Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Marktberichten. Burgerlijke Stand Scheepstijdingen. Afloop, Vorkoopinp, Aanbestedingen, enz DUSS'ELjDORP. Nauwelijks is de op winding over de vrouwenmoorden gemin derd, of een nieuw voorval bracht de ge moederen weer in beweging. Woensdag moge voortbouwen aan oma vereeniginga- leven. i De secretaris der Centrale, dhr W. v. d. Berg, bracht jaarverslag uit, waarbij hij in verband met de omstandigheid dat m het afgeloopen jaar de heeren Bast- meij'er en Mulder hun 80sten verjaardag mochten herdenken, stil stond bij hun be langrijken arbeid voor de Centrale ven richt. Zij waren de ziel der beweging en hebben pal gestaan tot op hun hoogen leeftijd. Vervolgens 'wijdde hij enkele woorden aan den in het afgeloopen jaar gehouden partijdag, welke met betrekking tot het bezoek in de verwachtingen heeft teleur gesteld. Ook de uitslag der verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Ge- nexaal was tegengevallen. Ofschoon de voorlichting en propagan da, speciaal door middel van het maand blad de Schouwen-Duivelander, zeer goed werd genoemd, hadden we toch den wind tegen. Aan de G.H. partij moesten we een aantal stemmen afstaan. Hierna bracht de heer <G. L. de Jong van Nieuwer kerk ^erslag uit namens de financieels Commissie voor het maand blad „De Schouwen-Duivelander". Hij be gon met zijn lof te betuigen voor de wijze waarop dit blad nu reeds anderhalf jaar door dhr W. de Kam wordt ver zorgd. Met het oog op "het financieel resultaat en den kleinen lezerskring, alsmede met het oog op de omstandigheid dat het blad niet die personen kan bereiken die het wenscht, zag hij de VTaag onder het oog of de tijd niet is aangebroken dat tot staking van de uitgave moet worden besloten. Verschillende aanwezigen voer den hierover nog nader het woord. Het voor en tegen werden overwogen, waarna besloten werd aan de diverse Kiesver1- eenigingen opening van zaken te geven en in overweging te geven het blad deze maand voor het laatst te 'doen verschijtnen. De voorzitter bracht daarop in harte lijke bewoordingen dank aan den redac teur voor den arbeid doior hem belange loos en alleen verricht, waarmede de vergadering instemming betuigde. Nog werd gesproken over den in 1930 te houden partijdag. Besloten werd dezen te Nieuwerkerk te houden, doch niet zoo- als tot dusver op Hemelvaartsdag, doch op den Zaterdag in de kermisweek. Die aangename vergadering werd door dhr Gatsman van Brouwershaven met dankgebed gesloten. Tholen. Een ernstige vechtpartij ontstond Dinsdagavond in het woonwagenkamp aan den 0. N. Poort alhier. Een der man nen werd met een schop zoodanig op het hoofd geslagen, dat een zeer ernstige won de ontstond. De politie, welke spoedig ter plaatse was, heeft den gewonde, welke door bloedverlies versuft was, naar den gemeente-geneesheer gebracht, waar de wonde op verschillende plaatsen gehecht moest worden. Axel. Gisteren werd door de A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" de eerste algemeene ledenvergadering in dit seizoen gehouden. De voorzitter, dhr A. P. de Ruijter, opent de vergadering op de gebruikelijke wijze. Adhaesie werd betuigd aan de motie van de kiesvereen. te Putten waarin de A. R. Tweede Kamerclub gevraagd wordt in de komende zittingsperiode meer dan ooit al het mogelijke te doen, om te ko men tot wederinvoering van de doodstraf. Dhr F. Dieleman, A. R. gemeenteraads lid sprak daarna over: Antirevolutionaire Gemeentepolitiek. Een A. R. 