fORM AM I NT Hoesée^M. Anga Voorkom besmetting Binnenland Uit de Provincie. Bronchitis en Kinkhoest Kerknieuws. Gemengd Nieuws. if aanvaarden en aan de pers heeft ver klaard, dat hij vanavond met zijn ministe rie gereed zou zijn. Tot nu toe heeft Clémentel zich reeds de medewerking verzekerd van Briand voor huiteniandsche zaken, an Ghéron voor financiën en Loucheur voor arbeid. Hij heeft 'Harriot gevraagd, maar deze heeft voorloopig geweigerd. Clémentel biedt aan Tardieu marine aan, met het oog op de aanstaande vloot- conferentie, en zoo hij deze portefeuille niet wil, openbare werken. Tardieu heeft nog geen antwoord kunnen geven. Evenwel is de houding der radicalen nog onzeker. Clementel zou zelf, naast het premier schap, handel nemen, welke portefeuille hij gedurende den oorlog gehad heeft en waaraan hij bijzonder is gehecht. In de kamer schijnt men het ministerie- Glementel als een ministerie van afwach ting te beschouwen, waarvan de taak zal zijn, de begrooting in het staatsblad te brengen, om daarna weer plaats te maken voor een ministerie-Poincaré. Milllonairs op zee in tijden van crisis. De groote daling op de Nieuw-Yorksche effectenbeurs heeft geleid tot opmerkelijke scènes aan boord van een groot transat lantisch stoomschip met vele Amerikanen aan boord. Toen de orkaan in Wallstreet losbrak werden zij aan een paniek ten prooi. Iedereen wilde dadelijk door de marconisten aan land worden geholpen met radio-telegrammen naar zijn make laar. Daar er drie- a vierhonderd Ameri kanen aan boord waren, was dit niet zoo eenvoudig. De menschen verdrongen el kaar voor de cabine; er werd gedrongen en soms gevochten. Toen het schip te Ha vre aankwam lagen er nog tal van onver- zonden telegrammen bij de mannen in de cabine, die bet werk heusch niet hadden afgekund. De graanafleveringen in Rusland. Volgens een bericht van het Russische telegraafagentsehap ontwikkelt de toe stand, wat de aflevering van graan aan de rijksinkoophureau's betreft, zich veel gun stiger dan verleden jaar en is thans reeds drie maal zooveel afgeleverd. De volks commissaris van handel verklaarde dat, indien de afleveringen in het zelfde tempo voort gaan, de opgestelde economische plannen geheel uitgevoerd kunnen wor den. Het is thans mogelijk het graangebied op grootere schaal van industrieels pro ducten te voorzien. Korte berichten. Naar de „Lok. Anz." uit Hermann- stadt in Zevenburgen bericht, is in Turnu- Severin een passagiersvliegtuig dat naar Boekarest onderweg was, 'bij een noodlan ding op 300 M. boven de stad neergestort en op een woonhuis gevallen, zoodat het door het dak heensloeg. Daarbij vloog het toestel in brand. De piloot en de passagier kwamen in de vlammen om. Het vliegtuig werd geheel verwoest. Te Gragnano bij Carrara is de vloer ingestort van een kamer in een buis, waaruit een begrafenis moest geschieden. De kist met het lijk en 22 genoodigden ter begrafenis stortten naar beneden. Zeven mensehen werden ernstig, vijf licht ge wond. De veroordeeling van den journalist te Kiel, die als getuige in een strafzaak te gen „onbekend" had geweigerd den amb tenaar te noemen van wien hij een bericht had gekregen over verduisteringen bij de marine, gaat niet door. Naar de Köln. Ztg. meldt heeft do Pruisische minister van justitie de rechtbank een wenk gegeven, de zaak verder te laten rusten. Mussolini's woorden „Indien ik voor uitga, zoo volg mij, indien