Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Hare Majesteit de Koningin, dat 't Haar heeft mogen behagen, mij te benoemen tot burgemeester der gemeente Veere. Ook hen, die mijne benoeming hebben willen voorbereiden, betuig ik mijn opreohten dank. Voorts meen ik ook in uwen geest te spreken, wanneer ik met dankbaarheid herinner aan al hetgeen mijn ambtsvoor ganger, de' heer Buys Ballot voor deze gemeente heeft gedaan. U, mijnheer Wouters, mijn hartelijken dank, voor de uitnemende wijze, waarop u tijdens de vacature het burgemeesters ambt hebt waargenomen en niet minder voor de zeer gewaardeerde wijze, waarop u mij wel in mijn ambt hebt willen installeeren. En ook u, mijnheer Castel, besten dank voor uw vriendelijke woorden, mij toe gevoegd. Ik weet, dat het voor u eenige teleur stelling heeft gebaard, dat u niet is be noemd en stel uw welwillendheid daarom te meer op prijs. Wanneer u nu van mij een lange rede voering zoudt verwachten, dan spijt het mij, dat ik u in dit opzicht moet teleur stellen. Toch wil het mij voorkomen, dat u wel spoedig over deze teleurstelling zult heenkomen, wanneer ik u zeg, dat het naar mijn bescheiden meening gemakke lijker is, heel veel te zeggm dan heel veel te doen; terwijl ik voor mijzelven er prijs op stel na te komen, hetgeen ik in uitzicht heb gesteld. Wel wil ik even naar voren brengen, dat ik bekend ben met den toestand, waarin uw schoon en aloude raadhuis zich thans bevindt en met hetgeen hier over reeds in de verschillende dagbladen is geschreven. Gaarne geef ik u de ver zekering, dat een en ander mijn warme belangstelling heeft en dat ik niet zal na laten, naar mijn vermogen mede te wer ken, ten einde zoo spoedig mogelijk de noodige voorzieningen te kunnen treffen. Als Zeeuw sprekende tegen Zeeuwen, meen ik te kunnen volstaan met te zeg gen, dat ik naar Veere gekomen ben, met de oprechte begeerte, werkzaam te zijn in het belang dezer gemeente en dat ik mijn taak meen zoo te moeten opvatten, dat ik niet benoemd ben om de belangen te behartigen van een bepaald aantal in woners, maar van alle inwoners. Ten einde nu deze. belangen naar be- hooren te kunnen behartigen, wil het mij voorkomen, dat het alleszins gewenscht is, dat wij eendrachtig en eensgezind daaraan arbeiden. Ik doe dag: ook een beroep op1 uwe welwillende medewerking, zoowel in het college van burgemeester en wethou ders, in den raad. Voor ieders eerlijke meening is er na tuurlijk plaats ein wanneer wij steeds het werkelijk belang van Veere in het oog honden, dan kan zelfs de wrijving' der gedachten deze belangen niet schaden. Ook u, mijnheer de secretaris, wil ik vragen mij trouw teer zijde te staan. Het is mij bekend, dat u Veere een warm hart toedraagt. Uit den aard van uw functie zullen wij heel veel te samen zijn. Ik zou het zeer op prijs stellen indien u mij ook van voorlichting zoudt willen dienen en spreek den wensch uit, dat wij op aangename wijze zullen mogen sa menwerken. U, mijne heeren burgemeesters der na burige gemeenten, en allen die door uw tegenwoordigheid hebt willen blijk geven van uwe belangstelling, ik zeg u daar voor vriendelijk dank en ik verzoek u, u er van overtuigd te willen houden, dat zulks onzerzijds op zeer hoogen prijs is gesteld. Ik wil dan1 nu eindigen, maar niet zon der de bede te hebben uitgesproken, dat Gods onmisbaren zegen rijkelijk mo ge rusten op uwen en mijnen arbeid. (Applaus.) Hiermede was