" stelde de heer Duylmaer van Twist den Minister van Waterstaat deze twee vragen: le. Is het juist, dat op Zondag 8 Dei- cernber een aantal extra-treinen van Am sterdam naar Haarlem en van Amsterdam naar 's Gravenhage hebben geloopen tegen verlaagd tarief? 2e. Zoo ja, hoe is deze handelwijze van de Spoorwegdirectie overeen te bren gen met de Nadrukkelijke -verklaring van den Minister, afgelegd in de Tweede Ka mer van 15 November, dat het rijden van goedkoope treinen op Zondag door de Regeering zeker niet mag worden uit gelokt, en dat, voorzoover het plaats heeft bevorderd zal worden, dat hieraan een eind komt? Nu had men mogen verwachten, dat Ds Kersten in zijn blad immers alle vra gen van Kamerleden worden in de „De Banier" opgenomen - o-d-k van de vra gen van den heer Duymaer van Twist had melding gemaakt. Doch dit mocht niet. want dan zouden de lezers van het orgaan van Ds Kersten er eens kennis van kunnen krijgen, dat o-ok Anti-revo lutionairen opkomen voor de heiliging van den Zondag. Tot die hoogte, om ook anderen recht te doen, kan Ds Kersten zich niet op werken. Echter bij deze ringen is het niet ge bleven. „De Banier" is benauwd geworden. Het kon wel eens gebeuren, dat het blad op 17 December onware voorstellingen van het loopen van pleziertreinen had gegeven. FEU ILLETON, door BQ&G& -o— „En. dat stuk portefeuille in bat tuintje van] Waanders dan?" vroeg Petersen op friomfantelijkan toon. „Dat zegt niets, man.. Vlak bij het hui-s van Hoorweg is mijn beurs gevon den. De dieven kunnen die er wel gegooid hebben. Hoorweg is den heelen nacht in Noordwoud geweest. Hij heeft gewaakt hij zijn broer, die zeer ziek is." ,,'t Is toch wonderlijk, dat da beurs daar nu net gevonden werdl" „Dat zal misschien wal uitkannen", meende boer Geensen. „Zijn er dan andere vermoedens?" „Och, 'k weet niet. 't Is nog zoo vaag 'k Vertro-uw die kerels niet, die gister bij Van Zanten waren." „Van Zanten uit Rotterdam? De vee koopman?" vroeg Petersen verbaasd en opeens nadenkend. „Ja, 'fchah beesten aan hem verkocht. Daarom dakt het Staatkundig Gerefor meerd orgaan zich bij voorbaat. Het schrijft, doch niet aan het hoofd van het blad, zoodat het oogenblikkelijk opvalt, doch in het midden van het blad, een woord ter „opheldering", luidende: „In ons artikeltje over extra treinen op Zondag kwam iets voor, wateigenlijk nog niet zeker is (wij spatiëeren). Wel helden extra treinen geloopen, maar of dit tegen verminderden prijs was, werd ons niet gem el d (Spatiëering van ons, Red.). Wij schreven dit ook wel niet, maar toch zou men het uit het laatste gedeel te van ons stukje kunnen opmaken. Daarom willen wij het hier even ver melden. De Minister toch had alleen beloofd het tegengaan van „goedkoope" extra treinen te bevorderen." Tot zoover de opheldering. De rest van het stuk heeft met de zaak niets uit staande. Hoe vindt men nu zulk een ophelde ring? In stede van ruiterlijk te schrijven: "Wij hebben de zaken onjuist voorge steld", krabbelt men als een jongen, die kwaad heeft gedaan, terug. Men spreekt wel eens van een minder fraaien kant aan de politiek, maar heeft „De Banier" daarvan weer niet een nieuw bewijs geleverd? Van een blad, dat Ds Kersten als hoofd redacteur oeft, hadden wij zulks niet verwacht. Meer zeggen we er niet van. R. A. d. O. De Coöp. Beeivorteïsuikerfabriek „Zeeland". Men deelt ons mede, dat daoT eenlgo aandeelhouders der Coöp. Beetwortels ui- kerfabrie-k „Zeeland" te Bergen