Gemengd Nieuws. Rechtzaken Financieële Berichten. Radio-Nieuws. 5»n instituut, dat i*d#r jaar opnieuw oorzaak is, dat »r eon grooter of kleiner tekort geboekt moet worden, vormen de abonnementsconcerten. Ondanks alle po gingen blijft het bezoek op deze uitvoe ringen, door elkaar genomen, gering. Het aantal contribuanten dezer concerten is niet bijster groot, extra entree's worden weinig verkocht, zoodat het wel niet an ders kan of zij moeten een tekort op leveren. Zij vormen dan ook een onderwerp van „aanhoudende zorg" voor het be stuur in het algemeen, en voor den pen ningmeester in het bijzonder, zoodat de veronderstelling voor de hand ligt, dat het geven van dergelijke concerten wel eens stop gezet .zou kunnen .worden. Al leen de overweging, dat hiermede weer een stukje Middelburgsche traditie ver loren gaat, gevoegd bij het rechtstreek- sche belang voor de werkende leden van het korps, heeft tot nu toe het voort bestaan gewaarborgd- Hoe lang nog? Spr- eindigde met een woord van dank aan allen, die de vereeniging in 1928 steunden en een woord van lof aan directeur en werkende leden, voor alles wat zij dit jaar presteerden. Het jaarverslag werd met dank aan den secretaris goedgekeurd en inzake de abon nementsconcerten werd besloten, dat jn het voorjaar nader over de al of niet voortzetting dezer concerten zal worden beslist. Wellicht zal het mogelijk zijn een af meeT malen een bijzondere attractie aan die concerten te verbinden, o.a. werd gedacht aan medewerking van het Middel- burgsch Mannenkoor. De rekening van den penningmeester den heer J. D. Domenie werd goedge keurd. De heer Adriaans® werd bij acclamatie tot bestuurslid herkozen en nam die her benoeming aan. Op voorstel van dhr Leij'desdorff werd besloten het aantal bestuursleden van 6 op 7 te brengen, wat mogelijk is, omdat de statuten spreken van ten minste 5 bestuursleden. Tot 7e lid werd gekozen de heer L. A. Stofkoper. Bij de rondvraag betreurde de heer Seijimoer 5e geringe opkomst der leden en stelde hij de vraag of een concert speciaal voor de contribuanten niet moge lijk is. Hij maakte het concert voor de AVRO mede en toen bleek hem hoe mooi de muziek in den Schuttershoftuin klinkt. De voorzitter zegde overweging toe, maar er werd op gewezen, dat bij het concert voor de AVRO contribuanten ook toegang hadden, maar slechts weinigen aanwezig waren. Gisteravond te kwart over zeven werd de politie telefonisch medegedeeld dat een, uitslaande brand was uitgebroken in perceel I 280, bewoond door dhr S. Sies. De brandweer werd gealarmeerd en trok met verschillend materiaal naar de Gravenstraat. Gelukkig bleek bij' aankomst aldaar haar hulp niet meer noodig. Door buren was ontdekt dat brand woedde in een slaapkamer aan de achterzijde op de eerste verdieping. Toen de bewo ners en omwonenden boven kwamen, werd direct het blusschingswerk aaruget- vangen en mocht men er spoedig in s'a- gen het vuur te dooven, terwijl een werk man van de gemeentewerken met een minimax het werk voltooide. Bij het bius- schen had cle heer S. zelf het ongeluk beide handen vrij ernstig te branden. Do oorzaak van den brand moet ge zocht worden in het branden van oen lichtje 'bij een heilig beeldje. De gordijnen kwamen met dit lichtje in aanraking en dit werd de oorzaak van het begin van brand. Het brandalarm en het uitrijden der spuiten, had natuurlijk op het drukke uur van den avond heel wa,t nieuwsgierigen naar de Gravenstraat getrokken. Zij moes ten zich echter tevreden stellen met het zien komen van wat rook uit