DE ZEEUW TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WIL KING FLGR& S IIHMMM1T Wat er deze week voorviel BOEREN VAN LOBITH. Zoeklichtjes Meer en betere Eieren Uit den Middelburgschen Raad. Voedert steeds JOH. QUINTEN VAM ZATERDAG 26 OCT. 1929. Nr 23 De Tweede Kamer, die weer aan het vergaderen is getogen, heeft verschillende dagen besteed aan de Ambtenarenwet. Dit wetsontwerp is ten slotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen- De zit ting van Donderdag was vrij rumoerig dank zij vooral de communisten aas- gezien toen de Maastrichter relletjes wer den besproken- In 'de radio-wereld was het deze week ook al niet rustig. De A-V.R.O. maakte hevige herrie om dat de Radio-raad wellicht niet dien zendtijd zou geven, dien deze veel- eischende omroepvereeniging vroeg- Op hatelijken toon spreekt men in vrijzin nige kringen steeds weer over den „sec- tarischen" omroep (R.-K. en Prot. Chr.) dien men het liefst geheel op zij zou dringen. Evenals op alle gebied, moet ook hier de strijd aangebonden tegen de onverdraagzaamheid der vrijzinnigen. Moge de Minister van Waterstaat hier inderdaad recht doen! De gouverneur van Curasao, de heer Fruytier, over wien zoo veel te doen is geweest, is deze week in ons land aangekomen en zal dus in de- gelegen heid zijn, zjjn beleid persoonlek te ver dedigen. Het aantal alastrim-geralTen is de laat ste weken beduidend verminderd- Helaas komen nog steeds encephalitis-gevallen voor. Men zal nu een proef nemen met uit Zwitserland betrokken pokstof, waar van gezegd wordt, dat ze geen ence phalitis veroorzaakt. De toekomst zal het leerenl Inzake den gruwelijken kindermoord te Rotterdam is de politie thans met het opsporen van den dader een stapje ver der gekomen. Zij meent, dat er voldoende termen bestaan, om den in Heerlen aan gehouden verdachte ter beschikking van de Justitie te stellen. Frankrijk beleeft weer eens een kabi netscrisis. De meerderheid van de Fraa- eche Kamer Vilde een debat over de resultaten der Haagsche conferentie. Briand meende, dat zulk een debat ontjjdig en thans ongewenscht waB, maar hij1 slaagde er niet in, meester van het terrein te blijven en leed de nederlaag- Het is maar tje hopen, dat de Kabi netswisseling (de radicaal-socialist Dak- dier zal nu een kabinet trachten te vor men) geen nadeeligen invloed op de in Den Haag genomen besluiten heeft. Donderdag werd Brussel opgeschrikt door een aanslag op den Italiaan schen kroonprins, die zich dien dag met een Belgische prinses verloofde. Gelukkig slaagde de dader in zijn booze bedoeling niet. Ten besluite moeten wjj ïn dit over zicht nog melding maken van de zoo- veelste mislukte Oceaan-vlucht, waarvan een roekelooze Amerikaansche ex-paar denfokker het slachtoffer werd- Behalve Se heer Comelisse, die nog steeds niet hersteld is van een ernstige operatie, waren Woensdag alle Raadsleden present. De agenda gaf geen aanleiding, om een langdurige zitting te verwachten. Maar juist wat niet op de agenda stond was oorzaak, dat de vergadering meer dan drie uur duurde Burg. en Weth. hadden a.l. van twee Raads leden vragen ter beantwoording gekregen'. Da heer Mes wilde wat meer weten over da wa tervoorziening van Walcheren en de heer Jeronimus was niet tevreden over de hou ding van B. en W. ten aanzien van den tele foondienst op Zondag. Wat het eerste onderwerp betreft, hebben Wieth. de Veer en de Voorzitter den stand van zaken uiteengezet. Reeds 14 maanden geleden is aan Ged. Staten concessie gevraagd voor de drinkwatervoorziening van Walcheren FEU ILLETON. 