MAGGI* SELDERUSOEP Probeer toch ook eens BERTELS:,KUNSTKORREL" Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. KWALITEIT HOllANMH El BOVENAAN DOOD N.V. Zuid Nad. Sigarenhandsl, v/ti J. J. LAGAAY - Vlissingen. PP I'd. .P1J..J. M J> V (Volledig Pluimveevoeder») daar deze uit ideale grondstoffen is vervaardigd en géén vischmeel bevat. Alles vereend in één korrel,niets byvoeren I Sedert 1925 is de pluimveeteelt verrQkt met Bertels'.KOnstkorrel'het wetenschap pelyk ideale, voordeeliqer en volledige voeder voor kuikens, kippen.eenden enz waarin de qranen.vleeschmeel, vitaminen, voedinqszouten enz. in één korrel zijn vereeniqd en waarmede ver kregen wordh arbeidsbesoarinq.laqere productie kosten en betere bevruchting v.h.ei.grooteren smake- lijkereienen.sterk er en mooier dieren en 30% méér eieren dan met deomslachliqe dubbel voedering met Ochtendvoeder en gemengd graan. Alle foutief voederen, waardoor nog millioenen verspild wor- den,wordt door de. Kunstkorrel "in eens opgehe ven. In Nederland voert men reeds 2 millioen kippen en eenden met 3èeA&zlsXumsihcftAzl* kilo f Q50 postw. Vraaot brochure I vBERTElS'woIkunstko® AMSTERDAM Octrooi reeds verkreqen in Belqië.Canada.Engeland. Frankrijk, Italié, Hongarije. Polen.Spanje.Zuid-Afrika. Donner, een kort slotwoord gesproken, eindigend met een driewerf hoera voor Koningin en Vaderland, waarmee de aan wezigen op krachtige wijze hunne in stemming betuigden. Met het zingen van nog een tweetal coupletten van het „Wilhelmus" door alle aanwezigen, werd deze uitnemend geislaag- de feestavond gesloten. Het Vrijwil. Landstormkorps kan mot voldoening op /lezen avond terugzien. Klo etlngie. Vrijdagavond kwam de Raad dezer gemeente in een openbare vergade ring bijeen. De voorzitter deelt mede dat den secretaris verlof is verleend in ven baud met de ernstige ongesteldheid van zijn ouders. Als secretaris fungeert de waarnemend secretaris de heer I J. Meur lendijk. Ingekomen is o.a. een schrijven van de fa. H. T. A. H. van Bergen, branidspuitenfabriek te Heiligerlee, waar bij deze bericht, dat zij in de week na de Kerstdagen met een motorbrandspuit door geheel Noord-Brabant en Zeeland zal rei zen, en dat deze spuit dan is te bezichti gen en dat ook desgewenscht er mee gedemonstreerd zal worden. De voorzitter zegt dat het brandspuit-materiaal in deze gemeente ook niet aan de eischen voldoet, doch verwacht dat van hoogerhand wel voorschriften zullen warden gegeven. Schrijven van Ged. Staten waarbij de begroeting voor 1930 met enkele opmer kingen wordt teruggezonden. Als gevolg hiervan wordt de post onvoorziene uit gaven met f500 verlaagd en de post batig slot van 1928 met f500 verhoogd Na bezichtiging der teekening wordt bet voorstel van B. en W. tot verleening van een voorschot ingevolge de Lamd,- arbeiderswet aan de vereeniging „Eigen Erf" te Goes groot f3587 tot aankoop van bouwgrond en het bouwen van eet» woning daarop voor G. A. Toorena.ar en het aanvragen van een voorschot tot een gelijk bedrag uit 's Rijks kas met 6 tegen 1 st. (de heer Rijk stemde orn principóf eele redenen tegen) aangenomen. Met alg. st. wordt eveneens aangeno men het voorstel van Bt. en W. tot vert huur van de gemeenteherberg aan K. Meulpolder voor den tijd van 3 jaren, in gaande 1 Mei 1930, met dien verstande dat door beide partijen jaarlijks' voor 1 Febr. de huur kan worden opgezegd. De huurprijs bedraagt f 150 per jaar. Tot lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt met 6 st. herbenoemd de heer W. N. van Liere (1 st. blanco). Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot plaatsing van 2 straatlan taarns, waarvan één in den Achterweg en één in de Nieuwstraat. Hierna volgt een bespreking ten einde de raadzaal een iftooier aanzicht te doen geven. De voorzitter zegt, dat op 'de begroo- ting 1930 een bedrag van f 300 is uit getrokken voor schilderen en behangen der raadzaal. Nadien is spreker op de gedachte gekomer wat beters te doen aanbrengen, b.v. ..1. maken van een lam briseering en eventueele verbreeding van de zaal. De bedoeling van deze bespre king is om het oordeel van de heeren raadsleden hierover 'te vernemen. Wordt alleen een lambrizeering aange bracht en verder geschilderd, dan zal dat een uitgaaf vormen van plm. f 700, wordt daarentegen een eikenhouten lam brizeering met verbreeding der zaal en verdere werken uitgevoerd, dan zal dit plm. f 1800 kosten. Hierin is dan be grepen een parketvloer, die plm. f 400 kost. De heer Zweedijk vraagt, waar het archief dan naar toe moet. De voorz. antwoordt hem, dat dit boven geplaatst kan worden. De heer De .Rijk voelt wel iets voor de idee van den voorzitter, hij zou evenwel gaarne zien dat de kos ten over meerdere jaren verdeeld werden. De heer Straub voelt er weinig voor om voor een verbreeding van 50 c.M. een bedrag van f 1800 uit te geven. Wat een parketvloer betreft, deze vindt hij veel te koud, hij heeft liever zoo als nu een cocoslooper. De heer Hoogstraate vraagt, of een parketvloer noodzakelijk is. De voorzitter antwoordt van niet. Dhr Eversdijk vindt ook, dat een parketvloer wel achterwege kan blijven. De voorzitter zegt dat hij alleen wil we ten of de Raad er iets voor voelt. Zoo ja, dan wordt in 1930 niets aan de raad zaal gedaan en zal bij de begrooting 1931 een en ander nog eens ter sprake komen. Met 6 tegen 1 stem (dhr Straub) wordt besloten in 1930 niets aan de raadzaal te doen. Bij de rondvraag vraagt da heer Hoog straate hoe het staat met de overname van de waterleiding in de Wilhelmina- laan. De voorzitter zegt, dat deze zaak nog in behandeling is. Dhr Straub wijst er op, dat de be strating na het leggen der kabels voor de PZEM allertreurigst geschiedt. Hij vraagt B. en W. of zij hieraan de noodige aandacht willen schenken. De voorzitter antwoordt dat inderdaad de bestrating slecht wordt uitgevoerd. Hij heeft reeds een onderhoud gehad met een vertegen woordiger van de PZEM. en den aanne mer van het werk en deze hebben be loofd de bestrating in goeden staat te brengen. Na de gebruikelijke Kerst- en Nieuw- jaarswenschen over en weer volgt slui ting. Woönsdag- eiri Donderdag avond hield de Ned. Herv. Meisjes ver- eeniging „Tahitha" onder de leiding van Mevr. Raams, haar derde jaarvergade ring. Reeds lang vóór half 8 was de groote zaal van het Vereenigingsgebouw geheel gevuld en meer dan 300 bezoe kers vulden de ruimte. Ds Joh. A. Raams opende deze bijeen komst met gebed en sprak over Esther 1 in het bijzonder over de hoogstaande ko ningin Vasthi, die, al stond haar kroon en scepter op het spel, toch haar eer niet wegwierp. De keurige verslagen van secretaresse en penningmeesteresse, getuigden van een flink eu opgewekt vereenigingsleven en gaven er blijk van, dat door deze ver eeniging van plm. 60 leden heel wat werd gearbeid ten bate van armen en- noodlijdenden. Hierop ,weid het rijke programma op ordelijke en vlugge wrjze afgewerkt. Er werd .heel wat ten gehoore gebracht en eenige aardige samenspraken wekten, zéér begrijpelijk, de lachlust op. Zangstukjes en voordrachten, legenden en tableaux, ze werden allen op uitstekende wijze ten gehoore gebracht en op treffende wijze werd menige diepe gedachte vertolkt. Met stille aandacht werd alles gevolgd; er zat wijding in de meeste nummers. Ook den 2en avond was de zaal weer bijna geheel gevuld en ook thans liep alles op uitnemende wijze van stapel. Ook thans werd aandachtig en stil geluis terd. We mogen gerust zeggen, dat beide avonden uitstekend zijn geslaagd. Geen wanklank werd vernomen en zéér voldaan keerden de talrijke bezoekers huiswaarts. Wij wenschen „Tabitha" van harte voor spoed toe; mogen velen haar nuttigen arbeid steunen. Zij is het alleszins waard. Aanstaanden Donderdag gee t Cloe- tings