Gemengd Nieuws. Radio-Nieuws. werken in 1904 en een ran oud goud en zilver in 1908. Van de verwachte rust is niet veel ge komen. In 1907 werd Frederiks lid van de Provinciale Archeologische Commissie. Van de oprichting af is hij lid geweest van de Rijkscommissie voor de Monu mentenzorg en nog neemt hij aan haar arbeid een werkzaam aandeel. Verder is hij lid van de Stedelijke Monumen tencommissie. Na den dood van zijn vriend de Stuers is Frederiks beheerder van de Gevan genpoort geworden. Hij is daar eiken dag te vinden, beheerend, maar ook ieder die hem over kunst en vooral kunstnijver heid komt raadplegen, met de grootste bereidwilligheid ontvangend en helpend. De Willem-Annapolder. Door het lid der Provinciale Staten van Zeeland, den heer Jac. Welleman, van Krabbendijke is tot den Commissa ris der Koningin het volgend schrijven gericht: De plotseling ingetreden gevaarlijke toestand aan den zeedijk van den Wil lem-Annapolder heeft in wijden kring on gerustheid gewekt. Willen Ged. Staten, in dien mogelijk eenigszins spoedig, het ver loop aan de Staten mededeelen? Op hoogen prijs zal 't natuurlijk wor den gesteld, als de verzekering kan wor den gegeven, dat alles is gedaan wat kon gebeuren om het directe gevaar te kee- ren en dat daarenboven voorzieningen worden getroffen om ook het gevaar in de toekomst te bezweren, voor zoover het menschelijk kunnen dat mogelijk maakt. De heer Welleman hoopt, dat de Commissaris termen zal vinden, om dit verzoek aan Ged. Staten over te leg gen. De hoofdingenieur van den Provinci alen Waterstaat heeft verklaard, dat er geen aanleiding meer is voor eenige on gerustheid inzake den toestand van den zeedijk van den Willem Anna Polder. Gistermiddag is het weer gelukt om een stuk te laten zinken aan den zeedijk van den Willem Annapolder. Het was van kleineren omvang dan het vorige. Door J. C. Paauwe, 53 jaar, rijwiel handelaar te Vlissingen, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de Rechtbank te Middelburg van 15 Novem ber j.l. waarbij hij wegens het plaatsen van een merk (op een rijwiel) waar een ander recht op heeft en dat rijwiel on der dat merk verkoopen is veroordeeld tot f59 of 50 dagen hechtenis. Kerkorgels. Door het concern Major Wright te Lon den is aan de orgelbouwers A. S. J. Dek ker te Goes opgedragen den bouw van zes rein-electrische concertorgels, met 2- klavieren en vrij pedaal, voorzien van de nieuwste technische vindingen, zooals klokkenspel, harp e.d. Alle orgels worden gebouwd volgens de speciale pa tenten en constructies der Dekker fa briek. Tot heden had genoemde onder neming uitsluitend orgels geimporteerd der Amerikaansche Wurlitzer fabrieken. De instrumenten, welke met inbegrip van invoerrechten en opstellingskosten, voor ongeveer 24.000 gulden per stuk worden geplaatst in Engeland, zullen alle binnen één jaar moeten worden afgeleverd. Warmwater. Aanleg centrale ver, warming en warmwater: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Adv. Verplaatst met ingang van 1 De cember a.s. de oommies bij den post-, telegraaf- ett telefoondienst G. M. Stan- daert, thans waarnemend directeur van het post-, telegraaf- en telefoonkantoor te Axel naar het post-, telegraaf- en te lefoonkantoor te Vlissingen. Legaten. Dhr J. H. Blum, gewoond hebbende op den Huize Duinvliet nabij iDomburg en onlangs overleden heeft gelegateerd vrij van successierechten aan: De Evangelische Vereeniging voor Zee land f2000. De af deeling Domburg-W estkap elle-Aag- tekerke der 'Vereeniging tot Christelijke Wijkverpleging op Walcberen's Noordwes telijk deel f5000. De afdeeliag