57) o— Opgewekt, waartoe het schitterende voorjaarsweer niet weinig het zijne bij droeg, vervolgden Gerbrand van Gelde ren en zijn vrouw hun weg. Er was slechts één schaduw, die hun levenspadg verdonkerde. Het was de onbekendheid met het lot van Aart Rechte van den weg lag een groot huis, dat bewoond werd door den dijk graaf, die een positie van beteekenis in nam en wiens 'kunde van waterstaats werken in den afgeloopen winter weer van pas was gekomen, toen de Rijn onruistbaxen 'kruide, nadat er in het na- jaar toch al een groot gevaar voor over strooming was geweest. De deur van het 'huis, dat enkele honderden meters van den weg stond, werd geopend en de vrouw van den djjfcgraaf farad naar buiten, wenkend met de hand. De boer van Gelrehof", die vernomen had, dat de dijkgraaf reeds ruim een week op reis was, niemand wist waar heen, liet het paard stilstaan en sprong van den wagen, wachtend op de nade rende vrouw. „Wat au, vrouw! van Geldarea?" vroeg bewesten het Kanaal, uitgezonderd Yliisingco en die dorpen, welke reeds aangesloten zijn. Maar nog steeds is geen ani'vrjrd ontvangen. De heer Mes is bang, dat üe Zuid-Beveland- sche Waterleiding-Maatschappij in de naaste toekomst Vlissingen van water zai gaan voor zien en dat dan vandaar uit gemakkelijk ook water geleverd zal kunnen worden aan de dorpen op Walcheren, die dat wenschen. Dan zouden de dure werken aan den Oranjezon vrijwel onnoodig geweest zijn. Weth. de Veer deelde die vrees niet. Vol gen hem kan Middelburg altijd goedkoopere aanbiedingen doen. De tijd zal leeren wie bier gelijk heeft: de pessimist of de optimist. Over den telefoondienst op Zondag is heel lang gepraat. Naar de heer Portheine meen de geheel onnoodig, want volgens hem is de zaak reeds beslist. Men kent de situatie. Medici en Kamer van Koophandel hebben gevraagd aan het Hoofd bestuur der Posterijen en Telegrafie om den telefoondienst te Middelburg voortaan den ge- heelen Zondag in functie te stellen. B. en Wi weigerden echter, toen hun dat gevraagd werd, aan dit verzoek adhaesie te betuigen. De heer Jeronimus dit is overbekend moet niets van Zondagsrust hebben. In de Kamer van Koophandel heeft hg zich reads verschillende malen in dien geest uitgelaten'. Hij wil ook wel graag een postbestelling op Zondag en natuurlijk ook de mogelijkheid, om den geheelen Zondag te kunnen telefoneeren. In de Kamer van Koophandel heeft hij daar bij een sterke meerderheid achter zich, maar in den Gemeenteraad van Middelburg zijn de verhoudingen ©enigszins anders. Zijn streven is in de Raadsvergadering naar behooren, zoowel door de rechterzijde, als door den Voorzitter en Wlöth. Onderdijk jn 't licht gesteld. Voor boodschappen ais: „Ga je mee ten nissen of auto-rijden", of: „Kom je vanmid dag thee drinken", of (tot den kroegbaas): „Vraag "eens ,of mijnheer komt eten", enz. zou het personeel in actie moeten gijn. De heer v. d. Feltz kwam vertellen, d'at zelfs de justitie geen behoefte aan een door loopenden Zondagsdienst heeft, want ook zon der dien wordt ze wel naar behooren gehol pen. En dan dat medische belang. Oah Mid delburg is ondanks dat gescherm met de hoofdstad toch maar klein. Per fiets kan men heel spoedig in die sper-uren. een dokter of het Gasthuis bereiken. De rechterzijde meende dan ook, dat de tegenwoordige regeling (openstelling op som mige uren) in da behoefte voorziet en stemde tegen