Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtzaken KWALITEIT HOllANDJCH El BOVENAAN DOOD BERTELS.,KUNSTKORREL'' »ik«*.r atljn. Vfy willen immer» voldoen aan het verzoek van onzen Colijn om do inieuwo faculteit op 20 October van hot volgend jaar als eon jubileumgift by hot 60-jarig bestaan der Vrije Universi teit aan te bieden? Dan moet echter hot werk in dozen winter gebeuren. Welnu, November is al in 'tland. Dus is het OiOgenblik gekomen om over heel het land do actio mot volle kracht aan ta pakken. Op voor de Vrije Universiteit 1 G. Ch. Aalders. r- Terneuzen. Bij de punten van behande ling voor de openbare vergadering yan den gemeenteraad op Donderdag 28 dezer, des jiam. to 2 ure, komt o.m. voor: Voorstel tot intrekking van het raadsbe sluit van. 12 Juli 1927, beoogende de ont binding der N.V. Zeeuwsch-VJaamscho Wa terleiding-Mij, en in verband daarmede: a. bet aangaan van een .geldleening groot hoogstens f 718.000; b. wijziging dei- bouwverordening (verpl. aansluiting); c. machtiging aa.n B. en W. om op eerste vordering 10 pCt. der aandeden in de Mij te storten. .i "J. ii—— Ned. Horv. Kerk. Bedankt voor Rotten) am, J. C. Roose to Groningen; voor Vinfcevean, p. Th. Keek te Roteren. Geref. Kerken. Bedankt voor .Wolfaartsdjjik, F. Slomp te Nieuwlande. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Moercapello, J. I). Barth te Vla&rdingen. De oever-afschuiving aan den dijk van de schen Ham. Het weggezakte deel dat breedte van Woensdag 9.30 en 5.30 u. cand. van 't Veer te Goes. Geref. Gemeenten. Nieuwdorp, Woensdag 9 en 1.30 u. ds Kok te Gouda. Chr. Geref. Kerk. Bjezelinge, 9.30 en 2 u. ds Janssen, Leger en Viootpr. Woensdag 9.30 en 2 u. ds Sluiter van 's Gravendeel. Willem Annapolder in den Biezeiing- schuin links naar zee loopt, heeft een ruim 100 Meter. Eenige dagen nadien is verdachte's schoonzoon bij hem gekomen, aan wien hij een en ander heeft medegedeeld. Bij verdachte's komst ten huize van getuige had hij een lijstje met bankbiljetnummers hij. zich dat hij bij get. als 'kwitantie voor het meegenomen bankpapier heeft ach tergelaten en dat get. aan zijn schoon zoon heeft laten zien. Bij zijn verhoor door de politie en de confrontatie met get. heeft verdachte gezegd: „Nu ben ik verloren, nu wordt .ik gestraft door de Justitie". Getuige wist evenmin als de „verkens" dat verdachte niet op een bank was, an ders had hij hem do deur uitgeschopt. De geneerheor-directeur van het ge sticht „Voorburg" te Vught, als deskun dige gehoord, zegt op verzoek van den reehter-commissaris te Middelburg, naar aanleiding van de door dezen opgegeven vraagpunten en aan de band van het strafdosier, een onderzoek te hebben in gesteld naar de geestvermogens van ver dachte. Desk. zegt geen geestelijke afwij kingen bij verdachte te hebben geconsta teerd. Op een vraag van den verdediger, of deze geneesheer verdachte heeft geobser veerd en een onderzoek gedaan beeft naar diens familieomstandigheden, en uij niet van oordeel is, dat voor eeti behoorlijke observatie, verdachte's opname in een in richting noodzakelijk was, wordt dit door den deskundige weerspreken, opmerken de, dat hij den ganschen middag bij een vex-boor van verdachte door den rechter commissaris is tegenwoordig geweest, en hij zijn indrukken in zijn rapport heeft vastgelegd. Get. P. Bossehaert, echtgenoot® van get Koppejan, oud 80 jaar, legt een gelijklui dende verklaring al als 'haar man. Up verzoek van haar man, heeft get. het geld persoonlijk aan verdachte ter hand ge steld. In verband met een opmerking van ver dachte dat zij nog meer geld in huis had den, heeft get. hem toen nog f 340 gege ven, waarvan zij 4 bankbiljetten van f 10 terug ontving, waarbij verdachte toen zei- do, dat zij dat geld maar moesten houden tot de pacht