Kerknieuws. Wetenschap en Kunst Rechtzaken Telegrammen. Radio-Nieuws. Voorkom besmetting Marktberichten. Uit de Provincie. •chrifUljjke «911 mondelinge verzoeken om uitbreiding der brandweer. Een comité is zelfs reeds gevormd. Wel wat voorbarig zouden wft zoo zeggen. De zorg voor de brandweer is toch OverheidstaakI Afge wacht had toch zeker kunnen worden, tot welke besluiten de brand van 'Middel burg het. Gemeentebestuur .aanleiding gafl Enkele gemeente-gebouwen (Stadhuis, politiebureau, reinigingsdienst, brand weerlokaal en Jjcurs) krijgen electri- sche verlichting. De post verlichting zal nu op .(le vol gende gemeenterekening wel wat 'anders dan tot dusver te zien geven, want elec- triciteit van 30 cent per K.W.U. zal wel veel duurder blijken te zijn dan gas van 4 cent per kub. M., welken prijs do ge meente als groot-afneemster slechts be taalt De winkelsluitingsverordening is weer op de helling geweest. Gelukkig is hot scheepje na reparatie weer te water gela ten, al waren er enkelen, die het maar wilden afbreken. De winkels mogen nu op Ghr. feestda gen (mits niet op Zondag vallend) geo pend zijn, zelfs tot 's avonds elf uur, een besluit, dat wij om sociale redenen (gelet op' de winkelbedienden) betreuren. Deze catagorie werknemers zal nu, tenzij de patroons uit eigen beweging hun zaken sluiten, bezet zijn, als ieder ander liefst vrij is. Dhr Eekhardt em de beide Roomsch- Katholieken waren, de eenigen, die de verordening wildon laten, zooals ze nu is. Wat de winkelbedienden van de S. D. A. P.'ers te wachten hebben, bleek ook nu weer. Dhr Crucq ontpopte zich nogmaals als tegenstander van de Zondagssluiting. Het is de moeite waard om er nota van te nemen en bet te onthouden! Dhr Ooedbloed deelt ons mede, tijdens de debatten over de werkloozenzorg ge zegd, .althans bedild te hobben: „Te* igenwoordig kunnen de arbeiders zichi tegen de werkloosheid verzekeren. Worden ze werkloos, houdt straks hun verzeke- ringuitkeoring op, en zijn ze dan be- h o e f t i g, dan worden ze m.i. een voor werp van armenzorg". MBBJÜLSU."." n'jii'l. iiiiijjiiiimjii .«ijinij!eK!ÜS9«7 Vlissingen. Naar bet St. Josephzieken buis zijn overgebracht een dronken man met twee gebroken, ribben en een ernstig zieke matroos ieder afkomstig van een Belgisch schip. Tot inspecteur bij het Belgisch Loodswezen te Vlissingen is benoemd de beer "E. L. M. J. 'Stroobants. St. Laurens. Do Hervormde Meisjes- vereeniging „Dient elkander door de Lief de" hield Dinsdagmiddag een tentoonstel ling va.n do door haar vervaardigde kloc- dingstukkon, in totaal 59 stuks. Na afloop hiervan werden deze kleedingstukkemdoor de loden van bovengenoemde vereeniging onder de meest behoeftigan der gemeente uitgereikt. Oud-Vossemeer. Groote brand. Door onbekende oorzaak ontstond Dins dagavond een ernstige brand in de auto garage van.M. van Poortvliet alhier. De brand nam direct zoo'n omvang aan, dat aan blusschem niet te denken viel. In een moment stonden garage en de hierin staande vrachtauto's, waarvan er een, ter waarde van f 60; <0, slechts eonige maan den nieuw was, in, volle vlammen.. Of schoon de brandweer spoedig ter plaatse was en met handspuit ou slangen op de waterleiding gepoogd werd een en ander te redden, werden ook do schuur en woning van van P, een prooi dei vlam men Do geheele nacht is de brandweer in de weer geweest de naastbij gelogen pereeelen. nat te houden, zoodat de brand tot genoemde perceelen beperkt bleef. O,- en W.