ik faal zoo dood mij" zijn thans op een bronzen plaat, die in een school is ingemetseld, gegrift. Dezo woorden heeft de duce gesproken na een der aanslagen, die op hem zijn gepleegd. Omtrent de ziekte van de 'koningin van Zweden, die op het oogenblik te Rome verblijf houdt, is een communiqué gepubli ceerd, waarin melding gemaakt wordt van het feit, dat haar toestand steeds slechter wordt. In het dorp Lubowitz, in het dis trict Lautenburg, brak in. een boerderij met strooien dak brand uit. Het vuur sloeg, door den wind begunstigd, op de aangrenzende huizen over. fn een paar uur tijds werden 39 boerderijen een prooi der vlammen. Driehonderd personen wer den dakloos. De brandweer was tenge volge van watergebrek volstrekt mach teloos. Uit Manilla wordt gemeld, dat. een Amerikaansche divisie torpedojagers naar de "Chineesche wateren zal vertrokken. Dit zou een voorzorgsmaatregel zijn. De postviuohfen naar en uit Indië. Bij de K.L.M. is bericht ingekom/eu, dat het postvliegtuig op de terugreis gis terochtend om 6 u. 30 uit Aleppo is ver trokken en om 11 u. 15 te Konstantinopel is aangekomen. Alles was wel aan boord. Vandaag wordt de reis voortgezet. De wereld tentoons teil'tigen te Antwerpen en te Luik. Het Tweede Kamerlid Sohaepmnnheeft den minister van binnenlandsclie zaken en landbouw de volgende vragen gesteld; 1. ïs hot den minister bekend, dat aan 'de wereldtentoonstelling voor kolo niën, zeevaart on Vlaamsen,o kunst te Antwerpen 1930 en aan do wereldtentoon stelling to Luik zijn toegevoegd afdeolm- gan bmdr <*u tuinbouw «a dat verwacht wordt, dat de meeste landen, die reeds toegezegd hebban aan de tentoonstellin gen deel te zullen nemen, dit ook zullen dom met hun land- en tuinbouwproduc ten? 2. Is het juist, dat de gelden, ten be hoeve van de inzendingen op deze ten toonstellingen door de regeering uitgetrok ken, uitsluitend ten goede zullen komen van handel en nijveroeid, de bouw van het Nederlandsche paviljoen en de daarbij bohoorende tuinaanleg uitgezonderd? 3. Voor het geval bovenstaande vraag bevestigend wordt beantwoord, is de mi nister dan bereid om alsnog op de be groeting van binnenlamdsche zaken en landbouw gelden aan te vragen als sub sidie voor de NederLytdsche inzendingen op land- en tuinbouwgebied op boven genoemde tentoonstellingen? B urg e me es ter vian Wijfie. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Nov. benoemd tot burgemeester der ge meente Wijhe de heer H. A. Leenstra, te Heerenveen. De heer Leenstra (anti-rev.) is van 18 Sept. 1923 af tot de jongste verkiezingen lid van de Tweede Kamer geweest. Hij is lid van de Provinciale Staten van Fries land. Handelsverkeer tusschen Nederland en Duitschland. De heer Kortenliorst heeft aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, Voorzitter van den Raad van Ministers de volgende schriftelijke vragen gesteld; 1. Kan de Regeering mededeelan! ten aanzien van welke agrarische producten, voor zoover zij voor Nederland van be lang zijn, Duitschland na het afsluiten van het NeiderlandschDuitsch handels verdrag de invoerrechten heeft verhoogd en ten aanzien van welke dergelijke pro ducten nieuwe verhoogingen na de beslui ten van den Rijksdag van Juli van dit jaar al dan niet in verband daarmede zijn te verwachten? 