DE ZEEUW FLORA S HOE8DEBBESS60IT TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILK1NG Wat er deze week voorviel ONDER VERDENKING. 3er9 jnsc he Brieven. ieer en betere Eieren Uit de Provincie. Voedert steeds JOH. QU3NTEN „De boemel", zoi Jaarsma- VAN ZATERDAG 2 NOV. 1929. No. 1 1 "'■■■■'■Laasgg» We kunnen ditmaal ons weekoverzicht be ginnen met te wijzen op een paar verblijdende mededeelingen ,die in den loqp dezer week gedaan werden, n.l., dat de opcenten op den Suikeraccijns worden afgeschaft en dat die op de Verdedigingsbelaating worden vermin derd. Zoo gaat het den goeden kant ep, al blijft het waar, dat, ook na deze verlagingen,, de belastingdruk in ons land nog veel te zwaar is, wat voor een niet gering gedeelte het gevolg is van de hooge belastingen, die door vele gemeenten worden geheven. Met het Suikerwetje is het mis geloopen. De meerderheid van de Eerste Kamer bleek van steun aan de beetwortelsuikerindustrie althans in dezen vorm, niot te willen we ien. We zullen nu maar hopen, dat de Re geering deze zaak nauwlettend in hot oog houdt en verder, dat de sombere voorspellin gen van voorstanders van dit wetje, niet be waarheid zullen worden. Wiant dan ziet het er slecht uit, ook voor een groot deel van de Zeeuwsche bevolking. De strijd om en over de radio Is hog steeds niet tot een oplossing gebracht. Het gaat ook bij deze kwestie moer oin da vraag of er ook voor het Christelijk volksdeel vrij heid en recht zal zijn, en ,of het gelukken zal deze zaak nationaal, d.w.z. in overeen stemming met het nog altijd Christelijk ka rakter van ons volk te regelen. In Frankrijk is tot nu toe tevergeefs ge poogd de Kabinetscrisis tot een oplossing ta brengen. Naar het schijnt, begint mon er over te denkan een beroep op het volk te doen, maar of mem daarmee verder zed ko men en of daardoor de verwarring zal ver minderen is zeer de vraag. In Duitschland is het vooral het Berlijn- sche schandaal, dat de aandacht blijft trek ken. Hoe groot precies het schandaal is, zal nog pioaten blijken, maar dat hier weer een stinkend riool is opengebroken, staat wel vast. Ditzelfde geldt, zij kat dan niet precies in denzelfden zin, van wat er in ons land in den effectenhandel is afgespeeld. Ook hier is voor niet-ingewij>dem nog veel duister, maar dat de door en door zandiige speculatie-zucht weer heel wat slachtoffers heeft gemaakt, schijnt wel zeker ta zijn. Wat wordt er toch veel kwaad gesticht in da wereld door „het blinkende goud". En hoe blijkt telkens weer, dat de geldgierigheid de wortel is van veel kwaad I NEDERLAND GEEN KLEIN LAND. De opvatting is nog algemeen verbreid, aldus het „Politiek Economisch Week blad", dat Nederland maai een klein landje is. En dan kan men wel de meen ning hoor en verkondigen, dat dit kleine landje groot dient te zijd in datgene, waarin zulk een land groot zou kunnen zijn. Er wordt dan gewezen op den roem onzer kunstenaars en geleerden, op de dappere poging een nieuwe provincie aan de golven te ontworstelen door de droog legging van de Zuiderzee, op het vredes werk, hetwelk door Nederland wordt on dernomen. Ook wij! zijn vanzelfsprekend hierop trotsch. Doch niettemin achten wij1 het tot groote schade van ons land indien er niet verder zou worden gekeken dan bin nen de grenzen van den Bollard tot de Schelde, indien niet zou worden begre pen, algeméén door ons volk dat wijl een grootsche roeping hebben in de wereld, omdat Nederland is het centrum van een groot Rijk van meer dan 60 willioen inwoners, in Europa, in Oost en West. Voor ingewijden zfijn de navolgende voorbeelden overbekend, maar men kan er toch niet genoeg op wij'zen, dat, wan neer men Nederlandsch-Indië zou leggen op de kaart van Europa en Azië, dit Rijk zich zou uitstrekken van "het Noorden van Schotland tot midden in Perzië, dat FEU1LLETON i) door