DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Binnenland ONDER VERDENKING. Uit de Provincie. Land- en Tuinbouw Radio-Nieuws. FE4JI L L ETON. VAN MAANDAG 30 DEC. 1929. Na 76. Het Luchtverkeer in Ned.-Indië. Aan het onderhoud, dat de heer Snij ders had met een correspondent van het „Hdbld" is het volgende ontleend: Generaal Snijders is de vorige week teruggekeerd van zijn korte reis naar Indië, waarheen hij zich als lid van den Raad van Bestuur der K.N.I.L.M. had begeven. Met den directeur der Gouvernements- bedrijven is volledige overeenstemming bereikt over de ter sprake gebrachte vraagstukken. Aan deze verblijdende me dedeeling voegde generaal Snijders nog toe, dat hij meent, dat deze overeenstem ming in de toekomst aan het luchtverkeer in NederL-Indië ten goede zal komen. „Hoe gaat het met het luchtverkeer in Indië?" „Er is in het luchtverkeer daar een belangrijke vooruitgang te bespeuren. Ver leden jaar werden <Je lijnen Batavia Bandoeng en Batavia—Semarang geopend. De laatste lijn kon toen nog niet worden doorgetrokken tot Soerabaja, omdat het vliegveld daar afgekeurd was. Sinds de opening van het luchtverkeer in Indië, dus nu .ruim een .jaar geleden, heb ik mogen constafeeren: lo. dat het verkeer zeer belangrijk is toegenomen. Zoo zelfs, dat op de lijn BataviaBandoeng een dubbele dienst wordt uitgevoerd. De vliegtuigen zijn in het algemeen goed gevuld* Op de lijn Ba tavia—Semarang is het verkeer nog niet zoo ontwikkeld, maar in ieder geval toch toenemend. 2o. dat tengevolge van dö opening van de lijn BataviaSemarang—Soerabaja op 1 Nov. 'j.l., waardoor de af te leggen af stand grooter is geworden, heit verkeer, naar wij hopen, zal toenémen, hetgeen zeer waarschijnlijk is tengevolge van 'de vele zakenrelaties, welke er tusschen de beide steden bestaan; en 3o. dat bij wijze van proefdienst een ljjn Batavia-Palembang is ingelegd, welke éénmaal per week v.v. .wordt uitgevoerd. En ook hier zijn de resultaten zeer be vredigend. Eigenlijk vormt deze lijn het beginvak van de groote lijn naar Singa pore, via Muntok (Banka) en Singkep. De doortrekking van deze lijn wacht slechts op het gereedkomen van een tusschenlan- dingsterrein op Singkep, waarmee men thans bezig is. Het luchtverkeer in Indië is bijzonder populair. Met ingenomenheid wordt er over gesproken. Het gaat m-i. een gun stige toekomst tegemoet. Wat de naaste toekomst betreft: het eerst komt nu aan de orde: de lijn naar Medan via Palem- bang, dus over land. Ook is bet mogelijk dat de lijn Batavia—Singapore wordt ver lengd naar Medan. Dat hangt echter ai van het vraagstuk der tusschenlandings- terreinen. Het zal dan een wekelijksche dienst worden, in aansluiting op de mail booten. Zoodoende wordt de overzending van de post, weer een paar dagen be kort en haastige reizigers kunnen, hun reis er ook door bekorten." „Het vervoer van post gaat nog niet zoo hard, als we eigenlijk wél ge hoopt hebben. Men moet nog wat meer wennen aan het betalen van "het extra luchtrecht." Da HolIaad-lHdië-vluchte*. Het vijfde postvliegtuig, de PHAGR is Zaterdagmiddag half één op bet vlieg veld Schiphol geland. Voor deze aankomst bestond vrij groote belangstelling. Toen het vliegtuig geland was, en de piloten Smirnoff en "Hongdong ©n de me canicien Kotte het toestel verlaten had den, werden .zij toegesproken door den heer Plesman, die hen hartelijk welkom door J. r. d. BOSCH. 