Buitenland. Binnenland Uit de Provincie. breede etra&t en op h»t pand van de fir ma de Jager geworpen, dat onmiddellijk vlam vatte. De wel goed. functioneerende, maar wat capaciteit en waterdruk be treft te kort schietende Middelburgsche brandweer, geholpen door die van de om liggende plaatsen kon tegen de geweldige vuurzee weinig uitrichten. De spiksplinternieuwe motorspuit van Bergen op Zoom, die nog niet gebruikt was, was reeds om kwart over achten van haar standplaats vertrokken en ar riveerde om tien uur op de plek des on- heils. Zij betrok de standplaats bij de Houtkade. Precies om tien uur richtte deze kranige brandweer de stralen der prachtig werkende motorspuit op het ge weldige vuurgevaarte van het Grand Ho tel. Dit hebben de mannen volgehouden tot Zondagmiddag twaalf uur. Bij het pand van Gebr. Kaan werkten met man en macht de Vlissingsche spuitgasten en slaagden er op hun beurt in, het vuur hier tot dit gebouw te beperken. Begrijpelijkerwijze sloeg een geweldige menschenmassa, die al vroeg op de been was gekomen, 'het schouwspel gade. Po litie, rijksveldwacht en marechaussee, ge holpen door padvinders, hadden voor een behoorlijke afzetting gezorgd, hetgeen, waar de oppervlakte welke door den brand was aangetast ongeveer 5000 vierkante Meter bedroeg, nog geen gemakkelijke taak was. Om halfdrie arriveerde de brandweer uit Rotterdam met een volledig bemande motorspuit. Nauwelijks aangekomen sloe gen deze brandweerlieden aan de Hout kade 800 meter slang aan en legden deze uit naar het meest 'bedreigde punt, n.l. de achterzijde van de R. K. school, waaraan het pand van de firma De Jager grenst. Korten tijd later was het gevaar op deze plek zoo goed als bezworen, ook door het verdienstelijk werk van de Koudekerksche brandweer. Een tweede slang brachten de Rotterdammers aan de achterzijde van de Fransche Bazar, waar ook spoedig het gevaar geweken was. Wat de directeur van de Fransche Bazar vertelde. De directeur van de Fransche Bazar, de heer Jac. A. Scheffer, vertelde het vol gende.' Te ongeveer half vijf, het kan ook kwart over vieren geweest zijn, had ik op mijn privé-kantoor hezoek. Plotseling kwam een der dames, die in mijn zaak werkzaam zijn, de tweede étage opvliegen en stormde mijn kamer binnen onder den uitroep: „Er is brand op zolder, mijnbeer!" Ik be gaf mij aanstonds naar boven en bemerk te, dat het licht niet functioneerde. Ik liep echter door, maar nauwelijks boven werd ik door den dichten rook genood zaakt terug te keeren. Onder aan de trap kwam ik reeds den inspecteur van politie den heer Avink tegen en deelde hem de toedracht der zaak mede. De inspecteur had in de Lange Delft loopende reeds on raad bemerkt, had zijn agenten opgebeld en was na deze waarschuwing p. telefoon gegeven te hebben naar binnen geloopen. Voor de tweede maal, thans geassisteerd door twee agenten, probeerde ik den zol der te bereiken, maar tevergeefs. Toen zijn mijn vrouw en elfjarige zoon, alsmede de acht dames, die in mijn zaak werken, door den rook gedwongen, naar buiten gevlucht. Reeds sedert enkele dagen function- neerde het electrisch licht niet zooals het behoorde. Zaterdag waren eenige electri- ciens reeds bezig geweest de noodige her stellingen aan te brengen. Er moet wel kortsluiting hebben plaats gevonden en daar, wegens de afgeloopen Sinterklaas- drukte een groote hoeveelheid stroo, car ton en emballage aanwezig was, heeft het vuur hierin dadelijk gretig voedsel gevon den. Jammer is dat ook een bedrag van f 400, toebehoorende aan het personeel, dat in een houten doos geborgen was, ver loren is gegaan. Ik heb nog getracht de doos te redden, maar het ging niet meer. De meeninB van den burgemeester. De burgemeester, de heer Dumon Tak was dankbaar aan allen, die hulp ver leend hebben. 