Binnenland Uit de Provincie. Vervolgens handelde Z,Earw. over Ov- uuk te fy*u-01 Afrtiffin twriirt doos dn ir.fiifrifl Gesproken wordt over do haven te Grie- to. Hiermee 1« man nog niet aan het eind. Verder wordt nog bealotwu om het sa Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. B.' 1 111 1- Leveringen aan de gemeente. Een schilder uit Groot-Schermer heeft eenigen tijd geleden Ged. Staten ver zocht om een vrouwelijk raadslid dier gemeente van het raadslidmaatschap vervallen te verklaren omdat haar echt genoot eveneens schilderspatroon ter plaaste leveranties aan de gemeente gedaan had. De vraag werd dus gesteld of als er een der echtgenooten, die geen raadslid is, voor de gemeente werkte, of daar aan leveranties deed, de andere echt genoot beschouwd moet worden daar van middellijk meegeprofiteerd te heb ben. Ged. Staten hebben thans geantwoord, dat er h.i. geen termen zijn ten aanzien van het bedoelde raadslid art. 26 3e lid der Gemeentewet toe te passen. Het instituut der legerpredikanten. De classis Gorinchem der Gercf. kerken heeft in haar jongste vergadering met algemeene stommen aangenomen een voorstel van de kerk van Meerkerk, lui dende De classis Gorinchem, met verontwaardiging kennis genomen hebbende le. van het gemeenschappelijk optreden in één godsdienstige bijeenkomst van onze militairen van den orthodoxen legerpre- dikant, Ds Ruyseh v. Dugteren, den mo dernen legerpredikant, Ds Groenewegen en den leger- en vlootpredikant in alge- imeenen dienst, Ds Janssen, op 11 Sept. j.l. in de Groote Kerk te Nijmegen; 2e. van het feit, dat van tevoren geen volledige publicatie was geschied, wie in deze samenkomst zouden spreken, zoo dat voor de prineipiëel-Christeljjka mili tairen de gelegenheid ontbrak om hun houding ten dezen te bepalen; 3e. van het misbruik dat bij den aan vang van deze niet-kerkelijko bijeenkomst gemaakt werd van de benedictie en van de zegenbede aan het einde; 4e. van de gemeenschappelijke mede werking van orthodoxe en moderne le gerpredikanten aan „Het Wachtwoord" dat zich aandient als orgaan voor de geeste lijke verzorging van land- en zeemiacht, waarvan nu r$eds de 4e jaargang op 's lands kosten een aanvang heeft geno men; en 5e. 'van de openlijk uitgesproken pre tentie van den Raad van Legerpredikanten om een eenheid te vormen, en, als zoo danig met vereenigingen en berken te willen samenwerken (waarvan de genoom- de misstanden het noodzakelijk gevolg zijn) welke samenwerking voor onze Ger. kerken met de moderne legerpredikanten een onmogelijkheid is, en dus ook met genoemden Raad, zoolang deze als een éénheid wil optreden); verzoekt aan de Deputatem van do-, geestelijke verzorging van onze militairen, om bij de Regeering tegen een dergelijke averechtsohe handelwijze door het insti tuut van Legerpredikanten (die geheel ini strijd is met de klaarblijkelijke bedoeling waarmede heit is samengesteld) een ern stig protest in te dienen, gepaard met het dringend verzoek om voortaan een dergelijke manier van doen te helpen voorkomen. Onderwijzers op wachtgeld. Op 4le vragen van den "heer Surink in verband met een schrijven, hetwelk door het departement van Onderwijs, K. en W. zou zijn gezonden aan op .wacht geld gestelde onderwijzers niet het bevel zich geneeskundig te doen onderzoeken ten einde eventueel voor invaliditeitspen sioen in aanmerking te komen (o.b. 13 NovJ heeft de minister van Onderwijs, K. en W. o.m. geantwoord, dat hot is voorge komen, dat op wachtgeld gestelde onder wijzers hun herbenoeming niet wenschten te aanvaarden