de installatieplecbtigbeid af gekropen. De voorzitter merkte vervolgens op, dat dit de eerste en de laatste ver gadering is, die hij in 1929 leidt en wenschte den leden een goed oud en een) gelukkig nieuwjaar toe. De heer Marcusse als oudiste raads lid dankte voor deze goede wenschen. Hierop weid de vergadering, die door een groot aantal personen werd bijge woond, gesloten; van 'de daarna geboden gelegenheid den heer Dronkers en zijn familie 'te oomplimenteeren werd door velen gebruik gemaakt. In den loop van den dag werd nog een bezoek gebracht aan de scholen en aanl het Godshuis, waar de voorzitter, de heer Jac, Kasse, het woord voerde. Er beerschte heel den dag in de stad een echt feestelijke stemming. Veere heeft zijn nieuwen burgemeester een prettige ontvangst bereid. Kamperland. Bij de Geref. Kerk alhier werd als diaken herkozen dhr H. de Bruin© Lz. en gekozen dhr J. Markusse Jr. in die plaats van dhr J. Flipse, welke als onderling is gekozen en die deze be noeming heeft aangenomen. D s Ph. J. Hoede maker, f Maan dag is te Doesburg, 52 jaar oud, over leden ds Ph. J. Hoedemaker, predikant bij de Ned. Herv. gemeente aldaar. Philippus Jacobus Hoedemaker werd in 1877 geboren. Hij werd candidaat in Zuid- TMlamd in 1904 en aanvaardde het predik ambt 30 Oct. 1904 te Melissant, welke gemeente hij vgf jaren diende. 28 Maart 1909 deed mij' zijn intrede te Doesburg, welke gemeente hg tot zgn dood .ge diend heeft Betestiglng en intrad*. De .T. D ij k s t r a, gekomen van G r ij p s- kerke (Z.) werd Zondag ƒ.1. bevestigd als pred. der Ger. Kerk v. Haulerwijk ,door Ds H. M. Ploeger van Appelscha, met Je- saja 62; la, 6 en 7a. Na de bevestiging word toegezongen Ps. 134:3. Ds Dijkstra hield des namiddags een intreepredikatie over Joh. 3:29a. Na de prediking des Woords werd een persoonlijk woord ge sproken tot den Kerkeraad den bevestiger en vertegenwoordiger der Classis Ds Ploe ger, den afgevaardigde der burgerlijke ge meente Ooststellingwerf, de Gemeente, de leerlingen en het personeel der drie Chr. Scholen, de catechisanten en de ouderen. De nieuwe leeraar werd toegesproken door ouderling M. de Boer namens den Kerkeraad, die Ps. 121:4 liet toezingen, door Ds Ploeger namens de Classis Assen en een paar genabuurde Kerken, door een afgevaardigde van de Kerk van Veen- huizen die Ps. 134:3 deed toezingen, door Wethouder J. de Boer en door den heer G. Langhout namens het onderwij zend personeel. Goes. De heer J. J. van Hiltem te Amstelveen, benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school Westwal alhier, ontving ook een benoeming naar Hilversum. De benoeming naar Hilversum werd aange nomen en voor die te Goes bedankt. De heer J. H. Enters, onderwijzer aan de Chr. school te Broek op1 Langen- dijk, vroeger te Ritthem, is in gelijke betrekking benoemd te Haarlem. Kindermoord. Dinsdag gaf te Nijmegen een onbekende aan een 17-ja- rigen jongen een doos met het verzoek deze doos in de Waal te gooien. De jon gen, die de doos nogal zwaar vond, keek er in en vond daar het lijk van. een pas geboren kindje. Hij deed onmiddellijk aan gifte bij de politie. Noodlanding van een vlieg tuig. Dinsdagmorgen om 11 uur vertrok van Soesterberg een vliegtuig, bemand met den reserve-tweede-luitenant van Res teren en sergeant-vliegtuigmaker Van Rui ven. De plaats van bestemming was Gilse Rijen. Aangezien 's middags het toestel nog niet was teruggekeeid, heeft men