verwerkte zenuwen 'ftynfiamils TmwiMMtm Voor huis en hof, Dammen. Het Vrouwenhoekje,, 1'«i<S'>§ "181 Berichten over onze Adverteerders. Jubileum Koninklijke Zeepfabrieken „De Duif' In Den D older. Politie. en Weth, M. La<moet: ik zie u nooit. Dhr de Me ij zegt, dat trottoirs in dat park niet behaaren. Ze denaturaeren het park. De voorzitter •wijst ook d,e leden der -commissie op hun plicht, om ter vergadering te komen. Dan was deze dis cussie voorkomen. Weth. M. La er noes zegt, dat aanhou ding geld kost, want nu is juist da wals hier. Dhr Van Oorschot, a p., wil een eigen wals aanschaffen. Weth. M. Laernoesi daar zijn we over aan het praten. De voorzitter: de plannen daarvoor zijn bijna rijp voor een beslissing. We hebben een Erigalsche wals op proef go- had en nu krijgen we nog een Duitscbe. Het voorstel wordt alsnu aangehouden. Voorstel tot verdubbelen van den Sin- gelweg tusschen Paul Krugerstraat-— Van Dishoeckstraat en Scheldestraat Paul Krugarstraat. (Raming f24.000.) Dhr Andriessen, R.K., had het, beter gevonden, als dergelijke belangrijke posten bij de begrooting aan de orde waren gesteld. De voorzitter: deze uitgaaf wordt gefinancierd door het grondbedrijf. Aan genomen. De niet-genoemdo voorstellen worden z.h.st. aangenomen. Rondvraag. Dhr Harts, v.-d., zegt, dat er in de stad verschillende gevallen van roodvonk voorkomen. Nu is de barak voor besmettelijke ziekten weg. Waar moeten, we nu heen met lijders aan be smettelijke ziekten? Het schijnt, dat rood vonkpatiënten niet opgenomen kunnen worden. Deze zaak kan geen uitstel lijden. De v-o-orzitter antwoordt: dat da Minister van Defensie bereid ia, tijdelijk ter beschikking te stellen het marine- hospitaal. Binnenkort krijgen we een nieuwe barak. Maar dit houdt verband met bet nieuwe ziekenhuis. Aan het marine-hospitaal moeten ech ter nog eenige veranderingen worden aan gebracht. Het gaat er nu maar om, wie deze kosten moet betalen: de gemeente Of het betrokken Departement. Wel is dezerzijds op spoed ^aange drongen. Spr. deelt nog mede, dat typhus-patiën- ten in het St. J-oseph-ziekeahuis kunnen w ordenVerpleegd. Dhr Harts als er patiënten in St. Joseph moeten worden opgenomen, kost dat de gemeente ook geld. Spr. stelt voor, dat B. en W>. maar ingrijpen. N-og Ideze week moeten roodvonkpatiënten er gens kunnen worden opgekomen. Spr. heeft gehoord, dat er gevallen Jjijn, dat het briefje maar niet aan de deur wordt aangebracht, omdat men geon weg met de patiënten weet. Ex moet binnen 24 uur gehandeld worden. Dhr Berger wil den .bouw van 'do- gemeentelijke barak uitstellen, gezien ook de haven, waar een quarantaine-inrich ting zal moeten komen- Het marine-hos pitaal kan dan wel voor eenige jaren dienen. De voorzitter: merkt nog op, dat B. en W. geenszins de zaak vertraagd hebben. Ze wordt zooveel mogelijk be spoedigd, Spr. zegt ook to6, nog telefo nisch op spoed te zullen aandringen. Dhr Harts laten B. en W. ingrijpen, als Maandag nog geen bericht is inge komen. De Voorzitter zegt dit toe- Dhr van Oorschot wijst op ge vallen van ruggegraatsverkroroming op een der scholen- De centrale pudar-oom- missie heeft zich tot B. en W. gewend, mot het verzoek, om heilgymnastiek te doen geven. Dit is volgens den school arts het geneesmiddel. De wethouder van onderwijs heeft ech ter toen geschreven, dat het .geven van dit onderwijs fiiet tot de taak der ge meente behoort. Spr. noemt dit kleinfl politiek. De weth. van ..onderwijs verwees naar den heer v. d. Steen. Maar deze is niet be voegd. In Middelburg zijn wel bevoeg de leerkrachten. De gemeente moet hier ingrijpen. Ze heeft hier een taak. Heit betreft hier kinderen van butlers, die zelf geen heilgymnastiek kunnen betalen- De voorzitter zegt toe, dat B. en W. deze zaak zullen onderzoeken. Dhr van Oorschot zegt, dat een echtpaar onlangs vroeg, in het Gasthuis te worden opgenomen. Maar de man werd in het St. Joseph-ziekenhuis op genomen. De vrouw in het Gasthuis. .Waarom die scheiding? De voorzitter z<3gt, dat in hetgast- huis de echtparen gescheiden moeten worden. Spr. zegt Jioe, deze zaak met regenten te zullen" bespreken. Dhr Rorije, s„-d., zegt, dö zooeven door hem gebezigde uitdrukking te be jammeren. Dhr Polderman, C.