op grond yan hun onge schiktheid. Ten einde in zulke gevallen zekerheid te verkrijgen of hun ziekte-toe stand een blijvend beletsel was voor hun herplaatsing, werd ten aanzien van die wachtgelders een geneeskundig onderzoek als bedoeld in art. 76 der Pensioenwet- 1922 uitgelokt. Dit ging evenwel nooit gepaard met een bevel om zich .aan dat onderzoek te onderwerpen en evenmin met bedreiging van vervallenverklaring van het wacht- - geld. Bezwaren van de zijde van belang hebbenden zijn hiertegen dan ook niet ge rezen. Slechts in één geval, waarvan de mi nister volledigheidshalve melding maakt, is een opdracht uitgegaan aan een wacht gelder om zich te onderwerpen aan een geneeskundig onderzoek, hetwelk werd verlangd door het bestuur der school waaraan de' wachtgelder laatstelijk als onderwijzer werkzaam was geweest. Hctoge Raad van Arbeid. Bij Kon. Besluit van .13 dezer is met .ingang van dien datum op hun verzoek eervol ontslag verleend aan 'de heeren mr Aug. Philips te 's Gravenhage 'en dr P. G. .Waller te Delft als lid en aan de heeren ir G. A. Kessler te-IJmuiden, Th. van Ravesteijn te Delft en 'J. C. Redelé te Dordrecht als plaatsvervangend lid van den Hoogen Raad van Arbeid, onder dank betuiging voor de door hen in die functie bewezen diensten, en zijn benoemd tot lid van den Hoqgen Raad .van Arbeid do heeren Ir J. A. Kalff te Hilversum, en II. P. Gelderman C.Mzn to Oldenzaal fln tot plaatsvervangend lid do heeren prof. ir. D. Dresden le Utrecht, Ir A. de Kantor te Rotterdam on B, II. M, Lips le Dordrecht, onder bopallng, dat dozo plaats vervangende loden zullen optreden onder, ftukeklenljjk ter vtmmgiug xm da Mm van den Hoogen Raad van Arbeid mr C. H. Guépin, mr P. W. G. H. Cort van der Linden en Ir J. A. Kalff. Jhr. F. W. van Sty rum t Zondagnacht is te Haarlem in den ouderdom van 74 jaren overleden Jhr Mr F. W. van Styrum, oud lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het kies district Haarlem, Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en Heken van de Orde der advocaten in het arrondisse ment Haarlem. Hij behoorde tot de Libe rale partij. Ruim een uur voor zijn ver scheiden stierf zijn echtgenoote. Bevolkingsboekhouding. B. en W. van Schiedam hebben in een adres aan de Tweede Kamer hun bezwa ren ontwikkeld tegen het voornemen van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw om over te gaan tot de in voering van het persoonskaartenstelsel bij de bevolkingsboekhouding. Zij verzoeken aan de Tweede Kamer, haar invloed aan te wenden in dezen zin, dat, wanneer dat stelsel wordt ingevoerd, dit geschiedt met behoud van de gezinskaarten en op kosten van het Rijk. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot veldwachter in de ge meente Hontenissei, P. B. J. W aatjes, agent van politie te Breda. Middelburg. Door de dagelijksche bestu ren van de samenwerkende Middenstands^ vereenigingen „Handelsbelang", „de Han ze" en de afd. Middelburg der vereen,, van .den Christelijken Handeldxijvenden en Inidustrieelen 'Middenstand is Jiier een adres gericht tot den gemeenteraad naai aanleiding van het adres van de afd. Mid delburg van den Algeom. Nederl. