Hout op Stam. DIENST Den geheelen Inboedel, Kerstkransen Een groote partij Afbraak, Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst Rechtzaken Afloop, Verkoopinp, Aanbestedingen, enz Briefwisseling. Marktberichten. „Cloeting'sGemengd Koor" U ITVOERING Abonneert U op dit Blad UITVOERING Zanguitvoering. Paardenverzekering en Veefonds Openbare Verkooping N.V. „STBOMTRAM-WALCHEBEH" Autobusdiensten Den geheelen Leurders-inventaris, Veiling te Koudekerke. WEILAND, Bakkerij Blok, Openbare Verkooping. in „De Zeeuw" geplaatst hebben altijd succes f'H op 25 Dec. 1929, len Kerstdag, Coöperatieve Boerenleenbank Dinsdag 24 December 1929, de navolgende Boomen „Middelburg - Dom b u rg" „Middelburg-Zoutelande" Woensdag 8 Januari 1930, publiek veilen: Acht peróeelen uitmunten Het Meerderheidsrapport van het Curatorium inzake het Doctoraat a.d. Theol. School te Kampen Prof. Dr S. Greijdanus Hypotheek op Hofsteden en Landerijen. Maandag 23 December 1929, verkoopen: aanvragen aanbiedingen 4f% 'r Rittham, rm. dhr Petermefier, nm. dT v. Ogen. Woensdag vm. dr v. Ojjen, nm. geen dienst. Donderdag vm. dr lUbbink. Brand in een Dancing. Gister avond omstreeks kwart over zes ontdekte een caféhouder aan don Schiedamschen dijk te Rotterdam, dat er brand woedde in de danszaal „Cosmopolite". Onmiddellijk waar schuwde hij de politie ein inmiddels waren reeds «enige brandspuiten op eigen gedegen heid naar dein brand tp<gereden. Het gebouw, waarin de danszaal is gevestigd «n dat dieip ingebouwd in een aantal oude huisjes is gelegen, Stond aan d» achterzijde op de zolderverdieping in lichte laaie. Een hevige vonkaon gen verspreidde zich in den gelukkig slechts matigen wind. Omdat de brand zich in het begin zeer gevaarlijk liet aanzien en omdat men voor uitbreiding vreesde, werd groot alarm gemaakt. De brandweer had het geheel© gebouw om singeld en het is haar gelukt, in korten tiid het vuur te blusschen. Bij hst blusschings- werk ondervonden da brandweerlieden ,veel hinder van de vorst. De ontploffing te Groningen. Naar aanleiding yan de ontploffing te Gro ningen vernemen wij, dat de stoomketels van sleepbooten minstens éénmaal per jaar door hetrjjkstoezicht op'het stoomwezen geïnspec teerd worden. Het vastzetten van da veilig heidskleppen om meer stoom te 'krijgen, is streng verboden en .strafbaar. Er staat geld boete of gevangenisstraf op. Niettemin zijn er meer dan esns kapiteins, vooral kapiteins die met edgen bootje varen, die 't er clandestien wel op wag' in. Maar miaci. blei- grijpt, dat als een stoomketsl bijvoorbeeld op 10 S. 12 atmosfeerem beproefd is en door het vastzetten van de veiligheidskleppen wordt de druk tot 18 20 atmosferen opgevoerd, het gevaar groot is dat de ketel daar niet tegen bestand blijkt te zijn, gelijk vermoedelijk nu ook te Groningen het geval is geweest. In tegenspraak met het bericht van gisr teren meet worden gemeld, dat de lijken van vrouw en kind van kapitein Jasper nog niet zijn gevonden. ;Het voorstuk van de in twee helften go slagen sleepboot is thans gelicht en op den wal gebracht. De lijken waren er niet iq. Met aan zekerheid grenzend© waarschijnlijkheid kan worden gemeld, dat moeder en dochter wel aan boord zijn geweest, zoodat vermoed wordt dal de lichamen zijn weggeslagen. De gedoode machinist heot niet Ridderbos maar V enema. Zijn le f.ijd en de plaats van her komst zijn nog niet bekend. De toestand van Mevrouw Kraak en Mevrouw Hlerie, die beiden te b-xl door een stuk ijzer van de boot werden