-Soaburg. A.s. Vrijdagmid dag vergadert de Gemeenteraad. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Roeibootveer te Abeele. 4. Verplichte winkelsluiting. 5. Adres Comité der Ver- eeniging van Burgemeesters en Secreta rissen in de Kantons Hoorn. 6. Verkie zing leden Burgerlijk Armbestuur. 7. Ver kiezing leden Woningcommissie. 8. Ver kiezing leden Nieuwjaarscommissie. 9. Radio-distributie. 10. Verzoek om beschik baarstelling gelden voor Julianaschool. 11. Verhooging subsidie Burgerlijk Armbe stuur. Toelichting: Punt 2. Daar het contract met de Waterstaat betreffende de bedie ning van het Roeiboootveer te Abeele is afgeloopen, heeft de Waterstaat weder om voor 1 jaar f500 subsidie toegekend. Daar dit bedrag te laag is wordt door B. en W. actie gevoerd om dat bedrag verhoogd te krijgen tot f750, wat het oorspronkelijk is geweest. Voorgesteld wordt het subsidiebedrag van f500 voor- loopig te aanvaarden. Punt 4. In verband met het adres van bijna alle winkeliers om een verplichte winkelsluiting in te voeren des avonds 8 uur, wordt een wijziging in de politie verordening voorgesteld met daarbij ver plichte sluiting op Zondagen. Punt 5. Voorgesteld wordt aan dit adres adhaesie te betuigen. Punt 6. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren N. Cijsouw en M. Arendse. De heer Cijsouw heeft echter medegedeeld niet meer voor een herbenoeming in aanmerking te willen komen. In diens plaats worden aanbevolen: 1. F. Leen- houts. 2. A. de Visser, De 2e aanbeveling luidt: 1. M. Arendse Ma. 2. L. Stekct»». Punt 7. De leden der Woningcommis sie zijn allen afgetreden en worden voor herbenoeming weder aanbevolen, zijnde de heeren: 1. N. Cijsouw. 2. L. Ch. Janssen. 3. A. de Visser. 4. J. Goedbloed. Punt 8. In verband met het vertrek van den heer A. Louwerse worden aan bevolen voor lid van de Nieuwjaarscom missie: 1. M. Lorier. 2. A. van Malde- gem. Punt 9. Voorgesteld wordt aan de Zuid- Nederl. Radio-Distributie-Maatschappij in oprichting te Vlissingen voorloopige ver gunning te verleenen, in afwachting van de te verleenen koninklijke goedkeu ring aan bedoelde Maatschappij. Punt 10. In verband met het verzoek van de Vereeniging voor Christelijk Volks onderwijs om gelden beschikbaar te stel len voor aanschaffing van een handwerk- kast en een kaartenrek wordt voorgesteld het daarvoor benoodigde geld, zijnde f160 te verstrekken. Punt 11. Voorgesteld wordt de subsi die van het Burgerlijk Armbestuur met f500 te verhoogen voor 1929, in verband met de vermeerderde uitgaven en ook door de plaats gehad hebbende extra uitkeeringen tijdens de hevige vorst in het begin van het jaar. Ned. Herv. Kerk. Beroepen, te Ierseke, P. Hofstede te Noordwijkeibout. Te Loon op Zand, J. G. Woielderink te Hoornaar. Bedankt voor Krabbendijke, K. En- gelsma te Zwartsluis. Garef. Gemeenten. Tweetal te Goes, A. de Blois te Dirks- land en J. D. Barth te Vlaardingen. Redanikt voor ZoetermeerZegwaart, A. de Blois te Dirkslamd. Dr J. Hanfa. f Na een zeer langdurig en smartelijk lijden is heden op 68-jarigen leeftijd over leden Dr J. Hania, predikant bij de Geref. Kerk