Ke T erop, dat refcaning ward geh'oudea met da waardevermindering van den grond. Verder zal een be ter gelegen perceel grond moer moeten opbrengen dan een dat ver uit liet centrum ligt. Zoo is ook voor uit- fifta van een perceeltje grond aan de larkt moor gevraagd dan yoor het tor- roin van do Gasfabriek, waarvoor 10 oent per vierk. M, moet worden betaald, een voor dit terrein met een breed front aan de straat toch zeer billijken prijs. Besloten werd de gevraagde pachtprijs te handhaven. Een adres van de Commissie van Bei- heer voor het Vereienigingsgebouw „Sat- menwerking" inzake het ingebruik ge ven van een schoollokaal voor teekeni onderwijs werd voor kennisgeving aan genomen. Besloten werd instemming te betuigen met een adres gezonden door de Ver. van Burgemeesters en Secretarissen in de Kantons Hoorn o.a., i.z. klasseaftrek vol gens het bezoldigingsbesluit, dit vooral in verband met onderwijs bel angen Het verzoek van <jle Ned. B.K. Volfcs- zapgvereeniging om subsidie werd voor kennisgeving aangenomen. Het Comité voor viering van den jaar dag van H.M. de Koningin op 31 Aug. 1930 vroeg een subsidie van f 200 en ver siering en verlichting van het gemeentet- huis en het plantsoen van gemeentewege. B. en W. stellen voor daartoe te besluiten. Dhr 'de Visser vroeg of het niet beter zou zijp eerst af te wachten wat parti culieren, doen, waartegenover de Voorzit ter opmerkte dat het goede voorbeeld dat de gemeente geeft, van gunstigen in vloed zou kunnen zijn op de giften van1 particulieren. Dhr Houmes zegt, dat hij om principieele redenen tegen feestvie ren is en dus ook tegen deze subsidie. Dhr Geldof zeide uit principe tegen het voorstel te stemmen. Hij wilde er echter op wijzen, dat hier de gemeente onmiddel lijk bereid is een vrij groote subsidie te geven, terwijl het voor andere zaken som» moeilijk is een bijdrage te krijgen. Het voorstel tot het geven eener subsidie van f200 werd daarna met 5 tegen 2 st., dia van de heeren Houmes en Geldof, atanjgenomm. Omtrent de kwestie van versiering vroeg dhr Westenburger wat de kosten zouden zijh. Dhr Almekinders zou de be slissing daarover nog gaarne eens aanhou den. Dhr Elout stelde voor thans, in prin cipe te besluiten tot het voldoen aan het verzoek van, het Comité. B. en W. zullen dani eenkostenberekening aan den Raad overleggen, waarover deze dan kan beslis sen. Met 5 tegen 2 st., die van de heeren Houmesen Geldof werd dit voorstel a^angenomen. De afd. Domburg van den Ned. Rouw- arbei'dersbond verzoekt biji werk aan den toren verhooging van het uurloon, tot. da goot met f0.10, en voor werk aan da spits met f 0.15. B .en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. Dhr Houmes kon zich vereenigen met de ver- hooging voor werk aan de spits, welk werk gevaarlijker en ook moeilijker was, verhooging voor het overige werk aan den toren acht hij niet noodig. Dthr de Visser wees er op dat door de tegenwoor dige goede stellingen het gevaar allicht minder was bij werk op grootere hoogte dan op den beganen grond, temidden van het verkeer. Het verzoek werd daan na met 5 tegen 2 st., die van de heeren Houmes en de Visser, aangenomen. Thans kwam aan de orde het voorstel inzake aanschaffing van brandbluschmid- delen. De voorz. wees erop dat na de reorganisatie van de brandweer in het vorig jaar en na de beraadslagingen in de vergadering van November over uit breiding van de brandbluschmiddelen, de groote brand in Middelburg nog eens in het bijzonder deze kwestie naar voren heeft gebracht. Hij; waarschuwde echter tegen 'het nemra van overijlde besluiten onder den indruk van deze ramp. Er zal eerst nog, vóór verstrekkende besluiten worden genomen, moeten worden in het oog gehouden of misschien door Centrale organisatie de brandweer wellicht over groote complexen zal worden verzorgd. Inmiddels meenden echter B. en W., zij1 het 'dan ook in zeer bescheiden vorm toch nog in zoo re uitvoering te moei ten geven aan hun, vroeger reeds meden gedeeld voornemen, zoodat zij nu voor stellen een 6-tal „Ready" snelblusch-ap!