een raami Kcirtgene. Gisteravond werd alhier door hot muziekgezelschap „Eendracht maakt Macht" 'n serenade gebracht bij het echt paar P. Willemsen en L. Willemsen Lubeijn, welke "hun vijftigjarige echtver- eeniging herdachten. Nadat zij waren ge- lukgewenscht, door den voorzitter van bovengenoemd gezelschap en eenige stuk jes waren gespeeld, werden, de muzi kanten binnen genoodigd door dhr Wil lemsen en getracbeerd, waarna zij nog een stukje muziek gaven en vervolgens nog een rondgang met fakkellicht door het dorp maakten, hetgeen veel volk op de been bracht. Kruiningen. De damwedstrijd, welke op initiatief der C. J. V. „Ora et Labora" georganiseerd was, is thans geëindigd- De .uitslag is lAj. Krijger, 18 punten; 2. A. van Sparrentak 16 p.; 3. G. Duin dam 15 p.; 4. G. Franpoijs 13 p.; 5. G. Dek 12 p.; 6. M. Lavooij' 9 p. enz. Daarna werd een damclub opgericht met aanvankelijk 11 leden. Dhr D. Duin dam werd gekozen tot voorzitter, Jo Po- leij, secretaris en J. Krijger, penn. Eiken Maandag, te beginnen 25 Nov. wordt vergaderd in de Zondagsschool, waar nieuwe leden kunnen worden aan genomen- Hanswee rt. Het motorschip „Maria An- tonia" schipper v. d. Vliet, geladen met aardappelen, heeft op de Oosterschelde machineschade bekomen. Door de sleep boot „Zeehond" van de fa Iloogetiboezem en v. d. Tak is het schip naar de be stemming gesleept. Groede. Bij de Dinsdag gehouden stem ming voor Waterbouwkundig Ambtenaar bij het Waterschap Groede en Baanst ver kreeg de heer P. de Vuyst te Breskens 56 stemmen, terwijl op den heer W. Vader «g Walsoorden 2 et. warden uitgebracht. Ax«f. Dinsdag vergaderde de Raad van Axel. De Raad besloot aan te netmen de nieuwe salarisregeling voor de gemeen teveldwachters door den Commissaris der Koningin toegezonden. Deze zal echter al leen practisch resultaat hebben voor nieu we titularissen. Voor de indienstzijnda veldwachters wordt de tegenwoordige re geling behouden. Aan den gemeenteveld wachter C. Griep werd wegens het be halen van de aanteekening op het poli- tiediploma een verhooging van f25 toe gekend. Een kennisgeving van den heer J. A, van Hoeve, tlat hij wegens toeneming van het aantal kinderen en gemis aan de gelegenheid tot uitbreiding van het school lokaal zal moeten overgaan tot het ophef fen der door hem geëxploiteerde inrich ting, en het daaraan verbonden verzoek om dat .werk van gemeentewege voort te zetten, werd voor het uitbrengen van advies gesteld in handen van B. en W. De heer Van de Bilt waarschuwde voor de kasten die daarvan voor de gemeente het gevolg zouden kunnen zijn. Hij' hecht ook niet veel waarde aan dat „voorbe reidend onderricht". De heer 't Gilde daar entegen acht het voor de gemeente van groote beteekenis. Eveneens is voor het uitbrengen van advies in handen van B. en W. gesteld een adres van 91 ingezetenen uit het Oostelijk deel der gemeente, om de daar gelegen wijken te helpen aan electrische stroom voor verlichting en kracht. De heer Dieleman. vond het wel opmerkelijk dat men bij een onderzoek in die omge ving zoo weinig prijs stelde pp aansluiting bij de gasfabriek en er nu ineens zoo veel zijn die electrischen stroom wen- schen. De heer Claessens meende, dat dit voortsproot uit de omstandigheid, dat de -man die daar vanwege de P.Z.E.M. was ri odgeweest had gezegd, dat de ge meente het wel betalen zou. De voorzit ter en de heer Koster meenden te weten, dat daar niemand van de P.Z.E.M. ge weest is en waren over de mededeeling van den heer Claessens zeer verwonderd. Naar aanleiding van een verzoek van de Yereeniging voor Vreemdelingenver keer om medewerking voor het verkrijgen van een Vereenigingsgebouw en in ver band daarmede van gemeentewege ter beschikking te stellen een bedrag van f4000, hetwplk dooor den Minister van Justitie geëischt wordt voor het goed keuren van een ten bate van de stichting 1 i ,.