Oostkapelle-Serooskerke- Grijpskerke-St. Laurens derzelfde Vereeni ging f 1000. Het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen f 1000. en De Vereeniging. tot Werkverschaffing aan Zeeuwscha blinden „te Middelburg f 2000. Spoorwegmaatschappij GentTerneuzen. Er warden van wege de Nationale Maatschappij van Bel gische spoorwegen met de spoorwegmaat schappij Gent—Terneuzen onderhandelin gen gevoerd over den prijs voor aankoop van geheel detzen spoorweg en wordt getracht een accoord te bereiken dat over neming met nigang van 1 Januari 1930 mogelijk zou miken. Padvinderij voor meisjes. Zooals "in dit nr. wordt geannonceerd hoopt a.s. Zaterdagmiddag Mevr. Seyn, hoofdleidster van de afdeeling Breda van het Nederl. Meisjes Gilde te Goes een causerie met lichtbeelden te houden oveT het Nederl. Meisjes Gilde. Zij is voor ieder toegankelijk. Heinkenszand. Woensdagavond gaf de Zangvereeniging „Ons Genoegen" alhier, onder leiding van haar directeur, dhr. Wolzak, een goed geslaagde uitvoering in de Ned. Herv. Kerk alhier. De opkomst kon bevredigend genoemd worden. Hansweert. Na een gedeelte der la ding grint uit het meergemelde schip „Grace de Dieu" in een lichter te heb ben overgeladen, heeft men het gat zoo danig gedicht, dat het schip de reis naar zijn bestemming kan voortzetten. De geloste lading is weer terug ingenomen. Het schip zal morgen vroeg naar zijn bestemming afsleepen. Het motorschip „Anna", schipper Kint, geladen met tarwe naar Wormer- veer, heeft op de Schelde machineschade gekregen en is door de sleepboot Doris Rijkers alhier binnengeslept, alwaar men het aan de machinefabriek Hansweert zal repareeren. Kapelle. Doordat van de Fordauto van dhr J. M. uit Oudelande het voorwiel in stukken ging, sloeg deze om tegen de omheining van dhr S. V. en buurman, waartegen ze niet bestand bleek. De auto was deerlijk gehavend, de twee inzitten den kwamen behoudens enkele schamp- wonden met den schrik vrij. De Chr. Jongel. Ver. „Obadja" al hier hield gisterenavond eei^ openbare vergadering in haar lokaal, dat tot in alle hoeken gevuld was. De voorzitter J. Kooman sprak een kort openingswoord. Dr J. D. Schmidt sprak een inleidend woord naar aanleiding van het dienen van Jezus en het klein worden voor Hem. Het rijke programma met zorg opge steld dat de werkzaamheden van de le den vertolkte, bevatte voordrachten, die uitnemend tot hun recht kwamen. Sa menspraken werden gehouden, opstellen geleverd terwijl enkele zangstukjes een welkome afwisseling boden. Het was een genotvolle avond. Domburg. Het comité tot het houden van Chr. Winterlezingen hoopt in de maanden DecemberMaart een viertal sprekers te doen optreden, n.l. Ds Wier- singa uit Vlissingen, Ds. v. d. Bosch uit Den Haag, Ds Hagen uit Delft en Ds Kamsteeg uit 'sHeer Hendrikskinderen. De onderwerpen zullen nader bekend ge maakt worden. Het Comité hoopt ook dit jaar weer iets te geven voor hoofd en hart. Koudekerke. Dinsdagavond vergaderde de kolenvereeniging „Ons Belang", al hier, onder leiding van haren voorzit ter F. de Rijke. Er waren 102 leden pre sent. Uit het verslag van den secreta ris J. Geldof bleek o.m. dat de vereen, thans 388 leden telt, en dat aan de leden 791 ton brandstof geleverd was. De penningmeester C. Jongepier meldde een batig saldo te hebben van f469.23y2. De aftredende bestuursleden T. N. Grimes J. Geldof en C. Jongepier werden met groote meerderheid van stemmen herko zen. De bode Jacs. Maas Jacsz. die na 28-jarigen trouwen dienst alszoodanig had bedankt, werd vervangen door W. de Witte. Als plaatsvervangende bode werd benoemd