te Soes terberg zich telefonisch gewend tot het vliegveld Gilse Rijen, maar daar was het toestel niet gezien. Des middags om vijf uur was bij de luchtvaartafdeeling te Soesterberg nog niets bekend omtrent toestel en beman ning. Daar de lucht helder was en men zich gemakkelijk kon oriënteeren, maakte men zich niet ernstig ongerust. De kans be stond, dat de vlieger den koers kwijt ge raakt en in België was geland. Later op 'den avond kwam echter het bericht, dat het vliegtuig bij Harderwijk een noodlanding had moeten maken. Angstige oogenblikken. Toen onder Lierop (N. B.) nabij sluis 10 van de Zuid-Willemsvaart een autobus uit Weert een paard met kar wilde pas- seeren, werd het dier plotseling schichtig en sprong op de bus in. Na de hevige botsing welke volgde, reed de auto den dijk af en kwam nog juist onder aan den dijk tot stilstand. De beide voorste wielen hingen toen echter reeds boven het water. In de bus bevonden zich tien passa giers, die allen met den schrik en eenige lichte kwetsuren vrijkwamen. Ook de chauffeur kwam er met eenige lichte blessuren af. De autobus werd echter beschadigd en de kar werd grootendeels vernield, ter wijl bet paard moest worden afgemaakt. Dat liep goed aft Te 'sGra- venhage is in het gebouw van de Handel- maatschappij „Mofmtan" aan. het Plein een 17-jarige employeé, mej. M. A. C. op het platte dak door een glazen Iichtkofcer gevallen. Zij viel aanvankelijk met het hoofd benedenwaarts, doch haar val werd gebroken door latwerk van de lantaarn, zoodat zij met de beenen neerkwam op een trapleuning. Hoewel de val ongeveer 20 M. was, kwam zij er wonder boven wonder met eenige snij- en schampwon- den af. f20.000 verduisterd. Verdacht van verduistering van een bedrag van on geveer f 20.000, is een kantoorbediende uit Arnhem aangehouden. Hg is ter be schikking van de Justitie gesteld. Paardendieven gelyncht. Bij Knescha (NoordBulgarije) drong in den nacht een bende van zeven zigeu ners het dorp Marasjki binnen en stal de 20 beste paarden. De dorpsbewoners, versterkt door militie en politie vervolg den de zigeuners en slaagden er In deze te omsingelen. In het daarop volgende gevecht werden twee zigeuners gedood, de overigen gewond en gevangen. Daar ech ter in den strijd het meerendeel der paar den het slachtoffer was geworden, viel de bevolking de gevangenen aan en mishan delde deze zoo ernstig, dat de meesten het er wel niet levend zullen afbrengen. Kinderverlamming. 'Te Belde is wederom een geval van kinderverlam ming geconstateerd bg het drie-jarig kind van den heer H. FLU IMVEI7EMTOOMSTELLINQ. flow. Op 24, 25 en 26 December werd in de zalen van de Prins van Oranje al hier, gehouden de 6e Groote Nationale Tentoonstelling van Pluimvee, Watervo gels, Konpen, Sier- en Postduiven, uit geschreven door de Pluimvee-vereeniging „Zeelandia" te Goes. Dinsdagavond om 7 uur vereenigden zich op de bovenzaal in de Prins van Oranje het bestuur der jubileerende ver- eeniging met leden en belangstellenden, terwijl van het eere-comité aanwezig wa ren de H.H. G. A. Hajenius, Burgemeester van Goes, E. C. van Dissel en K. K. Brink. De voorzitter, de heer M. C. v. d. Ende opende de vergadering en sprak een woord van welkom inzonderheid tot den heer Burgemeester, die zich bereid had verklaard deze tentoonstelling te wil len openen, hij schetste in het kort het verloop der vorige tentoonstellingen en deelde mede, dat deze jubileumtentoon