te Geldermalsen. Dr J. Hania, gedurende vele jaren een der vooraanstaande figuren in de Gerei'. Kerken, studeerde aan de Vrije Univer siteit waarvan hij een der eerste studen ten was. Hij promoveerde in 1895 tot doc tor in de theologie op een proefschrift: Wernerus Helmischius. In 1888 candidaat gesteld, aanvaardde hij op 28 Juli 1889 de evangeliebediening te Oosterbierum, waar hij bleef tot Sept. 1898 toen een beroep naar Steenwijk werd opgevolgd. In April 1918 vertrok Dril. naar De Bildt en vandaar in April 1920 naar Gelder malsen. Dat de overledene in de Geref. Ker ken een geziene figuur was, blijkt wel hieruit, dat hij 13 maal naar een Gene rale Synode werd afgevaardigd, waar hij meestal tot lid van het moderamen ge kozen werd. Dr Hania was voorts curator van de Theologische school te Kampen. Ook op politiek gebied was de overle dene geen onbekende. Vele jaren had hij zitting in het Centraal Comité van A.-R. Kiesvereenigingen. Hij was ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Emeritaat. Ds Th. Scharten, pre dikant bij de E vangel isoh-Luthersche Ge meente te Nijmegen, zal tegen 1 Juni a.s. eervol emeritaat wegens gezondheidsrede nen aanvragen. Dr K. F. Proost, predikant bij <»e Ned. Herv. Geememte te Zwolle, is, naar de Prov. Overijsselscbe en Zwol- sche Cf. meldt, benoemd tot directeur van Ons Huis te Rotterdam, als opvolger van den heer A. do Koe. Dr Proost heeft deze benoeming nog in beraad gehouden. Ds Ed. U. Schal 1 ènberg, Ned. Herv. pred. te Leusden, is voornemens binnenkort emeritaat aan te vragen. mets"- 1-TJ111 1 Concert van „De Gccsche Symphonie". Door de orkestvereeniging „De Goe sche Symphonie", directeur dhr A. Lo- man te Middelburg, is gisteravond in de concertzaal van „De Prins van Oranje" een concert gegeven. Dit concert was een van de beste, die wij van Symphonie hebben gehoord. De uitvoering van het mooie programma mag beslist uitstekend worden genoemd, al sluit dit niet uit, dat er wel eens iets haperde. Dit laatste blee'k in het eerste no. Ouverture „Der Calif von Bagdad", van Boieldieu, waar de stemming niet altijd voldoende zuiver was. In no. 2 „Afscheids- symphonie", van J. Haydn, dat begrij pelijk als laatste no. voor de pauze werd gespeeld, hadden we het „allegro" wel iets levendiger gewenscht, overigens is dit interessante no. zeer in den smaak van het publiek gevallen. Dat het, nadat er, zooals bij de uitvoering van 't stuk be hoort, eenige strijkers van 'ttooneel ver dwenen, in de zaal rumoerig werd, viel te betreuren, daar er van het laatste gedeel te der symphonie wat verloren ging. 'T,n 3b „Lied aan de avondster" (hoorn solo), van R. Wagner, vonden we het jam mer, dat de, met prachtige toon weergege ven solo, zoodanig is besnoeid, dat hot veel geleek in het slot op een cello-solo. Ook in de 2de helft van het programma viel te genieten. De mooie wals van Valen tine is voortreffelijk weergegeven. Het „Ballet Egyptien" van Luigini en vooral het slotnummer: Fantasie „Trovatore" rwa V«rsü zijn goed gespeeUL. Met genoegen hebben we opgemerkt, dat de geheel in den achterhoek geplaats te pianiste, er toch in geslaagd is haar partij voldoende onder 't gehoor te bren gen. Het publiek toonde zich na afloop van het concert zoo voldaan, dat de directeur zich liet