Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Telegrammen, Marktberichten. Burgerlijke Stand Scheepstijdingen. Financieële Berichten. geheel vrij op een afstand ran het orgel is geplaatst, is van alle gemakken voorzien. Niettegenstaande 'het vele, dat hierin aan gebracht is, heeft de Organist toch een gemakkelijk overzicht over het geheel. De aanspreek der pijpen geschiedt onmiddel lijk en vlug, ondanks den afstand tus- schen speeltafel en orgel. Ten slotte zij nog gemeld, dat het orgel- front in modernen stijl werd uitgevoerd door den heer Kaan, Meubelfabrikant te Terneuzen. In het front preikt een open Prostaat 16 voet en aan de zijkanten zijn twee rijen houten pijpen, Bourdon 16 voet De wmdvoorziening van de hoofdbalg geschied door een electrische ventilator. De samenkomst werd geopend door ds Cazemier; gezongen werd Gezang 2:2 en 3. Hiern,a verkreeg dhr D. Dees het woord als voorzitter van het orgelcomité. Spr. vertelt van het eerste orgel, in 1863 geplaatst, waaraan in den loop der jaren verschillende veranderingen werden aan gebracht, totdat in 1926 een comité on der leiding van ds A. Timmerman be noemd werd, om plannen te beramen aangezien het orgel versleten was. Nadat als eerste bijdrage een som gelds was bijeengebracht, werden plannen ge maakt tot het houden van een bazaar, welke een succes werd. Spr. gedenkt hier bij den arbeid van ds Timmerman, die krachtig voor dit doel gewerkt heeft, en die wel de ziel van. dit plan kan genoemd worden. Voorjaar 1929 werd, nadat gebleken was, dat er voldoende gelden bijeen wa ren, een commissie van bijstand benoemd, waaruit een commissie van advies geko zen werd, n.l. de hoeren Dootjes, v. Fraaijenhoven en Kaan. Deze commissie voerde de verdere onderhandelingen, met de leveranciers van kerkorgels, waarna de firma Valloc en Vanoouteren te Rotter dam de opdracht verkreeg. Het orgel, dat wij, aldus dhr Dees, gemeente en kerkvoogdij aanbieden, is een mooi afge werkt instrument. Na deze rede droeg dhr Dees het orgel over aan de kerk voogdij. De president-kerkvoogd, de heer G. Ver- linde Az., dankte comité en gemeente voor alles wat in zoo korten tijd is tot stand gebracht. Hierna verkreeg ds Cazemier het woord tot het houden van zijn rede, waarna de .organist van dezen avond, de heer v. Fraaijienhoven, enkel© stukken ten gehoore bracht. Tijdens de rede van ds Cazemier sloeg de hoofd- zekering der lichtleiding door, waardoor men enkele oogenblikken in 't donker zat. Na "het zingen van 'Gezang 1801 en gebed van ds Cazemier 'werd de bijeen komst gesloten. Hierbij kan nog worden gemeld, dat het orgel geheel vrij is aan geboden, hetgeen een financieel succes van het comité mag genoemd worden. Groningen staaltjes aanhaalt. „Wat wordt er gewerkt met verdachtmaking, de min ste beschuldiging is, dat men den Chris tus verloochent!" Uit eerbied voor de geestelijke persoon lijkheid van mannen als Gunning en Hoe- demaker protesteert de schrijver er te gen, dat men tracht hen te gebruiken om dit ontwerp aan de Ned. Herv. Kerk op te dringen. Een inzender, de heer B. Verboom uit Kloetinge, vertelt in hetzelfde blad, dat in de reorganisatie-vergadering te Goes een der orthodoxe predikanten zeide, dat wanneer zulk een vergadering, bestaande uit zwakke, nietige, zondige menschen als we allen zijn, een