Binnenband Staten-Generaal Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Scheepstijdingen. Marktberichten. m Advertentiën. J. M. KOOLEN Goes MOTORHUIS Middelburg B. C. GEERS. Korte berloliten. Uit Moskou wordt gemeld, dat in Zuid-Oostelijk Rusland in Oesbeskistan hevige koude heerscht, zoodat de ther mometer tot 30 graden onder nul is ge daald. A.s. Vrijdag zal de prins van Wales weer naar Zuid-Afrika vertrekken, ten einde het programma,dat hij verleden jaar, wegens de ziekte van den koning had moeten onderbreken, verder af te werken. Uit N.O. Griekenland (Macedonië) wordt ongewoon zware sneeuwval ge meld. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw twee meter hoog. In tal van dorpen, die door de snoeuw volkomen zijn geïsoleerd, begint zioh reeds een tekort aan levensmiddelen te (loon ge voelen. Voor liet komende jaar heeft het Hongaarsche ministerie van landbouw een program terbevordering van de vruch tenteelt uitgewerkt, waarbij ongeveer 20.000 jonge boompjes tegen goedkoop® prjjzen den grondbezitters in de buurt van Orkény zullen ter beschikking wor den gesteld. In bet geheel zullen onge- voor 100.000 boompjes in 1930 ter ver deeling komen. President Doumergue heeft een de creet geteekend, waarbij gratie wordt verleend aan Léon Daudet en een aan tal uitgevers van bladen en vlugschriften. Op het vliegveld Deurne bij Antwer pen is Maandagmiddag de eerste steen ge legd van het vliegstation, dat daar zal gebouwd worden. Trots het ongunstige weer begaf de minister van luchtvaart, Lippens, zich met een driemotorig Fok kervliegtuig van Brussel-Haren naar Antwerpen-Deurne ,waar hij op de schoo- ne toekomst wees, welke voor Antwerpen als luchthaven is weggelegd. De minister keerde vervolgens met hetzelfde vliegtuig naar Brussel terug. Men heeft nu vastgesteld, dat bij de schipbreuk na een aanvaring, van het Bulgaarsche stoomschip Warna in de zee van Marmora 27 menschen, waaronder 5 passagiers zijn omgekomen. Volgens het nationaal statistisch bureau is de bevolking van de Ver. Sta ten in 10 jaren eindigend 1 Juli 1928, met ■4.299.000 toegenomen. Prinses Juliana eeredocfor van de Leidsche Universiteit. De senaat van de Rijks-universiteit te Leiden heeft aan Prinses Juliana het eere-doctoraat in de letteren en wijsbe geerte verleend. Als promotor is de hoog leeraar Dr J. Huizinga, decaan der facul teit van letteren en wijsbegeerte aangewe zen. Gisteren heeft H. K. H. met goed ge volg haar laatste tentamen in het volken recht afgelegd. Torpedobootjager naar West-lndië. Het ligt in het voornemen om Hr. Ms. torpedobootjager Van Galen, onder bevel van luitenant ter zee le kl. H. Nieuwen- buys, in de tweede helft van Januari naar West-lndië te doen vertrekken. A. 8. Klecrekopcr. „Het Volk" meldt, dat bet Kamerlid, de beer A. B. Kleerekoper, Zaterdag avond uit Wiesbaden te Amsterdam is terug gekeerd. Hij is opgenomen in het Wilhelmina-gasthuis in de kliniek van Prof. Brouwer. Rijkscommissie werkverruiming. Dezer dagen vergaderde onder voorzit terschap van Mgr. prof. dr. W. H. No- lens de Rijkscommissie Werkverruiming. Met instemming werd er kennis van ge nomen, dat de arbeid, dien de commissie verleden jaar begonnen is om de uitvoe ring van den wegenbouw in ons land meer over een geheel jaar verdeeld te doen geschieden, en niet in enkele maan den, hetgeen dus aan de werkgelegenheid zou ten goede komen, reeds vruchten be gint af te werpen. Meerdere orders ontgaan de Nederland- sche metaalindustrie omdat onze metaal industrie langere leveringstermijnen moet stellen dan haar buitenlandsche concur renten. Dit gaf aanleiding tot een beraad slaging waarvan als gevolg aan het bu