DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Gemeenteraad van Goes. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Radio-Nieuws. VAN DINSDAG 81 DEC. 1929, Na. 77. Gistermiddag vergaderde de gemeen- teraad van Goes onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig dhr Buijs wegens ongesteld heid en dhr Van Bommel van Vloten zonder kennisgeving. Ingekomen waren de volgende stukken: Bericht van ontvangst van Gedeputeer de Staten van de op 18 December 1929 vastgestelde wijziging der verordening op de winkelsluiting. Goedkeuring van het raadsbesluit van 17 October .1929 tot het aangaan eener geidieening ad f 80.350. Goedkeuring van het raadsbesluit van 13 December 1929 tot onderhandsche aan besteding van de restauratiewerkzaam heden aan den kerktoren. Dankbetuiging van het Bestuur van de Gas-stichting voor 'de toegekende subsi die. Nadere toelichting van den. heer Ch. Verhoeven aangaande het door hem inge diende bezwaarschrilt tegen zijn aanslag in de straatbelasting. (De voorzitter merkt op, dat de termijn van beroep nu ver streken is.) Dankbetuiging van B. en W. van Mid delburg voor de betuigde deelneming in verband met den brand .van 7 Dec. Voor kennisgeving aangenomen. In antwoord op verschillende jn de vorige vergadering gestelde vragen, deelt de voorzitter mede, dat na ingesteld on derzoek gebleken js, dat de bestrating in Bouwplan III inderdaad verbetering behoeft. Met de herstelling van de groot ste putten is reeds een begin gemaakt. Een algeheele herstrating is nu nog niet raadzaam, aangezien nog verschillende aansluitingen voor gas-, waterleiding en electriciteit te wachten zijn. Verder deelt de voorzitter mede, dat het uitbaggeren der havenkom op het pro gram staat. Maar gewacht wordt op het in huur kunnen krijgen van een "bagger machine. W,at den bouw van arbeiderswoningen betreft, inderdaad is er gebrek aan wo ningen van niet te hooge huur. Dat zal nog njjpender wórden, als de particu liere bouwnijverheid zich van dezen bouw afzijdig bljjft houden. Het is aan B. en W. laatst nog weer gebleken, dat arbeiderswoningen, die aan redelijke eischen voldoen, tegen minstens f 4.50 per week verhuurd moeten worden. Bij de bouwvexeenigingen zal geïnfor meerd kunnen worden, hoe het staat met h^t aantal gegadigden voor da wo ningen. Gaat het gebrek nog njjpender worden, dan zal de gemeente zich niet afzijdig kunnen houden en via een bouwvereeni- ging moeten overgaan tot den houw van deze soort woningen. Van den Commissaris van -Politie is een schrijven ingekomen, betreffende het toelaten van te jeugdige personen tot de bioscoopvoorstellingen. Het is volgens hem wel eens voorgekomen, dat personen beneden den voorgeschreven leeftijd zulk een voorstelling bijwoonden, vooral als ze er wat ouder uitzagen, dan ze werke lijk waren. De wet geeft aan de politie geen be voegdheid te jeugdige personen uit de zaal te verwijderen. Het betreft hier alleen een disciplinaire maatregel tegen de bios coophouders. Dhr Simons meent, dat de bioscoop houder gestraft kan worden, als hij te jeugdige personen toelaat. De voorzitter betwijfelt het, maar zal het onderzoeken. Dhr C r u c a geeft ïn overweging grond tegen lageren prijs beschikbaar te stellen, voor arbeiderswoningbouw. De grond is een belangrijke factor "hij het bouwen. Dhr Goedbloed: daar schiet men niets mee op. Dhr C r u c cier is al gauw f 1200k f1300 noodig voor grond, ook al is de prijs slechts f4 per vierk. M. Dhr Goedbloed: zegt, dat dhr Rot huizen hem indertijd heeft voorgerekend, dat een kleine verlaging van den grond prijs niet zoo heel veel beteekent op den kostprijs der woningen. Deze mededeelingen worden voor ken nisgeving aangenomen. Nu komt in behandeling het .voorstel van B. en W. inzake de Werkver schaffing. Dhr Eckhardt, A.