Leestafel. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Financieële Berichten. Radio-Nieuws. Ingezonden Stukken. Marktberichten. Deze week plaatsten ,wif een advertentie van de Mij „De Schalde" te Vlissingen, waarin jongens werden gevraagd voor hare leerschool. Hierboven de tweede klasse van deze school met een door deze jongens vervaardigde stalen sloep. TER OPFRISSCHINQ VAN HET BLOED drinke men eenige dagen achter* een 's ochtends vroeg een glas natuurlijk ,,FranZ-J oseC-bitterwater. Het door vele geneesheeren voorgeschreven „Franz-Josef"- water regelt den darm. versterkt de maag, verbetert het bloed, kalmeert de zenuwen en geeft dus een schoon lijf en helder hoofd „Olie en Wijn in de Won- d e n". Beschouwingen over het Dia conaat, door H. Hoekstra, N. A. de Gaay Fortman en W. van den Bergh. Uitg. J. H. Kok te Kampen, 1929. Dit voortreffelijk boekje over het Diaco naat werd voor het eerst uitgegeven in 1888, als vrucht van de Doleantie. Thans verscheen er een derde uitgave, voorzien van een voorwoord van Mr A. J. L. van Beeck Calkoen en Ds J. C. Rullmannl, die ons den dienst bewijzen een kort levensbericht te geven van de drie schrij vers, die allen reeds overleden zijn. In heel Zeeland mag geen diaken zijn, die zich dit mooie boekje niet aanschaft De prijs is slechts fl.25 en in' een stemmig rood bandje met vergulde let ters gebonden: fl.90. Bijwoning van één diaconale Conferen tie kost doorgaans meer en is in enkele oren voorbij. Dit boekje is een blijvend bezit. Ds Hoekstra handelt erin over „De praktijk der barmhartigheid naar de Schrift". Ds de Gaay Fortman over: „Werk der barmhartigheid in de Nederlandsche Gere formeerde Kerken gedurende de dagen der Republiek". Dr van den Bergh over: „Onze persoon- Ijjke en kerkelijke onbarmhartigheid en bare genezing". De titel is ontleend, gelijk de meeste lezers van „De Zeeuw" stellig begrijpen, aan de gelijkenis van den barmhartigen Samaritaan, dia „olie en wijn" goot in de wonden van den verslagene op den weg tusschen Jeruzalem éu Jericho. (Lucas 10:34.) In de 3 opstellen van genoemde voor trekkers uit de dagen der Doleantie staan zeer leerzame opmerkingen over de ba- dienende sn bediende personen, alsook over het werk der diaconale bediening. De barmhartige Samaritaan is daarbij voortdurend een beeld van da roeping der kerk om eiken ellendige, dien de Heere op onzen weg brengt, hulp te be wijzen. Op heldere wijze toont Ds Hoekstra bet verband aan tusschen het Diaconaat en Christus' hoogepriesterlijk ambt, terwijl daarbij een duidelijk overzicht gegeven wordt van hetgeen Mozes, de psalmen, de profeten, de Evangelisten en aposte len bevatten ten aanzien van de oefening der barmhartigheid. Sober doch volledig wordt uiteengezet dat al hetgeen zich voordoet op het ter rein der diaconale praktijk zijn beantwoor ding vindt in de beginselen van Gods Woord. De historische bijdrage van Ds de Gaay Fortman is smakelijk geschreven. Dr v. d. Bergh wijst er op, dat uit het ambt der geloovigeu de roeping voort vloeit voor ieder Christen om, zij bet ook in 't verborgene en in engeren kring, het priesterlijk diakenambt uit te oefenen. Het is goed dit dit lezenswaardig boekje opnieuw werd uitgegeven, want onze belangstelling voor het Diaconaat laat wel eens wat te wensohen over. In onze sociale dagen kunnen echter de beschouwingen, die in „O 1 ie en Wijn in' de wonden" geboden worden, krachtig medewerken tot vermeerdering van onze kennis aangaande den Dienst der barmhartigheid. De kerk is geroepen armoede te lenigen, lijden te verzachten, beiden zooveel mogelijk ook te voor komen. Laten vooral de amtsdragers dit boekje van Hoekstra