Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw. Rechtzaken Radio-Nieuws. Burgerlijke Stand Marktberichten. Scheepstijdingen. De Vrije Universiteit. Ten einde aan alle ongerustheid, die schijnt te bestaan, een, einde te maken, deelen directeuren der Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden Grondslag mede, dat de loopende ge ruchten, als zouden op het Uitbreidinga- londs ten behoeve der Vrije Universiteit, of op het kapitaal der Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Gereformeerden Grondslag min of meer ernstige verliezen zijn geleden, van allen grond ontbloot zijn. Gisteren slaagde te 'si Gravenhage voor het examen ter verkrijging van het machinistendiploma A groote stoomvaart de heer P. Nieuwenhuijse te Goes. Voortzetting van den schoolstrijd. Voor een druk bezochte vergadering van den SchoJenbond van Schouwen, Duiveland en St. Philipsland hield Dr' J. v. Lonkhuijzen van Zieribt- zee aldaar een Teferaat over het oadeaf- werp „Mo:eten wij de openbare school aan zichzelve overlaten?" De inleider deelde mede hoe bij zijn terugkomst de voortschrijdende ontkerstening der natie hem pijnlijk getroffen had. In de groote steden zag hij de groote stroom van menschen niet mieer kerkwaarts gaan, maar naar buiten of naar de bioscoop. De cijfers der laatste verkiezing toonen aan, dat de groote meerderheid der pro testanten met kerk en godsdienst schijnt gebroken te hebben. Bij1 het zoeken naar de oorzaak dezer voortgaande ontkerste ning werd zijln aandacht ook geleid naar de openbare school. Ongeveer de helft van de kinderen der natie bezoekt tqog de openbare school. En deze is niet neutraal maar bepaaldelijk een instrument tot ontkerstening der natie. Heel de idee van neutraliteit in de opvoeding is een fictie. Op zijn best genomen voedt de neutraliteit op tot een levensbeschouwing zonder God, d.i. tot een ongeloovige, tot mcderne levensbeschouwing. En het zijn de personen die opvoeden, in dit geval personen die door woord en levensopenf baring zich als ongel oovi'gen, zoo niet zelden als socialisten openbaren. Laten we het toe dat het zaad van het ongeloof met kwistig© hand wordt geworpen in de harten van de helft van de kinderen der natie? Mogen we lijdelijk toezien? Eeslist neen, zegt sipreker. We zaaien £oq Wind en zullen storm oog sten. Wat dan, zoo> vraagt spreker. Een op lossing moet gezocht. Van niemand kan geëischt, die in eens kant en klaar op tafel te leggen. Spr. wil de oplossing zoeken in den geest van het Unie-rapport. Een nadere regeling bij de wet van het openbaar pnderwijs, zoodat de openbare school ge splitst worat. De bijzondere school regel, de openbare aanvulling. Pas dat toe, zegt spreker. Die aanvulling zal altijd overblij ven, misschien klein maar misschien ook niet zoó klein. Laat die gereorganiseerde openbare school een algemeen Christelijk stempel dragen; de ongeloovige ouders die dat onderwijs niet begeeren kunnen met rijkshulp 'bijzondere scholen oprich ten. Waar echter onder staatstoezicht niets geleerd mag tegen God, de zeden en het gezag. Maar de overheid, die zegt bij de gratie Gods te regeeren, van wie wjj belijden dat ze dienaresse Gods is en Gods naam. in de natie moet hei ligen (art. 4 en 5 van Ons Program) mag niet door een overheidsschool, van haar uitgaande, de natie laten ontkerstenen. Nog in het laatste Program van Actie staat als nr 1 dat ontkerstenende invloe den in de natie tegengegaan behoo-ren te werden. In de openbare school is er