BOLS Hoestm Anga Kerknieuws. Leestafel. Onderwijs. Laatste Berichten. Begrafenis J. H. BLUM. - a Branch Ui Bronchi fis en Kinkhoest Siroop pw flatch 19IA Bonbons perdoo» 00 ct -• r - dat, mocht men ditmaal niet op tegen stand stuiten, het collectief contract op 1 Januari 1930 zal worden ingevoerd. De rationaliseering van de suikerbietenteelt. Op vragen van het Tweede Kamerlid van der Sluis: 1. Kan de minister van 'binnenland- sche zaken en landb. mededeelen, welke de resultaten zijn van het voortgezette onderzoek naar ae rationaliseering der suikerbietenteelt, welk onderzoek werd toegezegd in de vergadering van de Tweede Kamer op 18 April 1929 (Hande lingen, bl.z 1946)? 2. Kan Zijne Excellentie een overzicht geven van hetgeen thans op dit gebied wordt gedaan en wat' er redelijkerwijs nog aan ontbreekt? heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw geantwoord: 1. Het is den ondergeteekende gebleken, dat de proefvelden-commissie der Sui ker-industrie aan de Nederlandsche sui kerfabrieken de vraag heeft .gesteld of zij bereid zijn tot de oprichting van 'een instituut voor de suikerbietenteelt mede te werken en de kosten daarvan zelf te dragen. Hoewel nog niet alle fabrieken hebben geantwoord, meent de commissie, dat het instituut binnenkort tot' stand zal komen. 2. Thans wordt op het gebied van rati onaliseering yan de suikerbietenteelt ge werkt door particuliere suikerbietenzaad- kweekers, door de hierboven genoemde proefveldencommissie, door de Rijksland- bcuwconsulenten en door de suiker-in dustrie zelf. Is de oprichting van het onder vraag 1 genoemde instituut een feit geworden, dan mag verwacht worden, dat aan de redelijkerwijs te stellen eischen op dit gebied kan worden voldaan. De bouw van een nieuw raadhuis te Leiden. B. en W. van Leiden zijn met voor stellen bij den raad gekomen, betreffende den bouw van een nieuw raadhuis. B. en W. zijn evenals de Bond van Ned, Architecten tot de overtuiging gekomen, dat het uitschrijven van een open prijs vraag geen aanbeveling verdient. Lang heeft men stilgestaan bij het systeem van een besloten prijsvraag of meervou dige opdracht. Genoemde bond verklaarde zich een voorstander hiervan doch zou in dit ge val een beperkte toepassing van dit systeem wenschen, waarvoor in het ad vies zes architecten in volgorde van voorkeur worden _genoemd. De commissie van fabricage uit den raad heeft hier tegen echter gegronde bezwaren en B. en W» eveneens. Vervolgens wijzen B. en W. er op, dat zij gelegenheid hadden hun opvattin gen te toetsen o.a. aan het oordeel van een der eerste Ned. bouwmeesters, den architect W. M. Dudok te Hilversum. Deze meent dat wanneer men de bouw opdracht tot een goed einde wil zien ge bracht, niet aan 3 of 4 architecten op dracht moet worden gegeven. De commis sie van fabricage komt in meerderheid tot dezelfde conclusie van B. en W, die hierop neerkomt, dat aan den raad wordt in overweging gegeven een tweeledig plan lap te dragen en wel le. den bouw van oen geheel nieuw raadhuis en 2e. een raadhuis te bouwen met behoud van don nog staanden gevel. Een en ander tegen een honorarium, afhankelijk van de bouw som, die B. en W. op lVj millioen gul den hadden gedacht. De heer Dudok zal binnen 6 maanden plannen gereed heb ben. De Wfoerdijkbrug is gereed. Knap staaltje van Neder 