c.s. bestudeeren. Zij kunnen er zoo uitnemend in lezen aan welke eisehen diakenen hebben te beantwoorden om zich in hun dienst der barmhartigheid mannen te betoonen „vol van kracht en des Heiligen Gees- tes". (Handelingen 6:5.) M. D. R. Jr. Stemmen des Tijds. Maandblad voor Christendom en Cultuur. De No- vember-aflevering van dit tijdschrift is meer dan gewoon interessant. Everard E. Gewin opent met een artikel over de onlaags verscheiden schrijfster „L. E." van wie een mooi portret op kunstdruk papier ia bijgevoegd. Volgt een artikel van P. J. Molenaar over P. A. de Ge- mestet, die nu 100 jaar geleden geboren werd. Dr D. Schermers vervolgt zijne bijdrage over Emanuel Swedenborg. Dr J. de Zwaan geeft onder den titel „Uni versitaire theologie" het afscheidscollege door hem op 10 October j.l. te Gronin gen gehouden. Dr W. J. Koikert Jr ver volgt zjjne beschouwingen over Christelijk Middelbaar Onderwijs en Nederlandsche Letterkunde, terwijl J. C. van Dijk een bijdrage geeft over Christelijke poëzie. De Economische Kroniek van Prof. Die penhorst handelt over Nederland en Po len. Uitgeefster van dit belangwekkende tijdschrift is: N.V. G. J. A. Ruys' Uitg- Mij Zeist. Brand in cte Z. H. Bierbrou werij Den Haag. Gisterenavond om ongeveer half negen in een groote brand uitge broken in de Z. H. Bierbrouwerij aan de Noordstraat te Den Haag. Toon men den brand ontdekte, sloegen de vlammen reeds uit het dag van het nieuWe gedeelte van de fabriek. In minder dan geen tijd sloegen de vlam1- men uit het dak en deelde het vuur zich mede aan den grootea kisten voorraad. De brandweer was spoedig te plaatse en tastte den brand met groote kracht aan. Een twaalftal stralen werden op den vuurgloed gericht. Aanvankelijk bestond er groot gevaar, dat de gebeele fabriek een prooi der vlammen zou worden en ook de omliggende woonhui zen werden ernstig bedreigd. Een geluk was, dat de lager gelegen' ver diepingen van het brandende gedeelte de fa briek door betonnen zolders van 3en vuur haard waren gescheiden. Hierdoor werd een uitbreiding van het vuur naar beneden te gengehouden'. Een ernstig gevaar bestond echter, dat de vlammen zich zouden meedeelen aan het naastgelegen moutpakhuis en de brouwerij. Ook was men een oogenblik bevreesd voor een ontploffing en werden alle omwonenden gewaarsohuwd pm zich in veiligheid te stel len. C^'nkkig gebeurde er niets van dien aa.^. Do brandweer, die kranig werk ver richtte, wist het vuur tot de zolderverdieping van den nieuwbouw te beperken. Hedennacht om twaalf uur was de brand weer het vuur geheel meester. Diphtherie-epidemie. InWal- sum is een diphtherie-epidemie uitgebro ken. 22 schoolkinderen zijn op het oogen blik ziek, terwijl er reeds 3 dooden zijn. De lagere klassen zijn voorloopig gesloten. Sardijn langs onze kust. Evenals in November van vorige jaren Iaat de sardijn (klein soort haringen) zich thans wederom in de nabijheid van onze kust zien. Reeds is door eenige motor- kustvisschers een finke hoeveelheid van deze vischjes, welke in hoofdzaak naar de birmenlandsche rookerijien worden doorgezonden, te IJmuiden aangevoerd. De prijs voor deze vischjes besteed was tamelijk hoog, zoodat deze kustvisschers een goede besomming maakten. Onverbeterlijke dief. Door een surveilleerend agent van politie te Tilburg werd in den nacht van Dinsdag op Woensdag in hotel het „Gouden Kruis" een logeergast op heeterdaad be trapt die bezig was de buffetlade te lich ten i 1 i 1 Uit het intusschen ingesteld onderzoek is gebleken dat men te doen had met ze- koren G. M. v. A., 22 j., reiziger, uit Maastricht, die al geruimen tijd door de politie in verschillende steden van ons land wordt