'Het is de grootste brand, die zijn gemeente ooit geteisterd heeft Het was verschrikkelijk om aan (e zien en er was weinig tegen het vuur un le richten. Daarvoor was het te geweldig. Om een enkel voorbeeld te noemen: Op de Rouaansche kade, een zevenhonderd meter van het eigenlijke terra n va n den brand, kwamen vonken neer en stichtten een nieuwen brand, die gelukkig spoedig bedwongen kon worden. Jammer vond de burgemeester, dat bijna iedere gemeente lijke brandweer in Zeeland er oen eigen diameter slang op nahoudt. Dit bad lot gevolg, dat b.v. de slangen v-ir de Vlis singsche brandweer niet op de Middel burgsche aangekoppeld konden worden. Het zal aanbeveling verdienen in dit op zicht meer eenheid te betiacileu De ge weldige omvang van den brand in aan merking genomen, is alles den burgemees ter nog zeer meegevallen, wan:, zoo zeide bij, dooden vallen er niet te betreuren, en dat is toch maar het voornaamste. Ge wond werd alleen een man, waarsc'ujn- lij'k genaamd van Dels, die een vallenden steen op het hoofd kreeg en moest Worden weggedragen. Zijn toestand was gunstig. Ook werd een marinier uit Vlissingen bij bet inslaan van een ruit licht gewond. Na verbonden te zijn kon hij huiswaarts kee ren. Gisteren arriveerdo om 12.14 uur do minister-president jhr Ruys de Beeren- brouc'k, vergezeld van jhr Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland, die met den 'burgemeester van Middelburg een bezoek bracht aan het terrein van den romp. Da spuitan van Breda en Den Haag ar riveerden gisterenmorgen om 6 uur doch hebben geen dienst meer gedaan. Die van Bergen op Zoom vertrok om half twee; de Rotterdammers waren om 12 uur reeds ingerukt. De burgemeester van Middelburg ver klaarde nog, dat de brandweer van Mid delburg zeker niet minder goed geoutil leerd is dan in andere plaatsen van on geveer gelijke grootte. Maar hier waren alle omstandigheden wel tegen. In de eer ste plaats de razende storm, die het vuur voor zich uit joeg en dan is het gebouw van de Fransche Bazar ook allerminst geschikt om er een brand spoedig mees ter te worden. Het trekt als een schoor steen, waardoor het vuur zich zoo spoe dig kon uitbreiden. Dan moet men wel beschikken over het brandweermaterieel van een stad als Amsterdam of Rotterdam om een zoo spoedig om zich heen grijpen- den brand met succes te kunnen bestrij den. Buitendien was het noodig om ver schillende gebouwen, vooral de abdijge bouwen, te beschermen tegen de vonken die overal rondvlogen en ook biervoor wa ren tal van menschen en matrieel noodig. De brandweer hier beschikt over twee heel goede motorspuiten en een aantal handspuiten. De motorspuiten onttrekken uiteraard heel veel water aan de water leiding, waardoor de handspuiten al da delijk zooveel minder capaciteit krijgen. De burgemeester deelde verder nog het een en ander mede over de drie gevallen van verwonding, die waren voorgekomen. Een bediende, 'die een buis was binnen gegaan, om te trachten het e'en en ander te redden, kreeg een steen op het hoofd. Een matroos, dien men toegeroepen had, dat er nog kinderen in een bepaald huis waren, sloeg een ruit in en bekwam daar door verwondingen aan den pols. Later bleek, dat er geen kinderen