'Gemeente raadslid behoort bedacht te zijn op de handhaving van 'Gods Wet en recht. Het is geen gemakkelijke taak om onze begin selen te 'doen doorwerken, wat spr. dui delijk aantoont door te wijzen op het ver schil, dat er onder de rechtsohe groepen bestaat. Een Roomsohe b.v. staat tegen over Zondagsheiliging geheel anders dan een antirevolutionair. Spr. wijst er op, dat we ook tac tisch moeten werken, maar dat ons be ginsel anderzijds te heilig is, om er mee te sollen. Spr. pleit inzonderheid voor het recht van de gezinnen. Het gezinshoofd beeft in de eerste plaats tot taak te regeeren, zich buigende voor het recht 'Gods. He overheid trede niet in dit recht en ze legge den gezinnen niet allerlei dwang maatregelen op, of bet moet beslist nood zakelijk zijn. De gemeente-overheid kome op voor de eere van 'Gods Naam en zij dulde op baar terrein en van haar personeel niet, dat Gods Naam worde gelasterd of vloekend wordt gebruikt. De openbare raadsverga deringen moeten met gebed worden geo pend en gesloten. Breedvoerig bespreekt spr. wat A. R. gemeentepolitiek is en moet zijn, en ten slotte geeft hij nog een uitvoerige bestrijd ding van de waterleiding, zooals die in Zeeuwsch-Vlaanderen getracht wordt tot stand,ie brengen. Verplichte aansluiting zonder nood zaak is voor spr. niet te aanvaarden, als zijnde in strijd met het A. R. beginsel. Een tiental heeren namen aan de be spreking deel. Vervolgens deelt de voorzitter nog me de, dat in Januari voor de kiesvereeniging hoopt op te treden oud-min. J. J. C. van Dijk. Uit de presentielijst blijkt, dat aan wezig zijn 38 leden. Het was een mooie avond. Hulst. Zaterdag jl. werd ten nadeele van de hoedenmodisten Gez. B. alhier, uit de winkellade een bedrag van ongeveer f 50 ontvreemd. Bij de politie deed men aangifte, aan wie men een signalement van een ombekend persoon, die in den winkel was geweest, bad kunnen opge ven. Een onderzoek werd ingesteld en men trof op de markt een persoon aan, die aan het signalement voldeed. 'Op den man, zekere V., leurder te Teursohe ('B.) werd een groot bedrag aan geld gevon den. De man is gisteren ter beschikking van de Justitie te Middelburg gesteld. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Vreeswijk, J. G. Woelde- i'in'., te Hoornaar. ïe Windesbeim, P. Groot te Glanerbrug. Te Ilpendam, C. van Wijngaarden te Buurse. Bedankt voor Bleiswijk, J. G. Woelde- rink te Hoornaar. Voor Willige-Langerak, J. Bakker, cand. te Benschop. Voor St Anna ter Muiden, J. Speekman te Adu- ard. Voor Den Burgh (Texel), G. J. Las- schuit te Hall (bij Eerbeek). Geref. Kerken. Drietal te Leens: B. G. de Bruin te O. en N Bildtzijl, J. H. Hoek te Gaast en S. Wouters te Dronrijp. Aangenomen naar Bolnes, M. van Wijk te Oostburg. Weer beroepbaar. Ds G. C. P o s t m a te Overveen, voorheen te B i g- gekerke, algemeen secretaris van het Ned. Jongelingsverbond, heeft van zijn bestuur de vrijheid verzocht en verkre gen, om zich weer