- paraten aan te schaffen en die bij de brandmeesters te plaatsen. Daardoor zou een begin van brand snel kunnen worden gebluscht. Dhr. Almekinders vroeg of het geen aanbeveling zou verdienen om miet de omliggende gemeenten overleg te plegen inzake het blusschen op elkanders grondr gebied en voor wederzijdsehe hulp. Hij stelde voor met de gemeenten Oostkar pelle, Aagtekerke en Westkapelle daarom trent overleg te plegen. Dhr de Visser heeft evenmin als dhr Houmes veel ver trouwen in klein materiaal, dat slechts goed is, onmiddellijk bij het uitbreken van den brand, waartegenover dhr Elout opmerkte dat juist een zeer groot aan tal branden worden voorkomen door der gelijke snelbiussehers. Dhr Geldof wees erop dat ook in de organisatie van de brandweer door meer oefenen en meer onderling overleg veel zou zijn te verbeteren. De voorz. vatte het behandelde nog in een kort overzicht samen. Voor verdere organisatie zou hij, eerst advies willen inwinnen van de Kon. Nei. Brandweer- vereeniging. Verder zouden thans een 6- tal snelbluschapparaten kunnen worden aangeschaft en zou het voorstel van dhr Almekinders tot overleg met de omlig gende gemeenten kunnen worden uitge voerd. Het voorstel tot aanschaften der 6 apparaten werd daarna aangenomen met 6 tegen 1 stem', dia van dhr de Vis» s«r, terwijl möt &tg. et. werd besloten zich met de Kon. Ned. Brandweerver. in verbieding te stellen en het vooretel- Almokinders tot overleg met de naburige gemeenten aan te nemen. Dhr Elout wees erop, dat het rooien van boomen bij de Stationstraat geen succes heeft gehad. De autobussen rijden nog steeds op de Markt terzijde van den weg. Dhr van Sluis zeide, dat het zeer wel mogelijk is om behoorlijk op den verharden Veg te b^jven, maar dat som mige chauffeurs daar te hard rijden. Al gemeen was men van oordeel dat hier verandering in moet komen en dat wan neer de toestand zoo blijft, de autobussen zullen moeten worden verplicht een an dere, voor hen zeer zeker minder wen- schelijke weg te nemen. Dhr Van Sluijs besprak de kwestie van het wegvoeren van vuil. Hij zette uiteen de wijze waarop hij zich een op haaldienst aan de huizen denkt van het vuil, dat daarna buiten de gemeente zaJ worden gebracht. Hij heeft reeds iemand gevonden die 'daartoe bereid was en stelt nu voor met die persoon een contract voor een jaar aan te gaan. Dhr de Visser zag liever voor langeren tijd b.v. voor 5 jaar gecontracteerd, waar tegen bij B. en W. bezwaar bestaat. Met 6 tegen 1 st. die van dhr de Visser werd daarna bes'aten Jjet ophalen van vuil op de door dhr v. Sluijs uiteengezette wijze te doen geschieden. Nadat do heer de Visser en verschil lende andere leden nog inlichtingen hadL deo gevraagd aangaande de electriciteits- voorziening door de P.Z.E.M., die zoo veel dit nu mogelijk was, werden gegeven sloot de voorz. de vergadering met de beste wem-schen aan de leden voor de Kerstdagen en de jaarwisseling, waarvoor door dhr de Visser dank werd gebracht. Ritthem. In de Maandagmiddag gehou den openbare vergadering van den ge meenteraad werden de volgende ingeko men stukken voor kennisgeving aangeno men. Het bekende schrijven uit 't kanton Hoorn inzake de classificatie der gemeen ten. 