Gemengd Nieuws. Voor huls en hof» Radio-Nieuws. tarfeest in het Zondagsschoolgebouw. Da ter Haar Romeny sprak een passend inleidend woord, waarna het programma, dat behalve een 12-tal zangnummers, ook een verscheidenheid van ernst en luim in voordrachten bevatte, onder groote aan dacht der vele aanwezigen werd uitge voerd. 't Overzicht over 1929 getuigde van een opgewekt vereenigingsleven. 'sH. Abtskerke. In de Raadsvergadering van Zaterdagmiddag deelde de voorzitter mede, dat de gemeenterekening over 1928 door Gedep. Staten is goedgekeurd, en dat vanden Commissaris der Koningin een rondschrijven aan de gemeentebestu ren is ontvangen dat dezerzijds geen be zwaar zal worden gemaakt, dat bij1 de nieuwe regeling der jaarwedden van de meenteveldwachters de beschikking over het bedrag van £125 'sjaars voor klee ding en schoeisel aan het gemeentebe stuur blijft. Voor kennisgeving aangenot- men. Een schrijven van Ged. St. over de vast stelling der bebouwde kom van de ge meente inzake de electriciteitsvoorziening wordt naar en W. gerenvoyeerd om advies. Nog is ingekomen een mededeeling van het gemeentebestuur van Nisse, dat over het arrestantenlokaal aldaar zoo noodig de beschikking kan worden verkregen te gen fö 'sjaars. De Raad gaat daarmede accoord Nadat als leden van het sternbureau zijn aangewezen de heeren Van Weele en Meij- aard, wondt herbenoemd met alg. st.. het aftr. lid dor Comm. van Toez. op het L.O. J. do Jonge. Mede was aanbevolen J. Traas. Het aftredend lid van het alg. armbe stuur J. Nieuwenhuize wordt eveneens herbenoemd met 4 st. tegen 3 st. blanco. Mede was aanbevolen J. Blok. Bij de rondvraag wijst dhr Van Weele op den minder goeden toestand van den Langeweg in de bochten, veroorzaakt door het autoverkeer. Nadat meerdere leden inzake verbete ring daarvan hunne meening ten beste gegeven hebben, zegt de voorzitter toe, er aan te zullen laten doen, wat mogelijk is. Den heer Van Weele wordt verder toe gezegd ©en onderzoek naar den toestand van de klok. Nadat de voorzitter den leden aange name kerstdagen en gelukkig oudejaar heeft tocgewenscht, wordt de vergadering gesloten. Hansweert. De Belgische sleepschepen „Van Es" en „de Key" toebehoorende aan de firma Herbosch te Antwerpen, beiden geladen met soda-sulfaat van Gent naar Antwerpen, zijn gistermorgen circa 7 uur tengevolge van den 'hevigen golf slag even beneden de haven van Hans- weert gezonken. De opvarenden, bestaande uit acht per sonen zijn met zeer veel moeite door de bemanning van de Provinciale Boot „Zteuwsch-Vlaanderen" welke juist in de buurt was gered. Na aan boord van genoemde boot hun kleeren te hebben gedroogd zijn de schip breukelingen aan wal gekomen, vanwaar ze latei- per sleepboot naar Antwerpen zijn vertrokken. Het ledige schip „Rheinfahrt 87" bestemd van Gent naar Antwerpen, is Zaterdagavond bij het binnenvaren van de haven alhier in de vluchthaven om hooggevaren. Later is het schip gebro ken. Het maakt een weinig water en moet eerst naar de werf om gerepareerd te worden. De schipper van het schip is in het ruim van zijn schip gevallen en heeft ernstige kneuzingen bekomen, zoodat ge neeskundige hulp direct moest worden ingeroepen. Kapelle. Vanwege het bestuur van de Chr. Schoolvereeniging te Kapelle-Bieze- linge en Eversdijk is protest aangetee- kend bij Ged. St. v. Zeeland en verzoekt het besluit van den Raad dezer gemeente, genomen in de vergadering van 6 Dec. 1929 ter vernietiging voor te dragen. Als- toen werd besloten om het verzoek van de Chr. Schoolvereeniging te Kapelle-Bie- zelinge en Eversdijk niet in te willigen, met 5 tegen 2 leden voor. Gevraagd werd om vergoeding ingevolge art. 72 der L. O.