getroffen, is zeer ernstig. Trein inbrand. Volgens een politie bericht werden vorscbeidane persjmen gewond doordat een ondertmmdseHa trein op het tra ject Brooklyn-Manhattan tengevolge van kort sluiting in de tunnel onder de East River in brand vloog. Een afdeeling politie en twee ambulances zijn in allerijl naar het eindstation te Brooklyn gezonden. Een bericht uit 'Nerw-York meldt nader, dat 25 personen naar een ziekenhuis in Long Island City werden gebracht. Brandstichting uit wraak. T« Helmond is Woensdag de woning van den bakker ;H. wegens huurschuld ontruimd. Ter wijl men bezig was met het naar buiten dragen van het laatste meubelstuk bleak het door v. d, B. van de moedor van H. gekochte huis op twee plaatsen in brand te staan. Bij onderzoek bleek, dat op de plaatsen, waar de brand was ontstaan petroleum was ge goten. Als verdacht van den brand te hebben gesticht werd H., wiens hand< n petroleumlucht afgaven, aangehouden on ter beschikking van de justitie naar Roermond overgebracht. Hij heeft bekend uit wraak den brand ta hebben gesticht Spoorbrug aangevaren. Gister avond is een vrachtboot door tot nu toe onbekende oorzaak tegen de draaitrap van de spoorbrug nabij bet station Vinkeveen ge varen. Hierdoor kon de trein van Uithoorn,_die om 7 uur 15 van dit station vertrekt en om 8 uur 8 te Vinkevesn moet aankomen, de brug niet passeeren. Onmiddellijk werd getracht om de brug weer in zooverre te herstellen, dat het treinverkeer kon door gaan. Om 9 uur was dit werk zoover gevor derd, dat genoemde trein langzaam de brug kon passeeren. Met ruim een uur vertraging kwam de trein .aan het station te Vinkeveen aan. Persoonlijke ongevallen ipjn niet voorge vallen. Uitvoering „Toonkunst." Gisteravond is door de zangvereeniging „Toonkunst", afdeeling Goos, Directeur dhr Otto Lies, in de „Prins van Oranje" haar winter-uitvoering gegevein. Medewerking werd verleend door mevr. HendrichsZalsman, sopraan, Den Haag; Dr H. v. d. Kamp, bariton, Middelburg; mej. J. Kloosterman, alt, Goes, en mej. M. Bareman, piano, Wolfaartsdijk. Het programma bevatte een vijftal num mers van bekende componisten n.l. van Schumann, Hiindel, Max L. ich, Carl Lo we en Niels W. Gade. De afwerking van dit programma is zoca.ls we dit van „Toonkunst" verwacht ten, behoudens enkele kleine .uitzonderin gen, zeer goed geslaagd. Het koor hoeft zijn aandeel in deze uitvoering prijzens waardig vertolkt, voornamelijk in „All- macht'ger Herrscher" in „Adventlied" van Schumann, in „Schön Ellen" van Bruch „Lord Edward spmcVs, „Ünd die Salve kracht". In „Erlkönigs Tochter"van Niels W. Gade, muntte }iet „Prolog" uit door zeer duidelijke uitspraak en zuiveren zang. De sopraan soliste, mevr. Hendrichs Zalsman, die we reeds eerder in Go«3 be luisterden, hebben we toen, genoemd: „Een zangeres met onmiskenbaar talent om de aandacht te boeien". Hetzelfde kan na haar optreden van gisteravond worden gehandhaafd. Zij heeft een hel dere stem met flink uitzettingsvermogen, doch wij missen inhaar stem het liefe lijke en gevoelige, dat aan de hoog© vrouwenstem zooveel bekoring kan geven. Daardoor komt het wellicht, dat wij haar wel zoo goed vonden in „Schön Ellen" en „Erlkönigs Tochtor", als in de „Messias"-gedeelten. Met waardeering hebben wij de alt-so liste, mej. Kloosterman, gehoord. De om vang van haar stem is voor zoo'n groote zaal misschien iets te zwak, doch voor dracht en gevoelsuiting zijn zeer verdiens telijk. Dit bleek vooral in „Mein Sohn, es neigt sich schon der Tag". Met