in bet huis waren. Een marinier was behulpzaam bij het blusscbingswerk en bekwam een bloe dige verwonding. Minister Ruys beeft zich bij een ge sprek over de samenwerking op brand- weergebied tusscben bijeen gelegen plaat sen uitgelaten voor een zoo goed mogelijk overleg. Hij sprak de hoop uit, dat hij uit Middelburg zou terug keeren met eeni ge leering op dat gebied. Zondagavond omstreeks zes uur is we derom 'brand uitgebroken in het perceel van Simon de Wit. Aan dit gebouw grenst de R. K. school Men heeft dit gebouw echter opnieuw kunnen behouden. De wind deed er echter geen goed aan. De brandweer uit Vlissingen en Middelburg verrichten thans het nablusschingswerk. De schade valt nog niet te 'begroeten, maar men vermoedt, dat deze zeker meer dan een millioen bedraagt. De gewonden. Van de drie gewonden, waaronder een marinier, is vooral de heer Deïst ernstig getroffen door een vallenden steen op zijn hoofd, terwijl een ander door een vallen den balk op zijn lichaam werd getroffen, en eveneens zeer zware verwondingen be kwam. Deelneming van Vlissingen. Het gemeentebestuur van 'Vlissingen heeft een schrijven gericht aan dat van Middelburg om 'hartelijke deelneming te te betuigen met de ram;p die de gemeente bij den geweldigen brand heeft getroffen. Wij Zeeuwen aldus het Vlissingsche Gemeentebestuur zijn trofsch op onze mooie hoofdstad en deelen in h<jt onher stelbare verlies dat haar heeft getroffen. De fraaie huizenrij in de Lange Delft was ons lief. Geen moderne architectuur kan 'deze huizen die aan vervloden groot heid herinneren, vervangen. De gevel van het Grond-Hotel. Nader wordt ons nog uit Middelburg gemold: Op dit oogenblik is men bezig den gevel van het Grand Hotel omver te halen. Hij valt bijna vanzelf uiteen. Om ongelukken, te voorkomen is het noodig dat de prachtige gevel wordt afgebroken. Een ooggetuige schrijft ons nog: De geweldige vuurzee bood een prach- tigea aanblik. Het was angstig, omte zien hoe de loeiende vlammen steeds meer om zich heengrepen terwijl het was of een regen van vuur op de omgeving) neerdaalde. En de indruk werd sterker als weer een gedeelte van een der bran dende perceelen met donderend geraas naar beneden stortte. 'tWas een zeldzaam schouwspel. Men denke zich in een vreeselljken sneeuw storm, maar dan inplaats van sneeuw vlokken, groote vonken, gemengd met brandende stukjes hout of ander mate riaal. Geen wonder, dat velen met een angstig hart den nacht tegen gingen. Elk oogenblik kon toch tengevolge van het ronddwarrelende vuur opnieuw eeu brand uitbreken. STORM, OVERSTROOMINGEN EN SCHIPBREUKEN. De hevige storm houdt nog steeds in Engeland aan en voortdurend worden nieuwe berichten ontvangen van stoom schepen, die in nood verkeeren. De lijst van scheepsongelukkan' van de laatste dagen is reeds zeer groot. Bij Beachy Head zijn een stoomschip en een schoener gezonken. De bemanningen wer den gered. Een Fransch stoomschip met 19 man verkeert in de bocht van Mount in nood. Aan de kust van Dover is een wrak aan land gedreven; de bemanning werd ge red. Van het Spaansclie stoomschip', dat zich aan da kust bij Cromer bevindt zijn noodsignalen opgevangen, evenals van bet stoomschip „Andalucia Star" van de Blue Star Line, dat 12.836 ton meet en met een beschadigd roer in het Ka naal hulpeloos ronddrijft. Later is het te Falmouth binnengeloop en. Voorts zijn van onbekende schepen die zich ondeveer vijftig K.M van Berry- Head bevinden, S. O. S. oproepen ont vangen. Bij Grimsby