J. Koole Wz. De bewaring der zakken werd opgedragen aan C. de Korte. Westkapelle. De afd. „Het Groene Kruis" alhier hield Woensdagavond on der leiding van Ds W. Reus haar na jaarsvergadering. Aanwezig waren met het bestuur 21 leden. Uit een ingekomen schrijven van de vereeniging het hospitium „Zonneveld" te Oostkapelle bleek, dat deze ver., daar zij niet voldoende kapitaalkrachtig is om voldoende aan haar doel te beantwoorden steun noodig heeft van buitenaf. Na eeni ge bespreking werd besloten, dat „Het Groene Kruis" jaarlijks een bijdrage zal geven van f 10, zulks tot wederopzeg ging, ingaande met 1930. De ontwerp-begrooting voor 1930 wijst aan inkomsten en uitgaven aan f 895. De afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Prov. Groenen Kruis- ver. bracht verslag uit. Naar aanleiding van de voorlezing van de inventarislijst wees de heer dr Brood man er op, dat hem gebleken was, dat de rijwielbrancard thans niet geheel pa raat is, als deze gebru'kt moet worden bij vervoer bij mogelijke ongevallen. Spr. achtte het zeer gewenscht, dat deze ge regeld gecontroleerd wordt. Met dezen wensch zal rekening gehouden worden. Op verzoek van den voorz. hebben de heeren K. Cijsouw en P. Westerbeke zich belast met het nazien van de kas van den penningmeester. Herkozen als bestuurslid werd de heer B. Louwerse, terwijl in de plaats van. het aftr. lid, den heer L. Gabriëlse, die voor een herverkiezing niet meer wenschte in aanmerking te komen, gekozen werd de heer J. van der Wal. De heer H. Lievense werd opnieuw voor een jaar als magazijnknecht aange steld. Blggekerke. Woensdagmiddag vergader de de gemeenteraad. Ingekomen was een schreven van de gemeente Vlissingen, dat aldaar geen gelegenheid bestaat eventu eels filastrim-patiënten in een of andere inrichting op te nemen. Voor kennisge^ ving aangenomen. Verder was ingekomen een schrijven van den heer P. J. Roo sendaal, oud-hoofd der Op. school, waar in hij dank bracht voor de welwillende medewerking en steun gedurende zijn on derwijzersloopbaan en blijken van waar deering op 18 October ontvangen. Voor kennisgeving aangenomen. Door den heer C. P. A. van Ham, was een verzoek tot den raad gericht, waarin door hem verzocht werd, overneming in onderhoud van het te verharden gedeelte van den Zandweg, het laatste eind. Daar deze verharding zou geschieden met nieuw m i- 'iaal, en dit gedeelte van den weg daar het einde is, en toch weinig zal gebruikt worden, vonden B. en W. het wenschelijker, dit nieuwe materiaal te gebruiken in het begin van den weg dat in geen al te besten doen zich be vindt, en de uitgebroken steen te gebrui ken aan het eind van den weg. Bereids hadden B. en W. daarover reeds een onderhoud gehad met den heer A. J. Boers, wönende te Brussel, als optredende namens den heer van Ham. Goedgekeurd werd door den Raad, dat genoemde heer Boers storten zal f800 waarop <je gemeente alles voor haar reke ning neemt zulks op de volgende voor waarden: le. dat het gedeelte weg vóór 1 April gereed komt; 2e dat de weg behoorlijk wordt gelegd en deze geschikt is voor autoverkeer; 3e dat de weg wordt bestraat tot de le oprijlaan van het erf van Van Ham, dus ter lengte van plm. 220 M.; 4e dat hij de bijdrage voornoemd wenscht af te dragen de hgj.ft bij het begin der werkzaamheden c.q. aankoop der benoodigde steen en .het resteerende l Februari 1930. Aangenomen werd z.h.st. het voorstel van B. en W. de jaarwedde voor den veldwachter zoodanig te rege.en, al; die is aangegeven in de bekende circ da.re van den Commissaris der Koningin, in gekomen was een schrijven van 'den