Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken L NOJ EER voorz. dank aan allen roar het geizellig samenzijn. Ds P. v. Strien eindigde met dankgebed. Grijpskerke. Donderdag j.l. hield de ver- eeniging van oud-leerlingen L.W.C. „Land bouw Vooruit", alhier met begunstigers en belangstellenden haar eerste jaarver gadering. De voorzitter, dhr Louws, opende de vergadering en gaf daarna een kort over zicht over het eerste vereenigingsjaar. Hij wees hierin op twee punten, het be vorderen van het landbouwonderwijs en bet zich geven voor den vereenigings- arbead. Hierop jvolgde het jaarverslag van den secretaris, waaruit bleek dat de toe stand der vereeniging vrij gunstig is. De vereeniging bestaat uit 11 leden. 'Zeven actueele onderwerpen werden dit jaar ge leverd. Daarna sprak de Rijkslandbouwconsu- lent, dhr Stevens, over „Plantenveredei- ling" waarbij hij ook aanschouwelijk qrtder- wijs gaf, door een serie lichtbeelden te laten zien. Op deze lezing volgde ook nog eenige bespreking. De voorzitter van den B. V. G. dhr W. de Buck, sprak daarna- nog eenigö woor den; waarna de voorzitter deze goedge slaagde jaarvergadering sloot. De opkomst was bevredigend. Tholen. Vrijdagmiddag had in de zaal van dhr Hoek alhier een bijeenkomst; plaats van verschillende ingezetenen uit dit eiland ten einde te trachten op te richten, een afdeeling van het Neder land sch Bijbelgenootschap'. Na een inleidend woord door Dis Bioeke, secretaris Bijbelgenootschap te Amster dam, werd een afd. gevormd. Als bestuur zullen fungeeren Ds de Bres, St. Maar tensdijk voorz., Dr V-eltenaar, Tholen secr., dhr de Vries', Poortvliet, perniingj- meester, mej. J. Ceese, Tholen biblio thecaresse. Ingeleid door den voorz. ds de Bires, sprak ds B-oeke in dezelfde zaal des avonds een opwekkend woord naar aan leiding van Joh. 4 vs. 1314, waar na hijl de beteekenis van het Genootj- schap uiteenzette voor ons land, daar buiten en Indië. Buitengewoon interessant wïst spr. te vertellen over het grootsche werk der taalgeleerden, iz. wat betreft het vertalen van den Bijbel in ons Indië. Na het nuttig en prachtig werk dezer verspreiding te hebben aangetoond, ein digde spr. met de woorden, dat niet enkel de strekking is geld in te zamelen, doch dat speciaal de taak -is van het Ge nootschap en afdeelingen, het verspreiden van Bijbels, zoodat in alle kringen Gods- Woord bekend en gelezen worde. Spr. riep de liefde en -steun in van allen, die den Bijbel eeren en liefhebben, om hierin mefte te werken. Met een w.oord van dank aan spr. en publiek, dat Jhela-a-5 gering was, besloot Dr Veltenaar de vergadering. Zierikzee. Vrijdagavond trad voor de Gereformeerde Jongel. Vereen. „In Gods Woord zij onze kracht" in propaganda- vergadering op de weleerw. heer M. den Boer, hulpprediker te Haarlem, met het onderwerp: „Kennis en leven". Na door Dr J. van Lonkhuijzen te zijn ingeleid, verkreeg dhr den Boer het woord tot het uitspreken der propagandarrede. Spr. wees op het nauwe verband, dat er bestaat tusschen kennis en leven. Waar kennis is, waar gekend wordt, daar is leven. Een leven in den hoogsten zin van het woord. Het ware leven is levensvreugd, levens genieting. Waar geen kennis is, b.v. in het leven van dier en plant is geen rijk leven. Deze kennen niet, 'daarom gaat de mensch boog boven hen uit. Daarna wees spreker er op, dat, hoe rijker de kennis is, des te rijker het leven is. Onkunde is armoede. Er is dus ver band tusschen kennis en .'leven. De kennis heeft tegenwoordig een hooge vlucht genomen. Spreker teekende het rijke cultuurleven van onzen tijd, maar, zoo vroèg hij, wordt het leven dieper? Bij al de cultuurschatten van onzen tijd is het leven van velen arm. De Heilige Schrift leert ons^ dat