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, behel zende het verzoek om .de verordening op de winkelsluiting ia dien zin te wijzigen, dat een bepaling worde opgenomen, dat 1 Januari 1930 alle winkels te Middel* burg oip Dinsdagmiddag, ha 1 uur moe ten zij'n gesloten. Adressanten" geven als vertegenwoordi gers van de overgroote meerderheid van winkeliers hier ter stede, den raad ken nis van'het feit, dat in eene op 12 Novem her gebonden gecombineerde-vergadering van besturen en leden van hunne ver eenigingen met overgroote meerderheid de Volgende motie is aangenomen: „Do vergadering, gehouden in de so ciëteit St. Joris op 12 Nov. 1929, gehoord het voor en tegen van een winkelsluiting -op een der middagen in de week, besluit: le mede te gaan- met de meerderheid van de besturen der drie Middenstands vereenigingen om geen dag van sluiting aan te wij'zen en aan de patroons over te laten, de werktijden ia hunne zaken in overleg met hun personeel te regelen, zoo als de belangen hunner zaken dit eischen; 2e deze motie ter kennis te bïengen van de besturen der p eraoneelbonden en die pers." Adressanten meenen, dat de inhoud dezer motie voor zichzelf spreekt; zij koesteren inderdaad, gegromde vrees*, dal door een sluiting de belangen der ge meent© als centrum der provincie, (markt en winkelstad ook van -de omgeving en landelijke deelen van het gewest), ten zeerste zonden worden geschaad; terwijl zij wijders van meening zijln, dat eerder dient te worden gezocht naar maatregelen, die de aantrekkelijkheid der stad kunnen verhoogen en de mogelijkheid tot het doen vah inkoop-en zouden kunnen vergrooten, en zij zich daarom tot den raad wen den met het eerbiedig doch nadrukkelijk verzoek om in het algemeen belang deï gemeente het verzoek van de afd. Middel burg van. den Alge meenen Bond van Han dels en 'Kantoorbedienden van do hand te wjjzen. Vilsslngen. Bi. en W. stellen den ge meenteraad voor oen regeling, te treffen waardoor aan de zes straatmakers bjf het voleindigen van het 65st© levensjaar een pensioen van f 12 per week van ge meentewege wordt gegarandeerd. Door de werknemersorganisa ties in het winkelbedrijf ia tot den ge meenteraad ©en adres gericht om de win- kelsluitin-gaverordeuihgi zoo te wijzigen, dat de winkels des avonds te 7 uur en Zaterdags te 9 uur gesloten moeten zijn en des Woensdags den geheel-en mid dag en avond. Goes. Zaterdagavond had de afd. Goes van den Bond van Abstinent Studeeren den alhier een propaganda-avond geor ganiseerd die zeer druk bezocht was, en wel alléén doior zeer jeugdig© personen. En al stond deze avond in het teeken der alcoholische onthouding, hij is toch niet „droog" geworden. Integendeel, het programma had naast een ernstig ook een vxoolijk gedeelte. Er was een heel aardige speech, er waren liedjes, een tombola, lantaarn plaatjes; kortom, er was te veel om op te noemen. Hansweert Het Belgische schip „Grace de Dieu", schipper de Bock, geladen' met grint naar Antwerpen, lag hedenvoormid dag op de palen gemeerd. Plotseling begon het schip te zinken. Door de sleepboot „Drie Gebroeders" is het schip achter de meerpalen .gesleept, en is men bezig met pompen om te trachten het schip boven water te houden. '8-H. Heiva'rlkaklnderen. Zondagavond werd eon samenkomst gehouden in de Herv, Kerk om dankbaar te gedenken dat 80 jaar geleden alhier de Chr. Jengel. Voroorï. SamuBl word opgericht, Voleu der naburige veruoriiglngon warm vor- tegenwoardi^d. Ook wweu velen uit daas gemeente opgekomen, zoodat het kerkge bouw overvol was. Ds Kamsteeg trad als eerste spreker op en wekte op tot dankbaarheid naar aanleiding van Rom. 1513. De heer Tabak, algem. secr., was de tweede spreker, terwijl ds J. Homburg van Goes het slotwoord sprak. Maandag en Dinsdagavond zal de vereeniging de afgevaardigden van den ring en haar begunstigers op feestelijke wjjae ontvan gen. Hoedekenskerke. In de Raadsvergadet- ring van Vrijdagnamiddag was de heer De Regt met kennisgeving afwezig. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. hun voorstel wordt teruggenomen om met het ziekenhuis te Goes een con tract aan te gaan om aldaar een bed be schikbaar te hebben voor verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten. De Raad gaat daarmee accoord. Eenige discussie heeft nog plaats over de overbrenging van de verpleegde arm lastige krankzinnigen naar goedko-opere gestichten dan „Vrederust". B. en W. zullen nader informeeren. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten, wederom voor 2 jaar ontheffing te vragen van de verplichting tot invoering van vak j op de openbare lagere school. Goedgekeurd wordt eene wijziging der gemeente-begrooting 1929 ad f 180.71, ver oorzaakt, doordat volgens de ingeleverde ncla's het aanschaffen van meubilair en schoolbehoeften voor de nieuwe R-K. jon gensschool te Kwadendamme meer be droeg dan de oorspronkelijke raming. In verband daarmede wordt bet bedrag der daarvoor aan te gane geldleening ver hoogd tot f 14.400. Een verzoek van het R.-K. Kerkbestuur te Kwadendamme om subsidie voor ver volgonderwijs aldaar aan de Jongens school wordt na eenige discussie aange houden tot nader onderzoek De bekende circulaire van den Commis saris der Koningin inzake de nieuwe rege ling der jaarwedde van den gemeente veldwachter wordt behandeld. De Raad besluit daarmede accoord te gaan, omdat de daarin genoemde voorstellen en .be dragen vrijwel overeenstemmen mét den tegenwoordige®. toestand alhier. Alleen zal worden medegedeeld, dat de Raad van oordeel is, dat het bedrag voor kleeding enz. niet den veldwachter in handen ge geven moet worden, maar de gemeente dienaangaande het heft in handen moet houden. B. en W. stellen voor om de beide sollicitanten voor ambtenaar bedoeld in artikel 9 der Woningwet beurtelings voor een jaar te benoemen en door loting aan te wijzen, wie het voor 1930 zal zijn. De heer B-oone en ook andere leden zouden de voorkeur geven aan een yaste benoe ming. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen en daarna met algemeene stem men benoemd dhr S B. Chamuleau. Naar aanleiding van desbetreffende dis cussies in vorige raadsvergaderingen, stel len B. en W. voor in beginsel te besluiten tot het invoeren van eene maximum snelheid voor auto's van 20 K.M. per uur in de kommen der gemeente*, de kosten worden geraamd op plm. f 150. Met alg. stemmen wordt daartoe besloten en zal in eene volgende vergadering eene des betreffende verordening worden aangebo den ter goedkeuring. Bij de daarop volgende rondvraag wijst de heer Steijn B. en W. op eene verzak king in het havenplateau. B. eu W. zullen er hunne aandacht aan wijden. De heer Franse verzoekt verbetering van den weg op een gedeelte van Kwa dendamme. Daar blijkt dat het bedoelde gedeelte tot een weg jn beheer en onder houd tij het Waterschap Hoedekenskerke behoort, zal daarvoor aldaar worden aan geklopt. Daarna sluiting. Wemeldinge. Door de becqgingsvaartui- geia „Trio" en „Zeehond" is het sedert Donderdag op öp Kabel jouwplaat gestran de motorschip „Germa", schepper de Mejfere, geladen met suikerbieten en be stemd naar Roosendaal, afgebracht. Hef schip is oogenschijnlijk niet beschadigd. Grijpskerke. Donderdagavond 'hield de A.R. Prop. Club haar eerste vergadering in deze wintercampagne. Tot leider werd benoemd dhr Groot Nibbelink inplaats van dhr Saathof, die naar Indië vertrok. Door den leider werd een inleiding ge houden over: De Staatkundige tegenstel ling tusschen A.R. en