heer J. Corbijn, timmerman alhier, dat hij niet meer zal deelnemen aan een door de ge meente te houden aanbesteding. In dit. schrijven werd door hem ten zeerste ge laakt de houding tegen hem aangenomen in de vorige raadszitting door de raads leden P. Janse en J. Poppe. Voor kennis geving aangenomen. B. en W. stelden hierop voor (echter geheel los van bovengenoemd schrijven) een vroeger genomen besluit werken de f 300 te boven gaande publiek aan te be steden, te herroepen, daar zij meenden, dat het gemeentebelang er niet door ge diend is. Na bespreking van dit voorstel waarbij alleen de heer P. Janse een warm voorstander van het in te trekken besluit bleek te zijn werd het voorstel van. B. en W. met 6 tegen 1 stem aangeno men. Tegen de heer P. Janse. Voor ken nisgeving aangenomen werd de goedkeu ring der gemeente-rekening over 1928. Van wethouder A. Janse was ingekomen een schrijven, dat hij bij publieken ver koop eigenaar was geworden van de vroegere onderwijzerswoning en dat hij deze wenschte af te breken en te her bouwen. Dat wanneer hij voldeed aan de bij den verkoop gestelde voorwaard en de woning te plaatsen in de lijn van de woningen van Verhage en Vader, de door hem te bouwen woning schuin zou ko men te staan. Hem werd daarom vergun ning verleend te bouwen 'in de richting van de woning van Vader en alzoo een halve meter vooruit te springen bij de woning van Verhage. Tot bestuurslid van het Burgerlijk Arm bestuur werd herkozen1 de beer G. Schout. Tot lid van de oommissie van school toezicht werd herkozen de heer P. de Lange en gekozen werd in de vacature Roosendaal de heer H. F. C. Museh.. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim vacature-Roosendaal werd gekozen de heer H. F. C. Muscih.. Vastgesteld werd de vergoeding voor de bijzondere school over 1928- Per leerling zal worden vergoed f 13.70, daar er toen 56 leerlingen waren wordt dit dus een een bedrag van f 767.20. De pensioens grondslag van mej. Risseeuw, onderwij zeres van de voormalige openbare school werd vastgesteld op f 1964. Daar voor eerste inrichting en aanschaffing leermid delen voor de school voor Chr. Volks onderwijs benoodigd is een som van on geveer f 3700 werd de begroeting van 1929 in uitgaaf verhoogd met genoemde som. Daar voor een en ander geld noo dig is werd besloten een leening aan te gaan in dit .geval „van de gemeen te aan de gemeente". In genoemde lee ning n.l. zaL worden (jpgenoraen het geld gekomen van de voormalige onderwij zerswoning en de waarborgsom van het schoolbestuur; zij zal worden afgelost in 20 jaar. N. en St. Joosland. Nadat reeds een paar maal op uitnoodiging van het hoofd der Chr. school dhr L. Sluimer alhier een samenkomst van j'ongelieden had plaats gehad, om over het jeugdwerk in deze gemeente te spreken, werd Dins dag j.l. tot de oprichting besloten van een vereeniging. De Christelijke Jeugd- vereeniging werd genaamd „Ora et La- bora". Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: Voorzitter L. Sluimer; secre taris A. Baas Gz.; Penningmeester Adr. de Klerk; bestuursleden J. de Visser Pz. en M. Kakebeeke. De Vereeniging telt reeds 20 leden. Zjj vergadert Dinsdags avonds in een der lokalen van de Chris telijke school. Een dramainhet groen. Fluitend en met zfjin rinkelbel beukend op de stuurstang van zijn fiets peddelde de onbekend geble ven fietsjongen over het asphalt van de Kruis kade te Rotterdam met op het bagagerek, dat als een presenteerblad prijkt boven het ras wentelende voorwiel eau bus. De jongen floot en belde en fietste; de bus bibberde bover op het rekje en toen geschiedde