-R., vindt het voor stel wel mooi, maar had het nog mooier gevonden als het dempen van de vest bij het Gasthuis vooropging en niet, zoo als B. en W. het voorstellen, achteraan geplaatst werd. Het gaat nog al eens zoo, dat wat achteraan komt, achterwege blijft. De voorzitter antwoordt, dat het dempen van dat vestgedeelte samenhangt met het nieuwe rioleeringsplan, dat den Raad nog niet bereikt heeft, maar momen teel bij <W Inspecteur dor Volksgezond heid berust. Wordt dit nieuwe plan aan genomen door den Raad, dan kan bedoeld vestgedeelte gedempt en de rioloering ge wijzigd worden. Het is de bedoeling, dat in de vest dan alleen hemelwater komt, 'en dat hot rioolwater er uit gohouden wordt. Dhr Potter vestigt do aandacht op den dMolaten .toastend ven „da Agnas- gang. Spr. zou de bestrating willen door trekken tot den rijksweg. De voorzitter merkt op, dat dit minder tot de werkverschaffing behoort, maar B. en W. zullen het denkbeeld overwegen. Het .voorstel van B. en W. wordt hier na met al gem. et. aangenomen. Rondvraag. Dhr Vermaire ves- tigt de aandacht op den treurigen toe stand, waarin de Opril Groote Markt ver keert. De voorzitter: ,P. on W. hebben een flinken brief aan do P. Z. E. M. geschreven. De Directeur van de P.Z.E.M. is dan ock hier geweest en heeft geconfereerd met den Directeur van Gemeentewerken. B. en W. kunnen nu de straatmakers bestellen en de bestrating doen reparee- ren. Het eerst zal nu aandacht geschon ken worden aan de Opril. Hier komt straks geen klinker-, maar een kei-bo- strating, omdat hot hier druk en zwaar verkeer betreft. Dhr Eckhardt vraagt, naar aanlei ding van het begin van den brand in het Slot Ostende, of daar by de restaura tie de bouwverordening wel in allen deele is nageleefd. De voorzitter zegt, dat er ©en gat in den schoorsteen maar was dichtgei- maakt met pleister. Daar schijnt de brand ontstaan te zijn. Dhr Eckhardt-is een andere meening toegedaan -en bepleit nog eens flinke con trole op de naleving der bouwverordening. Naar spr. meent, heeft het daaraan bij de verbouwing in het Slot Ostende en ook bij een verbouwing in de Papegaaistraat (bij dhr Kaufman) ontbroken. We hebben nu toch opzichters genoeg om controle uit te oefenen. De voorzitter zal dez© opmerking overbrengen bij B. en W. Dhr C r u c a vestigt de aandacht op den treurigen toestand in den Paarden- weg. De voorzitter zegt overweging toe. Dhr v. d. Does brengt ter sprake eon toezegging, dat aan het Manhuis een brandslang zou worden aangebracht pat is nog niot gebeurd. De voorzitter zal het onderzoeken. Dhr H o 11 e s t e 11 e wijst er op, dat in de Voorstad een transformator-huisje door de P.Z.E.M. is gebouwd, maar de muren van de beide aangrenzende per ceel-en zien er onooglijk uit. De voorzitter antwoordt, dat deze zaak reeds de aandacht van B. en W. heeft en sluit hierna, na zijn beste wen- schen voor do Raadsleden in verband met de jaarswisseling uitgesproken te hebben en nadat dhr Eckhardt deze namens den Raad heeft beantwoord, de vergadering. Hilversum. Voor Radio N. S. F. en Philips: J. M. polderman, Goes. Tel. No. 129. Adv. Opcenten suikeraccijns. Op het Bureau der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsohe Eilan den, post Indisch Huis te Middelburg, zijn voor belanghebbenden ter inzage ge legd voorschriften voor de uitvoering van de .afschaffing der opcenten op den sui ker-accijns, welke voorschriften in wor king treden indien het thans door de Tweede Kamer der Stateri-Generaal aan genomen ontwerp tot wet wordt verheven. Middelburg, Men doelt aan de N. R. Ct. m'e'de, dat de raad van bestuur der P.Z. E.M. aian den heer G. Reuvers, Jr., ex- bedrij'fsleider dier N.V., heeft aangeboden, alle ho'eten die hem indertijd zijn opge legd, en alle kosten, die hyi heeft gemaald, qmi zijn eisoh tot terugbetaling voor den heer kantonrechter te Middelburg geldig te maken, te restitueeren, en dat aan zjjb gemachtigd© die soa» op 23 December 1.1. is geremitteerd. Vlissingen. Naar aanleiding van de op merkingen over de radio-distributie ge maakt door de hee-ren yan Oorschot en Rorije in de raadsvergadering van 29 November