-H., doet zijn beklag over het feit, dat Maandagnacht toen de laatste trein te laat was, de tram weg was. Het was toen een gevaarlijke passage, omdat de straat was opgebro ken. Bovendien stormde en reende het. Dhr van Hall zegt, Bat wat de straat betreft, daarin verandering is gebracht. Hierna Suiting. Over Kippenmest en najaarewerk. De waarde van kippenmest als meststof wordt nog zeer veel onderschat ein de wijze, waarop hiermede soms wordit omgesprongen, bevestigt zulks volkomen. In vele streken van ons land houden ook de kleine bezit ters van tuinen er een soort van mestvaalt op, aai, veelal la sulka tm uitgegraven gat tea diepte van ongeveer een meter en deze plaats wordt dan benut als voorloppige bewaarplaats van allerlei afval van de meest uiteenloopen- de soort. Bladafval, keukenafval, konijnen- mest, asch en kippenmest, alles wordt soms in zoo'n méstvaaltje gedeponeerd. Om in zoo'n rariteiten-verzameling ook kippenmest te deponeerem is evenwel piet aanbevelenswaardig. Kippenmest dankt zijn grootste waarde als meststof aan het betrek kelijk hooge percentage stikstof en fósforzuur, Wordt evenwel kippenmest niet met eenige zorg verzameld en bewaard, dan zal het een groot deel der stikstof verliezen. lOm de waarde van kippenmest te verhoogem moet het geregeld worden verzameld en apart worden opgeslagen. Afdekking met een laagje blade ren is gewenscht. In ieder geval is het ver keerd kippenmest in of op de mestvaalt te werpen, aangezien dan tevens de kans groot is, dat de mest met asch ïn aanraking komt, waardoor een beduidend verlies van stikstof het gevolg is. Kippenmest is een uitstekende meststof voor potplanten, voor groenten en eveneens voor fruitboompjes. Het toedienen van te sterke hoeveelheden kan schadelijk werken, zoodat het verstandiger is een keer vaker te geven. De juiste percentages van kippenmest, wat de stikstof en forforzuur betreft, loop-en vrij sterk uiteen en staan .in nauw verband met de voedering der dieren. Hoe krachtiger, des te eiwitrijker het voeder, des te hooger is het percentage aan stikstof. Nog rijker aan plantenvoedsel dan kippenmest is de mest van duiven, terwijl die van eenden en ganzen minder krachtig is. De najaarswerkzaamheden in den tuin be palen zich tot het binnenhalen of afdekken der laatste groenten, .met uitzondering den winterharde soorten. Alles wat aan vorstschade onderhevig is, moet nu in veiligheid ?jjn, omdat de risico andera te groot wordt. Zoo langzamerhand gaan we de nachtschuit in, de dagen korten aanmerkelijk, en waar de grond van vrucht ontbloot is, beginnen we onverwijld1 met om spitten. Over het nut hiervan zullen we ver der zwijgen, aangezien zulks voldoende be kend mag worden geacht. Heeft dezen zomer het frambozerifcevertje ons genoegen vergald, dan worden bij- het omspjtten ook de frambozen vooral aieit ver geten, indien verplaatsing der struiken om een of andera reden onmogelijk of niet ge wenscht is. De grond, waarin de frambozen staan en de naaste omgeving hiervan, wor den dan ondiep omgewerkt. Het larfje van het frambozenkevertje zit nu in den grond, doch ondiep. Bij ondiep omwerken komen de ze larf jas boven, zoodat een