1. ingenieurskunst. Een dezer dagen kwamen do laatste werkzaamheden van hot oleclrisch lasch- werk aan de .bekende Moerdijkbrug ge reed, in het bijzonder de z.g. „sterk to- lasschen". Deze z.g.n. sterkte-lasschen, zegt „De Courant", zjjn toegepast op die plaatsen, waar in het oude brugmateriaal niet vol doende „vleescb" aanwezig was pm een versterking door klinkverbinding aan te brengen. Sinds deze sterktelasschen ge reed zijn, is aan de treinen toegestaan, met grootere snelheid over de brug te rijden en het is een lust om den Pullman, met 75 K.M. vaart, er over te zien stuiven. Ten einde een denkbeeld van den om vang van het gemaakte laschwerk te krij gen., diene het volgende: Het werk werd in Augustus 1928 aan gevangen en dezer dagen, dus in No vember 1929, beëindigd. In deze periode ligt een tijdvak van stilstand van onge veer 5 maanden, n.l. ten eerste, doordat in den Octoberstorm van 1928 het mon tageschip „De Stier" in den „Moerdijk tot zinken kwam, terwijl daarna de stren ge koude het laschwerk een tijdlang stil- legde. Aangezien ook op erge regendagen en bij hevigen wind (want het kan er geweldig waaien) niet gelascht kon wor den, is het werk eigenlijk gereedgemaakt in 10 maanden. In dien tijd is gelascht, ten eerste aan de sterkte-lasschen met een totale Jasch- lengte va.n circa 300 meter, waarbij elke lasch uitgevoerd moest worden onder de meest ongunstige omstandigheden, zooals weinig bewegingsruimte, moeilijke lasch- houding (de lasschers moesten vaak plat op den rug liggen om boven het hoofd te kunnen werken) enz. Het aantal elec- troden bedroeg voor deze sterkte-lasschen 6000 stuks, iedere lasch moest n.l. in meerdere lagen over elkaar gelogd wor den. Voorts werden nog 4.5 K.M. water dichte lasschen aan de vorbindingen in de brugconstructie aangebracht, waarvoor aaodig waren circa 30.000 electroden. Ten slotte werd als bijkomstige werk zaamheid de draaibrug aan den Zuidkant door electrisch lasschen versterkt en wa terdicht gemaakt, Hiervoor zijn circa 5000 electroden verbruikt. Gepasporteerde Marine-mannen. Het hoofdbestuur van den bond voor Gepasporteerde (zonder pensioen ontsla gen) marinemannen, heeft een verzoek schrift gericht aan de Tweede Kamer om voor haar leden, die tenminste 10 dienst jaren moeten kunnen doen gelden, een uitgesteld pensioen op 60-jarigen leeftijd te verkrijgen. Instelling luchtvaartdienst. In de gisteren gehouden vergadering van de Tweede Kamer werd het wetsont werp tot instelling van een luchtvaart dienst met 50 tegen. 24 stemmen aange nomen. De oud-gepensionneerden. De oud-gepensionneerden, die de ver hoogde kosten voor levensonderhoud moeten bestrijden met een op vroegere toestanden berekend pensioen, laten niet af van een actie tot verhooging van dit pensioen. Zij zien daarin zelfs een recht. De „Standaard" merkt hieromtrent op: „Indertijd is het billijke ervan wel in gezien, dat men aan de wenschen dezer oud-gepensionneerden tegemoet kwam, wat blijkt uit de veertig procent toeslag, dien zij thans ontvangen. Maar het valt te verstaan, dat deze tegemoetkoming niet voldoende wordt geacht. Het pensioen, dat vóór de belangrijke waardevermindering van het geld werd gegeven, was berekend op de toemalige koopkracht, door dit bedrag verkregen; hield er althans nauw verband mee. Nu is de koopkracht, vertegenwoordigd