Uit de Provincie. Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Telegrammen. Zoeklichtjes. Financieële Berichten. Wisselkoersen. Marktberichten. ^psfiè'n/eh IANEL. fwcowmo long-complicaties Staatsloterij. Het wetsontwerp tot afschaffing van de staatsloterij behoort niet tot die, welke voor behandeling in aanmerking komen. Kerk en Staat. Wat betreft de verhouding tussohen Kerk en Staat blijft de Minister van mee ning, dat elk kerkgenootschap het recht heeft in Nederland, om zich naar eigen beginselen te ontwikkelen en te organi- seeren. Dood el ijlt ongeval. Heden morgen heeft te Sluiskil een ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. Van een aldaar in werking zijnden betonmolen van de Internationale Betonmaatschappij is de staaldraad welke een ongeveer 600 K.G. wegenden bak gevuld met beton- specie optrok, gebroken, tengevolge waar van het gevaarte is terecht gekomen op een daaronder in een betonput werk zaam zijnden 15-jarigen werkman. Met in gedrukte borstkas werd het slachtoffer uit den betonput gehaald, nadat men den betonbak daaruit had verwijderd. De in allerijl gewaarschuwde dokter kon slechts den dood constateeren. Middelburg. De op 25 November ge houden wintercollecte der Ned. Hervorm de Gemeente heeft opgebracht f 1871.93. Toen men hedenmorgen bezig was een raam aan den voorgevel van den Schouwburg af te branden is de vlam doorgewerkt op het houten beschot van de Vrijmetselaarsloge welk schot hier voor de ramen is ge maakt. Door het springen van een ruit merkte de schilder, dat er iets in het on gerede was en bij onderzoek bleek, dat het vuur zich aan behang en plafond had voortgezet. Door spoedig optreden van het personeel der gasfabriek, dat over een slang van de waterleiding be schikt, kon het vuur, dat o.a. reeds een dikken balk had doorgebrand vrij spoe dig tot staan worden gebracht. De water schade in de loge en ook in den dames- foijer, die er onder gevestigd is, is ech ter groot. Een en ander is verzekerd. Goes. Gisteravond trad voor de afdee- ling Goes van „Patrimonium" in de Prins van Oranje op Mr P. Hi el em an uit Middelburg met het onderwerp "Een en ander over arbeidsloonen". De voorzitter der afdeeling, de heer A. de Lange, wees er in zijn openingswoord op, van hoe groot belang, speciaal voor on ze landarbeiders, het loon vraagstuk in Zeeland is. Het verdient 'daarom toejui ching, da-t Mr Dieleman dit onderwerp in de Zeeuwsche I,andbouwmaatschappij aan de orde heeft gesteld en het ook in deze vergadering wil behandelen. Mr Dieleman, daarna het woord ver krijgend, wees aliereerst aan de hand van uitspraken der H. Schrift op ze gen en doel van den arbeid. Niet willen werken is dan ook een zonde. De arbeid, oorspronkelijk van hoogen adel, is door de zonde gedegradeerd. Toch is de arbeid een plicht gebleven en geen straf. In Griekenland en Rome was de han- den(loon)arbeid in minachting. Hij werd daar als een soort slavernij beschouwd, De 'geestesarbeid stond er veel hooger aangeschreven. Bij dezen laatste sprak men dan ook niet van loon, maar van ho norarium. Die Romeinsche gedachte zit nog in ons burgerlijk recht. Het Christendom heeft hier echter verheffend gewerkt en den handenarbeid uit zijn degradatie op geheven. Was niet Jezus de timmerman van Nazareth? Beperking van arbeidstijd moet dan ook liiet geschieden uit weerzin tegen den ar beid, maar om den arbeider in staat te stellen ook zijn andere plichten te ver vullen. Spr. schetst daarna de oorzaken, waar door de arbeiders in een toestand van sla vernij gekomen zijn. Vandaar, dat de over heid wel moest optreden en rust- en ar beidstijden regelen. De arbeider heeft recht op een billijk loon, zoodat een normaal gezin daarvan kan bestaan. Wel moet opgemerkt, dat men met het loon alleen 'het economisch leven niet omhoog