het drama. Zonder verder naspeurlijke reden plofte de bus van de fiets, rolde een paar slagen om en bleef liggen. De jongen merkte niets en floot en belde en fietste. Tijdens den val was de deksel van de bus gegaan en uit de opening stroomde een breiïge, groene substantie naar buiten; zij bemorste het gladde wegdek, over dekte het met strooperighedd, dis zich spoedig in een klein laagje glibberig groen over een oppervlakte van tien, twaalf vierkante meter had verspreid. Een kittig kantoormeisje kwam kwiek aan- gefietst; zij zag de groene massa te laat, glipte onderuit en lag spartelend in de pap. Achter haar reed een wagen, bespannen met twee Muildieren. Het wegdek was voor de hoeven te glad, de diere» gleden onderuit en zetten zich bevallig neer op de fiets van het meisje. Achter den wagen reed een nette meneer. Hij kon niet meer wijken, hij' kon niet meer stoppen en voor hij het wist, zat hij tusschen de muildieren em de juffrouw in de groene verf. Toen naderden een slagersjongen, een H. B. S.er, een juffrouw en nog een meineer, en zij allen kwamen ten val. Dit alles was zoo filmisch snel geschied, dat de verkeersagent, die den onbekenden fluitenden fietser een teeken had gegeven en daarna zijn blikken een anderen kant had doen uitgaan, toen hij wederom zich wendde, een wriemelende hoop armen, beenen en muildierpooten ontwaardde. En nog groeide de hoop zieuderoogen. Fiet sers naderden in drommen; zij deden wan hopige pogingen om het bedreigde wankele evenwicht te bewaren, maar de een na dem ander, en soms twee, drie tegelijk slipte en kwam ten val i'oen greep hij in. Hij alarmeerde den rei nigingsdienst en requireerde alle kattenbakken uit de buurt, om zand te strooien over de gladde pap. De reinigingsdienst stuurde snel een auto met zand en met bussen benzine werden de gevallenen gereinigd. Ook de muil dieren zijn met benzine opgepoetst. De eerste damesfiets heeft bij het drama bet leven gelaten. (N. R. G.) De moord aan het Bezuiden- hout in den Haag. Naar verluidt, is K. y d ..M., verdacht van moord op Mevr. O. aan den Bezuidenhoutschenweg, te Dm Haag, door de psychiaters volkomen toereken baar verklaard.. De instructie in deze zaak is thans zoover gevorderd, dat eerstdaags de dagvaarding zal kunnen gorden uitgebracht. De behandeling voor de rechtbank kan nog dit jaar en wel eind December verwacht worden. Letterkundige diefstal. De po litie te Delft heeft aangehouden den 49-jarigen arbeider G. de S. uit Rotterdam ter zake van oplichting. Eenige maanden geleden had Da S. bij een uitgever te Delft twee ver halen aangeboden, bestemd voor een Kerst boekje. De uitgever kocht een der verhalen en behalve in het Kerstboekje publiceerde hij ook het feuilleton in een tijdschrift. Na de eerste publicatie kreeg da uitgever tot zijn groote verwondering van een dame uit Dm Haag bericht, dat deze het bewuste verhaal reeds in 1920 had geschreven m dat het in een tijdschrift was opgenomen. De uitgever vroegDe S. torn inzage van het tweede ma nuscript en De S. bekende de twee verhalen uit "dit tijdschrift te hebben overgeschreven. Een dwaas. Te Madrid is de chef de bureau van een advocatenbureau gestorven, die heel zijn leven door em kwart van rijn inkomen voor de loterij heeft besteed. Ge wonnen heeft hij nooit een halven cent, wel ziin gezin in armoede achtergelaten. De directie der loterij heeft ,nu de kosten der begrafenis voor haar rekening genomen. Nog steeds de m-ijlnen. Volgens rapport van, den gisteren le IJmuiden teruggekeerden stoomtrawler Pallas, heeft meini op de Noordzee tijdens de visscherij tot twee