oordeel over hem, een gewetenszaak betreffende, zou uitspreken, hij dit nooit zou kunnen accepteeren als zijnde door God zelf uitgesproken, tenzij men hem kan bewijzen hoe dit mogelijk is. „Ik bleef en blijf met dezen opponent mij afvragen", aldus deze klaarblijkelijk ook zelf orthodoxe schrijver, „of het mogelijk is, dat een ernstig, verstandig Protestantsch Christen aan beslissingen, op soortgelijke vergaderingen met de helft der stemmen plus 1 genomen, god delijk gezag zou kunnen toekennen." De redactie van het „Algem. Week blad" verklaart naar aanleiding van het geen deze inzender te berde brengt, over die vergadering te Goes van een predikant nog een brief te hebben ont vangen, waaruit zij de volgende zinsnede aanhaalt: „Alwie niet gelooft aan de Christocratische autoriteit van de pres- byteriaal saamgeroepen kerkelijke verga dering en die van oordeel is, dat een dergelijke autoriteit uit geen enkel schrif tuurlijk gegeven is af te leiden, moet te gen dit ontwerp zijn en van dit ontwerp groote geestelijke schade vreezen voor on ze Kerk." Middelburg, De beer P. Bireel, onderwij zer aan een Chr. school (Molenwater) alhier hoeft ontslag aangtevraagd. Hij! gaat hetonderwijis miet pensioen verlaten. lerseke. Benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school alhier de heer J. Glerum1 alhier. Examen hoofdonderwijzer (es). Het bijvoegsel tot de Nederland- sche Staatscourant van Dinsdag 26 dezer bevat de verslagen van de in 1929 ge houden examens ter verkrijging van ak ten van bekwaamheid a's hoofdonderwij zeres), met een overzicht van den uit slag der examens. Daaraan is het vol gende ontleend: Mannelijke adspiranten: totaal 2001, te ruggetrokken 179, afgewezen 1106, toege laten 716. Vrouwelijke adspiranten: totaal 807, te ruggetrokken *20, afgewezen 421, toege laten 366. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Klundert A. C. H. Vollen- weider te Birdaard. Te Lopikerkapel J. Bakker, cand. te Benschop. Aangenomen naar Uithuizen (hulppr.) A. M. Knottnerus, cand. te Vries. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam (vac.-Ds Els- hove) J. Gillebaard te Zeist en W. H. v. d. Vegt te Bergum. Beroepen te Kralingen (vac.-Ds v. d. Velden) F. A. den Boeft te Amersfoort. Kapelle. Tot ouderling werd in de Geref. Kerk Kapelle-Biezelinge gekozen. (vac.-J Baaijiens) P. M, Keim en tot diaken vac.- D. Sandee) 3. Eversdijk. Kamperland. Blij de Geref. Kerk alhier is tot ouderling gekozen dhr J. Flips© in.de plaats van dhr W. Th. de Looff, aftr., welke niet meer in aanmerking wenschte te komen. Schoondijke. Gekozen tot ouderling bij de Geref. Kerk dhr J. Boidin Sr. en A. Quist, inplaata van de heeren M. Quaak en M. Dieleman, en tot diaken dhr B. v d. Ree, inplaats van dhr Joh. de Feijter. Het reorganisatievoor stel. Het reorganisatie-ontwerp van de Ned. Herv. Kex-k brengt heel wat pen nen in beweging. Wij hebben dezer dagen de aandacht gevestigd op wat Ds W. A. Hoek, die het Ethische standpunt belichtte, daar over in het „Alg. Weekblad" schreef. De Groningsche predikant ds J. C. E. van Herwerden, eveneens ethisch-ortho- dox, zoo lezen wij in de „N. R. Crt.", verklaart in hetzelfde blad, dat de voor standers van het reorganisatie-reglement bezig zijn, „met een zeer vriendelijk ge zicht en in zeer geruststellende