stelling de reeds gehoudene verre over trof niet alleen in aantal inzendingen, doch ook in kwaliteit der ingezonden die ren. De heer Hajenius hierop het woord ver krijgende, verklaarde gaarne deze tentoon stelling met een enkel woord vooraf te willen openen; de beoefening der klein- pluimveeteelt, biedt aan velen na den arbeid ontspanning, kweekt kennis aan en komt ook ten goede aan de rassen, der dieren, welke gefokt worden. Spreker herinnert zich de eerste ten toonstelling; men is klein begonnen, doch het ging steeds crescendo, zoodait thans 175 nos. meer zijn ingezonden dan vorig jaar. Hij hoopt, dat het steeds zoo zal blijven. Spr. beeft reeds onder deskun dige leiding een kijkje genomen en ver klaart, dat er een prachtige collectie die ren is bijeen gebracht, bij wenscht de vereeniging een druk bezoek en zoo mo gelijk ook nog een finantiëel voordeel en verklaart hiermede de tentoonstelling geopend. De voorzitter dankt den burgemeester voor bet gesprokene, verder bet eere-co mité en de schenkers der eerei-prijzen, de heer Den Boer voor de zaalversiering, de heer Breen voor het beschikbaar stel len der zalen en de heer Bareman voor de muzikale opluistering der tentoonstel ling. Ook de bestuursleden en de Com missie van Bijstand voor het veie werk a.an de tentoonstelling voorafgaande ver richt en de firma Siepman voor de vlugge uitvoering van het programma, dat eenige uren nadat de keurmeesters gereed kwa men met hun beoordeeting der dieren, voor het publiek verkrijgbaar was. Als keurmeesters traden op voor hoen ders A. Hienstra te Hilversum: voor Ko nijnen J. P. Boon te Alkmaar. Voor Sier- duiven J. Luttik te Arnhem. Voor Post duiven Jos. Notenboom te Roosendaal. Verschillende firma's hadden op deze tentoonstelling artikelen geëxposeerd. We noemen o.a. de Bataafsche Import Mij met Shell-producten, in het bijzonder Shell Tox, een insecten dood ende vloeistof, welke met de bekende spuit verstoven wordt. Mooie foto's o.a. van den Wijn huistoren te Zutpben, demonstreeren de doodelijke werking van .Shell Tox op duidelijke wijze. De firma De Jager-Tol- hoek was vertegenwoordigd met hare Eternitplaten. Verschillende soorten pluimveevoeders, o.a. Tul-o-pep; Dirk Das en Koudijs wa ren mede tentoongesteld. Op het tooneel was door den heer Bareman een groote collectie Radio-artikelen samengebracht, Philips en Erres toestellen, de Elgrafoon, dit is een gramofoonmotor welke op het lichtnet wordt geschakeld; een Electro- dynamische luidspreker, welk© vanaf het lichtnet bekrachtigd wordt; Erres zaalver- stexkers, benevens electrische huishoude lijke artikelen. De tentoonstelling welke Donderdag avond gesloten werd is een succes ge worden, velen hebben er op de Kerstdagen een bezoek gebracht. Ten slotte vermel den we nog, dat de firma Duvekot voor de gratis voedering der dieren zorgde. Hieronder volgen de bekroningen, al leen le en 2e prijzen. BEKRONINGEN. Afd. Hoenders. Welsummers, hen nen: le en 2e pr. D. Gunst Goes. Barnevelders, hanen: 2e pr. A. Dersjant te Delft. Sussex hanen, jong': le pr. W. Siep man. Goes. Sussex, hennen, jong: le prgs W. Siep man, Goes. Idem hennen, oud: le pr. J. van Goudswaard, Geersdijk; Idem trio's le pr. J. van Goudswaard, Geersdijk. Plymouth Rocks, hanen, oud: 2e prijs J. Neels, Goes; Idem hanen, jong: le pr. Aarden Helmons, Steenbergen; 2e pr. J. Neels, Goes; Idem hennen, oud: le en 2e prijs: Aarden