reau werd opgedragen, aandacht te wij den aan de oorzaken, die het geschetste euvel tot gevolg hebben. Voorts werd mededeeling gedaan van eenige tientallen gevallen, waarin de be middeling der Commissie werd ingeroe pen om te verkrijgen, dat orders voor de Nederlandsche Nijverheid zouden behou den blijven en niet aan het buitenland zouden worden opgedragen. Hierbij bleek dat eenige onzer groote electrische cen- tralen op het oogenblik belangrijk wor den uitgebreid of dat nieuwe centralen worden bijgebouwd. Het speet de com missie dat de opdrachtgevers, omdat zij niet voldoende overtuigd zijn van het geen de Nederlandsche nijverheid voor de bedoelde nieuwe installaties zou kunnen leveren, herhaaldelijk er toe overgaan zeer belangrijke orders in het buitenland te plaatsen. Het was de Commissie daarentegen aangenaam te vernemen, dat de gemeente Amsterdam een groote order voor de ge meentetram ter uitvoering aan drie Ne derlandsche fabrieken heeft opgedragen. Vriendelijkheid is maar alles. Mr Marchant heeft de vrijzinnigen van den Vrijheidsbond in zijn rede te Middelburg uitgemaakt voor „gedegene reerden", later verduidelijkt tet „poli tiek gedegenereerden". Vriendelijk, la anders! Maar de wijze, waarop het Weekblad „De Vrijheid" hem thans van katoen geeft, is al evenmin bijster vriendelijk. Mr Marchant wordt genoemd „het mannelijk evenbeeld van Elégina Auroth" d.i. de Parijsche dame, die op den bou levard een haar onbekenden heer met mes en revolver te lijf ging, onder het ge- krijsch: „Jij zult voor dien ander boeten. Alle mannen zijn één pot nat!" Vleiend is de vergelijking nu juist niet! Maar het toppunt van vriendelijkheid bereikt „De Vrijheid" wel, wanneer zij Mr Marchant aanduidt als „dezen ongeneesr lijken patiënt aan bewustzijnsverenging". Ja, vriendelijkheid is toch maar alles! EERSTE KAMER. Het Vaccinewetje. In de gisteren gehouden vergadering werd het wetsontwerp tot opschorting van den vaccinedwang behandeld. Het ontwerp werd aangenomen met 26 tegen 9 stemmen. Tegen stemden de drie aanwezige li beralen Rink, Fock en Smeenge, één van de drie vrijlz.-democraten 'Kranenburg, en vijf soc.-dem.Ossendorp1, Mendels, Oude geest, Polak en Moltmaker. Vier sociaal democraten met de rechterzijde stemden voor het wetsontwerp. Aan de orde zij'n verschillende wets ontwerpen. Rij dat betreffende de belastingbe taling op postkantoren betreurt de heer W i b a u t, s.d., de halveering van het ontwerp door de Tweede Kamer. De heer v. Sas se v. IJss'elt, R.K., betreurt, dat de bezuiniging weer zal neerkomen op het platteland. Bovendien zondigt het ontwerp' tegen den eisch van comptabel beheer. Minister De Geer is optimistischer dan de heer Wibaut. Spr. verwacht, dat binnen afzienbaren tijd deze maatregel zal worden uitgebreid door 'de ontwikke ling van het belastingverkeer, die men evenmin kan tegenhouden als men den opkomenden dageraad met een brandspuit kan. uitblusschen of een auto inhalen met ©en 'bokkenwagen. Het wets ontwerp wordt aangeno men zonder hoofdelijke stemming. Aan de orde komt de verlenging van artikel 193, lid 5, der Lager Onderwijswet en par. 11 dit. 64 der wet van 16 Februari 1928. De heer De Jong, R.K., is tegen de verlenging van par. 11, daar de vrijheid tot stichting van bijzondere scholen wordt beperkt en de maatregel uit bezuinigings oogpunt niet meer noodig is. De lieer O s s e n d o r p s.d., acht de vrijheidsbeperking gering en wil het rap port van de commissiollutgers afwachten. Minister Terpstra betoogt, dat jaar lijks 200 300 bijzondere scholen worden gesticht, ondanks par. 11. Hijl wil het rapport-Rutgers afwachten, dat vermoe delijk in 1930 verschijnen