Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. dat indien het geheel# distributie-rader werk wordt stopgezet, terwijl het geheele maatschappelijk leven in vollen gang is, dit zeer ernstige stoornissen voor de burgerij zal ten gevolge hebben; dat zulk een maatregel dan ook zou indruischen tegen het algemeen belang en de huishouding der gemeente in de war zou sturen; dat het hoogst onbillijk zou zijn, en ook in strijd met de belangen van een zeer groot aantal winkeliers, die geen of wei nig winkelpersoneel in hun onderneming bezigen, dezen te dwingen, ter wille van de controle, zooals wordt voorgegeven, hun winkels voor het publiek te sluiten. Adressante verzoekt den raad, de ver ordening op de winkelsluiting niet te wij zigen en de keuze van den vrijen hal ven dag aan de winkeliers zelf over te laten in overleg met hun personeel, zoo als dat in het werktijdenbesluit voor winkels is geregeld. De stemplicht. Het Tweede Kamerlid de heer Kersten heeft aan den minister van binnenland- sche zaken en landbouw de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat o.a. de burgemeesters van Enschedé, Schoon hoven, Bergambacht, Rilland-Bath, ook na de jongste verkiezingen maatregelen heb ben genomen ten einde te geraken tot vervolging van vrouwen, die bij her haling hadden verklaard, dat zij om des gewetens wil aan de stemming niet kon den deelnemen? Is de minister bereid dfe noodige stap pen te doen, opdat maatregelen tot ver volging als bovenbedoeld niet meer her haald worden? De lengte van den artillerist. De commandant van het veldleger heeft den minister van Defensie een voor stel gedaan tot het opnemen van een be paling in de indeelingsbeschikking 1931 dat de dienstplichtigen van de onbereden artillerie en de onberedene bij de bereden artillerie, minstens 1.65 M. lang moeten zijn en bij voorkeur van krachtigen li chaamsbouw. Bij de opleiding toch is gebleken dat de dienstplichtigen, die bij de artillerie als onbereden worden ingedeeld, dikwerf in lichaamskracht tekort schieten. Mobilisatieslachtolfers. Op door den heer Wijnkoop gestelde vragen, heeft de Minister van Defensie geantwoord De wegens lichaamsgebreken uit den militairen dienst ontslagenen kunnen ge splitst worden in twee groepen: a. zijf, die na dit ontslag gepensiouneerd zijti, omdat die lichaamsgebreken in en door den dienst zijn ontstaan; b. zij> "die ontslagen zijn, hoewel niet is komen vast te staan, "dat de gebreken in en door den dienst zijh veroorzaakt. De eerste groep ontvangt pensioen in gevolge do bepalingen van de Pensioen wet; de tweede groep omvat da z.g. mobilisatieslachtoffers. Omtrent de levensomstandigheden van de personen der eerste groep is geen onderzoek ingesteld, aoodat ondergetee- kende te hunnen aanzien geen inlichtin gen kan geven. Omtrent de tweede groep erkent de on dergeteekende, dat hem bekend is, dat meerderen in zeer moeilijke omstandighe den verkeeren; of zulks altijd een ge volg is van den militairen dienst, is niet te zeggen, omdat onderscheidene facto ren daarvan de oorzaak kunnen zijn. Bevestigend wordt geantwoord op de VTagen 2, 3 en 5, luidende: Is het juist, dat tot op heden nog geen enkele verbetering tot stand is gekomen, ofschoon het nu reeds bijkans een jaar is geleden, dat de Tweede Kamer 's mi nisters ambtsvoorganger te kennen gaf, dat nagegaan diende te worden, in welk opzicht de wet van 13 Mei 1927 (Staats blad nr 1611 dient, te worden gewijzigd Is het juist, dat vele alleszins gewet tigde aanvragen om een schade-uitkeering te bekomen ingevolge de bepalingen van do wet van 13 Mei 1927 (Staatsblad nr 161) door dgn Minister worden afgewe zen onder het motief en den ministeriee- len term „gezien de ter zake ingewonnen ambtsberichten", zonder dat aan betrok kenen, zelfs ook niet op herhaaldelijk ver zoek, mededeeling wordt gedaan, welke norm bij het beoordeelen door de advi seurs van den minister wordt in acht ge nomen en zonder