is een sleepboot vergaan. Bij de Scilly-eilanden zijn twee wind- s'tooten van 108 mijl por uur waargeno men, wat de absoluut grootste windsnel heid is sinds de meteorologische aantee- keningen dagelijks gemaakt worden. Bij Falmouth was het slechts weinig min der stormachtig met 103 en 105 mijl per uur. Het stoomschip Radius van 2300 ton, op weg naar Cardiff, is vlak onder de kust van Devonshire omgeslagen en de geheele bemanning van 20 tot 25 kop pen is verdronken. Van het strand af zag men het ongeluk gebeuren, en de reddingsboot uit Appledore heeft zelfs zee gekozen, maar het was door de mie- tershooge golven onmogelijk het schip te bereiken, dat trouwens binnen een kwar tier verdwenen was. Te Folkestone is de bliksem in een juist door do leerlingen verlaten school geslagen. Hij heeft brand aan het dak veroorzaakt. Rij Hastings is een visscher door den wind te water gegooid en ver dronken. De Theems tusschen Windsor en Ted- dington is 15 c.M. gestegen en de lager gelegen deelen langs de rivier staan over groote uitgestrektheden1 blank. Voor Lon den bestaat nog geen overstroomingsger vaar. Tengevolge van den storm zijn verschei dene diensten tusschen Engeland en bet vasteland tot nader order stopgezet. Op de Mersey is het scheepvaartverkeer stopge zet. Elk uur komen berichten binnen van schepen, die- schipbreuk hebben geleden. In vele gevallen kon men de bemanningen redden 3 i Te Eastbourne is een vrouw gedood en andere gewond. Zij kwamen onder bet puin van een muur die omwoei. Hier en daar zijn voetgangers door den wind tegen rijdende auto's geworpen. Te Londen zijn vele ruiten ingewaaid en telefoonlijnen naar boneden gekomen. Sommige wegen in de voorsteden wa ren overstroomd, o.a. te Wembley, waar het water zoo hoog stond, dat het ver keer werd gestremd. De hevige stormen van de laatste da gen hebben ook aan de Fransche west- en noordwestkust groote schade aangericht. Te Brest zijn de stra ten van geheele wijken met dakpannen bezaaid. Talrijke schoorsteenen stortten in. Het aantal schepen dat in de haven ge zonken is, is nog niet bekend. Alle te lefoonlijnen rondom de stad werden ver nield, zoodat Brest reeds, sedert 48 uur zonder telefoonverbinding met het overige Frankrijk is Ook te Cherbourg beeft de storm hevig gewoed. Het tramverkeer moest stopgezet worden. In de Spaansclie provincie Pontevedra. zijn de rivieren tengevolge van een wolk breuk buiten bun oevers getreden. Ver scheidene huizen ijl de stad zij'n ingestort, doch menschenlevens zijn gelukkig niet te betreuren. Ook uit Bilbao wordt zeer groote stormschade gemeld, waarvan het bedrag nog niet te schatten .valt. Honder den schoorsteenen zijn ingestort of kwa men naar beneden. Doordat verschillende hpogspanningsleidingen vernield werden en op de daken der huizen terecht kwa men, ontstond kortsluiting, wat eenige malen een groote brand tengevolge had. Uit België wordt gemeld: Sedert Donderdag woedt een felle storm over heel België, die reeds veel schade veroorzaakt heeft. Tengevolge van den zwaren regenval, zij'n Maas en Sambre op vele plaatsen buiten haar oevers getre den. De scheepvaart op de Sambre moest geheel stopgezet worden. De door den wind afgerukte schoorsteenen en steigers zijn niet te tellen. In de groote steden zijn lieele wijken van telefoonverbinding verstoken. Te Gent, in de voorstad Sint Amands- berg, woei een in aanbouw zijnd "huis omver. Drie arbeiders ploften van een hoogte van verscheidene meters naar be neden; een hunner