gezocht. Te Maastricht verduisterde hij incasso- gelden van zijn patroon en stal uit een bureau in zijn ouderlijke woning een be drag van f20. Daarmee ging hij' in den Haag goeden sier maken om vervolgens te Eindhoven zonder resultaat werk te zoe ken. Vandaar ging hij naar Antwerpen en ontvreemdde in een logement uit den zak van een mede-gast 1500 francs, die hij in Brussel ging opmaken. Opnieuw trok hij naar Eindhoven waar hij nu bij een stofzuigermaatschappij in dienst kwam en kans zag van .een medekoistgan- ger in een pension een bedrag van f35 te ontvreemden. Hij belandde verder in Nijmegen en maakte er zich opnieuw aan diefstal schuldig in twee hotels, waar hij overnachtte werd f30 en 700 Mark buit gemaakt. In Den Haag en Amsterdam zag hij kans respectievelijk een geldkistje met f 30 en een portefeuille eveneens met f30 te bemachtigen. In Tilburg is de jongeman nu eindelijk in de val geloopen en heeft na zij'n ar restatie een volledige bekentenis afgd- legd. f Juweelendi,efstal te Lonid'en. Donderdagmorgen om 10 uur hieldl in Bond- street te Londen ©en auto voor een der groote ju weli erezaken stil. Drie heeren stap ten uit eni schenen den winkel te willen bin nengaan, maar op het laatste oogenblik draai den er twee zich om en trokken revolvers terwijl de derdie met een hamer de winkel ruit insloeg en' drie parelsnoeren ter geza menlijke waarde van pl.m. 40.000 gulden uit de étalage stal. Binnen een halve minuut snorde dia auto in die richting van Piccadilly weg .en ofschoon $e „flying squad'' en tal van particuliere auto's onmiddellijk die ver volging op zich namen, zijn de dieven met hun buit ontkomen. Opsporing van ben gevaar ljjk«n misdadiger versacht, ja het Algemeen Politieblad verzoekt de commissaris van Rijkspolitie, verbonden aan de Nederland sche Centrale in zake internationale misdar digere gerechtshof te Amsterdam, namens de gendarmes te Luxemburg «te worden bekend gemaakt met de gedragingen en huidige ver blijfplaats van zekeren Pantin, Albino Paulo, arbeider geb. 7 Oct. 1892 rte Ospitale di Cadore (Italië). Hij heeft gewoond te Deffer- dingen (Luxemburg) en Athus (België) en op 30 Maart 1929 zou hij' van uit Lyon naar Luxemburg vertrokken zijn met medeneming van een handkoffer inhoudende springstoffen. Einde Sept. 1929 heeft ihij' Athus verlaten en. beweerde van plan te zjjn zich in' Neder land of in Antwerpen te vestigen. Da mede gevoerde springstoffen zouden moeten dienen om een .aanslag op het Italiaansohe gezant schap sgebouw te Luxemburg. Als bijzonder wordt nog bericht, dat Santin met het linkeroog loansaht. Laad- en loswal te Blerik in de Maas gestort. Gistermorgen is dé verhoogde laad- en loswal aan de Maas te Blerik over een lengte van 50 M. en een breedte van 3 M. in de Maas gestort. De schade wordt op, ongeveer ,f 20.000 ge schat. 'Da gemeente Blerik liet ten behoeve van de industrie aldaar een' laad- en loswal aan brengen. Dit werk was aanbesteed voor f 60.000 en werd uitgevoerd door den aan nemer 'De Siepe te Winterswijk, onder .'ei- ding van ir. Bongaerts uit Maastricht, wat betreft de zinkstukke» van rijshout en Steen- schoeiing. De gemeente liet in pigen beheer de Maas ter plaatse uitbaggeren en liet van eigen grond het benoodigd© zand aanbrengen. Ondanks de waarschuwing van den ingenieur en van den aannemer, heeft men het vullen van de kuilen niet tijdig, d. i. vóór het stijgen van de Maas doen geschieden, en het eigenge maakte werk werd door dan gemeenteopzich ter te Blerik goedgekeurd. Het geheel was gereed, en van gemeentewege was men aan het werk om de verharding 'te voltooien, toen eergisteren de Maas zeer sterk begon te val len, en over