zal. Mocht dit rapport te lang uitblijven, dan bestaat voor spr. nog altijd de ..mogelijk heid tot een eigen regeling te komen. Een toezegging daaromtrent wildehij! echter niet doen. Het is toch niet gewenscht, deze zaak incidenteel te regelen. Minister Waszink heeft Spr. door zijh toezegging niet gebonden. Hij heeft trouwens ver klaard, van een regeling af te zien na bet ongunstige advies, hieromtrent door hem van de staatscommisaie-Rutgers ontvan gen. Het. wetsontwerp wordt aangeno men zonder hoofdelijke stemming, nadat de heer De Jong verklaard heeft, dat de drie rechtsche fracties dezer Kamer legen par. 11 gekant zijn. Aan de orde is het wetsontwerp tot wij ziging van hoofdstuk Va der Staatsbe- grooting voor 1930. De heer v. Embden, V.D., critiseert de volkomen onvoldoende toelichting tot dit ontwerp en meent voorts, dat er re den is voor den Minister, om zijn ambt genoot van financiën te verzoeken den Pensioenraad een aanmerking te maken over bet feit, dat hij tot 8 October 1929 bezig is geweest met de becijfering van gegevens, die hem door het departement van O., K. en W. in 1920 zijn verstrekt, waarbij spr. tevens opmerkt, dat het een fout van bet departement is geweest, de gegevens te verzamelen en en bloc aan den Pensioenraad te verstrekken. Verder betoogt spr., dat de Kamer ge dwongen is in korten tijd de zaak te be- studeeren en twee dagen voor Kerstmis en tusschen Kerstmis en Nieuwjaar bij een te komen om de voorgestelde wijzigin gen af te doen. Tegen deze werkwijze komt spr. op en het wordt tijd, dat de Kamer weigert zich te leenen tot een overhaaste behandeling van suppletoire begrootin gen, welke na 1 October worden inge- iend, teneinde die nog vóór 31 Decem- er af te doen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen merkt op, dat de verantwoordelijkheid voor posten van 1928, 1927 en 1926 niet bij hem ligt. Intusschen betoogt spr., dat het onbillijk is van spr.'s ambtsvoorgan ger te vorderen, dat de gecritiseerde pos ten zoo nauwkeurig geraamd zouden moe ten zijn, dat zij geen overschotten of te korten opleverden. Wat de berekening van pensioenbijdra gen betreft, zegt spr., dat het opsparen van gegevens aan zijn departement niet meer plaats vindt; zij worden nu onmid dellijk naar den Pensioenraad gezonden. Men moet echter in aanmerking nemen, dat de administratieve machine aanvan kelijk nog niet zoo goed kon loopen en dat zij zioh eerst op de nieuwe bepalingen moest instellen. Het is niet mogelijk, dg subsidierege lingen voor de pensioensbijdragen zoo spoedig te berekenen, dat deze berekenin gen op 1 October gereed zijn. Het ontwerp wordt aangenomen z.h.s. Toespraak van den Voorzitter. De voorzitter deelt mee, dat het zijn voornemen 'is de Kamer weer bijeen te roepen tegen 7 Januari, des avonds te half negen en op den daarop volgenden dag te 11 uur. Daarna zullen in de af dee lingen de begrootingshoofdstukken wor den onderzocht. Het is spr. een behoefte, zijn erkente lijkheid te betuigen aan die leden, die, door zich tot in de allerlaatste dagen van het jaar aan parlementairen arbeid te ge ven het mogelijk hebben gemaakt, dat alle wetsontwerpen, waarvan de afdoening vóór 31 December gewenscht was, de Ka mer hebben en zullen kunnen verlaten. Den Minister, den leden en den griffiers wenscht spr. een recht goed uiteinde en een in alle opzichten gezegend Nieuwjaar. De vergadering wordt te 3.30 uur ver daagd tot Dinsdag 7 Januari. DE HUISZOEKINGEN BIJ COMMUNISTEN IN INDIë. Karrevrachten papieren in beslag genomen. Zooals reieds gemeld, organiseerde door geheel Ned.