kennis en leven uit God zijn, in God zijn beide één. In God is een volheid yan leven, louter leven. Daarvan 'is iets te vinden in den mensch. Zoo was het 'in het Paradijs. In het midden daarvan de boom der kennis en des levens. Aan bet begin der menschen- historie heeft de eerste ontmoeting plaats tusschen kennis en leven. Het leven is echter geen gevolg van het kennen. Het leven vloeit niet uit het kennen voort. Kennen is zelf leven, is leven zelf, een element daarvan. De zonde heeft in het leven storing gebracht. Zonde is ontbinding. Wat de wereld thans kennis en leven noemt, is de herfst van het leven en opgeschreven ten doode. Het is één stervende herfst- wereld. Het is de nabloei van het leven, schitterend en prachtig als de herfst, maar het wandelt den dood tegemoet. Op de vraag waar genezing, en genees middel te vinden is voor de krankheid onzër stervende eeuw, antwoordt spreker: „Dit is het eeuwige leven, dat zij U kennen". Hier is de ontmoeting van kennis en leven in Jezus .Christus. In deze ster vende wereld heeft God het leven ge bracht. Het ware leven, in de opstanding van Jezus Christus. Het leven van Christus mag hij mede- deelen aan hen, die de Vader aan Hem geschonken heeft. Dit is het leven, dat mag instroomen in deze stervende herfst- wereld. Dit is de belofte aan de wereld: Ik leef en gij zult leven. Dit leven komt in da wereld door het Woord van God, waaraan Zijn geest zich paart. Spreker stond daar nader bij stil en vond in dit verband gelegenheid om te wijzen op de groote beteekenis van het onderzoek van Gods Woord, dat in ge meenschap in de Jongelingsvereeniging plaats heeft. Hij wekte daartoe met kracht op. Deze samenwerking vormt karakter en persoonlijkheid. De Jongel. vereeniging mag daarin medewerken aan het leven dat in de wereld van nabloei is inge>- stroomd. Het kenmerk van onzen tijd is: ontbin ding. Wat God samengevoegd heeft wordt uiteengerukt. Hierbij stond spreker uit voerig stil en wekte de jongelingschap op met te meer kracht de Schriften te onderzoeken. Deze rede werd met be langstelling door de aanwezigen aanget- boord. De opkomst was verblijdend. Het drama van het kinder- 1 ij k j e. Martha Mathias, de moeder van den tweejarigen Sigmund, wiens lijkje 17 Nov. 11. op den Zuiderzeedijk bij Holy- sloot gevonden werd, heeft zich Vrijdag jl. bij de politie te Dortmund aangemeld en in de foto's van het lijkje haar kind herkend. De commissaris voor de crimineele za ken te Dortmund heeft vrouw Mathias onmiddellijk een uitvoerig verhaal afge nomen. Zij deelde daarbij o.a. mede, dat zij zich had aangemeld, omdat zij op geschrikt was geworden door het tegen haar en haar man gericht verzoek om opsporing en aanhouding en dat zij nu wilde vertellen hetgeen er precies te Amsterdam gebeurd is. Haar man ontvluchtte in 1928 de Duit- sche gevangenis te Paderborn en trok daarna naar ons land om werk te zoe ken. Herhaaldelijk kreeg hij werk ,maar telkens moest hij dat weer verlaten, zoo dra men hem naar zijn papieren vroeg. Want die bezat hij niet. Zoo vestigde hij zich ook te Amsterdam in het Tuin dorp Nieuwendam, zonder zich evenwel bij den burgerlijken stand aan te melden. Den 2en of 3en November zou nu de kleine Sigmund bij zijn ouders thuis van de trap gevallen en dood opgenomen zijn. Teneinde te voorkomen, dat aangifte van dit overlijden zou uitkomen, dat Mathias door de Duitsche justitie gezocht werd er uat hij zich zonder papieren hier ge vestigd had besloten de ouders na rijp en vaak heftig beraad zich van het kin derlijkje te ontdoen door het in de Zui derzee te werpen. De grootmoeder zou hiervan eveneens op de hoogte zijn ge weest. Aan hun voornemen hebben de ouders op 4 November gevolg gegeven en het lijkje