Land- en Tuinbouw Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Op 24 December j.l. Is de beer H. Drouters plechtig als burgemeester van Veere geïnstalleerd. tvrist, merkt het Hbld Merbij op. Deze eventualiteit werd reeds voorzien in de Ned.-Belg. conventie van 1895. Maar deze conventie was, evenals haar voorgang sters, gegrond op het beginsel van weder- keerigheid. De Belgische „Bouwkroniek" voorziet de mogelijkheid van uitwisseling van voor- deelen, al gaat het niet van harte en met een terughoudendheid „zelfs". Maar zulk een wederkeerigheid moet toch de grondslag zijn van een nieuwe overeen komst, En in dat geval meenen wij, dat er verder van Nederlandsche zijde geen onoverkomelijke bezwaren zullen worden opgeworpen. Deze plaatselijke kwestie kan o.i. zeer goed uit het complex der Ned.-Belg. kwesties worden gelicht en onafhankelijk daarvan opgelost, juist om dat hier sprake kan zijn van evenwicht tusschen geven en nemen. Elders is zulk evenwicht soms ver te zoeken. Maar waar het plaatselijk tot stand gebracht kan worden en te baat genomen om wrij- vingsvlakken te verwijderen, zouden wij het jammer vinden, wanneer men de ge legenheid daartoe voorbij liet gaan. Electrificatie. Voor aanleg huisinstallaties in alle plaatsen: J. M. Pol derman, Goes. Tel. 129. Adv. Steen door een autoruit ge gooid. Een dezer dagen kwam de visch- koopman van B. wonende te Sas van Gent met zijn vrachtauto gereden onder de gemeente Westdorpe. Aldaar zag hij een persoon gezeten op een rijwiel, die zoodra hij de auto zag, van zijn fiets sprong, _en een voorwerp, wat later een groote steen bleek te zijn, door de ruiten van de auto gooide. Gelukkig kon de be stuurder den steen en de scherven ont wijken. De politie werd met een en ander in kennis gesteld. De Prov. Stoombootdienst Walzoorde nH answeert Op 1 Januari 1930 zal het 25 jaar geleden 2ijn, dat de provincie .Zeeland de lijn WalzoordenHansweert in exploitatie nam. In de kwarteeuw is er, zoo schrijft de „Vliss. Courant" op deze lijn heel wat veranderd. Werd in het begin van 1905 de dienst nog uitgeoefend met de stoomboot „Walzoorden", in den loop van hetzelfde jaar werd deze reeds vervangen door het nieuw gebouwde stoomschip „Walzoorden", hetwelk inmiddels floor 't steeds toenemend verkeer vervangen moest worden door het meer comfortabele schip „Schouwen", dat op het oogenblik ook al weer 'te "klein geworden is voor het steeds toenemend snelverkeer van auto's enz., alsmede door het zeer drukke goederenvervoer. Daarom moet er nu reeds sprake zijn van het in de vaart brengen van een motorveerboot, daar de tegenwoordige boot de vele en groote automobielen en „vrachtauto's niet altijd kan vervoeren. De oude diligence werd vervangen door een stoomtrammetje, terwijl ook de aan legplaatsen veel veranderingen ondergin gen. Te Hansweert werd een nieuwe pon ton gelegd, alsmede een nieuw kantoor met remise en steenkolenloods gebouwd. Te Walzoorden is de oude steiger afge broken en een nieuwe gebouwd met drie bruggen, .waaraan nog dit jaar een vierde brug met neergaande klep is aangebracht. Werden