Heimans, Steenbergen; ld. hennen, jong: le pr. J. Neels, Goes; 2e pr. Aarden Helmons, Steenbergen; Idem trio's: le en 2e pr. Aarden Helmons, Steenbergen; Rhode Islands Reds, hanen, oud: le prijs J. van Gils, Zevenbergschenhoek; 2e pr. F. Peman Kakebeeke, Goes; Idem hanen, jong: le pr. J. van Gils, Zeven bergschenhoek; 2e pr. J. Söijier, Goes; Idem, hennen, oud: le pr. A. Dersjant, Delft; 2e pr. F. Peman Kakebeeke, Goes; Idem, hennen, jong: le en 2e prijs: F. Peman Kakebeeke, Goes; Idem, hanen, jong, rozekam: le prgs J. van Gils, Ze venbergschenhoek. Idem, trio's, enkelkam- mig: le pr. N. Molleste, Goes; 2e pr. F. Peman Kakebeeke, Goes. Witte Leghorns, hanen, oud: le pr. A. C. Roelands, Breda; Idem, hanen, jong. le prgs J. A. van 'Dorsser, Goes; 2e pr. A. C. Roelands, Breda. Idem, hennen, oud: le prgs Hoenderpark „Zeelandia", Goes; 2e pr. A. C. Roelands, Breda. Ideim hennen, jong: le en 2a .prfls A. a Roe lands, Breda, Idem, trio's, oud: 2a prijs Hoenderpark „Zeelandia" Goes. Idem, trio's, jong: le prjjs A. F. van Ginneke, Leur. Patrijs Leghorn», hanen, jong: le pr. Hoenderpark Zeelandia, Goes, idem hen nen oud: le pr. Gebr. Rouw, Goes; idem hennen, jong, 2e pr. Gebr. Rouw, Goes; idem, trio's, le pr, Gebr. Rouw, Goes. Zwarte Leghorns, hanen oud: le pr. F. Yntema, Oostburg; idem, banen, jong, le pr. A. Hollander, Goes; idem, hennen, oud, le pr. 'A. Sampon, Goes, 2e pr. A. de Dreu, Goes; idem, hennen, jong: le en 2e pr. A. Hollander, Goes. Leghorns, andere kleuren: le pr. N. C. But, Souburg; idem, trio's: 2e pr. M. de Regt, Kats; Exchequers, hanen: le pr. P. Philips©, Schore; 2e pr. L. de Jonge, 'sH. Hem- diikskinderen; idem, hennen, le en 2© pr. M. J. de Jonge, Goes. Ancona's, hennen, oud, 2e pr. A. v. Sabben, Goes. Wyandotte's, Wit, hanen, jong: le pr. J. G. de Vliegher, Rozendaal; idem, hen nen, oud: le pr. A. Dersjant, Delft; idem, hennen, jong*, le en 2e pr. J. C. de Vliegher, Roosendaal; idem, trio's, 2e pr. J. C. do Vliegher, Roosendaal. Wyandottes Columbia, hennen: 2e pr A. v. Sabben, Goes. Niet genoemde rassen: trio's, 2e pr. M. Verhage, Wissenkerke. Toornen: le pr. J. Neels, Goes; 2e pr. Hoederpark Zee landia, Goes. HoIIandsche krielen: le pr. J. de Jager, Oudelande. Wyandotte Krielen: le pr. F. Peman Kakebeeke, Goes. Watervogelsh, enz. Pommersche Ganzen: le pr. Gebrs. Rouw te Goes. Toulouser Ganzen: le pr. A. J. P. Ka kebeeke, Krabbendijke. Khaki Campbell Eenden: 2e pr. M. Noordhoek, Kats. Kaapsche Eenden: le pr. Gebrs Rouw, Goes. Bergeenden: 2e pr. Gebr. Rouw, Goes. Rouaan-eenden: le pr. A. van Strien, Wolfaartsdijk. Kalkoenen: le pr. Gebrs. Rouw, Goes. Afd. Konij nen. Vlaamsche Reuzen, haaskl. ram aud. le en 2 2e pr. J. Goud, 's H. Arends- kerke; idem voedster, oud: uitmuntend en 2 le pr. J. Goud. 's H. Arendskerke; le pr. A. Lamper, 's H. Arendskerke; 2e pr. A. Braam te 's Gravenpolder; idem voedster jond: le pr. H. de Smid Jr., Vlissingen; le en 2e pr. J. Goud, 's H. Arendskerke; 2e pr. A. Driesprong, 'sGra- venpolder. Vlaamsche Reuzen, ijzergrauw, ram oud. le pr. J. Goud, 's H. Arendskerke; idem wit: le pr. A. Havermans, Bergen op Zoom; idem wit jong: le pr. A. Ha vermans, Bergen op Zoom; 2e pr. L. G. Overbeeke, Goes; 2e pr. M. Kopmels, Wol faartsdijk; idem wit voedster oud. le pr. W. Kraamer, Souburg; idem jong: le pr. P. Allemekinders, Kamperland; 2e pr. D. A. v. Nieuwenhuijze, N.- en St.