door het oude pensioen, aanmerkelijk ge daald. En er zou dus iets voor te zeg gen zijn, als men trachtte de vroeger bestaande verhouding tusschen het pen sioen en de koopkracht daardoor verte genwoordigd, zooveel mogelijk te herstel len. Ging men van deze gedachte uit, dan zou de toeslag thans kunnen wor den bepaald op de verhooging van het indexcijfer, die altijd nog meer bedraagt dan veertig. Men moet op dit gebied natuurlijk voorzichtig zijn. De spaarders van voor heen hebben de waarde van het door hen gespaarde evenzeer zien dalen. Zij heb ben geenerlei gelegenheid zich op de Overheid te beroepen, maar het gaat ook niet aan, van hen als belastingbetalers een bijdrage te vragen voor de tegemoët- koming in de wenschen der oud-gepen sionneerden. Dit wordt algemeen wel beseft; van daar dat telkens een beroep wordt ge daan op de overschotten in 's Rijks huis houding verkregen. Wij willen wel zeggen, dat, als het geld er voor zou zijn, wij er geen be zwaar in zouden zien, dat de regeering alsnog de oud-gepensionneerden tegemoet kwam op de wijze als door ons aange geven. Maar verder kan o.i. de regeering moeilijk gaan." Van Ged. Staten was ingekomen goed gekeurde fiewjj'zigde begrooting 1929, eveneens de goedgekeurde begrooting 1930; alsook de goedgekeurde rekening van ontvangsten en uitgaven dienstjaar 1928. Alles voor kennisgeving aangenomen. B. en W. stelden vervolgens voor de begrooting 1929 andermaal te wijzigen in verband met het verbreeden van de Dorp straat. Wordt goedgekeurd. B. en „W. komen ook met een "voorstel om een geldleening aan te gaan tegen 4,5 pet. rente voor schoolbouw, met de bedoieling deze leening in 20 jaar af te lossen. Zonder hoofdei, at. aangenomen. Alsnu komt in behandeling de circulaire van den Commissaris der Koningin over de jaarwedde en toelagen van den ge meenteveldwachter. en W. stellen voor om hier gehoor aan te geven, voor Meliskeike is de verhooging betrekkelijk klein, bovendien zal er niet aan te ontkomen zijn. De verheoging bedraagt f50. Dhr Dekker zegt er niet voor te zijn. De verhoogingen blijven aanhouden. Dhr Huijsman gaat met het voorstel accoord. Dhr Matthijsse merkt op, dat de Raad toch zal moeten toegeven. Overigens lijkt hem de eerste klas in de circulaire tot 3000 zielen, wel wat 'hoog. Nadat B. en W. nog inlichtingen hebben gegeven, wórdt het voorstel met alg. st. aangeno men. Dhr Koppejan brengt nog in verband met do gevoerde bespreking, het verhuren van de hoofdonderwijzerswoning der voormalige openbare school ter sprake; nadat over en weer dit is bekeken en men er op attent gemaakt is, dat deze wo ning minstens tot 1 Januari 1931 ver huurd is, wordt Jhier momenteel van af gestapt, ofschoon de voorz. liever een nadere uitspraak wilde. De begrooting wordt nog gewijzigd in verband met de schoolbouw. Bij de rondvraag vroeg dhr de Korte naar de reparatie van de torenklok. De voorzitter kon hem tevreden stellen. Dhr Matthijsse zag graag de hoornen op het dorp gezuiverd van het doode hout en in het bijzonder de jonge flink ge snoeid. Van de zijde van B. en W. wordt opgemerkt, dat deze zaak reeds hun be langstelling heeft. De doode hoornen wor den telkens gerooid en zelfs is over algeheele opruiming gesproken. "Hierna sluiting Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wouterswoude J. Bus, em.