- wet 1920 tot een bedrag van f 100.32 voor aanschaffing van leesboeken voor de der de en vierde klas, 'voor nieuwe leesboe ken en leerstof voor de hoogste klassen en kapstokken in de gang. De gevraagde medewerking werd ge weigerd op grond van onbillijkheid. Het verzoek dateert van 9 Sept. 1929. Zierikzee. Nogmaals zal bij de burgerij een lijst circuleeren om 'handteekeningen te verzamelen tegen het besluit van Pïov. Staten., inzak© de heffing op het ge bouwd eigendom door het Waterschap Schouwen. In de Woensdagmiddag gehouden buitengewone algemeene vergadering van de Coöperatieve Veilingsvereeu. te Zie rikzee, is met algemeene stemmen beslo ten een nieuw veilingsgebouw te stich ten, weJk gebouw geplaatst zal worden aan het Sas onder deze gemeente, dus onmiddellijk aan vaarwater en tram ge-' De,..Gereformeerde Mannemvetreeni- ging „Bouwen en Bewaren" kwam Don derdagavond in vergadering bijeen. Dhr M. v. d. Houten p.prak over „De algemeene Openbaring". Aan de hand van den leidraad Geloofs leer behandelde hij verschillende belang rijke daarbij ter sprake komende punten. Hij wees er op, dat kennis van. God alleen mogelijk is, door zelfopenbaring Gods, behandelde het wezen der alge meene openbaring en stond uitvoerig stil bij de waarde der algemeene openbaring, welke om. bestaat in het in ptand houden van het men schel ijk geslacht in huisgezin, in maatschappij en staat. Op deze overzichtelijke inleiding volg de een aangename bespreking, waarna dhr W. de Kam de vergadering met dank gebed sloot. STATISTIEK DER MOTORRIJTUIGEN. Groote toeneming van het gebruik van auto's en motorrijwielen. Voor de tweede maal verschijnt thans da „Statistiek der Motorrijtuigen", door het Centraal Bureau voor de Statistiek, opgemaakt uit de aangiftebiljetten der we genbelasting betreffende de motorrijtuigen, die op 1 Aug. 1928 liepen. Door vergel lïjfcing met de eerste ui£gav© van deze Statistiek, die den stand aangaf per 1 Januari 1928, kan men zich een indruk vormen van de toeneming van het aantal motorrijtuigen over het tusschenliggend tijdvak van 8 maanden In de eerste tabel is voor elke ge meente, voor de provinciën en voor het Rijk het aantal motorrijtuigen opgenomen eni wel verdeeld naar de vijl soorten rijtuigen en naar enkele gewichtsklassen. Hieraan ontleenen we die volgende cijfers (waarbij we ter vergelijking tevens die van 1 Januari 1928 geven) 1 Jam. '29 1 Aug.''28 Rijwielen m. hulpmotor 413 258 Motorrijwielen 19503 27527 PersonenmotorrijL 46030 51922 Motorbussen 3094 3159 t rachtmotoi rijtuigen 26843 28734 Totaal 95883 111600 Terwijl alleen het aantal rijwielen met hulpmotor verminderde, komt de grootste vermeerdering voor bij de motorrijlwielen, welke vermoedelijk deels moet worden toegvst ."reven aan het minder© gebruik dezer rijwielen in het winterseizoen. Per 1000 inwoners vermeerderde het aantal mtoforrijtuigen van 12.57 per 1 Januari tot 14.63 per 1 Aug. 1928. Er zijn een achttal gemeenten, waai ini 't geheel geen motorrijtuigen voorkfo men. Verder varieert het aantal motoiriji tuigen per 1000 inwoners voor de ver schillende gemeenten van minder dan 5 tot meer dan 60. Er waren op 1 Aug. 1928 79 mer ken personenmotorrijtuigen en 33 mer ken motoivrachtrijtuigen, waarvan er meel dan 50, en 22 merken motorbussen, war er meer dan 25 wagens voorkwa'- -men. De cijfers van eenige merken, die het sterkst vertegenwoordigd zijn, volgen hier onder Personen- m'otjor rijtuigen Ford Chevrolet Giti'oën Fiat Renault Buick Studebeker Essex Overland 1 Jan. '28 12541 5407 2668 1964 1927 1651 1485 1199 1410 1 Aug. '28 12.336 7031 2993 2203 205? 