Gemengd Koor oudergewoonte weer een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. Het zal ook nu wel niet aan bolang- stellnig ontbreken. EI!ewout8dijk. In de Raadsvergadering van gistermorgen was dhr Verhedj-ke af-- wezig. Een langdurige discussie werd gehouden over de veldwachterswoning en het sala ris. Oorspronkelijk wilde men het oude telefoonkantoor verbouwen tot veldwach terswoning. Dhr Klooster vond het huis om verschillende redenen ongeschikt. Bovendien komt men door verbouwing in strijd met de bouwverordening. Ten slotte wordt op voorstel van dhr Meulenberg de zaak opnieuw in handen van B. en W. gegeven. Als een der wethouders be zwaar maakt, zegt dhr Meulenberg, dat dit hun werk is. Naar aanleiding van de "benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur, vraagt dhr Klooster het woord. Hij; zegt, dat, ofschoon eenige jaren geleden een raads lid er tegen opkwam, dat de minderheid onderdrukt werd, hetzelfde raadslid, ge steund door een drietal knechtjes, be werkt beeft, dat de ,S- D. A. P., of schoon bij de laatste verkiezing tusschen de 40 en 50 procent van het aantal stemmen verkrijgende, niet in hot Armbe stuur vertegenwoordigd is. Verder meikt hij op, .dat bij de .vorige verkiezing door dezelfde leden iemand gekozen is, van wien men wist, dat hij de benoeming niet zou aannemen. Hij noemt dat kwajongens- werk, en wenscht aan de nu volgende komedie geen deel te nemen. Dhr Meulenberg vindt het nieit toelaat baar, dat bedoelde leden kwajongens ge noemd worden. Dhr A. v. ,d. Velde wordt /net drie stemmen gekozen tot lid van het B. A. Vóór de stemming verliet dhr Klooster bij wijze van protest de vergadering. Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het bekende verzoek-Hoorn. Dhr Meulenberg vindt de handelwijze van Ged. Staten inconsequent, omdat ze weigeren het voorstel tot toekenning van vervroegde verhooging aan den secretaris goed te keuren. Hij stelt voor, te trachten den secretaris op een andere wijze scha deloos te stellen en zal er nog eens met Ged. Staten over spreken. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Krabbendiike. Gisteravond vergaderde de ring Zuid-Beveland Oost van Jonge- lingsvereen. op Geref. Grondslag. De hoer Van den Berge van Krabbendijke hield een inleiding over „De roep van het heden en de eisch voor de toekomst". De inleider schetste den modernen mensch, die alleen leeft voor het heden :en aan de toekomst niet denkt en den geloovige, die weet, dat hij leeft voor een eeuwige toekomst. De heer C. Lindenberg van Goes sprak daarna over „De beteekenis van den ver- eenigingsarbeid", daarbij wijzende op het doel onzer vereeniging, het doen kennen sa belijden der Geref. beginselen. La de bespreking kwam o.a. naar vo- ^0^'- ren, dat door velen eni vooral ook nog door da ouderen, de beteekenis van de J. "V. onderschat wordt. Het was een goed bezochte vergade- dering. Ierseke. Op Eersten Kerstdag hoopt de Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" wederom een uitvoering te geven, Men zie de advertentie in dit nr. N.- en St.-Joosland. Door de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Dorcas" zijn 113 st. kleedingstukken vervaardigd, welke deze week zijn uitgereikt aan 35 gezinnen. De kleine meisjesvereeniging „Wees een Zegen" heeft 132 stuks zakdoeken enz. gemaakt en deze zijn ten geschenke gegeven aan de Stichting „Kinderzorg" te Middelburg. Verder werd nog een kist met zwach tels verzonden naar Amsterdam welke van daar verzonden worden naar Suri name ,voor verpleging der Melaatschen. 0.- en W.