Uit de Provincie. Rechtzaken Radio-Nieuws. Provinciale Staten van Zeeland. ronden zonder belastingrerhooging. Spr. dringt er op aan, dat bij de belasting- beffing rekening wordt gehouden met de kinderrijke gezinnen en waarschuwt tegen bet terugkomen op de accjjnsverlaging voor gedistilleerd, waarvoor stemmen zijn opgegaan. Den smokkelaars moet dit niet als ,een bedreiging maar als muziek in de ooren klinken. Met het oog op het volksbelang moet deze smokkelarij den kop worden ingedrukt. Tenslotte zegt spr. met genoegen de passage in de Troonrede over een ön- derhandelingstarief te hebben gelezen. De heer Moller, vraagt, of de Fegeering bereid is om de bezoldigingen van het Rijkspersoneel te herzien-. Nu de ernstige noodzaak der kortingen voor bij is, is bet ei9ch van recht en billijk heid, da.t op die kortingen wordt terug gekomen. Voorts keurt hij af de aanstel ling van personeel op arbeidscontract en dringt spr. aan op herziening der pen sioenen der oud-gepensionmeerden en op hoogere grondsalarisaen in het belang der groote gezinnen, voor wie ook lagere be lastingen moeten gelden. De verlaging van den suikeraccijns bèteekent zoo goed als niets - De vergadering wordt te 6.25 verdaagd tot Vrijdag 1 uur. Door Ged. Staten zijp nog de twee volgende voorstellen aan de Prov. Staten gedaan. Subsidie aut'obusdierist. In de vergadering van 22 October werd in handen van Ged. Staten gesteld ten einde daaromtrent een voorstel te do-en, een adres van de N.V. Auto-, motorhan del en verhuurinrichting v.h. Mannaert Geers te Neuzen, houdende verzoek om' haar weder, te rekenen met ingang van 16 Juli 1928 oen subsidie toe te staan voor haar autobusdienst Sluiskil over Axel, Zuiddorpe, Koewacht, St. Jansteen naar Hulst. Bij besluit van 18 Dec. 1923 werd volgens de alge me en o regelen aan adres- santé subsidie toegekend, en ontving zij van 16 Juni tot en met 31 Dec. 1923 f365.62; over 1.924 f475; over 19251521; over 1926 f467; over 1927 f513 en van 1 Januari tot 15 Juni 1928 f233.30. Volgens de overgelegde rekening heeft de exploitatie van den dienst over 1928 zon der de s-ubsidiën van de gemeenten en de Prov .een nadeelig saldo van f3.382.28 opgeleverd. Volgen3 Ged. Staten geldt het hier een bijzonder geval en kan ook na den eer sten, termijn het eenmaal verleend subsi die worden verlengd. Bij besluit van 4 Oct. 1.1. hebben Ged. Staten aan P. Scheele te Sluiskil, die thans den dienst exploiteert, vergunning verleend en kan dus adressante in geen geval langer dan tot en met 3' Octo ber 1.1. ,op subsidie uit de Prov. kas aan spraak maken. Waar de autobusdienst in het alge meen belang noodig en wens-chelijfc "kon worden geacht, zijn Ged. Staten van mee ning, dat aan verzoekster steun kan wor den toegezegd, in dit geval over het tijdvak van 16 Juni 1928 tot en met 3 October 1929. Het maximum van den steun ware te stellen op f4.000, d.i. het bedrag, waarop d-e waarde der in ge bruik zijnde autobussen door den keu ringsdesk undigo is geschat en met welke schatting de onderneemster zich ver- een.igt. Ged. Staten stellen voor in dien geest te besluiten. Subsidie Schoolmuseum. Van het bestuur der vereen. „School museum te Middelburg" is een adres ingekomen met, verzoek om haar over 1930 f 200 subsidie toe te kennen, met de mededeeling, dat het geenszins in de bedoeling ligt om steeds subsidie van de Provincie te blijven vragen, dat de