1906 1765 1722 1428 Ook voor de andere merken zijn in de statistiek gegevens opgenomen, die het mogelijk maken de verspreiding der ver schillende merken na te gaan over de ver schillende provincies en de gemeenten boven de 50.000 inwoners. Ontploffing bij het hoogovenbedrijf. Verschillende arbeiders ge wond. Te IJmuiden beeft bij het in bedrijf stellen van een onderdeel der stikstof- fabriek van het Nederlandsche Hooroven- bedrijf, dat onlangs moest worden stopge zet, een hevige ontploffing plaats gehad. In het gebouw, waarin de ontploffing geschiedde, was een groot aantal arbei ders werkzaam. Velen werden gewond, een drietal zoo ernstig, dat zij naar het Roode Kruisziekenhuiis te Beverwijk moesten worden vervoerd. Vijf andere ge wonden, die eveneens naar het zieken huis waren overgebracht, konden na ver bonden te zijn, naar huis gaan. Een aantal andere arbeiders dat licht gewond werd, werd op heit terrein zelf verbon den. Nader meldt men uit IJmuiden: Bij de ontploffing werd een groot aantal arbeiders jewoind. Tien gewonden werden naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Be verwijk overgebracht, drie worden daar nog verpleegd. De toestand van een van hen, -een zekere Jordaan uit Haarlem! is zorgwekkend, de beide anderen, Hu- brechtsen, uit Beverwijk en een Duitscher zijn er minder erg aan toe. Ook tien dagen geleden was in dit gebouw een. ontploffing voorgekomen; daarbij waren alle ruiten vernield en de ijzeren kapspanten verbogen en was het dak ernstig beschadigd. Nadien was het werk in dit gebouw stopgezet en er wer den herstellingen uitgevoerd. Juist was dit onderdeel van bet bedrijf in werking gesteld, toen de explosie plaats vond. Men boorde een geweldigen knal en een reusachtige vlam sloeg tot boven in het dak. Er waren verscheidene arbeiders in het gebouw, timmerlieden, schilders enz., die nog met herstelwerkzaamheden bezig waren. De schilders bevonden zich 15 M. hoog in de ijzeren kapconstructie en wer den door de vlam getroffen. Zij zijn al len spoedig buiten het gebouw vreten te komen. Gewonde arbeiders deelden mee, dat zij niet wisten, dat het explosiegebouw weer in bedrijf gesteld was; anders zouden niet in het bedrijf zijn geweest. Als dit gedeelte van het bedrijf namelijk ln werking is, mag er niemand in zijn. Na het uitslaan van de groote vlam is geen brand ontstaan. De oorzaak van de explosie was nog onbekend. De direc tie deelt mee, voor een raadsel te staan. De arbeidsinspectie en andere betrokken overheidsdiensten stellen een ernstig on derzoek in. De moord aan het Bezui- denhout in Den Haag. De vroegere huishoudster, mej. F. Holsteijn, van de in haar woning aan 't Bezuidenhout in Den Haag vermoorde mevr. K. V. H. Odem heeft het ziekenhuis verlaten en wordt ver pleegd bij haar schoondochter. Met deze heeft een vertegenwoordiger van de Haagsche Courant gesproken. Wat zij van mej. Holsteijn vernomen heeft over de toedracht van de gebeurtenissen klopt met het vroeger gepubliceerde. Hier