termen een reglement in te voeren, dat onwaar achtig is en dat straks een hel zal ont ketenen, waarbij de geschiedenis van 1618 en 1619 maar kinderspel ls." Zijns inziens hebben de voorstanders blijkbaar niets begrepen van Gunning en Hoedemaker, op wie zij zich beroepen. „De heeren willen", zegt hij, „kort en goed dè klok drie en een halve eeuw terugzetten en wie daaraan niet wil mee doen, het zwijgen opleggen, uitbannen, den toegang tot onze kerk onmogelijk maken, of (en dat is geen denkbeeldig gevaar) verleiden tot huichelarij! Dat zal straks een kerk worden, die een pilaar en vastigheid der waarheid zal zijn!", roept hij uit. Deze bestrijder herinnert aan het onder ling uitbannen van orthodoxen onder el kaar, waarvan prof. Gunning zelf te Lei den destijds het slachtoffer is geweest en waarvan hij ook uit Amsterdam en Waar de slavernij nog bestaat. Van de hand van lady Simon, de echt- genoote van Sir John Simon, den beken den rechtsgeleerde en liberalen politi cus, is zoo juist te Londen een boek ver schenen, waarin zij een hartstochtelijk pleidooi houdt tegen de slavernij, die nog steeds in de wereld bestaat. Het boek is getiteld „Slavery". Het berekent dat er op zijn minst nog vier millioen slaven in de wereld zijn, mannen, vrouwen en kinderen. Wie worden slechter behandeld dan het gedierte des velds, verlaagd tot het peil van het meest vernederend bezit, gesto len, gekocht, verkocht, misbruikt, mis handeld, geslacht naar welgevallen van hun meedoogenlooze meesters? Wat heeft de beschaving daarop te ant woorden? Aldus stelt Lady Simon het vraagstuk. In een voorwoord kenschetst Sir John Simon de bedoeling van het boek. „Het doel van het boek mijner vrouw is", zegt hij, „de openbare aandacht te vestigen op het voortbestaan van verschillende vormen van persoonlijke slavernij in de wereld; de gebieden in kaart te brengen, hoofdzakelijk bij deze zaak betrokken, en de desbetreffende informaties te boek te stellen. Het is een beroep op het le vende geslacht om het werk te voltooi en, zoo nobel begonnen door Wilberforce en Clarckson.' Lady Simon trekt te velde tegen per soonlijke slavernij, pandelingschap, ge dwongen arbeid, enzoovoort. Zij beschrijft de slavernij, die nog bestaat in bepaal de deelen van China, in het hartje van Abessynië, in het achterland van Ara- bië, in de afgelegen deelen van de Sa hara, aan de kusten van de Perzische Golf, in Liberia, Birma en Nepal; evenals het pandelingschap in Zuid- en Centraal- Amerika, en den contractarbeid in Por- tugeesch Afrika. Wat persoonlijke slavernij is, maakt la dy Simon aldus duidelijk: „De man, zegt zij, kan worden verkocht en van zijn vrouw gescheiden, of de vrouw van haar man, de moeder heeft niet het recht na te gaan, Waar haar kinderen naar toe gaan; dezen, daar zij eigendom zijn, staan niet onder het toezicht of voogdij van den vader, doch staan volkomen ter beschikking van den eigenaar van het bezit. „De slavernij verwaarloost de innige banden van moederschap en vaderschap, en eischt niet slechts het recht op om gezinnen uiteen te rukken en afzonderlijk vader, moeder en kinderen op de beste markt te verkoopen, doch voert dit recht ook met kracht uit.' In Abessynië, dat lid is van den Vol kenbond, bestaat nog elke vorm van slavernij, en lady Simon geeft een tref fend