binnen was. Dit geld bestond uit 12 'gele bankbiljetten van f 25. Get. P. Marijs is op 10 Mei naar zijn schoonouders Koppejan te Aagtekerke ge gaan. Hij' ontving daar ruim f 3000 aan oud bankpapier, om dat om te wisselen. Hij mocht or f 1000 van 'houden, omdat zijn schoonzuster ook f 1000 had ont vangen. Op 22 Augustus is hij weer bij zijn schoonouders geweest, die hem me dedeelden, dat er menschen van de belas ting waren geweest. Op 21 Aug. daarvoor heeft get. met verdachte over oude bankbiljetten gespro ken, Verd. zeide toen, dat bij die nog nooit gezien had, wat get. vreemd voorkwam. Get. heeft verdachte in Vertrouwen mede gedeeld, dat 'hij een goeie fooi van de oude menschen had gehad, doch een be drag heeft hij niet genoemd. Ook heeft 'hij ■verdachte, met wien hij bevriend was, ge zegd, dat de menschen nogal veel geld in huis 'hadden. Verdachte 'had bij die ont moeting tegen getuige gezegd, je zou geld geven om je te zien, je vrouw is toch een Eekkebus"? Op een vraag van den president, of get. in deze zaak ten opzichte van zijn schoon ouders geheel en al zuiver staat, ant woordt get. bevestigend. Op 24 Aug. heeft get. een brief van zijn schoonouders gekregen, waarop get. haar Aagte'kerke is gegaan en den Burgemees ter om raad is gaan vragen, waarop aan gifte bij de politie volgde. Get. M. Arnooys, te Souburg, destijds als dienstbode in verdachte's dienst, ver klaarde te hebben gezien, dat verdachte zijn snor had afgeknipt, waarover zij nog de opmerking heeft gemaakt, dat het hem zoo leelijk stond. Get. A. Kruithof, winkelierster te Sou burg, had dit eveneens opgemerkt. Got, Goedhard, landbouwer to Souburg, zeide een gesprok 'te hebben afgeluisterd 'tusschen verdachte en Marijs, waarbij zij hot over oude bankbiljetten hadden en waarbij verdachte de opmerking maakte, dat hij die niet kende, Get. 'Reyers, kassier te Middelburg, zegt dat op 2 Aug. de zoon van verdachte bij 'hem op het kantoor is gekomon, die hem f 1000 aan gemengd baakpapier gaf, om deze over te schrijven op de loopendo re kening van verdachte. Van dit gel'd zijn naderhand 4 oude bankbiljetten van f 25 door de politie in beslag genomen. Get. Beun, procuratiehouder te Middel burg, zegt, dat door de zoon van verdach te op 2 Aug. f 600 bij den bankier Hon- dius is betaald, onder welk geld izioh ook 4 oude bankbiljetten van f 25 bevonden, waarop verdachte naderhand is attent ge maakt. Get. J. van Graafeiland, rijwielhande laar te Middelburg, zogt, dat verdachte in Augustus aan gotuigo's zaak is geko men om een nog openstaande rekening van 1927 te betalen. Verdachte haalde uit zijn portefeuille bankbriefjes van f 25, f 40 en f 60, waarover getuige zijn ver wondering uitsprak, wat verdachte deed opmerken: „dat gaat je geen bl.aan!" aan!" Get. J. Hooftman, confectiehandelaar te Middelburg, zeide, dat verdachte begin Augustus een rekening 'had betaald met twee oude bankbiljetten van f 25. De rijksveldwachter Marcusse te Dom burg, zeide op 3 Sept verdachte te heb ben gehoord. Verdachte zeide toen nooit op Aagtekerke te zijn geweest en ook de familie Koppejan aldaar niet te kennen. Ook ontkende hij de oplichting. Verdach te is naderhand opnieuw gehoord en heeft toen tegen iget. gezegd: „Piet Marijs heeft gezegd, dat ik f 2400 moest halen. Waar is Piet Marijs, die moet hier komen, die moet een oplossing geven. Tijdens zijn overbrenging naar Middel burg stond verdachte er borg voor, dat de f 2400 zouden terecht komen. Op al deze verklaringen door den pre sident ondervraagd, geeft get. geen ant woord, wat de president doet opmerken: Vindt u de zaak zoo weinig belangrijk dat u zit te suffen? President: Heeft n bekend een brief aan Marijs te hebben geschreven? Verdachte: Ja. President: Hebt u aan Koppejan hot kwitantiebriefje