-pred. te Deventer. Naar Vrooms- hoop (O.) J. Roodenburg, hulppred. te Katwijk a. Zee. Bedankt voor St. AnnaJand) en voor Nieuw-Reijerland, J. Bus, em.-pred. te "De venter. Geref Kerken. Bedankt voor Lemmer H. R. Pel te Sua- woude. Schoonmaak. Electrolux stof zuigers en parketboenders (ook te huren) J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Adv. Eindles bakkers-vakcur sussen. De eindles van den twee jari gen cursus 19281929 voior baklcersvalc- onderwys, gegeven vanwege dien Pro vincialen Zeeuwschen Bakkersbond, werd in tegenwoordigheid van verschillende ge- noodigdon gehouden te Ziorikzee op 19 November j.J.; to Middelburg en Oostburg op 20 November j',1,; en te Goes op 21 Novembor. Het diploma, ten bewijze dat met goe den uitslag de lessen zjjn gevolgd, kon worden uitgereikt aan de volgende per sonen: J. W. Capelle te Ziorikzee; J. A. Geleijnse te Zierikzee; A. R. Hirdes te Bruinisse; W. C. Hondsmerk te Zierik zee; F. Jansote Dreischor; P. R. Kommer te Brouwershaven; A. P. Rotte te Oos- terland; - A. Houterman te Serooskerke; J. van Soelen te O. en W. Souburg; D. C. van de Kpp te Vlissingen; J. C. de Wolff te Middelburg; M. J. Brevet to Oostburg; G. P. Canneijt te IJzen- dijke; G. J. Hondsmerk te Oostburg; A. A. Leenhouts te Oostburg; G. J. Bakker te Goes; W. Beenhakker te Kloetinge; J. M. Contant te Colijnsplaat; F. Felius te GoesL. P. van Halst te Wissenkerke; J. G. Harthoorn te 'sHeer Arendskerke; W. Heuseveldt te Wissenkerke; J. Hirdes te Heinkenszand; J. J. de Mul te Kort- gene; G. Romeijn le Hansweert; C. J. Steketee te Nieuwdorp; L. D. Verschuur te Wolfaartsdijk en J. de Smidt te Bor- sele. Middelburg. Thans is weder een buurt- commissie opgericht en wel voor Vlas- markt en Krommeweele. Van 25 November tot en met 6 Deecmber, en van 17 tot en met 24 De cember is de winkelsluitingsvarordening niet van kracht en mogen de winkeliers hun zaken zoo lang open houden als zij willen. Goes. De Bazar ten bate van de Ver- eeniging „Het Hoogelaad" heeft opge bracht f766. Meliskerke. Woensdag kwam1 alhier dk- gemeenteraad in voltallige vergadering bij1 oen. De voorz. doolde mede, dat op 2 Oct. 1.1. do Commissarisi dor Koningin de ge meente bezocht had on alle bescheiden, had pagwüan m in orde bevonden. Beroep ings werk. De Ned. Hervormde Gemeente te Melissant heeft besloten wederom het beroepingswerh voor een eigen predikant ter hand te nemen. Legaten. Wijlen mevr. de Braai Golverdinge heeft aan de Geref. Kerk van Oosterbeek een legaat vermaakt van f 1000. Grljpskerke. Naar wij vernemen is Ds J. Dijkstra voornemens op Zondag 15 December afscheid te nemen van de Ge rot Kerk alhier, om dan op Zondag 22 December zijn intrede to doen te Hau- lerwijk. Schore. Gekozen tot notabelen der Ned. Herv. kerk alhier dhrn J. Weststrate en C. Potter Mz. Rilland-Bath. Bij de Maandag gehou den stemming voor drie Notabelen der Ned. Herv. Kerk wegens periodieke af treding van de hoeren G. Nagelkerke, J. v. d. Sande en M. Sentse, verwierven de heeren J. v. d. Sande 32 en G. Nagel kerke 31 van de 36 uitgebrachte stemmen, zoodat deze zijn herkozen. Herstemming moet plaats hebben tusschen M. Sentse, met 14 en J. van Stoveninck met 8 stem men, Lichtpunten. Vroeger stond het tpet het Modernisme anders dan nu, schrijft de „Waarheidsvriend". En het blad