-fadië de politie op groote schaal invallen en huiszoekingen bij de voornaamste inheemsche politieke propa ganda voerende leiders en wel in 't bijl- zonider bij de z.g. leiders van de Partij Nasional Indonesia, en zulks naar aan leiding van de verscherpte verderfelijke propaganda, welke kortgeleden onder de groote massa werd gevoerd. Een groot aantal papieren werd 'inbeslag genomen. Er wordt verwacht, dat verscheidene ar restaties zullen geschieden. Aneta verneemt nader, dat bij de auto riteiten bericht binnen kwam, dat er ern stige .aanwijzingen bestonden, dat bet in het voornemen van de P. N. I. lag omL streeks de jaarwisseling, georganiseerde ongeregeldheden te verwekken. Teneinde hieromtrent zékerheid te verkrijgen, ge lastte de Procureur-Géneraal bi} het Hooggerechtshof om overal waar de P.N.I. vertakkingen heeft, tegelijkertijd huiszoe kingen bij bestuursleden en andere voor mannen. van de P.N.I. te verrichten. De voorbereiding daarvan geschiedde in het geheim en de uitvoering weid bepaald op Zondag (29 Dec. 1.1.) des v.m. 6 uur. De noodigdie politiemacht was Za terdagavond onder voorwendsel voor een geheel ander doel opgecommandeerd te gen des morgens- vier uur. Eerst qp dat tijdstip werd den politiemannen het juiste doel medegedeeld. Te Batavia geschiedden ongeveer 50 huiszoekingen, elk door een afzonderlijke ploeg van tien man onder leiding van een Europeesehen politieambtenaar of be ambte. Bij de invallen bleek, dat de be trokkenen totaal verrast waren, zoodat blijkbaar de .geheimhouding stipt was be waard. i i I I De huiszoekingen, welke-zonder dat er zich incidenten voordeden verliepen, had den tot gevolg, dat er karrevrachten pa pieren werden in beslag genomen. Deze papieren worden nu door de politieke recherche bestudeerd. De resultaten daar van zijh nog niet bekend. De brandpunten der P.N.I.-actie zijn Bandoeng, Garoet en Soekaboemi, terwijl in Batavia deze actie tamelijk kalm is. Aneta meldt later: Het onderzoek van de papieren, die in beslag genomen zijn, heeft tot dusverre weinig resultaat opgeleverd. Verschillen de inheemschen zijh vastgehouden om te worden gehoord, terwijl verschillende vooraanstaande agitators gearresteerd zijn. Er zijn overtuigende bewijzen, dat Ban doeng het voornaamste brandpunt van de destructieve propaganda is. Na het jongste optreden van de Begeering is dit echter totaal vernietigd. Tpt de andere punten van waaruit actie gevoerd werd, behoorem ook Djofcjia, Setmarang, Soera- baja en Solo. Ned. Herv. Kerk. Zestal te Kampen, (vac P. J, Steen beek), H. Ewoldt te Raamsdoukveer; C. B. Holland te Delfshaven; D. J. v. d. Graaf te Ede; H. A. Leanmans te Delft; W. L. Mulder te Voairthuizen; en A. F. P. Pop te Vaas sen. Beroepen te Bommel, J. H. Koster te Montfoort. Te Buurse, M. G. W. Wee geling te 's-Heerenho,ek. Geref. Kerken. Beroepen te Leens, H. J. Hoefc te Gaast. Te Dwingeloo, W. F, M. Linde boom, hulpprediker te Amsterdam (N.) Aangenomen naar Drachten, H. Th. v. Munster 'te Lollnm. Geref. Kerken) in H. V. Bedankt voor Tienhoven (hulpprediker), M. Fokkema, cand. te Amsterdam. Hersteld Ev. Luitb. Genu. Bedankt voor Monnikendam, W. Spliert- hoff, te Gorinchem, Alg, Synode Ned. Herv. Kerk. De Algemeene Synode der Ned. Herv.'Kerk is in buitengewone vergade ring ter behandeling van het ontwerp van een nieuw algemeen reglement der reorganisatie-commissie bijeengeroepen op 7 Januari, des voormiddags. 11 uur, te 's-Gravenhage. Hulppredikerschap. De heer A. S. Timmer, Theol. cand. te Groningen, ontving van de Geref. Kerk te Bedum een benoeming als hulpprediker. Hij heeft deze benoeming aangenomen. „Aanpakken". Het fond» „Aan pakken" ter verbetering van de prodi- lcantstractementen in de Ned. Herv. Kerk heeft dit jaar in totaal f 102,384.15 ont vangen. Giften. Voor de Julianakerk der Ned. Herv. gemeente in Den Haa^ is van mevr. N. N. een gift van f2000 ontvangen. De heer A. A. ten Bos te Almelo heeft een bedrag van f 10.030 geschon ken vpor bet afbouwen der St. E gb er tus ker k aldaar. Ned. Herv. Kerk. N. en St. Joosland, Dinsdagav. 