beroepbaar te stellen in de Ned. Herv. Kerk. Ds J. E. V on k enb er g. Omtrent den toestand van Ds J. E. Vonkenberg, die sinds enkele dagen in het Acade misch Ziekenhuis te Groningen in de af- deeling van Prof. Michaël verpleegd wordt, wordt aan de Amsterd. mede gedeeld, dat hij nog dezelfde is als bij de opname van den patiënt. Een opera tie heeft tot dusver nog niet plaatsge had. Ovezande-Driewegen. Bij de Hervorm de gemeente is herkozen tot ouderling dhr P. J. van der Slikke, en gekozen tot ouder ling, vac. C. Almekinders, dhr W. Ma- c'hielse. Herkozen tot diakenen: M. Moerdijk en A. Koeman. Gekozen tot Diaken, vac. W. Maohiel- se, dhr A. van Wijngen. Geslaagd voor examen jviskunde L. O., de heer J. Waverijh, te Vlissingen. Nederlanders in Franschen spionnage- dienst? Eenige weken geleden werd in de pers vermeld, dal de Fransche politie een Duitsche spionnage-organisatie had ont dekt met een centrale in Berlijn. Sinds dien is over deze zaak niets meer ge meld, doch het schijnt aldus het „Ber liner Tageblatt" dat deze berichten omtrent Duitsche economische spionnage in Frankrijk slechts moeten dienen om de aandacht af te leiden van de Fransche spionnage in Duitschland. Thans. is vastgesteld, dat ook van Nederland uit gewerkt wordt. Volgens bet blad heeft de leiding van de in Nederland werkende Fransche spionnage-organisatie haar zetel te Den Haag. Door het blad wordt een zevental Nederlanders met hame genoemd, die als medewerkers zouden optreden. Deze personen hebben volgens het „Berliner Tageblatt" tot_ taak door adver tenties in de Duitsche Bladen in contact te komen met personen, die .in econo mische moeilijkheden yerkeeren en daar door .een gemakkelijk aanknoopingspunt voor de Franschen vormen. Wanneer Duitschers op deze aanmoedigend gestel de advertentie ingaan, heeft eerst een briefwisseling plaats, waarin de Duit schers hun geheelen levensloop moeten mededeel en waarna een bespreking in een Nederlandsche grensplaats volgt. De reis kosten worden vergoed, terwijl den laat- sten tijd de spoorwegbiljetten voor de heen- en terugreis te voren werden toe gezonden. Bij het onderhoud plegen de agenten voor een Engelsche of Fransche groote industrie of voor het Internationaal Comité voor Volken verbroedering op te treden en vragen dan nauwkeurige be richten omtrent economische, militaire en politieke gebeurtenissen in Duitschland, opdat de Industrie van hun land niet door huitenlandsche concurrentie wordt overvleugeld en de wereTdvrede verze kerd blijft. Volgens het „Berliner Tageblatt" tre den deze agenten zeer brutaal op en schrikken niet terug voor omkooping van soldaten, beambten en voor het organi- seeren zelfs van inbraken om daardoor in het bezit te komen van de gewenschte berichten. Onder de voorspiegeling van groote belooningen wordt geëischt het verlangde materiaal aan de overeengeko men adressen in 'Nederland te zenden. Weer een huis ingestort. Te Sainte Sigolene (Fr.) is een in aan bouw zijnd huis ingestort, op het oogen- blik, dat de arbeiders het werk zouden hervatten. Verscheiden werklieden wer den onder de puinen bedolven. Reeds zijn twee lijken geborgen. Er zijn ver scheiden gewonden. Men veronderstelt, dat het ongeluk