ge vraagde subsidie minder is dan die yan het vorige jaar en dat die steeds minder zal worden naar gelang de schuldenlast vermindert. In verband Tnet de omstandigheid, dat ten vorigen jare het door Ged. Staten voorgestelde subsidie door de Prov. Sta ten werd verhoogd, meenen Ged. Staten in den (flest der Staten te handelen door voor te stellen, ook het thans ge vraagde subsidie toe te staan. Souburg. Loop der bevolking over de laatste helft der maand October. Gevestigd: Mej. P. M. Harthoorn, Gr. Abeele A 255, van Kortgene; Mej. Wed. S. Bruijnooge en gezin, Wissel C 130b van Schoondijke; I. Quaars, Burchtstraat B 342 van Breskens; A. de Wijze, en gezin, Mamixplein C 56 van Ritthem; Mej. J. Jongepier, Vliss. straat B 262, van Vlissingen; J. van den Broeke en gezin, Abeelscheweg A 248 van Dubbeldam; E. J. van Driesche en gezin, van Turnhout- straat E 17, van Axel; J. Post, Oranje plein A 162 van Vlissingen; C. van Cad- eand, Nieuwe Vliss. weg C 180, van Groede; Mej. S. J. de Buck, de Decser- s tra at E 26, van Veere; A. Rogge en gezin, van Turnhoutstraat E 12, vanRhe- den; Wed. Besuyen-Dekker en zoon, Ab. weg A 251 van Arnemuidea; P. Th. van Domburg, Nieuwe Abeele C 264 van Vlis singen; Mej. J. W. Jagt, Vrijburgstraat C 80 van Eindhoven- Vertrokken: D. van Leuverden.en ge zin, Marnixplein C 13 naar Koudekerk©; P. C. van Li-ere en gezin, van Turnhout- straat E 14, naar Middelburg; J. Kip, en gezin, v. Teijlingenstraat B 238, naar Den Helder; W. van Nieuwkerk en gezin Abeelsche weg A 248 naar 'sH. Arends- kerke; Mej. Varzaal Marijs, Middalb. weg A 281, Kruiaingen; A. M. Brasser, VTis- singsche straat B 317 naar Breda; J. Stroo, Vrijburgstraat C 113 naar Middel burg; Mej. Dingemanse-de Nooijer en ge zin, van Teijlingenstraat B 225 naar Vlis singen; M. J. Heiligers en gezin, van Turnhoutstraat E 11, naar Mi.ddelburg; J. Langedijk en gezin, Nieuwe Vliss. weg C 137, naax Oostvooroe- Nies©. Donderdagmiddag had een aan rijding plaats op den overweg bij het station Nisse tusschen den van Hoede- kenskerke komenden lokaaltrein en den vrachtrijder J. M., alhier. De gevolgen waren een kapotte disselboom van den wagen en een aan den xop gewond paard- De bestuurder van de tram had vol doende signalen gegeven, zoodat er tegen den vrachtrijder procesverbaal opgemaakt moest worden- Klo©tlnge. Gisteravond werd de rij der sprekers voor de winterlezingen geopend door Dr, Schmidt van Kapelle, die sorak over: „Gösta Berling" van Selma La- gerlöf. Na ingeleid te zijn door Ds Raams verteld spr. in een onderhoudende cau serie den inhoud van het boek. De schrijfster teekent ons, aldus spr., hoe Gösta Berling, de verloopen dominee^ wordt tot een man. Moeilijk was dit voor zeker. Spr. schetst het vaak wilde leven op de landgoederen. Het gezelschap van een 12-tal cavaliers, van wie spr. eenige avonturen vertelt. Zijn verleden en de samenloop van omstandigheden in het leven van Gösta Berling- Margaretha Cel- sing de Majoorske van Ekeby heeft door mee te lijden en hem zelf een taak te geven, Gösta Berling gered. Na een veelbewogen leven, waarin God de hand heeft, leidt zijn laatste avontuur tot d-e liefde van gravin Elisabeth van Th"?: Met haar is hij1 getrouwd. Haar kind moet hij- mede opvoeden. In „Gösta Berling, de zwakste en *de sterks-te onder de menschenkinderen, zien we iemand, die met oprecht berouw over zijn vroeger zondig leven terugkeert <op het goede pad en zich nu de schoone ta.ak ziet opgedragen, anderen in liefde te dienen. Nadat Ds Raams een hartelijk woord van dank voor deze mooie lezing had gesproken, eindigde Dr Schmidt met dankgebed. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens .overtreding: Leerplichtige kinderen arbeid laten ver richten: E. K., 's-Gravenpolder, 2 maal f 15 of 2 maal 15 d. h.; J. M. d. R., 's Heer Arendske-rke f 25 of 25 d. h., M. A., Baarland, vrijspraak. Overtreding leerplichtwet: M. II., Wol- faartsdijk f 0.50 o-f 1 d. h., J. d. J., 's-Iiee- renhoek, A. P., Wolfaartsdijk f 3 of 3 d. h., A. T., Heinkenszand, W. P., 'sHee-r Arendskerke, J. v. Z., Rilland-Bath, H. C. P., Hansweert, f5 of 5 d. h., P. R., Kamperland f 10 of 10 d. h., A. M. L., Wissemkerke f 10 of 10 d. h., J. N., Hans- weert f 5 of 5 d. h. Arbeidswet: M. E., Nisse f0.50 of 1 d. h. IJkwef: I. V., Kruiningen f2 of 2 d. h., verbeurdverklaring van het in beslag ge- nomene. Naam niet op schip "hebben: J. P., St.-Annaland, L. B., Iarseke f 5 of 5 d. h. Onder den invloed van drank met mo tor rijden: H. J. V., Kloetinge, bekrach tiging van het vonnis waartegen verzet. Fietsen zonder licht: W. C. B., ïer- seke f2 of 2d. h., M. K., Kamperland f 5 of 5 d. h. Dronkenschap: L. V., Goes f 15 o-f 30 d. h. Do-or A. F. te Goes is ho-o-geT beroep aangeteeken-d tegen het vonnis waarbij hij wend veroordeeld wegens het in de be bouwde kom te Ovezande met een motor rijtuig rijden met verblindend licht tot f5 of 5 d. h. Door J. J. S. te Middelburg is hoo- ger beroep aangeteekend tegen het von nis waarbij hij werd veroordeeld wegens het in de bebouwde kom der gemeente Ellewoutsdijk met een motorrijtuig harder rijden dan 20 K.M. per uur tot f 10 of 10 d. h. Kantongerechten. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot griffier bij het kantongerecht: te Goes mr J. P. W. Bod- daert, waarnemend griffier bij de recht bank te 's Gravenhage; te Hulst mr H. L. Hoogenhui-s, adv.-enpr. tevens waam. griffier bij het kantongerecht te Leiden- Malversaties bij de N. V. Ne der 1. Spaarverzekering voor Katholieken. De Vjjfde Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft vanmiddag uitspraak gedaan in de strafzaak tegen het oud-lid der Eerste Kamer Haezevoet, den gewezen directeur van de N.V. Nea derlandsche Spaarverzekering vo-o-r Ka tholieken, hoofdkantoor Amsterdam, die zich te verantwoorden had ter zake van vijf verduisteringen in dienstbetrekking, het openbaar maken van een onware balans en valschheid in geschrifte. Het O. M. had één jaar gevangenisstraf gevorderd. De Rechtbank verklaarde ver dachte schuldig aan verduistering in dienstbetrekking meermalen gepleegd en valschheid in- geschrifte en veroordeelde hem tot negen maanden gevangenisstraf: FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door v. d. Graai Co. N. V. (Afd- Handelsinformaties.) Uitgesproken -6 Nov- E. Klavers, Bussnxm, Fortlaan 7, Rechtercom. Mr f. G. d« Vries. Curator Mr H. G. W. Worst, Amsterdam, Kei zersgracht 497. 6 Nov. S. Duijts, koopman, Amsterdam, Kloveniersburgwal 40. Rechtercom. Mr J. G. de Vries. Curator Mr H. G. W. Worst Amsterdam, Keizersgracht 497. 6 Nov. Martinus Kuijpers, Hilversum, Cornelis Drebbelstraat 41. Rechtercom. Mr J. G. de Vries. Curator Mr H. G. W. Worst, Amsterdam, Keizersgracht 497. 