J. r. d. BOSCH. HOOFDSTUK I. Ring - ringring ringringring Schel, als bevelend, ging de eïectri- Bcbe signaalbel in de woning van den overwegwachter Jaarsma- Ringringring ringringrïng Er was een trein ia aantocht. „Een trein, Gerrit, een trein!" Op den landweg, die leidde tiaar het dorp Tervooren, kwamen twee jongens aangehold. Zij kwamen inet bft dm overweg, toen Jaarsma uit zijn woning ge komen één slagboom vallen liet. Klets! Daar viel hij' in den beugel. Steeds met hetzelfde geluid. Meters vèr was het 'te hooren. Fluks pakten de jongens dan andoren1 boom en lieten dien vallen. „Mooi jongens, mooi hoor", zei Jaars ma, die leunen ging tegen den slagboom waarbjj1 de jongens stonden. Hjj leunde om de fckmeozjj vaa dan boom. de omtrek ran «lie eilanden in den Indi- achea Archipel, aan elkaar gelegd, grooter is dan de omtrek van der? - nachen aard bol. Het valt te begrijpen, dat. vroeger, bijv. een oalve eeuw geledon, dat besef van onze wereiRroeping ver binten het voor stellingsvermogen van ons volk lag. Met. een zeilschip rond de Kaap duurde de reis naar de Oost soms maanden. Oost en West waren ver verwijderde begrip pen, waarin men zich niet kon indenken, waarheen slechts togen die familieleden, die men liever op een afstand zag. Dioch hoe is dat allee, veranderd. Be Nederlandsche jeugd moet de wijde we reld in bij; de overvoering van de moe- acrlandsche markt, en in de eerste plaats naar onze koloniën, om haar dagelijksch brood te verdienen. De middelen van verkeer, de techniek, zij hebben de af standen doen inkrimpen. In 20 dagen vliegt de Zeppelin de wereld om. Wat vrojeger vaag begrip was, wordt nu voor menig gezin in Nederland, dat betrekkin gen in de Indien heeft, dagelijiksche wer kelijkheid. Oost en West beginnen voor ons te leven. Daèrom, weg met dat bekrompen denk beeld, dat wij een onbeteekenena land zijn! Dddroim, aanvaard de grootsche taak, die do geschiedenis onder Hoogere Lei ding aan Nederland heeft gegeven! Daar om, de oogen daarvoor wijd open! Want, willen wij zulks niet zien, wil len wij klein-landsch, klein-steedsch en klem-burgerlijk tegenover die roeping blij ven staan, willen wij wel de lusten, maar niet de lasten aanvaarden, die bijvoor beeld de verdediging van ons wereldrijk zou medebrengen, dan staat het vast, dat het einde spoedig zal aanbreken. Want een zware, grootsche taak kan alleen volbracht worden, wanneer wij de roeping daartoe begrijpen, wanneer de hartstocht om die roeping te vervullen in ons brandt. voor Manufacturen Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST VERSCHIL VAN INZICHT. De mogelijkheid bestaat, dat men 'gerui- men tijd in Duitschland vertoeft en toch weinig of niets begrepen heeft van wat ar omgaat. Die kans is zelfs niet gering. Want ram moet den Duitschaa volksaard van nabij bestudeerd hebben, wil men bij benadering vatten, weifee motieven een volk, dat meer dan ©enig ander o,p zich zelf is aangewezen, tot een zoo bedenke lijke®, graad van politieke verdeeldheid brengen. We hebben hot van 19141918 meege maakt, hoe Duitschland van allen kant door vjjanden werd bedreigd, aangevallen, omsingeld, uitgehongerd. We hebben met toenemende bewondering" het uithoudings vermogen der Duitseh© vrouwen bewon derd en toen we later vernamen, hoe 't er in dit zwaar bezochte land gedurende de laatste .oorlogsjaren heeft uitgezien, begrepen we niet, hoe een volk zulk een nood kon doorstaan. Ook al schoof de onredelijke vrede van Versailles de alleen-schuld van den krijg op Duitsohlanid's schouders, ook al ver moedde men, dat 's keizers reis naar Ne derland geen afdoend middel zou wezen, om mildere eischen van den vijand te ver kregen toch ademde men op, zuchtte men van verlichting, dat er eindelijk een andere periode ging aanbreken. Met alle andere staten zou ook en vooral Duitsch land zich weer herstellen