- Joosland. Lotharingers ram: le pr. J. Brasser, Veere. Weeners blauw, ram, jong: le pr. J. Klaasen, Bergen op Zoom; 2e pr. W. Me- lieste, Goes, idem voedster jong: le pr. J. Klaasen, Bergen op Zoom. Groote Chinchila's, voedster: le pr. N. C. But, Souburg; 2e pr. A. Stoutkamer, Kamperland; 2e pr. J. J. v. Willegen. 's Gravenpolder. Kleine Chinchilla's, ram: 2e pr. A. Du vekot, Goes, Gebrs. Slabbekoorn, Kapelle; Gebrs. de Jonge, Goes; idem voedster; le pr. Aarden Helmons, Steenbergen; 2e pr. J. Serier, Goes; 2e pr. L. de Jonge, 's H. Hendrikskinderen. Tankonijnen. Black and tan, ram: 2e pr. J. Eist, Bergen op Zoom; idem voed ster: le pr. J. Eist, Bergen op Zoom; 2e pr. J. Hanse, Serooskerke (Sch.). Kleine Zilverkonijnen, bruin, voedster: le pr. G. v. d. Caay, Souburg. Russische Brandneuzen, ram: le pr. G. v. d. Caay, Souburg; idem voedster; 2e pr. L. Boogaard, Bergen op Zoom. Poolsche konijnen, ram: 2 le en 2e pr. Aarden Helmons, Steenbergen; idem. voedster: 2 2e pr. Aarden Helmons, Steenbergen. Verkoopklas, voedster: le pr. L. G. Overbeeke, Goes. Afd. Sierduiven. HoIIandsche kroppers, doffer: 2 le en 4 2e pr. L. J. Verdaasdonk, Breda; le en 2e pr. D. A. v. Nieuwenhuijze, N.- en St.- Joosland; 2e pr. J. Bosch, Middelburg; id. duif: uitmuntend en 2e pr. D. A. v. Nieu wenhuijze, N.- en St.-Joosland; 3 le en 4 2e pr. L. J. Verdaasdonk, Breda. Engelsche Dwergkfoppers, doffer: uit muntend en le en 2e pr. C. van Damme, Goes; le en 2e pr. H. Tjooitink, Does burg; idem duif: le pr. Theo v. Damme, Goes; le en 2 2e pr. C. v. Damme, Goes; 2e pr. H. Tjooitink, Doesburg. Brünner kropper doffer: le pr. C. Jo- ziasse, Middelburg; 2e pr. H. Tjooitink, Doesburg; idem duif uitm. H. Tjooitink, Doesburg. Engelsche Eksters, doffer: le en 3 2e pr. J. van Dongen, Breda; idem duif: 2 le en 3 2e pr. J. van Dongen, Breda; 2e pr. W. H. Ittmann, Brouwershaven. Raadsheeren, doffer: le en 2e pr. C. Joziasse, Middelburg. Nonnen, doffer: le pr. B. P. de Munck, Goes; idem duif: 2e pr. B. P. de Munck, Goes. Leeuwerikduiven, doffer: 2e pr. C. Jo ziasse, Middelburg; idem duif le en 2e pr. C. Joziasse, Middelburg. Tunische Meeuwen, doffer: 2e pr. C. Joziasse, Middelburg; idem duif: le pr. C. Joziasse, Middelburg. Afd. Post duS-t«an. Lichtblauw doffer en duif: 2e pr. W. v. d. Linde, Wolfaartsdijk. Donkerblauwkras doffer en duif: 2e pr, W. v. d. Linde, Wolfaartsdijk. Lichtblauwkras, doffer en duif: 2e pr. W. v. d. Linde, Wolfaartsdijk, Rood en Roodkras doffer: 2e pr. Th. den Boer, Goes. Bont doffer: le pr. J. Trommelen, te 's Heerenhoek; Idem duif: 2e pr. E. Brand te 's Heerenhoek. Vliegklas 800 K.M.: le pr. E. Brand, 's Heerenhoek; 2e pr. D. J. v. d. Have, Ka pelle; idem 500 K.M.: le pr. W. J. v. d. Linde. Wolfaartsdijk; 2e pr. L. Fran- kin, Goes; idem 300 K.M. le pr.J. Trom melen, 's Heerenhoek ;2e pr. D. J. v. d. Have. Kapelle: idem 200 K.M.: le pr. L. Frankin, Goes; 2e pr. W. v. d. Linde, Wol faartsdijk; idem 100 K.M. broed '29: le pr. Th. Pekaar, Ierseke; 2e pr. D. J. v. d. Have, Kapelle. De Jubileum-bekers beschikbaar gesteld door de vereen. „Zeelandia" te Goes, resp. voor Kippen, Konijnen, Sierduiven en Postduiven werden behaald door: A. C. Roelands, Breda; J. Goud, 's H. Arends kerke, C. v. Damme, Goes en W. J. v. d. Linde, Wolfaarsdijk; de verdere 8 hoofd en eereprijzen vielen ten deel: 3 aan J. Goud, 's H. Arendskerke; 2 aan Aarden Helmons, Steenbergen, voorts A. C. Roe lands, Breda, A. F. v. Ginneke, Leur en J. Neels, Goes. KaarfoAgerecM te Q«a> Door den Kantonrechter te Goes zijin vero-ordeeld wegens overtreding: het niet beletten dat de hond die bg bij zich heeft wild opspoort: J. v. d. W. 