heeft de N. V. Zuid-Nederland- sohe radio-distributie Maatschappij in op richting zich met een adres tot den ge meenteraad gericht, waarin zij zegt, dat h.i. dez© critiek niet zonder onderzoek in den geest van „hoor en wederhoor" had mogen plaats hebben, terwijl zij meent, dat waar de uitgesproken kritiek onbillijk was en steunde op onjuiste, al thans nvolledige gegevens, rehabilitatie niet achterwege mag blijven. Zij stelt er dan .ook prijs op, de uitge oefende critiek te weerleggen of tot hare ware proporties terug te brengen en tot dit doel als memorie van toelichting aan het adres toe te voegen een aan B. en W. gericht schrijven in antwoord op een ver zoek om inlichtingen aangaande de in de raadsnotulen voorkomende opmerkingen. Naar aanleiding van de opmerking van den heer Van Oorschot, dat men in Am- hem voor f2 per maand 6 stations krijgt en te .Vlissingen maar 2 of in Den Bosch 4 voor 35 cent per week, merkt adres sante op, dat Den Bosch tot voor korten tijd twee stations gaf, terwijl men thans met den aanleg van een derde net bezig is, terwijl afgewacht dient te worden of de contributie van fi.50 per maand ge handhaafd zal blijven. Over Arnhem stond in „Het Volk" van 16 November, dat men daar met de in richting bezig is. De toevoerkabel welke aderen zal bevatten en. dus het door geven van 6 stations mogelijk maakt, was toen besteld. Dat de abonné's aldaar inderdaad vijf stations voor 2 guldon per maand zullen doorgezonden, krijgen, zag adressant© nergens bevestigd. Do op- ut te Vlisaingan maai Üoorgevea van drie programma's. De Rijksmachtiging verbiedt echter het doorgeven van de buitenland- sche stations. Door den heer Rorije werd destijds opgemerkt, dat er slechte arbeidsvoor waarden bij de maatschappij bestaan, doch dit wordt met klem ontkend. Wel erkent adressante, dat er .jongens werken wegens gebrek aan geschoold per soneel en plicht tot opleiding daarvan, doch zij deelt mede, dat de jongens loo- nen van f4 tot f 12 verdienen en ge schoolde krachten tot f35 per week. Waar de heer Rorije ook nog klachten deed hooren over de wijze van levering der luidsprekers zegt de maatschappij, dat niet door haar geleverde luidsprekers wel worden gekeurd en zoo noodig voor rekening der abonné's voor de distributie geschikt gemaakt. Nog nimmer is een luidspreker afgekeurd. Klo-etlnge, Dank zij de medewerking van de P.Z.E.M. en de vlugge aanleg door de fa. van Driel, alhier, zal bij de op Oudejaarsavond te houden godsdienst oefening de "Ned. Herv. Kerk electrisch verlicht $ijh. Maandagavond werd, bij wjjbe van proef de kerk op het electrisch net aangeslo ten en baadde de kerk in een zee van licht. Velen zullen dit hedenavond miet vol doening zien. i Biggekerke. Maandagvoormiddag ver gaderde de gemeenteraad voltallig onder voorzitterschap van burgemeester Simon- se. Na opening met gebed en lezing der notulen werd o.m. medegedeeld, dat het gebouw der voormalige openbare school 3 December geschat is op een bedrag van f 9240 en de aanwezige meubels op f 476, samen alzoo f 9715. Van dit bedrag moet 15 pet als waarborgsom gestort worden door bet bestuur vau de school voor Chr. Volksonderwijs. Naar aanleiding van het ingekomen schrijven van Ged. Staten tot wijziging der verordening op de keuring van waren, stelden B. en W. voor, hierop niet in te gaan, daar zij vreesden, dat, wijl hieron- onder ook melk zou vallen, het moeilijk heden zou geven in het veehoudersbedrijf. Voor kennisgeving aangenomen, evenals het verzoek tot 'toetreding tot het centraal archief en inlichtingsbureau voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Aan het verzoek om voorschot vergoeding art. 101 L. 0.