2. Kan de Regeering mededeelen, hoe hoog deze invoerrechten zijn geworden of zullen worden, en welken invloed zij hebben uitgeoefend en vermoedelijk zul len uitoefenen op den omvang van den afzet van Nederlandsche producten naar Duitschland, en op denprijs dier produc ten? i 3. Acht de Regeering deze tarievenpo litiek, alsmede het stelsel van „Einfuhr- acheine" voor granen, peulvruchten en varkensvleesch en de terughouding van Duitschland om tijdig en op bevredigende wijze gevolg te geven aan de toezeggin gen, vervat in het DuitschNederlandsch handelsverdrag ten aanzien van het in voerrecht op kabels en holglas, in. over eenstemming met de besluiten èn aanbe velingen van den Volkenbond en met verschillende uitlatingen van Duitseh- land's vertegenwoordigers, op conferenties van den Volkenbond? 4. Is het der Regeering bekend, da,t de handelspolitiek van het Duitsch© Rijk in breede kringen der Nederlandsche bevol king een groote teleurstelling en een groeiende ontstemming heeft gewekt en aanleiding heeft gegeven tot ernstige be zorgdheid? 5. Vindt de Regeering aanleiding de aandacht der Duitsche Regeering op een en ander te vestigen en op haar een dringend beroep te doen, om het handels verkeer tusschen beide landen niet verder te belemmeren en bestaande belemmerin gen weg te nemen?. Hilversum- Voor Radio N. S. F. en Philips: J. M. Polderman, Goes. Tele foon. 129. Adv. Middelburg- Voorbereiding Ko- ninginüefeost 1930. Gisterenavond word in de Bakkerskamer van het Schut tershof de tweede vergadering gehouden van het bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk" met vertegenwoordigers der ver schillende reeds gevormde of voorloopig gevormde huurtcommissies, in verhand met de feesten voor de viering van den 50sten verjaardag van de Koningin. De voorzitter, de heer W. de Graaf, heette allen welkom en verheugde zich zoer over de drukke opkomst der afge vaardigden, waaruit blijkt dat het idee van „Uit het VolkVoor het Volk" met sympathie is begroet. Vier weken geleden op de eerste verga dering werden voorloopige plannen mede gedeeld. Het staat vast, dat een feest veel geld zal kosten, maar daarnaast moeten er goede plannen zijn. Twee ingezetenen zet ten een plan op papier. Het bestuur heeft ze uitvoerig besproken, maar moet met waardeering voor het werk der heide hee- ren, mededeelen geen van beide plannen te kunnen uitvoeren. Men meende te moe ten voldoen aan den wensch in de vorige vergadering geuit en iets te ontwerpen, dat een hulde aan het Oranjehuis inhoudt. Daarom werd besloten een historischen optocht te houden. (Applaus.) Spr. verzoekt nu alle huurtcommissies om hun samenstelling met vermelding der functies zoo spoedig mogelijk schriftelijk bekend te maken aan den secretaris, den heer J. A. Tavenier, Bree, Het voornaamste punt is zeker de geld kwestie en in de eerste vergadering is do stad in 46 wijken verdeeld mot de bedoe ling, dat dozo allo een buurtcommissie zouden vormen. Spr. weet niet of allen dit reeds deden. Nieuw-Middelburg gaf hot goods voorbeeld door niet giften in eens to vragen, doch maandelijks, driemaande lijks of nog liever wekelijks, omdat men zóó zoker veel moer geld bijeen krijgt. Tooh moet aan de versieringen niet ai te veel geld worden besteed, omdat er bij een feest toch ook iets handelend moet geschieden. Voor den historischen optocht is mede werking noodig van deskundigen als bijv. den heer mr Meerkamp van Embden. Daarnaast kosten muziek en optochten veel geld. De huurtcommissies zullen daar om goed doen af te dragen