ai-at gering deal dezer ongewenschte .gasten tem prooi vallen aan vogels of kippen. Na deza ondiepe om werking strooien we dan wat roet en kalk uit, waardoor eveneens heel wat ongedierte onschadelijk wordt gemaakt, terwijl dit te vens als bemesting uitstekende diensten be wijst. Indien we dit najaar nog vruchtboom®® wenschen te planten, eenige haast met be stollen is gawenseht, dan komt er nog wat meer kjjfcen als alleen goeda plantgaten te graven. De grond moet niet alleen plaatselijk worden bewerkt, doch ook, waar later de wortels voedsel moeten zoeken, goed losgemaakt worden. Veel te vaalc wordt de ondergrond- onvoldoende bewerkt, zoodat even tueels harde lagen, z.g. banken, blijven ritten, Vraag aan den. kweaker zoo noodig inlichtingen indien we hiermede niet vertrouwd zijn, want een fout bij de planting begaan, is in den regel nooit, weer gebaol te herstellen, soms zelfs niet, gedeeltelijk. Roode kool Nu de kool-tijd. 'weer ia aangebroken, willen wij tier voor onzo lezeressen over nemen, wat „Voeding en Hygiëne" schrijft over de verwerking van deze hij ons zoo populaire groente: Nu er al mooie roode kool aan de maa kt komt, wordt het tijd, dat we bedenken, hoe we ze zullen eten. Dat lijkt nog al eenvou dig, want je kookt zo en je stooft ze, niet waar? Maar je kunt de roode kool óó'k rauw eten als sla. Schaaf de roode tooi dus eens fijn en verwerk ze met olie, azijn, pe per en zout op de voor kropsla, tomtom-- mersla enz. bekende manier. In een voorschrift voor het token van roode kool vindt men meestal aangegeven, dat de azijn, die het licht zurige aan de kool geeft, direct moet worden meege- kookt. De kooktijd van kool is ook vrij lang. Proheer eens de tooi eerst gaar te koken en dan te stoven met alles wat het recept voorschrijft, óók het zuur. Wij brachten den kooktijd zóó tot de helft te rug, maar men moet dan later niet te haastig zijn met het nastoven en daar minstens Y» uur a uur voor rekenen. In plaats van azijn kan men in de kool ook zure appelen doen, die iets imoesach- tiga geven en een zachter zuren smaak dan azijn. Maakt men zoetzuur van me loen of van kwetsen en blijft er wat van het kooknat over, dan is dat bijzonder geu rig en geschikt om suiker, azijn en kruiden te vervangen hij het stoven van de tooi. Enkele recepten. Gevulde tomaten. 4 groote toma ten, Vt pond 'kalfsgehakt, peper, zout, no- temuscaat, 1 dl overgebleven jus. De tomaten wasschen, het bovenste kapje afsnijden en met een lepeltje uit hollen. Het uitgeholde vleesch en de kap jes samen even zacht koken en door eer zeef wrijven. Met een deel ervan de ju* verdunnen en onderin een vuurvast scho teltje doen. Het gehakt vermengen met de kruiden en de rest van de tomatenpurée en in een platte pan op het vuur roerende on geveer 10 minuten laten doorkoken. De uitgeholde vruchten vullen met het gehakt, zoodat «r oen kopje boven uitsteekt en la het schoteltje plaatsen, bestrooien met paneermeel en een kluitje boter er bovenop leggen. Gedurende 20 a 30 minuten in den oven zetten om de tomaten gaar te doen worden. Koffiepudding. L. melk, Yt L. kookroom, 100 gr. (1 ons) suiker, 1 2 d.L. sterk koffie-extract, 25 gr. (2 lood) gelatine. Breng de melk met den room aan de kook, laat er- de suiker in oplossen, voeg er de gelatine bij (die in wat kokend water is opgelost) en tenslotte ook bet koffie- extract. Giet do vloeistof in een met koud water omgespoelden vorm, roer daarin van tijd tot tijd tot het mengsel geleiachtig wordt en laat het dan rustig stijf worden. Geef bij deze pudding geen saus, maar biscuits of andere droge gebakjes. Magdalena-knekjes. 