DE ZEEUW Gemengd Nieuws. TWEEDE BLAD. Sta ten-Generaal. ONDER VERDENKING. FEUILLETON woordelijkheid voor het opvoeden van kinderen wordt van zich afgeschoven. De heer Oud, V. D., heeft het vooral toegejuicht, dat de uitvoering der Ziekte wet zou worden gelegd in handen van volwaardige bedrijfsorganisaties. Daar naast zijn echter ook andere organisaties, die reeds bestaan en die goed zijn. Dezen heeft men niet de bestaansmogelijkheid willen afsnijden, Voor haar heeft men een overgangsmaatregel getroffen, waarbij werden toegelaten vereenigingen, die op 1 Juli 1929 bestonden. Aan dezen ove gangsmaatregel geeft de heer Kortenhori.t nu de uitlegging ,dat op dien datum alles moet zijn aangepast aan de wet. Dit echter is onjuist. De erkenning wordt aan deze organisaties telkens voor ten hoogste 5 jaar verleend, hetgeen de con trole op deze vereenigingen mogelijk maakt. Wat de ouderdomsvoorziening betreft erkent spr., dat een verzekering hooger staat dan een bijdrage zonder meer uit de Staatskas. Een verzekering kan echter geen algemeene voorziening brengen. Spr. heeft tegen den Minister dit be zwaar, dat hij de 40.000 menschen, die geen itkeering krijgen, laat wachten tot 1932, niet omdat hij hen niet los kan maken uit de algemeene regeling, maar omdat de Minister van Financiën niet eerder geld beschikbaar stelt. De heer D r Vos, V. B., sluit zich ter zake van de bedrijfsvereenigingen volgens de Ziektewet aan bij den heer Oud. Ove rigens wenscht spr. onze sociale verzeke ring te herzien op de basis der Ziekte wet. Spr. bepleit de unificatie en veen- voudiging der sociale verzekering. Ook voor de onvolwaardige arbeids krachten is een verzekeringssysteem noodig. Verder moet er een centrale me dische Rijksdienst zijn. De vergadering wordt te 4.10 verdaagd tot Vrijdag 2 uur. Faillissementaangevraagd De Nutsspaarbank te Gorredijk beeft bet faillissement aangevraagd van den pen ningmeester van de Spaarbank te Gorre dijk, in welks kas een tekort is geconsta teerd van bijna f 150.000. Op verzoek van bet bestuur is, naar de Tel. meldt, momenteel bet Nederlandscb Bureau van Nutsspaarbanken belast met de controle. Hoewel het onderzoek nog niet geëindigd is, is bet bestuur overtuigd, dat de spaargelden veilig zijn en de bank kan worden behouden. De bank is 50 jaar geleden opgericht met een kapi taal van f 250.000. Zij is evenwel niet aan gesloten bij den Bond van Spaarbanken of bij het Nederlandscb Bureau. De pen ningmeester B., die thans verpleegd wordt in het ziekenhuis te Groningen, volgde ongeveer 25 jaar geleden zijn overleden vader op. Hij genoot algemeen veel ver trouwen en stond als zeer solide bekend. De geheele zaak baart groot opzien. Met gelden hunner cliën ten gespeculeerd. Na een bedrag van 155.000 mark aan deposito- en wis selgelden ten nadeele hunner cliënten te hebben verduisterd, hebben de beide di recteuren van de oude bankzaak en com missionairsfirma Gebr. Herrmann te Frija (D.), Frans en Paul Herrmann, zich bij de justitie vrijwillig aangemeld. Zij heb ben den rechter-commissaris medegedeeld dat zij de verduisterde gelden door'beurs speculaties verloren hadden. Tal van land bouwers en kleine spaarders zijn intus- sehen de dupe van deze manipulatie ge worden. Kinderverlamming. Te Roer mond, waar geruimen tijd niets meer van kinderverlamming werd gehoord, heeft zich gisteren weer een nieuw geval voor gedaan bij een éénjarig kind. 17-jarige dievegge op hee- te r d a. a d betrapt. In een