in den grijs-groenen kinderwagen gezamenlijk, naar den Zuiderzeedijk ver voerd en het daar op een veriaten piek in het water geworpen. De verhalen die vermeldden, dat men een man en vrouw op den bewusten dag met een kinderwagen nabij den zeedijk gezien hebben, kloppen dus volkomen met het relaas van vrouw Mathias. Kort na hun daad zijn de ouders en de grootmoeder uit Tuindorp Nieuwen dam verdwenen. De grootmoeder ging naar de Van (Ma destraat; den dag nadat de kranten het vinden van het kinderlijkje vermeld had den, verkocht zij daar den kinderwagen aan een voddenkoopman. De ouders vertrokken naar Duitsch- land, waar zij tot nu toe hebben rond gezworven. Hun jongste kind van negen maanden ,dat te Amsterdam was geboren, werd door de grootmoeder uitbesteed. De moeder ontkende ten stelligste, dat er bij den dood van haar zoontje mis drijf in het spel was. Wel gaf zij toe, dat er in de familie herhaaldelijk ruzie voorkwam, maar Sigmund's sterven zou daar buiten staan en uitsluitend het ge volg zijn geweest van den val van een trap. De vrouw is echter in arrest gebleven en de opsporing van den vader wordt voortgezet. De grootmoeder, die sedert eenige da gen op het politiebureau voorloopig in arrest werd gehouden is nu op last van de justitie op vrije voeten gesteld. Moord en berooving op het kantoor van een kolenmijn. Za terdagavond zijn twee gemaskerde ban dieten in het kantoor van de kolenmijn Charbonnage de la Violette te Jupille bij Luik gedrongen op het oogenblik, dat de kassier zich gereed maakte om de uit de schacht komende mijnwerkers te betalen. Een nachtwaker, die de twee schelmen had bemerkt, sprong op een der bandieten toe, die een revolver richtte op den kassier, maar de andere bandiet, die in iedere hand een revolver had en bij de deur post had gevat, loste een schot, dat den nachtwaker in den buik trof. De schelmen trachtten daarop de brandkast open te maken, doch slaag den daar niet in. Een arbeider, die in middels door een loket gezien had, dat er dieven in het kantoor gedrongen wa ren, ging zijn makkers waarschuwen, maar deze werden door de buiten geko men bandieten op een afstand gehouden,, met het gevolg, dat de schelmen ten slot te wisten te ontkomen. De nachtwaker werd stervend naar een ziekenhuis over gebracht. De frande bij de Algem. Ne der! Stucadoorsbond te Haar lem. De verduistering van gelden uit de kas van den Alg, Ned. Stucadoorsbond te Haarlem heeft geen betrekking op de gelden van de werkloozenkas van dien bond. Deze gelden zijn belegd bij 's rijks schatkist en onverminderd aanwezig. Loco mo t i e f o nt sp o o r d. Za terdagmiddag ongeveer kwart over drie is precies vóór het station Arkel van de Ned. Spoorwegen de 70-tons locomotief 1635, waarmede men bezig was te ran geeren, uit de wissel geloopen, even naast den overweg. Persoonlijke ongelukken hadden geluk kig niet plaats, doch de treinverbindingen ondervinden vertraging. Reizigers uit de richting Gorinchem worden tot Arkel ge bracht en moeten daar overstappen voor de' richting Geldermalsem en omgekeerd. Zaterdagavond was de locomotief nog niet op de rails gebracht. Drama op zee. Aan de „Matex" te Vlaardingen kwam Zaterdagmorgen aan het Nederlandsche stoomschip „J. B. Aug. Kessler", waarvan een der opvaren den, een Chineesch matroos op 25 Novem ber j.l. op zee een landgenoot eveneens opvarende van genoemd stoomschip met een hakmes bijna den geheelen pols heeft afgehakt. De getroffene is in het hospitaal te St. Martin opgenomen. De dader is door de politie van boord gehaald en ter be schikking van de justitie gesteld. In de wachtkamer van den dokter gestorven. De 60-jarige vrouw A. van T. te Putte (N.