maal toe een mijn in hef net opgehaald. Do bemanning slaagde beide malen er in de opgehaalde mijnen zon der ongelukken te veroorzaken, wederom in zee te krijgen. Autodief geknipt. Te Asten (N.Br.) vervoegde zich bijl den hotelhou- honder van Rooy een jonge man, die voorgaf zijn portefeuille met geld te heb ben verloren. Hij' bood daarom zijh nieu we auto in pand aan tegen eenig geld. De hotelhouder, die het zaakje niet ver trouwde, stelde de marechaussee het het geval in kennis. Deze was spoedig ter 'plaatse en kon den jongen man nog aanhouden. Bij nadere inspectie van den wagen warden daarin papieren gevonden ten name van een Nederlandschen koop man uit Antwerpen. Aan de politie te Antwerpen werd om Thlichtingen ge vraagd, waaruit bleek, da,t daags te vo ren de auto aan het Gentraal-station was ontvreemd. De aangehoudene bekende nu den dief stal te hebben gepleegd. Het bleek te .zijn de 20-jarige chauffeur A. S. geboortig uit Helmond, wonende te Antwerpen. Hij werd naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. Onveiligheid op den weg. Dezer dagen is onder de gemeente Leur (N. Br.)' een laffe aanranding gebeurd. Een veertien jarig meisje, wonende aan de Middenlaan te Breda, dat een man den weg vroeg naar den Boskam onder Princenhago, werd door dezen man een eindweegs begeleid. Ter hoogte van den Bremweg werd zij plotseling op een stil gedeelte van den weg met oneerbare bedoelingen op 'den grond geworpen en werd haar belet om hulp te roepen. Zij wist echter los te komen, doch niet dan nadat zij enkele verwondingen had opge- loopen, o.a. werden haar eenige tanden uit den mond geslagen. De maréchaussee te Breda stelde een onderzoek in en wist den dader een 32- jarigen landbouwer, wonende te Beek on der Princenhage, aan te houden. De aan gehoudene heeft bekend. De strafbare behulpzaam- h eid. Een soldaat uit Bovenkarspel moest opkomen te 'sHertogenbosch en werd door een vriend, een -burger, afgehaald. Daar de militaire lasten nogal zwaar wa ren, droeg de burger ook wat. Dat ver biedt de wet en een politie-agent maak te proces-verbaal- op wegens het dragen van militaire uitrusting. De burger moest deze week voor het kantongerecht in Den Bosch komen en deze werd bij verstek veroordeeld tot fl boete. De Bovenkarspelsche soldaat, wiens getuigenis men al op papier had, moest ook persoonlijk komen en kreeg zijn declaratie ad... f 80.10 vergoed. Reeds in den tijd der crinolines waren Bols „Parfait Amour", Crème de Thé en Crème de Café geliefkoosde likeuren. U moei eens kennismaken met de dranken der voorouders. Door een drijfriem gegre pen. De nachtopziener van de Aard appelmeelfabriek „De Centrale", te Coe- vorden, F. van der Heyden, is gisteren door een drijfriem gegrepen en tegen den muur geslingerd. Hij is opgenomen met een ingedrukte borstkas, een gebroken arm, eenige gebroken ribben en een ver lamming van de linkerzijde. De patiënt is opgenomen in het ziekenhuis aldaar. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Vliegtuig gestolen. Uit Kan sas city wordt gemeld, dat twee man nen een particulier vliegtuig hebben ge stolen. Tevoren hadden zij de directie van het vliegveld opgebeld en zich als de eigenaar van het vliegtuig voorgedaan. Zij gaven opdracht, het vliegtuig in ge reedheid te brengen. Kort daarop ver voegden zij zich op het vliegveld en gin gen er met het vliegtuig vandoor. Eerst daarna drong het tot het vlieg- veldpersoneel door, dat ze de dupe waren geworden van een brutaal stel oplich ters. Heroinvergiftiging. Dinsdag morgen vond een boschwachter op een bank in het Wallerpark te