winkel te Haarlem merkte Dinsdagavond een dame plotseling, dat ze haar portemonnaie, in houdende f 20, kwijt was. Het had haar aandacht getrokken, dat tevoren eenige malen een naar schatting 17-jarig meisje om haar heen gedraaid had. Eenige ©ogenblikken later ontdekte zij dit meisje in den winkel. Zij' greep haar beet en vond in haar hand de por temonnaie terug. De jeugdige dievegge rukte zich echter los en wist te ontkomen. De politie onderzoekt de zaak. Inbrekers. Op een avond in het begin van deze week werd een van de politiebureaux te Rotterdam opgebeld. Een straat in de afdeeling verzocht dringend assistentie, want er waren inbrekers in een woning. De politietroepen werden ge mobiliseerd en gezien het reeds ver ge vorderde uur van den dag wist men één inspecteur en één .agent te requiree- ren, zoodat nog één politieman de wacht kon bewaken. Zoo vlug de beenen bet toelieten, begaven de inspecteur en zijn man zich naar de plaats des onheils en daar vonden ze in de straat reeds een verontrust groepje menschen, rondom de juffrouw van de _2e étage, die angst aanjagende verhalen, deed over de wijze, waarop de onverlaten in haar huis had den huisgehouden. De heele boel lag over hoop En ze waren er nog. Ze had het zelf gezien. Er zat een kapotte sleutel in de deur. Inmiddels arriveerde de buurvrouw van de eerste 'étage met de "door haar in winkels en café's uit de buurt opgeroe pen hulptroepen. De inspecteur en zijn man begaven zich naar boven, na met eenige koelbloe dige woorden de menschen te hebben gerustgesteld. Ze betraden de woning en waarlijk, daar was raar buis gehouden. Kasten en laden stonden open door heel de kamer, op stoelen en tafels lag linnen goed. Alles wees er op, dat bier iemand bezig was geweest om iets van zijn gading te zoeken. Inbrekers vond men niet. De politiemannen begonnen een. buis- zoeking. De verbouwereerde vrouw keek toe op den drempel. Men zocht naar spo ren van het misdrijf. In de deur zat een kapotte sleutel. Men zocht verder en vond toen een briefje, waarin de echtgenoot zijn vrouw mededeelde, dat hij moeite had gedaan in de woning te komen en daarbij den sleutel had gebroken. De inspecteur en de agent gingen zwij gend been. Veel liefhebbers! Voor de b'&- trekking van veilingbetaalmeester te 's Gravenzande hebben, zich 330 sollici tanten aangemeld. Arbeiders stoeten op dy namiet. Bij den bouw van de groote electriciteatsfabriek van het Boheemsche Woud aan de 'Zwarte Weg bij! E.lsen- steiü troffen twee arbeiders met hun houweel eein lading dyhamiiet, welke bij een vroegere gelegenheid niet was ont ploft. Er volgde een hevige ontploffing, waar door de twee arbeiders zoo ernstig in het gezicht getwond werden, dat zij hun gezichtsvermogen zullen moeten missen. Bovendien moesten den eenen arbeider zijn voet, den anderen beide armen wor den afgezet. Men beeft weinig hoiolp1, den tweeden arbeider in heit leven te behouden. Waardevolle p'ostzak ver loren. Woensdagavond toen de brieven besteller uit Arrihy van het Postkantoor te Maastricht vertrok met de postzakken ojpf den rug, verloor hij een zak met stuk ken ter waardei van £2100. De posterijlen te Maastricht waren on middellijk in actie, politie werd! gewaar schuwd, tot de eerlijke vinder Jules Mul- kenjs te Maastricht den postzak met in houd op het .politiebureau terugbracht, waar hij ter hand werd gesteld' aan den gedupeerden brievenbesteller. Een 15-jarige inbreekster. Eein te Gadenstedt (Duitschland) wonen