75 gram bo ter, 100 gram suiker, 100 gram bloem, pl. m. 20 amandelen, 1 ei en een weinigje zout. Bereiding: De boter tot room roeren, suiker, ei en zout toevoegen, 't laatst de gezeefde bloem. Het deeg zeer dun uit strijken op een beboterd bakblik en op ge lijke afstanden gesnipperde amandelen er op plaatsen, daarna in een matig warme oven licht bruin bakken. Zoo warm mo gelijk in nette koekjes snijden en eerst van 't blik verwijderen, wanneer het baksel ge heel koud is geworden. Eenige wenken. Als gekookte rijst in de .pan tot een kleffe, weeke massa wordt, heeft ze wei nig smakelijks meer. Men kan dit echter voorkomen, door een paar druppel ci troensap in de rijst te mengen, vóór deze wordt opgezet. De korrels blijven dan prachtig heel en dragen flink o-p. Wanneer de lucht van sterk riekende spijzen zich bij 't koken door de kamers en gang verspreidt, kan men niet beter do-en dan een weinig poeder van ceder hout .op kachel of fornuis te strooien. De hierdoor ontstane geur is zóó aange naam en tegelijk doordringend, dat alle andere luchtjes er door op den achter grond raken. Levertraan vl ekken z§n zeer hardnekkig en laten zich soms in het geheel niet meer wegwerken. We raden aan het eens te probeeren met pijpaarde en tetra. Op een stuk papier een dik laagje pijpaarde strooien en daar het weefsel met de vlek opleggen. De vlek ook met pijpaarde bedekken, ongeveer 1 centimeter dik en daarop tetra gieten, zoodat het goed flintovochtig wordt. Bo venop alles een stuk grauw papier leggen, daar met een warmen bout overheen gaan m zoonoodig de bewerking hor- hole». Wollen dekens. Wij Satan hier volgen het „recept" (overgenomen uit het bebanda werkje „Behandeling der Was eb" van J. W. Suy- ver—Landxé) voor het wasschen van wol len dekens. „Week de dekens in een lauw, vet, sop van aanrn-oniakzeep. De kleuren van da randen rijn meestal sterk m bestand to gen de ammoniak uit de zeep. Ammo- niakzeep wordt overigens alléén voor on- kleurde wollen stoffen gebruikt.) Da de kens krijgen door ammoniakzeep can heldere tint, en. bijiven zacht en wollig. Wasch zo tweemaal en spoel ze ©enige malen in lauw water, Arak ze uit, wring ze echter ajej. Zorg, dat er-geen zeep La blijft, daar zo anders kleverig worden;. Klop za voorzichtig uit, borstal za met een scho-oium (liefst nieuwen) borstel, b.v. ©en groofen nagelborstel, en hang ze te dro- gen, indien het mogelijk is, b-uiten. KI o-p ze gedurende het drogen, telkens voor zichtig om zo zacht en los te houden1. Wanneer men dit met twee personen doet, klopt men in verschillende rich tingen, vooral niet te lang in éénzelfde richting, om te voorkomen, dat er in het, midden een gat tornt. Men klopt do dekens van tijd tot tyd dubbel en houdt deze bij het kloppen nooit aan de punten vast." Gelieve alles, deze rubriek betreffende, te adresseeren aan P. Mons, Westerstraat 221, Amsterdam. Probleem No. 117. Auteur: J. Rendering, Amsterdam. 1 2 3 4 6 Zwart: 8 sch. op 10, 12, 13, 14, 23, 28, 33 en 44. Wit: 8 soh. op 21, 21, SI, 37, 41, 42, 43 en 48. Wit speelt en wint. Oplossingen binnen 8 dagen na laatste plaatsing in elke maand. Cursus voor beginners. IV. De loop van de dam. De dam heeft een veel grootere werking dan een schijf. De laatste mag slechts een vakje verder gaan en 'bij slaan steeds alles nemen, waar in schuine richting een open vakje tusschen is (alleen natuurlijk stuk ken van de tegenpartij). De dam daaren tegen komt veel verder. Een dam op vak 48 b.v. mag naar de volgende vakken wor den verplaatst, geheel naar verkiezing: 42, 37, 31, 26, 43, 39, 34, 30 en 25. Het slaan van de dam is natuurlijk ook aan meerslag onderworpen. Zet b.v. een witten dam op 48 en 3 zwarte schijven op 8, 30 en 31. Wit moet nu over de zwarte schijven 31 en 8 heen slaan en speelt dus 