in 1905 vier reizen per dag gemaakt, nu is dit reeds uitgebreid tot acht reizen heen en weer, zoodat men spreken kan van een aan de eischen voldoend correspondeerend vervoermiddel. Dit vervoermiddel zou perfect wezen als hier een veerboot zal zijn in de vaart gebracht, waardoor dan aan de eischen van het snelverkeer zal zijn voldaan. Van het toenmalige personeel, dat in 1905 in dienst trad is nog in functie de heer G. Adriaansens te Walzoorden, die dus op 1 Januari 25 jaren aan den dienst verbonden is. Middelburg. Ihi de bestuursvergadering van de Vereen. Ziekenhuisverpleging op Walcheren: .zijn, behoudens nadere goed keuring door de algemeene vergadering van Mei 1930, voorloop'ig enkele wijt zigingen in art. 1 van het huishoudelijk reglement vastgesteld. Waar staat dat -1 hoogste f100 wordt uitbetaald moet worden gelezen f 105, dit tete^kent, dat de cLuur der verpleging te Middelburg bij een verpleegprijs van f 3.75 is 4 weken en te Vlissingen bij een verpleegprijs van f 2.50, 6 weken. Waar staat: verpleging gedurende drie dagen of minder wordt niet vergoed, moet worden gelezen: verpleging van minder van 3 dagen wordt niet vergoed. Dat beteekent dus, dat reeds een verpleegtduur van 3 dagen wordt vergoed. Aan art. 1 wordt toegevoegd, dat ook vergoed wor den de vervoerkosten naar en van het ziekenhuis tot een maximum van f 25 per ziektegeval. Deze kosten worden ver goed op vertoon van kwitantie, waarhij moet worden overgelegd een bewijs van den arts, die opname heeft bevorderd, dat dit vervoer noodzakelijk was. Deze wijzi gingen gaan in op 1 Jan. 1930. Naar wij vernemen, heeft de vereeni- ging tot instandhouding van oude ge bouwen alhier haar hulp toegezegd bij den wederopbouw van het pand Langedelft B 146 (firma Meinsma), dateerende van 1667. De top zal worden hersteld en de rest van den geval worden ontdaan van de cementlaag. Vlissingen. B. en W. stellen voor, in overleg met den gemeente-geneeskundige, niet meer te voorzien in de vacature van geim.-verloskundige, daar de thans heen gaande 10 tot 11 verlossingen per jaar had en daarvoor £500 kreeg, waarvoor zij een maximum van 40 verlossingen moest verrichten ,en daarboven £10 per verlossing zou hebben gekregen. Voorge steld wordt mdt de aanwezige verlos kundigen overeen te komen, dat zij ver lossingen zullen verrichten voor £20 per keer, en als de verlossing in een gasthuis moet plaats hebben voor f 15. De Inspecteur van de Volksgezondheid en de Gezondheidscommissie vereenigen zich hiermede. B. en W. stellen voor de gemeente borg te doen zijn voor rente en aflossing van een annuïteitsleening van f 44.000 aan te gaan door de woningbouwvereen. „Goed Wonen" bijl de Rijksverzekerings bank en zelve aan die vereeniging een 5 pet. leening van £13.000 te verstrekken,, dit allee vpor den bouw van 14 wonin gen en 1 winkel aan de Schuitvaarb- gracht. Goes. Vanmorgen te ongeveer 9 uur luidde de brandklok. Het heette, dat er brand was uitgebroken in het Slot Osten- de. De brandweer was dan ook spoedig ter plaatse, maar behoefde geen dienst te doen. Het bleek n.l. dat op