44.) o Daar had je het al: net als bij Waaiv- dersi „Dus een tweede Waandens?" vroeg hij. Van Galen knikte. „Je zoudt het wel zeggen'. Maar ik ge loof, dat de burgemeester niet wil toehap pen. Met Waanders heeft hijl geleerd. Hij gelooft niet, dat deze schuld heeft. En misschien zou er nu weer een onschuldige getroffen .worden, 'k Weet niet", besloot de klerk, wat eigenwijs. Oip datzelfde oogenblik kwam, met een gewichtig gezicht, Van Schelven, de veld wachter uit het naastbijzijnde vertrek, waar al dien tijld gedempte stemimen had den geklonken. De veldwachter liep haastig heen. „Hij gaat zekeir den1 mian halen," meen de van Galen. i „Ik! denk het ook," zei Jaarsma, op staande. „Wie weet, of hij niet onschul dig is! Zoudt ge den burgemeester niet willen vragen of ik hem spreiken kan? Het ■taal in verband mat d« inbraak!." heette en hen dankte voor hetgeen zij door het volbrengen van dezen tocht voor de. K. L. M. en voor de voorbereiding van de verbinding Holland—Indië hebben ge daan. Speciaal richtte spreker zich tot den heer Smirnoff, die thans zijn derde vlucht naar Indic en terug heeft volbracht. Daarna ging het gezelschap naar de wachtkamer van het stationsgebouw. Smirnoff vertelde, dat zoowel de heen reis als de terugreis moeilijk "is geweest vooral wat -het Europeesche gedeelte be treft. Naar zijn indruk is de grondorgani- satie van de vliegvelden niet onbelangrijk verbeterd, en ook op de vliegvelden, die meestal niet worden aangedaan, zooals bijv. Szegedin, is voldoende hulp aanwe zig. Smirnoff heeft, Toen hij i'n "Batavia was, ndg telefonisch don heer Plesman het plan voorgelegd, de terugreis in acht dagen te doen, zoodat hij vóór Kerstmis thuis zou kunnen zijn. De heer Plesman0 heeft hem echter uitvoering van dit plan verboden en achteraf gezien, heeft deze daarin gelijk gehad. Smirnoff achtte het zeer goed mogelijk, de reis in acht dagen te doen, doch daartoe is meer voorberei ding noodig, dan waarvoor hij' tijd had, omdat de hoeveelheid .benzine, die moet worden meegenomen, grooter moet zijn om langere étappes zonder tusschenlan- ding per dag te kunnen uitvoeren. Er is, naar Smirnoff vertelde, in Indië een vlie ger, wiens naam hij niet wilde noemen, die plan heeft, "de vlucht naar Nederland in acht of nog minder dagen te volbren gen. Over dit plan wilde Smirnoff zich verder niet uitlaten. Radio op de Urker Postboot. De Urker post booten worden uitgerust met zendstations voor radio-telefonie. Bij vriezend weer, als er veel ijs in de Zuiderzee is, komt het herhaaldelijk voor, dat de booten het eiland, of den vasten wal niet kunnen bereiken en langen tijd op zee moeten rondzwalken. Thans zul len de booten verbinding kunnen houden met het kantoor der Urker stoombootmaat schappij waar een dergelijk station wordt ingericht. De Urker postbooten .zijn de eerste Zuiderzeeschepem, die met radio-zendsta tions zijjn uitgerust. DE PACHTWET-ONTWERPEN. Die Vereen, van Rentmeesters heeft aan de Tweede Kamer een adres gericht met met het verzoek de ontwerpen pachtwet en pachtcommissiën-weit te verwerpen. Voor het geval echter de Kamer niet zou willen besluiten tot algeheele ver werping, geeft het adres eenige desiderata ten aanzien van de artikelen nopens ver goedingsrecht voor aangebrachte verbetering, remissie- en continuatie- recht. Hoewel de ver. het eerstgenoemde recht billijk acht, is zij toch van oor deel, dat er overwegende practische be zwaren aan verbonden zij'n voor beide partijen