bij kwam ook de stellige verklaring, dat mej. Holsteijn in den verdachte Kr. v. d. M. den man heeft herkend, die haar heeft aangevallen en mishandeld. Toen zij hoorde gillen en bij de voorkamer was gekomen, kwam Kr. v. d. M. daar uit, deed de deur voor haar neus dicht, en zei: Er is niets met mevrouw gebeurd. Toen kwam hij haar in den rug, trok haar hoofd achterover en gaf haar een snede in den hals. Toen zij zich yer- weerde heeft hij haar nog meer sneden toegebracht. Door de snede in dén hals is de slagader bloot komen te liggen. De spieren van hals en rechterarm zijn door gesneden. Daardoor zijn nek en arm stijf geworden. Dat zal voorloopig nog wel zoo blijven. Bommen per post. Te Bordeaux heeft de bezitter van een landgoed dezer dagen verscheiden postpakketten met hel- sche machines verzonden. Hij had zijn echtscheidingsproces ver leren en zich daarover zoo woedend ge maakt, dat hij een twaalftal helsche ma chines vervaardigde en deze per post verzond aan zijn vrouw, haar advocaat, en de getuigen, die hij voor het verlies van zijn proces verantwoordelijk stelde. Zijn vrouw en haar advocaat .werden door de ontploffing bij het openen der pakketten ernstig gewond. De overige pak. ketten konden op het postkantoor nog g in beslag worden genomen. Ergerlijke baldadigheid. Verleden Zondag werd, zooa's gemeld, een kind van het echtpaar W. Hulshof te Vled- derveen (Onstwedde) gedood, toen hei in aanraking kwam met een draad van het electrisch net, die door vernieling was losgeslagen. Do politie te Musselkanaal heeft thans een daaer der vernielingen aan de gra den van het electrisch licht voor de jus titie geleid. Het is de 18-jarige K., arbei der te Vledderveen. Hij is in voorloopige I hechtenis gesteld. Botsing t.usschen twee veer- fa oo ten. Te New-York zijn twee yeer- booten op de Hudsonrivier met elkaar in aanvaring gekomen, waardoor groot gevaar voor de ongeveer 700 passagiers ontstond. Op het hulpgeroep kwamen acht ri vierschepen te hulp, die 411e passagiers opnamen. Een veerboot verkeerde in zin kenden toestand en werd op een zandbank gezet. Ameland geïsoleerd. Wegens den lagen waterstand kon de postboot Waddenzee Zaterdagmiddag n:et uttv&ren. Dien nacht zou men trachten Holwerd te bereiken. De voortvluchtige Haag sche kantoer looper aangehou- de n. Zaterdagnacht is in een logement te Rotterdam aangehouden de 27-jarige kantoorlooper L., die, in dienst van de Haagsche Bouw-Maatschappij dezer dagen verdwenen is met een bedrag van 18.000 gulden, dat' hij voor genoemde onderne ming had geïnd bij de Twentsche Bank in D« Haag. Bij zijn aanhouding had L. nog 10.000 gulden in zijn bezit. De gearresteerde is naar Den Haag overgebracht. De Haagsche politie heeft inzake de verdwijning van den geldlooper L. met f 18000 ook nog twee helers aangehouden, beiden Haagsche kantoorbedienden. De één kwam zich aan het hoofdbureau melden. Hij zeide van L. eenig geld te hebben ontvangen doch niet geweten te hebben, dat dit van verduistering af komstig was. Een tweede is thuis ge arresteerd. Beiden zijn opgesloten. Zij had den slechts een klein bedrag bij zich, zoodat nog niet opgehelderd is, waax ongeveer f8000 gebleven is. Een later bericht meldt: Naar aanleiding van de verdwijning van een employé van de Haagsche Bouw Mij. met een bedrag van f 18.000, dat hij bij een bank moest incasseeren, kan thans worden medegedeeld, dat de aan gehouden bediende dit feit