de 16-jarige vrouwelijke scholier is se dert eenige dagen uit het ouderlijk huis voortvluchtig. Naar de ouders thans van politiezijde vernomen hebben, heeft deze veelbelovende jonge damio den laatsten tijd niet minder dan 31 keer ingebroken, vloorhamelijfc in bet district Peine. Tot dusverre mocht het nog niet gelukken, het kind in arrest te stellen. Brand te Bussnm. Gistermid dag brak in een in aanbouw zijnde villa bij den nieuwen rijksstraatweg te Bus- sum brand uit, vermoedelijk door het weg werpen van een brandend stuk sigaar door een der werklieden. De villa was op bet dak na voltooid. De brandweer kon door geringen druk niet veel water ge ven en het perceel brandde geheel uit. De eigenaar was verzekerd. St Nicolaas te Buseum. Het is thans gebleken, dat een der betrokkenen bij den overval op den Bussumer grindweg zich bij advertentie als St Nicolaas had aangeboden, waarbij hij de verzekering gaf beschaafd en gezellig te zullen zijn. Thans kan hij deze eigenschappen in het huis van bewaring ontplooien. Verduistering of een on ervaren directeur? Bij de Utrecht- sche politie is aangifte gedaan door een fabrieksdirecteur, dat zijn voorganger ver moedelijk een bedrag van f 6000 zou heb ben verduisterd ten nadeele der onder neming. Teneinde daaromtrent zekerheid te verschaffen, is de vroegere directeur door de recherche gehoord. 'Die vroegere „directeur" was een jongmensch van ter nauwernood 23 jaar; deze heeft gisteren aan de politie inlichtingen verstrekt aan-, gaande het door hem gevoerde beheer, waarbij waarschijnlijk meer slordigheid en onnauwkeurigheid (gevolg vau oner varenheid) in het spel zullen blijken te zijn dan opzettelijke verduistering. Wel iswaar zijn onderscheidene ontvangst- posten niet genoteerd in de hoeken, maar de oud-directeur beweert, dat hij herhaal delijk die ontvangen gelden weer heeft besteed aan uitgaven voor zijn fabriek, die op haar beurt óók weer niet direct ge boekt werden. Waar thans 'bij een groot aantal leveranciers en afnemers der be trokken fabriek moet worden nagegaan in hoeverre betalingen aan en door den .vroegeren directeur zijn gedaan, is voors hands volstrekt nog niet te zeggen of hier inderdaad sprake is geweest van ver duistering en zoo ja tot welk bedrag De moord aan het Bezui- denhout te 's Gravenhage. Mr. Tj. Mobach, toegevoegd verdediger van de verdachte in de moordzaak aan 't Be- zuidenbout, K. van der M., heeft in over leg met den verdachte zelf aan den pre sident der Haagsche rechtbank onthef fing van zijn toevoeging als raadsman ver zocht. De president heeft hierin bewil ligd. Thans is als verdediger aan den ver dachte toegevoegd Mr. J. H. G. Bekker, advocaat te 's Gravenhage. Naar verder wordt gemeld, ds de in structie in deze zaak nog steeds niet ge sloten. Wel is het onderzoek naar de al of niet toerekenbaarheid van den ver dachte beëindigd, waarbij' de deskundigen tot de conclusie moeten zijn gekomen, dat verdachte volkomen toerekenbaar is. Ver dachte blijft nog steeds zijn onschuld vol houden. Was van de Maas. Door den plotselingen was* van de Maas zijn de werkzaamheden bij den aanleg der nieu we groote haven te Venlo gestaakt. De machines en rollend materiaal zijn tot nader opgelegd en verzekerd. Het werk volk uit het Noorden is naar huis gezon den. In het voorjaar zullen de werken worden hervat. Gistermorgen teekende de peilschaal 13.37 M. of c.a. een meter was. Kerstboomen in het open baar. In tal van Duitsche steden wor