verleiden om een toegift te geven. We brengen den directeur onze hulde als leider der repetities en der uitvoering. Het is wel jammer, dat zoo'n goed ge slaagde uitvoering niet voor een volle zaal is gegeven. Rechtbank ia Middelburg. Politierechter. Zitting van 17 December. Die volgende personen waren gedag vaard: M. T., 23 j., werkman, Rats, wegens diefstal van een geldsbedrag van tien gulden, toebehoorende aan Cornelis Bou- wense, aldaar. Eisch en uitspraak 1 w. gev.straf. N. H. huisvr. B. O., 25 j., zonder be roep te Rilland-Rath, wegens mishande ling van Jannetje Hoogesteger aldaar. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. C. B., 23 j., hij'er te Sluiskil, wegens mishandeling van Desire van de Weele, aldaar. Eisch en ditspr. f 15 of 15 d. h. G de W., 36 jaar, autobusdienst-onder nemer te Zierikzee, wegens mishandeling van Cornelis Jan Klooi» te OiosterlanicL Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h. E. Th. M., 21 j., arbeider te Aardenl- burg, wegens mishandeling van Clement Anth. Cauwels. Eisch en uitspr. f20 .of 20 d. h. H. B., 32 j., uitvoerder van een ber gingsbedrijf te Wemeldinge, wegens be- le-ediging van Jacobus Smits te Goes. Eisch f10 of 10 d. h., uitspr. f5 of 5 d. h. J. G., 24 j„ reiziger te Middelburg, wegens beleecliging van den wachtmees ter der marechaussee Fokker, die surveil leerde, te Vlissingen op 17 Nov. 1.1. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. b. .T. D., 38 j., melkslijter te Terneuzen), wegens mishandeling van Jan Stoutha- mer. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. j. M., 38 j., landbouwersknecht te Sluis, wegens beleediging van Maurice Berk- maes. Eisch en .uitspr. f10 of 10 d. h. I. O. W., 29 j., architect, te Middelburg, wegens mishandeling van Pharaid BoIIaert te Middelburg. Eisch f20 of 20 d. h., uit spraak f 15 of 15 d. h. P. J. v. H., 53 j., leurder te Amstordam), wegens diefstal van een wandelstok, toe behoorende aan Abraham Schenk te Mid delburg. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. C. R., 25 j. koopman to Zierikzee, we gens beleediging van den Rij'ksveldwach ter brigadier-majoor J. van Splunder. Eisch en uitspr. f 15 of 15 d. h. A. G., 37 j., werkmeester te Sas van Gent, wegens poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel tegen L. M. van Ast, door naar dezen met een ijzeren staaf, waaraan een scherpen kant, to slaan. Eisch 1 mnd. gev.str., uitspr. 1 w. gev.straf. De moord te Rotterdam. ROTTERDAM. Omtrent den hier ge- pleegden moordaanslag (zie gemengde be richten) wordt nog nader gemeld: Een zekere v. d. Z. ging 's avonds laat met een kameraad naar don winkel van do 27-jarige D. Th. Jr. in de West-Wagen straat om bokking te koopen. Zijl werden bediend door een 16-jarige zuster van Th., met wio v. d. Z. eenigo grappen maakte die de grenzen van het behoorlijke over- schreden, waarop door haar broer en diens vrouw aanmerking word gemaakt, tengevolge waarvan een woordenwisse ling ontstond. Van der Z, die dronken was en in een vechtlustige stemming verkeerde, verzocht den broer van het meisje naar buiten te komen om de zaak uit te vedhten, waar aan deze geen gevolg gaf, omdat v. d. Z. een dolkmes in één der zakken had. Op dat moment "kwam de vader van D. Th. aanwandelen. Dichterbij komende vernam hij de oorzaak van het relletje, en trok partij voor 'het meisje. Daarbij kwam bet tot een .hevige ruzie, waarbij naar omstanders verklaarden, de vader zich zoo kwaad maakte, dat hij' v. 