elke poging om daarin verandering te brengen. Ook 'mdeel dier linkerzijdie ging niet aocoord met den heer Jeronimus, zoodat diens motie sneuvelde. Maar alle dames en heeren der linkerzijde steunden Ben poging van den heer Paul (s. d.) om voor z.i. noodzakelijke gevallen de speruren opgaheven te krijgen Of dat idee voor verwezenlijking vatbaar is< is zeker aan gerechten twijfel onderhevig. Da Voorzitter had ook nog een medodeeling aangaande de maatregelen, die B. en Wl. wil len nemen, als zioh hier eens alastrim-geval- Ien voordoen. Er zal dan een tijdelijk zieken huis worden ingericht in de Bfchool aan de Nieuwe Haven. Patiënten uit de dorpen kro nen hier echter niet opgenomen worden. Da dorp sgemcenten zijn dus voor gevallen van besmettelijke ziekten op zichzelf aangewezen Een poging om het voorstel van B. en .Wi inzake den applicatie-cursus voor lichamelijks oefening, te doen aanhouden, leed schipbreuk De Raad gaf hiprmede te kennen, dat hij dat onderwijs niet aan een vakonderwijzer (van wege de hooge kosten) maar aan de klasse onderwijzers wil opdragen. Diegenen onder de onderwijzers, die wel akte J hebben, maai practisch niet bekwaam zijn voor het lesge ven jji lichamelijke oefening, kunnen nu een applicatiecursus volgen. Over de electrificatie van de omgeving van Middelburg zijn ook enkele besluiten genomen ea mededeelingen gedaan. De kabel ligt reeds aan den Noord weg, en de ingezetenen van SI Laurens zullen waarschijnlijk in de maand November geholpen worden, 't Zand krijgt nu ocb tegelijk met de waterleiding den eloctrisohen kabel en ontvangt dus ook spoedig stroom. De oude Vlissingsehe weg staat ook altijd nog op het lijstje. Maarook in Middelburg is gebrek aan goed personeel. Opmerkelijk was de uiterst vriendelijke hou ding, die B. en W!. tegenover de Zandtenaren aannemen. Ze behoeven niet eens garantie te stellen en krijgen toch den electriciteits- kabel. Weth. Onderdijk glimlachte veelbeteeke- nend ,toen dhr den Hollander wèl garantie zij glimlachend. „Verlaat ge zoo maar uw boerderij? Zeker naar Dieren?" „Geraden", zei de boerin. „Wjj: hebben er eerst wel tegenop gezien, maax ten slotte besloten, toch te gaan." „Ge doet 'het beter dan mijn man. Hij laat mij jhuis," merkte de ander oip. „Ik Ik ben zeer ongerust. Gisteravond zou mijin man thuiskomen, was de bedoeling. Als ge hem in Arnhem ziet, Van Gelderen, spoor hem dan wat aan. Hij1 zal daar ook wel besognes hebben, maar die kun nen best een paar (jagen uitstel lijden. Zeg hem, dat ik er hard naar verlang, hem weer te zien." „Het zout wel toevallig zijn, als wij hem ontmoeten, juffer," zeide de boer. „Maar als wij hem zieu, zullen wij de bootschap overbrengen. Overigens moet ge niet al te ongerust zijn. Ik bemerk dat hij een verre reis maakt en dan valt op een dag niet te bepalen, wanneer hij zal terug zijn." „Gisteravond op zijn uiterst," zeide de vrouw van den dijkgraaf, „zou hij terug zjjn. Ik ben zeer ongerust. Niet iedereen heefd or mee te maken, maar giji moogt wel weten, dat de reis ging naar Nijme gen, Gorkum en Utrecht, overal dus, waar de Fraoschen zitten. Ik heb hem de reis afgeraden, maar het baatte niet". ,,'t Is geen Weinigheid," verwonderde de boer van „Gelrehof" zich. „Ik zou mij eerst nog eens tienmaal bedenken, eer ik zoo'n reis deed. Maar het is den wilde. De goede ^verstaander heeft hier niet eens een half woord noodigl De heer Vertregt heeft in deze vergadering eenige critiek uitgebracht op 'de