£t gebouw te houden .loterij, of zich van gemeentewege voor dat bedrag borg te stellen en de benoodigde bouw grond gratis ter beschikking te stellen, werd op voorstel van B. en W. alleein tot beschikbaarstelling van den bouwgrond besloten. De algemeen© politieverordening werd vastgesteld .zooals die in de vorige ver gadering is besproken. De raad' bleek in zijn meerderheid niet genegen om een bijdrage van f 14,63 te schenken voor de inrichting der bestuurs kamer in het gebouw der vereeniging, van Nederlandsche gemeenten. Do gemeenterekening over 1928 werd voorloopig vastgesteld met een saldo op den gewonen dienst ad f 12.528,84 en pp den kapitaalsdienst van f802,97. Van de gelegenheid tot het houden van algemeene beschouwingen ter inlei ding van 'de behandeling der gemeente- begrooting weid alleen gebruik gemaakt door den heer 't Gilde. Een doo-r B. en W. voorgestelde ver hooging van het maximum der jaarwedde van den eersten ambtenaar ter secretarie tot f 2300 (voor den boekhouder der gas fabriek werd dat maximum ook voorge steld) werd verworpen. Het maximum voor den boekhouder werd niet op f 2300, doch op f2200 bepaald. Besloten werd het raadhuis voor ver lichting en het verkrijgen van een ventila tor in de raadszaal aan te sluiten aan het electrisoh net der P.Z.E.M. Het betref fend voorstel ondervond bestrijding van den heer Dieleman, die daarin nadeel ziet voor de gasfabriek, doch het werd aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. De heer Koster vroeg of B. en W. de tijd nog niet gekomen achten om den bijslag op de huur der woningen in de Julianastraat te laten vervallen en de huur weer op f 4 te br.engen, waarop ont kennend werd geantwoord. Het loon van den gemeentewerkman L. M. de Groote werd op voorstel van B. en W. in verband met den gestegen loonstandaard in overeenstemming ge bracht met dat zijner collega's op de loonschaal van f22 tot f24 per week. Een voorstel van den heer 't Gilde om den post voor ondersteuning van wenk- loozen niet voor memorie uit te trekken, doch daarvoor f 2000 te ramen werd ver- Worpen met 6 tegen 4 stemmen. De Voor zitter gaf te kennen, dat indien dit nader noig noodig mocht blijken, B. en W. niet zullen aarzelen voorstellen voor het verieenen van steun te doen. Aan het slot deed de heer Oggel ver slag van de laatst gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V. Zeeawscih- Vlaamsche waterleiding De conclusie die daaruit te putten valt is: dat thans óf het eene, óf het andere zal moeten ge beuren, er zal thans moeten worden door gewerkt en overgegaan worden tot stor ting op de aaiideelen, of wel, er zou moeten worden besloten tot liquidatie. De heerea 't Gilde en Claessens voor spelden eene vernieuwde heftige oppo sitie. (Tern. Ct.) Ongelukken. Een' 65-jarige knecht te Venlo had het ongeluk Woens dagmiddag terwjjH hjj op een 3Va M. hoogm steiger aan «en klooster kunst steen kapte, naar beneden te vallen. Hij was direct dood. Te Middelbert (Gr.) beeft het 3-jarig zoontje van B. een 'kan met kokende 'koffie over zich heen gekre gen. De toestand is zorgelijk. De kleine is in een ziekenhuis opgenomen. Te Buitenveldert had Dinsdagmiddag een 10- jarig knaapje de onvoorzichtigheid