aan de alge- meene kas en wel minstens 25 pet. en huurtcommissies, zooals bijv. voor de Burg, die heel mooi alleen door vlaggen in feestgewaad is te steken, zullen het ge- heele bedrag aan „Uit het VolkVoor het Volk" kunnen afdragen. Spr. hoopt, dat beter gesitueerden daarnaast ook nog aan de algemeene kas zullen afdragen; dit deed bijv. reeds de Nutsspaarbank, die f 100 aan de algemeene kas en f 25 aan de buurtcommissie toezegde. Spr. hoopt, dat dit voorbeeld navolging zal vinden, want de kosten zullen in de duizenden loopen. Spr. herinnert aan het plan ook een sub sidie bij de gemeente aan te vragen en als die niet tegenvalt, reeds Zaterdag 30 Aug. een jrinderfeest te organiseeren, waarvoor de heer Mazure het plan nader zal uiteen zetten. Verder had de zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" plan, een con cert van gewijde muziek te geven. Spr. heeft gevraagd of dit ook in de Abdij kon plaats hebben, maar daartegen bestonden nog al bezwaren. Spr. wil de zangveree niging vragen haar concert op Zaterdag avond te houden en niet op Zondagmiddag zooals aanvankelijk het plan was. Spr. vindt daarbij gelegenheid te verzekeren, dat nog nimmer „Uit het Volk" feesten op 'Zondag heeft georganiseerd en dat des tijds de Zondagavondconcerten niet van haar uitgingen doch van een buiten haar staande commissie. Voor den Zaterdagavond staat ook nog een openbare feestelijkheid op bet voor loopig programma, en wel van Schutte- vaer, dat evenals in 1894 een gondelvaart wil organiseeren. Het plan is verzamelen bij de Stadsschuur en dan varen door de kaden en langs de Vitrite Works en zoo door het kanaal naar de Winterstraat, om daar te keeren en weer naar de kade terug te varen, waar de verlichte schepen dan tusschen Koningshrug en Bellinkbrug zul len blijven liggen. Men zou dan kunnen verzoeken het concert om half acht te la ten beginnen en de gondelvaart om half negen. De Zondag zal zonder feestelijkheden voorbij gaan, maar des Maandags zullen des morgens te half acht de klokken van alle kerken worden geluid, waarna van half acht tot acht uur koraalmmziek op den Abdijtoren zal worden gegeven. Van kwart over acht tot kwart over negen volgt dan reveille door de stad door een of meer muziekkorpsen, eventueel met medewer king der turnvereenigingen. Van half elf tot half twaalf muziekuitvoeringen en van 12 tot 1 carillonbespeling. Het volgende-v programmapunt zal zijn een bloemencorso voor auto's, rijtuigen, rijwielen, enz. ■De historische optocht zal des middag® plaats hebben. Des avonds van 8 tot 10 uur muziek op de Markt met verlichting van het Stadhuis en marmergroepen voor dit gebouw met wellicht nog iets anders door Medioburgum ten beste te geven. Ten slotte fakkeloptocht met een groot vuur werk op het Molenwater. Verder wordt gedacht aan een étalage- wedstrijd, of in ieder geval een oproep tot de winkeliers om hun beste beentje voor te zetten. Het is niet te zeggen hoeveel dit alles zal kosten, maar een door spr. voor zich zelf opgemaakte berekening komt tot dui zenden. Spr. vraagt thans of alle aanwezige buurtcommiissies bereid zijn ai te dragen aan de algemeene kas. Do beer Leijdesdorff deelt mee dat do M'arktcommissio besloten heeft do 25 pet. af te dragen en kan verzekeren dat dit reeds nu f 150 bedraagt. De heer Naezer deelt mede, dat de Giststraat eveneens tot afdracht besloot. De heer de Bruijn deelt mede, dat ook de