een slaapkamer boven het Slot Ostende tusschen pla fond en zolder een brandje was ont staan, dat echter spoedig door de be woners en de politie met emlmers wa ter was gebluscht. Kapel Ie. Naar wij vernemen zal het bestuur van de Vereen, tot stichting en instandhouding van een Christelijke Tuin bouwschol' nogmaals een poging, doen om voor de stichting van zulk een school hier ter plaatse de noodige medewerking te verkrijgen. Naar het schijnt kan wel ajs vast staand worden aangenomen, dat zulk een school wordt gesticht en zou men die ook het liefst te Kapelle zien verrijzen. Mocht evenwel de noodige medewerking niet verkregen worden, dan is het niet onmogelijk, dat gepoogd zal worden de school in een naburige gemeente te stich ten. Krabbendijke. Maandag vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig was de heer A. P. Wouterse. In behandeling kwam een voorstel tot tegelaanbrenging tot de Gas fabriek 2.10 M. en verder tat G. Overboek ruim 1 M. breed ini den Zuidweg, De heer Vogelaar, A.R., wijst B. en W. .qp de demping van de sloot bij de kerk der Geref. Gem. De heer A. Hirdes zegt, dat men gerust kan zijn. De demping zal zonder druk op da gemeenschap worden uitgevoerd, wijl ook de aangrenzende eigenaar wel willend is. De heer Van 't Leven vraagt naar het gehonden overleg met het polderbestuur. De voorzitter merkt op, dat dit zon der gunstig resultaat is gebleven, maar B. en W. meenen het plan niet daarop af te mogen laten stuiten. Het voorstel, waarvan de kosten zijn geraamd op f3000, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een voorstel tot het aanbrengen van een noodverharding bij de sluizen op den z.g. „Doel" werd met 6 stemmen voor en 1 tegen, die van den heer Vo gelaar aangenomen. Als afgevaardigde naar de vergaderin gen van ije Waterleidingmaatschappij (Zuid-Beveland) in 1930 en 1931, werd herbenoemd Jac. Welleman en benoemd Th1. Lagendijk, als plaatsvervanger A. Hir des. Hansweert. In Opdracht van den Rijks waterstaat is een blazer van W. A. v. d. Tak's Bergingsbedrijf bazig om te trach ten de wrakken van de j.l. Zondag ge zonken „schepen „Van Es de Key" te vi,nden. - Het schip „Clecmence 2", geladen jnet kolen naar Gent is in de Galaté op zijn anker galoopen en bekwam hier door ernstige lekkage. Nadat men het de haven van Dinted had binnengesleept, heeft de -firma Hoogenboezem v. d. Tak het schip leeggepompt en het gat door een duiker laten dichten waarna het schip de reis heeft voortgezet. Krabbendijke, De stationsarbeider F. Calzijn alhier wordt overgeplaatst naar het station Leiden. Met 1 Jan. is de heer A. van Harn benoemd tot directeur der Conserven- fabriek alhier. Koudekerke. Er loepen geruchten, dat het soc.