gaat voort: „Om maar In Zuid-Holland te blijven, tal van Gemeenten waren toen modern. Wie in Ameide kwam, of in Groot-Am- mers of een reisje door de Hoeksche Waard maakte, of Noordwijkeriiout be zocht of naar Leiden ging, of naar Slie- drecht, of naar Vianen, waar men ging en waar men kwam, 'twas overal een moderne prediking. Delft, Den Haag, Rot terdam. Nu nergens meer. Heele streken zijn veranderd. Boor de machthebbers der wereld is vroeger veel kwaad gedaan. Rijke boe ren, rentmeesters, dokters:, gemeentesecre tarissen, ook wel burgemeesters we zouden een stukje levensgeschiedenis kunnen neerschrijven nu hebben heel wat uitgespookt. Ze hebben heel wat op hun kerfstok. Heerlijke liberaliteit. Koste lijke verdraagzaamheid. Maar nu zijin heele streken anders ge worden. En wq| verheugen er ons over. 'tKan tot bemoediging zijn."1 Een tweehoofdige school. Wjjl hebben de vorige week melding ge maakt van de benoeming door Gedep. Sta ten van Noord-Holland, doende wat des raads is, van den heer G. Heino te Wormer tot hoofd der openbare school G. te Velsen. De N. Rott. Crt. kan thans melden, dat na overleg tusschen Gedep. Staten en B. en W. van Velsen het benoemde hoofd op 1 Februari a.s. in, dienst zal treden. Do Uniocollecte gehouden te Kapolle- Biazelioge en Evendijk bracht op 159. 76. Callenbach's Zondagsschooluifgaven. Nu de tijd weer daar is, dat de Zon dagsscholen voorbereidselen gaan treffen voor de viering van het Kerstfeest, komt ook de firma Callenbach weer met hare van ouds bekende „Kerstboekjes" waar uit zonder eenige moeite elk Zondags- schoolbestuur een keuze kan doen. „Voor eiken leeftijd, voor ieders smaak en bevatting zegt het prospectus, is we derom gezorgd en met groot® zorg werd weder een keuze gedaan uit de toege zonden handschriften, waardoor een kern collectie is ontstaan, waarvan ieder deel geschikt is voor het Christelijk gezin." En zoo is het ook. De inhoud van de zonder eenige uitzondering keurig uit gevoerde boekjes is van dien aard, dat ze, behalve een hooge uitzondering, zon der eenig voorbehoud kunnen worde'm aanbevolen. Callenbach geeft als steeds voor elk wat wils. Dit jaar verschenen weer 46 nieuwe uitgaven. Daarbij zijn er van 10 on 15 cent, maar ook van f 1.50. Er zijn "boek jes bij die geschikt zijn en genietbaar voor kinderen, die nauwelijks kunnen lezen ,maar er zijn er ook bij, die door jongelieden, die reeds lang de kinder schoenen zijn ontwassen nog met graagte worden gelezen. Er zijn boekjes bij van sinds lang be kende schrijvers, als Gerdes, maar ook van nog weinig bekende schrijvers, wier pennevruchten waardig werden gekeurd, in deze "uitgaven te worden opgenomen^ Wig" kunnen onmogelijk alle boekjes stuk voor stuk hespreken, en moeten daarom met een algemeen® aankondiging en met de vermelding van de titels der nieuw verschenen werkjes volstaan. In de dubbeltjes-serie verschenen Blinde Frans, door P. J. Kloppers. De koster van Sluis, door J. C. Luiting; Nellie, de kleine wildzang, door Willi. Riem-Vis, en De Heer verlaat de Zijnen niet, door C. F. Schöttelndreier. In de serie van 15 cent: Een held die Oranje liefhad en Een kloek Am sterdammer door E. Gerdes. Van iets heel prettigs, door Aletta Hoog en Aan 't Scheveningsche strand door Johanna. In die van 20 cent: De satijnen das door E. Gerdes en Sneeuwvlok