6 u. ds. Tjebbes. O.- an W.-Souburg, Dinsdagav. 7 u. en Woensdag 9.30 u. dr Ubbink (bev. kerkar.ledee). Geref. Kerken. O.- en W.-Souburg, Dinsdagav. 7 u. en Woensdag 9.30 u. dr Wurtb. Chr. Evang. Gem. Goes, Dinsdagav. 6 u. en Woensdag 9.30 u. ds v. d. Vis. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorloopig machinistendiploma deheeren C. de Goffau te N. en St. Joosland en A. J. Verschure te Ierseke. Geslaagd voor diploma Boekhouden van de vereeniging van leeraren dhr J. J. Herdink te Kloetinge. De brand in een kerk. De schade in 'de Ned. Herv. kerk te Wartena, veroorzaakt door het in brand vliegen van een kerstboom, blijkt erger te zijn, dan eerst was verondersteld. Het plafond is op eenige plaatsen doorgebrand; een pijp van het orgelfront is naar beneden geko men; drie andere zijn alleen beschadigd. Groote schade is toegebracht aan een van de geschilderde ramen. In bet jaar 1780 was de oude kerk te Wartena afgebroken en door een nieuwe vervangen. In dat zelfde jaar beeft Ype Staak de wapens op de glazen in de kerk geschilderd. Een der ramen vertoonde bet wapen van Fries land, omgeven door attributen van den oorlog. Het is indertijd ten geschenke ge geven door Gedeputeerde Staten van Friesland en droeg als onderschrift: De Edele Mogende Heeren Gedeputeerde Sta ten van Friesland. Vqn dit raam, dat 25 ruiten telde, zijn er 21 gesprongen. Schipper verdronken. Gis termiddag omstreeks 12 uur trok het de aandacht van voorbijgangers, dat in de Loosduinsche Vaart ter hoogte van de Zuiderparklaan in Den Haag een schuit onbeheerd ronddreef. De politie werd ge waarschuwd, en deze haalde, na een poos te hebban gedregd, 't lijk oip van een man vermoedelijk de schipper van de schuit. De schipper de ongeveer 30-jarigo J had zich alleen op de schuit bevonden Vermoedelijk is hij door uitglijden te wa ter geraakt. De moorddadige vrouwen Een statistiek deelt mede, dat gedurende het jaar, hetwelk ten einde is47 vrouwen, die zich aan moord hebben schuldig gemaakt, voor de jury van het Seine-departement hebben terecht gestaan Vier zijn nog niet berecht. Vaneen laddergestort. Gis termiddag omstreeks 2 uur, waren twee werklieden bezig op het gebouw van de rijwielfirma Vermeer te Velzen een recla mebord op te hangen. Toen de twee arbei ders, die werkzaam zijn in dienst van de Amsterdamsche firma E. van Ravensberg boven op de ladder stonden, sloeg deze door een rukwind plotseling om, waardoor beiden van een aanzienlijke hoogte op straat vielen. Een van hen, D. Sto'lk, wo nende te Amsterdam, bekwam een ernsti ge schedelbreuk. De ongelukkige werd overgebracht naar het Roode Kruis-zie- kenhuis te Beverwijk, waar hij spoedig aan de bekomen verwondingen overleed. De andere arbeider kwam met den schrik vrij. Verrichtingsproeven met Hannoveranen. Onder het hoofd „Wat de Hanno- veraan kan" meldt „Ons Paard" het vol gende: Brungwijksche waarbloedpaarden (Han- noversch type) hebben bij de uitgeschre ven keuring-met-verrichtingsproef het achtvoudige van hun eigen gewicht ge trokken. Bijna overal in Duitschland houdt men reds keuringen met verrichtingsproeven en dan niet zooals bij ons, waar men men er ook wel een beetje aan doet, maar toch eigenlijk geen echte verrichtings proeven organiseert. Maar allicht zijn we nog niet zoover, waarom niet? Laten de fokkers het eens beantwoordenl Er waren in Brunswijk twee