't Proces-verbaal kasopname van den gemeente-ontvanger 't Verzoek der Ned. R. K. Volkszangvereenigingen om f 10 subsidie. Schrijven van de Maat schappij tot hupbetoon om inlichtingen omtrent collecteeren langs de huizen door onbekende collectanten. De ingekomen be grooting 1930 tot keuring van waren, district Goes. Van 't bestuur der 'Chr. Wijkverpleging te Souburg was een dankbetuiging ont vangen voor de genoten subsidie van f 60 over 1929 en een verzoek, of de gemeente Ritthem verder naar evenredigheid met Souburg wil bijdragen in verband met de vaststelling van 't salaris van de te benoemen wijkverpleegster. Met algem. stemmen werd besloten aan dit verzoek te doen. Aangeboden werd de begrooting 1930 van het Burgerlijk Armbestuur in ont vangst en uitgaaf f 1185,6014 met een post voor onvoorzien van f 490,6014. Uit een 2-tal sollicitanten werd met algem. stemmen tot gem. bouwkundig op zichter benoemd dhr A. Hoefkens. Van de gem. 0.- en W.-Souburg was 'n schrijven ingekomen over de overname van de Ritthemsche straat in de bebouw de kom van Souburg over een lengte van 375 M. Souburg stelt voor, dat Ritthem laat aanbesteden de herbestrating van den weg met nieuwe steenen, maar wat nog goed is, kan ook gebruikt worden. Al les onder toezicht van den gemeente-op zichter van Souburg en Ritthem. Na een lange discussie werd besloten de zaak aan te houden. De voorzitter verzoekt den Raad bij de officieele opening van 't slachthuis tegen woordig te willen zijn. Hij deelt nog mede, dat de aangelanden van den grintweg in Welzinge dezen weg in orde hebben ge bracht, hetgeen ook door de aangelanden van den Groene weg en den Barentsweg zal geschieden. Bij de rondvraag wijst dhr P. J. de Pagter er op, dat de bermen van den Dorpsweg ver over de bestrating komen en dhr J. Lijnse op den slechten toestand bij de overgangen van het Vlissingsche pad. De voorzitter zegt het een en ander te zullen onderzoeken en zoo noodig te doen verbeteren. Dhr J. de Pagter verzoekt den voor zitter tegenwoordig te willen zijn op de a.s. vergadering van de Vleeschvereeni- ging voor noodslacbtingen van melkvee, ten einde inlichtingen te geven in ver band met het in gebruik nemen van het nieuwe slachthuis. Biggekerke. Maandagavond hielden de Chr. Meisjesvereeniging „Draagt elkan ders lasten" en de kleine vereeniging ,,'t Mosterdzaadje" hare jaarvergaderingen. Onder leiding van Ds van der Waa werd deze avond voor leden en begun stigers heel gezellig gemaakt. Uit de ver schillende verslagen bleek, dat deze ver- eenigingen weer nuttig en leerzaam ge werkt hebben. Door de groote vereeniging werden 78 verschillende kleedingstukken gemaakt, die uitgereikt werden aan de armen der gemeente en de Stichting „Kinderzorg" te Middelburg. Verder wend deze avond met zang en eenige voordrachten doorgebracht. De afdeeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm hield Maandag avond, onder leiding van den Burgemees ter, een vergadering, waarin 16 van de 25 leden aanwezig waren. De burgemeester bracht in berinnering den Landstormdag in Den 'Haag en sprak zijn erkentelijkheid uit voor den belangrijken steun, die van verschillende ingezetenen is ontvangen. In de plaats van dhr P. Florisse werd tot lid van de plaatselijke commissie be noemd dhr H. Verschuur©. Hierna kwam de heer Laeraoes uit Vlissingen aan het woord, die met tref fende voorbeelden aantoonde de noodza kelijkheid von den B. V. L. Tenslotte wek te de burgemeester op trouw te blijven aan den B, V. L,, waarna met het zingen