o-p Zo-om in een bijeenkomst is besloten het bestuur dier V-ereeaiging te verzoeken een le denvergadering te willen beleggen om te behandelen de ingekomen en gepnbli- ceerde vo-o-rstellen tot overname der fa briek en deze vergadering te willen beleg gen vóór 15 Januari 1930. Een schietpartij in het jacht veld. In den vroegen morgen van Zon dag 29 December 1.1. waren een zekere S. en P. beiden wonende te Retranchet- ment aan het jagen met een lichtbak, in het jachtveld in den Willem Leo-pnldpol- der onder de Belgische gemeente West- kapelle. Plotseling werd er vier maal o-p hen geschoten. S. die in den arm werd ge troffen, zag zijn medejager P. die naast hem liep. voorover op den grond storten. S. nam de vlucht op 'Holla.nd.vh grondge bied en liet P. achter, niets anders den kende of deze was' doodeiij.i gotruten. Later in den morgen ging hij in de wo ning van P. informeeren en bleek hem dat deze nog niet thuis was, waardoor hij in zijn vermoeden dat P. doodgescho ten was, werd gesterkt. S. deed toen van het voorgevallene aangifte bij de po litie, die het jachtveld ging afzoeken en ongeveer ter plaatse waar de jagers wa ren getroffen, P. met een stukgeschoten knie op den grond vonden liggen. Deze werd naar Retranchement over gebracht alwaar dokter Rusko-p uit Oost burg een ernstige beenbreuk constateerde, vero-orzaakt door geweerkogels. De geneesheer achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. Het nieuwe telefoontarief, is gisteren in werking getreden. Voor locale telefoongesprekken moet na 2Vs cent betaald worden. Geen kosten worden berekend voor 't aanvragen van in-terlocaJe of internationale gesprekken en 't aanbie den van telegrammen, noch voor he-t vragen van inlichtingen en het opgeven van storingen of klachten, indien deze betrekking hebben op den telefoon-dienst of op de per .telefoon aan te bieden, aangeboden of afgeleverde telegrammen. Belasting betalen o-p post kantoren. Naast fle kantoren, welke re-eds voor het aannemen van belasting betalingen zijn opengesteld, worden o.a. met ingang van 2 Januari mede vo-o-r dien dienst opengesteld: a. de post-, c.q. post-, telegraaf- en telegraafkantoren, Bergen op Zoom, Goes, Middelburg, Sluis, Tholen, Vlissingen en Zierikzee, en de eventueel daaronder ressorteerende bijkantoren met Hij kwam za met een paar kerels halan. Die waren mij wat al te vrijpostig. En vannacht heeft Jaarsma een paar mannen gezien, die sprekend op hen geleken. Wat doen die hier midden in den nacht in de buurt van het dorp?" „Was daar ook iemand met een. baardje bij?" vroeg Petersen opeens. „'t W-ordt een wonderlijke historie", meende de ander, midden op den weg stilstaande en boer Geensen aankijkende. „Toen verleden jaar bij mij is ingebroken, had ik den vorigen dag ook net beesten aam Van Zanten verkocht. .Dat kleine kereltje met dat baardje was er toen ook. Hij scharrelde zoowat door de heele boer derij. Mijn vrouw had niet veel met het heerschap op. Maar 'k heb er geen oogen- blik aan gedacht, dat die kerelsmaar neen, dat zal toch wel niet. Van Zanten ie toch een betrouwbaar man." „Van Zanten? Natuurlijk! Ik zeg ook niets van hem. Maar daarom kan hij wel onbetrouwbare knechts hebben. 