om zulk een recht in de wet. vast te leggen. Daarom acht zij! de vol gende redactie ev. aanbevelenswaardig: „Wordt door den pachter verbetering van het gepachte verlangd, dan kan hij, onder overlegging eener begrooting van kosten, daaromtrent met den verpachter overeenkomen. Bij het einde der pacht overeenkomst is de verpachterverplicht een in de overeenkomst nader te om schrijven schadeloosstelling te voldoen voor die verbeteringen, welke door den pachter met schriftelijke toestemming van den verpachter zij'n aangebracht." Ten aanzien van het recht van re missie merkt het adres o.a. op, dat elke poging, om het risico van den pachter te verminderen, zal bevorderen, dat de pachten zullen stijgen. De waaghalzen zul len het er op wagen en de pachten gaan opdrijven, speculeer end op het remissie- recht. Het recht vordert van de deskundi gen een zeer groote economische, tech nische «a plaatselijke kennis; elke boer derij verkeert 'in andere omstandigheden (grond, ligging, vorm, afwatering, behui zing, enz',)1. Het is volgens adressant© in het belang der productie, dat de pachter ondernemer blijft en niet in de richting gaat van het looncontract. Dit recht zal volgens haar tallooze moeilijk heden in de onderlinge verhouding doen ontstaan; de verpachter heeft geen con trole op de grootte van den oogst; de Het gelaat van den klerk drukte .on geveinsde verbazing uit. „In verband met de inbraak?" herhaal de hij. „Waarom heb je dat.hiet eerder gezegd, man?" De klerk verdweenl meteen, na geklopt te hebben, in de kamer, waar de stem men klonken, om spoedig weer te keeren en te zeggen, dat Jaarsma onmiddellijk kon binnenkomen. De overwegwachter was verbaasd over zijn eigen stoutheid. Het was toch nog al wterk, om te zeggen, dat, wat hij te ver tellen had, in verband stond met da in braak I Misschien had het er niets mee te maken I Maar hij was er zoo van geschrokken' toen hg hoorde, dat een arbeider van boer Geensen verdacht werd, dat hij maar doortastte. Wat er van kwam, dat kwam er dan maar van. Aan de t^fel van het vertrek, dat binnentrad, vond hij den burgemeester zitten, die in gesprek was met boer Geen sen, wiens gelaat somber was: de man kon bet niet geiooven, dat er één van zijn arbeiders bij hem gestolen had; en toch men h-ad iets bij hem. gevonden, dat op den diefstal betrekking had'. „Jaarsma," zei de burgemeester, op een stoel wijzend, „ge komt ons wat van de inbraak vertéllen?" En vol belangstelling zag bij den be zoeker aam pachter die dit recht wil uitbuiten, kan t allerlei oncontroleerbare gegevens verza. I melen. f Het betreffende artikel zal h.i. knoeie rijen in de hand weiken en behalve de hoogere pachtprijzen zijn de gevolgen niet te overzien. Van het recht van huurverlen- ging verwacht de vereen, vele onbillijk- heden voor den verpachter. De beoordee- ling van den persoon van den pachter behoort alléén bijl den verpachter; een pachtcommissie kan dat niet. Bovendien zal do pacht er door verhoogd worden. Mocht het artikel gehandhaafd worden, dan wenscht de vereen, het in dier voege aangevuld te zien, dat het recht op huur- verlcnging steeds vervalt: a. bij eigen1 exploitatie inplaats van ver pachting; i b. bij verpachting aan kinderen of kleinkinderen; i- c. bij verkoop binnen een jaar na de opzegging. Verder voorziet de vereen, moeilijkhe den bij' ev. conflicten; duurt de procedure een jaar en loopt de termijn, van 1 Mei tot 1 Med, dan heeft