Berlijn een doode en een stervende aan, die te groo te hoeveelheden heroin tot zich hadden genomen. Het betrof twee ongeveer 20-jarige jon gelui, van welke een drogist was. Deze had uit den inventaris van zijn drogis terij een fleschje heroin weggenomen, zonder dat hij daartoe bevoegd was. Hij was op de gedachte gekomen de narco tische werking, zooals die hem uit ro mans bekend was, van dit arsenicum- vergift na te gaan. Hij vertelde zijn ka meraad van zijn plan en overreedde deze, mee te genieten. De stervende trachtte nog met moeite de heroingeschiedenis te vertellen. Zijn toestand is hopeloos. Ontploffing in een benzine- t an k. Omstreeks half een gistermiddag wilde de 51-jarige rangeerder A. v. Aken wonende te Tilburg zich ervan overtuigen of er in een benzinetankwagen, staande op het stationemplacement te Tilburg al dan niet nog benzine zat. Hij nam daar om een petroleum-lantaarntje en klom op den wagen. De tank was weliswaar leeg, doch nauwelijks was het vuur van de lamp met de in de tank nog aanwezige dampen in aanraking gekomen of deze ontploften met een geweldigen knal, wel ke in de geheele stad en ver in de om geving werd gehoord. De man werd van den wagen geslingerd. Hij bekwam aan gelaat, zijde, handen en armen brand wonden door de vla. en die uit de tank sloegen, terwijl hi; c\ endien door den val zijn borstkas kneusde. De ijlings ontboden geneesheer achtte den toestand van den man niet levensge vaarlijk. Programma van Vrijdag 29 November HILVERSUM, 1071 M. Van 12—6 uur n.m. 298 M. J010.15 Morgenwijding. 12.152 Concert. 2.052.45 Uitzending voor scholen. Johan Koning spreekt over het SuezkanaaJ. 2.453 Gramofoonmu- ziek. 34, Maak het zelf-cursus. 4.305 Lezing door D. Wehrens over: Limburg- sche folklore en dialectiek. 55.30 Grar mofoonmuziek. 5.306 Concert door de Hongaarsche kapel 6.01 Voortzetting con cert. 6.457.15 Spaansch voor beginners. 7.157.45, Radiocursus vanwege het on derwijsfonds voor de binnenvaart.. 8.01 9.30 Concert. 9.3010 Declamatie. 10 Persberichten. 1011 Concert. HUIZEN. 1875 M. 10.30—11 N.C.R.V. Ziekendienst. 11.30—12 KRO Godsdienstig halfuurtje. 12.151.15 KRO Concert door KRO Trio. 1.15—2.30 KRO Gramofoon- muziek. 2.303 Uitzending voor scholen. 4—5 Gramofoonmuziek NCRV. 5—6.30 NCRV Concert. 7—7.30 KRO Cursus in Schriftverbetering. 7.30 Persberichten. 7.40 VPRO Lezing over „Judas". 8.15 Con- eert. 8.50 VPRO Declamatie. 10.20 voort zetting concert. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoon muziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert I.202.20 Gramofoonmuziek. 2.50 uitzen ding voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.2Ó Lezing. 6.50 Land- bouwberichten. 7.05 Liederenvoordracht. 9.86 Lezing. 9.55 „Roland". 'Drama naar het verhaal van Turold door E. A. Har ding. 10.55 Verrassing. PARIJS, „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Orkest en solist. 6.55 Gramofoonmuziek 8.20 Causerie met muzikale illustratie. 9.05 „Lakme" Opera van Leo Delibes. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20 Gra- mofoonmuziek. 9.3510.45 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 1.50 Orkestconcert. 4.505.50 Gramo foonmuziek. 7.20 „Salomó" van Richard Strauss. 1 f ZEESEN, 1635 M. 6.15—11.20 Lezingen II.2012.15 Gramofoonmuziek. 12.16 12.60 Berichten. 1.201.50 Gramofoon muziek. 1.503.60 Lezingen. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 4.506.50 Lezingen. BRUSSEL ,508.5 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestcon cert. 9.36 Waalsche uitzending.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 7