relaas van de afschuwelijkheden van ontvoering, handel en onderwerping die in practijk worden gebracht. Een moeilijkheid, waarop men bij de bestrij ding van de slavernij in Abessynië stuit is, dat zij een fundamenteel deel vormt van de sociale structuur en een inte greerénd del van den godsdienst van het land. Ongeveer hetzelfde is het geval met Arabië. Alleen door van deze slavernij een internationale zaak te maken, ver wacht lady Simon oplossing. „China", zegt zij, „is wat de slavernij betreft, een der gebieden die niet in kaart zijn gebracht.' De daar in slavernij le vende kinderen worden op 2.000.000 ge schat, terwijl de voorwaarden, waaron der zij leven, onze ergste voorstelling overtreffen. De strijd tegen de slavernij vraagt al onze energie, zegt lady Simon. Er is vol gens haar slechts één wapen: de publie ke meening. „Vrijheid voor de slaven", zegt zij, „zal alleen worden verkregen, wanneer de publieke meening tot het besef komt van den omvang van de mis daad van het stelen en bezitten van men schen." Mond en klauwzeer. In de stallen van den landbouwer K. te Vijlen-Vaals is het mond- en klauw zeer onder het rundvee uitgebroken. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting vaai 20 November 1929. De Kantonrechter te Middelburg heeft ver oordeeld wegens: met een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar rechts bij! het in halen van een voertuigG. V. te Koude kerks f5 b. of 5 sh Als bestuurder van een motorrijtuig qp een kruispunt niet den doorgang vrij laten noch stil houden, noch langzamer rijden, voor den bestuurder van een aan zijn rechter hand zich bevindend motorrijtuig: Ch. F. te Middelburg f5 b. of 5 d. h. Met een rijwiel in een bocht van een weg binnen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde van den ,w©g houden: A. A. te Oost- en West Souburg £3 of 1 week tuohtschool. Fietsen zonder licht: C. B. te Middelburg 5 of 5 d. h.J. G. te Oostkapelle f 2 of 2d. h.J. H. te Wlektkapelle fó of 5 d. h. J. P. te Domburg £5 of 5 d. h. Idem met een voertuig: K. C. te Seroosr- kerke £5 of 5 d. h.; J. Wi. te Serooskerke £5 of 5 d. h. Een rijwielpad buiten noodzaak anders her- rijden dan met een rijwielP. v. L. te Middelburg f 10 of 10 d. h.F. G. te Seroos kerke f 15 of 16 d. h. Hijden met een motorrijtuig zonder rijbe wijs: P. C. te Vlissingen. f 3 of 3 d. h. en f 10 of '10 d. h. Rijden met een motorrijtuig, zonder dat behoorlijk zichtbaar is nummer met letter; P. de J. te Middelburg 'f 2 of 2 d. h. A. F. K. te Koudekerk© f5 of 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder dat het nummer met letter behoorlijk is verlicht: W'. P. B. te Goes f 5 of 5 d. h.B. Wi ,v. G. te Doom f 10 of 10 d. h. Met een motorrijtuig de vrijheid van het verkeer belemmeren: D. G. P. te Middelburg £15 of 15 d. h. Idem met een rijwiel op zoodanige wijze dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer werd belemmerd en in gevaar ge bracht: C. de V. te Middelburg f3 of 3 d. h. Idem met een rijwiel op zoodanige wijze dat de veiligheid van het verkeer werd in gevaar gebracht: J. A. A. M. te Vlissingen f 10 of 5 d. h. StrooperijP. B. te Vlissingen f 25 of 25 d. h.A. L. te W)astkapelle f 15 of 1 week tuchtschoolP. v. P. te Wpstkapelle f 25 of 14 d. h.K. M, te Wjestkapelle f 25 of 14 d. h.; J. H. te Wiestkapella f 15 of 2 weken tuchtschool. Straatschenderij: L. T. te Middelburg flö of 15 d. h. Niet zorgen dat een door hem op den open baren weg geplaatst voorwerp .behoorlijk ver licht is: W, N. v. L. te Oostkapelle f5 of 6 d. h. Trekdier onbeheerd laten staan: J, P. de L. te Middelburg (5 of 6 4, h. Zonder verlof van het bevoegd1 gezag hek vorkeer qp eenigen .openbaren landweg be lemmeren L. B. te Middelburg f 15 of 15 d. h. 