gegeven? Verdachte: Dat weet ik niet. President: Hoe komt bet, dat uw ge heugen zoo slecht is? Verdachte blijft 'liet antwoord schuldig. President: Is u bij Koppejan geweest? Verdachte: Ze zeggen maar wat. Op een vraag van den president aan den deskundige Jansen, of hij meent dat verdachte hier comedie speelt, antwoord de deze bevestigend. De Officier van Justitie aan bet woord komendo, merkt op, dat men in deze zaak het verhoor van bijna alle getuigen achterwege had kunnen laten. Wij hebben hier de verklaringen van de twen oude menschen en van verdachte zelf. Verdachte tracht nu wel de schuld op get. Marijs te schuiven, doch ten on rechte. Verdachte is op 1 Aug. bij het echtpaar Koppejan gekomen, namens Mr Sprenger van de Nederlandscha Bank. Het is hem door allerlei drogredenen, gelukt f2400 van deze. oude menschen vast te krijgen, is toen op 2iijn fiets gesprongen en als een razende weggere den, doch hij is door anderen gezien en uit verdachte's houding op zijn fiets bleek wel, dat hij onbekend wilde blij ven. Verdachte had zijn snor afgeschoren, dat is ook door ande're getuigen opge merkt. De geldafgifte is te ongeveer 12 uur gebeurd en tusschen 2 en 3 uur daaropvolgend is verdachte bij Graaf eiland gekomen die al 2 jaar geld van hem' moest hebben. Hij betaalde dezen met twee oude banfcbilletten, terwijl ook get. Reijerse zegt, dat verdachte's zoon ook bij hem is gekomen met oude bank- billetten om die te wisselen. Bij Graaf eiland had verdachte een bundel bank papier in zijn bezit. Eveneens heeft ver dachte bij den kassier Hondius oude bank biljetten gewisseld en zijn kleermaker, Hooftman, met dergelijk bankpapier be taald. De deskundige Jansen houdt vol, dat verdachte door zijn houding comedie speelt. In deze zaak is gebleken dat deze verdachte sterk simuleert. Als er iets in zijh voordeel naar voren komt, dan is hij er als de kippen by, doch toon hij met Koppejan werd geconfronteerd, riep hij uit: „Nu ben ik verloren." Spr. acht de feiten bewezen. De vraag is, welke 'straf moet worden opgelegd. We kennen d© persoon van verdachte allemaal wel zoo'n beetje, doch ik had dergelijke feiten toch nog niet van hem verwacht, zegt spr. De oud© menschen die hier de dupe van de historie wer den, hebben door hard werken eenig geld weten over te leggen. Verdachte tracht niet de menschen dat geld terug te ge ven. Op grond van een ©n ander eischt spr. een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maanden. De verdediger van' verdachte, Mr J. J. Adriaanse, zijn pleidooi aanvangende, zegt te gevoelen, hier voor een ©enigszins lastige taak te staan. Verdachte ziet vol gens spr. zwart en rood tegelijk, en maakt niot alleen op de zitting, doch ook in het vooronderzoek ©en zonderlingen indruk. Spr. is er van overtuigd dat een deskun dig onderzoek hier heel andere resultaten bad moeten opleveren. Volgens pleiter ia verdachte geestelijk krank. Hij doet de meest dwaze dingen. Zelfs in het Huis van Bewaring heeft men speciale maat regelen tegen hem moeten nemen. Spr. zegt dit o pgrond van zijh langr durigen omgang met verdachte. Door in tieme gesprekken als raadsman komt men meer te weten, dun de Rechter-Commis- saris. Men zij ook voorzichtig met do verklaringon van den deskundige Dr Jan- -sen. Spr. zou willen aanraden verdachte te beschouwen als niet toerekenbaar. Er zijn inderdaad feiten tegen hem, maar als de Rechtbank aanneemt dat deze be wezen zijn, moet men toch de vraag (Volledig Pluimveevoeder) daar deze uit Ideale grondstoffen i3 vervaardigd en géén vischmeel bevat, Alles vereend in één korrei.niets byvoeren Sedert 1925 is de pluimveeteelt vennQkt met Bertels'.Kunstkornel'tiet wetenschap pelCjk ideale, voordeeliger en volledige voeder voor kuikens, kippen,eenden enz. waarin degranen.vleeschmeel.vifaminen.voedinqszouten enz, in één korrel zijn vereeniqd en waarmede ver kregen wordh arbeidsbesparing, laqere productie kosten en betere bevruchting v hei, grooteren smake lijker eierensterker en mooier dieren en 30% méén eieren dan met de omslachtige dubbel voedering met Ochtendvoeder en gemengd qraan.Alle foutief voederen, waardoor nog millioenen verspild wor- den,wordt door de» Kunstkorrel "in eens opgehe ven.In Nederland voert men reeds Z millioen kippen en eenden met !