teen 50 M. lengte "de te diep uitgebaggerde plaatsen vlak bij' de vaargeul uitholde, zoodat gisterochtend .plotseling de geheela steenglooiing met rijshout en zink- stuk in de Maas stortte. Een inval in de keten ran werkloozen te Giethoorn. Tien rijksveldwachters, drie marechaussees en een gemeenteveldwachter hebben' eergisteravond 6 uur onder leiding van den burgemeester van Giethoorn een inval gedaan in de kampen van de Haagsche en Utrechtsche werkloozen aldaar, naar aanleiding van het vermoeden, dat deze wapens voorhanden hadden, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Alle keten werden onderzocht en de bewoners gefouilleerd. Bij een der koks werden drie geweren in beslag genomen. Ontrouw hulpbesteller. De 30-jarige J. G. te Poortvliet stond gisteren terecht voor de Bredasche rechtbank: lo. ter zake dat hij op of omstreeks 14 December 1928 althans in het tijdvak van 28 Nov. 1928 tot 15 April 1929 te Poortvliet, telkens een geschrift, gesteld op een aan de heeren P. A. G. van Gilse en Zonen te Roosendaal geadresseerd briefkaartformulier, waarin da ontvangst erkend werd van bedragen, resp. groot f 490 en f 160.87, afgegeven door de Coöp. Beetwcrtelsuikerfabriek Zevenbergen val- schelijk heeft opgemaakt en onderteekend met den naam J. E. van der Slikke. 2e. dat hij, in dienst zijnde van den directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Tholen, als hulpbesteller opzette lijk een drietal brieven, bevattende be dragen van f 490, f 358.57 en f 160.87, af komstig van het bankierskantoor van P. A. G. van Gilse en Zoonen te Roosen daal en geadresseerd aan J. E. van der Slikke, C. P. van der Slikke en J. E. v. d. Slikke, allen te Poortvliet, heeft geopend en zich den inhoud wederrechte lijk heeft toegeëigend. Als getuige werd gehoord de directeur van het pest- en telegraafkantoor te Tho len, die verklaarde, dat verdachte door hem op arbeidsovereenkomst was in dienst gencmen, en dus geen ambtenaar, maar z.g. arbeidscontracter was. Over zijn werk in dienst der posterijen had spreker geen klachten gehoord. Getuige A. Tan B., kantoorhouder te Poortvliet, bevestigt, dat hij aan verdachte de later verdwenen aangeteekende brie ven heeft ter hand gestald. Overeenkom stig het dienstvoorschrift heeft hij aan ver dachte medegegeven de bewijzen van ont vangst die later door belanghebbenden geteekend aan den besteller moeten wor den afgegeven. Later is gebleken dat door verdachte valschelijk onderteekende re- qu's waren afgeleverd. De Burgemeester van Poortvliet heeft bjj het vooronderzoek in de woning van verdachte in beslag doen nemen een groote doos en nog een klein kistje, waarin zich een vrij groote hoeveelheid poststukken bevonden, Sie door verdachte hadden moeten worden bezorgd, maar die hjj onder zich gehouden had. Verd. stond in do gemeente gunstig bekend en getuige heeft over hem nimmer klachten gehoord. Getuige J. E. v. d. S., landbouwer, te Poortvliet, die betaling verwachtte van zjjn afrekening ove<r 1928 met de beet wortelsuikerfabriek te Zevenbergen, heeft verschillende malen aan jerdachte ge vraagd, of er voor hem geen aangetee- kende zending van de kassiersfirma te Roosendaal was gekomen, doch ontving telkens een ontkennend antwoord. Toen hij informeerde bij de suikerfabriek kreeg bij schriftelijke mededeeling, dat op 25 Februari 1929 door het kassierskantoor van Gilze te Roosendaal aan hem was uitbetaald een bedrag van f358.57. Voor dit bedrag was een kwitantie met zijn handteekening afgegeven, welke handtee- kening getuige verldaarde niet te hebben geplaatst. Verdachte zegt, geen verklaring te kun nen geven waarom hij deze verduiste ringen heeft gepleegd. Hij