van de geleden verliezen, zou er weer orde komen in het leven van den staat en den staats burger. Of monarchie, of Tepubliefe of keizer of president zoo redeneerde In de verte werd een dof, romme lend geluid vernomen: de trein, die aan- daveren kwam- Op den weg naderde een auto, die even vóór de hoornen .staan bleef! „Als nu de boomen eens niet dicht waxen en hij1 was doorgereden, dan was hij vast onder den trein gekomen") meende Gerrit. „Nèt er nog door, want Met donderend geraas snelde de trein, waarvoor een geweldig zware locomo tief stond, voorbij. Sissend en hijgend trok het zwarte paard, dat wolken van rook uit de pijp losliet, de lange sliert wagens. ,,'t Is de harmonicatreinzei Gerrit „Natuurlijk, jó. 't Is de expres, 't Is toch half vijf De laatste wagen passeerde. Het rom melend' geluid stierf geleidelijk weg. Jaarsma tilde de hoornen weer op. De motor van de auto roakle- Het ve hikel 'passeerde den overweg. Het was gebeurd. En de stilte van daareven was weer teruggekeerd M'tWas de expres, niet, Jaarsma?'* „De expres, Koes". „Waar gaat 'hij heen Jaarsma?" vroeg Gerrit. „Weet je toch1 wei?" viel Kees uit. „Naar Paxjjs." men, was roorloopig bijzaak. Hoofdzaak was, dat men kon terugkeeren- 'in een geordend leven, dat het gezinsleven weer de hem toekomende plaats in de samen leving zou gaan innemen, dat de kerken weer gevuld zouden worden door de dui zenden, die welbehouden mochten terug- k'eeren van het front. Hoe geheel anders is het gegaan dan wij, buitenstaanders, toeschouwers, neu traal geïnteresseerden, dachten. Er is van vrede, van verzoening geen sprake. In gewijzigden voerm wordt de oorlog voort gezet en het einde is vooralsnog niet to voorzien. Over de gansche wereld vieren haat, wantrouwen, verdeeldheid hoogtij. En deze verdeeldheid heeft in Duitschland haar hoogtepunt, bereikt. Men beschouwe zulks niet als iets nieuws. Het is de geschiedenis, welke zich herhaalt. Tengevolge van den oorlog laat de economische toestand nog lang te wen- schen over. Uit dezen wantoestand, welke een logisch gevolg is van élken oorlog, gewonnen of verloren, wordt politieke munt geslagen. Natuurlijk door elke partij te haren gunste. Men scheldt elkaar de huid vol, stelt elkaar verantwoordelijk voor den maatschappelijken achteruitgang, zoekt en vindt bewijzen, dat het staats bewind allerlei te wenschen overlaat, stelt gevallen van omkoop baarheid, van cor ruptie vast en tracht onder den indruk van onaantastbare bewijken de publieke opinie te beïnvloeden. De vijandschap tusschen links en rechts neemt in scherpte toe. Door een votfcspetitionniement zijn de Duitsch-nationalea, jn harmonische sa menwerking met de staalhelmen en de na- tionaal-socialisten doende, om het Young- plan te verhinderen. De Duitsch-natiöna- len, onder leiding van Hugenberg en diens zeer omvangrijke en invloedrijke pers be werken stad en land, halen al hunne geestverwanten en ondergeschikten over tot de onderteefcening en worden Dins dag de vecreischte 4 min,oen stemmen be reikt, dan zal men in den rijksdag de zaak aanhangig moeten Merkwaardig genoeg worden, ongeveer terzelfder tijd verschillende gevallen van corruptie ontdekt, welke het prestige der republiek niet weinig schaden. Nauwelijks rya.j; dr Böss onderweg naar Amerika, om bij zijn c.ollega Waker, den burgemeester van New York een tegenbezoek af te leg gen, of 'het geval-Sklarek 'kwam- aan den dag. Voor het kapitale bedrag van ruim tien millioon mark werd de stad Berlijn door dit nobele trio, -dat de stedelijke ambtenaren en beambten van kleeding had ta voorzien, benadeeld. En wat deze oplichter^ nog erger maakte: vele hoogere ambtenaren lieten zich verleiden, van de gebroeders Sklarek geschenken aan te-, nemen. Oberbürger- meister Böss is weer onderweg naar Ber lijn en zal zich tegen vele en zeer scher pe aanvallen