den» sinds enkele jaren in den Kersttijd op openbare pleinen versierde kerstboo men opgesteld. Te München, waar dit vroeger door de zorgen eener vereeniging geschiedde, beeft thans de stad zich bereid verklaard, de kerstboomen te leveren. Niet alleen op enkele drukke punten der stad, maar ook in het station zal een kerstboom mei brandende kaarsjes bijdragen tot het ver- hoogen van de algemeene feestvreugde. To Dresden zal er een voor het Bis- marck-monument worden geplaatst. Op den „Weissen Hirsch", nabij Dresden, zal een kerstboom in het Kurpark worden opgesteld. Op Kerstavond en op de beide Kerstdagen zullen rond dien boom oude Kerstliederen worden gezongen. Tal van andere steden van midden-Duitschland, zooals Halberstadt, jHildesheim en Goslar zullen zich eveneens met dergelijke open bare kerstboomen sioren. Het gewijzigde art. 3 der Leerplichtwet en toepassing van art. 3 3e lid dezer wet. Zoioals bekend is, heeft er wijziging riants gehad van art. 3, 3e lid der Leer plichtwet. Volgens de wet van"30 Juni 1924 luidt dit art. als volgt: VAN VRIJDAG 6 D'EG. 1929. Nr "58. TWEEDE KAMER. Begrooting van Arbeid, Handel en Nijverheid. Nadat een aantal leden gerepliceerd heeft, is weer het woord aan M i n i s.t e r Verschuur, die opmerkt, dat thans alleen de landarbeid van vrouwen en kinderen wordt geregeld, om die rege ling niet te doen wachten op een rege ling voor mannelijke landarbeiders, welke een diepgaand onderzoek vereischt. Indien de tijd het toelaat, zal de rege ling van den werktijd van kantoorbe dienden worden voorgelegd aan den Hoo- gen Raad van Arbeid. De bedrijfsorgani satie ziet spr. in het kader van het ge heele bedrijf, al acht hij een zekere me dezeggenschap der arbeiders in de onder nemingen hoogst gewenscht. Particuliere chauffeurs zullen hun werktijd geregeld zien bij de uitvoering van de tweede étappe der Arbeidswet. Bij de afdeeling Arbeidsverzeke- r i n g vraagt de heer S a n n e s, S. D., of met het rapport-Van IJselsteyn de uni ficatie van de sociale verzekering van de baan is. Hij juicht de plannen van den minister tot verhooging van de ouder domsrente toe, doch komt er tegen op, dat de gedeeltelijke premiebetaling door de arbeiders niet wordt afgewezen. Voorts pleit hij voor staatspensioen, zonder het welk z.i. een deugdelijke ouderdomsvoor ziening niet mogelijk is. De heer Smeenk, A. R., verheugt zich over de in uitzicht geste.lde wijzi ging van de Invaliditeitswet. Er is nu een wanverhouding tusschen de loonen en de renten. Sprekerverdedigt voorts de instelling van een Rijkskinderfonds ten behoeve van groote gezinnen. De heer Snoeck Henkemans, C.- H., bespreekt de voorbereidende werk zaamheden ter uitvoering van de ziekte wet. Met belangstelling ziet spr. uit naar de ministeriëele beschikking ten aanzien van de rekening der bedrijfsvereenigin gen in den zin der ziektewet. De minister heeft afgewezen de vereenigingen, die de voortzetting beoogden van het Ned. Ver bond van Ziekenkassen en van de Onder linge ziekterisico-bank te Amsterdam. Spr. komt hiertegen op. De minister schijnt een goede uitvoering der ziektewet ach ter te stellen bij het streven naar nau we samenwerking van het bedrijfsleven. Spr. hoopt, dat de minister zijn stand punt nog zal herzien en voor deze ver eenigingen, die in 't verleden zooveel goeds gedaan hebben, den weg niet zal afsnijden tot medewerking aan de uit voering der ziektewet. Wat nu betreft de zorg voor de ouden van dagen, zou spr. maatregelen wen- schen doordien die personen nog in de gelegenheid worden gesteld tot de ver zekering toe te treden. Spr. is tegen staatspensioen. Het volk heeft zich daar vóór ook niet uitgesproken. De heer Bakker, C.