48X3. De slag 48X25 zou n.l. slechts één stuk opleveren. Stond echter schijf 30 op vak 20, dan zou wit alle drie de stukken nemen door 48X25. Plaats in dezen stand nog even een wit stuk op vak 9. Nu kan wit niet anders slaan dan 48X3, want bet eigen stuk op 9 verhindert hean schijf 20 te slaan. In verband met 'het slaan van de dam is het volgende nog van belang. Damslag gaat nimmer voor. Steeds moet het -groot ste aantal stukken worden geslagen; of hierbij een dam is, of dat het door een dam geschiedt, doet niets ter zake. Een dam is ten slotte slechts één stuk, net zoo _goed als een schijf. Thans een paar voorbeelden om het re glement te illustreeren. Zwart 1 2 3 4 5 6 16 26 36 46 16 26 35 46 47 48 49 Wit 60 Zwart: 0 sch. op 7, 8, 9, 19, 20 en 28. Wit: 0 sch. op 35, 38, 40, 42, 43 en 48, Wit aan den zet, wint door 3832 (28 X37) 42X31 (26X37) 48—42 (37X39). De zetten van zwart statin tusschen haak jes. Merk op, dat de schijf geen dam wordt! Wit 4034 (39 X 80) en wit slaat reglementair met 35 naar 11. De schijf blijft schijf. Toch is dit spel -gemakkelijk voor wit gewonnen, b.v. -door: zwart 9 13, wit 117, zwart 1318, wit 7—4, zwart 1822 (anders slaat de dam het stuk), wit 123, zwart 2227, wit 28 X37. Zooals men ziet heeft een schijf in het algemeen tegen een dam niets in te bren gen. Zwart moet nu het stuk prijs gerven en verliest daardoor. Echter is er nog een andere wirzo, waar op men kan verliezen dan doordat men ge noodzaakt is, het laatste Stuk af to geven. Wie aan don zet is en niet kom spelen, dus vastgezet is, verliest. Het volgende voorbeeld maakt dit duidelijk. Zwart. 1 2 3 4 5 Hf g'l' l 1 47 48 49 50 Zwart: 1 sch. op 26 en dam op 19. Wit: 4 sch. op 36, 42, 47 en 48. Wit speelt 42—37 en de zwarte dam moet slaan. Dit kan geschieden naar vak 41 en 46. Op 19X41 speelt wit 3631, zwart 26 X37, wit 47X36. De -dam is verloren ge gaan en steeds verliest zwart de schijf op 37. Zwart zal dus slaan met 19X46 en nu volgt een mooie winst doordat wit 3631 speelt, zwart 26X37, wit 4741 en zwart heeft geen anderen zet dan 3742. Im mers, hij mag wel terugslaan, doch niet terug schuiven. Wit dus 48X37 en zwart heeft geen zet meer, is dus verloren. Mlet gfoote opgewektheid is Dinsdag het 40-jarig bestaan van de Koninklijke Zeepfabrieken „De Duif", voorheen Chr. Pl-eines, in Den Bolder (prov. Utrecht), herdacht. Den geheelen dag heeft de fa briek stilgestaan. Op het terrein der fa briek was een eerepoort opgericht.. Des ochtends verzamelde zich het voltallige personeel een 300 man ia een der fabriefcslokalen. Nadat de directie was binnengetreden, hebben een zang koor uit Huis ter Heide en een muziek korps uit D-en Dolder zich laten hoorein, waarna de heer H- A. Knottenbelt, di recteur der fabriek, ben kort woord van welkom heeft gesproken. Vervolgens heeft de heer E. van Ruller, onderdirecteur, de geschiedenis der zaak in 'korte trek ken geschetst. De heer 'Wl Hufjssen, heeft daarop namens het gezamenlijke perso neel aan de directie meubilair voor de hal aangeboden. Jhr Ir E. F. ran Suchtelen, technisch' kalmeeren en worden je sterkt door Bu«je75cf Bij Apoi hen Drtxji sten. leider der fabriek, heeft namens de di rectie voor dit geschenk en de ten gjc- hoore gebrachte muziek en zang bedankt. Een paar andere personen hebben daar na nog het woord gevoerd, en nadat het loflied op de Duifzeep was gezongen, vond een gemeenschappelijke koffle-maal- tijd plaats. In den namiddag hebben directie en commissarissen in het dienstgebouw zeer velen ontvangen, die de fabriek met haar 40-jarig bestaan wilden gelukwenschen. Gevonden voorwerpen. In de maand October 1929 rijn aan het bureau van politie te Goés onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betreffen de deze voorwerpen te bekomen: Een R.