van het Wilhelmus werd geëindigd. Westkapelle. Tot secretaris-ontvanger van de Ned. Herv. Gemeente is benoemd de heer A. Theune Az., alhier. Een driejarige knaap, die zich Maan dagmiddag alleen naar den dijk had be geven, kwam ongemerkt te dicht bij de draaiende wieken van den molen op den zeedijk. Het kind kreeg van een der draai ende wieken een slag tegen het hoofdje, zoodat het bewusteloos neerviel. De molenaar zag bet ongeval eerst, toen bij naar buiten kwam om een zeil bij te doen. Dadelijk waarschuwde hij zijn vrouw, terwijl hijzelf onmiddellijk den dokter haalde. Onderwijl was het kind reeds binnen gebracht. De dokter consta teerde al dadelijk, dat het ongeval van zeer ernstigen aard was. 'Het kind bloed de uit een oortje en moest braken. Tholen. Onder groote belangstelling en deelneming, werd Dinsdagmiddag ter aar de besteld het stoffelijk overschot van Ma- rietje Potter Pd., welke Zaterdag j.l. zoo jammerlijk was verdronken. Een groote schare volgde de baar, ook volgden de oudste kinderen der Chr. school en de onderwijzeressen Mej. Jansen en Wolff. Bij de open groeve voerde het woord Dr G. Veltenaar. Spr. zeide, dat God hier een bloemknop, welke nog niet tot ontluiking was gekomen, heeft afgesneden. De Heere heeft haar weggenomen, eer zij 's levens leed en bitterheid heeft ge kend, weggenomen uit het warme, ouder lijk huis en weggescheurd van het lief hebbend hart van vader en moeder. God had dit steentje noodig om te bouwen 't heerlijk huis hierboven en haar opgeno men in de 'hemelsche heerlijkJieid. Niet te vragen hebben wij waarom, doch waar toe, n.l. om ons allen te brengen tot de kribbe van Bethlehem. Daarna sprak het hoofd der scnool, dhr W. van den Berg, woorden van troost en bemoediging tot den vader en familie en wees er op, dat wij morgen zullen vie ren bet heerlijke Kerstfeest, waarop wij herdenken, dat ons een Kindje geboren is. Wel een tegenstelling met heden, doch een rijke troost voor ons allen. Een familielid dankte voor de betoon de deelneming. Axel. In de Dinsdag alhier gehouden raadsvergadering was de waterleiding weer de hoofdzaak. De heeren Dieleman, 't Gilde en Claesens bestreden opnieuw de opge drongen waterleiding, als zijnde veel te duur en rie gedwongen. De heer Oggel, weth. en afgevaar digde van den Raad van Axel hij het wa terleidingscomité, sprak nogmaals in het belang van de waterleiding, er op wij zende, dat het zoo langzamerhand de goede richting uitgaat, en spoorde aan medewerking te blijven verleenen, te meer, omdat op de laatste vergadering van het comité besloten was te onderzoe ken, of de verplichte aanslui ting kan vervallen. Verder wees de heer Oggel er op, dat het een groot streekbelang is, de tarieven kunnen zoo ongeveer de vergelijking met andere maatschappijen doorstaan, en ook zal worden voorkomen, dat de eene streek voor de andere moet betalen. Dhr Dieleman, A.R., betoogde,datbij hem het plaatselijk belang boven 't streek belang gaat; het is toch een feit, dat de waterleiding voor Axel zoo ongeveer f 60.000 kost en deze uitgaaf is volgens spr. niet gewettigd, aangezien op een en kele uitzondering na een ieder hier goed drinkwater en voldoende spoelwater heeft; en dan de belofte, om te trachten de verplichte aansluiting weg te nemen is niet meer dan een belofte, en voor spr. niet te aanvaarden. Dhr Gilde, partijloos, zette in een uit voerig betoog uiteen, dat de waterleiding z'n populariteit en ook zijn vertrouwen totaal verloren heeft; er wordt volgens hem veel te veel gemodderd. De heer v. d. B i 1 d t, R. K., stelde voor, om bij het bestuur een