-Br.) bracht een bezoek aan den haar behandelenden geneesheer aldaar. Nauwelijks had ze in de wachtkamer plaats genomen of ze werd door een beroerte getroffen en stierf op slag. Geheime co mm unistische actie. Zaterdagmorgen hebben politie en justitie een huiszoeking gedaan in het gebouw van het communistische dagblad „De Tribune" te Amsterdam. Deze huiszoeking hield verband met het anti-militairistische zakboekje waarvan eenigen tijd geleden in de bladen melding werd gemaakt. Zeer onverwacht verscheen een groot aantal politiemannen voor het gebouw van „de Tribune", waarin ook het bu reau van de Communistische partij Hol land is gevestigd. Het gebouw werd af gezet, zoodat niemand het kon verlaten. Nauwgezet werden de verschillende loka liteiten onderzocht. Twee uur lang wer den de vele papieren en brieven, hande lend over Rusland, nagekeken. Ten slotte werden twee cliché's in be slag genomen. Ook te Haarlem en te Arn hem hebben huiszoekingen plaats gehad in communistische vereenigingsgebouwen Te Haarlem legde de justitie a.o. beslag op een groot aantal nummers van het anti-mlilitairistische tijdschrift „Het Pantser." Serooskerke. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging van 'Oud-leerlingen der Land- bouwwintercursussen. Behandeld werd 'n rapport van den proefnemer W. Sinke, over het door de vereeniging aangelegde Proefveld, betreffende verschillende zaai- wijdten bij suikerbieten. De opbrengst op rijen van 39 bij 40 cJM. was beduidend hooger dan die van 39 bij 35 c.M. Be sloten werd om door te gaan met deze proeven. Mededeelingen werden gedaan door den secretaris, dat er met medewerking van bet bestuur een 2-jarige landbouwcursus is opgericht. Verslagen van den gehou den ontwikkelingsavond zijp bij hem ver krijgbaar en ook zijn er vijf nieuwe boe ken voor de bibliotheek aangekocht. Verder behandelde dhr S. de Visser het onderwerp: „Onze eieren op de wereld markt". We worden gedwongen met wat door de boerderij, wordt afgeleverd, te concurree- ren op de wereldmarkt. Spr legt zeer den nadruk er op, om toch vooral te rekenen met de eischen van de verbruikers. Het verbruik, wat eet waar betreft, is toegenomen met tijdelijk hoogere prijzen, en hoogere prijzen be- teekenen bijna altijd een vermeerdering van de productie. En die is voor eieren zeer toegenomen. De vraag is grooter ge worden, maar ook bet aanbod. Er is in bet algemeen geen sprake van overpro ductie, maar er is een wedstrijd ontstaan wat er verkocht wordt en boe het ver kocht wordt. De hoogste prijzen behalen zij, die leveren wat men vraagt. De vraag is dus, of onze eieren gelijk zijn aan de allerbesten op de wereldmarkt Klachten over onze eieren worden ge noemd, over kwaliteit, sorteering en ver pakking. Indien de Nederlandsche ver zenders meer zorg besteden aan sortee ring en verpakking, zou dit den naam der Nederlandsche eieren nog zeer ten goede komen. De pluimveeteelt is nauw aan bet be drijf verbonden. Er worden jaarlijks voor f 120.000.000 aan eieren geproduceerd. Maar om 't beste 'bij1 de concurrentie het hoofd te kunnen bieden acht hij bet mid del om bet gewicht per ei op te voeren. Komt Nederland speciaal met groote eie ren op de markt, dan is er nog een goede toekomst te verwachten. Vervolgens geeft spr. nog verschillen de wenken bij: bet fokken van jonge kip pen, omdat hier het begin is om tot bo venbedoelde resultaten te komen. Verder werden de vraagpunten van den Bond behandeld en commissie benoemd voor het opmaken van een breedvoerig rapport. Geknoei bij den eierhandel. Eenigen tijd geleden werd mededeeling ontvangen, dat uit Roemenië twee wagons eieren aan een firma te Hamburg waren gezonden, welke eieren verpakt waren in kisten, waarop een merk was aangebracht, waarin bet woord „Holland" zou voorko men. Bij bet