veel genoegen hoorden we weer de in Goes reeds bekende bariton, Dr v. d. Kamp. Was hij voor de pauze één enkel oogenhlik niet op dreef, dit werd in het venmig ruimschoots vergoed. Met een prachtstem en veel uitdrukking in zijn voordracht zong hij „Herr Oluf" van Löwe en de soli in „Erlkönigs Tochter". „So oft mein Auge" en „Nacht, o wie stille". Bij herhaling hebben wij opgemerkt, dat met mej. Bareman aan den vleugel, een goede uitvoering der piano-partij verze kerd is. De prestatie van het orkest, in zijn geheel, .bleek, zoowel in begeleiding als in de soli, niet gering 'te zijn. Heel fijn is 'de „Simfomi© Pastorale" weergegeven. Naar wij vernemen, is de orkestmuziek in „Herr Oluf" getoonzet door den heer Lies, een knap stuk werk van den direc teur van „Toonkunst". Wij bieden hem hiervoor onze hulde aan, eveneens voor zijn leiding van dit concert. De dames-solisten en pianiste ontvingen prachtige bloemen en het publiek 'toonde zich dankbaar. De zaal was flink bezet. De generale repetitie, die gehouden werd in den vorm van een volksuitvoe ring, met zeer laag gestelde entrée, was slecht bezocht. De bariton-partij is bij deze gelegen heid vervuld door den heer Zweede te Goes, een begaafde zanger, die door zijn stem en weergave de aandacht trekt. Door A. L., rijwielhersteller te Goes, is booigér beroep aangeteekend tegen het vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding der Hin derwet is veroordeeld tot f 1 of 1 d. h'. Dow P„ S., 62 j., werkman te Goes is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij h'j wegens het doen arbeiden door een kind gedurende den schooltijd is veroordeeld tot f 15 of 15 d.h. Middelburg. Gisteren is door Iz. C. Wondergem, architect alhier, namens de fa, F. Maljers Zoon, Vlissingschestr. te Middelburg, aanbesteed het bouwen van een pakhuis met kantoren. Ingeschre ven alsvolgt: P. J. de Buck, aannemer te Middel burg voor f16982; J. de Munck, aanne mer te Vlissingen voor f 17150; K. J. v. Loo, aannemer te Middelburg voor f 17483 A. Geense, aannemer te Middelburg voor f17840; L. Wouters, aannemer te Mid delburg voor f 17889; L. de Rijk, aannemer te Middelburg voor f17900; A. de Bruijn en J. van Riet, te Goes voor f19194. Ge gund aan den laagsten inschrijver. Raming f 18350. De aandacht van H.H. agenten, cor respondenten en adverteerders wordt er op gevestigd, dat in verband met den Zondagsdienst bij de Posterijen op den eersten Kerstdag, „De Zeeuw" a.s. Dins dag evenals Zaterdags vroeg moet ver schijnen. Advertentiën, die niet vóór half 10 in ons bezit zijn, kunnen in het nummer van Dinsdag niet meer worden opgeno men. Wegens plaatsgebrek moesten enkele ingezonden stukken wachten. 710, Notarisappel 11, Boumam reinst 7, Jac. Lebel 5, goudreinet 516, zure Bellefleur 5, ermgaard 59, Campagne- zoet 5, grauwzoet 56, Handsmuil 36, goudspipping 5, grauwzuur 1, Warners- king 3, roode bakker 45, roode ribber 7, Groninger kroon 57, uieen 11.5, koolraap 2.53, spruiten 818, kroten 2.54, Wijnperen 33.5, kleine peren 2.5, alles per K.G. Roode kool 58, Boerekool 23, Sa- voye kool 68, Bloemkool 632, alles per stuk. Selderij 1.55, Prei 812, Peen 56.5 rapen 2, alles per bos. Andijvie 1482, Peterselie 69, Sla 19—29, alles per kis. GOES. VcilingfTTore nigitng Zuid-Boveland. Veiling van 20 Dcc. 1929. PerenBeurré Hardenp ,nt 14, Alexandrine Drouillard 13, Doyenne d' Ateincon 5, Corn- tesse de Paris 48, Winter llietpeeren 5, Winter Louwtjes 35, Gies'^r Wildeman 58, Kleiperen 57, St. Romy 6, Pond