en bruin oogje door Johanna. In die van 25 cent: Emmy van Lare«|, door Francina. In de serie van 35 cent: Het gat in de heg, en Van een 'klein meisje em. een groote klok door W. G. van de Hulst em Lammetje lief door D. de VriesKikkert. In de serie „Voor onze kleinen" (40 cent) verschenen uitsluitend boekjes van W. G. v. d. Hulst, den koning der sóhrij- vers van Kinderboeken, n.l.: Het huisje in de sneeuw, Het wegje in het koren, Van Bob en Bep en Brammetje, Van demi boozen koster en: Van drie 'domme zus jes en zoo'n griezelig beest. Verder in de serie van 40 cent: Clare's kerstgeschenk, door Johanna Breevoort en Het Jodinnetje door Horman-na. In die serie van 50 cent verscheen alleen Het Poppenhuis, door D. Menkes -v. d. Spiegel- - Do serie 'Tan 60 cent telt 3 nieuwe ütgaven, n.l. De blauwe enveloppe, door M. C. Fallentin, Om een puntenslijper, ioor L. A. LeverBrouwer en Tóch de sterkste door H. te Merwe. In de serie van 70 cent: Bram's ont dekkingstochten door Jac. Hazevoet. In die van 80 cent: De bloem op Üe rots door Ida Keller en. Tóch een jongen, door D. Menkensvan der Spiegel. En ündelijk in die van 90 cent: Tóch een cerstkindje, door Cath. Bronsveld. Al de hier genoemde boekjes tot en met 50 cent verschenen in gekleurden omslag en met plaatjes, terwijl de an deren gecartonneerd zijn en, een linnen rug hebben. Wij- komen dan tot de hoeken van f I en hooger die rijk geïllustreerd zijn en tegen een kleine prijsverhooging ook in, fraaien stempelhand verkrijgbaar worden gesteld. De uitvoering van al de boekjes is zonder uitzondering, heel mooi; dit geldt evengoed van die van een dubbel tje als van die van tien dubbeltjes. Maar aan de boekjes in stempelhand is wel zeer bijzondere zorg besteed. De serie van 'fl.werd uitgebreid met Op Vredebest door S, J. Loosjes Brutel de la Rivière en De Kerstvacantie van Jo en Jan door P. J. Risseeuw. In de serie van f 1.10 verschenen: Zoo'n vreemde jongen, door W. G. v. d. Hulst en Met „do Eendracht", door H. te Merwe. In die van fl.20: Langs 'sLeVeWs kronkelpaden, door Ida Keller. De derdie door D. Menkensv. d. Spiegel en Naar huis, door L. Penning. De serie van "fl.30 bracht R'imkje's rapport, door Ari Dane en Peerke en z'n Kameraden, door W. G. v. d. Hulst. En eindelijk verschenen n,og in de serie van f 1.50: GeTdientie, door W. d. Hulst en Aleida, door Johanna. De Gerdes-serie, die nog altijd zoer in trek blijkt te zijn, ward voorts pitge- Eiken dag een Glaasje Vraag „Bols" en let op, dat ge 't ook krijg tl PRIJS FL 4— MÈT KRUIK breid met een nieuwe druk van „De kanten zakdoek" en van Jan van Diemen. Wij spraken hierboven van Zondags school-uitgaven. Natuurlijk niet, omdat deze boekjes en boeken alleen voor uit- deeling op Zondagsscholen geschikt zon den zijn. Ook ouders en anderen, die wel eens een kinderboek noodig hebben dienen aan deze mooie uitgaven aandacht te schenken. Als men even een Callen bach-catalogus aanvraagt, zal het weinig moeite kosten een gewienscht boek te vinden. Onder zeer groote belangstelling had hedenmiddag op de Algemeene Begraaf plaats (Kerkhoflaan) te 's Gravenhage de ter aarde bestelling plaats van het stof felijk overschot van wijlen den heer J. H. Blum, oud-lid van Gedep. Staten van Zeeland en oud-lid van de Tweede Kamer. Onder de vele aanwezigen op de be- graafplaats merkten wij op het personeel van den overledene, de burgemeester van Aagtekerke, dhr L. de Visser (namens de A.