'd. Z. een klap in het gezicht gaf, waarop deze' met een dolkmes stak. Th. werd op twee plaatsen getroffen, n.l. in den rug en in het rechterdijbeen, waarbij een slagader werd doorgesneden. Hevig bloedend is hij de West Wagenstraat doorgeloopen en kwam daarna in de Hofstraat, waar hij bewusteloos in eikaar zakte. Hij 'ging daar op een stoepje zitten en werd daar gevonden. De dader die het op een loopen gezet had, werd op den Coolsingel gearres teerd. Het met 'bloed bevlekte dolkmes werd nog op hem gevonden. Eerste Kamer. DEN HAAG. De Eerste Kamer hoeft heden verschillende wetsontwerpen aan genomen. Bij het ontwerp tot verlenging van den termijn bedoeld in Art. 88 a der Tabakswet, ontkende do Min. van Finan ciën tegenover den heer de Jong, dat hierdoor de huisindustrie wordt besten digd. Tot voorzitters van de afdeelingen wer den gekozen de heeren v. Lanschot, Po lak, Haf limans, v. Voorst tot Voorst en S me enge. Do vergadering werd daarna verdaagd tot Maandag. t De Brandwaer-Gommiitl*. DEN HAAG. Naar w(j vernemen zal als resultaat van het verzoek van don Minister van Binnenlandsche Zaken aan de Kon. Ned. Brandweervereeniging om hem advies te willen geven inzake .te nemen maatregelen bij groote branden zocals te Middelburg, Donderdag te Den Haag een samenspreking plaats vinden tusschen het bestuur dier vereeniging en den Minister. Ren ernstige botsing. DOORN. Hedenmorgen even na 7 uur, heeit tusschen Driebergen en Doorn een ernstige botsing plaats gehad, tusschen een vrachtauto en de electrische tram. Op het rechte weggedeelte voor het land goed ,jDe Horst" te Driebergen geraakte de stuurinrichting van de auto defect, waardoor deze tegen den in volle vaart naderenden tram opreed. De auto werd geheel versplinterd. De beide inzittenden de 35-jarige J. de Lange en de 27-jarige chauffeur K. Londersloot werden op slag gedood. De auto geraakte in brand, waar bij een van de 4 varkens, die zich daar-, op bevonden, omkwam. De wagenbe stuurder van de tram en de passagiers bleven ongedeerd. HELMOND. Hedenmorgen te half 6 is brand ontstaan in de Cacaofabriek van de fa. Nelissen. De brand is vermoedelijk ontstaan in een hoeveelheid stof in een luchtkoker. Het bedrijf zal belangrijke schade ondervinden daar het drijfwerk is verbrand, terwijl de machines even eens beschadigd werden. Een groote voor raad cacaobonnen is verloren gegaan. De schade die zeer aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. GENUA. Vami het stoomschip „Cihr. Huy- gens" debarkeerde hedenmorgenMevr.de Graaff, de echtgenioote van den gouver neur-generaal in N.-Indië. Zij is via Mi laan naar Locarno vertrokken. BATAVIA. Het vijfde postvliegtuig op de retourvlucht heeft heden. Batavia ver laten,voor den tocht naai* Amsterdam. Er is 311 K.G. post aan boord. KOPENHAGEN. Uit Drontbem wordt ge mold, dat deze stad sedert gisteravond zonder licht en gas is, doordat de vak verenigingen hun dreigement om in de gemeentebedrijven een staking af te kon digen ia eanf (Laad hebben omgezet. De oorzaak van de staking ligt in do tewerk stelling van een