veroorzaakt is door den storm. Infectie do,or ziek vee. Te Woudenberg heeft zich bij1 een vijlftal per sonen, die kooien, gekocht op de veemarkt aldaar, hadden gemolken, in dusdanige mate infectie voargedaiin, dat ze zich onder medische behandeling moesten stel len. Eén van hen werd in het ziekenhuis opgenomen. De koeien bleken in het eer- sta stadium te zijn van een ziekte aan de spenen. Landbouwschuur afge brand. Gistermiddag te ongeveer 5 uur is te 'Ossendrecht de groote landbouwi- schuur van den landbouwer A. van Meer totaal afgebrand. De geheele oogst ging verloren en 6 kalveren en 2 koeien kwai- men in de vlammen om. De paarden kon den worden gered. "De oorzaak van den brand is onbekend. De „Vorst.van Gel een". Zoo*» als gemeld, weigert mr. F. Leufkens te Geleen in verband met zijn vermeende rechten als souverein vorst en graaf vari het graafschap Geleen-Wachtendonk be lasting te betalen in verband waarmede beslag was gelegd op het meubilair in zijn woning. Gistermiddag om twee uur zou de gerechtelijke verkoop daarvan plaats hebben. Toen om een uur zich de deurwaarder aan <re woning^ van den vor,t vervoegde, weigerde deze 'den toegang. De deurwaar der is daarop naar een smid gegaan, om hem te verzoeken het slot open te bre ken. Deze weigerde evenwel. De deur waarder is daarop teruggekeerd en heeft een ruit van de .woning vernield^waar- na hij is binnengeklommen. Hij .heeft daarop van de binnenzijde de voordeur opengemaakt en 't publiek binnengelaten. De vorst verzette zich nog en verliet zijn woning, om bij andere autoriteiten .rijn recht te zoeken. Hij zou om twee „u^r terug zijn. Toen dit niet het geval was, is de publieke verkooping zonder hinder begonnen. Angstige oogenblikken. De overwegwachter aan de Binnenwatersloot te Delft liet Dinsdagochtend de afsluit- boomen zakken juist op het moment dat een bespannen voertuig waarin een land bouwer met zijn vrouw zat op 'den overweg was gekomen. Het paard schrok en was niet tot bedaren te krijgen. Toen het dier was uitgespannen en de wagen van de rails was verwijderd, passeerde de trein. De boer en zijn vrouw maakten eenige angstige oogenblikken door, tus- schen de afgesloten boomen. Een duivel-sche misdaad. Enkele dagen geleden werd op een stiaat- weg in de nabijheid van Regensburg een geheel verbrande auto gevonden, waarin het verkoolde lijk van een man lag. Uit het onderzoek bleek, dat de auto aaD den koopman Tetzner uit Leipzig had toebehoord. Tetzner had zijn leven zeei hoog verzekerd en om zijn vrouw aan de verzekeringssom te helpen, schijnt hij een duivelsch plan te hebben gesmeed. Hij reed met zijn auto naar Beieren. In de buurt van Regensburg noodigde hij een landlooper uit mede .te rijden. Nadat de man was ingestapt, vermoordde hijl hem, Waai op hij de auto in brand stak. Hij' wilde zoo het vermoeden doen ontstaan, dat het lijk, dat in de auto was ge vonden, het zijne Was. Tetzner schijnt na zijn misdaad naar het buitenland te zijn gevlucht. Later wordt gemeld, dat hij te Straats burg is 'gearresteerd. DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank heeft de 43-jarige K. Bakker, tegen wien 14 dagen geleden wegens doodslag op zijh echtgenoot® 12 jaar gevangenisstraf was