heeft bekend. Voorts is bij een der beide andere ge arresteerden nog een bedrag van f5000 ongeveer gevonden, dat hij in een koffer in een andere woning had verborgen. E«n brutaal heerschap. Za terdagmiddag kwam een bezoeker in het restaurant van de sociëteit „Apollo-lnst" te Eindhoven, bestelde een glas bier en verzocht den exploitant de radio aan te zetten. Toen de exploitant hieraan gevolg gaf, sloeg de onbekende hem on verwachts met een soort wapenstok op het hoofd, tengevolge waarvan de exploi tant bloedend werd verwond. Er volgde een worsteling, waarbij het den aanran der gelukte te ontkomen. Vermoedelijk is diefstal de drijfveer vaa deze daad. ge weest. Het is een brutaal stukje overval op klaar,ichtan dag. De ontploffingsramp te Groningen. H. M. de Koningin heeft den burgemeester van Groningen tele grafisch medegedeeld, zeer te zijn getrof fen door het bericht betreffende de ern stige ramp, waarbij 5 menschenlevens verloren gingen en andere ernstig gewond werden. H. M. verzocht den burgemeester Haar oprechte deelneming te willen over brengen ajn de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers en te willen mede deelen hoe de toestand der ernstig ge wonden is. De minister van arbeid, handel en nij verheid bezocht Groningen om een be zoek te brengen aan de plaats, waar de ontploffing zulke groote verwoestingen heeft aangericht. Een decoratieve plant bij het Kerstfeest. De Mistletoe of Vogellijm is in ons land wel niet zoo populair als in Enge land, een Engelsch Kerstfeest zonder Mist letoe is eenvoudig ondankbaar, doch ook hier wordt deze woekerplant met Kerst mis door velen gaarne voor versiering] aangewend. Da Mistletoe is een der meeste bekende hialfparasieten, die voorzien van Zuig- en boorwortels, op verschillende boomen groeien, zooals appelen, populieren, lin den en eiken, enz. Het is een woekerend heestertje, niet in staat om geheel in eigen 'onderhoud te voorzien en die een voudig aan de andere planten, waarop ze voorkomen, de noodige sappen onttrek ken. In de grijze oudheid stond de Mistle toe in veel hooger aanzien en werd aan de plant groote geneeskracht voor aller lei kwalen toegeschreven, doch heien ten dage heeft ze enkel waarde als sierplant. Het is alleen maar jammer, dat de plant in ons land zoo weinig wordt aan getroffen, hoofdzakelijk alleen nog maar in Limburg, terwijl ze als tuinplant vrij wel geheel en al onbekend is. Dat dit sierlijke en interessante heestertje zoo weinig in tuinen gekweekt wordt, moeit voornamelijk aan de veronderstelling wor den geweten, dat het kweeken hiervan zoo buitengewoon moeilijk is. Dit laatste is tamelijk overdreven en in ieder geval geenszins zoo moeilijk dan velen wel aan nemen. Het heestertje groeit op de takken der boomen, onttrekt een deel der sappen aan de boomen, doch is do-or eigen bla deren in staat voor een deel in eigen behoeften te voorzien. In den winter tooit ze zich met helder witte, kogelronde bes sen van de grootte van een erwt ouge» veer, welke ongesteeld in kleine groep jes in de gaffelingen der takken zitten. Iedere bes bevat één zaadje, omgeven door taai slijm. De vogels, die de bessen eten, voornamelijk de lijsters, zorgen voor da verspreiding der zaden en wel op de volgende wijze: De bes-etende vogels kunnen de zaden niet inslikken, aangezien ze hiervoor te groot zijn. De vogels nemen de bessen voor in hun snavel en trachten in hun bek het slijm van