6 Nov. Anthonie Lambertus van Eist, zonder beroep, Amsterdam, Menado straat 20 I. Rechtercom. Mr J. G. de Vries. Cu* rator Mr N. Okma, Amsterdam, Heeren gracht 177. 6 N-o-v. A. Prins, koffiehuishouder, Am sterdam, Zeedijk 96. Rechtercom. Mr J. G. de Vries. Curator Mr N. Okma, Am sterdam, Heerengracht 177. 5 Nov. Paulus Pieter Franken, slager, Poortvliet. Rechtercom. Mr J. C- Sikkel. Curator Mr A. J. v. d. Hoeven, Tho-len. 6 Nov. G. Storbebo-om, arbeider, vroe ger winkelier en koopman, Enschede. R. com. Mr A. Ikman van Burck. Curator Mr S. Rosendaal, Enschede. 6 Nov. A. Nijhof, voeger en caféhou der, Wierden. Rechtercom. Mr A. Isman van Burck. Curator Mevr. Mr Knook- Nolthenus, Almelo. 6 Nov. Johannes Wolters, landbouwer, Enterbroek gem. Wierden. Rechtercom. Mr Ikman van Burck. Curator Mr Meer burg, Enschedé. 6 Nov. J. Markus, koopman, Enschedé: Kuipersdijk. Rechtercom. Mr A. Ikman van Burck. Curator Mr S. Rosendaal, Enschedé. 6 Nov. H .van der Vorm, timmermans knecht, Ridderkerk- Rechtercom. Mr M. van Aken. Curator Mr E. Otto, Dordrecht. 6. N-ov. M. W-oelders, wachtgelder en schrijver, Woerden. Rechtercom. Mr D. Kaars Sypesteijn- Curator Mr A. Thom son, B-odegraven. 6 Nov. J. Drewes, laatstelijk gewoond hebbende te Utrecht, th-ans kond er be kende woon- of verblijfplaats. Rechter com- Mr D. Kaars Sypesteijn. Curator Mr T. Olthoff, Utrecht. 6 Nov. J. Brinkman, koopman, Poren- gen, gem- Ruwiel. Rechtercom. Mr D- Kaars Sypesteijn. Curator Mr J. Winkel Utrecht. 6 Nov. N.V. Kamp-er Houtwaren- en Meubelfabriek, gevestigd te IJsselmuiden bij Kampen. Rechtercom^ Mr A. J. M. van Heijst. Curator Mr D. Sanders, te Zwolle. Uitgesproken bij arrest van *t Hof d d. 6 November: N.V. Bouwgrondmaatschappij Overtoom gevestigd te "Amsterdam, Hoofdweg 29. Rechtercom. Mr B. de Gaay Fortman. Curator Mr A. Hilb-ingh Prins, Amster dam, Weteringschans 135. Opgeheven wegensgebrek aan actief: 6 November: Jos- J. Hagen-doorn, Am sterdam. A. J. v. d- Laar, Amsterdam. C- L. Schols, Amsterdam. H. P. B. A. Op 'tEynde, Amsterdam. Pro-gramma van Zaterdag 9 Nov.: HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.15 2.00 Concert door het ensemble. 2.304.00 Aansl. v. Theater Tuschinsk'y, Amsterdam. 5.005.30 Gezondheids- halfuurtje. 5.306.00 Duitsehe les. 6.00—7.45 Concert. Omroeporkest. De clamatie door C-hr. v. Meete-ren. 8.00 Soc. Dern. ultz. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. K. R. O.-TJitz. 12.151.15 Concert. 1.152.00 Gra mofoonmuziek. 2.003.15 Kinderuur tje. 3.304.00 Cursus Esperanto. 4.305.00 Engelsch voor beginners. 5.005.45 Gramo-foonmuziek. 5.45 6.00 Journalistiek Weekoverzicht. 6.05 7.30 Concert. 8.0011.00 Concert. 0-rkest, piano en sopraan. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 1.202.20 Orkestconcert. 3.50 (Saneert. 5.05 Concert o-p cinema- o-rgel. 7.05 Piano-recital. 7.50 Con cert, sopraan, viool, bariton, duetten, alt, orgel, tenor, liedje®. 9.20 Toespraak door MacD-onald. PARIJS „Radio-Paris." 1725 M., 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 6.55 Gramo- foonmuziek. 8.55 Pianoles. 8.50 Concert. 9.35 Gramo-foonmuziek. LANGENBERG, 473 M., 6.20—7.20, 9.3510.53 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.251.50 Orkestconcert 4.55 5.50 Co-ncert. 7.20 Vroolijke avond. BRUSSEL, 508.5 M., 5.20 Trio-co-ncert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Sym- phonieconcert. ZEESEN, 1635 M. 11.20—12.10 Uitzen ding voor -scholen. Vo-ordracht, declamatie en piano. 