buurtcommissie voor Nieuw Middelburg en een deel van den Veerschen Singel daartoe besloot en dat haar afdracht ongeveer f 100 zal kunnen zijn. De heer mr Evers zegt dat de commis sie voor de kaden ook bereid is tot af dracht. De beer Cappon zegt dat de Noordstraat een druk bezochte vergade ring hield en in principe tot afdracht be sloot. Enkele bewoners vonden echter 25 pot. nog al veel. De heer De Graaf zegt dat do bewoners moeten bedenken, dat zij ook verder gaan kijken naar de algemeene feesten en dan niet het idee moeten hebben daarvoor niets te hebben bijgedragen. De heer Drost deelt mede, dat ook de Nieuwstraat tot afdracht besloot. 'De beer Mantz zegt, dat de St. Pieterstraat nog niet bijeen is geweest, doch de volgende week zal vergaderen. De heer v. d. Kreke voor den Wal en omgeving, de heer mr Adriaanse voor de Langedelft en ook de afgevaardigde van de Bree deelen mede, dat tot afdracht is besloten. Do heer Littooij zegt dat velen in den waan verkeeren, dat na de huurtcommis sies ook „Uit het Volk" zelf nog een be roep op hen zal doen en spr. zou gaarne willen, dat dit werd tegengesproken. De heer De Graaf verzekert nog eens, dat „Uit hot Volk" niet meer zal aankloppen in buurten waar de commissies roods 'ge werkt hebben, al zijn, zooals hij reeds op merkte, directe gaven aan do algemeene 'kas zoer welkom. Do boeren Baljou voor do Gortstraat en Mink voor do Brakstraat kunnen ook 25 pot. toezeggen, terwijl do heer Graafhuis zegt, dot, voor Bogardstraat o. s. ook ge tracht wordt het daarheen te sturen. De heer De Klerk vraagt of het concert niet in de Nieuwe kerk kan worden gege ven, daar kunnen 1500 tot 2000 men schen in. De heer De Graaf zegt, dat het zeer be zwaarlijk is daar de zangers op te stellen. Het concert staat geheel op zichzelf en zal dan ook alleen voor entree toegankelijk zijn. Daar op een vraag of er ook commissies zijn, die beslist tegen afdracht zijn, nie mand zich doot hooren, constateert de heer De Graaf, dat dit den goeden geest bewijst en de bedoeling allen eensgezind te werken aan 't zelfde plan. In de buur ten waar geen commissies gevormd wor den, zal het recht maar ook plicht zijn voor „Uit het Volk" om zelf gelden in te zamelen. De heer mr v. d. Veur zegt dat hij nog niet kan zeggen of de Dam de volle 25 pet. kan afdragen. Daar begrijpt men, dat de fraaie verlichting in het plantsoen en langs het dok weer moet worden aange bracht en men de kosten daarvan moet kunnen betalen. De heer Stevens deelt nog mede, dat voor Nederstraat, Bastion enz. een com missie in voorbereiding is en hij ook daar zal aandringen op afdracht. Thans gaf de heer Mazure een schema van het gedachte kinderfeest. De heer De Graaf zegt dat er voor alle onderdeelen commissies zullen komen en het bestuur zich daartoe personen zal as- sumeeren. Ook voor de 'kinderfeesten zal een commissie komen. De beer Stoopman vraagt ook nog hoe men zich den samenzang denkt. De heer De Graaf zegt, dat men dan ze ker een beroep zal doen op de hoofden van scholen om de vaderlandsche liederen nog eens te repeteeren en dat de directeur der Volkszangschool zijn medewerking reeds heeft toegezegd. De heer Louwerse vraagt of nog niet ge zegd kan worden welke optocht zal wor den gehouden. De heer De Graaf zegt dit opzettelijk te hebben verzwegen. Hij wil in ieder geval trachten een onderwerp te vinden, dat op de Oranje's slaat en dat zicb te Middel