-H., sluit zich aan bij den vorigen spreker ten aanzien van het niet erkennen der bedrijfsvereeni gingen. De minister heeft zich te veel laten beïnvloeden door het college van toezicht. Kan de minister bij benadering zeggen hoeveel de ziekteverzekering aan premies zal kosten? Spr. wijst voorts op de ontduiking der invaliditeitswet ten plattelande. Een nauwkeurig onderzoek is noodig. Tenslot te vraagt hij naar de plannen van den minister ten aanzien van de unificatie der sociale verzekering. De heer K u p e r s, S. D., dringt er op aan, alle arbeiders in loondienst onder de Invaliditeitswet te brengen en wenscht verhooging van de grens, waarop men recht heeft op invaliditeitsrente. Mevr. Bakker N o r t, V. D., ver klaart zich tegen een Rijkskinderfonds. Wanneer het behoefte-element te veel naar voren wordt gebracht, komt er te veel plaats voor willekeur en de verant- door J. v. d. BOSCH. 27) -o— Maar bij Gerrit kwam dat antwoord er hartgrondiger uit dan bij Kees, dat merkte mijnheer Ringelberg wel. Hij was er wat bang voor geweest: die Kees was zoo'n voortvarende, driftige jongen; die smeet .oprecht als hij was, er maar van alles uit en... durfde tegen jongens ook zijn vuisten wel eens gebruiken. Daarom herhaalde mijnheer Ringelberg zijn waarschuwing: „Jij vooral, Kees. Op passen, hoor. Ook in dat geval ziet God je. Kees kwam toch even onder den in druk. Onder de lange toespraak van meester had hij gedacht: „Als er toch een jongen is ,die wat van vader zegt, dan zal ik hem...", maar neen, nu ging hij begrijpen: dat mag niet; dat is niet goed; dat wil God de Heere niet hebben... Heel wat opgewekter gingen zij terug naar het lokaal: meester geloofde het ook niet en er zouden nog wel meer menschen zijn, die het niet geloofden; het was ook wel niet wéér, maar als er nu geen bewijzen van onschuld waren... Toen zij in het lokaal kwamen, allen zaten al op^hun plaats, want het had juist twee uur geslagen op de klok van de nabije kerk, keken tientallen paar oogen hen aan: waarom zouden zij alleen bij meester geweest zijn; was het ddar- voor? Maar alsof er niets gebeurd was, gin gen Kees en Gerrit zitten in hun bank, de één vooraan, de ander op bijna de achterste rij, juist, toen het hoofd pein zend binnentrad. Mijnheer Ringelberg was het met zich zelf nog niet eens, wat hij doen zou. Hij had hevig medelijden met de Waandersen die hij maar al te goed kende als een voorbeeldig gezin, waarop de menschen niets konden aanmerken. Dit was nu wel een zware beproeving. En hij was nu bang, niet alleen, dat er op het dorp zouden zijn, die het geloofden, maar ook, die dat zouden laten blijken. Mis schien zouden er onder de grooteren op school ook zullcen zijn. En nu wist hij nog niet goed, wat hij doen zou. Zou hij er vóór de heele klas over praten? Misschien was het goed, maar misschien ook niet. Opeens glimlachte hij: de leesles, die aan de beurt was, kon vanmiddag wel eens overgeslagen worden; de dan vol gende Isa ging over een jongen, die ver dacht werd, dat hij centen gestolen had, hoewel het niet waar was. En dan werd er verder in de les verteld, wat die on schuldige jongen allemaal moest onder vinden. Ten laatste kwam zijn onschuld uit en toen hadden alle andere jongens er spijt van, dat