1.201.50 Gramofoonmur ziek. 3.504.50 Concert uit Hamburg. 7.20 „De Bruiloft van Figaro". Opera in 4 beclr. van W. A. Mozart. Programma van Zondag 10 Nov.: HILVERSUM, 101 M. Van 5.00—5.15 u. 298 M. 12.40—2.00 Octet, viool. 2.00 2.30 Genestet-herdenJking door Dr P. H. Ritter Jr. 2.304.30 Concert do-or het Omroeporkest. 6.15 Vrijz. Kerkuit- zending vanuit het Gebouw van den Ned. Protestantenbond te Hilversum. Spr. eD koor. 8.08 A.V.R.O. Concertgebouw- Orkest. HUIZEN, 1875 M. 8.30—9.30 R.K. Mor genwijding. 9.50 N.G.R.V. Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (Bethelkerk) te Am sterdam. 12.301.30 Concert. 2.30 4.30 Concert. Orgel en sopraan. '5.50 N.C.R.V, Kerkdienst vanuit do Ned. Harr. Kerk- te Alblassendam. 8.10—10.45 Concert. 9.00—9.30 Gra mofoonmuziek. 9.3510.45 Voortzet- fcimr concorfc DAVENTRY, 1554.4 M. 3.20—3.60 Kork- Om dit laatste met ma typisch voor beeld te illustreerenreeds omstreeks 1910 verscheen van zijn hand een bro chure, (Een woord ter opwekking tot den aanplant van boomgaarden en vruch- tentuinen), waarvan de eerste zin luidt: „Waar in de laatste jaren de grondprijzen steeds stijgen en de pachten hooger wor den, is het noodig, dat men van een zelfde oppervlakte grond meer haalt dan vroeger het geval was, m.a.w. men moet intensiever gaan werken." Zoo schreef de heer Van der Have nu bijna twintig jaar geleden. En zijn deze woorden niet letterlijk van toepas sing op onzen tegenwoordigen tijd? Maar de heer Van der Have schreef niet alleen. Hij gaf ook een voorbeeld. Hij demonstreerde, hoe het naar zijn meening in het welbegrepen belang van den Zeeuwschen tuinbouw moest. Tot dusver was het de gewoonte, cl alt bij vele boerderijen een boomgaard behoorde, waarvan de verzorging nogal wat te wen- schen overliet. Behalve de vruchtboomen groeide er niets in den boomgaard, dan gras, 'dat door de koeien werd afge graasd. De heer Van der Have was de eerste, die propaganda maakte voor de vrucht boomen in struikvorm met onderbeplan- ting van bessen, frambozen en aardbeien. Hij liet -een paar boomgaarden zóó aan leggen, om daarmede te demonstreeren, dat de vruchtencultuur meer loonend en intensief kon worden beoefend, dan tot dien tijd gebruikelijk was. D-at in Kapelle en omgeving dan ook reeds vele jaren een, vooral in de laatste jaren, sterk toenemende intensieve tuin bouw wordt beoefend, is voor een niet gering de-el aan de firma Van der Have te danken. Zij heeft reeds spoedig inge zien, dat wilde haar bedrijf een hooge vlucht nemen, zij in de eerste plaats den tuinbouw practisch diende voor te lichten -en tot grooter ontwikkeling te brengen: Zij deed dat echter op hoog staande, wetenschappelijke wijze. Dat deed wijlen de heer D. J. van der Have, die op 26 Jan. 1913 op 63-jarigen cantate nr 140 van Bach. 4.05 Piano recital. 4.36 Concert. Sopraan, tenor, Militair Orkest. 6.206.35 Bijbellezing. 8.15 Kerkdienst. 