een. Daar is een christendom in en on der de geloofsverdeeldheid, zegt spr. Zoo goed als de chr. staatkundige partijen dat hebben te zoeken en toe te passen op staatkundige vraagstukken, zoo ook op het overhe-idsonderwijis. waar dit nog gege ven wordt, of moet worden. Godsdienst loos mag niet en neutraal bestaat nieit. Het moot gaan tegen de neutraliteit. Dit door de chr. partijen vast te stellen Chr. stempel kan, dpor gemeenteraden of schoolbesturen, als de Amerikaansche schoolbesturen zich naar de omgeving meer in Roomschen of p-rot. zin kleuren. Zoo maar vast staat, zoo "besluit spr., dat we inzake de openbare school ver der moeten. Stilstand is ook hier ach teruitgang. Is het moeras. En zoo maar de overtuiging gaat heerschem dat we de natie met mogen laten ontkerstenen door de openbare school, dan zal de opr lossing gezocht en gevonden worden. De kindermoord te Rotterdam. In een „Buitengewoon Politieblad" van 20 November maakt de rechter-commis*- isaris Mr Franken, belast met de behan deling van strafzaken, te Rotterdam, huis van bewaring, kamer no. 1, aan alle- op sporingsambtenaren bekend, dat Anthoni- us Martinus Leonardos Verschuren, geb. te Oeffeit, 1 Oct. 1879, reizend koopman, in verband met den op 9 Oct. jl. te Rot terdam -gepleegden kindermoord bij den polder, te Middelburg zeer bezwarende verklaringen heeft afgelegd tegen den thans in bewaring 'zijnden verdachte W. Visser. Het is van het grootste belang, dat genoemde Verschuren door voornoemden rechter-commissaris zoo spoedig mogelijk wordt verhoord. Zijn verblijfplaats is echter niet bekend. De rechter-co-mmissa- ris verzoekt zijn opsporing en onmiddel- lijk telegrafisch of telefonisch bericht. Bij afwezigheid kan ook worden kennis ge geven aan den commissaris van politie lste afd., te Rotterdam, bureau Groote Paauwensteeg. Brutale uitbraak. Uit ,tkrank zinnigengesticht te Buch bij Berlijn zijn gisterochtend twee bekende misdadigers, die zich aldaar in observatie bevonden, ontsnapt. Een opzichter, die hen 'dit -wil de 'beletten, werd door hun medeplichtige neergeschoten en levensgevaarlijk 'gewond De ontvluchting der boeven was op bui tengewoon brutale wijze op touw gezet. Gisterochtend om acht uur verscheen aan het krankzinnigengesticht een man, die beweerde metselaar te zijn, en opdracht had gekregen de muren van het gesticht te repareeren. Men stelde daarop den man een ladder ter beschikking, de onbekende •klauterde nu op den zeven meter hoogen muur en zag vandaar tal van gevangenen op de binnenplaats wandelen. Hij ontdek te daaronder -ook zijn twee geïnterneerde vrienden, hij floot een paar maal en wierp toen snel een touwladder, die hij in een rugzak bij zich had, naar omlaag. Weinige oogenblikken later waren de misdadigers ontsnapt. Een bewaker, die hen wilde te genhouden, werd door een revolverschot aan de slagader van de linkerhand getrof fen door den man op den muur, die zijn beide vrienden een revolver had ter hand gesteld. De ontsnapten droegen bij 'hun ontvluch ting de kleeren van het gesticht, maar men vermoedt, dat bun bevrijder ook andere kleeren in zijn TU'gzak had meegebracht. De beide ontvluchten waren onlangs we gens moord met roof tot vijftien jaar ge vangenisstraf veroordeeld; ze hadden klaarblijkelijk: krankzinnigheid gesimu leerd ten einde in het krankzinnigenge- stiri.' x- Buch te worden opgenomen om vandaar te kunnen ontsnappen. Vrouw in de gracht geslin gerd en door haar man gered. Gisteravond heeft op de