-Souburg. De Gemeenteraad vergaderde gistermiddag. Behalve dhr Jobse alle leden tegenwoordig. De voorz. doet de volgende mededeelin- gen. De werkverschaffing is begonnen. De gemeente Middelburg is deelneming be tuigd in den ramp van den brand. Een adres kwam in van de Esperantocommis- sie tot invoering hiervan op de scholen. Voor kennisgeving aangenomen. De voorz. stelt namens B. en W. voor om de f 500 voor bet roeibootveer te Abee- le te aanvaarden en te trachten f 250 er bij te krijgen. Welke de gemeente nu be taalt. Hiervan is f 650 voor salaris eu 100 gld. voor onderhoud van de boot noodig. Dhr de Pagter vreest, dat het geen 500 gld zal blijven en wat dan? Hij is er te gen om zelf bij te moeten dragen. De voorz. zegt, wij moeten aanpakken wat komt, anders wordt het misschien wel op geheven. Weth. de Priester zegt: B. en W. heb ben gedaan wat zij konden om te krijgen wat wij nu ontvangen. Het Rijk heeft wei nig belang bij het veer. De heer Jansen wil aanvaarden, wat geboden wordt. Hij wil precies weten, wie de eigenaar er van is. Hij vraagt: kan het Rijk het veer opheffen? Hij zou jaar lijks den veerman willen 'benoemen. Dhr Cijsouw antwoordt dhr Jansen, dat indertijd een pontveer en een roeibootveer is beloofd aan verkoopers van gronden toen het kanaal is gegraven. Bewijzen zijn er niet meer van te vinden. De voorz. zegt al het mogeljjke te zul len doen om het veer te -behouden. Aan de orde is nu een ontwerpveror dening winkelsluiting. Dhr Jansen juicht het toe, dat het ini tiatief is uitgegaan van de winkeliers zelf. Maar hij ziet in de toelichting, -dat er -din gen in worden -aangeboden, waar niet om gevraagd is. Hij vraagt af, of Zondagsi- sluiting noodig is, daar zeer weinig win kels Zondags open zijn. Hij zal tegen art. 77a stemmen, want hij wil het publiek niet aan banden leggen. Weth. de Priester, S. D., zegt, -dat hij zich als minderheid in het college van B. en W. tegen de Zondagsluiting ver zet heeft, daar er nog niet om gevraagd is. Een -adressant meende nu nog met een ander verzoek te moeten komen, hetgeen den leden is toegezonden. Spreker is nu tegenstander van de winkelsluiting geworden, nu de Zondag er ook bij valt en zal er tegen stemmen. Weth. Melis, A. R., is voorstander van Zón-dagsluiting. Dit gaat bij hem in de eerste plaats en het andere komt achter aan. Hij gelooft niet, dat er een verorde ning te maken is, die allen bevredigt. Van ontheiliging van den Sabbath spreekt hij op het oogenblik nog niet. De laatste adressant moet zijn adres maar intrekken. Taartjes kunnen des Za terdags wel bezorgd worden. Hij wil de tegenstanders, welke zoo voor de vrijheid zijn adviseeren, dat zij zich herzien. Dhr Jansen is niet overtuigd. Hij is togen Zondagssluiting totdat ook hierom gevraagd wordt. Dhr Cijsouw zegt, dat het tweede adres om des Zondags wel te mogen verkoopen wel eenigszins bewijst, dat meer gege ven wordt dan gevraagd is. Maar Spr. is toch voorstander van het voorstel ge bleven. Dhr Suurmond staat niet qv> het stand punt van de S.-D. partij, dat er eerst gevraagd moet worden. De Raad verte genwoordigt de Regeering. Volgens hem is de verordening reeds 10 jaar noodig. Hij gelooft, dat van da adressanten een, groot deel voor Zoadagssluitiag is. D« een verkoopt omdat hij net anderen ziet doen, nit concurrentie of om klanten te behouden. Hij wil die menschen juist te hulp komen en wil de Zondagsrust vast leggen om de zwakken te helpen. Dhr Goedbloed is het eens met dhr Jansen. Hij acht de behoefte niet aan wezig voor den Zondag. Weth, de Priester zegt, dat het niet waar is dat de S.D.A.P. wacht totdat de behoefte zoo groot wordt dat er om gevraagd moet worden. Hij verdedigt zijn standpunt verder breedvoerig. Als de verordening wordt verworpen kunnen de winke.iers door saamwerking de 8 uursluiting bevorderen. Weth. Melis antwoordt, dat het niet gaat tusschen rechts en links, ook niet over Zondagsheiliging. Daar kan hij wel over spreken, maar deze is niet aan de orde. Hij weet, dat verschillende win keliers niet durven sluiten uit vrees voor klantenverlies. Nadat de voorzitter zich heeft verklaard voor Zondagssluiting wordt het artikel 77a in stemming