dat voor betrokkenen recht van beroep open staat? Is het juist, dat de minister aan bur gemeesters en besturen van armenraden, die door den minister worden belast met. het uitbetalen van de bedragen, van Rijks wege toegekend aan mohilisatieslachtof- fers ingevolge de wet van 13 Mei 1927 (St.bl. nr 161), een brief heeft gericht, waarin oon. de volgende passage voor komt: „Voorts deel ik u mede, dat aan de mobilisatieslachtoffers, alsmede aan hun weduwe en weezen, steun van Rijkswege wordt verleend, met het doel, dat deze bijzondere steun ten goede komt aan de(n) betiokkene(n) boven dien, welke eventu eel van gemeentewege of door instellin gen van weldadigheid wordt uitgekeerd en ik zal het mitsdien zeer op prijs stel len, indien u in dezen uwe medewerking zult willen verleenen, opdat de steun verlening aan het beoogde doel zal be antwoorden."? In antwoord op andere vragen zegt de Minister: Aan ondergeteekende worden alleen door burgemeesters en besturen van ar menraden advie-zen uitgebracht. Naar de gegrondheid van klachten, over de wijze!, waarop te werk wordt gegaan bij het ver- zamolen van gegevens voor evengenoemf- de adviezen, wordt aan onderzode inger Klachten over inhouding ran den door hurgeilijke of 'kerkelijke armbesturen ver leenden steun zijd door geen der mobili satieslachtoffers zelf geuit. Van Regeeringswege wordt nimmer een mobilisatieslachtoffer op onkiesche wijze behandeld en als bij het verzamelen van de gegevens anders wordt te werk ge gaan, betreurt ondergeteekende dit leven dig. Alvorens wijziging der wet van 13 Mei 1927 (Staatsblad nr 161) te over wegen, wenscht ondergeteekende kennis te nemen van het rapport der commissie, bedoeld ia het op vraag 4 gegeven ant woord. De Utrechische winkeliers sluiten Maandagochtend De Utrechtsche grootwerkgevers in het winkelbedrijf hebben bij onderlinge over eenkomst besloten bun zaken, ingaande 1 Januari 1930, op Maandagmorgen tot 1 uur gesloten te houden, teneinde uitvoe ring te geven aan het werktijdenbesluit, waarin voor het personeel een vrije och tend of middag wordt verlangd. Onduidelijke wetten. Op de agenda van de 28 dezer te Utrecht te houden jaarvergadering an de Unie van Christelijke onderwijzers, kómt een motie voor van de afdeeling Kennemer land, luidende: „De algemeene vergadering, enz., ge hoord de moeilijkheden inzake het bere kenen van salarissen, verzoekt het H.B. bij de regeering aan te dringen op zulk een redactioneele herziening van het Be zoldigingsbesluit, dat het leesbaar wordtl" Het hoofdbestuur zegt in zijn prae-ad- vies zich met de gedachte in deze motie uitgedrukt, geheel te 'kunnen vereenigen. De Holland-lndië-vluchten. Het vierde retourpostvliegtuig is gister morgen om 8 uur van Aleppo vertrokken en om 14.05 te Konstantinopel aangeko men. Overheidspersoneel. Het moderne comité ter behartiging van de algemeene belangen van overheidsper soneel '(A.C.O.P.) is gisteren te 's-Gra- venhage in vergadering bijeen geweest ter bespreking van de situatie, ontstaan na de verwerping van de motie-J. ter Laan, waarin de regeering wordt uitge- noodigd, een herziening van het bezoldi gingsbesluit burgerlijke rijksambtenaren te bevorderen. Besloten werd, de actie voor deze her ziening, welke niet als de vorige aan be perkende bepalingen zal mogen worden gebonden, voort te zetten. De storm en de Zuiderzee-werken. De stormen van de laatste dagen heb ben, naar uit Alkmaar gemeld wordt, aan de Zuiderzeewerken niet de minste scha de veroorzaakt. Met de werkzaamheden voor het afgraven van de dammen om de maalputten van de Wieringermeer kon zelfs geregeld worden voortgegaan, zoodat men daarmee in Januari gereed hoopt te komen. Voor de Zuiderzeewerken waren de stormen van de laatste dagen overi gens niet gevaarlijk, omdat de wind bij voortduring uit het Zuiden of Zuid-Wes ten kwam. De Zuiderzee loopt alleen met een Noordwesterstorm vol en bij dergelij ke stormen hebben de