speren 4G, Uitschot en afvalperein 0.201, alles per 103 K.G. Appels: Goud Reinetten 9—20, Cox Oranje Pipping 18, Sterappels 816, Bauman's Red- hetlen 9, Pres-nt van Engeland 4, Bramley Seebling 3, Salomó 5, Zure Bellefleur 612, Fransc.he Bellefleur 13, Court Pendu 14, Zoete Armgaarde 7, Zo-te Campagne;1 56, Zoete Bellefleur 45, Geldersche Holaart 4, val en Krootappels 0.101 per 100 K.G. Diversen: Blauwè Rniiven 53, Witlof, 410, Spruiten 10—14, Wprielen 1.90 all >s per 100 K.G., Bloemkool 59, Roodekool 3, Savoye- kool 7, Andijvie 1.802,30 alles per 100 stuks, Rapen 2 per 103 bos, Hazen 1.99 3.23 per stuk, Patrijzen 0.400.50 per stuk. Stand van hedenmorgen 10 uur: MIDDELBURG, 20 December 1929. Op de Kleine Veiling werden de volgende prijzen besteed: - Aardappelen 23, Poters 12, Koolrapen 1—2, Wajnpeen 1—2, Spruiten 12—27, Wit lof 416, Uien 13, Spinazie 2124, Kroten 13, Nero boonen 69, alles per K.G. Peen 3—6, Rapen 24 Kroten 13 Prei 412, Savoye kool 47 Roode kool 58, Witte Kool 24, alles per bos. Andijvie 3157. Kropsla 1125, Canbonner witkrop 2138, Bloem',ooi 36159. Selderij 26 per bos. VLISSINGEN, 20 Dec. 1929. Comesse de Paris 17—21, B. Bordeau 9, Gieser Wildeman 310, Compte de Flannee 8, Kleipeer 5, Pondsperen 79, Chaumon- telle 8, Jos. de Malines 1417, Sterappel Stand van gisteren 3 uur 770. Licht op voor fietsers. Zondag 4 u. 16. Maandag 4 u. 17 Hl h Vrijdag 27 Dec. a.s. hopen onze geliefde Ouders, GERARD VAN DER KLOOSTER, en CORNELIA WESTSTRATE, hun 49-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Goes, Schipperswegeling 15. Door deze vervullen wij den treurlgen plicht U kennis te geven van het overlijden onzer innig geliefde en zorg zame Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder in den ouderdom van ruim 67 jaar. Ons van Uwe deelneming overtuigd houdende. J. D. ELENBAAS. E. M. C. DE KRUIJTER- Elenbaas. J. DE KRUIjTER. CORRY en HANNY. J. H. E. ELENBAAS. Goes, 20 December 1929. De begrafenis zal plaats hebben te St. Maartensdijk op Maandag 23 December 1929 des namiddags te 1 uur. Directeur dhr S. J. TA (VIM INGA. op DONDERDAG 26 DECEMBER a.s. (2en Kerstdag) des middags 2 uur in de Ned. Hervormde Kerk te KLOETINGE, met medewerking van dhr. ADR. KOUSEMAKER te Hansweert. (Orgel.) Tekstboekjes (tevens bewijs van toegang) a f 0.50 aan den ingang der Kerk verkrijgbaar. Onzen hartelijken dank aan allen die blijk gaven van hun belangstelling op ons 50-jarlg Huwelijk. J. GESCHIERE. G. GESCHIERE— LOUWERSE. Serooskerke (W.), 21 December 1921, Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden van mijn zoo hartelijk geliefden Echt genoot JOHAN HEINRICH BLUM, betuig ik mijn hartelijken dank. B. BLUM—De Niet. Aagtekerke, „Huize Duinvliet", December 1929. te geven door de Chr. Zangver. „Looft den Heere" (Directeur: de Heer H. LAMMERS). D V. op 25 DECEMBER a.s. (Ie Kerstdag) in de Geref. Kerk te HEINKENSZAND. Aanvang 6.30 uur. Entrée 25 cent. De Chr. Zangvereeniglng „Soli Deo Gloria" te IERSEKE, Dir. H. WOLZAK, hoopt D.V. een uitvoering te geven in de Geref. Kerk. Aanvang 7Va uur. Deuren open 6.45 u. te Kruiningen. Het Bestuur herinnert er aan, dat de rente van voorschotten en hypo theken voor 1 Januari moet worden betaald. In verband met de feestdagen zal het kantoor na 24 December slechts geopend zijn Vrijdag 27 December 7—9 nam. Zaterdag 28 Dec. 9—12 en 14 nam. Maandag 30 Dec. 9— 12 en 1 —4 nam. Dinsdag 31 Dec. 9—12 voorm. Vanaf 3 Januari weer de gewone uren. HET BESTUUR. Koudekerke. Zij, die lid wenschen te worden, of voor hun lidmaatschap wenschen te bedanken, gelieven hiervan op gave te doen voor de Paarden bij JAN VERHAGE en voor Vee bij C, JONGEPIER voor 31 Deo. a. s. van Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op 's middags 3 uur, in het Schuttershof te Goes, voor de GEMEENTE GOES, om contant geld, VERKOOPEN: in de gemeente Goes Perceel 1. 