-dem. Raadslid Sanderse ontslag zal nemen als lid van den Gemeenteraad. Zijn opvolgster in den Raad zoui zijn mevr. Benekerde Knecht. Veere. Betreffende het verdere ver loop van de installatie van den nieuwen burgemeester, den heer H. Dronkers, zij nog gemeld, dat deze met zijn familie, behalve aan het Godshuis, een bezoek aan de drie scholen bracht, waarvan de kinderen door hem werden onthaald. Ook werden de drie kerken bezocht. Voorts werd een bezoek gebracht aan den oudsten Veerenaar, den heer M. Adamse die a.s. zomer 100 jaar hoopt te worden. De burgemeester zeide te hopen, dat hij dien dag met Adamse zal mogen gedenken. Des avonds werd de verlichting van lampions en vetpotten ontstoken. Te 7 uur begon het concert van Veere's Genoegen. Te 8 uur werden de fakkels ontstoken en maakte de muziek, gevolgd door een talrijke menigte, een wandeling door de gemeente. De optocht werd, op de markt teruggekeerd, ontbonden, nadat de burgemeester en den voorzitter den directeur hartelijk dank had gebracht. Arne muiden. Voor een stampvolle zaal gaf bet Chr. Mannenkoor „Tot nut en uitspanning" j.L Dinsdagavond eea ppera- bare uitvoering onder leiding van haar directeur, dhr J. Baajjena Lzn. Na «en kort openingswoord door den voorzitter werd het programma afgewerkt Da pauzen werden benut voor het ge ven van voordrachten en samenspraken. Over het geheel genomen, zijn de lie deren keurig ten géhoore gebracht, gezien de korte tijd van oefening. Zoowel liede ren als voordrachten agaven blijk van flinke studie, en in heit bijzonder komt een woord van lof toe aan den directeur die tjjd noch moeite ontziet, om het koor vooruit te helpen. De vrouw van dhr B., alhier, viel dezer dagen, door uitglijding op het vloer zeil in de huiskamer. Door dezen val brak ze een pols. Dr van der Bijl verleende medische hulp. Kleverskerke. Bij vernieuwing is bij den landbouwer P. de Klerk .alhier inbraak gepleegd, verschillende gouden sieraden zijn ontvreemd. De rijks- en gemeente politie stellen een onderzoek in naar de dader(s). Axel. Terwijl dezer dagen de schoen maker de .V. alhier bij zijn buurman was, werden tijdens zijn afwezigheid een viertal ruiten in de schoenmakerswerk plaats ingegooid. Een vijftal steenen lagen in de werkplaats. De politie stelt een onderzoek in. Breskens. Dezer dagen "kregen alhier een tweetal personen ruzie, welke ein digde in een vechtpartij, waarbij zekere J. IJ. ernstig aan zijn hoofd werd ver wond, zoodat hij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. De politie maakte proces-verbaal op. Bij lijders aan maag-, darm-(en stofwisselingsziekten brengt het ge- bruik van het natuurlijke ,.Franz-Josef"- bitterwater de spijsverteringsorganen weer tot geregelde werking en vergemakkelijkt op die wijze, dat de gezonde voedings stoffen in het bloed geraken. In de beoor deelingen van geneesheeren wordt er op gewezen, dat het ,,Franz-Josef"-water bij personen die te weinig beweging hebben, van bijzonder nut blijkt te zijn. Tentoonstelling van pluimvee en konijnen. Te Middelburig is ook niu weer miat de Kerstdagen een. tentoonstelling gehou den van hoenders, watervogels, konijnen', post- en sierduiven. De tentoonstelling had ditmaal in, de voormalige vleeschhal in het Stadhuis plaats. De volgende prijzen werden behaald: Afdeeling Hoenders: De volgende inzenders uit Middelburg: J. Melse 2 eerste, J. Boone 1 tweede, 1 derde, J. L. Wigard 1 Z.e.v.; H. van Boven 1 tweede, 1 derde; W. de Pagter 1 