te verdedigen 'hebben, o.a. tegen de zware beschuldiging', dat bij voor zijh vrouw een kostbare pels, waar van de juiste prijta in deduizenden liep, voor het schamele bedrag van 400 M. aan vaardde Telegrafisch gevraagd wat hjj! hierop1 te zeggen 'had, gaf Beriijh's eerste burge meester het merkwaardige antwoord, dat hjj zelf den genoteerden prijs indertjjü te laag achtte en daaromvoor lief dadige doeleinden een aanzienlijk bedrag had beschikbaar gesteld. Logisch wil mij deze handelwijze allerminst toeschijnen. Maar het blijft niet bij 't geval-Sklarek, wier advocaat inkt en documenten en genotmiddelen in, Moabit smokkelt om zijn cliënten op een zeer strafbare wijze in hunne falsificaties tegemoet te komen ook bij de post en in het bedrijf der spoorwegen worden gevallen van cor ruptie vastgesteld. Als een der allerergste staaltjes der republikeinsche huishouding wordt het Schüning-schandaal geken merkt, het verpachten der Berlijnsche havenwerken aan de expeditie-firma ■.Schenker Co. door den socialistische® stadraad Sehüning, een monopool, dat het aanzienlijfee sommetje van 600 millioon mark omvat! Nu links zich aangevallen ziet van allen kant, spreekt het vanzelf, dat alles gedaan wordt, om den oojgunstigen in druk te verzwakken. Daartoe gaat men terug in het verleden, in den keizeriij1- ken 'tijd. Oude koeien worden uit de sloot gehaald. Wilhelm II moet eraan ge- lil,I I „Van Amsterdam naar Brussel en Pa rijs. Ongeveer half vjjf hier." „Dat is een heel eind",, peinsde Gerrit. „Ja", lachte de overweg wachter, „dat is verder dan van hier naar het dorp. •Zou je niet eens in Parij-s willen kijken, Gerrit?" ,,'kWeet niet", zei Gerrit. „Parijs is zoo'n groote stad." „Toch wel leuk", dacht Kees, „een groote stad. 'kZiou wel machinist op dezen trein willen zijn." „Dat gaat zoo maar niet. Kees", zei Jaarsma, een pijpje stoppend. „Dan moet je eerst leerling-stoker wezen, dan sto ker, dan leerling-machinist op de school. Dan leerling op de machine. En dan pas machinist. En dan nog niet op den ex pres. Dan moet je al heel wat jaartjes machinist zijn." .„Alle menscheen ,wat 'duurt; dat lang- Zoo'n kunst 'is dat toch niet? Je trekt maar aan tie remmen en de trein staat stil", wond Kees. „Natuurlijk", spotte Jaarsma, „dat geldt ook niet voor jon. Ze kunnen j o u wel direct als machinist op dezen trein zet ten." Ring... ring... ringringring.». „Ja, ik ben er al", zei Jaarsma. Én hij liet, geholpen door de jongens^ de hoornen wper vallen. locven. Men vertelt, hoe Krupp het mono- pool had voor 't leveren van materiaal voor leger en vloot. Op betere leveringen van Thyssen werd geen acht geslagen, daar de keizer persoonlijk geïnteresseerd was bij Krupp-Stunsm en pas later, toen het te laat, was, ontdekte men, weik een nadeel dit voor leger en vloot beteekeade. Aan de terreur der conservatieven wordt herinnerd on men beweert, dat de gevallen van omkoopbaarheid tijdens het keizerlijk bewind even vaak voorkwamen als thans in de republiek. Alleen wist men toen door streng verbod de pers van publicatie af te houden, zoodat scan daleuze gevallen meestal niet algemeen bekend werden. Zoo staan links en rechts vechtlustig tegenover elkaar. Severing, Braun, Zör- giebel verdedigen de republiek, welke door Hugenberg, Seldte, Hitier wordt aan gevallen. Deze strijd is ia vollen gang en men beweert in nationaal-socialistische 'kringen, dat we dezen winter allethand zullen beleven. Het schijnt, dat de vecht lust een bepaald dee! van hef Duitsche volk in. 