brengt. Men mag de zedelijke en godsdienstige factoren niet uitschakelen. Spr. vraagt vervolgens: is er ook een recht op den arbeid? In zedelijken zin wel, maar niet tegenover den Staat. Dit zou ook practised niet toe te passen zijn, zou de Verantwoordelijkheid van den arbei der ondermijnen en luiheid en zorgeloos heid aanmoedigen. Wel heeft de Staat den plicht om te zorgen, dat zooveel mo gelijk die werken wil, dat ook kan. Misstanden moeten daarom langs wet tigen weg worden weggenomen. Eveneens de oorzaken van werkloosheid. De Staat mag de Maatschappij niet aan zichzelf overlaten. De Staat treedt hier op in zijn eigen belang, n.l. dat der gemeenschap. Spr. bestrijdt, dat de mensch en zijn ar beid koopwaar zou zijn. We hebben te doen met menschen, met schepselen Gods. De H. Schrift eischt dan ook voor den ar beider een rechtvaardig loon, dat niet ver kort mag worden. Tegenover veel conser vatisme en egoïsme, dat op dit gebied ge vonden wordt, moeten wij stellen, dat ar beiders en ondernemers een bedrijfseen heid vormen en dat beide groepen behoor lijk moeten kunnen loven. Spr. behandelde daarna in het kort en kele loon-theorieën, o.m. 'het participatie- stelsel, dat men in Frankrijk hier en daar kent. Laagste punt van elk loon moet echter blijven: het levensonderhoud van een normaal gezin. Het loonvraagstuk moet volgens spr. voortdurend aan de orde worden gesteld. En zeker, in dezen tijd, waarin we waar nemen den trek naar de groote steden. In dit verband wijst spr. ook op de nadeelen der groote stad en de voordeelen van het platteland. Patroons en arbeiders hebben groot be lang bij een goede verhouding. Spr. be treurt het /daarom, dat sommige grond eigenaren de uitvoering der landarbeiders- wet tegenwerken. De kloof tussohen de Ioonen der land arbeiders en die der industrie-arbeiders is te groot. Waar mogelijk, moeten dan ook de loonen der eersten worden ver hoogd. Ook kan worden overwogen, den arbei ders eenig aandeel in de producten te ge ven. Eveneens een zeker prestatieloon. Het zal in den landbouw oo'k moeten ko men tot meerdere rationalisatie van den arbeid. Op deze rede volgde nog eenige bespre king, waarbij Mr. Dieleman gelegenheid vond, zijn warme sympathie voor de col lectieve arbeidscontracten uit te spreken. Het zal daartoe steeds meer moeten komen in onze provincie. Aagtekerke. Door de firma Dekker, or gelfabrikant te .Goes, is Maandag een aanvang gemaakt met het plaatsen van een nieuw kerkorgel in de Ned. Herv. Kerk alhier. Ritthem. De gemeenteraad hield Maan dagavond een openbare vergadering. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van Ged. Staten, dat zij geen termen aanwezig achten, om thans tot verhooging der jaarwedden van de wet houders over te gaan. Voor kennisgeving aangenomen. Van de Ghr. wijkverpleging was een verzoek ingekomen om f 80 subsidie over 1930. Een beslissing op dit verzoek werd aan gehouden tot begin 1930. B. en W. stelden voor over 1929 f 60 te geven. Bij de discussie hierover, merkt dhr H. M. v. d. Putte o.a. op, dat Sou burg haar subsidie heeft verminderd Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. In verband met de circulaire van. den Commissaris der Koningin, betreffende de jaarweddenregeling van de gemeente veldwachters, werd besloten de vergoe ding aan den veldwachter voor onderhoud kleeding met f 10 te verhoogen. Naar aanleiding van de vastgestelde wijziging in de politieverordening ver zochten Ged. Staten, dat de wijziging aan gevuld werd met de bepaling, dat beroep op Ged. Staten wordt opengesteld. Aan dit verzoek werd voldaan. Van dhr D. Ruissen was een schrijven ingekomen, met verzoek tegen 1 Jan. a.s. tot ontslag als ambtenaar bedoeld in art. 1 der woningwet, wegens vertrek uit de gemeente. Dit ontslag werd verleend. Besloten werd