heeft het geld. gebruikt om schulden te betalen door huiseljjke omstandigheden veroorzaakt en om doktersrekeningen te betalen, ontstaan door ziekte van zjjn zuster en zijn moe der, waarvoor hij, behalve voor zjjn gezin te zorgen had. De president, zoowel als de beide rech ters Mr Sikkel en Mr Kronenberg, tracht ten zich tevergeefs te verklaren, wat de aanleidende oorzaak van deze verduis teringen kan zijn geweest, die, gezien de resultaten van het onderzoek slechts een greep vormen uit de vele verduiste- ingen, door dezen verdachte gepleegd. De Officier van Justitie Alvorens zjjn requisitoir te nemen, bracht openlijk hulde aan de wijze, waarop het voor-onderzoek was geleid en aan het correcte werk, door den gemeente- en onbez. rijksveldwachter te Poortvliet verricht. Nagaande de reeks van verduisteringen, waaraan verdachte zich heeft schuldig ge maakt, toont het 0. M. aan, dat deze man door het eene gat met het andere te steppen, tot een verduisterd bedrag van ruim f 1180 is gekomen. Spr. eischt een gevangenisstraf van één jaar. Do verdediger, Mr van "Hasselt bepleit een voorwaardelijke veroordeeling voor dezen verdachte, omtrent wien een gun stig reclasseeringsrapport is uitgebracht, die blijkens de hier afgelegde getuigenver klaringen een in alle opzichten gunstig bekend staand persoon is, en 'die hard werkte voor zjjn gezin en .zijn ouders. Verdachte is bereid terug te betalen het geen hij verduisterde. Spr. bepleit dan ook een Voorwaar delijke veroordeeling met als bjjzondere bepaling een proeftijd van 3 jaar en restitutie van bet verduisterde binnen dten termijn, waartoe de man in staat zal zijn, indien rekening gehouden wordt met de omstandigheden waarin hij thans vete keert. Met een dringend beroep op de recht bank om clementie besloot spreker zjjn pleidooi. Uitspraak over 14 dagen. Hen honorarium van l 63.000. Zooals bekend is, werd dezer dagen ter griffie van de Rechtbank te Amsterdam de eerste uitdeelingslijst gedeponeerd in het faillissement van de Veendammer Hypotheekbank. Blijkens deze uitdee lingslijst ontvangen de crediteuren als eer ste uitkeering 25 pet. van hun vorderin gen. De beide curatoren in het faillissement de heeren mr G. J. Salm en mr A. S. van Nierop ontvangen als honorarium voor hun curatorswerkzaamheden te za- men f130.000 (een honderd en dertig dui zend gulden), derhalve ieder f65.000 (vijf en zestig duizend gulden). De Tel. herinnert eraan, dat, naar ver wacht wordt, nog meerdere uitdeelingen zullen volgen, die echter, wegens de nood zakelijkheid van voorzichtige liquidatie der Bank over een periode van circa tien jaar verdeeld zullen worden. Zooals men weet wordt volgens de Faillisse- mentswet bij iedere uitdeeling aan de cre diteuren ook aan de curatoren telkens opnieuw een honorarium toegekend. Programma ran Maandag 25 November. HILVERSUM 1071 M. (Van 11.00—6.00 nm. 298 M.) 10.0010.15 Morgenwijding. 11.151145 Wat zullen omara kinderen, le zen 12.152.09 Comoert door de Hang. Kapel. 2.092.45 Kookpraatje. 6.00 6.09 Kinderuurtj'e. '6.006.30 Gramofoon muziek. 6.457.15 A.V.R.O.-Boekenhalf- uurtje. 7.157.45 Cursrus Engolsch be ginners. 8.009.00 Vereenigingsuurtje uit Amsterdam. Mannenzangvereeciging «n Post- harmonie. 9.Q011.00 Concert door het Omroeporkest. HUIZEN 1*76 M. Uftsi. N.C.R.V.-uiU. ».1ö 9.80 Morgeoeoocert. 10.80—11.00 Zie- kendiewt. 11.0011.30 Lezen van Chr, Lectuur. 11.80—12.80 Conoert, zang, vlooi, oello en piano. 12.30—1.45 Orgel- conoert. 2.002.35 Uitzending voor scho len. 8.15—9.45 Cursus knippen. 4.00 6.00 Ziekenuurtje. 6.00—6.30 Concert. Sopraan, viool en piano.6.307.00 Le zing over: De dominee in de literatuur. 