9.25 Concert. Koor, orkest, bariton. na het overlijden van zijn vader bet bedrijf overnam. Steeds wordt gaarne gebruik .gemaakt van de resultaten der onderzoekingen van den tuinbouw-consule-nt, den heer Ir. A. W. v. d. Plass-che. 0-ok werden in de kersenboomgaarden der firma onder lei ding van pTofSprenger te Wage-ningen bestuivings pro even genomen, terwijl vo rigen zomer vijf leden van hot persone-el een studiereis naar East Malling in En geland maakten, om daar na te gaan den invloed van de onderlagen op den groei en de opbrengst der vruchtboomen. Zoo ia er in dit bedrijf een samengaan van wetenschap en practijk. Dat blijkt ook hieruit, dat als onderdeel van het bedrijf is tot stand gekomen een laboratorium voor bietenzaadonderzoek. aan het hoofd waarvan een tuinbouwkun dig ingenieur staat. De firma heeft daar door ook een bijzonderen naam gekregen op het gebied van veredeling van bieten zaad. Zij is vermoedelijk de eenige firma in Nederland, die voederbieten op weten schappelijke wijze veredelt. Haar Groen kraagvoederbiet Eureka is dan ook offi cieel erkend door het instituut voor plan tenveredeling als eerste voederbiet van een Nede-rlandschen teler. Zoo is dan het bedrijf der firma Van der Have in bet nijvere, welvarende Ka pelle gegroeid tot een, dat 80 H.A. groot is en waarin gemiddeld 80 man per soneel werkzaam is. Zonder overdrijving kan gezegd, dat het een van de groot ste, misschien wel het grootste van dien aard in Nederland is. Het telt vier afdeelingen, en wat er in dit bedrijf wo-rdt verhandeld vindt men omschreven in de prijscourant, wier ver schijning we onlangs nog aankondigden. Vooral in deze dagen is het er een drukte van belang. Waar op 45 pet. van de oppervlakte grond de vruclitencultuur wordt beoefend, is het wel duidelijk, dat de aanvoer van fruit door de firma op de veilingen te Kapelle en Goes van groote beteekenis is. De beide he-eren Van der Have heb ben dan ook krachtig hot veilingwezen gesteund en gepropageerd. Op het dit jaar gehouden feest der Goosche veiling is dan ook met eere en dankbaarheid de naam van wijlen D. J. van der Have ge noemd en het was op datzelfde feest, dat de heer A. van der Have ook de landbouwers aanspoorde, om hun producten zooveel mogelijk te veilen. Summa summarum mag dus gezegd, dat de firma Van der Have zeker reden heeft om vandaag dankbaar feest te vie ren. En wij twijfelen er niet aan of zij zal, niet het minst uit tuinbouwkringen, vele gelukwenschen in ontvangst hebben te ne men. Het ga haar verder wel. Mo-ge ook door middel van hare activiteit de tuin bouw in Zeeland in bloei toenemen. Als bijzonderheid vermelden wij nog, dat de chef van de kweekerij-afdeeling, de heer M. Willeboer, op eenige maanden na al deze vijftig jaren in dienst der firma was. VIJFTIGJARIG BESTAAN DER FIRMA D. J. VAN DER HAVE TE KAPELLE. De in c-nze provincie, maar ook in ge heel ons land, ja zelfs tot in het buiten land bekende firma D. J. van der Have te Kapelle viert van-daag haar vijftigjarig be staan. Waar het hier een firma geldt, die zoo krachtig heeft meegeholpen om onzen tuinbouw vooruit te brengen, en in hare omgeving van zoo groote sociaal- economische beteekenis is, mag aan dit jubileum zeker wel een artikeltje worden gewijd. Op 8 November 1879 werd door nu wijlen den heer D. J. van der Have op zeer bescheiden ©chaal een boomkwee- kerij en zaadteelt begonnen. Het bedrijf was bij den aanvang groot '2 H.A. en het personeel bestond uit twee man. Het steltje om in kweekersstijl te blijven was geplant, maar al spoedig bleek,8 dat er groei in zat. De zaak on derging voortdurend een geleidelijke uit breiding. De heer D. J. y. d. Have gaf er richting en ïtuur aan, ja was in menig opzicht zijn tijd vóór. leeftijd overleed, dat doet ook zijn zoon, de beer A. van der Have, die terstond

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6