'tZijn trouwens geen vaste knechts. Zij helpen hem alleen, als hij- hen noodig heeft." „Wel zouden die kerels toen 's nachts bij mijmaar dan, dan is Waanders onschuldig I" riep boar Peter- een uit, ten hoogste verbaasd ave» den- loop van zaken. beperkte dienstuitvoering en postagent schappen. b. het hulppostkantoor te Veere. "Met ingang van 1 Januari is tot reserve tweede luitenant der Infanterie benoemd de vaandrig B. A. M. de Paauw te Middelburg. Waterleiding. Voor bad en waschtafels: J. M. Polderman, Goes. Tel. No, 129. Adv. Middelburg. Dinsdagmiddag sloeg een span paarden gespannen voor een boeren wagen bij de Noordbrug op hol en rende in de richting van den Noord weg, som wijlen over het trottoir langs de huizen. Op den hoek van Singel en weg kwam het haast tot een botsing met een groenten wagen en een eind op den Noord- weg kwam het span tot staan. Wonder boven wonder liep alles zonder persoon lijke ongelukken af. Middelburg. De beer L. W. E. baron van der Feltz, surnumerair, gedetacheerd bij de inspectie der belastingen alhier is bij Kon. be-sluit van 28 Deo. benoemd tot adjunct-ins-pecteur der directe belas tingen, inv eerrechten en accijnzen. Do-or een der keurmeesters alhier werd ontdekt, dat m-en van hier uit twee do-od geboren kalveren naar een slager te Vlissingen vervoerde. De keurmeester waarschuwde Vlissingen en de voor con sumptie niet geschikte dieren werden aan de Keersluis in beslag genomen. Goes. Meldden wij eenigen tijd geleden, dat de stationschef, d-e heer F. C. Go- mijn, in gelijke betrekking was overge plaatst naar Baarle-Nassau, thans verne men wij, dat deze benoeming is inge trokken en dat hij met ingang van 1 Maart wordt overgeplaatst naar Hooge veen. Naar ons wordt medegedeeld, zal prof. dr J. "Wat er ink te Amsterdam op Maandag 13 dezer op uitno-odiging van de drie Geref. Meisjes-vereenigingen en de Geref. J-ongel. Vereen, in de Geref. Kerk alhier een rede uitspreken. Men ho-ude dezen avond vrij. Oudelande. De Gemeenteraad benoemde tot schoonmaakster van de school Teun Helmstrijd met 3 stemmen, Maatje Lous verkreeg 1 stem, terwijl 2 stemm-en van onwaarde waren. 0-o-k werd n-o-g de pensioensgrondslag van don gemeente-veldwachter vasige- stel-d tegen een salaris van f 170-3 'sjaars en werd bet college van B. en W. mach tiging verl eend tot het verkoop en van o-ude materialen. Een verzoek van J. J. Remij-nse om- de gemeente te doen toetreden tot de regelingen vervat in het werkloosheids besluit 1917, word in handen gesteld van B. en W. ter nader onderzoek. tersska. Ben-oemd tot gemeenteveld wachter alhier dhr J. Griep, marechaus see te Terneuzen. Dhr Griep is oud- Iersekenaar. Krabbendijke. Bevolking. Ingeko men: Joh. de Jonge en gezin van Kruinin- gen; A. M. VogelsVan Gils en gezin van Dongen; J. M. Bouman van Waarde; A. Meester en gezin van Hilversum; P. van Rijen en gezin van Breda. Vertrokken: J. J. Slager naar Roosen daal, Rozenstraat 26; W. C. Wiskerke naar Tilburg, Paduaplein 23; J. Moer land naar Kruiningen, B 186; Jan van Harn naar O.- en W.-Souburg; Joh. Jac. van Doorn naar Middelburg, Gasthuis; Cor Staal en gezin naar Amerika. Schore. Loop der bevolking over de maand December 1929. Ingekomen: 9, Adriana Elizabeth van den Boer. e-chtg. van Nic. Paauwe zonder beroep, uit Waarde; 13, Nico-laas Paau we veldarbeider, uit Biazelinge; 30, Fran cois Weststrate, veldarbeider uit Bieze- linge; 30, Jannetje Slabbekoo-rn, zo-nder beroep, uit Kapelle; 31, Johannes van Liere -en gezin, vrachtrijder uit Kruinin gen. Vertrokken: 11, Wilhe-lmina Houtman, dienstbode, naar Waarde, D 5; 31, Hen- drikus Dogge en gezin, timmerman, naar Hansweert, C no. 448. Heltikenszand Door den heer G. Ku- ze-e alhier is ontslag genomen als lid van de-n Gemeenteraad. Op de lijst komt als opvolger voor de heer W. de Vos. Wissenkerke. Maandag vergaderde de gemeenteraad. Vo-orzitter de Burge- „Tut, -tut", zei Geensen, den opgewon den bo-er kalmeerend, „draaf na niet zoo doo-r. Ook hiervoor is geen bewijs. Maar het is toch wel merkwaardig, dat bij jo-u ook diefstal gepleegd is in den nacht nadat je beesten aan Van Zanten had verkocht. Je weet dat zeker?" „0, vast man. 