31 zware Olmenboomen a. d. Oostwal, Voorstad, Boudewijn de Wittestraat en Oostsingel, en 1 lichtere Olm, a. d. Keizersdijk. Perceel 2. zware Olm, a. d. Ouden Singel, 7 idem, a. d. Oosthavendijk en Roosjeshof. Perceel 3. 37 lichtere Olmen bij S. van Noort en langs den weg naar Wil- helminadorp. Perceel 4. 29 lichtere Olmen, terrein Reini gingsdlenst en Geldelooze weg. Perceel 5. 54 lichtere Olmen, terrein Gas fabriek. Oude begraafplaatsweg en o. d. begraafplaats. Perceel 6. 4 Olmen a.d. 's-Heer Hendrlkskin- derendijk, 20 idem a. d. Westwal. De boomên zijn aangeduid met het nummer van het perceel. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Deurwaarder, Kleine Kade No. 11 te Goes, en bij den Gemeente opzichter, den heer A. DE DREU te Goes. Notitiën verkrijgbaar ten kantore van den Deurwaarder. 25 en 26 December (Ie en 2e Kerstdag) Zondagsdienst. 27 December dienst als op marktdagen. 25 December (Ie Kerstdag) geen dienst. DE DIRECTEUR. De Notaris M. OELE Jz. te 's Graven polder, is voornemens in het openbaar te verkoopen op Zaterdag 4 Januari 1930, des middags 12 uur, ten verzoeke van den Heer Jb. KESSELAAR, vóór diens woonhuis aan de Bosscheweide te 's Gravenpolder: als o.m. Ponny oud 9 jaar; Veer- wagen; Kar op patentassen; Hand kar; Ploeg; Rolblok; Kruiwagen; RietmattenKlaverruitersBascule met gewichtenBoonstakeneen partij Hout; Deuren, Kisten, Zakken en Manden; een partij Hooi; de Mest in den Mestputen als o.m. Eikenhouten KabinetLade tafeltje; Kachels, Lampen, Tafels, Stoelen en Kasten; Huishoudelijk gerief en hetgeen verder tevoorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigen in den morgen van den verkoopdag. Door den verkooper wordt aan bekende soliede koopers crediet ver leend voor koopen boven f 10. tot 1 April 1930. AMSTERDAM Raadhuisstr. 48-50 HAARLEM God. Oudegr. 108 'ILVERSUM Vaartwee 13 GOES Lange Kerkstr. 41 ROTTERDAM v. Oldenbarne— valUtr.112 en 12* KAMPEN Burrvui1 Mr. P. LO' 'T Notaris te Koude kerke, zal atea r op ten verzoeke van den heer SR. ABRAHAMSE Az., onder de gemeenten Koudekerke, Grijpskerke en Biggekerke, samen groot 7.2760 Hectare (18 G. 162 R.), waarbij waarschijnlijk nog ong, 0.8360 H.A. (2 G- 40 R.) WEILAND onder Meliskerke. Alles nader te adverteeren. Biljetten verkrijgbaar nè aankon diging. Bestellingen worden gaarne tijdig Ingewacht. Lange Delft, Middelburg. Tel. 530. §0~ Heden verscheen Besproken door Royaal formaat 48 pagina's compresse druk Prijs f 0.50 Wie belangstelt in de thans aanhangig zijnde zaak van het promotierecht, late niet na deze brochure te lezen. Kampen - J. H. KOK Rente vanaf 4Vs procent. Billijke conditiën. Te bevragen letter A, bureau dezer Courant te Goes. Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op 's voormiddags 10 uur te Borssele, aan de herberg bij dhr. C. Schikker, 's namiddags 1 uur te Ellewoutsdijk, aan de herberg bij dhr. J. v. Zweeden, 's namiddags 3 uur te Kwadondamme aan de herberg bij J. Bal, aan het Lange Weegje, als: Balken, Planken, Deuren, Ramen, Kozijnen. Baddings, Ribben, Latten, Brandhout, enz. OM

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3