sollicitanten op te roe pen ter voorziening der vacature. Van Ged. Staten was nog een schrijven ingekomen, waarin wordt medegedeeld, dat zij geen vrijheid vinden de aanvang®- jaarwedde van den gemeente-ontvanger overeenkomstig het door den raad gedane voorstel met f 100 te verhoogen. "Wel kun nen zij zich er mee vereenigen om dhr Vader voor zijn werkzaamheden als ge volg van 't ontslag van zijn voorganger een gratificatie toe te kennen. De 'burgemeester stelde daarna voor f 240 te geven, de heide wethouders f125. Dhr P. J. de Pagter steunde 't voor stel der wethouders. Daar ieder overtuigd is, dat de ontvanger voor zijn extra werk zaamheden een gratificatie verdient, stel de dhr H. M. v. d. Putte voor f 150 te ge ven. Dit voorstel werd ondersteund door de heeren Lijnse, Boogaard en Jn de Pagter. Nadat de burgemeester zijn voorstel had ingetrokken, werd het voorstel v. d. Putte aangenomen met 4 tegen 3 stem men. Tegen de heeren W. Gevaal, J. Me- Iiefste en P. J. de Pagter. Besloten werd voor de vrijgekomen 800 gld. oblig. der Overijselsche Hyp. Bank aan te 'koopen. Dhr. A. Tange werd met alg. st. her benoemd tot lid van de commissie van toe zicht op het lager onderwijs. Bij de rondvraag werd gewezen op den slechten toestand, waarin de overgangen der wegelingen zich bevinden. Verder werd door dhr Boogaard er op gewezen, dat aan art. 27 der Politieveror dening niet de 'hand werd gehouden. Vol gens dit art. is het verboden graan te schoonen met open deuren. Dhr Jn. de Papter wees nog op de slech te waterloozing in de Weverijstraat. Dit zal worden onderzocht. Uitgenoodigd door de C. J. V. alhier sprak Maandagavond in de Ned. Herv. kerk Ds E. H. Blaauwendraad van Vlis- singen in een openbare samenkomst over: „De eenheidsbeweging der Kerken". Deze beweging, aldus spr., in Amerika begonnen, heeft zich, vooral na den oorlog over de geheele wereld uitgebreid. Hier aan 'hebben veel meegewerkt de wereld bond der G. J. V. en die der Ghr. Studen- tenvereenigdngen. In 1914 was te 'Genève de groote confe rentie van den Wereldbond van Kerken samengekomen, toen de groote oorlog uit brak. De laatste conferentie is in 1928 te Praag gehouden. De spr. besprak in het bijzonder de we reldconferentie in 1925 te Stockholm ge houden van den wereldbond van Protes- tantsche 'kerken. Deze is ook lid van den Wereldbond van Kerken. Aan de confe rentie te Stockholm hebben ook vooraan staande personen op kerkelijk gebied uit onj laad deelgenomen. Wemeldinge. Wij vestigen de aandacht op een advertentie in dit nummer, waar- ia een lezing van Prof. Diepenhorst wordt aangekondigd over „Arbeid en zielela- ven". Deze lezing wordt gehouden, a.s. Donderdagavond in 'de Evang. Kerk. Een opwekking tot bezoek is zeker overbodig. Het is altjjd een genot naar Prof. Diepen horst te luisteren. Scherpenlsne. De bouten molen welk© dateert uit de 16e eeuw en die voor bet malen niet meer geschikt is, zal on der sloop ershanden vallen. Althans men is reeds bezig ze af te breken. Op het vrijkomende terrein zal een woning ge zet worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krabbendijtoe, K. Engels- ma te Zwartsluis. Te Uitgeest, D. van Peursen te Eindhoven. Aangenomen naar Amersfoort (Vrijz. Herv.), J. Dikboom te Witmarsum. Bedankt voor Echteld, C. J. Lassdhluit te Hall bij Eerbeek. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Bunschoten, J. P. Metering te Zwijndxecht en J. W. van Ree t© Baren- drecht. Geref. Gemeenten. Tweetal te Werkendam, R. Kok te Gouda ©n A. Verhage te Middelburg. Oud Gex. Gemeenten. Beroepen te Utrecht, G. de Jong te K|gnp©n. Bevestiging en intrede. Dr H. W. Obbink, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Gelden- malseh, die het beroep naar Middel burg heeft aangenomen, is voornemens op Zondag 8 December afscheid te ne men van zijn tegenwoordige Gemeente en op Zondag 15 Dec. des avonds intrede te doen in de Nieuwe Kerk te Middelburg na des morgens bevestigd te zijn door zijn vader, Prof. Dt H. Th. Obbink. Krabbendijk#» Gekozen tot notabel bij d© Ned. Herv. Gean. alhier dhr P. Engelse niet 21 st. en A. de Pagter met 29 st., zulks door het bedanken van J. Nagelkerk© en J. van Haute. Zending. „Aneta" seint uit Ban doeng, dat volgens „De Preangerbode" te Rantepao, in midden Celebes, op 1 Jan. een theologische opleidingsschool zal wor den geopend ten behoeve van de zending van den (Herv.) Geref. Zendingsbond. Tot directeur zal woorden benoemd de heer J. Belksma. Rechts en Links. Te Slie- drecht heeft, naar men aan de R o 11 e r d. meldt, de nieuw opgerichte Vereeniging van Vrijzinnig-Hervormden een schrij ven gericht aan Ds F. E. van Santen (voorheen vrijzinnig, thans rechtzinnig), predikant der Ned. Herv. Gemeente al daar, waarin hem is verzocht zich of ficiéél naar elders beroepbaar te stel len en bij zijn predikbeurten ter plaatse zich zooveel mogelijk door vrijzinnige predikanten te doen vervangen. Reorganisatie der Ned. Kerk. Ds W. A. Hoek te Amsterdam schrijft in het „Alg- Weekblad voor Christendom en Cultuur" naar aanlei ding van het voorstel tot reorganisatie der Herv. kerk: „Samenvattende wat in vele ethische harten het mijne incluis leeft, consta teer ik: le. dat wij ethischen geen principieel bezwaar hebben tegen een nieuwe organi satie in presbyteriaJen zin. Met onze auto cratische besturen en aemechtige classi cal vergaderingen is het ook niet alles gedaan; 2o. Dat het typisch confessioneele ver langen naar een kerk met positief-chris- telijk karakter en structuur ook het onze is. „Geen vleesch en geen visch", is zeker niet het hoogste wat men in ecclesiasticis kan; 3e. Dat wij ons tot het laatste zullen blijven verzetten tegen juridische leer- tucht om de eenvoudige reden, dat over in het religieus geweten gewortelde over tuigingen geen sterveling of combinatie van stervelingen oordeelen kan en mag. ,In de aarzeling van het reorganisatie voorstel ten opzichte van deze netelige materie ligt zijn zwakheid en zijn kracht. Maar de zwakheid is hier grooter dan de kracht. Ik ben het roerend eens met den confessioneelen zakenman (geen domi nee!), die mij verklaarde, dat wie met voorstellen komt, moet weten wat hij wil en wat hij niet wil, tegenover zichzelf en tegenover anderen. Het reorganisatie voorstel is in laatste instantie onzake lijk „Wij hebben als hervormden een volks kerk met al haar licht- en schaduwzij den. Hagr lichtzijde is, dat zij nog het Evangelie draagt en een groot gedeelte van ons volk in haar greep gehouden heeft; haar schaduwzijde, dat zij met de religieusiteit van het volksleven op en neder deint naar een zeer eenvoudige causaliteit. „Confessioneel in strikten zin kan al leen Rome of een protestantsche secte zijn..." Woensdag 27 Nov. (Dankdag). Ned. Herv, Kerk. Driewegen, 2 u, ds. v. d. Vlugl Ovezand, 9.30 u. leesdienst. Kapelle, vm. en nm. dr Schmidt. Geref. Kerken. Kapelle, ,vm. #0 om. ds Scheel©. Afschaffing uitvoerver boden. Naar wij vernemen, is benoemd als vertegenwoordiger van Nederland ter op 5 December 1929 te Parijs bijeenko mende Conferentie betreffende de inwer kingtreding van het Verdrag van 8 No vember 1927 tot afschaffing van in- en uitvoerverboden en -beperkingen, dr F. E. Posthuma, voorzitter van den Nijverheids- raad, oud-minister van Landbouw, Nij verheid en Handel. Massarinbrekers gepakt. De bevolking van Langerak, Nieuwpoort en GrootAmmers en omgeving werd reeds langen tijd verontrust door een reeks van inbraken en diefstallen, waarvan de daders maar niet konden worden opge spoord. Zoo werd vee uit de weiden gestolen, inbraken werden gepleegd in winkels en huizen, en spaarpotten