C.H., waarna de werkverdeeling plaats had. Stavenisse. Vrijdagmorgen ontstond even na schooltijd een begin van brand op den bergzolder der openb. school, al waar zakken met krullen (om de kachels aan te maken), oude boeken, enz. gebor gen waren. Een rookgeleiding van een dar kachels uit de benedenlokalen loopt over dien zolder. Door een of andere omstandigheid is er vuur of overmatige verhitting bij die krullen gekomen*. Groote rookwolken verspreidden zich. Spoedig was de brandweer bij de hand en met be hulp vain een paar brandkranen pp de leiding w-as een en ander spoedig ge doofd. Behalve aan het dak van dien zolder was weinig schade aan het gebouw en aan de sehoolmieubelen, alleen wat wa terschade. Natuurlijk kom de s'chool geen voortgang hebben. Alles iisl verzekerd bij de Ver. van Nederl. Gemeenten. (M. Ct.' Terneuzen. Zondagavond trad voor de Geref. Jongelingsvereeniging alhier op dg D. Ringnalda van Middelburg, met het onderwerp: Reformatie, organisatie, Me ditatie. Spr. stond allereerst stil b(j den der Reformatio!, bij Lathor, den menscih vani God gezonden. ganisatie, die noodig en nuttig ie, vooral meer bereikt kan worden dan door den enkeling. Tenslotte komt Spr. tot het der de punt: meditatie. Spr. vraagt zich af, of ér voor dit laatste in onzen gejaag de®. tijd nog wel voldoende gelegenheid gevonden wordt. .Organisatie is goed en noodig, "maar de vraag rijst of, bij een toenemen in grootte er geen gemis komt aan diepte. En juist de uren van stille bepeinzing kunnen niet gemist worden, ook niet in de jeugdjaren. Steeds moeten samengaan scholastiek en mystiek; niet alleen heit denkend vermogen, maar daar naast ook de innige vereeniging der ziel met God. Deze gloedvolle rede werd met aan dacht beluisterd. Zaamslag. Vrijdag vergaderde de Ge meenteraad voltallig. Ingekomen o.a.: adres van S. v. Harm en anderen om meer of heter licht op de buurtschap Spui. De raad zal onderzo-e ken in hoeverre hieraan tegemoet kan ge komen worden. Rekening der Chr. Bewaarschool. Wordt behoudens n' kleine aanmerking goedgekeurd. Schrijven van den Commissaris der Ko ningin, inhoudende regeling jaarwedden van de veldwachters. B. en W. stellen voor deze circulaire voor 'kennisgeving aan te nemen. Bij een eventueel nieuw te benoe men veldwachter zou men in deze, met de voorgestelde regeling mee kunnen gaan behoudens een enkel verschil. Dit wordt goedgevonden. Vervoeken van de Ruiysscher, chef-elec- fcricien en D. Koole, administrateur van bovengenoemd bedrijf om salarisverhoo- ging worden ingewilligd. Voorstel van B. en W. om eervol ont slag te verleenen aan dhr J. *M. Buwalda als gemeente-geneesheer. Wordt aangeno men. Benoeming gemeente-geneesheer. Er had zich slechts één sollicitant aange meld, n.l. dhr M. Elenbaas, arts, alhier. B. en W. stellen voor dezen te benoe men. Goedgevonden. Voorstel van B. en W. tot wijziging ver ordening ter regeling van het verkeer op de wegen, in verband met -het gebruik van motoren en rijwielen. Gemeend werd, dat 25 K.M. per uur rijden te hard was. 15 K.M. per uur was vlug genoeg. Opgemerkt werd, dat deze geringe snelheid haast niet is uit te voeren. Een der heeren merkte op, dat zulks eenvoudig „flauwe -kul" was, men kan rijden zoo langzaam men wil. De door B. en W. voorgestelde verorde ning werd aanvaard. Voorstel van B. en W. tot vaststelling en verrekening vergoeding aan de bijzon dere lagere scholen in de gemeente Zaamslag en wel over de jaren 1925. 