bij het passeeren van een vrachtauto aan een der achterkleppen daarvan te gaan hangen. Op een gegeven moment schoot deze los en kwam de jongen met een smak op den weg terecht, waar hij bewusteloos bleef liggen. Een geroepen geneesheer constateerde zware inwendige kneuzingen- Kinderverlamming. Het zoon tje van de familie B. te Roermond is aan kinderverlamming overleden. Ba Schoolarts heeft aan B. en W. in in overweging gegeven, om met 't oog op de zes gevallen in deze gemeente, tenminste cle bewaarscholen te sluiten. Voorts denkt de geneesheer er ernstig over om met B. en W. de wenschelijk- heid der sluiting van de lagere scholen te bespreken bij wijze van proef gedu rende 14 dagen. Veearts-tolbaas. Men meldt uit Reemster: Reeds lang is bet verkeersobstakel, de tol aan het Noordeinde der gemeente Graft eon doorn in het oog van de weg gebruikers. Door den raad werd reeds een paar jaar geleden besloten den tol op te heffen, mits een uitkeering uft het wegenfonds zou worden ontvangen, wat echter tot nu toe niet gebeurde. De tol heffing ging dus door. Per 1 Jan. loopt de pacht van den tegenwoordigen tolgaarder af, zoodat een openbare verpachting wordt gehouden. Tot verbazing van velen pachtte de heer G. Sieswerda, veearts alhier, den tol, maartol zal door hem niet worden geheven. „Den tol openen, en met ketting en hangslot verzegelen zal m'n eerste en eenige werk zijn in m'n nieuwe functie", verklaarde de a.s. pachter. Een practische manier om een tol te veroveren 1 Waardevolle Collectie postzegels gestolen. Gisteravond werd een handelaar in postzegels te Ber lijn, terwijl hjj uit zijn hotel afwezig was, een collectie postzegels van groote waaide ontstolen. 'De politie stalde terstond een onder zoek in en het gelukte haar in een klein café den kellner uit het hotel, een Tsje- cho Slowaksch onderdaan, genaamd Hrdy te arresteeren. Bij de huiszoeking vond men in zgn kamer in een kachelpijp verborgen een marigarinekarton, waarin tal van kost bar© postzegels geborgen waren. Aanvankelijk ontkende, doch ten slotte bekende hij de postzegels, terwijl hij een boodschap op> de kamer van den hande laar moest bezorgen, gestolen te hebben- Het ingestelde onderzoek bracht ver der aan het licht, dat hij' ook door da Tsjechische politie wegens verschillende delicten wordt gezocht. Godsdienstige bladen in Rusland. In Rusland hebben de kerkgenootschap pen bladen en tijdschriften, die, voor zoo ver de sovjet-wetgeving, dat toelaat, pro paganda voeren voor hun godsdienstige denkbeelden. Bijzonder actief zijn ook op dit gebied de „sectaxiërs" (niet-Ortho- -doxen). In het geheel hebben ziji in Rus land veertien religieus© maandbladen; bovendien verschenen in het afgeloopen jaar twintig godsdienstige boeken. De religieus© bladen en boeken worden goed uitgegeven, op goed papier gedrukt en sierlijk gebonden. Een Russisch psal menboek heeft in Amerika bij de „evange lische christenen (het boek werd in Jtus- land door hun geloofsgenooten uitgege ven) veel bewondering gewekt. Den laat- sten tijd is in Rusland een volkomen andere stemming waar te nemen. De men- schen zijn niet meer zoo bang, zij durven voor hun meening uit te komenden de com munisten te critiseeren. Ook de religieuse bladen zijn tot het offensief overgegaan en .vallen de goddeloozen aan, weerleg gen hun „door de wetenschap1 bewezen" feiten, enz. Het sovjet-regime aanvallen kunnen die bladen natuurlijk niet, en alle beweringen der bolsjewistische journalis ten dat dit wel het geval is, zijn gefanta seerd In werkelijkheid