onderzoek, dat terzake is inge steld, is gebleken, dat bedoelde wagons te Hamburg zijn aangekomen en dat de kisten inderdaad van een genoemd merk met de woerden „Hollandische verlass- liche Landeier" waren voorzien. Voorts is vastgesteld, dat deze kisten uit de wagon zijn gebracht naar het pakhuis van de firma, waaraan zij ge adresseerd waren en dat, althans een deel, der kisten aan verschillende han delaren in Hamburg zijn afgeleverd. Suikergehalte van bieten. Het suikergehalte van het in de Betuwe geteelde bietengewas blijkt dit jaar bij zonder gunstig te zijn. Het gehouden monster-onderzoek wist voor verschillen de landbouwbedrijven gemiddeld percen tages 19.10, 19.20, 19.30 aan te wijzen. Vorig jaar bleef men onder de 18 pCt. Bespuiting van boomen en struiken met carbolineum. Daar het tijdstip voor de uitvoering van bespuitingen met carbolineum weder om is aangebroken, vestigt de Planten- ziektenkundige Dienst te Wageningen de aandacht van alle belanghebbenden op deze zeer nuttige, in vele gevallen zelfs noodzakelijke winterwerkzaamheid. Deze bespuitingen moeten worden uit gevoerd: le. in kassen op druiven en perziken, ter bestrijding van dopluizen (die het zwart veroorzaken) eenige spintsoorten en bladluizen; voor druiven neme men een 7% oplossing, voor perziken een 5 terwijl de bespuiting resp. vóór eind Ja nuari en voor midden Januari uitgevoerd moet zijn; 2e. in vruchtentuinen en boomgaarden ter bestrijding van diverse blad-, schild en dopluizen, bloedluis, appelbladvloo, spruitvreter (aalbessen), spint (voor kruisbessen geheel afdoende, voor andere vruchtboomen niet steeds geheel afdoen de), roode worm (frambozen), sommige rupsen en vlindereieren (speciaal die van den wintervlinder) die alle den gezond heidstoestand der ooftboomen en -strui ken en daardoor ook de voortbrenging van vruchten in sterke mate benadee- len, of die rechtstreeks de vruchten aan tasten. Men gebruike steeds een 7y2 oplos sing (voor bloedluis is 10 beter) en spuite bessenstruiken en frambozen voor het midden van Februari, pruimeboomen voor eind Februari en de andere vrucht boomen uiterlijk in Maart. 3e. in boomkweekerijen ter bestrijding van een zeer groot aantal insecten, die den groei en het uiterlijk der planten zeer kunnen doen verminderen. Vrijwel alle gewassen op de boomkweekerijen, ook Coniferen (met slechts enkele uit zonderingen), Buxous en Azalea's kun nen zonder bezwaar met een 7x/2 op lossing bespoten worden; de vroeguit- loopende tot begin of het midden van Maart, de later uitloopende tot eind Maart. Deze bespuiting is voor alle boomkwee kerijen, zoowel die van sierplanten als die van vruchtboomen, ten zeerste aan te bevelen en met het oog op den uit voerhandel zelfs noodzakelijk te achten; 4e. in tuinen en parken, op rozen, sneeuwbal en andere struiken, zoomede sier- en iaanboomen, voorzoover deze laatste niet te hoog zijn, eveneens ter bestrijding van allerlei (op het hout overwinterende) insecten, die den groei en het uiterlijk der planten zeer kunnen schaden. Ook hiervoor kan men een 7% oplossing nemen en de bespuiting moet als regel voor het midden van Maart uitgevoerd zijn. Waar men voor de uitvoering der be spuitingen thans over zeer goede machi nes, zoowel voor uitvoering in het klein (rugpulverisateurs) als voor die in het groot (motorsproeimachines), beschikken kan, wordt de toepassing van carboli neum, ter bestrijding van vele insecten, die in den winter op de boomen en strui ken verschillende ontwikkelingstoestan den overwinteren, ten zeerste aanbevolen. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundi- gen Dienst te Wageningen, en door de op verschillende plaatsen werkzame amb tenaren van dien Dienst. "---iVKW»? ar--- V'. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 11 December. De "kantonrechter te Middelburg, heeft veroordeeld wegens: Met een rijKviel binnen de bebouwde bom eener gemeente, in een bocht, niet de rechterzijde van den weig houden: J. L. B. te Aagtékerfce: Vrijspraak. als voetganger op' een weg aan een rijwiel niet 'behoorlijk ruimte tot voorbij! gaan laten: J. M. S., te Middelburg: be risping. als bestuurder van een niet ingeschret- ven motorrijtuig over een weg rijden, ter wijl de lading meer dan 2 M. buiten de achterzijde van het motorrijtuig reikt: J. C. P. te Ierseke f 10 of 10 d. h.; fietsen zonder licht: G. C. te Goes, f5 of 5 d.h.; J. P., te N. en St. Joosland f5 b. of 5 d.; D. d. B. te Middelburg f 10 of 10 d. en f 15 of 15 d.J. P. te N. en St. Joosland f5 of 5 rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer met let ter, na gedaan verzet: A. F. K. te Kout- dekerbe: Bekrachtiging van het vonnis behalve wat de straf betreft, en veroor deeld tot f 1 of 1 d. met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: W. L. D. te Vlissingen f 10 of 10 d.; Straatschenderij: J. A'. te Koudekerke: berisping; H. P. S. en E. v. P. resp, te Vlissingen en te Rotterdam, ieder f 15 of 1 mnd. tuchtschool. in staat van dronkenschap verkeeren- de in het openbaar de orde verstoren: J. v. M. te Middelburg f25 of 25 d.; trekdier onbeheerd laten staan: Ga. S. te Vlissingen f 10 of 10 d. h. dronkenschap: Ra. N., te Vlissingien f10 of 10 d.; idem bij eerste herhaling binnen een jaar nadat de eerste veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding onherroepelijk is gewordenJ. J. B. te Oost- en West-Souburg 3 d. h.; als vader van qen leerplichtig kind niet zorgen, dat dit de school geregeld bezoekt: E„ I. te Koudekerk© f5 of 5 d., boter op eenige voor het publiek toe gankelijke verkoopplaats voorhanden heb ben welke een Vetgehalte bezit beneden een bij algemeen© maatregel van bestuur vastgestelde grens: J. D„ A. T., te Vrou- wepolder ieder 'f 10 of 10 d.; G. G. te Vrouwepolder: Vrij'spraak overtreding Warenwet: J. H. 'tH. te Vlissingen f 10 of 10 d.; J. v. M. en L. v. M., beiden te Oostkapelle resp>. geen straf toegepast wegens dè lichtheid van het feit en de omstandigheden waaronder het is gepleegd en 3 maal f3 of 3 maal 3 d.; Onder het gebied der Z.eeuwsche stroo- men: I. op een plaats in het uitsluitend gebruik gegeven terwijl men niet is .de rechthebbende .of de houdier van diens vergunning, II. als schipper van een vaartuig niet bijdraaien, wanneer men daartoe door een bevoegden ambtenaar Wordt aangemaand door aanroepen, na gedaan verzet: H. M., te Vlissingen: Bekrachtiging van het op 20 Nov. 1929 bij verstek gewezen' vonnis. kustvisscherij uitoefenen terwijl men niet voorzien is van een consent: M. v d. G. te Vlissingen f5 of 5 d; overtreding Reglement op de wegen en voetpaden: J. H. te Grijpskerke f 10 of 10 d.; in de gemeente Zoutelande als houder van een voor het publiek toegankelijke inrichting oip Zondag niet gesloten hou den: W. H. B.'te Zoutelande 'P3 of 3 d. h.; J. P. E. te Zoutelande 5 maal f3 of 5 maal 3 d. h.; J. P. E. te Zoutelande 5 maal f 3 of 5 maal 3 d. h.L. G., te Zoutelande 3 maal f3 of 3 maal 3 d. h.; In de gemeente Zoutelande zich als bezoeker bevinden in een der in art. 16 der Alg. Politieverordening voor de ge meente Zoutelande genoemde inrichtingen ten tijde dat deze gesloten moet zijn»; J. M. U., J. L., beiden te' 'Middelburg, ieder fl of 1 d.; J. A. te Middelburg 2 maal f 1 of 2 maal 1 d., Gh. J. Hl., H 'P. S., M. P. K. en A. P. T., allen te Middelburg, J. de K., Gb. B'. en W. V. allen .te Vlissingen, J. H. te Westkapelle. P. v. W. te Laren, allen f 1 of 1 d. hl') in een rijtuig van een tram gaan, ter