1926 en 1927. Wordt aangenomen. Voorstel van B en W. tot verkoop van de publieke privaten wordt na toelichting door den voorzitter aangenomen. Behandeling begrooting dienst 1930. Subsidieaanvrage Burgerwacht. Na eenige bespreking, waarin 'het voor en tegen van deze instelling stuivertje wis selden, en 'hier wel ©enigszins het rechts of links naar voren kwam, werd toch het voorstel van B. en W. aangenomen. Subsidie vrijwillige brandweer. Aange nomen. Ingekomen adres van den veldwachter bevattende aanvraag om verhooging van tegemoetkoming in onderhoud rijwiel. B. en W. stellen voor, om hem f 10 meer te geven en alzoo voor jaarlijks onderhoud plus aflossing f 25 te geven. Wordt aan genomen. Herziening jaarwedde gemeentereini ger. B. en 'W. stellen voor om dezen post n.l. f 175, te brengen op f 200. Wordt goedgevonden. Subsidie Chr. Bewaarschool. De Comm. van beheer vraagt met het oog op 'het na- deelig slot een subsidie van f 12 per kind. Nadat de begrooting was nagegaan en ge zien een te lage raming van opbrengst, en een te 'hooge raming van uitgaven, zijn B. en W. van meening, dat een verhoo- ging niet noodzakelijk geacht wordt. Alzoo wordt de subsidie van 1930 bepaald op f 11 per kind. Subsidie Algem. B. Armbestuur. Ge vraagd wordt om f 1000 meer. B. en W. meenen, dat met f 500 meer wel zal kun nen worden volstaan, gezien de meerdere in den omtrek der gemeente gekomen werkzaamheden. Alzoo besloten. Subsidie gei'tenfokvereeniging. Na een ampele 'bespreking stelden B. en W. voor deze subsidie weer te verleenen. Wordt aangenomen. Omtrent de gemeente-begrooting, dienst 1930, werd door de Comm. van Onderzoek een en ander gerapporteerd, n.l., dat zij met verschillende voorstellen van B. en W. accoord gaat, -b.v. verhooging jaar wedde ambtenaar secretarie en van -den gemeentebode. Vergoeding rijwiel-toelage kon niet door den beugel. Gevraagd werd door de comm.: Zou men het niet aandurven zonder Burger wacht? De voorz. ontraadt dit ten sterk ste. Ook meerdere leden verklaarden zich hier tegen, ofschoon een vermindering wel zou kunnen worden overwogen. Vervolgens komt ter spreke: beplanting westzijde van het dorp. Hierover wordt druk gediscussieerd. Het eindresultaat was, dat men dit nog eens zal aanhouden. Pompen en riolen. Hier wordt mee ge morst. Wat het eerste betreft, de verve lende toestanden daarbij worden voor het grootste deel geschreven op rekening van de jeugd. Zal men de pomp, terwijl de jeugd niet ter school Is sluiten, of zal men den veldwachter in den arm nomen, Be sloten wordt eene duchtig toe to zien. laris van den grafdelver mot f 50 to ver- hoogen. Nog wordt in bespreking gebracht een begrafenistoestel aan te schaffen Tot hoofd dér Openbare school Othene wordt benoemd dhr T. C. Jansen Verplan- ke te Heinkenszand, ingaande 1 Jan. '3o Nadat nog eenige kleinigheden de revue waren gepasseerd, zooals straatverlich ting, gevaarlijke auto- en trampunten, wegwijzers en wat dies meer zij, eindigde de voorzitter de vergadering en sloot daarna met dankgebed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Bergeijk C. Waardenburg te Bruinisse. Te Katwijk a. d. Rijn L. G. Bruijn te Bergschenhoek. Te Akker- woude A. N. Feenstra te Lollum. Bedankt voor Drogeham M. A. J. de Zwaan te Wamel-Dreumel. Geref. Kerken. Beroepen te Hillegom A. K. Krabbe te Mijdrecht. Doopsgez. Gemeenten. Aangenomen naar Borne A. v. d. Goot em. pred. te Apeldoorn. SCHARENDIJRE. Zondagmorgen werd Cand. Vogelaar bij' de Geref. Kerk alhier in 'tambt bevestigd door Ds Bouma van 's-Gravenhage met een predikatie over 2 Timotheus 42a „Predik bet 'Woord". Gewezen werd op de roeping