Hooftsk-ade te Den Haag een ernstig ongeluk plaats ge had, dat igoed afliep. Een vrouw liep daar te wandelen met haar man en kinderen. Een auto-, die het drietal wilde passeeren, moest plotseling uitwijken voor een fietser en hotste daarbij tegen de vrouw op. Deze, die aan de zijde van de gracht liep, 'kon haar evenwicht niet bewaren en viel in het water. De auto reed fwen een boom en werd zwaar be- S£u I Aa0 4. De man, die zijn vrouw in het water zag slingeren, aarzelde geen moment haar na te springen en het mocht hem met be hulp van anderen gelukken zijn edhtge- noote weer op het droge te brengen. Het ongeluk scheen bijzonder goed af- geloopen te zijn, want van ernstige kwet suren bleek op het eerste 'gezicht niets-. Gescheidenvrouwsc haakt haar 'dochtertje. Te Laren heeft mevr. S., tijdens het speeluurtje van een der scholen, haar 8-jarig dochtertje per- auto geschaakt, en naar Schiphol ver voerd, vanwaar zij per vliegmachine met het kind naar Parijs is vertrokken. Zij leeft in echtscheiding met haar man. Italiaansche vliegmachine door een luchtspiegeling in zee gevlogen. Woensdag is het vliegtuig „Itaco" van de lijn OstiaCagliari, d.at twaalf personen aan boord had, bij' een poging in de vlieghaven van Terra Nova te dalen, in zee gestort en vergaan. Uit de vlieghaven werden onmiddellijk twee motorbooten ter assistentie gezon den. Het gelukt© de bemanning en allen passagiers met uitzondering van Graaf Percy, die verdronk, zich te redden. Ernstig gewond is de marconist. Het ongeval is te wijten aan een lucht spiegeling- waardoor het voor de vliege-rs -onmogelijk was de juiste hooigte te schat ten, zoo'dat het toestel in de golven vloog. De „man zonder armen" overleden. Karl Unthan, >de vermaar de kunstenaar, de „man zonder armen", is gisteren te Berlijn overleden in den ouderdom van 81 jaar. Unthan was de zoon van een -onderwijzer in het dorp Sommerfeld in Oost Pruisen, zonder ar men ter wereld gekomen. Met de hulp van zijn vader slaagde Unthan na lange jaren -oefenen er in zich te bedienen van zijn voeten als de gewone stervelingen met hun handen. Op 20-jarigen leeftijd, trad Unthan voor de eerste maal op en wel op een concert, dat hij in het Gewandhaus te Leipzig gaf. Unthan bespeelde niet alleen verschillende instrumenten, maar hij' was een bekwaam schutter, en uitstekend zwemmer en -duiker, die aan tal van wed strijden met succes 'heeft deelgenomen. Tragisch. Een zeer tragisch; on geval had gisteren to Ubbena plaats. Twee honden waren aan het vechten. Toen de -ongehuwde jager T. ze miet de kolf van zijn geweer uit elkaar wilde jagen, ging dit plotseling af. De ongelukkige kreeg een schot in den buik en werd zoo ernstig verwond, dat hij kort daarop aan de gevolgen is overleden. Zijn ouders waren juist ter bruiloft. Een j-eugige dief aange houden. De politie te Steeuwijk wist de hand te leggen op een jeugdigen dief, den elfjarigen J. de R. Binnen enkele da gen wist hij ongeveer f 30 te bemachti gen door ©en bezoek te brengen aan de Landhouwhuishoujdschoo'l en uit al daar in de vestibule hangende kleedinjg- stukken twee portemonnaies en uit een aan den Me-pp-el er weg hangende jas van een aldaar werkzamen schildersgezel één portemonnaie te stellen. Voor een dierge lijken diefstal is reeds een maand geleden proces-verbaal tegen hein opgemaakt. (Tel egr.) Vijf jaren opgesloten. Het parket van Brussel werd eenige dagen geleden door een anoniem schrijven ver wittigd, dat te Hofstade, bij Mechelen, sedert