wijl de tram in beweging is: J. II. W. K., te Vlissingen f25 of 25 d.; te Middelburg wateren buiten de daar toe bestemde bakken: F. J. S. te Middel burg f3 of 3 d.; cp straat met kaarten spelen: J. J. te A mem ui den: last tot teruggave aan ouders; idem terwijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen twee jaren waren verloopen. serlex't zijn vroegere schuldig1 verklaring aan een strafbaar feit onher roepelijk is geworden: J. J. te O. en W. Souburg f5 of 1 w.t.sch.; te 1 lissingen een onaangespannen voer tuig op den openbaren weg laten staan: G. Z. te Vlissingen f3 of 3 d.; ter plaatse waar men zijn werkelijke woonplaats overbrengt niet uiterlijk bin nen twee weken daarvan een verklaring afleggen bij het gemeentebestuur: J, Ji. W.vK.niet ontvankelijk verklaring O.M. iri de gemeente Serooskerke bezigen van ruwe taal: D'. de B>. te Middelburg: Ontslag van rechtsvervolging. Een kunstkorrel-proces. Een niet-alledaagsch proces, aldus de Veldbode, is gevoerd door de N.V. Ber- tels' Oliefabrieken te Amsterdam contra de „Boerenvriend", het orgaan van de- Coöp. Handelsvereeniging N.C.B. te Vegbel. De redactie van dit blad bad in het nummer van 21 Juli van liet vorige ja.ar 'gewaarschuwd tegen Bertels' kunstkor rel, een voedermengsel voor hoenders in korrelvorm. In het blad werd beweerd, dat in Didam bij de kippenhouders, die in den zomer tijdens het warme weer Bertels' kunstkorrel voederden, honderden kippen dood gingen en gaf er als toelich ting bij, dat kunstkorrel gebakken is met het noodige quantum vleesoh of diermeel er in, hetgeen wel een spoedig bederf in de hand werkt en dan wordt de gebak ken korrel zeer gevaarlijk, al is er ook weinig aan te zien. Bertels' Oliefabrieken eischen vergoeding van schade, geleden tengevolge van de publicatie van bedoeld stuk. Het resultaat is, dat de Rechtbank te Arnhem de N.V. Bertels' Oliefabrieken haar vordering toewees, zoodat de beide gedaagden, te weten de Coöp. Handels vereeniging te Vegbel en de redacteur van De Boerenvriend veroordeeld zijn om aan de N.V. Bertels' Oliefabrieken te vergoeden alle kosten, schaden en in teressen door eischers uit hoofde van voormelde publicatie geleden, een en an der op te maken bij staat en te ver evenen volgens de -wet. Gaat het bedrag f 150 te boven, dan zal bet vonnis ten aanzien van den redacteur uitvoerbaar zijn bij lijfsdwang, terwijl de gedaagden ook zijn veroordeeld tot betaling der pro ceskosten, thans reeds ten bedrage van f 224.65. Thans brengt ook de N.C.B. zelf een kunstkorrel in den handel. DIr Bureau: Tel.: Redac Pol Bijl Firma F. P, 0ft numm Zij, die z: Zeeuw" abc deze maai gratis.' V »De Wanneer drongen op tijdelijken andere ind wille van vraagd het derhandelirf meermalen den „geest Vroeger 1 Bescherm meer princ Tegenwoo moeilijker nemen, or schier nerg< na alle lan riefsmuren Vandaar den geest Gelijk belj ding van d gehouden, den huidig teerd en eer gedaan om eenigermate De stemr voor het do' niet slecht, gaat het ni ring komen nève. Maar toe niet zo En toch: stel aan de de het verl kerindustrid de noodzake een onderh; fen waarsch zen met ee: Genève", all daan zou ki Is dit ber Voor de bi geven wij h' een der v S.D.A.P., w< althans in c maatregelen eenigen tijd „De geest aanbidders Jawel, „de de tastbare te nemen, i, paald doort Er was, o carno". Dez paar jaar i merkt van i in de betrel Heeft iemai pening onde Het omgel Het zal r niet anders Misschien ge invloed wij na zeer economische^ eenige veran vrijen hande vooreerst za „Moeten w aeer Polak ren afwacht p „den gee p aan la jeest gev Deze vraa En het st is, dat de t raag volkc ogen wensil De nieuw Kapitein C es, die Zor «villa varti

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6