zij hem zoo slecht had den behandeld. Het was hun eigen schuld. Zoolang niet bewezen was, dat de jongen schuldig of onschuldig was, hadden zij niets mogen zeggen en hem niet kwalijk mogen bejegenen. Ook al was hij schul dig geweest, had het niet mogen gebeu ren. Maar toen zeker niet. Dat was de korte inhoud van de lees les. En Mijnheerf Ringelberg besloot die te behandelen. En verder met geen woord te reppen over het gebeurde van dien morgen, dat het halve dorp in op schudding bracht. Toen, om drie uur, de les gelezen werd, begrepen alle jongens en meisjes, wat de bedoeling was. Tersluiks keken zij al eens naar Kees en Gerrit, maar die stoorden er zich niet aan. Zij waren meester Ringelberg dankbaar, dat hij juist die les liet lezen. En vriendelijk, met een blijden klank in de stem, groetten zij hem, toen om vier uur de lessen voor dien dag afge- loopen waren. En hat mooist» van alias was nog, dat Piet van Stralen die in de klas nog al wat in de melk te brokkelen had en voor wien zoowat allen respect hadden op het schoolplein Gerrit aan zijn mouw trok en zeide; „Wees maarniet bang, hoor. Wij zullen er niets van zeg gen. Jouw vader en je broer zijn geen dieven, dat zegt vader ook. Als er één is, die wat zeggen durft, dan vertel je het maar. Dan kan hij op een afrossing rekenen. Ik doe mee." Gerrit glimlachte dankbaar. Hij gebruik te nooit veel woorden. Als Piet van Stra len dat nu tegen Kees had gezegd I Maar Kees was al weg. Naar mijnheer Van Henten, bij wien hij sedert Maandag loopjongen was. Eigenlijk ging hij er met een bang hart heen. De veearts zou het ook al wel gehoord hebben, het heele dorp wist het immers? Als hij hem nu maar niet wegzond en niet langer voor loopjongen hebben wilde! Maar dat zou toch wel niet. Dat zou al heel verschrikkelijk wezen: vader geen werk, Joost niets te doen en hij bij mijn heer Van Henten weggezonden! En en hoe moest het dan met de geit? Die moest toch ook betaald worden! Het was weer een nieuwe zwarigheid voor Kees, die anders alles nogal licht opnam. WAT WIL DE VRIJE UNIVERSITEIT? De Vrije Universiteit wil de wetenschap beoefenen, bjj bet licht van Gods Woord; ten einde bij dat licht na te speuren de wondere wijsheid en machtige grootheid des Hoeren, die zich in al Zijne werken openbaart: in het wezen en het leven der menschen, zoowel als in de natuur in haar veelvoudige© rijkdom; en door dezen arbeid, wil zij groot maken den naam Gods, het is haar te doen om Zijn eerl Dit is een hoog, verheven ideaal. Daar in ligt een heilige, ontzagwekkende roe ping. Als wij zien op de geweldigheid van die taak, en op de kleine kracht die er voor de vervulling van die taak aanwezig is, zou het ons bang om het hart kunnen worden. Maar als wij hierop zien, dat die taak niet werd opgevat uit berekening, maar in het geloof; dat ze gezien werd en wordt als een heilig moeten; dat het niet te doen is om streeling van het vleescli, maar om Gods eer, dan vatten wij moed. Een geloofsstuk was de stich ting der Vrije Universiteit, een geloofstaak is haar levensarbeid; met geloofsvertrou wen zien we daarom haar toekomst tegen. Dat is niets nieuws. Maar juist daarom is het wellicht al lerminst overbodig het opnieuw in her innering te brengen. Het zou wel eens vergeten kunnen worden. En daarom rloen wij goed het elkander telkens weer voor te houden, er altijd weer op_- mieuw op te wijzen; dat mag nooit ach ter velerlei bijkomstigheden schuil gaan, dat mag nooit uit het oog