burg afspeelde. De heer Mes vraagt of het Stadhuis zal worden verlicht. De heer Mazure zegt, dat hij zich denkt lichten onder aan en op verschillende hoogten van het stadhuis, waardoor het licht als bet ware tegen bet gebouw op klimt en men ook mooie schaduwen zal 'krijgen. De heer De Graaf sluit met een opwek king om zooveel mogelijk geld bijeen te brengen en mede te helpen aan het ver wezenlijken der plannen, met dank voor de opkomst de vez*gadering. De Vereeniging ,„Hendrick do Keij- ser" heeft opnieuw een monumentaal ge bouw aangekocht, ditmaal uit het begin der 18e eeuw. Het gebouw is gelegen in 'de Gortstraat en thans nog bewoond door den heer J. A. van Doorninck. Het gansche .gebouw verkeert nog in zeer goeden staat en is wat interieur, zoowel als wat het uitwendige betreft, een mees terwerk van bouwkunst. Met dezen aan koop js ook dit merkwaardige gebouw voor het nageslacht bewaard. Gom. Zaterdag 14 December zal de Bond van Harmonie- en Fanfare-ver- eenigingen in Zeeland in het Schuttershof een wedstrijd houden van solo's, duo's, trio's en kwartetten. Dit is de öerste wedstrijd van dien aard, die door ge noemden bond wordt georganiseerd. 1b Heeir Arendskerke. In de Woensdag middag onder voorzitterschap van den Burgemeester gehouden Raadsvergadering die door alle leden en den Secretaris werd bijgewoond, werd besloten de hoo rnen staande aan den Parallelweg bij het station 's Heer Arendskerke te rooien. Verder werd besloten de woning staan de te Nieuwdorp, kadastraal bekend sec tie D no. 622 en plaatselijk gemerkt wijk G no- 42 onbewoonbaar te verklaren. Tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Nieuwdorp, werd met 6 si benoemd dhr B. van de Reepe, no. 1 van de voordracht, torwijl op den heer P. C. J. Smith, no. 2 van de voordracht, 4 st. en op dhr C. A. A. Kouman, no. S van de voordracht 1 stem werd uitge bracht. Hierna sluiting. Wissenkerke. Loop der bevolking gedu rende de maand October 1929. Vertrokken; 7, Leendert Pieter Koets, assuradeur, naar Oude Tonge; 17, Lam- brecht Paulus van Hulst, bakkersknecht, naar 's-H. Arendskerke; 17, Laurina Leijs, hiushoudster, naar Yerseke, Damstr. C 220; 22, Anthonie Penne naar Kruinin- gen. Ingekomen: 18, Jacob Thomas Mar- cusse, smid, uit Serooskerke (Sch.); 25, Pieter Jacob Poortvliet, landbouwerskn., uit N. en St. Joosland; 26, Levina Min derhout, z. b., uit Halsteren; 26, Anthonie Bartel de Vriese, landbouwer, uit Haam stede. OoalerTand Over den aanslag, gepleegd op den landbouwer A. S. v. H. te Sir- jansland meldt de Z. Nsbode nader: De dader, E. de Letter, afkomstig van Clinge (Z.V1.) is sedert ongeveer 2 jaar to Sirjansland woonachtig, als los werk man. Zoo nu en dan ia hij', evenals zijn vrouw, bij van H. werkzaam geweest. Ook do vorige weetic! is de L. bjf dhr r. H. werkzaam geweest, n.l. om cichorei uit te doon. Voor dat de cichorei was uitgedaan wilde 'de L. af reken aq, waartegen van H. opkwam. Hierdoor ontstak de L. in woede co uitte bedreigingen. Maandagmorgen bracht bij1 dezo bedreigingen Ongeveer 9 uur ten uitvoer, en schoot met oen jacht geweer drie .maal achter elkaar op v. Bescherm U op koude, regen achtige dagen tegen keelpijn en andere besmettelijke ziek ten, door mond en keel ontsmet te houden met Formamint. Formamint geneest keelpijn ert beschermt U, doordat het de gevaarlijke bacteriën.die mond en keel binnendringen, ver nietigt, tegen besmetting met Griep Influenza Diphtherie, etc, De keelontsmettende tabletten. In alle Apoth. Drog. fl. I,- p. flacon. H., Waarbij1 deze gelukkig niet werd ge troffen. Wel is de hagel door zijn kleuren gegaan. De burgemeester, telefonisch hier mede in kennis gesteld, was heel spoedig met de gem.