vijf jaren een jong meisje door haar familie werd gevangen gehouden in een donkere kamer, waarvan het venster door een houten luik met ijzerdraad afgesloten was. De deur van deze kamer zou, werd er aan toegevoegd, door een deur met een hangslot afgesloten in de gang van het aangewezen huis uitkomen. Een officier en inspecteurs van het par ket van Brussel begaven zich naar Hof- stade. Aan den oever van het kanaal van Leuven naar Mechelen vonden zij een afgezonderd huis, dat geheel beantwoord de aan de beschrijving, gegeven in den anoniemen brief. Het huis droeg een uit hangbord: ,In de Katte'. Aan de overzijde van het kanaal be vindt zich geen enkele woning, men ziet verder aan beide kanten niets dan velden. Op de gelijkvloersche verdieping zag de politie inderdaad een afgesloten rolluik, met ijzerdraad ervoor. Zij drong het huis binnen en ontdekte de aangeduide deur, die stevig gegrendeld was. Na openbreking hiervan kon men eerst geen hand voor oogen zien, zoo donker was het in de kamer. Toen er licht gemaakt was onderscheid den de politiemannen een menschelijke gedaante in een hoekje. Het was het op gesloten meisje, slechts bekleed met een vuile lap, die eens een hemd was ge weest en met een ouden zak. De kamer was ijskoud. Het ongelukkige schepsel, de haren in wanorde, vermagerd van de ontberingen en verstompt door de slechte behande ling en de opsluiting, kon eerst slechts onverstaanbare klanken voortbrengen. De politiemannen haalden haar uit haar gevangenis en ondervroegen haar. De gevangene verklaa-rde daarop, dat haar ouders haar hadden opgesloten, omdat zij te veel at! Zij gaven me -slechts droog brood, zeide de ongelukkige. Ze sloegen me en wilden me doodmartelen. Dit is de eer ste maal sinds mijn opsluiting, dat ik dit hok verlaat. Het meisje is naar het hospitaal ge bracht, waar zij haar naam heeft kunnen opgeven. Haar ouders zijn rijke landbouwers; haar broer en zuster zijn goed gevoed en gekleed. Zij beweren, de ongelukkige opgesloten te hebben, omdat zij met een jongen man wilde trouwen, die hun niet aanstond... Vliegtuig in New-York neer gestort. 'n Passagiersvliegtuig dat bo ven een der drukste stadsdeelen van New-York op een hoogte van 500 Meter vloog is neergestort. De brokstukken vie len op het dak van een gebouw, dat zwaar beschadigd werd. De piloot werd gedood. Door middel van een parachu te kon de passagier zich redden. Het neerstorten van het vliegtuig wek te onder de zich op straat bevindende personen ontzaggelijke sensatie. Talloo- ze personen zagen hoe het vliegtuig op een hoogte van ongeveer 400 M. plotse ling naar voren boog om vervolgens in razende snelheid neer te storten, zoo dat het tenslotte op het gebouw van de Chr. Jongemannenvereeniging te pletter sloeg. Daar het in Amerika voorschrift is dat ieder inzittende van een vlietuig een parachute moet hebben, gelukte het den eenigen inzittende zijn leven te redden. De slag van het neervallende vliegtuig was mijlen in het rond hoor baar. Nieuw middel tegen snotziekte. Te Barneveld worden gedurende drie weken proeven genomen met het door Dr Wolff te Berlijn uitgevonden middel tegen snotziekte bij pluimvee, nml. Eudiphthocid, welke proeven in tegen woordigheid van eenige dierenartsen uit den omtrek en andere belangstellenden een aanvang hebben genomen. Voor het nemen dezer proeven zijn in drie afdee- lingen van een expresselijk voor dit doel vervaardigd hok 65 door snotziekte aan getaste dieren bijeengebracht, waarvan er 35, behoorende tot groep A, met het nieu we middel zullen worden behandeld, terwijl op de 15 dieren van groep B het gewone middel tegen snotziekte zal wor den toegepast. De rest, eveneens 15 bees ten, ondergebracht in groep C, zal daaren tegen onbehandeld blijven, teneinde het verschil der dieren na afloop der proef des te duidelijker te doen uitkomen. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Hinderwet: C. D. te Kloetinge f 15 of 15 d. h. Fietsen zonder licht en reflector: F. Z. te Sohore, A. v. d. V. te Ou-delanlda, ieder f5 en f 1 of 5 d. h. en ld. h-. Fietsen zonder licht: M. E, te Kapelle f5 of 5 d. h. Rijwielpad anders berijden dan met rij wiel: R. Q. te Bergen op Zoom f 10 Of 10 di. hj. Met verblindend licht rijden.: L. L. te Hans-weert f0.50 of 1 d. h. Naam niet o-p schip hebben: J. D. te Antwerpen, J. J. K. te Oosterhoin-t, L. v. D. te Antwerpen, ieder f5 of 5 d. h. DronkenschapK. G. te Gaas f 15 of 15 d. h. In dronkenschap een anders veiligheid bedreigen: M. v. d. R. te Goes f25 of 25 d. xl Vee laten loepen op beplanten grond: M. A. te Baarland, vrijspraak. Met motor rijden zonder 2 remmen M. A. te Bieizelinge f5 of 5 d. h. Zonder vergunning mestvaalt houden: L. R. te Goes, vrijspraak. Met vuile wielen rijden: B. R. te Ove- zande, f5 of 5 d. h. Door J. de V. te Serooskerke is hoo ger beroep aangeteekend tegen het von nis van den Kantonrechter te Middelburg van 13 Nov. 1929 waarbij hij wegens over treding van art. 86d van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland is veroordeeld tot f10 b. s. 10 d. h. Door den Ambtenaar van het O. M. is eveneens tegen dat vonnis appèl aange teekend. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De Kantonrechter te Leiden beeft B. K., koopman te Amster dam, zich noemende „Leidsche Wonder dokter", wegens het onbevoegd uitoefe nen der geneeskunde, veroordeeld tot f 100 boete subs. 1 maand hechtenis!. De eisch was f200 of 4 weken hech tenis. Programma van Zaterdag 23 November. HILVERSUM. 1071 M. Van JL2—6 u. n.m. 298 M. 1010.15 Morgenwijding. 12.152 Concert door het A.V.R.O.-kwar- tet. 2.30—4 Aansluiting van het Tuschins- ki-theaeter te Amsterdam. 4.305 Sport- praatje. 55.30 Gezondheidshalfuurtje. 5.306 Duitsch gevorderden en Conver satie. 6—7.45 Concert door het Omroep orkest. 8 soc. dem. uitzending. 9 vrijz. uitzending. 10.30 soc. dem. uitz. HUIZEN, 1875 M. 12.15—1.15 Concert. 1.152 Gramofoonmuziek. 3.304 Cur sus Engelsch. 55.45 Gramofoonmuziek. 6.057.30 Concert. 7.308 Lezing over Woningvraagstuk der groote gezinnen. 8 11, Concert door muziekkorps en soli. 1112 Vroolijlc programma. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwij ding. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 Con cert. 5.05 Concert op cinema-orgel. 7.05 Piano-recital. 7.50 Concert. PARIJS. „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20, 6.55 en 7.25 Gramofoonmuziek. 8.20 Vocaal concert. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20, 9.35 10.45 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 1.50 en 4.505.50 Orkestco-ncert. 7.20 Vroolijke avond. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Kamermuziek 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Or kest en zang. ZEESEN, 1635 M. 11.20—12.10 Muziek- uitzending voor scholen. 1.20—1.50 Gra- mcfoonmuziek. 7.30 Concert en voor dracht. Heruitzending van Munchen. Programma van Zondag 24 November. HILVERSUM. 10.71 M. 12.40—2 Con cert door octet. Solo-viool. 