van den Evan geliedienaar omi het Wpord te brengen, le met zijn rijken inhoud; 2e. om de groote gevaren 3e. met het oog op de wederkomst van Christus. Na de handoplegging zong de gemeente haren nieuwen leeraar toe de zegenbede uit Pé 134. Riema sprak Ds Bouma nog een persoonlii-k woord, waarin hfji er op wees dat er wel een donker waas over dezen 'diag ligt (door het overlijden van de vader van ds Vogelaar) maar dat het toch is een dag van groote blijdl- schap. Bes namiddags deed .Ds .Vogelaar zijn in trede met een predikatie over: 2 Petrus 1:19. Het thema was: Petrus' opwekking om acht te hebben op het profetisch Woord. Achtereen volgens werd stilgestaan- bj de vragen: waar om-, hoe, en wanneer wij' op dat Woord acht hebben te gaven. Aan bet eind van zijn predikatie richtte de nieuwe leeraar zich met een* persoonlijk woord tot de jongelingen, da jongedochters en de kinderen der gemeente, tot den kerkeraad en tenslotte tot den* bevestiger. Namens de Classis werd Ds' Vogelaar wel kom geh-eeten door pis d'e Boer van Brou wershaven em namens de kerk van Zierikzee door den heer Vogelaar. Tenslotte sprak ouder ling Spit namens de Gemeente een hartelijk woord van welkom. In beide diensten was het Kerkgebouw ge heel gevuld. 'Ds G. J. van Ingen f In het Acad. Ziekenhuis te Groningen, is op 44- jarigen leeftijd overleden, Ds G. J. van Ingen, Ned. Herv. pred. te A'kkrum. De overledene, in 1911 candidaat gesteld, was aanvankelijk werkzaam als hulpprediker te Uithuizen. Op 19 Oct. 1913 werd. hij be vestigd te Augustinusga, vanwaar bij op 22 Juli 1928 naar Akkrum vertrok. Woensdag 27 November. Ned. Herv. Kerk. 'a-Heer Arendskertce, ymi. ds Wiegeling, mm. ds de Voogd. 's-Heerenhodk, vm. ds dé Voogd'. 'sHeer Hendriksldndo-ren, 9.30 u. ös Kam steeg. Ongelukken. In de slijp inrichting van de vroegere jamfahriok te Breda is een steen gesprongen, waardoor een ar beider ernstig verwond werd. Hiji is overle den. De ruim 30-jarige, ongehuwde landbouwerszoon S. te Bovenboer, nabij Steenwijk, is in ©en sloot geraakt m verdronken. De paan was lijdende aam zenuwtoevallen. Te Hoogkerk (Gr.) is de 72-jarige arbeider K. uit Poizermlade door de duisternis te water geraakt -en. verdronken. Zaterdagavond is een 69- jarige petroleumverkooper uit Schiedam op den Rotterdamschendijk tusschen Rot terdam m Schiedam aangered-en door een autobus. De chauffeur van de autobus, heeft hij het onderzoek dat de politie naar de schuldvraag heeft ingesteld, ver klaard, dat hij is verblind door de felle lichten van een hem achterop rijdenden auto. Het slachtoffer werd deerlijk ver minkt en was vrijwel op slag dood. Za terdagmiddag is te 's Gravenhage de be stuurder van een handwagen door een autobus aangereden. Met inwendige kneu zingen is de man naar het ziekenhuis gebracht. Zaterdag is da 10-jarige v. d. E. te Uithoorn door een auto ge grepen en een eind meegesleurd. Zwaar gewond is de jongen opgenomen. De auto is in beslag genomen aangezien de rem men niet in orde* waren. Boerderij afgebrand1. Het groo te vee gered. Zaterdagavond is brand uitgebroken in de boerderij- van den heer J. do Borst, die gelegen is aan den Helder sohon weg tussohen Alkmioar on Bergen, Do eigenaar slaagde er in do varkens en plm, 128 kooien het land ia te jagen. Of er paarden verbrand zijn, Is op het ooganblik nog niet zeker, Do boerderij en dé inboedel 18 ver zekerd, Do brandweer rukte met al bot materi eel uit, maar «ltwgdo ur niet In de boerderij fy bttiivkwiV(.CiA öüTiMk

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2