- wet 1920 van de vereen, voor G. V. O. werd voldaan en over de laatste maanden van 1929 werd f 48 voorschot verleend. Een verzoek van de R. K. Volkszangver- eeniging om subsidie en een adres van het comité van burgemeesters en secreta rissen in het district Hoorn c.s. om ad- haesiebetuiging aan een verzoek tot nieu we classificatie der gemeenten voor de rijksambtenaren, werden voor kennisge ving aangenomen. Een verzoek van den heer J. Konraad, om inplaats van f 15, voortaan f 25 te mogen ontvangen voor het opwinden der torenklok, werd naar B. en W. verwezen om advies. De pensioensgrondslag van den veld wachter werd vastgesteld op f 1630. In verhand met gemaakte aanmerkingen door 'Ged. Staten, werden enkele kleine wijzigingen aangebracht -in de begrooting 1930. Alsnu kwam wederom aan de orde de verbetering van den 'Zandweg. De voor zitter begon, met mede te deelen, dat, waar de vorige vergadering in verband met het verzoek van de heeren van Ham en Boers besloten was het begin van den Zandweg te verbeteren met nieuw mate riaal en de uitkomende keien te gebrui ken om het nog niet verharde einde van genoemden weg te verharden, B. en "W. waren begonnen met prijsaanvrage van steen, enz., alsook, dat door hen de toe stand van den weg nauwkeuriger was opgenomen, en dat die erg was tegen gevallen. Daar ondortusschen gebleken is, dat met de wegsverbetering Middelburg- Westkapelle, bij Koudekerke zal worden begonnen, eischt -genoemd wegsgedeelte nu van de gemeente geen onderhoud meer. Nu zouden B. en W. de voor dit onder houd uitgetrokken gelden, gevoegd hij de f 800, die de heer Boers Zal bijdragen, willen gebruiken tot verbetering van den Zandweg. Door ben werd mitsdien voor gesteld, te beginnen bij de hofstede van dhr Wijkhuijs de weg te verbreeden van 2.50 M. tot 2.75 M-, te zorgen voor een flink zandbed en aan te koopen 80 a 100.000 straatsteenen. Na drukke bespreking van dit voorstel werd het z. h. st. aangenomen. De voorzitter bracht hierop, dewijl het de laa'fcste vergadering in dit jaar was, dank voor den arbeid in 1929 verricht; het is een werkzaam jaar geweest, doch met voldoening mag op dat werk worden neergezien. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken allen weer in goeden wel stand in 1930 te ontmoeten. De heer P. Janse eindigde met dank gebed. Zaamslag. Alhier is een afdeeling.opge richt van den Ned. Chr. Bouwaxbeiders- bond met aanvankelijk 8 leden. ■—Kinderverlamming. TeOdoorn is in een tweetal gezinnen en te Exlo in een gezin bij een drietal kinderen kinderverlamming geconstateerd. De pa tiënten zijn beneden de drie jaar. Noodlottig auto-oijigeluk te Emm1 er ik. Door het licht misleid is Zaterdagavond by het havenhoofd te Em merik om auto in volle vaart van do Rijn kade gestort. Do wagen bleef op' de lage kade half bóven' de rivier hangen. Van de zee inzittenden zijn er twee, een dou- njourbaambt* «n xjjö verloofd», tamtoad gedood, de vier overigen werden zwaar gewond naar hot ziekenhuis vervoord. Later is nog ©en derde slachtoffer, Frau B., overleden. Inbreker gesnapt doch ont vlucht. Zondagmorgen omstreeks kwart over 4 uur ontdekte een agent, van po litie onraad in restaurant „Royal" te Arn hem, waar voor circa 7 maanden ook reeds was ingebroken en f 1900 werd ont vreemd. De agent zag nu in het café een man, die toen hij zag dat men hem opmerkte, wegvluchtte, door het café ren de en aan de andere zijde van het ge bouw door het verbreken van een raam trachtte te ontkomen. De agent snelde ojp het gerinkel naar deze zijde, doch de inbreker snelde nu terug naar de plaats vanwaar hij gekomen was en ontsnapte. Inmiddels was reeds een groot aantal politiemannen op de been, omsingelde het gebouw en naaste omgeving en loste eenige schoten op den inbreker, die echter niet meer te vinden bleek. Bij onderzoek in het restaurant vond men een groot breekijzer. Inmiddels zijn vingerafdrukken genomen. Broodfabriek afgebrand. Gistermiddag te 12 uur is een uitslaande brand uitgebroken in de Stoom-Brood fa briek „De Korenschoof" te Eindhoven. Het pand is groofcendeels vfernield. Verze kering dekt de schade. Gevangenen ontsnapt. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn vier gevangenen uit de Staatsgevangenis ia West Virginië ontsnapt, na -een gat in de buitenmuren te hebben gemaakt. Een vijfde, die mee in het complot was moest echter om een heel eigenaardige reden achterblijven; hrj was te dik om vlug door de gemaakte opening te kun nen en bij een poging om deze te for- ceeren geraakte bij' zoo klem, dat hij voor- noch achteruit kon en ten slotte zelf de bewakers riep om hem te verlos sen. Zijn kameraden waren toien natuur lijk al ver weg. De vlucht van een gevan gene te Scbeveilingen. Het Vader land meldt inzake de ontvluchting van eenl cellulairen gevangene te Schevenin- 'gen, dat volgens een gerucht de spijl moet geforceerd zijn met een boor. Die boor zou, waarschijnlijk door een bei- zoeker, zijn binnengesmokkeld. Van bet raam op de eerste verdieping zou de uitbreker op de binnenplaats gekomen zijn met een touw, gevlochten uit de oooopvezels. waarvan] de gevangenen mat ten vlechten. Twee weken geleden moet de huurman van; D., onder de jongens bekend als Wilhelm, ontslagen zijn. Deze Wilhelm zou er meer van weten en dan ook door de Rotterdamsche politie worden gezocht. Poging tot doodslag. Gisteren is te Amsterdam een 54-jarig muzikant gearresteerd, die verdacht wordt van po ging tot doodslag. Zijn vrouw vermoord. In het dorp Dittersdorf bij Bad Blankenburg ver dween op 13 December j.l. de 32-jarige vrouw van den landbouwer Otto Brotor- nitz. Verschillende geruchten deden de ronde en de verdenking tegen den land bouwer nam steeds toe. Hij werd tenslotte gearresteerd en heeft een bekentenis af gelegd. Volgens zijn mededeelingen heeft hij op 13 December zijn vrouw met een bijl doodgeslagen en daarna het lijk stuk gesneden. Om de daad te verheimelijken, heeft hij de stukken van het lijk in twee zakken gestopt en deze ergens in het veld begraven. Teneinde de verden king van hem af te leiden, had hij naar zijn schoonouders geschreven en hun gevraagd, of zij wisten waar zijn vrouw was. De moord moet het gevolg zijn van huiselijke twisten. HET WERKTIJDENBESLUIT VOOR WINKELS. In de „Econoraisch-Statistische Berich ten" van 26 December schrijft Mr L. Rijken over het werktijdenbesluit voor winkels, dat op 1 Januari 1930 in werking zal treden en dat aan de verschillende organisaties van winkelpersoneel aanlei ding heeft gegeven om tot een aantal gemeentebesturen het verzoek te richten, bij verordening de rijksregeling zoodanig aan te vullen, dat voor den halven vrijen dag de Dinsdagmiddag wordt aangewezen en gedwongen winkelsluiting voor alle winkels op dien middag in te voeren. Mr Rijken zegt daarvan Voor diegenen, die zich principiëél kan ten tegen iedere overheidsbemoeiing met de winkelsluiting, is het antwoord al zeer gemakkelijk. Immers alle argumenten, die sedert jaren tegen gedwongen winkelslui ting worden aangevoerd en .die ik hier niet zal herhalen, kunnen ook hier dienst doen. Doch ook zij, voor wie 'de ont houding van de overheid in. dit opzicht geen axioma is, zullen moeten erkennen, dat de verlangde verordening de volgen de bezwaren met zich mede zou brengen: lo. Nu het ontwerp van wet op de win kelsluiting den halven vrijen dag niet fixeert door op zekeren ochtend of mid dag gedwongen winkelsluiting voor te schrijven, zou het stelselloos zijn zulks thans bij verordening wel te doen, mot de kans, dat een en ander binnenkort na eventueel© aanneming van het wets ontwerp weer vervalt. 8o. Het spreekt vanzelf, dat voor de een© branche sluiting op Dinsdagmiddag het meest gewenscht zou zjjn, terwijl voor andere baches op dien middag juist zeer ongeschikt zou komen. Differentiatie naar branches is niot wel mogelijk, om dat talrijke winkels niet tot één branche garakana kunnen warden. Bavuidlen geeft de branche hier niet altijd den doorslag, doch dikwijls ook ,d0 ligging en talrijke toevallige omstandigheden. 3o. Vele vooral grootere winke liers zullen er de voorkeur aan geven een zoodanig aantal personeel in dienst te hebben, dat het den halven vrijen dag om de beurt kan genieten zonder dat het bedrijf een halven 'dag komt stil te liggen. Een zoodanige regeling woidt door do gevraagde voorziening onmogelijk ge maakt. 