'DronkenschapA. K. te Middelburg f 15 of 15 d. Ti.; Wi. S te. Vlissingen f 16 of 80 d. h.; E, H. P, F. H. te Vlissingen flö of 15 d. h,; J. P. te Domburg flö of 16 d, h.W|. K. te Middelburg f 15 of 15 d. h. Te Middelburg binnen de kom wateren bui ten de daartoe bestemde bakken: Wt K. te Middelburg f3 of 3 4. h. Leerplichtig kind tijdens de schooluren ar beid .laten verrichten: J. J. K. te Oost- en West Souburg £5 of 6 d. h.; Idem 9 maa] gepleegd: A. C. N. te Nieuw- en St. Joos- land 6 geldboeten van f 1 of 1 d. h. voor iedere boete; Idem 7 maal gepleegd: A. J. K. te Nieuw- en Sdnt Joosiand, geen straf in Verband met de geringe beteekenis der feiten en de omstandigheden waaronder deze zijn.^bagaan; Idem 3 maal gepleegd: N. J. M. te Nieuw- en Sint Joosiand 3 geldboeten van fl of ld ,h. voor iedere boete. Visschen in een water, waarvan een ander de rechthebbende is, terwijl men niet voorzien is van diens schriftelijke vergunning, ver meldende de dagteekening der uitreiking en de geldigheidsduur: J. S. te Grijpskerke f5 of 5 d. h„ met teruggave der in beslag ge nomen aalfuiken na verloop van 8 dagen nadat het vonnis in kracht van gewijsde is gegaan. Onder het gebied der Zeeuwsehe Stroo- nuea: op een plaat» in uitsluitend gebruik ge geven, terwffl noeuniet is de rechthebbende of de houder van diens vergunning vrsacherij uitoefenen; Als schipper van een vaartuig niet bijdraaien, wanneer men daartoe door een dor in art. 40 Zeeuwsehe Strooroen visscherijregl. bedoelde ambtenaren wordt aan gemaand door aanroepen: H. M. te Vlissingen £15 en £26 of 15 en 25 d. h. Onder het gebied der Zeeuwsehe Stroomen in een vaartuig voorhanden hebben vis schen (tong), die beneden de maat van 20 cM. zijn: M, v, B. Kzn, L, v. B. JohSzn, G, M. Jzn. en J. de R. Jaoszn., allen te Amemuiden, ieder £10 of 10 d, h. Rooken in een rijtuig (van een tram) .in hetwelk dit verbod duidelijk zichtbaar is aan gegeven: J. J. B. te Dost- en Wieet Sou burg flö of 16 d. h. Voorwerpen, behoorende tot ean rijtuigaf- deeling (van een trein) door spuwen ver ontreinigen: A. de K. .zonder bekende wocm- of verblijfplaats hier te lande f 15 of 15 d. h. Terwijl men yoorwerpen, behoorende tot een rijtuigafdeeling heeft verontreinigd, niet op de eerste vordering van den beambte van den spoorweg de verschuldigde schadevergoe ding betalen.: A. de K. voornoemd, flö of 15 d. h. Zonder vergunning van den Commissaris der Koningin over de kanaalgronden rijden: A. Wi. G. te Nieuw en St. Joosiand f 5 of 6 d. h. M. J. D. en J. F. beidein te Arnemuiden, Vrijspraak. In de provincie Zeeland zonder voldoend toezicht vee drijven langs een weg: H. L. te Middelburg, .Vrijspraak. In de gemeente Koudekerke waren op ©en openbaren weg ten verkoop aanbieden: "J. A. G. te Middelburg f0.50 of 1 d. h. In de gemeente Koudekerk© op den open baren weg Godslasterende woorden gebruiken: E. F. te