verrich tingsproeven uitgeschreven n.l, één proef waarbij over 25 K.M. de paarden een last van het 3%-voudige eigen gewicht moesten verplaatsen en een record-trek- proef. De 25 K.M. moesten zonder halthouden in max. 250 minuten worden afgelegd. De straten waren hard. Resultaat zeer gunstig. De spannen waren zóó frisch, dat de verslaggever van den S. Georg zegt dat de paarden dien afstand best nog éénmaal konden afleggen. Twee spannen kwamen op de eerste plaats. Zij wogen resp. 1300 en 1150 K.G. en moesten lasten van resp. 4550 en 4025 K.G. verplaatsen en deden dit in resp. 231 en 232 minuten! Bij de andere proef werden de bespan ningen voor een wagen van 6000 K.G. ge zet. Weg was mul zand. Paarden moesten aantrekken, halthouden en weer aantrek ken. Nadat 20 M. was afgelegd werd weer 500 K.G. bijgeladen tot het maximum be reikt was. Resultaat was, dat een licht span (1100 K.G.) 9000 K.G. trok, d.i. 8.18 maal eigen gewicht der paarden. Deze paarden wa ren nooit tezamen in 't span geweest. Het tweede span woog 1210 K.G. en trok 8000 (6.61 maal). Een derde span van 1150 K.G. eigen gewicht trok 8750 K.G. (7.61 maal eigen gewicht). Weten onze fokkers al, wat hun paar den eigenlijk kunnen? Voor den kooper heeft dat toch óók waarde. Stoomvaart-Mij Nederland. MAPIA, thuisr., pass. 29 Perim. RIOUW, thuisr., pass. 29 Gibraltar. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. AMSTERDAM, uitr., 28 van Talcahuano BOSKOOP, uitr., 29 van Callao. FLORA 28 van West-indië te New-York Rofterdamsühe Lloyd. PATRIA, 1 Jan. v.m. 10 uur van Batavia to Rotterdam verwacht. SCHOUWEN, uitr., pass. 30 Kaap Bon. VLISSINGEN. 30 Dec. 1929. Winter- louwtje 24, Kleiperen 2, Gieser Wilde man 2—6, Pondsperen 6—7, Bergamot 4, Josephine de Malines 512, Goudrei- net 212, Hondsmuil 14, Campagnezoet 7—9, Present van Engeland 5, Ermgaard 68, Huismanszoet 4, Blomzoet 6, Bald win 2, Rood Bakker 4, Zure Bellefleur 45, Roode Ribber 6, Reine d'Or 2, Ster appel 11, Groninger Kroon 4—9, Uien 12, Spruiten 1928, Kroten 4, Wijnpeen 1 2,5, Kleine peen 3, Witlof 1416, Schor- seneeren 16—18 ct., alles per K.G. Boere- kool 24, Roode kool 15, Witte kooi 2, Savoye kool 2,57, Bloemkool 1027 ct. alles per stuk. Selderie 0,51,5 Prei 7 11, Peen 68, Rapen 13 ct., alles per bos. Veldsla 22, Andijvie 1744ct., beiden per mandje of kist. '8-Gravenpolder. Gisteren werd door mot. Oele in de herberg van dhr J. J. Verdonk publiek verkocht: 1 H.A. 40 c.A. boomgaard in deze gemeente in Oost- moerputzandhoek. Kooper hiervan werd dhr D. Joziasse alhier voor f 3737.60 den hoop plus f 70 voor overname-en 8 Va pot. onkosten. Een bergplaats en erf aan Schoorkens Zandweg, groot 9 A. 95 o.A. Kooper hiervan werd dhr A. van der Werf! q..q alhier voor f765 den hoop plus 81/2 pot. onkosten. Bij de intrede van het nieuwe jaar wenschen wij alle lezers, medewer kers, correspondenten en agenten 's Heeren zegen toe. Redactie en Administratie van „DE ZEEUW". J. DAVIDSE en Familie, Singer-Maatschappij. Korte Kerkstraat 10. p.f. p.f. 's-H. Hendr.kinderenstr. J. P. OOSTERLING, „Duco" Autolaksp uitinrichting. p.f. L. VERHAGE, Mr Timmerman en Metselaar, N. Vliss. weg E 105, wenscht u een gelukkig jaar. Aan alle vrienden en bekenden en cliëntèle een gezegend nieuw jaar toegeweuscht. Fa. F. P. D'HUIJ. A. DE TROTJE, Korte Geare. Middelburg. Fabrikant van Graamzuivering en Transport-Machineriën. Met den aanvang van 1930 wen schen wij vrienden, bekenden en be gunstigers een gelukkig Nieuwjaar to®. Noordpoortstroat. Familie, Vrienden en Bekenden een gelukkig Nieuwjaar toege- wenscht. F. WISSE, Zaadhaflldel. 't Zand bij Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2