2.304 Con certgebouw Amsterdam. Het Concertge^ bouworkest. 45 Gramofoonmuziek. 6.15 Vrijz. kerkuitzending uit de Ned. Herv. Kerk te Zaandam. HUIZEN, 1875 M. 9.30 N.C.R.V. Kerk dienst vanuit de Geref. Kerk "Zuiderkerk te Apeldoorn. 12.301.30 Concert. 2 2.30 Literair halfuurtje. 2,304.30 Con cert. 5.50 N.C.R.V. Kerkdienst vanuit het Kerkgebouw der Vrij Evang. Luth. Ge meente te Nijverdal. 8.1510.45 Concert. Orkest en vocale soliste. DAVENTRY, 1554.4 M. 3.20—3.50 Kerk- c.antate No. 26 van Bach. 4.05 Concert. 5.356.05 Cello-recital. 6.056.20 Bijbel lezing. 8.20 Kerkdienst. 9.25 Concert. De Koningin voor de microfoon. Donderdag 28 November vindt van 12.15 tot 1.15 in de Engelsche kerk aan de Groenburgwal te Amsterdam de plech tige onthulling plaats van twee gedenk ramen, welke onthulling doo-r H.M. de Koningin persoonlijk zal geschieden. Bui ten Hare Majesteit met gevolg zal aan wezig zijn de Bisschop van Fulham. De dienst staat onder leiding van den voorganger Ds W. W. Lukas. Om 12.30 hoopt H.M. de Koningin met gevolg de kerk binnen te komen, waarna de dienst een aanvang neemt. Deze geheele plechtigheid wordt via het radiostation te Huizen door de Neder- landsche Chr. Radio-Vereeniging over Ne derland verspreid. Verdere bijzonderheden vindt men in de officiëele .programma's. Dit zal de eerste maal zijn, dat de Ne- derlandsc.be luisteraars in .staat zullen wezen H. M. de Koningin voor de micro foon te beluisteren, omdat de uitzendingen naar Oost- en West-Indië yia den Phi- lips-zender hier moeilijk waren op te nemen. MIDDELBURG. Bevallen: J. L. den Hol lander, geb. van Sluijs, d..; M. A. Klaaij- sen, geb. Pijper, z.; M. Onderdijk, geb. Boone, z.; E. Koster,' geb. Joziasse, d. Ondertrouwd: G. W. Hartog 29 jaar en C. A. Nelisse 23 jaar; C. J. v. d. Berge 21 jaar en A. Groenenberg 26 jaar; A. P. Maas 22 jaar en C. Dekker 21 jr; P. Bosselaar 63 jaar en A. van den Driest 57 jaar; M. A. Bergmans 28 jaar en A. M. Poerstamper 21 jaar; C. W. de Witte 28 jaar en J. J. Nijssen 27 jaar; J. J. de la Vienne 31 jaar en_A. Arnoldus 24 jaar. Gehuwd: G. van Rooijen, 33 jaar en A. de Vries 46 jr; G. P. de Mik, 27 jaar en H. K. Bosdijk 24 jaar; G. W. A. de Veer 25 jaar en A. J. Berdenis van Berlekom 26 jaar. Overleden: N. Dekker 75 jaar, geh. met M. de Kroo; P. Vermeulen, 78 jaar, geh. met M. ft Kegge. Van 1421 November. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Puijpe, 35 j. en H. Schut, 34 j.; L. H. J. Seelen, 21 j. en A. Daane, 19 j.; P. Verwoordt, 26 j. en P. Meulmoester, 19 j.; L. Be vers, 23 j. en A. C. Teirlinck, 22 j.; M. Vuijk, 47 j. en C. P. Kok, 48 j. Getrouwd: N. van Hoorn, 30 j. en M. J. van Beusichem, 29 j.M. van Weele, 29 j. en J. Kerkhove, 27 j.; J. van Rijs wijk, 19 j. en C. de Nooiijer, 20 j.; P. A. Fruijtier, 27 j. en A. Hendrikse, 22 j.; A. J. Gooijen, 22 j. en J. J. Labruijere, 19 j.; C. J. de Nooijer, 26 j. en L. Helm, 20 j. Bevallen: M. M. Stapel, geb. Verbande, z.; G. van de Gruiter, geh. van de Ket terij, z.; H. Steketee, geb. Overhoff, z.; J. H. de Visser, geb. Fregeres, z.; J. Sinke, geb. Filius, z.; M. de Keijzer, geb. de Ridder, d.; M. van Belzen, geb. Vogel, z.; R. M. L. van Dierendonck, geb. van Loo, z. Overleden: A. Klaassen, vrouw van K. L. Aerssens, 80 j.; C. Hoogerheide, 18 j. jm.; H. L. de Vries, wednr. van J. M. van Hoepen, 56 j.; J. H. Blum, man van E. de Niet, 77 j.; M. Meijer, vrouw van H. Kuijper, 58 j.; M. J. Vermeesch, 18 j. jd. (Vliss. Crt.) Van 1522 Nov. IERSEKE. Gehuwd: Marinus