en spaarbankboekjes verdwenen jop geheim- zinnige wijize zonder dat van de daders een spoor werd gevonden. Er waren wel vermoedens tegen verschillende personen,, doch elk bewijs ontbrak. Toen nu eenige weken geleden te Lan gerak weer een inbraak gepleegd werd, waarbij een spaarbankboekje met 1160 werd gestolen, vatte de Rijks- en ge meentepolitie opnieuw met kracht bet on derzoek aan. Het spoor leidde in de rich ting van den 26-jarigen V., kaashande laar te Nieuwpoort, tegen wien reeds eerder vermoedens waren. Hij bleef echter hardnekkig .ontkennen. De vorige week kreeg de politie evenwel zoodanige bewij zen in banden tegen hem, dat de burg©- measter hena midden in den nacht van liet bed liet lichten en hem nog dienzelfden nacht aan een verhoor onderwierp. Hier bij viel V. door .de mand en bekende de inbraak te hebben gepleegd. Door zijn aan wijzingen kon de politie mede de hand leggen op zijn medeplichtige, den 3D jarigen schoenen- en pettenkoopman B'. te Groot-Ammers, die aanvankelijk bleef ont kennen, doch ten slotte voor den Officier van Justitie door de mand viel. (Telegr.) Rechtbank te Middelburg. Politiereohter. Zitting van 26 New. 1929. De volgend© personen waren gedag vaard: J. H., 72 j., brugwachter te Zierik- zee, wegens beleediging van S. de Broe- jcert. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. b. C. M. de K., huisvr. F. v. B., arbeid ster te Olinga, wegens mishandeling van Catharina Vermeulen. "Eisch en uitspr. f10 oi 10 d. h. W. W., 20 j., arbeider te Westkapelle, wegens mishandeling van Piet er 'Roelse aldaar. Eisch f25 of 15 d. h. Uitspraak f 15 of 15 d. h. C. W., 65 j., visscher ta Araenmdden, wegens mishandeling van W. Blaassa, echtgenoote van Bedzea aldaar. Eisch en uitspr. vrijspraak. E. V. W., 23 j., landbouwer te IJzen- dijke, wegens mishandeling van Comelis Engels. Eisch f 20 of 20 d .b. Uitspraak f 15 of 15 d. h. A. C. M., 22 j., landbouwer te Graauw, wegens mishandeling van B. W. van Wa- tersschoot te Hulst. Eisdh en uitspraak fio pf 10 d. b. Ma. Ja. de K., 39 j., zonder beroep te Terneuzem, Sluiskil, wegens beschadi ging van de uniformjas van den wacht meester der Maréchaussee P. Schippers, door de nestels daar af te rukken of de nestal te beschadigen en eenige knoo- pen van da jas te trekken. Eisch en uit spraak f25 af 25 d. h. J. V., 35 j., schipper te Wemeldinge, wegens mishandeling van C. A. Muller te Brouwershaven. Eisch en uitspr. f10 of 10 d. h. J. J. Q., 32 j., werkman te Breskons, wegens mishandeling van Leendert Stof berg. "Eisch f 10 of 10 d. h. Uitspr. f 5 of 5 d. h. J. F. S., 25 j., schippersknecht te Ier- seke, wegens mishandeling van Corne lia Vermue te Hansweert. Eisch en uitspr. f10 of 10 d. h. J. F. P., 21 j., dienstbode te Vlissin- gem, wegens beleediging van Adriana Rot tier aldaar. Eisch f5 of 5 d. k Uitspr. f3 of 3 d. h. AMSTERDAM (Aneta-Vaz Dias). Bij de K. L. M. Is bericht ingekomen, dat het zesde postvliegtuig heden te 6 u. 20 van Bangkok is vertrokken en te 13 u. 55 te Medan is aangekomen. AMSTERDAM. Nabij de houtzagerij de Atlas trachtte een 29-jarige havenarbei der enkele kameraden, die te water waren, geraakt, te redden. Hij verdronk echter zelf, terwijl zijn kameraden konden wor den gered. DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank veroordeelde den 84-arigen woonwagen bewoner H. J. B. wegens doodslag op een anderen woonwagenbewoner, dien hij met een revolverschot doodde, tot 2 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. De eisch luid de tien jaar. ENSGHEDé. Heden ontstond brand in bet magazijn van den leerhandelaar Floor Magazijn, kantoor en winkel zijn geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. De oenzaak if onbekend. Een groot Franschman is gestorven. Als de vader van de victorie werd Clamienceau