gebracht en staken hier over de stemmen, reents tegen links. Het wordt dus aangehouden tot -een volgende vergadering. Dhr Suurmond verlaat de vergadering. Het voorstel om aan het adres van het comité van Burgemeesters en Secre tarissen in de kantons Hoorn adhaesie te betuigen wordt aangenomen met alge- meene stemmen. Tot lid van 1/et B. Armbestuur werd benoemd in de vacature Cijsouw, de heer A. de Visser. De heer M. Arendse Mz. werd als zoodanig 'herkozen. De leden der Woningbouwcommissie werden allen herkozen en namen hun be noeming weder aan. ln de Nieuwjaarscommissie werd geko zen tot. lid de- heer M. Lorier, welke do benoeming aanvaardde. Bij behandeling van punt 9 Radio-dis- tribulie vraagt dhr Jansen, of de ge meente aansprakelijk kan worden gesteld als er schade aan eigendommen wordt toegebracht. Weth. De Priester antwoordt: Eigenaars van panden moeten ook maar doen als de gemeente en schriftelijke voorwaarden stellen tegen beschadiging. Het voorstel wordt aangenomen met alg. st. Aan het Bestuur voor Chr. Nat. Volks onderwijs worden de aangevraagde gel den ad f 197.50 toegestaan met alle stem men voor. De subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur wordt eveneens met f 500 verhoogd. Het Oosthoekpad wordt van den ligger afgevoerd. De heer Cijsouw vraagt of dit geen bezwaren op kan leveren voor de eigenaren. De voorz. gelooft zulks niet. Dhr Lcn- rier ook niet. Gedeputeerden maken toch ook ge-en aanmerking. Een onderzo-ek zal worden ingesteld of de gemeente soms onderhoudsplichtige van den weg zal kun nen worden. Voor de uitvoering van de waterlei- dipgswerken wordt besloten om een lee ning aan te gaan groot f96.000 tegen 5 pet., af te lossen, in 50 annuïteiten begin nende in 1932. Aan werkloozen zal weder als vorige ja ren een Kerstgave worden uitgekeerd. Van de Chr. Wijkverpleging kwam een schrijven in, meldende dat hunne ver pleegster Zuster Bergsteijn, vertrekt en met het oog op een nieuw te benoemen Zuster, verzoekt het Bestuur om zoo noo dig financieelen steun, daar de inkom sten in het verschiet te laag zullen zijn Vooral als het blijkt dat het salaris dezer Zuster verhoogd moet worden. De voorzitter meent, dat als de Raad nu zijn sympathie betuigt de Wijkver pleging wel tevreden zal zijn Dhr Janssen verklaart: Als er te kort is, wordt gegeven, dit is nog steeds ge daan. Aldus zal worden geantwoord. Bij de rondvraag brengt dhr Leenhouts opnieuw de wensehelijkheid van een mo torspuit ter sprake. Dhr Janssen zegt, dat het motief van de tegenstanders was het watergebrek en een motorspuit heeft hier geen last van. Hij acht het niet ver antwoord als er niets gebeurt.. Dhr de Visser bespreekt de onbillijk heid, dat aan de noodslachtplaats voor uit moet worden betaald en wil dit ver anderen. Het tarief is z.i. ook te hoog. De voorz. acnt zich gebonden aan de ver ordening. Na eenige bespreking adviseert de voorz. dhr de Visser om met voor stellen tot wijziging dezer verordening te komen. Dhr Melis noemt feiten van onwillig heid van betalen door betrokkenen. Daar het de laatste vergadering is wel ke gehouden zal worden dit jaar, spreekt de voorz. het dankgebed uit. De voorz. wenscht den leden bij het uittreden van het oude en het intreden van het nieuwe jaar alles goeds toe. Dhr de Pagter antwoordt als oudste lid. Hier na sluiting. Tholen. Gistermorgen 8.30 uur werd een wielrijder W. v. M. even aan de over zijde van de Thoolsche brug, aangereden door een passeerende auto van dhr S. S. te Oud-Vossemeer. v. M. werd met een ernstige schouderfractuur en beenwonden door S. opgenomen en direct naar den dokter gebracht, terwijl het rijwiel geheel vernield werd. T.erneuzen. Vervolg Gemeente raad. Aan den heer I. de Groot, hoofd der openb. school C, word per 1 Mei a.s. eervol ontslag verleend. In de daar door ontstaande vacature wordt voorzier, doc-r verplaatsing