wordan verlo ren: de Vrije Universiteit vond haar oor sprong in en ontleent haar bestaansrecht aan de hooge Christelijke roeping om- Gods naam te heiligen op het erf der wetenschap. Voor die Vrije Universiteit wordt daar om gebeden door ieder die de eerste bede van het Onze Vader op zijn lippen neemt. Die kan niet nalaten de Vrije Universiteit lief te hebben, met haar mee te leven, haar te steunen. Want wat de Vrije Universiteit wil, dat wil hij ook: de eere Godsl G. Ch. AALDERS. „De. verplichting eindigt zoiodra het kind zes jaren leerling eenier lagere school is geweest en het alle klassen doorloopen heeft, of, voorzoover het onderwijs gege ven wordt in ^klassen, die samen een lan gere© leeftijd innemen, zoovele klassen, als samen een leertijd van zes jaren om vatten, met dien verstande, dat de ver plichting nimmer eindigt, voordat het kind den twaalfjarigen leeftijd bereikt en de klassen waarin het bij het bereiken van dien 'leeftijd geplaatst was, doorloopen heeft." Deze redactie is van kracht geweest tot 30 Juni 1928. Na 30 Juni 1928 is de redactie van het 3e lid van art. 3 geworden als volgt: „De verplichting eindigt zoodra, het kind zeven jaren leerling eener lagere school is geweest, en het allo klassen doorloopen heeft, of voorzoover het on derwijs gegeven wordt in klassen, die samen een langeren leeftijd dan zeven jaren innemen, zoovele klassen, als sa men een leertijd van zeven jaren omvat ten; met dien verstande, dat de ver plichting nimmer eindigt, voordat het kind den dertienjarigen leeftijd bereikt, en de klasse waarin het bij het bereiken' van dien 'leeftijd geplaatst was, doorloopen heeft." Terwijl hof vierde lid thans luidt: „Do verplichting eindigt in ieder geval, bij het bereiken van den leeftijd van 14 jaar. Wet 24- Juni 1929." Dat de wijziging van dit artikel vele moeilijkheden en onaangenaamheden voor Land- en Tuinbouwbedrijf mede'brengt is ons allen bekend, en was het dan ook te verwachten dat deze zich meer en meer zouden doe-n gevoelen; dat do inieeningera over do toepassing van dit art. 3 zelfs tot bij de rechterlijke macht, zeer uiteenl loiopen: maakt de zaak er riiet gemakker -1 ijker door. Terwijl de juiste bedoeling van den Wetgever heusch nog zoo een voudig niet is. Geen wonder dan ook dat voortdurend ouders van schoolgaande kin deren, zich tot Hoofden van scholen of tot besturen dier scholen, Gemeentebe sturen, enz. wenden, om de juiste uit- Hij schelde bij don veearts aan. „Zoo" zei het dienstmeisje, heel kort, „hen je daar? Maar er is vanmiddag niets te doen, hoor." Flap! sloeg de deur dicht. Kees stond veraltereerd te kijken. En Maandag en gister was het meisje nog zoo vriendelijk voor hem geweest. Het werd hem onmiddellijk duidelijk: zij wist er alles van en daarom was zij zoo „raar". Langzaam liep hij naar huis. Wat beteekende dit nu? Was hij nu weggezonden of niet? Neen, natuurlijk niet. Er is vanmiddag niets te doen, had zij gezegd. Thuis vond hij, in de kamer, vrouw Jaarsma zitten praten met moeder, die er nog even neerslachtig uitzag als dien middag. „Ik moet weg, vrouw Waanders. Over een kwartier komt er een trein cn mijn man is even naar het station. Als je mij voor iets noodig hebt, dan kom je maar, hoor. Mijn man en ik geloovon niets van het praatje, afgeloopen." „Dank je, buurvrouw", zei j Waanders. „Het doet me goed, dl allen het gelooven. Maar erg b) Ze zijn zonder werk." (Wordt Y'

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5