Middelburg f5 of 5 d. h.C. D. te Oost- en West Souburg f 10 of 10 d. h. In de gemeente Koudekerke op den open baren weg aan zijne natuurlijke behoeften voldoen: M'.B. en A. V. beiden te Koude kerk©. Beiden last tot teruggave aan hunne ouders. In de gemeente Nieuw- en St. Joosiand als bestuurder van een motorrijwiel binnen de bebouwde kom harder rijden dan 20 K.M. per uur: P. v. L. te Middelburg fö of 5 d. h.Wl. H. B. te Rotterdam f 10 of 10 d. h. Gerechts hof te 's-Graven- hage. Het gerechtshof heeft arrest ge wezen in de zaak tegen dan los werkmjan A. A. V. te Vlissingen, die door de rechtbank te Middelburg wegens mishan deling is veroordeeld tot f 50 boet© subs. 25 d. h. Het Hot legde den verdacht© een maand gevangenisstraf op. Bevestigd werct het vonnis van de rechtbank te Middelburg, waarbij de werk man A. J. M. uit Goes, wagens diefstal onder verzwarende omstandigheden, werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenis straf. Onthulling gedenkramen Engelsche Kerk. AMSTERDAM. Hedenmiddag werden in de Engelsche kerk te Amsterdam door H.M. de Koningin twee gedenkramen ont huld. Bij deze gelegenheid werd door den Bisschop een rede gehouden, waarin hij mede namens de Britsche regeering, dank bracht aan H.M. de Koningin yoor har© aanwezigheid, wat als een nieuw bewijs kan worden aangemerkt van de vriend schappelijke gevoelens, die heide jiaties ten opzichte van elkaar koesteren. Aangekondigd was, dat ook H.M. hier bij het woord zou voeren. De vele luis teraars de dienst werd per radio uitge zonden zijn echter teleurgesteld. De Koningin heeft niet gesproken. AMSTERDAM. Hedenmorgen t© 7 uur is da P.IL-E.A.N. het (7e postvliegtuig, van Schiphol vertrokken. Het vliegtuig had 265 K.G. p'ost aan boord. KOPENHAGEN. Uit Oslo wordt gemeld dat in een ijzergieterij een hevige ontplof fing jie-eft plaats gehad, .waarvan 9 men schen het .slachtoffer werden. Door de ontplofling geraakten de kleeren van de arbeiders in brand. Vier van ben wierpen zich in een vijver, waaruit ze in hop el Do zen toestand werden opgehaald. De lijken van de andere arbeiders werden onher kenbaar verminkt te voorschijn gebracht. NEW-YORK. De Oceaanstoomer „Mau- retania", die gisteravond van hier naar Europa vertrok, is bij het verlaten van de haven in botsing gekomen piet een veerpont, die dienst doet voor hot vervoer van spoorwagens. De veerpont zonk on middellijk. De „Mauretania" werd ern stig aan den boeg beschadigd, zoodat de boot waarschijnlijk in een der dokken gerepareerd zal moeten worden. -MIDDELBURG. Veiling van 27 Nov. aardappelen 23, poters 12, koolra pen 1—3, wijnpeen 2—3, spruiten 12—22, witlof 838, uien 24, spinazie 19 27, kaxoten 26, kassnijboonen 25'30 et, alles per K.G.; peen 25, rapen 24, kroten 25, prei 312, selderie 13 ct., alles per bos; savoije kool 38. rooide 28, witte 24 ct., alles per stuk; andijvie 3268, kropsla 1230, canton- ner witkroip 4852, bloemkool 41105 ct., alles per kist VLISSINGEN. Veiling van 27 Nov. Gie- ser Wildeman 8—10, Guré 5, Nouveau. Ppiteau 16, meloenpeer 11, Rr. Clairgeau 14, Keizer Wilhelm 7, Chamontella 6, Winterlouwtje 6, Kleiperen 4, Groninger Kroon 4, .zpre Bellefleur 510i Goiud- reinet 711, Campagnezost 35, Biis- xaiarek 2, Hondsmuil 7, ermgaard 8, Court Peadu 3, Grauwzoet 5—8, Princess© Noble .18, CuilenboT. 