-K. kerkboek, twee handschoe nen, vier mutsen, een autoband met velg, een zilveren armbandhorloge met arm band, twee sohooletui's, een ri-lverbon van f 2.50, een boodschaptasch, twee strikken, een paar handschoenen, een motorpet, een tampouche, vier rywielbelastingmerken 1929193Ó, drie nummerplaten van auto's, twee mantelceintuurs, vijf porto- monnaie's met inhoud, een rekenboek, een dubbele ladder, een huissleutel,-twee hee renrijwielen, een daxuëstasciij-e, een schroevendraaier, een pakje met stukjes bont, een zilveren dasspeld, een hoorn van een auto, twee bankbiljetten1 van f 10, twee kwartjes, een etui met spiraalhoortjos, een paar sokken, een stallantaarn, een rozen krans, een hangslot, een bril, eon moer van een auto, een kiuderpet, twee zakmes sen, een doekspeld, oen tooneolboekjo-, oen trekveer met touw, oen bewijs van Neder landerschap, eon dubbeltje, een imitatie zilv. armband, eerrigo ansichtkaarten en andere papieren, een pakje margarine, een pak draadnagels en een sdlvoren bro che. Goes, 1 November 1929. De Commissaris van .Politie, E. C. WIERTS VAN COEHOORN. Cose. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van wólko de afzenders onbekend zijn, terugontvangen to Goes in de tweed®. bolft dor maand October- Brieven Binnenland: Ontvanger Directe Botetiagea Hans- weert. Ontvanger Direct® Belastingen Haas- weert, Me}. G. Berends, UiauMea. N- V. Ölanda, Amsterdam. Cursus Zelfontwikkeling, Amsterdam. Mode-vakschool En said to Utrqcht. 1 briefkaart zonder adreS. Vergeetachtig» menschep. In het tijdschrift voor hot spoor- en tramwegwezen in Nederland en Indie „Spoor- en Tramwegen" schrijft de heer M. Goud, onderafdeelingischef bij do No- derlandsche 'Spoorwegen, een artikel over de voorwerpen, „verloren in do wachtkar- mers, de rjjtuigen of elders op spoorweg terrein". Er zullen, aldus de heer Goud, zeer wei nigen zijn onder het reizend publiek, die weten, hoe 'groot de vergeetachtigheid der reizigers is. In 1928 werden 74282 voor werpen als gevonden aangebracht een aantal, dat misschien het aanbrengen van bordjes „Hebt u niets vergeten?" in alle sp.oorwegeoupé's zou wettigenl De schrijver publiceert dan een staat, waaruit blijkt, dat ongeveer 50-pct van de gevonden voorwerpen door den rechtina- ti'gen eigenaar niet worden opgevraagd. Dit is zeer goed te begrijpen,, wat de zeer vele, bijna waardelooze voorwerpen be treft, voorwerpen, waarvan de waarde de tosten van de opzending en het ba- waarloon van f 0.25, dat door de Nedeor- landsche Spoorwegen voor elk voorwerp, dat niet binnen drie dagen aan de'stations is opgevraagd, in rekening wordt gebracht niet of niet voldoende dek't,,.m|hg ér zijn toch ook tal van voorwerpen, 'die vooral voor1 den eigenaar veel waarde hebben en het ié dan ook dikwijls niet te verklaren, dat deze voorwerpen niet worden gerecla meerd. Dat een kist waardevolle gereed schappen door een monteur, dat een sabel door een officier, dat een kostbare viool door een musicus, dat een waardevolle mantel door een dame, of een splinter nieuwe over- of regenjas door een^beer, dat een kijker of fototoestel door-een toe rist, dait de groote trom door een muriek- 'gezelschap, vergeten wordt, het is mis schien te begrijpen, de vergeetachtigheid gaat ver, maar dat al deze voorwerpen en vele andere niet worden opgevraagd, ia onbegrijpelijk. Dat men zijn (kunstgebit vergeet en niet opvraagt, wie zal het verklaren? En waS zegt men van een man, die zijn kunstbeen in den trein laat liggen en zijn verlies niet bemerkt, noch bij het uitstappen, noch later?

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 7