'tGedd, dat ik voor de beesten had gekregen, werd gestolen." „Bij mij is het precies zoo. Weet je wat? Ga je mee terug naar het dorp, naar den burgemeester?" „Met plezier, man,. Maar wat heeft dat voor zin?" „Dan ga je hem ook eens vertellen, dat diezelfde kerel met het baardje, ook -ook bij jou op de b-oerderij is geweest. Je kunt nooit weten, 't Is toch wed wonder lijk. En, Petersen, het moet je toch ook wat waard zijn, als de onschuld van Waanders aan heit licht kan worden ge bracht. Je hebt wat goed te maken, man." Boer Petersen zweeg. Hij, die zich in zijn dolle drift toen had laten gaan, was al lang aan het twijfelen, of Waanders eigenlijk wel schuldig was, ai bon zijn arbeider zijni onschuld dan ook niet be wijzen „Ga mee terug", rei hfj vastbesloten. „W(j gaan eens met den burgemeester praten." meester. Afwezig wethouder Bufze en de led-en de Regt en v. Nieuwenhuize. Inge komen een dankbetuiging van mej. Musch, tot 1 Deo. 1.1. onderwijzeres alhier, voor het haar aangeboden huwelijkscadeau. Verder een schrijven van de Stoomboot- co,mmissie, vermeldende dat de dienstre geling op het veer te Kortgene—Wol- faartsdijk tusschentijds niet gewijzigd wordt en dat het tarief op het veer KamperlandVeere is gewijzigd en be paald op 40 cent per persoon inplaats van 50 cent, en 5 cent per rijwiel, inplaats van 10 cent, enz., zulks met ingang van 1 Jan. 1930. Tengevolge der vele blanco stammen kon er voor G-eersdijk aan de openbare lagere school geen onderwijzeres benoemd worden en zal door B. en W. een tijdelijke onderwijzeres benoemd worden. Het voor stel van B. en W. om de woning van den oppai brandmeester 0. Verburg te Wissen kerke en de woning van den veldwach ter te Kamperland telefonisch aan te doen sluiten, zulks in verhand met de reorga nisatie van de brandweer, werd met alg. 6t. goedgevonden. Het voorstel van B. en W. tot toezeg ging van toetreding aan het centraal ar chief en inlichtingenbureau voor maat schappelijk hulpbetoon, tegen een con tributie van f5 pe-r jaar, werd na toe lichting door den voorzitter aangenomen. D-e inededeeling van de P.Z.E.M. inzake ele-ctrische stroomievering bevatte weinig meer dan de prijs per K.W. bij 90, 80 en minder procent aansluitingen der aan- sluitb-are perceelen. Dhr de Boer infor meert wat de P.Z.E.M. onder ko-m der gemeente verstaat. De voorzitter wil nog nader daaromtrent informeeren. Dhr Rreu- re zag gaarne dat het verschil in prijs per K.W. kon weggewerkt worden, zoodat ieder ingezetene evenveel betaalt. D-e voorzitter zegt nader te zullen onderhan delen met de P.Z.E.M. omtrent onder- grondsche en bovengrondsche geleidingen en wat de P.Z.E.M. onder kom of kommen der gemeente verstaat. Aan het verzoek om adhaesiebetuiging aan het adres van de vereen, van Burge meesters en Secretarissen in de kantons Hoorn enz. tot wijziging of afschaffing der klasseindeelin-g van het Bezoldigings besluit, werd voldaan. Bij de rondvraag informeert dhr Schip pers naar de vorderingen met