&&Ctzls'„Xu/KsiktfUiz/.* (foe/ 50 kllof: 9.50 postw-VTOag1, brochure I Aioponslbod^e. nxicMUvoffi mi/mookseh vBERTELSAmKUNfSEEL AMSTERDAM Octrooi reeds verkregen in Belqië.Canada.Engeland, Frankrük,ltalië,Honqarije.Polen.Spanje.Zuid-Afrika. ker, wonende te Sas van Gent, stond te recht wegens het niet voldoen aan een bevel van den Burgemeester te Sas van Gent, tijdens de staking aan de stijfsel en glucosefabriek aldaar. Verdachte zou eenige stakers gevolgd hebben op 3 October 11. en toen de Bur gemeester, als hoofd der politie, verdach te beval om terug te gaan, niet aan die vordei-ing hebben voldaan. Verdachte werd rechtskundig bijge staan door Mr P. C. Adriaanse, advocaat te Middelburg. De Officier van Justitie eischt 1 week gevangenisstraf. De verdediger van Justitie zogt, dat het hem spijt, dat de Officier gevange nisstraf vordert. Pleiter hoopt, dat de Rechtbank daar niet met mee zal gaan. In do dagvaarding staat „te of nabij Sas van Gent." De Burgemeester is maar gerechtigd tot het geven van Jbevelen in zijn ge meente. Volgens spr. zal verdachte moe ten worden ontslagen van rechtsvervol ging. Uitspraak 6 December a.s. BEGROOTING VAN ARBEID. Memorie van Antwoord. Aan de Memorie van Antwoord op de Arbeidsbegrooting is het volgende ont leend:- Arbeidsinspectie. - Met het oog op de invoering van het werktijdenbesluit voor winkels is de ar beidsinspectie dit jaar uitgebreid met 11 controleurs van den arbeid en 11 admini stratieve ambtenaren. De bezwaren tegen de invoering van het verpiegingsbesluit zijn van veel geringer beteekenis gebleken dan door sommigen gevreesd werd. De vraag of het toezicht ten platten- lande belangrijk achterstaat bij dat in do steden, wordt ontkennend beantwoord. Collectieve arbeidsovereenkomst. De in de Troonrede aangekondigde pu bliekrechtelijke regeling van de collectieve arbeidsovereenkomst beoogt hot mogelijk te maken, dat bepalingen eerier C.A.O. on der bepaalde omstandigheden algemeen verbindend worden verklaard. Dit wetsontwerp zal, naar de minister meent te mogen aannemen, in den loop van dit zittingsjaar bij de Tweede Kamer aanhangig worden gemaakt. Gewetensbezwaren, do herziening der sociale verzeke ring zal worden overwogen of de verhoo ging van 25 ten honderd welke de werk gevers met gemoedsbezwaren voor de so ciale verzekeringen, met uitzondering van Da F. Staal Pz., pred. bdj de Getel, Kerk to Coiijnsplaat, is sinds eenige dagen vry ernstig ongesteld. Op dit oogenh.ik is naar wij vernemen de toestand, niet onbevredigend, on is er, waarneer zich geen nieuw© complicaties .voordoeni hoop op herstel, Ds S. zal echter in elk geval nog geruim en tijid rust moeten nemen. Ds H. M eerf. In dea ouderdom, van 61 jaar is plotseling overleden D>s II. Meijer, predikant van da Geref. Kerk van Alkmaar. Dö Mager was ©enigen tijd ongesteld geweest, doch mocht weer het bed verlaten. Ben hart verlamming heeft echter plotseling een eind aan zijn leven gemaakt. Iks Meijer werd 17 Juli 1868 geboren. H(j werd in 1S95 candidaat en "aanvaardde 3 November van dat jaar het predikambt te Winsuni ,c.a. Tot 1897 stond hij1 in deze ge meente, waarna hij naar Reitsum vertrok. Dieza gemeente werd in 1901 voor dia van Kollum verwisseld. 