ongeorganiseerde in een der aan een particulieren onderneiher ver pachte gemeente-instelling. LONDEN. Uit Lissabon wordt gemeld, dat daar _'in den afgeloopen nacht is overladen generaal Gomez da Costa, die in 1926 korten tijd dictator was in Portu gal. Ook is hij eenigen tijd president der republiek geweest. LONDEN. Tijdens eenproefvlucht van de R. 101 heeft het luchtschip eenige schade .opgeloopen. Tijdens, de reis was do bekleeding eenigermate kusgeraakt, die terwijl liet luchtschip bijkia stil lag, door 2 leden der bemanning werd verholpen. LANGEN BERG, 473 M. 6.20—7.20 en 9.3510.10 Gramofoonmuziek. 11.30 Pho- nola-eoncert. 12.251.50 Concjert. Orkest en bas 4.505.50 en 7. 208.Q5 Orkest concert. 8.05 Wederopvoering van ,,'S. O. S.". Programma van Donderdag 19 De cember. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. NGRV-Uitz. 8.159.30 Concert. 10.0010.30 Zang door dameskoortje. 10.3011.00 Zieken- dienstr 11.0011.30 Lezen van Chr. Lec tuur. 11.3011.45 Gramofoonmuziek. 11.4512.30 Uurtje voor de Landbouwers 12.302.00 Concert. Piano, orgel, fluit en viool, 2,00—2.35 Uitz. voor schalen. 2,45 3.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.00 5,00 Ziekenuurtje, 6.007.00 Orgelcon cert, 8.008.30 Lezing over: „Mijn Jor- danertjes". 9.00 Uitvoering van een Ora torium. Koor, orkest en vocale solisten. HILVERSUM, 1071 M. (van 12.00— 6.00 298 M.). 10.0010.15 Morgenwijding 12.15—2.00 Concert door het AVRO-'kwar- tet. 2.003.00 Gramofoonmuziek. 3.00 3.30 Halfuur voor de Ned. Ver. van Huis vrouwen. 3.304.00 Gramofoonmuziek. 4.005,00 Ziekenuurtje. 5.306.30 Con cert door bet AVRO-kwartet. 6.457.15 Landbouwhalfuurtje. 7.157.45 Fransch: Gevorderden en conversatie. 8.01 Praatje over: De P. T. T.-diensten in verhand met het Kerst- en Nieuwjaarsfeest. 8.15 Aan sluiting van het Concertgebouw te Am sterdam. Het 'Concertgebouw-orkest o. 1. v. Pierre Monteux. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. Sopraan, bas-bariton, piano. 1.20 2.20 Concert op cinema-orgel. 3.20 Vesper uit de Westminster Abbey. 4.20 Concert. 7.05 Piano-recital. 8.05 Concert. Alt, tenor. Militair orkest. 9.55 Duitsch Nationaal programma. Mannenkoor, dansorkest en sprekers. PARIJS, „Radio-Paris, 17.25 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.35 Kinder uurtje. 6.55 en 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Tooneeluitz., zang en kamermuziek. Kerstuitzending voor de scholen. Donderdagmiddag van 2 u. tot 2.35 u. wordt vanwege de Commissie voor Ra dio-uitzendingen voor de Scholen met den Bijbel een Kerstuitzending gegeven, welke door N.C.R.V. over den zender te Huizen wordt gebroadcast. De leiding van dit halfuur is toevertrouwd aan den heer F. C. van. Dorp, Leeraar in de declamatie aan de Kweekschool te Rotterdam, die het volgende programma zal uitvoeren: 1. Still» nacht, heiliga nacht, voor do gra- Bescherm U op koude, regen achtige dagen tegen keelpijn en andere besmettelijke ziek ten, door mond en keel ontsmet te houden met Formamint. Forhnamint geneest keelpijn en beschermt U, .doordat het de gevaarlijke bacteriën, die mond en keel binnendringen, ver nietigt, tegen besmetting met Griep Influenza Diphtherie, etc.. De keelontsmettende tabletten. In alle Apoth. Drog. a fl. 1,- p. flacon. mofoon gezongen door Maartje Offers. 