geëerd en gevierd. En met recht. Hij was de man die in 1917 met krachtige hand ingreep en Frankrijk ter overwinning leidde. Een groot man was Clememcieau. Maar ondanks roem en eer was hij toch niet gelukkig. Hij voelde zich teleurgesteld, miskend. Zijn wensch dat hij ais president van de republiek in staat zou worden ge steld om het vredesverdrag, dat bij D'uitschlaad dicteerde, uit te voeren werd niet vervuld. Dien arbeid vertrouwde men hem niet toe. Met recht werd betwijfeld of hij de daarvoor noodige eigenschappen bezat. Dat verbitterde den levensavond van Clemeuceau en het was daarom dat hij in vrijwillige ballingschap zijn laatste le vensjaren sleet. Gemeenschap met menschen zocht hij niet en de vensteren naar den] hemlel hield 'hij zorgvuldig gesloten. Een groot man was Clemenceau, een man die veel voor zijn vaderland deed, een man die geëerd werd en gevierd, en toch een arm man, omdat hij geen behoefte had zich te koesteren in het vriendelijk licht van Gods aangezicht. OPMERKER. HILVERSUM. In de Wattstraat is een tienjarig meisje, dat achter op een rijden den wagen was geklommen, met haar been tusschen de spalken bekneld geraakt. Ze was binnen enkele minuten dood. BRUSSEL. Jaspar heeft den Koning het ontslag van het gefheele Kabinet aan geboden. De Koning heeft dit aanvaard en heeft daarna ontvangen de presiden ten van Kamer en Senaat. BRUSSEL. De ministerieel© crisis, die ontstaan is naar aanleiding van de Vlaamsche kwestie, zal moeilijk op te los sen zijn. De oplossing zou alleen verkre gen kunnen worden door de vorming van een kabinet-Houtaert. Dit zou een homo geen katholiek kabinet moeten zijn met welwillenden steun der liberalen. Het land heeft genoeg van de drie-partijen-regee ring. BOEKAREST, Te Chizenan trachtten communisten demonstraties te houden. Twee honderd personen werden gearres teerd, van wie later weer 170 op vrije voeten werden gesteld. TOKIO. De Russen hebben den op- marsch dn Mandsjoerije op bevel van hun opperbevelhebber gestaakt. Men schrijft dat toe aan de onzekerheid over de vraag, wel'ke houding Japan zal aannemen. NANKING. De regeering te Nanking heeft den Ohineeschen opperbevelhebber in Mandsjoerije verzocht vredesonderhan delingen met Sovjet-Rusland te openen en bet spoorweggeschil op te lossen. De Chineesche regeering heeft een be roep gedaan op den Volkerenbond en de Staten, die bet Kellogg-pact hebben go- teekend. LONDEN. Gisteravond heeft hier een hevige storm gewoed, die ernstige scha de 'heeft veroorzaakt Het stoomschip Mo- sely, groot 3800 ton, is nabij Milford-ha- ven gestrand en wrak geslagen. De 30 le den tellende bemanning kon slechts na veel moeite gered worden. Verder is bij Newfordhaven een kleine schoener ge strand. Ook de opvarenden van dat vaar tuig konden worden gered. Amsterdam, 26 Nov. 2.30 n. Londen 12.085/8—12.087/8. Brussel 34.6634.67. Parjjs 9.769.761/2- Berljjn 69.31—59.33. New-York 2.477/8—2.48. Naar wij vernemen is de uitgifte van f 100.000 aandeelen in de N.V. Gro- ningsche Hypotheekbank voor Nederland, gevestigd te Groningen, geslaagd. Er werd voor een bedrag van f374.000 injgjescbre- vrrvr» Goes, 26 Nov. 1929. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe fll f 11.50, KookerwteW f12f 13, 'Kroon- erwten f 15f 16.50, bruine boonenfl7 f19, Maanzaad f36f38, karwij'zaad f38.—. s - Aanvoer blijft klein; handel zeeT slap. Eieren per 100 stuks f 10.30, middenpr, per 25 st. f 2.67%, winkelprijs 12 ct. Boter per kilo f2.20, middenprijs per pond fl.10, winkelprijs fl.20. Fahrieksboter fl.20, eendeneieren f 6.80 poeleieren f6.50 per 100 stuks. V.P.N. Aanvoer 3818 eieren. Prijs 110.70 per 100 ttvdfe een voorbehoedmiddel legen \Aocg het ooixteel van l/w dokterf [^AgentenFA B.Melndersmo-Den Haag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2