de wegsver- b-etering en zegt zelf geen deskundige te zijn, maar doo-r de door hem ingewon nen inlichtingen bijl een deskundige is hij bang geworden van gesloten wegbe- dekking met 'Goudaliet. Hij- vreest dat die wegbedekking niet bestand is voor het zware wagenvervoer. Hij zag liever klin kerweg. Dhr de Boer zegt: informeert eens te W olfaartsdijk. Spr. meent dat al daar reeds vervanging door klinkers heeft plaats gehad. Dhr B-reure acht klinker weg beter, ge-zien de ervaring-en, op-ger daan met Goudaliet op- andere plaatsen. Dhr Abrahams© zegt, dat klinker wel duurder is en geeft een vermoedelijk be drag op over het te verbeteren wegge deelte, maar zag ook liever klinker, als zijnde re-eds jaren beproefd materiaal, maar dringt aan op- spoed. De véle ver anderingen werken stremmend op de vor deringen van de wegve-rb-etering. D-hr Kra mer informeert naar de betaling der bui zen in do gedempte sloot te Kamperland en noemt een persoon 'die nog geen gel den ontvangen heeft. D-e voorzitter zegt dat dit in orde gemaakt zal worden. Daarna sluiting. Koudekerks, Bevolking van 16—31 Deo. Ingekomen: mej. Wed. A. M. de Waal geboren Jobse, E 55, uit lerseke; mej. P. Potdermiam, A 65 hit Middelburg. Vertrokken: P. S. Florisse met gezin, van E 196 naar Middelburg; A. Jaspers©, v,an B 173 b naar Dordrecht; Mr J.Loeff, van A 48 naar Frankrijk, J. Reijlnhout en gezin, van Di 3 naar Middelburg, mej. F. G. Drijver, van B 197 a, naar Amster dam. Nieuwerkerk. In den nacht van 31 Dec. o-p 1 Januari is de landbo-uwersschuur van D- Koopman onder deze gemeente afgebrand. In de schuur was geen voor raad aanwezig. Een paard kwam in de vlammen om. Axeï. Do-or den storm van Maandag brak op de hofstede van den Heer De Zeeuw (Magrette) alhier een groote iepen- boom gelijk met den grond af, viel op het electrisch net en o-p de telefoondraden welke tegen zulk een krachtproef niet be-stand bleken te zijn. Op hun schreden keerden zij terug, en vonden den burgemeester in zijn werk kamer. Deze keek verwonderd op, maar toen hem de zaak werd verteld, was hiem alles duidelijk. „Het wordt een wonderlijke historie" zei hij. „We zullen zien, wat er komt. 'kHeb de politie in Rotterdam opgebeld. Straks komt zij wel aan de tele foon en Heftig rinkelde het toestel op de schrijf tafel van Tervo-oren's burgemeester. „Daar is Rotterdam al", zei hij. Én toen hij zich er van vergewist had, dat hij met het hoofdbureau van politie sprak, vertelde hij, terwijl de beide boeren zaten te luisteren, dat hij gaarne wilde weten, wie de knechts waren van den veekoopman Van Zanten in de Rose- straat te Rotterdam en wat dat voor lieden waren. Of de recherche eens een onderzoek wilde instellen en hem spoe dig bericht zenden. Zijn vraag hield ver band met een inbraak. Het antwoord, dat de burgemeester kreeg, was verrassend. Hij moest maar even wachten. Misschien kon men hem direct weil inlichten. Du» wachtte kjj, de haom van het telefoontoestel aan bat oor. Hat duurda biet lang, rif aan da telefoon in Rottandajai Vraag „Bols" en let op, dat ge 't ook krijg tl PRIJS FL 4— MÈT KRUIK i Een vrouw per fiets was net op het nippertje gepasseerd, en kwam met den schrik vrij. Ned. Herv. Kerk. Beroepen, te Koekange, A. Oskamp, hulppr. te Wem-el dinge. Te Kethel, 0. S. Cazemier te Stavoren. Aangenomen naar Holten, J. Jebbink -te Stegg-erda. Geref. Kerken. Viertal te Amsterdam (Noord), D. J. B. Ailaart te Kollum, W. F. M. Lindeboom cand. te