geëischt, wegens het aan zijn schuld den dood van een ander te wijten hebben, veroordeeld tot 6 maanden gevangenis)- straf. ARNHEM. Het Amsterdamsche Ge rechtshof heeft uitspraak gedaan in de bekende meineedzaak van 7. A. Oollé, die in verband met de Culemborgsche moordzaak in verzet was gekomen tegen het vonnis waarbij hij was veroordeeld tot 5 maanden gevangenisstraf. Het Hoif verminderde de straf tot 3 maanden. MOSKOU. De nieuwe ambassadeur In Engeland is naar Londen vertrokken. MAAGDENBURG. Wéensdag is de pen ningmeester esse van de Vrijfei Spaarver- eenigiing „Gelijkheid", de 40-jarig,e göhuwv de mevr. R. met medeneming van on geveer 43.000 Mark spaargelden der ver- eeniging die jaarlijks met Kerstmie wor den uitgekeerd, verdwenen. Naar uit .een aan den voorzitter der vereen, gerichte brief blijkt, is zij, naar 'Nederland ge vlucht. Zij beloofde in haar brief, dat het spaargeld Woensdag ter beschikking zou wiorden gesteld. Toen de l<jden, ongeveer 350 in bescheiden omstandigheden le vende vrouwen Woensdag op don vast- festelden tijd in het lokaal verschenen, wam het tot heftige tooneelen. De po litie moest tenslotte ingrijpen. Een bezoek aan de woning van mevr. R. leidde tot geen resultaat. De meubelen waren in de gesloten woning achtergelaten. PARIJS. Het instorten van 'huizen in Frankrijk zet zich op bedenkelijke wijze voort. Te Saint Sigolene, stortte gisteren een pas gebouwd huis in, juist toen de metselaars zich naar het gebouw wilden begeven. Uit de puinhoopen werden 2 dooden en 3 zwaar gewonden te voor schijn gehaald. Men wijt dit ongeluk aan de stormen van de laatste dagen. Te Lvon stortte van een nieuw huis een eheele muur in. Een arbeider werd on er het vallende gesternte bedolven en ge dood. avond tegen 6 uur werd in de bossohen van Ludenborg bij Mettmann, een meisje, door een man, die zij tevoren in een café ontmoet 'had, overvallen, gewond en op den grond geworpen. Op het hulpgeroep van het meisje snelde een boschwachter toe, wien het echter niet gelukte den da der te grijpen. Later gelukte het aan de politie den man te arresteeren. Uit het onderzoek is niet gebleken, dat deze over val in verband staat met den vrouwen moordenaar. Hevige stormen. LONDEN. Een hevig® storm uit''het Z.Westen, die op sommige pl nats en een snelheid van 80 mijl pier uur bereikte, woedde gedurende de afgeloopen nacht en hedenmorgen over Brittannië en de omtiggende zeeën. 1 'isehtrawlers vielen in ontredderden toestand te Huil binnen. De bemanning beschreef den storm als de vreeselijkste die ze ooit hadden beleefd. Er i.s zeer veel schade aangericht, terwijl het verkeer gro.ote vertraging ondervindt. PARIJS. Gisteren heeft Briand den Itar liaanschen ambassadeur een nota over handigd, waarin mededeeling werd gedaan omtrent de door Frankrijk aan te nemen houding op de a.s. vlootconferentie te Londen. Naar verluidt, zou het Fransche stand punt belangrijk afwijken van bet Itali- aanscbe, zoodat voorloopig niet op over eenstemming inzake bet vlootvxaagstuk gerekend kan worden. Stamboek Ned. Trekpaard. In de gisteren te 's-Gravehhage gehou den vergadering van het hoofdbestuur van bet Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard is tot