-R. Kiesvereeniging aldaar), de Com missaris der Koningin in Zeeland, de heeren mr P. Dieleman en G. van de Putte, leden van Ged. Staten, de heeren mr A. A. de Veer en P. G. Laernoes, resp. voorzitter en secretaris van het Prov. Comité van A. R. Kiesvereenigingen in Zeeland, ds J. de Voogd van 'sH. Arends kerke (bestuurslid van „Kinderzorg"), lui tenant-generaal Von Stein Callenfels, dhr K. Brants, hoofdinspecteur L.O. te Haar lem, J. C. Ligtvoet, (bestuurslid Christel. Volksonderwijs), A. v. d. Sande te Vlis singen, J. A. de Zwaan, leeraar aan het conservatorium te Den Haag, de heer H. J. Dijckmeester, oud-commissaris der Ko ningin in Zeeland, de heeren J. J. C. van Dijk en L. F. Duymaer van Twist, leden der Tweede Kamer, Mr L. van Andel te Middelburg, notaris Struve te Middelburg, ds Tichelman te Scheveningen, de bur gemeester van Vlissingen, ds Hoogenraad te Waarde, ds Loeff te Breda, ds J. de Visser te Middelburg, ds H. A. Wiersinga te Vlissingen, enz. Vooraf was ten huize der familie aan de Ieplaan een 'korte dienst gehouden, waarbij was voorgegaan ds Hoogenraad te Uithuizen. Bij het neerlaten der kist in het graf werd de liturgie uitgesproken door ds Talma. Toen 3e kist was neergelaten, trad als eerste spreker naar voren do beer H. J. Dijckmeester, oud-commissaris der Koningin in Zeeland. Deze wees er op, dat hij veertien jaar met den over ledene had samengewerkt en er tusschen hen hechte vriendschap was ontstaan. De heer Blum legde een groote werklust en werkkracht aan den dag en beleefde ten volle de beginselen, die hij1 was toe gedaan. Als lid van God. Staten heeft hij veel voor Zeeland mogen doen. Spr. ein digde met een woord van troost tot do weduwe. De Commissaris der Koningin in Zeeland,, Jhr Mr J. W. Quarles van Uffo-rd, snruk daarna een woord vao afscheid en flank. Veel heeft de overle dene voor Zeeland gedaan, o.a. als lid van den Daad van Vlissingen, en als lid van Prov. en Gedep-. Staten. Wie met hem in aanraking kwam, werd getroffen door zijn helder verstand en goed inzicht. Persoonlijk is Spr. hem ook heel veel dank verschuldigd voor de hulp, hem bewezen, toen hij als vreemde in Zeeland kwam. De heer K. Bra nts herdacht den over ledene als lid van het Hoofdbestuur van Chr. Volksonderwijs en van de Commissie van Beroep. Nimmer onttrok hij, zich aan een functie. Veel heeft hij voor het Chrisi- telijk Onderwijs gedaan. Ds Voorhoeve te Vlissingen sprak hierna namens Bethesda en ds: J. W. Swaan le Domburg namens de Chr. Wijkverpleging te Domburg e.o. De heer 'G. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen, sprak nu als voorzitter der Prov. Commissie tot bet- strijding der tuberculose. Gok memoreer de Spr. de vorstelijke gift van den over ledene voor Bethesda. Mr A. A. de' Veer te Middelburg wees op het vele, dat de heer Blum voor de A. R. partij heeft gedaan. Met groote toe wijding heeft hij hare belangen behartigd. Ho-e griefde en smartte hem nog veer tien dagen geleden sprak hij er tegen Spr. over de splitsing tusschen man nen van één belijdenis. I Ds J. de Voogd te 'sH. Arendsker ke getuigde van het vele, dat deheer •Bij Apoth. «n Droglftea ;.r

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2