de zaden te scheiden, waardoor het zaadje zijdelings uit de bes wordt geperst, doch aau den snavel blijft kleven. De vogel tracht dit te ver wijderen door den snavel langs eentwjjgje te strijken en hieraan blijft het veilig vastzitten tot het ontkiemt. Ditzelfde natuurlijke verloop kunnen we gemakkelijk nabootsen en o,m de kansen nu zoo' gunstig mogelijk te maken, trach ten we de zaden over te plaatsen op de zelfde houtsoort. We spelen de lijster- rol met duim en vinger, drukken de bessen stuk en smeren het zaad dat te voorschijn komt, op jonge twijgjes of in de gleuven der schors van de boomen. Om te voorkomen, dat de vogels onze pogin gen reeds in den aanvang, dom misluk ken, bedekken we de plek met wat mos. Het ontwikkelingsproces verloopt uiter mate langzaam en hierbij is een groote dosis geduld een noodzakelijke factor. Als we de zaden in Februari of Maart uit zetten, ontdekken we in den loop van den zomer een of twee bescheiden wor teltjes. Pas in het derde jaar zien we de eerst© bladeren zich ontwikkelen, doch daarna gaat de groei en ontwikkeling; veel sneller. Het Kerstfeest staat voor de deur en dus is de kans op het verkrijgen van de bessen het gunstigst. De proef is heel gemakkelijk te doen en kost heel weinig moeite. Vrees voor schade aan de hoo rnen behoeft ons biervan niet te weer houden, want in werkelijkheid is deze schade heel gering en weegt geenszins op tegen het genot. Bovendien is een al te weelderige groei heel gemakkelijk met het snoeimes te temperen en bin nen de gewenschte hanen te houden. Van 1219 Deo. 1929. KRUININGEN. Geboren: Cornelia Ma ria, d. v. Marinas Geluk en Pieternella Lindenberg. Overleden: Maria Wabeke, 76 j., echtge noot© van Boudewijn Bouterse. Van 1320 Deo. IERSEKE. Geboren: Engelima Gerar- da, d. v. Willem Jan Meeuse en Antbo- ma Elizabeth de Jonge; Pieter Willem, z. v. Adriaan Lamper en Janna Wilbel- mina Jannetje Reijngoudt; Jan, z. v. Ja cobus Louwerse en Jannetje Adriana van der Eudt; Jacob Cornelis, z. v. Jacob van de Plasse en Jacomina Minnaard; Engel Jan Cornelis, z. r. Anthonie Sinke en Anna Poelman; Diaa Francina, d. v. Adriaan Hollestolle en Jozina Johanna van Damme; Rijk, z. v. Jacob Rijkse en Keeltje Cornelia van Noorden. Programma van Maandag 23 Dec. HILVERSUM, 1071 M. 7.15—7.45 Lezing over do Personeel© Belasting. 7.458.00 Gramofoonmuziek. 8.01 Uitz. van het Weihnachtsoratorium van Joh. Seb. Bach. Koor, orkest en solisten. HUIZEN, 1875 M. N.C.R.V.-uitz. 7.00— 8.00 Lezing over: Groote mannen en het kindeke. 8.008.15 Gramofoonmuziek 8.15 Concert. Zangvereeniging, so praan, tenor, viool, orgel en cembaal. DAVENTRY, 1554.4 M. 8.05 Kerstspel „Bethlehem" van Bernard Walke. ZEESEN, 1635 M .8.50 ca. Zang door Cornelis Bronsgeest, bariton. Daarna Weihnachts-Rantilene, solisten, koor, strijkorkest en orgel. Programma van Dinsdag 24 Dec. HILVERSUM, 1071 M. (Van 12.00—6.00 u. n.m. 298 M.) 9.00—9.15 Morgenwijding. 12.012.00 Middagconcert. 2.00 2.30 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Concert door het AVRO-kwartet. 4.00 4.40 Microfoon-debutanten. Zang. 4.405.00 Gramofoonmuziek. 5.30 6.00 Lezing over „De gevaren van vuur en licht. 6.017.45 Concert door de stafmuziek van het 5e Regt. Inf. 8.01 8.45 Nutslezing over Indië. 8.45 9.00 Gramofoonmuziek. 9.009 30 Kerstklokken. Bespeling van het carillon in den toren van St. Jan te 'sHertogen- -bosch. 9.3010.00 Kamermuziek. 