voorstel in te die nen, om te komen tot likwidatie van de Maatschappij in de eerste plaats en in de tweede plaats, dat de gemeente Axel de bekende 10 pet niet storten zal. Beide voorstellen werden met 7 tegen 3 stemmen aangenomen. De heer Oggel vond hierin een reden om zijn mandaat als afgevaardigde neer te leggen; hij1 vindt aanneming van deze voorstellen jammer, zeer jammer, en zegt, dat hij, gezien de houding van den Raad, nu niets meer voor Axel in het Comité kan doen. Na enkele stemmingen werd nu als af gevaardigde gekozen de heer v. d. Bildt. Installatie van den Burgemeester van Veere. Nadat Dinsdagmorgen de heer H. Dron- kers door den Commissaris der Konin gin was beëedigd, had Dinsdagmiddag de installatie plaats. Doordat wij Dinsdag vroeger dan ge woonlijk moesten verschijnen. zulks in verband met den Zondagsdienst der posterijen, op de Kerstdagen was bet ons nieit mogelijk het verslag nog in het nummer van Dinsdag op te nemen. De nieuwe burgemeester is door de bevolking van Veere zeer hartelijk ont vangen. Van tal van huizen wapperden da vlaggen en een tweetal eerepoorten fraai met groen en bloemen versierd, wa ren opgericht. Tegen den tijd, dat de nieuwe barga in verband met de plannen tot aanleg van den verkeersweg van Bussum over Naarden naar den grooten. nieuwen Rijksstraatweg AmsterdamBaarn, zullen bij aanneming dezer plannen de Naardensche vestingwallen op enkele plaatsen worden doorgebroken, ongeveer ter hoogte van den grooten kerktoren. meester met zijne familie verwacht kon worden, stond aan de grens der gemeente een eerewacht van 50 a 60 ruiters on der commando van de heeren Gideons en Poppe opgesteld. Met een hartelijk hoera, werd de bur gemeestersfamilie verwelkomd. Daarna nam de heer G i d e o n s e het woord en sprak ongeveer als volgt: Geachte Heer Burgemeester. Als Commandant van deze Eere wacht wil ik een enkel woord tot U rich ten. In de eerste plaats dan een woord van hartelijk welkom aan de grens on zer gemeente. Met geestdrift en vreugde halen wij u in, in ons aloude Veere, ho pende, dat U daar straks moogt wezen de rechte man op de rechte plaats; dat U Veere zult regeeren tot welzijn van allen en bovenal tot eere Gods. Daarna plaatste zich de eene helft der eerewacht voor en de andere helft achter 't rijtuig en werd gereden tot Zandijk waar een eerepoort was opgericht. Even werd hier stil gehouden en daarna begaf de stoet zich naar de oude stad. Aan den ingang van Veere waar eveneens een eerepoort stond werd opnieuw stil gehouden. De feestcom missie met de muziek en een groot deel der burgerij stond hier gereed om den Burgemeester te verwelkomen. De voorzitter der feestcommissie, de heer H. de Zeeuw, riep hier namens zijn medeleden en de Veersche burgerij, den nieuwen Burgemeester met de zijnen een hartelijk welkom toe. We hopen, al dus spr., dat ge hier gelukkig moogt zijn. Dat gezondheid en voorspoed het deel mo gen zijn van U en de Uwen in de hoofd stad van het oude markiezaat. Nog altijd heeft Veere iets van zijn vroegere groot heid behouden; nog is het om zijn oude kunst vermaard; nog vertoonen zich van tijd tot tijd de sporen van de oude le vendigheid. Mijnheer de Burgemeester, wij hopen, dat het U, onder en door Uw bestuur moge gelukken, de hier nog sluimerende krachten te wekken en de schoone slaap ster tenminste een deel van haar vroeger aanzien en welvaart terug te geven. Doch hoe dit zij, de goede God steune U bij Uwen arbeid. Hij schenke U de wijsheid van een bekwaam en rechtschapen re gent. Hij stelle U tot een zegen voor deze gemeente en doe U zijn een waardig