van het hoofd van school D, de heer J. J. Kaan, te Sluiskil. Ingekomen was een adres der 0-udercom/- missie, waarin de wensch werd uitgespro ken, om in den vervolge ook andetten da gelegenheid te openen, naar de vacante Elaats als hoofd te kunnen sollieiteerem. werd door enkele heeren, o.a. de heer v. Driel onderschreven. De voorz. zeg de toe, in den vervolge hiermede te zullen rekenen wanneer een dergelijk geval zich opnieuw voordoet. Tot lid der commissie voor publieke werken (vacature-van Gadsand) wordt be noemd de heer D. Scheele Azn. De pe riodiek aftredenden wercLen herbenoemd Inzake het arrestantenlokaal te Sluiskil wordt den "heer Colsen spoedige voorzie ning toegezegd. De heer Verlinde stelt voor, om, gezien de brand te Middelburg en de hulp van elders, pogingen in het werk te stellen om tot een overeenkomst te geraken met omliggende gemeenten, waarbij de diverse punten die hiermede verband houden, onder de oogen kunnen worden gezien. Een onderlinge overeen komst kan in deze zeer nuttig zijn, opdat op eerste aanvraag hulp verleend ka|n worden. Onderhandelingen zullen in ver band hiermede worden aangeknoopt. een doosje Genius Wondbalsem. Voor springende handen, ruwe huid, schrale lippen. Genius Wondbalsem, dat helpt tenminste. 25 en 50 ets. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Haarlem, W. S. van Leeuwen te Veisen, J. A. v. Selms te Nijmegen en W. A. Zeijdner te Dedemsvaart. Te Sche- veningen: P. de Bruijn te Drieb-erg'-n, J. de Jong te Spijk en J. Ch, Romein te Charlois. Beroe en te Nijehaske, J. P. Snoep te St. Anna. Parochie. Te Rijnsburg, G. Ver does Kleijn te Dordrecht. Te Leiden, J. C. v. Apeldoorn te Bennek-om. Bedankt voor Zuiderwouie, J. A. de Klerk, cand. te Den Haag, Voor Klundert, A. C. H. Vollen wei der te Birdaard. Jubilea. Ds A, Dekkers, em. pred. der Jeref. Kerk te Gerkeskloosler-Stroobo-s, voor heen o.a, te Veere en te Anna-Jacioba-Polder, herdenkt vandaag zijne 45-jarige ambtsbedier ning. Ds R. Brouwer te Hein/moord' die vroe ger o.a. de Geref. Kerken van Baarland eon Haamstede diende hoopt Maandag zj'in 35-jarige ambtsbediening te herdenken. Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs. Vrijdag werd te Go-es een vergadering gehouden van enkele belangstellenden behoorende tot verschillende kerkelijke groepen, in de stichting van een school voor Christelijk Middelbaar of Voorbe reidend Hooger Onderwijs. Algemeen bleek men van het wensche- lijke en noodzakelijke van zulk een on derwijsinrichting overtuigd te zijn. Na breede besprekingen werd besloten pogingen aan te wenden tot de oprich ting van een vereeniging, die zich ten doel stelt de oprichting en instandhouding van ©en of meerdere inrichtingen vo-or Christelijk Middelbaar of Hoo-ger Onder wijs voor Zeeland, en die, in overeen stemming met de Drie Formulieren van eenigbeid, staat op den grondslag der Heilige Schrift. Binnenkort, waarschijnlijk in Januari, zullen belangstellenden bijeen worden ge roepen om zoo mogelijk tot de oprichting van een Vereeniging als hier bedoeld, te geraken. GOES. Tot onderwijzer aan de Chr. School voor Lager Onderwijs, aan den Wiestwal al hier, is met ingang van 1 Januari a.s. be noemd dhr. J. J. van Hi]ten te Amstelveen. j\~ed. Herv. Kerk. Zondag 22 Dec., Woensdag 25 en Don derdag 26 Dec. Go-es, vm. ds Steinz, av. ds de Vries. Woensdag vm. ds Homburg, av. ds de Vries. Donderdag vm. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds de Vries, nm. •ds Steinz. Woensdag vm. ds Steinz, nm. ds Hom burg. Donderdag .yeen dienst. Biezelinge, vm. geen dienst, nm. ds Ham burg, Woensdag vm. dhr Kooijmans, nm. ds de Vries. Nisse vm. ds v. Oeveren, nm. ds. v. Kooten. Woensdag vm. ds. v. d. Loos. av. ds v. Oeveren. Donderdagav. Kerst feest. Baarland, Woensdag vm. ds v. Oeveren, nm. da v, d. Loos.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2