Zuiderzeewerken meer >te verduren. De Tweede Kamer op 20 December met Kerstreces. Naar men verneemt ligt het in het voornemen om na de Kamervergadering van Vrijdag 20 December a.s. het Kerst- recès van de Tweede Kamer te doen ingaan, zoowel met het oog op de omstan digheid dat de Kerstdagen dit jaar mid den in de week vallen, als met het oog op verschillende voorzieningen, welke in het Kamergebouw moeten worden getrof fen, mede ter voorbereiding van de werk zaamheden ter voortzetting van de Haag- sche Conferentie. De staking te Sluiskil. Aan de cokesfabriek alhier zullen weder 80 Coppée-ovens worden gedoofd en bui ten werking gesteld. Toen gisteravond een werkwillige per auto naar huis (te Axel) werd gebracht, hadden de stakers zich in grooten getale nabij zijn woning verzameld. Enkele politiemannen te paard zorgden dat de straat vrij bleef. Toen echter do stakers en de vele nieuwsgierigen wat al te veel opdrongen, werd de omgeving door de politie schoon geveegd. Dit werkte op de omstanders blijkbaar verkeerd. Er werden enkele steenen naar de politie ge worpen, dat tot gevolg had, dat in een hotel een groote ruit werd verbrijzeld. De we,rkwillige kwam ongedeerd bij zijn vrouw en kind thuis. Eigenaardig was, dat, toen de politie vertrok, de rust spoedig was weergekeerd. „Hot Volk" schrijft: De strijd te Sluiskil duurt nog onver anderd voort. De arbeiders staan nog even onwrikbaar als in het begin. Onder de stakers heerscht moed en vertrouwen. Een onderbaas te Axel, die eenige maan den terug was geroyeerd als lid der af deeling met een groot aantal weken schuld en die bij het begin van de staking weer in genade was aangenomen en wien uit- keering werd verleend, zonder dat hij de achterstallige contributie had betaald, laat zich nu door de politie per fabrieksauto naar en van het werk brengen. De arbei ders zijn op hem zeer verbeten. Eveneens wordt druk gepost voor ver schillende zaken vem kruideniers, bak kers, slagare, die er va» verdaaht worde» hun waren af te leveren aan de firma An- theunis, die zich belast met het vervoer per auto naar de werkwilligen in de fa briek. Zoodra een leverancier der werk willigen wordt ontdekt, wordt dat doorge geven en een breede massa reageert daar op, door die winkels te vermijden. Een groot deel der bevolking voelt sympathie voor de stakers en er wordt nog steeds door vele winkeliers 10 pet korting toege staan. De toestanden in verband met deze staking hebben tot gevolg, dat de verhou dingen hoe langer hoe scherper worden. Middelburg Naar wij vernemen is het Bestuur van Nehalennia bezig om pogin gen aan te wenden in samenwerking met enkele stadgemooten en met steun ook van buiten Middelburg, een fonds voor restauratie te stichten, met de bedoeling steun te verleenen bij dan, herbouw der vernielde perceelen. Vlissingen. De eerstvolgende zitting van den gemeenteraad zal niet op den laatsten Vrijdag van December doch op Vrijdag 3 Januari plaats vinden. Goes. Dinsdagavond j.l. hield de Kleine Meisjes vereeniging „Dient Elkander" al hier haar eerste jaarvergadering. De leid sters Mej. Roskes en Mej. Lankester ble ken met de meisjes hard gewerkt te heb ben om dien avond een eenigszins fees telijk karakter te doen dragen. Verschil lende voordrachten, samenspraken en een tableau wisselden elkaar af, terwijl uit de verslagen van de Secretaresse en Pen- ningmeesteresse bleek hoe de avonden van samenkomst nuttig werden besteed. O.a. weiden diverse kleedingstukken voor de Zondagsschool „Maranatha" vervaar digd. Het was een heel gezellige avond, waartoe ook de moeders der meisjesleden waren uitgenoodigd, welke daarvan een dankbaar gebruik hebben gemaakt Den laats-ten tijd werd gedurig bij de politie aangifte gedaan door meis jes en vrouwen, dat zij 's avonds in de meer stille stadsgedeelten waren lastig gevallen door een kerel, die wel geen onzedelijke handelingen pleegde, maar toch door zijn optreden zijn slachtoffers