plaatsbekleeder van Haar die U tot ons zendt. Spr. eindigde met een krachtig: Leve de burgemeester, welke uitroep door een driewerf hoera gevolgd werd. Door jon- gejuffr. Franc. Minnebo werd aan Mevr. Dronkers een mooi bouquet aangeboden. Met de muziek voorop werd nu naar het stadhuis gereden waar de school kinderen met hun onderwijzers gereed stonden om onder leiding van den heer W. de Wolf een welkomstlied te zingen. Na den zang werden door 'n kleindoch ter van den loco-burgemeester bloemen aangeboden. Inmiddels was de Gemeenteraad bij eengekomen en werd door den loco-bur gemeester het besluit der benoeming voorgelezen. Vervolgens werd de Burgemeester door de twee jongste leden van den Raad binnengeleid. Daarna nam de loco-burgemeester, de heer A. P. Wouters Sr. het woord en sprak ongeveer als volgt: Nu wij als Raad der gemeente Veere heden in vergadering bijeen zijn is het mij als loco-burgemeester een eer en een genoegen U welkom te heeten in onze goede oude stad in deze haar raadzaal. UEd. hebt hedenmorgen den eed van trouw in handen van den Commissaris der Koningin afgelegd en nu is het oogen- blik aangebroken dat ik U als Burgemees ter van Veere mag installeeren. Het ambt van Burgemeester is eervol maar ook gewichtig. We hopen en vertrouwen, dat UEdelachtb. voor Veere een goede Burgemeester maar ook een goed Burger- vader moogt zijn. En dat kunt U zijn als U zonder aanzien des persoons over ons regeert en U wijsheid geschonken wordt van God. Ik vertrouw, dat U van Hem die wijsheid zult vragen. Dan zal Uw taak U niet te zwaar vallen. En ik beloof U ook namens mijn mede-wethou der en naar ik vertrouwen mag ook na mens den Raad, Secretaris en andere ambtenaren ons aller steun. Ik hoop, dat U vele jaren over ons Burgemeester moogt zijn en dat er niets ontbreken mag aan de samenwerking. Laten we allen het beste zoeken voor onze woonplaats. God geve, dat U veel zult kunnen doen voor den opbloei van onze goede stad. Edel achtbare Heer Burgemeester, Mevrouw en kinderen en verdere familieleden, ik feliciteer U allen hartelijk met de onder scheiding die U ten deel is gevallen en moge de band, die heden gelegd wordt tusschen U en ons, ons samenbinden gedurende vele jaren. Nadat spr. vervolgens den Burgemees ter de ambtsketen had omgehangen, voer de de heer F. J. C a s t e 1, wethouder, het woord. Na er aan herinnerd te heb ben ,dat hij ook zelf voor het burge meestersambt gesolliciteerd had, ver klaarde hij als jongste wethouder en als jongste raadslid behoefte te hebben den burgemeester te complimenteeren. Zoo even, aldus spr., heeft de loco-burgemees ter U de ambtsketen omgehangen; ik hoop, dat U die tot eer van onze ge meente moogt dragen. Al telt onze stad slechts ongeveer 900 inwoners, Veere's schoonheid en roem is in de heele wereld bekend. Ik twijfel er niet aan Burgemeester of U zult ook wel weten welk verleden onze stad achter zich heeft; als wij de geschiedenis van Veere nagaan dan vinden we, dat in 1280 Veere nog maar bekend stond als dorp je of gehuchtje, daarna is het opgegroeid tot de stad Veere, zoodat het enkele eeu wen later zelfs als de zesde stad in Zee land gerangschikt stond met 5 a 6000 inwoners waar in de jaren 15061509 somwijlen 60 groote schepen van de Oost zee tegelijk aankwamen of vertrokken ter koopvaardij. Vele Vorsten, Prinsen en Graven hebben in onze oude veste ge woond en onze stad bestierd. Onze gelief de Koningin werd bij haar laatste bezoek aan Veere door Burgem. Buijs Ballot als Markiezin van Veere verwelkomd. Ja Burgem., Veere heeft een verleden ach ter zich waar we trots