z.e.v.; J. J. Antheunisse 1 .eerste, 1 derde; L. J. Bastingi 1 tweede, 2 z.e.v.; W. Jeziasse 2 tweede; G. Joziasse 1 tweede, 3 z.e.v.; O. Weada Jr. 1 e.v.; G. J. Gabriëlse t eenste; L. Hendrikse 1 derde. Overig Walcheren: J. W. Willemse, Vrouwepolder, 1 derde, 1 z.e.v.; L. Cy- vat, Koudekerke, 1 eerste, 1 z.e.v., M. J. Rottier, Vlissingen 1 eerste, 1 derde, 1 z.e.v.; P. Polderman, Koudekerke, 3 eerste; J. J. C. v. d. Graaff, Amernuiden, 1 tweede, 1 derde, 1 z.e.v., W. Kesteloo, Gapinge, 3 tweede, 1 derde, 3 z.e.v.; J. Montfoort, Souburg, 1 eerste, 2 twee de; J. v. Splunder, Souburg 1 eerste, 1 derde; P. J. Terwoert Jr., Koudekerke 1 eerste, 2 tweede, J. Lamport, Gapinge, 1 tweede; S. Jansen, Nieuwland, 2 twee de, 1 derde, 1 z.e.v.; Gebr. Contant, St. Laurens, 1 derde, P. J. Bartelse, Vlis singen 1 tweede; M. Pierens, Souburg, 1 tweede; M. Marinissen, Souburg, 1 eerste; 0. Hoogiesteger, Souburg 1 eerste; J. v. Beweren, Domburg, 1 tweede; Mevr. Kraa- mer, 'tZand 2 z.e.v.; N. G. But, Souburg 1 eerste; J. Nieuwdorp, SoubVrg 1 tweede, 1 derde; J. Ph. Gysouw, Oostburg 2 eer ste, 1 tweede( 1 derde. i Afdeeling Eenden: S. Janse, Nieuw land 1 eerste, 1 tweede, 2 derde; G. A. Polderdijk, Nieuwland 1 tweede; J. Lam port, Gapinge, 1 tweede, J. de Nood" Gz'., Middelburg, 2 eerste. Afdeeling Dwerghoenders: uit Middel burg: R. A. B,astiaanso, 3 eerste, 1 der de, J. J. Antheunisse 1 eerste, J. H. Wigard, 1 eerste, 1 tweede, 0. J. de Nood 1 eerste, 1 tweede, K. Schoe 4 eerste, 2 tweede, 1 derde, W. de Pagter 1 twee de, L. P. de Bree 1 eerste, H. M. van Keulen, 1 eerste, 1 z.e.v., L. Goedbloed 2 eerste. Verder J. Vos, Souburg 2 eer ste, 1 tweede, J. Montfoort, Souburg 2 derde, 1 z.e.v. Afdeeling Konijnen uit Middelburg: J. T. But, 2 tweede, H. van Boven 1 derde, 0. Weeda Jr. een tweede, H. W. Uijtenj- broek 1 tweede, 1 vierde, 1 z.e.v., L. J Basting z.e.v., J. G. Vogelenzang 1 der de, J. L. Wigard, 1 tweede, G. van Sluijs 3 eerste, A. Francais 1 eerste, 2 tweede, 1 derde, J. Gabriëlse 1 tweede, 1 derde, A. Passeaier, 1 eerste, W. de Pagter 1 eerste, 1 derde, M. Passeaier 1 z.e.v., Bep v. d. Boudt 1 z.e.v., J. C. v. d. Boudt 1 eerste, 1 tweede, 1 derde, 1 z.e.v., J. Griep, 1 eerste, A. de Nood 2 z.e.v., A. A. Clement 1 e.v. Verder: J. W. Willemse, Vrouwepol- der, 2 tweede, 1 derde, 1 z.e.v., 2 e.v.; P. Poppe, Vlissingen, 1 eerste, L. Wisse, Souburg, 3 tweede, 1 derde; W.' Terwoert, Koudekerke, 1 derde; G. Th. Logemans. Souburg, 1 eerste; D. A. van Nieuwen- huijzen, Nieuwland, 2 eerste, 1 tweede; J. J. Daalhuij'zea, Souburg, 1 z.e.v.; W. Vertinde, Veere 1 eerste, 1 z.e.v., P. Pie- terse, St. Laurens, 2 eerste, 2 z.e.v.; A. P. Dirugemanse, St. Laurens, 3 eerste, 3 tweede, 1 z.e.v., 1 e.v.; C. Hoogesté- ger, Souburg, 1 tweede; M. Pieren», Sou burg, 1 eerste; Joz. Boone, Ritthem, 1 tweede, 1 derde; M. J. Rottier, Vlissin gen, 2 derde, 1 z.e.v.; W. B,. Lam, Ovor- schie, 4 eerste, 1 tweede, 1 z.e.v., J. Montfoort, Souburg, 2 eerste; P. J. van der Peijl, Vlissingen, 1 eerste, H. Siegers, Vlissingen, 2 eerste, P. G. Maas, Koude kerke, 1 