4o. Wil men niet In grove onbillijk heden tegenover de winkeliers vervallen, dan zal ook het venten op den halven dag, waarop tot winkelsluiting gedwon gen wordt, verboden moeten worden. Vol doening aan het verzoek der personeel- bonden zou dus ook de financieel zeer zwakke groep der venters treffen. De schrijver komt tot de conclusie: Het .vertrouwen bestaat echter, dat. de gemeentebesturen het wél zullen inzien- en dat zij de adviezen van de Kamers van Koophandel, die, voorzoover zij zich heb ben uitgelaten over deze aangelegenheid, alle op een afwijzend standpunt stonden zullen volgen. Ilooiger beroep. Hooger beroep is aangeteekend do,or J. G. S. te Goes teigen het vonnis- van den kantonrechter te G-oes dd. 27 Dec. 1929 waarbij hij wegens overtreding van art,. 429 W. v. St (een vuur ontsteken en onderhouden op zop korten afstand van gebouwen of goe deren dat daardoor brandgevaar kan ont staan]) werd veroordeeld tot f25 oif 25 dagen hechtenis. Door M. v. S. te GoeS tegen het vonnis van den kantonrechter te Goes even eens van 27 December 1929 waarbijl hij wegenis overtreding van art. 426 W. v'. S. (in 'staat van dronkenschap verkeeren- da in het oipenhaar de orde verstoren) werd veroordeeld tot f20 boete subs. 20 d. h. Door A. J. L. J. te Rotterdam, tegerr het vonnis van den kantonrechter te Goes van 20 Deo. 1929 waarbijl hij wegens overtreding van art. "22a, der Motor- en Rijrwielwet (als bestuurder vah een motor rijtuig daarmede op zoodanige wijze over ©dn weg rijden dat daardoor de vrijheid en de veiligheid van het verkeer wordt belemmerd en in gevaar gebracht) werd veroordeeld tot f20 boste subs. 20 d. h, Het Gerechtehof t© Ben Haag heeft veroordeeld P. B. te Stoppeldijk, wegenis het afleveren als veevoeder van. waren, terwijl niet was aangegeven uit welke verschillende grondstoffen 'het mengsel Wals samengesteld, noch het pencentage, tot f60 subs. 20 d. hechtenis. Het von nis van den kantonrechter te Hulst en van de Rechtbank te Middelburg was van dezelfde strekking. Ondeugdelijke mielk. Door den kafatanrechter te Goes is W. v. d. E:., melkveehouder te lers-eke, wegens afleve ren van melk, welke ondeugdelijk van sa- mehS-telling was, door toevoeging van circa 15 pet. water, veroordeeld tot f150 boete bijl niet betaling of verhaal te ver vangen door 30 dagen hechtenis. Programma van Donderdag 2 Jan. HILVERSUM, 1071 M. (Van 12—6 n.m. 298 M.) 1010.15 Moi'gen wij ding. 12.01 2 Concert. 23 Gramofoonmuziek. 3—3.30 Halfuur voor de Ned. Vereen, van Huis vrouwen. 3.30i Gramofoonmuziek. 4 5 Ziekonuurtje. 5.306.30 Concert door het A. V. R. O. Kwartet. 6.45—7.15 Land- bouwhalfuurtje. 7.257.30 Gramofoonmu ziek. 7.30—8 Causerie over: Het Ned. Historisch Nataurwetensch. Museum. 8.01 A. V. R, O. Radiotooneel. Fragmenten uit „Gijsbrecht van Aemstel" van Joost van den Vondel. 10.1511 Concert door het Versterkte Omroeporkest. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. N.C.R.V.-Uitz. 8.15—9.30 Morgenconcert. 1010.30 Zang door Dameskoortje. 10.30—11 Ziekendienst 1111.30 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 11.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.30 Uurtje voor de Landbouwers. 12,30—1.80 Gramofoonmuziek. 1,302,45 Concert. Zang ,viool, cello on piano. 2.453,45 Cur sus fraaie handwerken. 45 Ziekenuur- tje. 56 Gramofoonmuziek. 67 Orgel concert. 77.30 Literaire lezing over: Het doel der opvoeding. Muzikale medewer king van Strijkkwartet. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 1,20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert. 1.20—2.20 Concert op cinema-orgel. 4.05 Concert. 7.05 Pianorecital. 8.05 Con cert. Alt, tenor. Militair orkest. i Stand van hedenmorgen 10 uur. Licht op voor fletsoni Woensdag 4 u. 23. .Dondnrdug 4 Hl B4.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5