10.3011.00 Vocaal concert. HUIZEN, 1875 M. 12.15—1.15 Concert. 1.152.00 Gramofoonmuziek. 2.00 3.00 Vrouwenuurtje. 4.305.00 Gra mofoonmuziek. 5.006.00 Gramo foonmuziek 6.156.45 Kerstvertellin gen 7.007.30 Lezing over: De Deurwaarder 7.308.00 Lezing over: Stedenbouwkundige problemen 8.01 9 00 Concert. Orkest en sopraan. 9 009.40 Bespeling van de klokken van het Kon Paleis te Amsterdam. 9.40— 11.00 Voortzetting concert. 11.00 11.45 Gramofoonmuziek. 11.45—12.00 Inluiden van het Kerstfeest vanaf den St. Vitustoren te Bussum. Klokken en trom petters. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. 1.202.20 Orkestconcert Sopraan, bariton. 5.05 Orkestconcert en oqgél. 7.05 Piano-recital. 8.50 Kerkdienst. 9.55 Concert. Bariton, Strijkorkest. ding. PARIJS, „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkest- concert en soli. 8.20 Concert. Orkest en vacal© solisten. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20, 9.3510.35, en 11.30 Gramofoonmuziek!. 12.25—1.50 Orkestconcert. 2.50520 Ketstproigramma. Orke t en declamatie. 4.205.20 „Chi'istkind's Erdenreise". 0,.©ra. 5.205.50 Orgelconcert. 5.50 6.05 Klokgelui. 6.10—6.30 Concert dool* Mannen-, Jongens- en Bazuinkoor. 8.209.50 Kerstmuziek. Orkest, har monium en vocale salisten. ZEESEN, 1635 M. 3.50—4.50 Concert uit Leipzig. 5.206.15 Kerstconcert. Tenor, orkest en koor. 7.35 uit Leipzig: Concert. Orkest, vocale en instrumentale solisten, 9.20 Blaasmuziek vanaf ©en toren. 10.50 Concert. Koor en orgel. Programma van Woensdag 25 Dec. HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Vrijz. Rerk- uifz. vanuit de Ned. Herv. kerk te Ber gen (N.H.) 12.0012.30 „In de men- schen een welbehagen" van Peter Roseg- ger. Kerstvertelling. 12.301.30 Kerst, concert door hel Gemengd Koor „Zang- iust.". 1.302.00 Concert. Octet. 2.005.00 Uitzending van de Kerstverga- derinig der S.D.A.P. t© Amsterdam. 5.005.30 Gello-recilal. 6.017.15 Con cert. 7.158.00 Concert door de Ge mengde Zangvereen. „Wognums Zang koor". 8.159.15 „Een Kerstnacht- Droom''. Radio-hoorspel. 9.1511.00 Concert door het Omroeporkest. 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 1874 M. 7.30—8.3Q NCRV. Kerstfeestwijdingsi-Zangdienst van uit de Ned Hetv. Kerk te Rijswijk (Z.H.). 8.309.25 NCRV Morgenwijding. 9 45 —12 R.K. Hoogmis. 12.30—2.00 NCRV Concert. Sopraan, alt-mezzo, orgel en pia no. 2.002.30 Gramofoonmuziek. 2.304.30 NCRV Kerstwijdingsmiddag Kerkkoor, 2 violen en orgel. 4.20—5.20 Zoo mogelijk: Her-uitzending van Kerst- proigramma uit Amerika. 4.506.45 Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Noor- derkerk) te Maassluis. 6.458.00 Or kestconcert. 8.00 Concert NCRV. So praan, alt, tenor, bas en orgel. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.48—11-50 Kerkdienst. 12.20 Concert. Alt, tenor. 1.202.20 Concert. Bariton, sextet. 4.05 Concert. Mezzo-sopraan. Instru mentaal Trio. 6.20 Preek door den Aartsbisschop van York. 7.05 Piano recital. LANGENBERG, 473 M. 5.20 Kerkdienst. 6.207.20 Gramofoonmuziek. 8.25 9.20 Katholieke morgenwijding. 12.20 1.50 Orkestconcert. 3.504.50 Orkest concert uit Lpipzig. 6.207.20 Koor- concert en vocafe soliste. 7.20 Orkest concert en orgel. ZEESEN, 1635 M. 8.15 Klokkenspel. 8.20 Morgenwijding en klokgelui 11.20 Orkestconcert. 1.50 Orkestconcert. 3.50 Uit 'Leipzig: Orkestconcert. 4.50 Concert, lnat. kwintet. 6.20 „Aida", opera van G. Verdi.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6