derde; A. de Bree, Vlissingen, 1 tweede, J. G. de Vlieger, Vrouwepolder, 1 eerste, 2 z.e.v., J. J. van Meel, Souburg, 1 eerste, J. Brasser, Veere, 1 tweede. Afdeeling pelskonijnen: Mevrouw L. Geld af, Oostkapel] e, 1 eerste, 2 z.e.v., P. Pieterse, St. Laurens, 1 eerste, 2 z.e.v., M. Wattel, Middelburg, 1 tweede, 1 der de, W. Terwoert, Koudekerke, 1 tweede, A. P. Dingemanse, St. Laurens., 2 eerste, 2 tweede, 1 derde; D. A. van Nieuwenl- huijzen, Nieuwland, 1 derde, A. Passenier, Middelburg, 1 eerste. Afdeeling postduiven: Uit Middelburg J. de Buck, 3 eerste, 2 tweede, 1 derde E. Polvliet, 2 eerste, 2 tweede, 1 z.e.v. 1 e.v.; C. Joziasse, 4 eerste, 3 tweede, 2 derde, 1 z.e.v., 1 e.v.; R. Dirven, 1 eerste, 1 derde, 1 z.e.v.; L. Petiet, 1 eerste, 1 z.e.v., 1 e.v.,; D. M. Klaassen, 2 z.e.v.; J. Ie Granse, 2 eerste, 1 tweede; C. van Belzen, 1 eerste, 1 tweede, 2 der de, 1 z.e.v.; J. Lefèvre, 1 tweede, 2 z.e.v.; F. Streefkerk en Zoon, 1 tweede, 2 z.e.v.; A. C. Bernard, 1 tweede. Verder: A. Wage, Zuidzande, 2 eerste, 1 z.e.v.; H. Hubregtse, Zuidzande 2 z.e.v.; J. ter Mater, Den Haag, 2 derde; C. Brand, 's Heerenhoek, 2 eerste, 3 tweede, 1 z.e.v.; Iz.la Roy, Zuidzande, 1 derde, 1 z.e.v.; J. Kools, Zuid zande, 1 eerste, 1 z.e.v.; J. Trommelen, 's Heerenhoek, 1 eerste, 2 derde, 1 z.e.v. Afdeeling Sierduiven: Uit Middelburg: J. J. Worrell 1 eerste; L. Petiet 2 eerste; W. Joziasse Sr. 4 eerste. 5 tweede, 1 der de; P. Wigard 1 tweede; Jac. P. Mal- jers, 17 eerste, 7 tweede, 1 z.e.v.; J. Pe tiet 1 z.e.v., 1 e.v.; L. Goedbloed, 1 tweede, 1 derde; J. J. Valkier 1 eerste, 1 tweede; A. Goedbloed 1 derde. Verder: D. A. van Nieuwenhuijzen, Nieuwland, 2 eerste, 1 tweede; J. Bosch 't Zand 2 eerste, 1 derde; A. van Vessem, Arkel 4 eerste, 2 tweede; J. van Beveren, Domburg, 1 eerste, 1 tweede; J. ten Mater Den Haag, 1 derde; Theo van Damme, Goes 2 derde, 2 tweede. Van het groot aantal eereprijzen vol staan wij met het noemen van den wissel beker, Verg. Wisselbeker (schenker de heer L. J. Basting) voor den mooisten toom hoenders J. Melse, Middelburg; Wisselbeker (schenkster fir. K. Meertens) voor den mooisten toom Reds J. Ph. Cy- souw, Oostburg, Jubileumbeker (schen ker de heer R. A. Bastiaanse) voor den mooisten toom dwerghoenders, C. J. de Nood, Middelburg; Verg. Wisselbeker M. P. V. (schenker de heer L. Wisse) voor het mooiste konijn, eigenfok, W. B. Lam, Overschie; Wisselbeker (schenker de heer Chr. van Holthuijzen) voor de mooiste postduif E. Polvliet, Middelburg. Melkcursussen op Tholen. Aan de volgende 31 leerlingen der melk cursussen op Tholen kon een diploma uit gereikt worden: Marinus van Dijk, Tholen; Jacoba Ge luk, Oud-Vossemeer; Marie v. d. Riet, Oud-Vossemeer; Gor v .d. Riet, Oud-Vos semeer; Gornelis de Graaf, te Poort vliet; Cornelia Bevelander, Poortvliet, Ja coba de Rijke, Poortvliet; Gatharina Ha- ge, Poortvliet; Marinus van As, Poort vliet; Cornelia Stoutjesdijk, Tholen; Jaco- mina Stoutjesdijk, Tholen; Aagje Polder man, Poortvliet; Leendert Hage, St An- naland; Jacoba Hage, St Annaland; Adri- aan de Witte, St Annaland; Leendert