'sH. Abtskerke f10 of 10 d.; Leerplichtig kind laten werken: C. v. d. W. Driewegen f3 of 3 d.; Straatschender^: A. H. L., Krabbendijke f 15 of 15 d.; z.v. rgden over ©en anders grond met verboden toegang: J. B., Wolfaartsdijk f5 of 5 d.; een dier te zwaren arbeid laten ver richten: P. J. H., Hoogerheide f25 of 35 d. h.; z.v. te 's Gravenpolder biljetten aan plakken: G. v. d. Z., z.b. woonplaats f6 of 12 d.; oveitreding Warenwet: C. de W., 'sHee- ienhoek f150 of 1 mnd.; ■gevaarlijke hond los 'laten loopen: F. E., Goes f5 of 5 d.; zonder vergunning te Goes muziek ma ken: Di. S., z.b. woonplaats, f5 of 5 d.; op een openbare straat voorwerpen uit stallen: A. J. M. J., Goes "f 0.50 of een d., H. L., Goes f0.50 of 1 d.; zich te Goes in hot plantsoen bevinden: N. S., Goes f5 of 5 d.; overtreding gemeenteverordening Goes: P. v. L., Middelburg f5 of 5 d.; rijden over een overweg wanneer een tram waarneembaar nadert: J. C. M., Nisse f 15 of 15 d.; te Rilland-Rath vloeken op den open baren weg: P, S. i *.ogen op Zoom f 10 of 10 d.; te Heinkenszand harder rijden dan 25 K.M. per uur J. H., Nieuwdorp fö of 5 d. h.; vee over overweg drijven als de ürin waarneembaar nadert: P. H., Krabbendijke f 10 of 10 d.; overtr. regl. op de we£en' en voetpa den: A. W., Colgnsplaat f5 of 5 o., 's nachts varen zonder licht op de Schelde: J. A. H., Wemeldinge f25 of 25 d., F. H. te Ierseke f5 of 5 d.; als schipper op zijü vaartuig in een rijlkskanaal geen reglementen aan boord hebben: W. O., Bruinisse, 3 maal f2 of :3 maal 2 d.; met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: G. E. K., Kruiningen f5 of 5 d. A. J. L. J.,; Rot terdam f20 of 20 d.; met een motorrijtuig de linkerzijde van den weg houden: J. D. d. W., 'sH. Arendskerke f10 of it) d. h.; met motorrijtuig links houden en niet uitwijken naar rechts: M. A. Z., Krab bendijke 2 maal f5 of 2 maal 5 d. h.; op openbare plaats voorwerp niet ver lichten: O. L. ö.f Hansweert: vrijgespror ken; met ©en auto de vrijheid van het ver keer belemmeren, J. C. P., Kapelle, vrg- gespTokm. 1 's avonds fietsen met een rglwiel zan der reflector: L. J. P., Goes, Di. K., Kloetinge fl of 1 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht: A. K„ 'isH. Arendskerke f5 of 6 d. h.; met motorfiets rgden zonder voldoende remmen J. P., Krabbendijke f10 of 10 d. h.; i i met voertuig rijden zonder licht: L. K., Kapelle f3 of 3 d. h:; dronkenschap: J. S., Goes flO of 10 d. h.; j in staat van dronkenschap de openbare orde verstoren: M. v. S., Goes f20 of 20 d. h. Door den Ambtenaar van O. M. is hoo- ger beroep aangeteekend tegen het vonnis van H. L., te Goes, waarbij deze is vrijgesproken wegens het op de openbare straat voorwerpen uitstallen. Door A. M. J. P. te Baarland is h]6o- ger beroep aangeteekend tegen het vonnis waarbij hij is veroordeeld wegens het met een .motorrijtuig rijden terwijl men vei> keert onder den invloed van drank, tot f25 of 25 d. en ontzegging der bevoegd heid auto's te besturen voor den tijd van drie maanden. Door N. J. te (Joes is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis waarhg zjj is veroordeeld tot f 5 of 5 d. h. wegens het geen toezicht houdien op een trekr dier. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 7