Jacobus Snoep, 28 j. jm. te Loon op Zand en Helena Pieternella van den Dorp©'., 25 j.jd. Geboren: Wilbelmina Catharina, d.v, Adriaan Paauwe en Elisabeth de Rooij. Overleden: Pieter de Waal, 29 j. echtg. v. Adriana Maria Jobse; Bastiaan Meijer, 49 j„ echtg. van Cornelia Pieternella Wii- lemsen; Antje Tromp, 87 j., wed. van Pieter van de Werke. KRUININGEN. Van 14-21 Nov. Gebo ren: Jacobus Marinus, z. v. Joost Sinke en van Pieternella van Tichelen. Van 1421 Nov. SOUBURG. Geboren: Jacomina Sara, d. v. Anthonie Janse en Sentina van Mal- degem. MIDDELBURG. 21 Nov. Op de eiervei- ling waren 5831 eieren aangevoerd. De prijzen voor kippeneieren waren: 46—48 K.G. f6.52; 48—50 K.G. f7.39; 52—54 K.G. f8.67; 54—56 K.G. "f9.56; 60—62 K.G. f 10.49f 10.64; eendeneieren f8.16 f 8.30. MIDDELBURG. 21 Nov. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Pe ren: Nouveau Poiteau eerste soort 914, tweede 46, Bergamotte d'Esperen eer ste soort 46, tweede 23 Bergamotte de Piques eerste soort 36, tweede 12, Beurré Clairgeau eerste 1618, tweede 7—9, Comtesse de Paris eerste f721, tweede 79, Curé eerste 68, tweede 3 4, Gieser Wildeman eerste 412, twee de 45, Winterlouwtjes 46, tweede 1 3, Pondspeer eerste 89, tweede 3—4. Appels: Hondsmuil eerste 46, tweede 23, Jacques Lebel eerste 68, tweede 25, zoete Bellefleur eerste 57, tweede 13, zure Bellefleur eerste 812, tweede 24, Bismarck 24, Campagne zoet eier- ste 79, tweede 24, Court Pendu eer ste 4—6, tweede 23, Notarisappel eerste 912, tweede 45, Baumans reinette eerste 46, tweede 13, Landsberger rei nette eerste 816, tweede .46. Oranje Reinette eerste 915, tweede 67, zoete Ribber eerste 1012, tweede 5-6, Signe TiJlish eerste 912, tweede 67, ster appel eerste 1216, tweede 89, Toma- ten eerste 9—14, tweede 46, Black Ali cante druiven 4154, Goudreinet eerste 1017, tweede .36, Armgaard eerste 812, tweede 35, zoete Mispels 56. zure Mispels 45 alles per K.G. GOES. Groote veiling van 21 Nov. zure kro'etapp'els flf 1.10 p. 100 k.g. Kleine veiling: Beurré Alex. Lucas 15 21, Gomt. de Paris 16, Nouveau Poi teau 712, Bezy van Schonauwem 9— 12, Joseph, de Malines 11, groene Chau- montel 35, winter Bergamotten 34, winter Suikerijen 4, Gieser Wildeman 7— 10, Kleiperen 58, Pondsperen 56, af val en kroetperen 0.102 gld., alles per 100 k.g. Apfels: Go'U'dreinetten 1025, Notaris- appels 10—18, Sterappels 816, Present vani Lunteren 612, Bramley Seedling 4; zure Bellefleur 59, Fransche Belle fleur 24, Court Pendu 36, Koolap" pels 14, zoete Armgaard© 8, zoete Campagne 57, zoete Bellefleur 46, Poïïïme d'Oranje 79, afval- en kroetap- -pels 0.502 gld., alles per 100 k.g. Diversen: Blauwe Druiven 41, Tomaten 12, Mispels 14, Kweeperen 13, Sprui ten 1016, idem uitschot 36, uien 2, wortelen 1 gld., alles per 100 k.g,., andijvie 0.201.70, boerenkool 5, groene savoije kool 7 gld. p. 100 stuks; kroten 4, ra- pen 16, wortelen 1.60, Prei 12 gld. per 100 bos, hazen 2.203.45, fazanten 1.58 gld. p. stuk. Stoomvaart-Mij. Nederland. GROTIUS thuir., 20 v. Colombo. JOHAN DE WITT, uitr., 20 v. Belawan. RONDO, uitr., 19 v. P. Swettenham SALABANGKA, 20 v. Batavia n. Amst. SIMALOER, thuisr., pass. 19 Gibraltar. ENGGANO, uitr., 21 v. Djeddah. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., 21 v. Colombo. Kon. Ned. Stoomboot Mij. STELLA, 21 v. Amsterdam n. Hamburg Rotterdamsche Lloyd. TABANAN, thuisr., 22 (12.10) te Rott. verwacht. TAMBORA, uitr., 21 te Marseille.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6