werd stervend opge nomen. i Te Aalst stortte eveneens een steiger in, waarbij vier arbeiders verwondingen op liepen. In do omstreken van Dendermonde wordt weer een. overstrooming gevreesd De bevolking heeft voorzorgen genomen, teneinde op het eerste teeken naar hoo- gar gelegen plaatsen de wijk te kunnen nemen. i Op bet grootste deel van de Maas was de scheepvaart gestremd. Ook op de Schelde ondervond do binnenvaart veel hinder van den storm. Tal van kolders te Dinant en omge ving zijn onder water geloopen. De toestand is weliswaar nog niet cri- tiefc, doch hij zou in een ware overstroo- mingsramp kunnen veranderen, indien het nog gedurende enkele dagen zou regenen en de orkaan, die nu al 24 uur woedt, zou aanhouden. De kracht van het water zou dan, vreest men, zoodanig stijgen, dat verscheiden dijken niet langer wieerstand kunnen bieden. Ook in Duitschland stormt "het. Op de Elba en de Noordzee spookt het gewel dig. Door het meteorologisch station te Hamburg werd een springvloed aange kondigd, die tot li/a tot 2 meter hoven gewoon hoogwaterpeil zou kunnen gaan. De gebroeders Sklarek voor de commissie van onderzoek. Willy Sklarek verklaarde tegenover do commissie van onderzoek o.a. het vol gende: Het is treurig, dat geen der hee- ren van de magistraat tot dusver den moed heeft gehad de waarheid te zeggen. Allen, de eerste burgemeester, de ge meente-ontvanger Dr Lange en alle an deren waren op de hoogte van al onze contracten, zij waren bekend met de schal de, die de stad Berlijn daardoor leed. Ik zal deze bewering in het proces door getuigenverklaringen onder eed» doen bewijzen. Nu zijn de beeren allen bang. Zij meo- nen gratis costuums te hebben gekregen. Daar is nierts van waar (met stemverhef fing): Wij hebben nimmer getracht een ambtenaar om te koopen of tot onregel matigheden te verleiden. Wij zijn geen bedriegers. Als de stad niet de dwaas heid bad begaan bet failissement aan te vragen, zou de magistraat niets hebben verloren. Ook thans nog bieden de activa volkomen dekking. De meeste beeren zijn te laf de waar heid te zeggen, maar ik verklaar, dat al len met ons bevriend waren. Nu willen zij ons niet meer kennen. Alle beeren hebben onze contracten doorgelezen, er bestonden daaromtrent geen geheimen. Den eersten burgemeester wil ik noch bezwaren, noch ontlasten. Ik heb hem slechts eenmaal gezien en kort gespro ken. Nadat get. nog over andere 'kwesties had uitgeweid en enkele vragen had be antwoord, hield de commissie een bespre king met gesloten deuren. Na afloop daar van deelde de voorzitter mede, dat de commissie tot de opvatting was gekomen, dat, gezien bet verloop der verhooren der laatste getuigen, niet de waarschijnlijkheid bestaat, dat men nader tot de waarheid komt. Het heeft derhalve geen doei de verhooren voort te zetten. Financieel schandaal in Frankrijk. Drie directeuren van een steenkolen- maatschappij, alsmede de bankier, zijn te Parijs gearresteerd. Zij worden ervan beschuldigd, de aan- deelen der maatschappij een fictieven beurskoers te hebben gegeven. Het publiek zou voor 300 millioen zijn opgelicht. De staking In Griekenland. De toestand in de transportstaking blijft dezelfde. Het verkeer wordt beter. Yenizelos heeft een delegatie der spoor wegmannen ontvangen. De regeering deel de mede, dat zoover de eischen rechtvaar dig zijn, zij zullen ingewilligd worden. Betooging van gebrekkigen en vermink ten te Brussel. Zaterdag tegen den avond is in den piassenden regen in het centrum van