Amsterdam, L. Oranje te Laren en H. Steenhuis te Krommenie. Tweetal te Amsterdam (No-o-rd), D. J. B. Ailaart te Kollum en W. F. M. Lindeboom, cand. te Amsterdam. Beroepen te Wij-ckel en Balk, W. F. M. Lindeboom cand. te Amsterdam. Te O ude- gd (Sm.), Ghr. W. J. Taauwen, cand. te Leiden, Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Rotterdam (Centrum), W. Bijleveld te .Haarlem. Ds P. Zandt officieel be rispt. Ds P. Zandt, emeritus predikant van de Ned. Herv. Gem. te Delft en lid der Tweede Kamer, heeft dezer dagen in een godsdienstoefening dezer gemeente de collecte afgekondigd op een wijze, die aan de inzameling afbreuk kon doen; hij sprak daarbij voorts woorden, die voor andere predikanten beleedigend kon den worden geacht, door n.l. van ambt- genooten te gewagen als van verraders van de gereformeerde zaak in de Ned. Herv. Kerk. Naar aanleiding van deze dingen is een aanklacht tegen ds Zandt ingekomen bij het classicaal bestuur van 's-Gravenhage. Dit college heeft nu, naar wij vernemen, op ds Zandt het eerste tuchtmiddel toegepast, nl. een berisping. Ds M. L.-Hartog. f In den ouder dom van 67 jaar is te Oo-sterbeek over leden ds M. L. Hartog, emeritus doops gezind predikant. Ds Hartog w-erd in 1889 proponent en aanvaardde het predikambt te No-ord- horn in 1890. In 1891 vertrok hij naar Joure, waar hij het vorige jaar zijn eme ritaat verkreeg. Kapelle. Vo-or do vereeniging van Leera ren in het boekhouden te Amsterdam slaag-do voor hot examen boekhouden dhr J. G. van Wjllegen te Kapelle (Z.B.), leerling van dhr W. de Glas te Goes. Met ingang van 1 Januari is be noemd tot onderwijzer aan de Christ, school te Westkapelle, de heer J. J. Bos te Vlissingen. J. H. Ochtman. Gisteren heeft de heer J. II. Ochtman, leeraar teekenen aan de Rijks Hoogere- Burgerschool te Bergen op Zoom, het onderwijs met pen sioen verlaten. 20 December hebben directeur, leeraren en leerlingen reeds officieel afscheid van dhr. Ochtman genomen, waarbij hem ais blijvende herinnering een schilderij van den Berg-schen kunstschilder van "Dort werd aangeboden. Drie Noorsche studenten om het leven gekomen. Vier andere verkeeren in levensgevaar. Zei ven Noorsche studenten, die zich voor het maken van een studiereis ingescheept had den op het Noorsche s.s. „Zeta" dat Dins dag te Rotterdam is binnengekomen, heb ben een buitengewoon ongelukkige reis verscheen, het was een an-dere stem, een andere ambtenaar, die zei: „Mijhheer de burgemeester, de veekoopman Van Zanten uit de Rosestraat bedient zich wel eens van een paar lieden, die bij dia politie niet erg gunstig bekend staan, Eén van hen is 'n zeer goede bekende. Hij is al enkele malen veroordeeld wegens diefstal." „Ha," meende de burgemeester, „kunt u mij het signalement ook geven?" ,,'k Heb de foto in het album. Een korte ineengedrongen gestalte. Ongunstig uiter lijk. Een stoppelbaardje." „Dank u. Ik geloof, dat ik genoeg weet, telefoneerde de burgemeester terug. „Is het mogelijk, die twee lieden aan té houden? Ik neem den eerstvolgenden trein naar Rotterdam en kom met u praten." „Het komt in orde, mijnheer de burge meester. Als de vogels in de stad zijn, zit ten ze vanavond hier op het bureau." Geensen en Petersen 'begrepen uit do woorden van den burgemeester, dat een belangrijk gesprek werd gevoerd. Groote nieuwsgierigheid was op hun gelaat te te lezen. (Wordt vervolgd.) ...L.l .J i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1930 | | pagina 2