zijn deze bladen wei gedwongen, zich buiten de politiek te houden. Wel wijden zij aandacht aan ander© dan godsdienstige quaesties, b.v. land- bouw-vraagstukken, opstellen over coöpe ratie etc. Zij moeten dat doen, omdat de Russische boer het scheiden van pn- derwerpen niet begrijpt. Wie voor zijn ziel zorgt, moet hem ook raad geven in alle andere vraagstukken van zijn leven. De boer wil bovendien een „rechtvaardig leven" leiden, wil zijln verhouding tot zijn medemenschen zooveel mogelijk rege len „zoo-als God het wil" en daarom moet zijn kerkelijk blaadje hem daarin helpen. Zoo komt het, dat hoezeer ook de re dactie van deze bladen alles vermijdt wat maar .als anti-bolsjewistisch zou kun nen .worden uitgelegd, de G. P. Oe. nu en dan den tekst der stukken zóó weef uit te leggen, dat een redacteur, de ge- heele redactie, leiders van een gemeente enz. vervolgd kunnen worden. De plaats der veroordeelden wordt echter dadelijk door anderen ingenomen ep. het wetk wordt voortgezet. Behalve bladen en godsdienstige boeken drukken de „sectariërs" veel plakkaten, met bijbel-teksten, naïeve plaatjes, ai© echter tot het gemoed van dein uiterst pri mitieven Rus opraken» «az. Uitspraken Gerechtshof te Den Haag. Het Gerechtshof te Den Haag hoeft gisteren o.a. arrest gewezen in de volgende zaken: De bctonuitvoerder C. v. P. uit Sprang- Ka pelle is door de rechtbank te Middel burg veroordeeld wegens oplichting tot 8 maanden gevangenisstraf. Het Hof sprak dezen verdachte vrij'. De veldarbeider W. v. L. uit Ovezande is door dezelfde rechtbank wegens dief stal van een paard veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Ook deze ver dachte werd door het Hof vrijgesproken. Anatomie in de rechtzaal. De rechtbank te Arnhem had gisteren een zaak te behandelen tegen eon visch- koopman aldaar, wien ten laste was ge legd, dat hij een levende paling pijn heeft veroorzaakt door het dier den buik open te snijden en daarna de huid aï te trekken. Het feit werd op 14 Mei door den inspecteur van de Geldersche Ver eeniging voor Dierenbescherming gecon stateerd. De officier van 'justitie achtte geen termen voor vervolging aanwezig, doch het gerechtshof gelastte, dat daar toe zou worden overgegaan. Zoo diende gisteren de zaak, waarin de verdachte uiteen zette, dat hij volgens da regelen der kunst de paling een snede door de hersens had gegeven en daarna had gevild. De inspecteur van de dierenbescherming nam alleen waar, dat de vischkoopman de visch den buik opensneed en dat het dier zich kronkelde. Het dier was volgens hem niet dood. Off. v. Justitie: Wanneer een paling in stukken wordt gesneden bewegen de mootjes afzonderlijk zich nogl President Mr Quintus: Als men een kip den kop afhakt, loopt het dier nog doorl Getuige: Dan is het geen kip meerl Pres.: Is u vegetariër? Getuige: Neen. Pres.: Dus u kunt zich wel vereenigen met het op humane wijze dooden van die ren, zooals in een slachthuis geschiedt. Getuige: Met een schietmasker. Pres.: Wordt op het platteland ook eoo geslacht? Get.: Neen maar men geeft de varkens toch met een hamer een slag op den kop, zoodat zij verdoofd zijn. Pres.: Men zou dan een visch feitelijk ook met een gasmasker moeten dooden. Als deskundige werd in de eerste plaats gehoord dr A. C. Oudemans, oud-leeraar in de natuurhistorie. De deskundige meent, dat wanneer hersens en ruggemerg door een snecle zijn gescheiden, 'het dier geen pijn kan ondervinden bij het villen. Een neopalleum, het hersenorgaan, dat het pijngevoel overbrengt, bestaat niet