Brussel een betooging van gebrekkigen en verminkten gehouden. Voorop werd een spandoek gedragen met de woorden: Wij eischen werk. Doel van deze demon stratie was de aandacht te vestigen op 'tfeit, dat de ongeveer een jaar geleden door het parlement aangenomen wet tot hulpverleening aan de gebrekkigen en verminkten nog niet in toepassing is getreden en de voorgestelde vergoedingen veel te gering worden geacht, vooral ten gevolge van de aanhoudende stijging der kosten van levensonderhoud. Het kanaal Antwerpenvaart van TernSuzen. Volgens mededeeling door een lid der Gedeputeerde Staten in den provincie raad Oost-Vlaanderen gedaan, zal het ont worpen kanaal tusschen Antwerpen en de Vaart van Terneuzen, even benoor den Gent, in plaats van voor binnen schepen van 1400 ton, volgens een nieuw plan, waarvan de uitvoering verzekerd zou zijn, voor binnenschepen van 2000 ton bevaarbaar worden gemaakt. Korte berichten. Gisteren werden bij twee mijnonge lukken in Spanje acht personen gedood drie zwaar gewond. Naar Reuter uit New York meldt, gelooft men daar, dat de zaken in de Wallstreet de kerstpremies voor hun kan toorpersoneel dit jaar belangrijk zullen verlagen tengevolge van de jongste beurs krach. De oudste bankiershuizen zouden hun gebruikelijke gratificaties handhaven, maar de anderen zouden deze, naar men gelooft, met 50 pot verlagen. Het Poolsche kabinet-Switalski is afgetreden. Terwijl Vrijdag jl. onverwacht een onderzoek werd ingesteld in de kas van een filiaal der Bank van Noorwegen, was plotseling de kassier Paulsen uit het bankgebouw verdwenen. Het onderzoek wees uit, dat er een tekort was van 125.000 kr. Men is er nog niet in geslaagd den kassier te arresteeren. De berichten van de booten, belast met het herstellen van de kabels, die be schadigd zijn bij de zeebeving van 18 No vember jl. wijzen er op, dat de bedding van den Noordelijken Atlantiscben Oceaan wijzigingen heeft ondergaan door dit na tuurverschijnsel. Te Chicago is opnieuw een bom ont ploft, waardoor een gebouw van vier ver diepingen werd verwoest. Twintig per sonen worden daarbij ernstig gowond. De aangerichte sohade wordt op 250,000 dol lar geraamd. De Holland-lndië vluchten. Het 7e postvliegtuig op weg naar Ned. Indië, is Zaterdagochtend 8.40 van Alla habad vertrokken en 10.55 te Calcutta gearriveerd. Het is vertrokken van daar 12.10 uur en kwam 15.15 uur te Akiab aan. Het vierde postvliegtuig is Zaterdag ochtend 6.10 uur uit Akiab vertrokken en om 9.30 uur in Calcutta geland; is van daar na een oponthoud van 75 minuten weer vertrokken en te 15.35 uur te Alla habad gearriveerd, zoodat het zevende postvliegtuig en bet vierde retourvlieg tuig elkaar in de nabijheid van Calcutta gepasseerd zijn. Middenstandsbedrijfsvereeniging. Men schrijft ons: Blijkens het besluit van den Minister van Arbeid, H. en N., is de Middcnstands- bedrijfsvereeniging, opgericht door de Vereeniging van den Chr. Handeldrijven- den en Industriëelen Middenstand in sa menwerking met het Chr. Nationaal Vak verbond, erkend als een volwaardige Be- drijfsvereeninging tot uitvoering der Ziek tewet. De Minister overwoog daarbij dat inge volge art. 91 lid 1 der Ziektewet deze bedrijfsvereeninging er een is in den zin der wet, opgericht door een naar het oordeel van genoemden Minister alge meen erkende centrale organisatie of daarbij aangesloten vereeniging van werkgevers en een of meer naar het oor deel van genoemden Minister algemeen erkende vakcentrale of daarbij aangeslo ten