de eigenaar, als hij de procedure wint, geenpachter, die den grond had moeten bewerken in den vo- rigen herfst; de procedeerende pachter kajn in dien tijd trachten een andere boerderij te huren, maar de verpachter kan niet vèrhuren. Bovendien mag hij! geen! verwaarloosde boerderij verhuren. Een wet pp de pachtcommis sie s acht de vereen, onnoodig en zeer on- gawemschl; de taak der wettelijke commis sie kan 'door elk pachtbureau worden overgenomen, terwijl deskundigen, als b.v. beëedigde rentmeesters, Üe rechterlijke macht van advies kunnen dienen. Het be noemen van deskundigen rechtstreeks door de rechterlijke macht biedt h.i. het. grootste voordeel, dat vlug en deskundig wordt geadviseerd. Zijl is van oordeel, dat gezien de verscheidenheid van gronden in de verschillende provincies er minstens 30 k 50 rijkscommissies! zullen moeten 'komen, hetgeen echten* onmogelijk is. Zij vreest daarom voor een dure, om slachtig en langzaam- werkende pachtcom- missie-organisatie, zonder do minste ze kerheid, dat pachtwezen en rechterlijke macht er voordeel van zullen trekken. Lie ver wil zij', dat alle landbouworganisaties pachtbureaux oprichten en dat de regee ring bevordert, dat gebruik worde ge maakt van do diensten der beëedigde rent meesters, aangesloten bij den Rentmaesi- terskamer, in plaats van dure, bureau cratische rijkspachtcoimmissiën. O nweer. Aanleg en beproeven van bliksem-afleiders. J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Adv. Middelburg. Docr een tweetal leden van de Rijkscommissie voor de monu mentenzorg is ten stadhuize alhier een conferentie .gebonden met de eigenaars der op 7 December in den Lanigendalft afgebrande huizen en wel om' hen te be wegen hunne panden te doen herbou wen op advies van bekwame architecten en in overleg met de rijkscommissie. Het bleek bij de besprekingen, dat de eige naars wel van goeden wille zijn, doch voor een deed terugschrikken, van de fi nancieel© gevolgen, die een en ander met zich zou brengen. De leden der Rijkscommissie konden hunnerzijds geen financieele hulp toezeggen. Vllssingen. B. en W. stellen den raad voor bet salaris vani den commissaris van politie te brengen op f4300f 5300 omdat het thans volgens Kon. besluit slechts bedraagt f4200f4800, wat niet in verhouding is tot de salarissen van andere gemeente-ambtenaren, zooals deze in 1920 zijn vastgesteld. Trouwens toen had de raad ook r eeds het eerstgenoemd salaris gaarne zien ingevoerd. Solrore- Zooals reeds iis gemeld, is op eersten Kerstdag in bet dak van de in de kom dezer gemeente staande schuur van dhr M. een groot gat gewaaid. Zon dagvoormiddag, toen do wind tot een storm aangroeide, is bedoelde schuur ge heel bezweken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. „Dat is te zeggen, burgemeester, niet van de inbraak, maar..." „En Van Galen zei, dat ge mij te spre ken vroegt in verband met den diefstal! Hoe zit dat nu?" De burgemeester begreep er niets van: Jaarsma, hij kende hem heel goed, was toch niet iemand, die maar wat kletstel Het raadsel was gauw opgelost. „Mijnheer Van Galen heeft wel gelijk, burgemeester", zei Jaarsma vrijmoedig sprekend. ,Ik zal u vertellen, waarom ik gekomen ben. Toen ik vannacht, bij den laatsten trein..." en Jaarsma vertelde zijn ontmoeting van dien nacht. Doch op het gelaat van den burgemees ter kwam niet de minste Verandering, terwijl ook boer Geensen, eerst vol be langstelling, op den duur