7.007.30 Gramofoonmuziek. 7.308.00 Lezing over: Iets over de Hinderwet. 8.00 Herdenkingsfeest ter gelegenheid van het 80- jarig bestaan der Kon'. Utrechtsche Mannen- zangvereeniging. Mannenkoor en harpiste. DAVENTRY 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Conoert. sopraan, bariton. 12.50 Conoert op ohine- maorgel. 1.20 Orkestconoert. 4.35 Or- kestconoert. 8.05 Concert, bariton, piano. Militair Orkest. PARIJS „RADIO-PARIJS" 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. '4.05 Concert en declamatie. Vocale- en instrumentale solisten. 6-55 en 7.25 Gramofoonmuziek. 8.20 Conoert en tooneeluitz. LANGENBERG 473 M. 6.20—7.20, 9.35— 10.30 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 1.50 Conoert. 4.505.50 Concert. Or kest, zang en instrumentale solisten. 7.20 Orkestconcert. ZEESEN 1635 M. 11.50—12.15 Gramofoon muziek. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 3.504.50 Concert uit Berlijn. 8.20 Con cert. Viool en piano. 8.50 Concert. "Orkest en bariton. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Triooonoert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestoancert. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie! Mijnheer de Redacteur! Aangezien Ged. Staten niet antwoor den op de door ondergeteekenden gestel de vragen zijn zij in hooger beroep bij de Kroon gegaan op grond van Art. 153 en 191 en de overgangsbepalingen van 30 Mei 1922. J. F. HUNDERSMARCK. J. A. VAN DER KEMP. Kattendijke, 23 Nov. 1929. tiiftfUffélTGrlGiiw»- <4*k.ivi.w.. D- -1'ariimhfrifti'inMiraMfclTMrgi MIDDELBURG, 22 Nov. 1929. Op de veiling van uien werden de volgende prijzen besteed: U» C. B. gewone f 1.35, drielingen f0.70, grove f0.92; buiten U. C. B. gewone fl.10 drielingen f0.60, alles per 50 K.G. VLISSINGEN, 22 Nov. 1929. Blauwe druiven 72, Gure 6, Jodepeer 37, Zwijn- drechtsohe Wijnpeer 3, B. Clairgeau 10 16, Nouveau Poiteau 614, meloen peer 14, Gieser Wildeman 512, Berge- mot 5—6, Compte de Flandre 24, Besi v. Shonauwen 811, pondspeer 8, kleipeer 2, Williams Duchesse 20, Court Pendu 3 —6, Cuilemborg 4, Jacq. Lebel 27, Goud reinet 818, zure Bellefleur 47, Sis- marek 34, sterappel 8, Tuinzoet 13, Be- zoeting 5, Schijvelink 16, Dantziger hout 3, roode ribben 8, Campagnezoet 6 9, Meigroen 3, zoete bellefleur 5, Present v. Engeland 3, Goudsappel 6, perzikappel 1, grauwzoet 9, ermgaard 4-9, Gronin ger kroon 79, Huismans zoet 3—8, mis pels 15, uien 2, Spinazie 931, sprui ten 1828, kroten 2.53, Wijnpeen 2, kleine peen 2, Witlof 15, Schorseneeren 1520, Tomaten 912, alles per K.G. Kipeieren 103 per 10 stuks. Boerekool 3.54, roode kool 4.56, Savoye kool 49.5, Bloemkool 827, al les per stuk. Selderij 0.52.5, radijs 3, Prei 59, Peen 35, kroten 1.55, rammenas 4.5, rapen 22.5, Chrysanten 513, alles per bos. Veldsla 2325, Andijvie 337, peter selie 519, sla 1553, alles per kist of mandje. KAPELLE. Kleine veling van 22 Nov. Appels: Goudreinetten 220, zure Belle fleur 19, zoete Bellefleur 24, Ster- appels 4—10, C. Pêndu 24 Hondsmuil 36, Campagnezoet 15, Armgaard 2—4 Hollandsch zoet '26, zure Appels 25, Cox Oranje Pipping 2, Huismanszoet 1 6, Udo-appels 19. zoete "Hollaart 15, Warnersking 12, Gron. Kroon 6, per 100 K.G. Peren; Beurré Six 25, Gieser Wil deman 211, Winter Louwtjes 15, Winter Suikerij 13, Kleiperen 15, Jo sephine de Malines 1, alles per 100 K.G. Diversen: Druiven Blank Alicant 2730 Idem Frankenthaler 2733, Mispels 15, Spruiten 16, alles per 100 K.G. "Roode kool 9, Savoye kool 10, per "100 stuks. Andijvie 0.400.60 per 100 krop. Stand van gistermiddag 3 uur 756, Licht op voor fietsers. Zondag 4 31, Maandag 4 u. 30.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 10