den schrik op het lijf joeg. Thans vernemen wij, dat Dinsdag, als verdacht van deze handelingen, iemand uit Driewegen, door de politie is gearres teerd. Hij is met verschillende dames ge confronteerd, van wie een tweetal hem herkenden. Proces-verbaal is opgemaakt. '«Heer Arendskerke. Terwijl het 'vier jarig zoontje van M. C. IJ. alhier, in de omgeving speelde van de plaats waar men bezig was met de werkzaamheden in verband met de electrificatie, had hij het ongeluk, dat een ijzeren staaf tegen zijn beentje terecht kwam, waardoor dit ge broken werd en Dr v. d. Made heelkun dige hulp moest verleenen. Wolphaartsdijk. Dinsdagavond j.l. hield de afd. van den Ned. Chr. Landarbeiders- bond een openbare vergadering, welke slechts matig was bezocht. De voorzitter P. Luikenaar heette allen welkom en deel de mede, dat van den Burgemeester be richt van verhindering was -ingekomen. Als eerste spreker voerde dhr J. Snoo- dijk het. woord, die sprak over: Waarom georganiseerd en waarom Christelijk ge organiseerd. Spreker deed uitkomen, dat organisatie een eisch is van dezen tijd. Niet het minst ook met bet oog op ver dere uitbreiding der sociale wetgeving, dat eenheid dergenen die den Christus Gods belijden, pok op bet terrein van den arbeid noodzakelijk is, terwijl er voor zulke landarbeiders maar één „organisa tie is, waarin zij thuis .behooren, n.l. in da Nederl. Chr. 'Landarbeidersbond. De tweede spreker, dhr Siemons, hoofd bestuurslid van genoemden bond, sprak over organisatie en sociale wetgeving en stond in het bijzonder stil bij de komen de Ziektewet, die practisch Maart 1930 in werking treedt. Hij wijst op de econo mische voordeden door organisatie te bereiken, en het recht, dat ook den land arbeider is toegezegd in de nieuwe ziekte wet. In de hedrijfsvereenigingen die aan een en ander al3 regel uitvoering zullen geven, zullen de arbeiders als gelijk be- rechtigden tegenover de werkgevers staan. Hij wijst op de roeping en plaats van elk Christelijk arbeider om ;zich aan te sluiten bij de Christelijke vakbeweging door toetreding als lid van den Christe- lijken Landarbeidersbond. Door een drie tal aanwezigen werden nog eenige vragen gesteld, die ten genoege werden beant woord. Door den heer J. Snoodijk werd de vergadering met dankzegging gesloten. Koudekerke. De Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag Pred. 12: la alhier, vierde gisteren haar 38ste jaarvergade ring, met een stampvolle zaal met jeug dige bezoekers en bezoeksters. De vergadering stond onder leiding van den eere-voorzitter Ds C. J. Heij, die in zijn openingswoord er op wees dat de jongeling nog iemand anders is dan een jongmensch, anders zouden alle jongemenschen, dus ook jongedochters, in één vereeniging kunnen samenwerken. Nu heeft de Jongelingsvereen. een eigen taak in het leven. Voorts wees spr. er op, dat die taak ook een einde heeft, men moet komen van jongeling tot man, en dan ook weer mannelijke kracht op alle terreinen van het leven openbaren. Spr. verheugt zich, dat vele jongemen schen zijn opgekomen, maar is wel eenigszins teleurgesteld over de weinige belangstelling van de ouderen. Door den seer, P. de Kam werd een uit voerig gecombineerd verslag uitgebracht, waardoor een goed overzicht werd verkre gen van den arbeid der J. V. op de ge wone vergaderingen. Het bleek, dat een goede aangename samenwerking bestaat onder de leden, die thans 27 in getal zijn. Ds bibliotheek, waarvoor 'a grootere kast was aangeschaft sn di# door d#n biblio thecaris H. Brasser Lz. keurig wordt bij gehouden blijkt 338 nummers te bevatten. De penningm. W. de Witte had ontvangen f 180.09% en uitgegeven f 168.56, zoodat hij in kas had f 11.53%- Het bestaande or gelfonds was niet veel rijker geworden, wat toch wel noodig was, aangezien het orgel bijna niet meer bruikbaar is. Opstellen werden geleverd over „de schep ping" door W. de Schipper en over „Staatsvorm" door J. de Schipper, beide