't bloed zit. Een der zeldzame», die zich door deze tweedracht niet laat misleiden of beïnvloeden is de hoogbe jaarde rijtespresi-dent von Hindenburg. Hij, die het begrip oorlog uit persoonlijke er varing beter kent dan menige ageerende politicus, hiji, die in zijn hart wellicht meer aan het glorieus verleden hangt dan aan de ontnuchterende werkelijkheid verklaarde^ toen zoowel die van links als die van rechts zijh naam in verband met 'het „Volksbegehren" noemden, dat bij dienaangaande geen persoonlijke op vatting wenschte te uiten,. Niemand heeft dus het recht, hem in verband met dezen binnenlandschen oorlog te betrekken. Hij doet denken aan der? wijzen Salomo, die aan elk wilde toekennen, wat hem toe komt. Voor Hindenburg zijd al deze vecht- lustigen, die het recht voor zichzelf en hun partij willen reserveeren, Duitschers en door zijh voorbeeld hoopt hij hen allen nog eens zoover te krijgen, -dat ze het belang van den blaat gaan stellen boven het jnteresse hunneir persoonlijke zienswijze. Verschil van inzicht wordt bedenkelijk, wanneer 'hot overgaat in haat tusschen menschen, welke in eenzelfde land naast elkander leven. x) Deze '"brief werd reeds in 't begin van deze week door ons ontvangen. Red- Hoofdvertegenwoordigers Heernisseweg 8 GOES. Terneuzen. (Raadsvergadering-. Vervolg.) Bij de behandeling van de begrooting komt allereerst hot punt van eventueele reservevorming, enz. ter sprako. De heer Colsen stelt voor f 6000 te reserveeren voor uitgaven inzake de stratenverbete- ring, enz., tenzij 'het vermenigvuldigings- cijfer boven 1.2 komt. De heer Hameiink licht zijn voorstel .in zake reservevorming nader toe. Hij ge looft, dat men zoodoende komen zal tot meer rendabiliteit, ook in minder goede jaren. In de verantwoording van B. en W. naar aanleiding van het in de afdeelingen verhandelde, wordt door dit college met betrekking tot reservevorming o.a. gezegd: De vraag over het vormen van een re servefonds is reeds het vorige jaar tor sprake gebracht en door ons afgewezen, omdat de saldo's in hoofdzaak ontstaan door !hef heffen van te veel belastingen, die het volgende jaar den ingezetenen weer ten goede moeten komen- Het vormen vaa een reservefonds is uit den aard der zaak onbillijk tegenover het tegenwoordige ge slacht, omdat dit dan belasting moet op- „Dat is de sneltrein naar Vlissingen", zeide hij'. Ook deze trein daverde voorbrf. „Geen harmonicatrein", merkte Gerrit hierbij' op. Een trein met doorloopende D wagens noemde hjj altijd ©en harmo-meatrein, om dat de verbinding der wagens van buiten gezien net op een "harmonica geleek. Kees had den fijnen spot van den overwegwachter gevoeld- „Zoo bedoel ik het niet Jaarsma. Is het werkelijk zoo'n kunst?" ,,,'k Heb drie jaar als stoker op de machine gereden, Kees. 'kWeet er alles van. Als dat ongeluk niet gekomen was, soi ik nu machinist zijn." Ja, dat wisten de jongens van Waan- dërs we'. Jaarsma had het zo-O öikwijlsi moeten vertellen, 't Was ook zoo'n ern stige treinramp geweest- Er waren dooden bij' gebleven. Ook. de machinist. Jaarsma zelf had er nauwelijks- het leven afge bracht. Maanden, had hij' in het zieken huis gelegen. Hij' was dasx joefcear ge worden. Maar ongeschikt voor dein ver deren dienst- Nu was hij1 hier overweg- wachter. Automatisch 'ging het sein boven In den seinpaal, die bij den overweg stond, omhoog. DE ZENDIN6SWEEK. 01 men schouwt in 't oost of westen, Zich naar 'tzuid of 't noorden wend*», Ziet men duistre wereldvlekko®, Waar men Jezus' Naam niet kent. Sm eekend strekt men daar de handen Kaar den gonst ,die Diet bestaat; Naar een hout, dat stom blijft staren, Zonder hulp veikomm'ren laut. Elke stond ziet menschen zinken In het ein-delooze graf. Wien de heem'len zijn gestoten, "Wien do dood beidt als een straf. Ja er vallen, die zich keerden Van "het hun gewezen pad, Maar hoovelen hoorden nimmer Van den rijkenhemelschat. Gaat dan: henen, leert de volken; Zegt hun, dat de Heiland looft, Die vkn eeuw'gen d.ood zal redden^ Wie zich kinderlijk Hem geeft, 't Woord is tot Zijn Kerk gesproken) Volgen is Zijn streng gebod, Zoo Gods 'kind'ren het verzaken, Dreigt het oordeel van hun 