onverschillig zich toonde. Dat lag voor een deel ook aan den overwegwachter, want onderwijl hij aan het vertellen was, vond hij zelf zijn boodschap niet meer zoo belangrijk. „Ja, Jaarsma, dat is nu alles goed en wel, maar wij komen er niets verder mee", vond de burgemeester. „Zij kunnen wel iets van de inbraak weten, burgemeester. Ik vertrouwde die kerels niet. Wat hadden zij daar te ma ken in het holst van don nacht?" „Ja dat weet 11c ook niet. Landloopers zitten overal. Maar kun jo die heeron be schrijven, Jaarsma?" ,/t Wu zéér donker, burgemeester. En Ovezand. Zaterdag j.l. bad alhier de jaarlijksche algemeen© vergadering plaat9 van de landbouwvereeniging „Help U Zeiven", welke door 25 leden werd bij gewoond. Door den secretaris-penning meester werd rekening en verantwoor ding gedaan en een verslag omtrent den toestand der. vereeniging uitgebracht. Uit bet een en ander bleek, dat het leden tal nret 5 was vermeerderd en thans 275 bedraagt en dat in het dienstjaar 1929 drie aanknopen van meststof waren ge daan ter .gezamenlijke grootte van 1493300 K.G. en tot een bedrag van f114200. Tot bestuursleden- werden her kozen 'de hoeren N. A. Remijn en Jac. Verdonk, beiden te Nieuwdorp. Oudelande Donderdagavond werd door den vrachtrijder M. v. 'tV. bij zijn thuis komst een portefeuille met papieren geld en een portemonnaie met zilvergeld ver mist. De politie stelt een onderzoek in. Inventarisatie van aardappelvoorraden. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw, heeft den burgemeesters meegedeeld, dat de ervaringen, die bijl de op 15 Januari en 15 April 1929 ge houden inventarisaties van de aardappel- voorraden werden opgedaan, van zoodani- gen aard zij'n, dat er alle aanleiding be staat, deze inventarisaties voort te zetten. Zoowel de verbouwers als de handelaren hebben verklaard, de inventarisaties- zeer op prijls te stellen en als hun meening te bennen gegeven, dat de gegevens omtrent de aardappelvoorraden van groot belang kuinnen zijh vo.or een régelmiatigen afzet van het product. In verband daarmede heeft de minister weer de medewerking van de burgemeesters ingeroepen, waarbij zij weer gebruik zullen) kunnen maken vain de gemeentelijke commissie van bij stand voor de. landbouwstatistiek betref fende deze aangelegenheid, zoomede van de in de gemeente gevestigde organisaties of afdeelingen van organisaties van land bouwers en handelaren in aardappelen. De minister verzoekt den burgemees ters, weer zoo spoedig mogelijk na 15 Januari op een nog toe te zenden kaart de volgende opgaven te verstrekken, voor klei-, zand-, en veenaardappelein afzon derlijk; de met aardappelen betaalde oppen vlakte in de gemeente in het oogstjaar 1929 (die met vroege aardappelen beteelde oppervlakte dient hierbij! niet te worden opgeteld); de opbrengst per H.A. eveneens- voor klei-, zand en veeoaardappelen afzonder lijk; de op 15 Januari bij! de verbouwers aanwezige aardappelen, weer afzonderlijk voor klei-, zand- en v-eenaardappelen, uit gedrukt in pet. van den oogst der be trokken aardappelgroep. Opgegeven moet worden de geheele voorraad, onafhankelijk van hef. doel. waarvoor deze bestemd is; zoowel de aardappelen voor eigen gebruik als die voor den vefkoop dienen dus in de in ventarisatie te worden opgenomen. Diaar de te verzamelen gegevens voor den aardappelhandelaar en voor den ver bouwer van groot belang worden geacht, verzoekt de minister bijl de opstelling van deze cijfers de grootst mogelijke zorg vuldigheid te betrachten en voorts de be langhebbende medewerkers er nog in hef bijzonder op .te wijzen, dat de gegevens volkomen waardeloos zullen worden, in dien de neiging zou bestaan, de voor raden kleiner op te geven dan zij' in wer kelijkheid zijh. Ook wordt er de aandacht op gevestigd, dat inventarisaties noch met de belastin gen, noch miet andere overheidsmaatrege len ©enigerlei verband houden. Programma van Dinsdag 31 Dec. 