met bespreking. Voorts memorisaties, voordrachten, sa menspraken .felicitaties van den Ring, Knapenvergadering, Herv. J. V. „Bidt en Werkt", Schoolbestuur, Patr. en door de beide bestaande Meisjes vereen. „Het Mosterdzaadje" en „Wees een Zegen". In de drie gehouden pauzen werden ver- verschingen aangeboden. De brand te Middelburg. Eeini vertegenwoordiger van de „Tele graaf" had een onderbond meit den in specteur van bouw- en woningtoezicht, den heer A. de Poorte, die de leiding heeft bij het oprniminigswerk. „Met veer tig man, grootandeels werkloozen, zijn wij Maandagochtend halfacht met het op- ruimingswerk begonnen en u ziet dat er flink gewerkt is", zegt hij. „Vandaag heb ik den eigenaren aange zegd, dat zij hun panden van schuttingen moeten voorzien. Wij zullen van gemeen tewege eveneens afzettingen langs de ver brande ruïnes aanbrengen. Dat de opbouw langen tijd zal vorde ren, laat zich denken, te meer daar de winter voor de deur staat. Een bekend Amsterdamsch expert op verzekeringsgebied, die met vele anderen de schade aan het opnemen was, schatte de schade op 1 tyk millioen. Over het algemeen zijn de gesloten ver zekeringen aan den lagen kant. Ben onderhoud met den Commissaris der Koningin. Ook had de „Tel." een onderhoud met den Commissaris der Koningin, waaraan wij ontleenen: Om tien minuten voor zes begaf ik mij naar het tooneel van den brand en klom naar den zolder van de lunchroom Oos terhuis. Van hier uit kon ik den geweldi gen omvang van den brand goed opne men. Later toen de brand naar net pand der firma De Jager oversloeg, heb ik vanuit de R.K. school, nadat ik met veel moeite door een peuterig dakraampje geklauterd was, een volledig overzicht gekregen van den enormen vuurgloed, die werkelijk angstaanjagend was. Ver schillende malen heb ik daarop de brand weren te Rotterdam en Den Haag opge beld, evenals den minister van Binnen- landsche Zaken, jfar Ruys de Beeren- /brouck. Ook de gemeente Goes heb ik toen verzocht haar spuit te zenden. Te gelijkertijd heb ik het telefoonkantoor ■opdracht gegeven open te blijven tot nadeT aankondiging. Wat is uw indruk van de werkwijze der Middelburgscha brandweer, vroegen wij? Er was niet genoeg orde, was het antwoord op deze vraag en ook het ma terieel was onvoldoende. De slangen war ren zeer gehavend, hoewel ik geloof, dat deze zeer veel te lijden hebben gehad van neerstortende balken, puin enz. In het geheel zou ik willen zeggen, dat uit het voorgevallene een leering is te trekken. Wij hebben een gevoelige les gekregen en nu rijst meteen de vraag, wat zal moeten gebeuren. Dienaangaan de heb ik ook met minister Ruys da Beerenbronok gesproken. Er moet na tuurlijk iets gebeuren. De overheid £al echter zeker ernstig moeten overwegen, welke maatregelen in dit opzicht getrof fen moeten worden. Ik denk hierbij te gelijkertijd aan de andere deelen van mijn provincie, waar evenals hier prachtige gebouwen en belangrijke archieven be rusten. Zoo bijv. te Sluis, Hulst en Zie- rikzee. Het is een vraagstuk, dat ik als interprovinciaal zou willen bestempelen em daarom zal het aanbeveling verdie nen in de toekomst, niet in de naaste toekomst zooals u begrijpen zult, dat, di verse brandweren in overleg met de as surantiemaatschappijen, die vanzelfspre kend veel belang hebben bij deze zaak, op een gunstige wijze zullen komen tot het regelen van deze belangrijke kwestie. Naar aanleiding van dit interview heeft de Commissaris der Koningin aan het Bestuur der Brandweer te Middelburg ge schreven: Het verslag van het onderhoud, hetwelk ik op 10 dezer met een verslaggever van de Telegraaf heb gehad geeft mij aanlei ding U dienaangaande het yolgende me de te deelen. Daargelaten de overige onjuistheden, welke daarin voorkomen, is tot mijn leed wezen niet vermeld, dat ik mijn inlichtin gen heb aangevangen met de opmerking, dat ik vol lof was over de wijze, waarop1 het personeel van elke brandweer, die ter plaatse