- en rijkspolitie ter plaatse om de L. te arresteeren en in verzekerde bewaring te stellen, waartoe hij Maandag middag in het arrestanten!okaöl is onder- gebracht. Dinsdag is hij naar Middelburg naar het huis van bewaring overgebracht. Te .Sirjansland was men zeer onder den indruk dezer gebeurtenis. i a Branch Ui" SirOOP p< flesch t 9ldt BonbOtlS per doos 60ct •Bij Apoth en Drogisten Ned. Herv. Kerk. Zestal té IJmuiden: A. Altona te Rijns- burg; J. H. Buininik te Rheden; J. L. DLppel te Aalten; W. J. van Elden te Aalsmeer; A. Luteyn te Vlaardingen, on Dr K. Sonies te Stadskanaal. Beroepen te Oudemirdum, N. C. Bak ker te Benschop. Te Drogeham, M. J. A. de Zwaan te Wamel en D reumei. Te Minnertsga \V. G. Krijkamp te Sassen- heim. Geref. Gemeenten. Tweetal te Moercapelle, J. D. Baxth te Vlaardinge® en A. Verhagen to Mid delburg. - De heer J. B. Vogelaar, theol. cand., beroepen pred. bij de Geref. Kerk te Scharendijke is na gehouden examen, door de classis Zierikzeo toegelaten tot de bediening des Woords en der Sacra menten. Ds P. Bos. Naar do „N. Pr. Gr. Crt." verneemt, is Ds P. Bos, predika? der Geref. Kerk te Stadskanaal en pres dent-curator der Theol. School te Kam pen, een paar maanden absolute rust voorgeschreven. Prof. Dr 1. Th. Ubbinlc. Bij Kon. besluit van 28 October *is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de fa culteit der godgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Groningen, om onderwijs te geven in do oud-Christelijke letterkunde en de uitlegging van het Nieuwe Testa ment, dr J. Th. Ubbink, predikant der Ned. Herv. gemeente te Oost- en, West- Souburg. De nieuwe hoogleeraar werd geboren te Delfshaven in 1885. Hij studeerde te Gro ningen en promoveerde daar tot doctor in de godgeleerdheid in 1917 op een proefschrift getiteld; Het eeuwige leven met Paulus. Zijn promotor was prof, dr J. de Zwaan, dien hij nu zal opvolgen. In 1913 werd hij beroepen tot predikant te Gaast (Friesland) en in 1918 te Roode- school (Groningen). Sinds 1926 was hij predikant te Oost- en West-Souburg. Hij hoeft artikelen geschreven in ver scheidene tijdschriften. Het antwoord op een academische prijsvraag werd met goud bekroond. Noodlanding van een En- golsch sportvliogtuig. Gisteren middag te circa half vjjf heeft oen Em- golsch sportvliagtuig, 'n tweedekker, wo- gons gebrek aan benzine, eon noodlanding moeten maken in eon polder nabij Papen- drocht. Da landing verliep vlot. Do oeuigo inzittende oen 'Londonaar, bloof ongo doord. Het vliegtuig was to Croydon op- gestegen en pp weg naar Waalhaven uit den koers geraakt. Na benzine te hebben Br brutale r bij een een onbe Met de Trier aai bedrage werd doo genomen, wilde "bre Vóór een man weg en ken. Er onts Spoorbea den en overweldi overgelev St men. Ui bot op 2 trokken kapitein legraafm; niet ,to Aanges uur duur een bem had, is E jaar in bijzonder betrekkin Edam sec een lid v Op '1 W P. lontvange werd hij toen doo vacant genwoorc Z weg ge 7 uur wi tusschen do boch bowustelc deerlijk Blijkba ver onbe met het verwondi toestand wékkend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2