2, uien 2,5, kool raap 3, spruiten 16—20, kleine peen 2, wijnpeen 2, witlof 24, mispels 8—14 ct., alles per K.G. roode kool 4—4,5, koerd- kool 44,5, savoije kool 610,6, bloem kool 1025 ct., alles per stuk, selderie 0,52,5, prei 710, peen 46, kroten. 3—4, rammenas 3—4, rapen 2—4, chry santen 1219 ct., alles per bos. Andijvie 2963 ct. p. kist. TERNEUZEN, 27 Nov. Andijvie 1.10-1.80, Hondsmuil Ie soort 4.30—4.50, idem 2o soort 2.30, Chin, kool 1—1.60, Canada- appels 4.104.60, Bellefleur le sart. 4.70 6.20, idem 2e soort 2, pond&peren 4.60 4.90, roode kool 44.60, wittefcool 2.102.20, boerekool 4.10, spruiten 12.10 18.50, Gieser Wildeman le sart. 4.90, idem 2e srt. 2.30, prei 1.303, Comt d© Paris 2e srt. 5.30, mispels ,8.40 7.60, wortelen 3.90, stoofperen le srt. 3, idem 2e srt. 1, Chamontel 1© srt. 4.50, idem 2e srt. 1.10, bijenkorf zoet 6.60, kweeperen 0.6, knolselderij 2, wijnpeeën 31.90, Courtpendu's le srt. 4.80, idem 2e srt. 1.703.10, Goudreinet 3e srt. 3.90, wjjnappels 2.80, rietperen le srt. 5.40 gld. MIDDELBURG. Aanvoer op de graan markt redelijk. Tarwe fllf 11.50, kroonerwten f 16 f 16.50, witte boonen f 39f 42, maanzaad f 37f 39, lange bruine boonen f 18f 19, ronde bruine boonen f20f22. Aangevoerd door boerinnen: Boter f 1.10, kipeieren fll, poeljeëie- ren f 8, eendeieren f 9, ganseieren f 20.. Aangevoerd door handelaren: Boter f 1.02%, kipeieren f 10.75, poelje- eiren f7.50, eendeieren f8. Part. prijs: Boter f 1.20, kipeieren f 12, poeljeëieren f8.50, eendeieren f10. GOES. Gehuwd: !jacob van den Broeke, 24 j. jm. te Heerlen en Cornelia Zembsch 22 j. jd.; Pieter Paulus Schuite, 24 j. jm. te Kattendijke en Francina Harinck, 24 jaar jd. Geboren: Cornelia Theodora, d. v. Hu- bertus Penders en Anna Josephina Hu- bertina Bergsteijn; Pieter Jacob, z. v. Willem van Klaveren en Jacoba Anna Gerwig. Stoomvaart-Mij. Nederland. SIMALOER, thuisr., 27 v. Liverpool. KANGEAN, uitr., 25 v. Sabang. CHRISTIAAN HUYGENS, 27 v. Batavia n. Amsterdam. J. P, COEN, thuisr., pass. 25 Gibralt. MOENA, uitr., 27 v. Suez. P0ELAU ROEBIAH, thuisr., 26 te Singa pore. ROTTI, thuisr., 27 te Marseille. SALABANGKA, thuisr., 26 te Sabang. STELLA, 27 v. Hamburg te Amsterdam. Kon. Ned. S' nmboot Mij. RHEA, 27 v. An r am te Hamburg. JUNO, Malaga n. Amst. p. 27 Gibraltar. DOROS, Valencia n. Amst., p. 27 Gibral tar. BORKUM, Stettin n. Amst. p. 27 Br ?- b uttel. ZEUS, 27 v. Messina te Catania. ORION, 27 v. Lissabon n. Cadix. Rotterdamsche Lloyd. SOEKABOEMI, uitr., p. 27 Finirterre. DJAMBI, uitr., p. 27 Gibraltar. GORONTALO, thuisr., 27 12 u, 30n.m. v. Londen n. Roit. INSULINDE, thuisr., pass. 27 Kaap del Armi. SIBAJAIC 27 v. Rott. n. Batavia, was 5 u. 5 n.m. in zee. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting: Krachtige, tijdelijk toene mende Z.O. tot Z. W. wind; meest zwaar bewolkt of betrokken, met tijdelijke op klaring; regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Hedenmor gen te '7.50 u. van de Bildt geseind aan alle posten: Woest op uw hoiede Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht op voor fietsers. Vrijdag 4 u. 23. Wisselkoersen. Amsterdam; "28 Nov. 2.3Ö u. Berlijh 59.33—59.35 Brussel 34.67—34.69 Parps 9.76—9.77 Londen 12.09i/«—12.091/* New York 2.47»/*—2.48

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3