1 Juni 1913 aanvaardde hij het predikambt in Alkmaar. Eerstesteenlegging. Naar wij vernemen zai de eerst© steenlegging van de in aanbouw zijnde Geref. Kerk te Goes plaats hebben op a.s. Vrijdag des nam. te half twee, door Ds R. J. van! der .Veen. Zoo-als bekend, worden tegelijk met de kerk ook -een nieuwe pastorie en. kosi- terswoning gebouwd. Het werk Vordert, uitstekend. Pastorie en koste-rswoning zijh reeds onder de kap>, terwijl het funidea- ringswerk van kerk en toren geheel gier reed is, The of. candidaat. Aan de The ologische School te Kampen zijn geslaagd voor het cand. examen de hee-ren Tj. van Wieren te Kampen en I. de Wolf te Mid delburg. Alg. Syn. Comm. der Nod'erl. J1 e r v. Kerk. 'De leden der Provinciale kerkbesturen hebben, hoofdelijk gestemd over do vier wetswijzigingen tot wolker vaststel ling do Synode dozus jaars 'heeft besloten. Re eerste wijziging betreft art. 3 al. 4 en 6 reglement kerkeraden (regelende den leef tijd van diakenen). Zij is met algemeen® (66) stemmen definitief aangenomen. Ook de wijzi gingen betreffende rehabilitatie (art. 53 regle ment kerkelijk opzicht en tucht), het pensioen fonds (art, 35 al. 4 van het reglement op dat fonds) en de Alg, Wied. en W-eezenheurs (art. 6) zijn aangenomen, achtereenvolgens niet 56, 58 en 66 stommen. Zij zullen worden uitge vaardigd op 1 Jan. 1930. Besloten wordt, overeenkomstig den wensch der Synode van 1929, eene buitengewo ne vergadering der Synode bijeen- teroep-en op 7 Januari 1930, ter behandeling van het z.g. reorganisatie-ontwerp.. Tot leden van de commissie voor spoe'dvor- derende zaken worden herbenoemd de heeren A. M, Bloem en mr. II. E. Cost Buddie, tot hunne secundi de hoeren G. van Dijk on J. Wi. Bolt. Da zelfde leden worden benoemd voor het toezicht op do jodaninstratia van den quaestor-generaal Opheffing openbare school Naar „De School met den Bijbel" meldt, heeft de gemeenteraad te Dalfsen (O.) be sloten, de openbare school te Dalmsholto op te heffen en hot schoolgebouw ovor te dragen aan de Vereen, tot stichting cm instandhouding van Chr. Scholen te Le- melorveld. Nod. Horv. Kerk. Goes, vm. ds de Vries, av. 'ds Enklaar. 'Woensdag vm. ds do Vries, av. ds Stein-z, Wiilhehuiuadorp, vm. da ^tetaz, nmi. geen dienst. v Geref. Kerken. Cciynfipla&t, voono. an avond leeedienst. Rechtbank te Middelburg. De oplichting te Aagtekerke door het Souburgsche Raadslid. In aansluiting op het -gisteren reeds me degedeelde, omtrent de behandenng der zaak tegen W. N. J„ 47 jaar. -particulier te Souburg, thans in voorarrest, -die gis teren voor de rechtbank terecht stond als verdacht van oplichting van een bejaard echtpaar te Aagtekerke, volgt hier thans het verslag van de openbare terechtzitting. Nadat verdachte aan de Rechtbank was voorgebracht, verzoekt de President hem goed op te letten op hetgeen hij thans zal hooren. Als eerste getuige verscheen thans de burgemeester van 'Souburg, die zeide in het begin van Augustus 1.1, op het post kantoor te Middelburg te zijn gekomen, alwaar bij eenige personen voor het loket zag staan, waaronder verdachte. Get. zag toen, dat verdachte zijn snor was wegge knipt. Get. zag, in het loket voor verdachte een bankbiljet van f 100 liggen. Ge-t. dacht bij zichzelf, wat ziet hij er vreemd uit. Op een vraag van den verdediger o-f verdach te's snor geheel of gedeeltelijk was weg geknipt, antwoordt getuige: geheel. De gemeentesecretaris van Souburg, als get. geboord, legt ten aanzien van het weg knippen van -de snor een gelijkluidende verklaring af. Als get. deskundige verscheen t'hans Dr Spuyman, die een onderzoek had inge steld naar een brief, geschreven door ver dachte aan zekeren Marijs. Op verzoek van den president deed de Griffier voorlezing van de conclusie waartoe deze deskundige in zijn rapport was gekomen en waaruit bleek, dat de brief, welke