'God. Geeft uwt loven, kloeke mannen, Kloeke vrouwen aan den Heer! Geeft uw schatten, geeft uw -krachten Tot verbreiding van Z-ijh eer. Alles wat gij mocht genieten Daalt van uwen Vader neer; Laat Zjjfn zegen u verkwikken, Stralen opwaarts altijd weer! Elke Christen' -zij! apostel, Prediker in stad ea land; r f Godsgezant in de gezinnen, Zegen voor 'het heidenland. Sterkt de mannen, die God dienen,' Waar de nacht drukt op deez' aard. Met uw beden en uw zege»: God is al uw rijkdom waard. brengen voor werken, waarvan het nage slacht profiteert. Wanneer in deze gemeen te nu buitengewoon hooge saldo's werden gevormd, en de belastingen toch laag zou den zijn, dan zou zoo'n reservefonds niet drukken en dan kan het voor een bepaald doel wel eens geaccepteerd worden. Waar in deze gemeente evenwel maar matige saldo's bestaan, en wij meer dan vroeger uit den gewonen dienst betalen, wat feite lijk uit leening betaald zou kunnen wor den, zooals in 1930 weer bet geval is met plm. f 11.000, dan kan van xeserveeren geen sprake zijn. Bjj den desbetreffenden post vraagt d« heer Colsen, wat B. en W. denken van een salaxisverhooging voor de lagere ambtenaren- De voorzitter antwoordt, dal een dergelijke algemeene verhooging niet in het voornemen lag. Wanneer de raad de wenschelijkheid te kennen geeft, dan zullen B. en W. met voorstellen komen. De heer 'Colsen wil B. en W-. op dragen, te onderzoeken, of de lagere ambtenaren al dan niet te laag gesala rieerd zijn. De heer Hamelink is tegen het nemen van een besluit in, deze zitting, omdat men nu daarvoor niet voorbereid is. De heer Colsen komt in de volgende -vergadering met zijn voorstel. De heer Neerbos verzoekt aanteeke- ni-ng, dat hij geacht wil worden tegen alle verzekeringsposten te hebben gestemd; en blijft na het betoog van don voor zitter, dat het hier geldt eigendommen van anderen en niet persoonlijk eigendom zijn standpunt handhaven. Bjj den post: kosten .aanschaf meube len enz. ad *f 1400 (o.a. aanschaffing brandvrije kasten) merkt de heer Scheel© op, dat hjj dit over 2 jaar wenscht te vexdeelen. Dit voorstel Scheele wordt echter met 103 st. verworpen. De heer Scheele is tegen den post3 bijdrage aan de vereeniging van Burge meesters en Secretarissen in Oost Z. Vlaanderen, ad f 10. Uit het jaarverslag is hem gebleken, dat deze vereeniging ®r alleen is voor persoonlijke doeleinden, salarisactie voert, ons. Ook de heer Ha melink is er tegen; hij vindt dat.de Iedea dier vereeniging zelf de contributie moe ten betalen. De voorzitter betoogt, dat het een soort van bedrijfsvereeniging is, welke een ad ministratief karakter draagt- Maar hot voeren van een salarisactie is allerminst haar doel. Wanneer de heer Scheele niet alleen het laatste jaarverslag gelezen had, Op ©en vierhonderd meter afstaads, als je naar links de spoorbaan Opkeek, lag het stationnetje Tervooren, waar voor nu ©en trein stond te hijgen. Doch dat was maar enkel© minuten- Ring... ring... ringringring De boomen gingen omlaag. Zwaar zuch tend zette de trein zich in beweging, langzaam vaart krijgend. Bjj den overweg had hij' nog geen groote vaart. Maar dan zette 'hij1 toch door ©n was weldra uit het gezicht verdwenen. „Ziezoo, nu heb ik weer 'êen uurtje den tijd", zei Jaarsma. „Ik ga den tuin' eens wat opknappen. Dat is noodig na den zwaren regen van gister." „Wij zijn vanmiddag al aan het werk geweest", zei Gerrit. „Heb je mijn tuin tje al gezien, Jaarsma?" Ja, jongen, verleden week. 'k Moot zeggen, dat het de moeite waard, is- Heb jij' geen tuintje, Kees?" „Neen ,hoor. Moet ik niets van heb ben. Ik zorg .voor de geit. Maar die 'is nou ziek, gelooft vader. Ze doet zoo ,saar." „Zoo, dat is jammer voor jullie. Ze geeft goed melk, hó?" „'Dat zal waar wezen", zei trotsch. r T (Wordt vervolgd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5