Har tog, St Maartensdijk; Gornelis Geluk, St Annaland: Bartel de Witte, St Anna land; Adriaan Geluk, St Annaland; Ja cob Gakeer, St Maartensdijk; Dina v. d. Jagt, St Maartensdijk; Apolina Gaakeer, St Maartensdijk; Pieter van Iwaarden, Stavenisse; Pieternella Kloet, St Maar tensdijk; Janna Nelisse, St Maartensdijk; .Santina Hage, St Maartensdijk; Adriaan van Gorsel, St Maartensdijk; Cornelia Poot, St Maartensdijk; Catharina de Wil de, St Maartensdijk; Bet je Polderman, St Maartensdijk; Anthoaia Hartog, Scher- penissa. Voorjaars-hengstenkeuringen. De Voorjaars-hengstenkeuringen in Zeeland zullen gehouden worden op de volgende data en plaatsen: Donderdag 4 Februari te Zierikzee om 2 uur. Woensdag 5 Februari te Kattendijke om 8.30 uur. Woensdag 5 Februari te Hulst om 2 uur. Donderdag 6 Februari te Axel om 9 uur. Vrijdag 7 Bebruari te Oostburg om 8.30 uur. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sebaldeburen, A. M. Knott- nerus te Vries. Te Vollenhove, H. B Spijkerboer te Gaast-Ferwoude. Aangenomen naar Utrecht (vac. Ds Quast), E. van Meer te Wageningen. Naar Vreeswijk, J. G. Woelderimi: te Hoornaar. Geref. Kerken. Tweetal te Urk, J. H. A. Bosch te Alphiem a. d. Rijn era I. K. Wessels te Burum. Beroepen te Urk, I. K. Wessels te Burum. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Bunschoten, J. W. van Ree te Barendrecbt. Geref. Gemeenten. Beroken te Veenendaal, R. Kok te Gouda. Geref. Z u id er z eecomit Cand. J. Jonker, van Werkendam, heeft de benoeming van de Kerk van Wieringen voor het Evangelisatiewerk in het Chr. Tehuis van het Algem. Geref. Zuiderzee- Comité te Den Oever aangenomen. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor rijksklerk le klasse bij de Justitie slaagden de heeren J. G. Zuur en C. Engelsman, resp. te Middelburg en Vlissingen. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Hamburg (bev. kerker.- leden), av. ds Steinz. Dinsdagav. 7 u. ds Homburg. Woensdag vm. ds Hom burg. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries, nm. ds Homburg. Rilland-Bath, v.m. en nm. ds Wildschut Dinsdagavond 6- en Woensdag 9.30 u. dsWildschut. Meliekerke, Dinsdagavond 7 uur ds Blaau- wendraad. N.- en St.-Joosland. nam. Ds van 't Hoff. Geref. Kerken. Ierseke, v.m. en n.m. ds Beukema. Nieuwdorp, v.m. en n.m. leesdienst. Wemeldinge, v.m. leesdienst, n.m. prof. Hoekstra van Kampen. Dinsdagavond 4.30 ds A. Scheele. Woensdag 9.30 uur leesdienst. Rilland-Bath, v.m. en n.m. ds Spoelstra van A. J. Polder. Dinsdag 6 uur Jeesd. Fami 1 ie-dtama bij Berlijn. In den laten avond van den eersten Kerst dag heeft zich te Oberschöneweide een vreeselijke familie-tragedie afgespeeld. De boekhouder Langerich stak zijn 27-jarige -vrouw en zijn driejarig dochtertje dood. Daarna bracht hij zichzelf drie levensge vaarlijke steekwonden in de borst toe. De man, die de oorlogsjaren aan het front heeft doorgebracht, toonde zich den laat- sten tijd buitengewoon prikkelbaar. De familie wilde hem daarom den dag voor Kerstmis voorloopig in een zenuwinrich-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2