op kunnen zijn. Vele malen zijn hier in het mooie ouder- wetsche Stadhuis plechtigheden geschied, vele hoogstaande personen hebben hier den eed van trouw afgelegd en afgeno men, vele keeren is er vreugde geweest, maar ook vele malen smart en rouw. Menigmaal zijn vorstelijke hoogheden door de eerepoorten der stad Veere bin nengekomen, zoo zijt ook Gij met Uwe Gade feestelijk in onze oude veste ontvan gen en daar U nu aan het hoofd onzer Gemeente staat, waar wij samen de be langen van onze Gemeente moeten be hartigen, zeg ik U hiermede, zoover zulks in mijn vermogen staat en in het belang der gemeente mijn steun toe, waarbij ik den wensch uitspreek dat U voor al onze burgers, hetzij arm of rijk, een Burger vader moogt wezen. En als wij straks den zomer weer tegemoet gaan en vele vreemdelingen van Oost en West, van Zuid en Noord ons oud stedeke komen bezoe ken, dan hoop ik, dat U ze hartelijk ont vangt, wat strekken zal tot zegen en bloei van onze oude stad. Ook U Mevrouw Dronkers, kinderen en verdere familie, hartelijk gefeliciteerd met de benoeming van Uw man en Vader tot Burgemees ter van Veere. Naar ik hoop zult U bin nen korten tijd inwoners onzer gemeen te zijn en zult ge U allen hier spoedig thuis gevoelen. Hierna mam de heer Dronkers het woord om de sprekers te beantwoorden. Wanneer ik, aldus ongeveer de bur gemeester, op dezen voor mij zoo gedenk- waardigen dag in deze historische raads zaal het woord neem, dan is het allereerst om mijn eerbiedigen dank te betuigen aan Hare Majesteit heeft mogen beh burgemeoster d hen, die mijne voorbereiden, dank. Voorts moon sprekon, wannei herinner aan al ganger, de heei gemeente heeft U, mijnheer dank, voor de u tijdens de va< ambt hebt waa; voor de zeer ge u mij wel in installeeren. En ook u, mi, voor uw vrien< gevoegd. Ik weet, dat stelling heeft noemd en stel te meer op prijs Wanneer u ni voering zoudt mij, dat ik u ir stellen. Toch wil het spoedig over heenkomen, we naar mijn besc lijker is, heel veel te doen; er prijs op stel in uitzicht heb Wel wil ik dat ik bekend waarin uw sch zich thans hevii over reeds in de is geschreven, zekering, dat eei belangstelling bei laten, naar mijn ken, ten einde noodige voorzien Als Zeeuw meen ik te kunm gen, dat ik naar de oprechte 'begei in het belang mijn taak meen dat ik niet benoe te behartigen var woners, maar Ten einde nu hooren te kunnen voorkomen, dat is, dat wij eene daaraan arbeider Ik doie da,j welwillende m oollege van ders, in den r; Voor ieders tuurlijk plaats H* werkelijk belang hoonden, dan kan gedachten deze Ook u, mijnt vragen mij trou is mij bekend, hart toedraagt. Uit den aard heel veel te e Ik zou bet ze u mij ook van dienen en spreek op aangename menwerken. U, mijne heer burige gemeenten tegenwoordi ghei d vani uwe belang voor vriendelijk u er van overf dat zulks onzerzi is gesteld. Ik wil dan' nu der de bede dat Gods onmis ge rusten op (Applaus.) Hiermede was afgeloopen. De voorzi op, dat dit de gadering is, di wenschte den. een gelukkig ni De heer Mar lid dankte voor Hierop werd een groot aairi woond, gesloten gelegenheid den familie 'te oom velen gebruik g- In den loop een bezoek gebr aan het Godsh de heer Jac. K Er heerschte een eoht feestel Veere heeft zij een prettige cm' i Kamperland. werd als dia" Bruine Lz. en ga in de plaats vs als ouderling is moieming heeft Ds Ph. J. dhg is te Doesl leden ds Pk J, hij de Ned. He PMlippus Jaoo 1877 geboren. Hi Holland in 1904 ambt 30 Oot. 1 gemeente hij vij: 1909 deed bqj 2 welke gemeente diend heeft i.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6