vereenigingen van arbeiders. Voor degenen, die tot nu toe beweer den, dat de Chr. Middenstandsvereeni- ging niet zou gelden als een erkende werkgeverscentrale blijkt dus uit boven staande genoegzaam, dat deze opvatting onjuist was. Een groote voldoening voor de Vereeniging, die de eer heeft de eer ste volwaardige bedrijfsvereeninging te hebben opgericht. Een gemeente in linanciëelen nood. De gemeenteraad van Rucphen en Sprun- del in Noord-Brabant heeft Zaterdag ver gaderd over den precairen financiëelen toestand waarin de gemeente thans ver keert. Gedep. Staten van Noord-Bra bant hebben de gemeentebegrooting voor 1930, waarop een tekort is van f 11.000, niet goedgekeurd. Zij meenden, dat een gemeente, die f 11.000 tekort heeft geen subsidies moet geven of anders belas tingen moet verhoogen. De raad achtte het onmogelijk, de enkele subsidies, die nog gegeven worden, in te trekken. Deze betreffen voornamelijk de ziekenverple ging en de armenzorg. Belastingverhoo- ging was eveneens onmogelijk, aangezien de grens reeds lang bereikt is. Slechts weinige draagkrachtigen zijn er in de gemeente en velen zijn weggegaan om aan den greep van den fiscus te ontko men. Een der raadsleden merkte op, dat het Rijk en de provincie herhaaldelijk krach- tigen steun hebben toegezegd, doch tot nu toe verzuimden die belofte in te los sen. Met algemeene stemmen besloot de raad op voorstel van wethouder Wy- nings, een verzoek in dien geest aan Rijk en Provincie te doen. Mocht de raad daarbij geen baat vinden, dan zoo besloot hij tevens unaniem zal de geheele raad en bloc ontslag nemen, af wijzende iedere verantwoordelijkheid voor de mogelijke gevolgen. Een der raadsleden sprak als zijn over tuiging uit, dat het onmogelijk zal zijn steeds op steun te blijven aandringen, terwijl dit toch in de toekomst ieder jaar noodig zal zijn. Hij meende derhalve, dat het het beste ware, de gemeente op te heffen en onder te brengen onder de aangrenzende gemeenten Roosendaal, Etten, Hoeven en Oudenbosch. Een 11.000 tons dok verongelukt. Het 11.000 ton metende droogdok, dat jbestemd was voor do Rotterdamsche droogdokenaatschappij eb dat van Ham burg op weg was naar Rotterdam, is Zaterdagmorgen om tien uur op de Noord zee gebroken, gekapseisd en gezonken. Tweie van de opvarenden zijn verdronken. Om tien uur Zaterdagmorgen bevond de sleep1 zich oip 54' 26 Noorderbreedte en 4' 32 Oosterlengte, dit is op ongeveer 70 mijl N.N.W. van 'Terschelling. Zee en wind hadden den sleep dus een heel eind uit den koers gedreven. Er stonld een zware storm uit bet "Zuid-Westen en er ging een zware zee. Wat er toen precies is gebeurd is nog niet bekend, maar plotseling schijnt het dok gebroken te zijn; de opvarenden van de sleepi- booten zagen het dok kapseizen en snel zihken. i 1 Terstond wérden pogingen in het werk gesteld om de tien runners, die zich aan boord van het dok bevonden, te red den. Door het noodweer was dit een heel zware taak. Acht runners konden levend worden opgepikt; de beide ande ren bleken reeds te zijh 'overleden. Da lijken zijn geborgen en bevinden zich aan boord van dé Humiber. De slachtof fers zijn de 56-jarigie P. v. d. Sluys en do 53-jarige A. van peuren, beiden uit Maassluis. Maar men verder meedeelde, moeten enkele leden mn de bemanning van de Humber bij de pogingen tot red ding van de tien runners zijn gewand. Goes. Vrijdag a.fl. vergadert do Gemeen- tnecntorancL Punten van behandeling:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2