'HILVERSUM, 1071 M. (Van T2—6 n.m. 298 M.) 1010.15 Morgenwijding. 12.01 1.45 Concert door het A.V.R.O. Kwartet. 1.454 Tooneel, De Familie Stastok, naar de Camera Obscura van Hildebrandt. 4 5 Microfoon-debutanten. Zang en piano. 5.304.45 Gramofoonmuziek. 5.456 Cau- zij waren spoedig weg. Er was een klei ne en een groote. En de kleine had, ge loof ik, maar zeker weet ik dat niet, een baardje." „Een baardje?" vroeg de boer, die op eens weer vol belangstelling was. „Wat droeg hij op zijn hoofd? Een pet met een gladde klep?" „Ik meen van een gleufhoed", aarzelde Jaarsma. „Dat kan uitkomen", zei de boer be dachtzaam. Verwonderd keek de burgemeester hem aan. „Wat is er nu aan de hand, Geensen?" „Ja, burgemeester, ik weet het niet, maar Jaarsma doet bij mij een vermoeden rijzen. Twee kerels; een korte en een lan ge; en de kleine een baardje en een gleuf- hoedl Ik geloof, burgemeester, dat die twee kerels op het erf geweest zijn gis termorgen. Bepaald vertrouwen wekkend zagen zij er niet Uit." „Maar wat deden zij dan op het erf?" „Zij waren bij den koopman, burge meester, aan wien ik een paar beesten verkocht. Eén is er zelfs, herinner ik mij nu, in de keuken geweest. Zouden zij...?" Er werd op de deur geklopt. Onmid dellijk daarop trad Van Schelven binnen, die maar niet begreep, wat 'Jaarsma hier deed. „Ik heb hem meegebracht, burgemees ter." serie over de mobilisatie-invaliden. 6.01 —7 Concert door het A.V.R.O. Kwartet. 77.15 Voor de kinderen. 7.157.30 Gra mofoonmuziek. 7.30 vrijz. Kerkuitzending vanuit de Doopsgezinde Kerk te Haarlem. 8.459 A.V.R.O. Nieuwjaarswensch. 9 9.30 Concert door het A.V.R.O.-Octet. 9.30 9.50 A.V.R.O. Haastprogramma. 9.50 Voortzetting concert. 10.15 Vaz Dias: Het laatste nieuws van het jaar. 10.25—10.35 Gramofoonmuziek. 10.35i—11.20 Het Pi stoolschot in de Studio. 11.20 Gramofoon muziek. 11.35 Een terugblik in het Oude en een vooruitzien in het Nieuwe Jaar. Rede door Prof. R. Casimir. 1.55 Koraal Gezang 160:1 en 6. 12 De A.V.R.O. Klok kondigt de intrede van 1930 aan, gevolgd door het loeien der sirenen en het gillen der stoomfluiten in de Rotterdamsche haven. 12.03 Klokgebeier en Koraalmuziek 12.03 A.V.R.O. Nieuwjaarsgroet. 12.15 Eer ste A. V. R. O. Concert in 1930. 12.20 Nieuwjaar in Engeland. Daarna voort zetting Concert van 12.151 's nachts. HUIZEN, 1875 M. 12.15—1.15 Concert 1.152 Gramofoonmuziek. 23 Vrouwen uurtje. 46 Gramofoonmuziek. 6.159.20 Operette Die Fledermaus. 9.2012 Humo ristisch programma. 12 Sluiting. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgel concert. 1.202.20 Orkestconcert. 3.20 Con cert. Sopraan, bariton, cello. 4.20 Orkest- concert en cmema-orgel. 7.05 Piano-recital 10 Piano-recital. 11.10 Oudejaarsavond programma. 12.10 Nieuwjaarsboodschap, zang en klokgelui. 12.20 Klokgelui, koor zang en nieuwjaarswensch. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20, 9.35 10.30 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 1.50 Orkestconcert. 