secretaris-penninmeester benoemd de heer ~L. A. Bom te Zeven bergen., inplaats van den heer J. de Vries, die met ingang van 1 Febr. a.s. ontslag heeft gevraagd. Brandschade. Ter openbare zit ting der Rechtbank te Middelburg voor burgerlijke zaken- werd gisteren gepleit in een door de reederij van het Engelsche stoomschip „Clan Grahan" en verschillen de Engelsche assuradeuren ingestelde vordering tot schadevergoeding tegen de Kon. Maatschappij „De Schelde" te Vlis- singen, wegens veroorzaakte brandscha de aan schip en lading in November 1920 toen de „Clan Grahan" die door een aanvaring een groot gat aan stuurboord zijde had opgeloopen, wegens gevaar voor zinken te Rammekens aan den grond was gezet, ten einde aldaar het gat voor loopig te dichten om daarna de reis naar Antwerpen te kunnen vervolgen. Bij het branden van gaten in den scheepsromp, ter weerszijden van het door de aanva ring ontstane gat, door snijbranders van de Maatschappij „De Schelde" zou door het spatten van vonken op de lading in het schip, brand zijn ontstaan, tengevol ge waarvan aan schip en lading een scha de zou zijn toegebracht van ongeveer vier millioen gulden. Procureurs voor de assuradeuren waren Mr J. J. Adriaanse, advocaat te Middel burg en Mr O. B. de Kat, advocaat te Rotterdam. Voor de Maatschappij „De Schelde" fun geerde als zoodanig Mr J. J. v. Walsum te Rotterdam. MIDDELBURG, 5 Dec. 1929. Aanvoer op de Graanmarkt matig. 'Tarwe 11,25'11,75; witte boonen 39 41; lange bruine boonen 1718,50; ronde bruine boonen 1719,50; kroonerwten 15,7516,26; maanzaad 3638,50. Aangevoerd door Walch. boerinnen: bo ter 1,10, kipeieren 10,50, poeljeeieren 7,50 eendeneieren 9. Aangevoerd door handelaren: Boter 1,05; kipeieren 10, poeljeeieren 7. Part. prijs; Boter 1,17 kipeieren 11,50, poeljeeieren 8, eendeneieren 9. VLISSINGEN, 4 December 1929. Gie- ser Wildeman 611, Chaumontellen 10, Pondsperen 9, William Cook 8, Triumphe de Jodoigne 3, Duchesse d'Angoulême 6, Nouveau Poiteau 5, Beurré Diel 7, .Curé 3, Goudreinet 611, Zure Bellefleur 3 —7, Hondsmuil 4—7, Reine d'Or 8, Cam- pagnezoet 6, Groninger Kroon 36, Erm- gaard 8—9, Grauwzoet 8, Roode Ribben 9, Roodbakker 5, Goudappel 4, Perzikappel 1, Uien 1—1,5, Spinazie 21, Koolraap 3, Spruiten 15-21, Kroten 1,5—2, Witlof 27 Schorseneeren 6 ct., alles per K.G. Boerelcool 2—3, Roode kool 1,5—9, Sa- voye kool 610,5, Bloemkool 8—24 ct., alles per stuk. Selderie 0,5—2, Prei 7,5 11,5, Peen 3,5—6, Kroten 2,5—3,5, Rapen 1,5—4, Chrysanten 8—11 ct., alles per bos. Veldsla 20—23, Andijvie 148, Sla 15— 22 ct., alles per kist of mandje. KAPELLE-BIEZELINGE, 4 Dec. 1929. Kleine veiling: Appels: Goudreinetten 2 —21, Zure Bellefleur 2—11, Fransche Bel lefleur 38, Zoete Bellefleur 1—9, Ster appels 418, Fransche Reinetten 510, Court Pendu 1—8, Hondsmuil 1—3, Cam- pagnezoet 2—6, Armgaard 2—10, Blanke Armgaard 2—10, Pomrae d'Orange 1—9, Reinette d'Or 1—2, Zoete Ruster 4, Gron. Kroon 48, Roode Paradijs 2, Grauwzoet 8, Zoete Hollaart 1—6, Peperappel 2, An- nanasreinetten 2, Bramleey's Seedling 2, Present v. Engeland 9 gulden, alles per 100 K.G. Peren: Winterlouwtjes 2—5, Jodenpe- ren 2—5, Winter S'HkeriJ 1—S, CLmtesse de Paris 2—6, Gieser Wildeman 2—10, Chaumontellen 