2. Zang: Lofzang van Simeon vers 2. 3. Pro fetieën Num. 24:17; Jes. 9:1, 5, 6; Jes. 60:1, 2, 3. 4. Het Kerstevangelie Lukas 2:1—20. 5. a. Maleachi 4:2. 5. b. Koraal- voorspel: Nun kommt der Heiden Hei land, J. S. Bach, Piano. 6. Kerstpoëzie: a. Smeeck-Woorden Mariae tot den Neu- geboren-Stalpaert v. d. Wiele; b. .Vom Himmel hoch, da komm' ich her. Fanta sie voor Piano v. Gustav Lange; c. Kerst lied, J. H. Leopold. 7. Gramofoon: O, du fröhlige, o, du selige, Maartje Offers. 8. Jer. 31:15 Kerstnacht schooner dan de dagen, J. v. d. Vondel. 9. Zang: Daar is uit 's werelds duistre wolken. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Deo. 2.30 u. Berlijn 59.36'59.38 Brussel 34.71—34.72 Parijs 9.769771/2 Londen 12.1012.lOi/s New York 2.477a—2.48 MIDDELBURG, 17 December. Op de veiling werden de volgende prijzen be steed: Zomer Bergamotte 38 en 13, Comtesse de Paris 512, Joséphine de Malines 49, Gieser Wildeman 3—7 en 12, Winterlouwtje 36, Hondsmuil 4 7, Zoete Bellefleur 46 en 13, Zure Bellefleur 4—6 en 1—3, Zure Bellefleur 3—5 en 1—3, Bismark 4—8, Campagne Zoet 3—6, Cout pendu 46, Zoete Rib- ber 47, Sterapels 56 en 2—4, Goudrei- net 512 en 24, Mispels 4 ct., alles per K.G. Tomaten 23 ct. per pond. GOES. Veiling van 17 Dec. Peren: Re. Alex. Lucas 1334, Joseph, de Malines 10i'2, C.omt. de Paris 613, le Lectier 25, Bezy '«an Schonauwen 5, Koning Ka- rel van Würtemburg 6, Jodenpereh 310, Groene Cfaaumontel 23, Roem van Vlaanderen 4—6, Madame Levavaseur 5, Rrederode 8, Winter Louwtjes 2—5, Win ter Suikerijcn 24, Pondsperen. 4—6, Gie ser Wildeman 61?, Klei peren 47, af val- en krootperen 6.01.2 gld., alles pier 100 kilo. Appels: Goudreinetten 725, Carrne- dieter reinetten 4, Baumarts rednetten 3, Cox Oranje Pipping 1624, B-lelimans Pipping 46, Sterappels 420, Present van Enigeland 48, Lemoenappèd 11, No tarisappel 411, Lanes Prince Albert 5, Present v. Lunteren. 25, FavoriefejPpels 2, Bismarck 27, dubbele zure Belle fleur 14, zure Bellefleur 516, Franscbè\ Bellefleur 12, Reinette d'Or 24, Roo» v> de Paradijs 5, Princesse Noble 5, Gro ninger Kroon 25, Tante Dore 12, Eng. Winter Gold Permain 16, Court Pendu 26, zorte Bellefleur 46, zoete Campagne 37, zoete Ruster 24, zoete Armgaarde 610, Tuinzoet '67, Pomme d'Oranje 511, Geldersche Holaart 3 8, diverse zoete appels 24, afva.l- en kroetappels 0.101 gld. alles per 100 kilo. Diversen: Tomaten 26, mispels 3, wit lof 110, spruiten 29, kroten 1.70, uien 0.100.60, wortelen 1.301.80, aardappelen 2.20 gld., alles per 100 k.g., andijvie 11.70, bloemkool 1517, roode kool 24', savoije kool 3 gld., alles per 100 stuks, bloemen 11, prei 2.505, sel derie 37 gld., alles per 100 bos, Iiazen f 1.60f3.13, Fazanten 1.20 2.13, Patrijzen 0.860.93 gld., p. stuk, honing 66—59 ct. p. flacon. VLISSINGEN. Veiling van 17 Dec. 1929. Pondsperen 810, Besy van Schonauwen 13, Gieser Wildeman 5—12, Josephine de Molines 5—16, Curó 3, Bergemot 2, Winterlouwtje 24, Kloiperen 24, Chaumontelle 6, Compta Flandre 7—10, Cox Oranjepdpping 3, Roodbakker 47, Goudreinet 3—15, Ermgaard 610, Cam- pagnezoet 59, Zure Bellefleur 67, Sterappel 9—14, Hondsmuil 47, Grauw- zoet '6, Zoete Bellefleur 38, Gouds- pipping 3, Grauwzuur 8, Warnerskiaft 7,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2