verdachte aanvankelijk ont kende te hebben geschreven, van zijn band is. Do get. A. Koppejan, 81 jaar, te Aag tekerke, verklaarde in Mei op bet post kantoor te Aagtekerke te zijn geweest, al waar hem werd mede-gedeeld, dat -de oude bankbiljetten moesten worden ingewis seld. Get. had daarvan tot oen bedrag van ruim f 3000 in huis, waarom hij aan zijn schoonzoon Marijs verzocht die bankbil jetten tegen -gangbare .in te wisselen. Deze heeft ze medegenomen en heeft later aan get. dat bedrag in goede bankbiljetten te rug gegeven. Van dit geld heeft getuige "f 1000 aan zijn schoonzoon -gegeven, om dat hij zijn sciioonzuster oen gelijke schen king had gedaan. Op 1 Aug. 1.1. kwam aan getuige's wo ning een hem onbekende heer. Deze vroeg of er niemand thuis was, want het mocht niet geweten worden, dat 'hij er was. Ver dachte verzocht mij daarop te spreken, zeggende „Pello" te heeten. Hij zeide door de Bank van Sprenger te Middelburg te zijn gestuurd, omdat hij wist, dat getuige oude bankbiljetten in zijn bezit had. Ver dachte zeide, -dat die oude bankbiljetten niets waard waren, waarbij get. opmerkt: „maar hij nam ze toch mee, weet je" (hi lariteit). Verdachte zei ook nog, dat ik zooveel geld niet in buis mooht hebben, en dat, indien men 'te Rotterdam wist, dat ik zooveel geld in huis 'had, men mij1 ze ker „kapot" zou maken. Bovendien zeide verdachte mij, dat de schonking aan mijn schoonzoon in strijd was met het schen kingsrecht. Verdachte heeft uitdrukkelijk j gezegd, -dat hij namen3 Sprenger kwam en Polle heette. Get. geloofde dit, want wij zijn slechts 'lompe menschen, zogt get. Hij heeft verdachte het geld in zijn jas zien steken, waarbij hij meent te -hebben opge merkt, dat deze nog een bankbiljet van f 100 bij zich had. Toon hij getuigd's geld beet had, is hij zoo hard hij kon wegge fietst. Verdaohte droeg een grijze jas, had eon hoed op en had geen snor. Do president, get. wijzende op verdach te, en vragende, is -hij dat? beantwoordt get. bevestigend. stellen, kan verdachte de feiten, niet be dreven hebben in verstandsverbijstering. Spr. onderwerpt de dagvaarding aan critiek, daar deze oplichting of verduiste ring ten laste legt. Spr. wil ook all© medewerking verleenen dat de oude men schen hun geld terugkrijgen. Deze hebben verdachte te goeder trouw geloofd, doch door den naam Pelle zijn. ze niet bewogen tot de afgifte. De oudjes zeggen dat ver dachte zeide te zijn gestuurd door Spren ger, doch daarmede is niet gezegd Spren ger van de Nederl. B-ank. Verdachte heeft wel gezegd, j© mag niet zooveel geld in huis hebben, doch het is feitelijk een advies. Spr. acht bier noch oplichting, noic blverduiste-ring aanwezig. Verdachte za dus moeten worden vrijgesproken. Mocht de Rechtbank daartoe niet over gaan, dan zou pleiter willen verzoeken alsnog een onderzoek naar verdachte's geestvermogens te doen instellen. Na re- en duptliek werd de uitspraak bepaald op 6 December a.s. Vervolgens werden behandeld de za ken tegen: A. A. M„ 63 j„ schaapherder te Bier vliet, verdacht van diefstal van een porte- monnaie, inhoudende f5.50 ten nadeele van J. C. Maas te Biervliet op 7 Sep tember 1.1. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. C. J. v. L„ 47 j„ café-bioscoophouder, ijsfabrikant en electr. lichtleverancier te Goes was in hooger beroep gekomen te gen een vonnis van den kantonrechter te Goes waarbij hij wegens overtr. van de Hinderwet (als hoofd van een onder neming een inrichting in werking hou den, en daarbij in strijd handelen met de bij de vergunning gestelde voorwaar den) werd veroordeeld tot een geldboete van f10 of 10 d. h. Eisch vernietiging vonnis van den kan tonrechter. Vrijspraak. H. F. A. T., 43 jaar, machinebankwer-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2