1—5, Kleiperen 1—5, Beur ré Clairgeau 8—13, Pondsperen 2—5, Zwijndrechtsche Wijnperen 11 gulden, al les per 100 K.G. Diversen: Mispels 4—6, Spruiten 12—16, Uien 1, Spinazie 13 gulden, alles per 100 K.G. Tomaten fl per 100 pond. Andijvie f2.50 per 100 krop. Chrysanthiums f3 —113 per 100 bos. Savoye kool 5, Roode kool 5, Witte kool 4 gulden, alles per 100 bos. Bloemkool f 14 per 100 stuks. GOSTBURG, 4 Dec. Tarwe f 11.50 f 11.75; gerst chevalier f9.25; haver .f8.50 kroonerwten f 13f 14br. boonen f 17 f 17.25. GOES. Goboren: Maria Sara, d.v. Jan nis Cornelis Marinus Mazure en Maatje Jacoba de Vos. Gehuwd: Hendrik Anthoni Barentsen, 32 j. jm. en Johanna Thoolnaar, 27 j. jd. Over de maand November. KLGETINGE. Geboren: 1, Herman Bar tel, z.v. Jan Kornelis Dagevos en Marga- retha Stefess; 18, Pieternella Catharina, d.v. Jacob Felius en Goertruida Elizar beth Lindenbergh; 28, Antonius Hendrik, z.v. Gerrit de 'Pan en Maria van Hoorn. KAPELLE. 'Gehuwd: Johannes Mari nus Schipper, 25 jaar en Pieternella de Jager, 22 jaar. Geboren: 4, Willem, 'zv. Jacobus Adri- aan Brouwer en Janna Delzenne. 5, Wil lem, zv. Marinus 'Staal en Willemina de Jager. 11, Gerard Jacobus, m. Lourens Lavooy en Maria Veerhoek. Overleden: 9, Jacobus Nieuwenhuizen, 78 jaar, echtg. van Willemina Kosten 16, Adriana Slabbekoorn, 80 jaar, wed van Jan Weststrate.'17, Jozina An tooi a Hoébeke, 32 jaar, echtg. van Jan Fier- loos. KRABBENDIJKE. Geboron: 1, Wille mina, dv. Jan Hollestelle en Jacoba Huis- sen. 22, Maria, dv. Johanms Jozua Vos en Adriana Versprille. 2u, Cornells, zv. Anthonie Hirdes en Su/ann i de Waal 30, Pieter, zv. Marinus Schrijver >m Jan na Adriana Stevense. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Dec., 2.30 u. Berlijn 59.3259.34 Brussel 34.6834.70 Parijs 9.759.77 Londen 12.09V212.093/4 New York 2.473/42.477a Stoomvaart-Mij. Nederland. KAMBANGAN, thuisr., 3 te Suez. KONINGIN DER NEDERLANLEN uitr., 4 te Southampton. P. C. HOOFT, uitr. v. Suez. PRINSES JULIAN A ,,itr., 3 te Sabang. tjlAUW, thuisr., i v. Sabang. ROTTI, thuisr., 4 te Londen. Kon. Ned. Stoomboot Mij. BARNEVELD, uitr., 2 v. Mollendo. MEBOPE, Valencia/Amst., pass. 3 Oues- sant. PEURSUM, Bristol/Amst.,, 3 te 'Tor Bay, met de sleepb. „Seine" en „Gauwzee' RHEA, 4 v. Amsterdam n. W.-Indië. Rotterdamsche Lloyd. BANDOENG, thuisr., 4 Southend, van Londen. DJAMBI, uitr., 3 v. P. Soedan. INSULINDE, 'thuisr., 4 v.rn. 10 u. "Oues- sant gep. 6 v.m. 6 uur te Rott. verw. PATRIA, 4 v. Rott. te Batavia. SIBAJAK, uitr., 3 's midd. 12 u. v. Tangen TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 6 Dec.: Krachtige tot matige Z. Oostelijke tot Z.Westelijtoe wind; zwaar bewolkt of be trokken met tijdelijke opklaring; waar schijnlijk regenbuien. Weinig verandering ipi temperatuur. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fletsere. Vrijdag 4 u. 16. Koudekerks. Gisteren werd door Mr P. Loeff, notaris alhier, publiek verkocht da hofstede van wijlen jnejuffr. de wed. Jan Kluj]ïhout—Abrahamse, groot 44 geme ten 232 roeden, aan de volgende perso nen: Perc. 1. Huis, schuur, enz., bouw- en weiland, 4 gem. 1997» r. Kooper F. v. Maldegenu voor f9857; perc. 2, 2 gein.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3