bij d-ö visschen. Van een doorgehakte pier kruipt het voorstuk kalm verder, ter wijl het achterstuk zich kronkelt. Een doorgehakte paling kronkelt zich, doch heeft geen pijn. Da tweede deskundige dr H. C. Redoke, directeur van het rijksinstituut voor bio logisch visscherijonderzoek te Gouda, ver klaarde, dat een paling dood is, wan neer het centrale zenuwstelsel is doorge sneden. Een neo-palleum is nooit bij paling aangetoond, maar bij het aftrekken van de huid worden zenuwuiteinden ver scheurd en dit veroorzaakt pijn. Er is geen reden om aan te nemen, dat geen pijn ontstaat: Visschen reageeren op ge voelsprikkels, zooals is aangetoond, en men heeft geen aanleiding om aan te nemen, dat er geen pijn mee gepaard gaat. Pres.: De quaestie schijnt alleen be 1st te kunnen worden door een hersendes- kundige. Maar die vertoeft op het oogen- blik in Syrië. Dr Redeke: De quaestie van het neo palleum kan buiten beschouwing blijven. Dit ontbreekt bij de lagere dieren, maar het behoeft ook geenszins uitsluitend de zetel van pijn te zijn. De substituut officier van justitie jhr mr Nahuys wees op de tegenover elkaar staande verklaringen der deskund'gen en verklaarde iiiet anders dan vrijspraak te kunnen vragen. Uitspraak 12 November. Een electrische draad doorgeknipt. In den avond van 30 April werd door een jongmensch te Hil versum aan. de Heuvellaan een draad van het eleotrisch gemeentelijk net door geknipt. Den 9en September was hij ge dagvaard voor den politierechter. Hij liet echter verstek gaan. en werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf wegens overtreding van art. 251, dat met een gevangenisstraf tot een maximum van drie jaar bedreigt dengene, die openbare electrische installaties onbruikbaar maakt. Tegen dit vonnis was verdachte in verzet gekomen. Gisteren was hij verschenen. Hij erken de den bewusten electrischen draad te hebben doorgeknipt, echter niet om de electriciteitswerken van Hilversum te be schadigen, maar om de uitzending van de V.A.R.A. op dien avond onmogelijk te maken. Hij kon het niet met zijn politieke gevoelens overeenbrengen, dat op den verjaardag van Prinses Juliana de V.A.R.A. een groot deel van den avond beslag legde op de uitzending. De politierechter wees er op, dat be klaagde niet was gestraft omdat hij pogin gen had gedaan een radio-uitzending te verhinderen, maar uitsluitend, omdat hij electriciteitswerken. had beschadigd. De subs.-officier van justitie vroeg op nieuw veroordealiag tot dxiö maanden gevangenisstraf. De .politierechter verklaarde geen ter men te kunnen vinden om de straf te verlichten en bekrachtigde het verstek- vonnis. De aanvaring op de Schel de b ij H a n s w e e r t. In de uitspraak inzake de aanvaring van het Belgische stoomschip Estella door het Duitsche stoomschip Indra bij Hansweert in den nacht van 11 op 12 Sept., heeft de Raad voor de Scheepvaart beslist, dat de ma noeuvres van di? Indra te laat zijn uit gevoerd, Blijkens de getuigenverklaringen werkte hot roer niet vlot genoeg, zoodat er een kostbare minuut verloren is ge gaan, die het leven van tal van zeelieden heeft .gekost. Intussehen bleek de Raad van oordeel, dat de aanvaring to wijten is geweest aan den sterken stroom, die op het oogenblik van do ramp liep. Door J. H. 0. K. te Middelburg is hooger beroep aangeteekend tegen het. vonnis van het Kantongerecht te Middel burg van 23 October 1929 waarbij hij wegens strooperij was veroordeeld tot plaatsing in een tuchtschool voor den tijd van zes maanden. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N. V. fAta. Handelsinformaties.) 4 Nov. de Handelsvennootschap onder de firma Maison d'Instruments de Musi- que, Amsterdam, Witte de Withstr. 7 en haar individueel© leden M. P. Stoel, Amsterdam, Witte de Withstr. 7 en E, J. H. Stoel, wonende te Kaapstad. Rechter- coonm. Mr Th. L. van Borckel. Curator Mr J. Ph. v. Erk, Amsterdam, Heerengracht 453. 4 Nov. W. Brunott, koopman, Amster dam, Rijnstr. 103, Reéh ter-co mm. Mr Th. L. van B.erckel. Curator Mr W. J. P. de Lille Hog er waard, Amsterdam, Wete ringschans 124. 4 Nov. G. Puinbroek, caféhouder, Am sterdam, Heerengracht 234. Rechter- comin. Mr. Th. L. van Bercfcel. Curator Mr W. J. P. de Lille Hogerwaard, Amster dam, Weteringschans 124. Uitgesproken: 4 Nov. N. J. van der Wulp, weduwe van D. van der Lugt, koopvrouw te Rijswijk, Haagweg 47, Rechtercom. Mr G. H. B. van den Boom. Cur. Mr M. Goedhuis, den Haag, Parkstraat 77. 4 Nov. F. J. de Laender, Delftweg 32, Rijswijk. Rechtercom. Mr J. H. van Laer. Cur. Mr H. G. van IJsendijk te Rijswijk. 4 Nov. J. Th. M. Bergmans, dameskap salon, Den Haag, Louise de Colignystr. 124a. Rechtercom. Mr Dr W. Fick. Cur. Mr J. P. G. van Velzen, Den Haag, Rijnstraat 26. 4 Nov. H. Verbeek, boekhouder, Rijs wijk, Kerklaan 268. Rechtercom. Mr A. S. Rueb. Cur. Mr J. van Hellenberg Ilubar, Rijswijk. 4 Nov. T. van Witzenburg, Monster, Havenstraat 8. Rechtercom. Mr J. C. van der Burcht van Lichtenbergh. Cur. Mr H. P. Bennewitz, Delft. 5 Nov. PI. S. de Reus, stratenmaker, V'elsen (Noord), Walravenstraat 7. Rech tercom. Jhr Mr E. J. Strick van Lin- sc.hoten. Cur. Mr F. J. Gerritsen, Haar lem. 5 Nov. A. J. M. de Jong, koopman en winkelier, Haarlem (Noord). Md ten weg 2. Rechtercom. Jhr Mr E- J- Strick van Linsohoten. Cur. Mr II. O. Drilsma, Haarlem. 5 Nov. F. J. Kloos, timmerman en aannemer, Haarlem, Lange Boogaardslr. 15. Rechtercom. Jhr Mr J. Strick van Linschoten. Cur. Mr P. Tideman, Haar lem. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 5 Nov. Theodoras de Koning, IJmui- den, gem. Velsen. 5 Nov. J. C. Hoed, Haarlem. Programma van Vrijdag 8 November. HILVERSUM, 298 M. Na 0 uur 1071 M. 10—-10.15 Morgenwijding. 12.152 Con cert door het kwartet. 2.052.45 Voor de scholen. 2.453 Gramofoon. 34 Maak het zelf-cursus. 4.305 Gramo foon. 55.30 Naar tropisch Nederland i (humor). 5.306 Concert. Hong. Kapel 7.157.45 Schippersles. 911 Concert. Omroep-orkest. HUIZEN, 1875 M. 10.30—11 N.C.R.V. Ziekendienst. 12.151.15 Concert. 1.15 2 Gramofoonmuziek. 56.30 Concert. Sopraan, cello en piano. N.C.R.V. 7.40 Vrijz. Catechisatie. 8.15 Concert. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 11.20-12 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. 12.50 Orgelconcert. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 4.50 Orkestconcert. 7.05 Piano-recital. 8.05 Zang (bariton). 8.20 Symphonie-Concert. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Orkestcon- cert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Orkest concert. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20 Grar mofoonmuziek. 9.3510.45 en 11.30 Grar mofoonmuziek. 12.251.50 Concert, Or kest -en sopraan. 4.505.50 Concert. Or kest en 2 piano's. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.05 S.O.S.Hoorspel. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. ZEESEN, 1635 M. 11.20—12.15 Gramo foonmuziek. 1.201.50 Gramofoonmuziek. 3.504.50 Concert uit Leipzig. 7.20 Lie deren en aria's te zingen door Richard Crooks, tanen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6