aanwezig was, dus ook dat van de Middelburgsche brandweer, zich van zijn zware taak heeft gekweten en dat daarbij meerdere malen blijken van moed en durf zijn gegeven. Ik ontken ten stelligste, dat door mij zou zijh beweerd, dat bij 't optreden van Uwe branidweer „geen orde" zou hebben, geheerscht. Wel is door mij betreurd, dat de inrichting van het materiaal van Uwe brandweer mijl niet voldoende zijn toege schenen, om onder omstandigheden, wel ke zich 1.1. Zaterdagavond voordeden, op afdoende wijze te kunnen ingrijpen. Ik stel er prijs op dit mede te deelen, opdat U niet zoudt meenen, dat ik een minder gunstigen indruk omtrent het per soneel van Uwe brandweer heb verkret- gpn. Hat tegendeel is hat geval. De nieuwe burgemeester van Veere, dhr H. DRONKERS. Gaarne breng ik het personeel van Uwe brandweer hulde voor zijn onvermoeid krachtdadig optreden. Niettegenstaande de afgeloopen nacht reeds de vijfde was na het uitbreken van den hevigen brand, .moest de brandwacht nog handelend optreden en onder het puin van den winkel van de firma Wiener brandende wollen stoffen blusscben. He denmorgen om half acht rukte de brand wacht in, doch moest om 9 uur worden terug geroepen, omdat weder in de ruine van het Grandhotel vuur was waargeno men. Op het terrein der firma De Jager wer den heden door het personeel van Lips brandkas ton voor den dag gehaald, die den vuurgloed goed hadden doorstaan, firma schijnt spoedig te willen gaan bou wen, want zij' liet met kracht beginnen aan 't weghalen van 'tpuin. De fa. Simon do Wit kon heden haar winkel openen, al is 'tpand overigens nog een ruïne, terwijl ook dhr Brakman, al is' 't achter geblin deerde ramén, zijn klanten kon bedienen. Het rijverkeer is nog gestremd en voet gangers mogen niet blijven staan. Naar wij vernemen is het gemeentebe stuur paraat om bij herbouw te trach ten te waken tegen schending van het stadsbeeld. Toen Dinsdagavond de Bergen op Zoom sche brandweer werd gehuldigd, zonden bewoners van de ,L. Delft een telegram', om nogmaals dank te brengen voor de ■groote hulp. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Echteld, A. Hoogendijk te Eist. Te Kats, M. Hansen, cand. te Utrecht. Aangenomen naar Ilpendam, C. A. van Wijngaarden te Buurse. Bedankt voor Reeuwijk, J. Bakker, cand. te Benschop. (U.) Geref. Kerken. Tweetal te Assen ,(vac.-H. W. Laman) B. Bouma te Dirkshom en J. v. d. Ment- len te Soest. Aangenomen naar Kralingen, F. A- den Boeft te Amersfoort. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Paterson (Amerika) R. Kok te Gouda. St. Laurens. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk is herkozen de heer A. Abra hams© Sz. en inplaats van den heer A. Wattel, die zich niet moer beschikbaar stelde is tot diaken gekozen de heer H. Ilillebrand. Beroepbaar. De heer K. A. Scheeres, te IJmuiden, cand. van de Vrije Universiteit, is door de classis Haarlem beroepbaar verklaard in de Geref. Ker ken. B,er oepings werk. Te Jaarsveld zaj binnen korten tijd met het beroepen van een predikant bij de Ned. Herv. Gem. ©em aanvang gemaakt kunnen worden, wijl besloten is aan den aanslag van den Raad' vapi Beheer te voldoen. Kerkelijk© verkiezingen.Bij de gisteren gehouden herstemming voor leden van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk te Amsterdam werden uitgebracht 8248 geldige stemmen. Hiervan kregen de camdidaten van de „Vriendenkring" (confessioneel) 4762 stemmen en die van „Het Evangelie" (ethisch) 3486 stemmen, zoodat de confessioneele candidaten gei- kazen zijn. BfW—1 Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Serooskerke ,(W.) mej. G. Vroon, tijdelijk te Middelburg (U. L. O.- school, Heerengracht.) Bioslaagd voor machinisten-examen diploma B, dhr D. Mimderhoud te Vlis singen. Geslaagd voor oxarnen Staathuis houdkunde en Statistiek en M.O'. Staats- ijnrichting de heer B. N, Kruithof ta ümswmt,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2