4.505.50 Concert. Harp, viool en cello. 7.201.20 Oude jaarsavondviering. ZEESEN, 1635 M. 11.20-12.15 Gramo foonmuziek, 1.201.50 Gramofoonmuziek. 6,158.05 Oudejaarsavondviering. Orkest en solisten. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Con cert. Vocale en instrumentale solisten. 9.20 Concert. Daarna: Negende Sympho- hie van Beethoven met Slotkoor. Koor orkest en solisten. Programma van Woensdag 1 Jan. HILVERSUM, 1071. M. (Van 12—6 nm. 298 M.) 9-10 Gramofoonmuziek. '10-12 Con cert door 't AVRO-Octet. 12.01—2 Gramo foonmuziek. 2 Concert door het Omroep orkest. 44.15 Gramofoonmuziek. 4.15 4.45 „Het Lied, dat verveelde". 4.455>m Gramofoonmuziek. 5.306.30 Gevariëerd programma, Van Dijk's Origineele Volen- dammers. 6.307.15 Concert. 7.158 Ra- dio-Jeugd Tooneel. 8.158.45 Nieuwjaars wensch op rijm. 8.45 „De Dollarprinses" Operette in 3 bedrijven. HUIZEN, 1875 M. 8,25—9.20 N.C.R.V.- Morgen wij ding. 10.3012.30 R. K. Hoog mis. 12.30—2 Concert. Viool, fluit, piano en kerkorgel. 22.45 Concert. Alt, bas- bariton, fluit, orgel en piano. 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur. 3.154.15 Voort zetting concert. 4.155 Harmoniumbespe ling. 55.30 Gramofoonmuziek. 5.307.30 Orkestconcert. 7.308 Lezing over: Veel heil en zegen. 8 Concert. Alt, viool en orgel. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Con cert. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Orkestconcert. 4.05 Concert.' 5.05 Concert op cinema-orgel. 7.05 Piano-recital. 9.05 „De Klokken van Corneville", van Robert Planquette. 9.35 Kamermuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20 Gra mofoonmuziek. 12.251.50 Concert. Kwar tet en bariton. 3.50—5.20 Orkestconcert, so praan en piano. 7.20„De Tooverfluit". Zangspel van W. A. Mozart Rumoer in de Radio-wereld. Da Zweedscho radioluisteraars had den dan laatsten tijd veel last van storingen, welke, zooals rioor het rege©- ritolgp-cmtrole-station te Eskilstuna werd vastgesteld, veroorzaakt werden door een station in één der hoofdsteden van mid den-Europa, dat do internationale radio- cohventi© niet in acht nam, doch zijn golflengte naar eigen goeddunken wijtzigde, zoodat hierdoor cfe golflengte van Zweden werd gestoord. i Tot het desbetreffende land is een offi cieel verzoek gericht om de golflengte in overeenstemming met de conventie te wijzigen, doch tot nu toe' zonder resultaat. „Goed, Van Schelven. Laat Hoorweg maar binnenkomen. Jaarsma, je wilt hiernaast wel even wachten? 'k Laat je straks roepen. Het is geloof ik, goed, dat je gekomen bent." „In orde, burgemeester." jaarsma kreeg schik in het geval. „Maak je maar niet ongerust", troost te hij Hoorweg, den arbeider van boer Geensen, die van den diefstal werd ver dacht. „Het komt best in orde.1' „Wat komt er in orde?" vroeg Hoorweg. „Wat moet ik hier doen?" Jaarsma begreep toen, dat de man er nog niets van wist. Hij kon ook geen antwoord meer geven, want Hoorweg was al in de kamer van den burgemeester verdwenen, terwijl Jaarsma maar weer bij den klerk ging wachten. Tot zijn verbazing vond Hoorweg bij den burgemeester zijn baas zitten. Toen begreep hij, dat hij geroepen was in ver band met den diefstal, waarvan hij gé hoord had. „Hoorweg", zei de burgemeester, „wij hebben je even laton roepen, om ons inlichtingen te geven. Je bent dezen nacht niet heel den nacht thuis geweest, man." (Word! vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5