steeds stij gende uitkeeringen van het Burg. Armbestuur, met het gevolg, dat aan de gemeentekas steeds zwaardere eischen gesteld worden. De onder steuning in geld en natura (melk), da ver-' pleeggelden voor opname in het Gasthuis, alles vertoont een stijgende lijnt Het is zekei wel gewenscht, dat het B. A. nota neemt van de opmerkingen in den Raad gemaakt, Wethouder Onderdijk deed nog eenige mede deelingen over de werkverschaffing aan deo Kleverskerkscfceu weg. Momenteel werken daal ongeveer 25 man, een getal, dat nog wel eens hooger is geweest. De kabelaanleg en de houtbooten hebben de gemeente eenigszins ontlast. De wethouder vertelde ook, dat de arbeiders, die aan genoemd werk bezig zijn, gedurende vier wéken een z.g.n. trainings- toeslag gehad hebben, maar dat ze nu weer het gewone loon verdienen. Nieuw aangenomen werkloozen krijgen echter dien trainingstoeslag niet! Moties bleven natuurlijk achterwege, want ook nu weer viei de voorzichtige, tegemoet komende .wijze op, waarop seG. dam. Raads leden met hun partijgenoot, wethouder On derdijk, hierover discussaerden. Na een debatje over den schoolarts (die nu ook controleerend arts van The Vitrite Works mag zijn) en den cokes-aankoop door het gemeentepersoneel (dat optreedt als groot-af nemer en gezamenlijk 1000 H.L. betrekt, waar door het zekere korting ontvangt) werd de openbare zitting gesloten. In de geheime zitting was zooveel te be spreken, dat ze Maandagavond wordt voort gezet. CHRISTELIJKE VAKORGANISATIE. „Del Gids" het orgaan van het Chr. Nat. Vakverbond, schrijft in verband met de te voeren propaganda-actie: „Het gaat goed. De gang zit er stevig in. November is dit jaar d e propagan- damaand der Christelijke vakbeweging." „Wanneer wij in de maand November allen onzen plicht doer., wanneer wij dan in de maand December het gewone propaganda-weirk voortzetten, dan mcgen we verwachten, dat op 1 Januari a.s. ons ledental weer boven de 76.000 komt, hef aantal dat we .reeds eerder hebben gehad. En dan klinkt straks hef parool: naar de honderdduizend! Een onbereikbaar ideaal? Volstrekt niet. Daar zijn er nog duizenden té winnen. Aan 'twerk voor de uitbreiding onzer beweging. Onder beding van Gods zegen: moe dig voorwaarts!" voor Manufacturen Dames- en Kinderconfectle Tapijten Gordijnen Bedden Ledikanten en aanverwante artikelen Is GOES HULST BRIEVEN UIT HET LAND VAN CAD2AND. XL VIII. Een bllfde (jedaéntenisavond voor ou« volk van Oostburg en om streken. Hef was deze week, Dinsdagavond, voor de vrienden en vriendinnen van het Chr. onderwijs te Oostburg en om geving een blijde ure. In de feestelijk ver sierde Geref. Kerk waren bijna 150 Ie- den ©n begunstigers van de Öhr. School- vereeniging Immanuel, ouders1 van de schoolgaande kinderen en verdere belang stellenden bijteen om mef het bestuur en het .personeel in dankbare stemming te gedenken aan het vele, dat onze God in Üe voorbijgegane 50 jaren door de vereeniging heeft gegeven.aan ons volk in onze streek. De voorzitter der vereeniging, de heer J. Adriaansen, opende, nadat gezongen was Psalm 1501 en 2, het feest mef. dijkgraaf wel toevertrouwd. Ik hoop voor u, dat ik hem ontmoet, juffer. Maar ook voor mij. Hij zal allicht heel Wat te ver tellen hebben." „In Arnhem stapt mijn man altijd in „Den Gouden Roemer" pf," zeide de vrouw van den dijkgraaf nog. „Het is niet onmogelijk, dat hij er vanmorgen of vanmiddag arriveert." „Ik zal er heengaan, juffer", besloot Gerbrand van Gelderen het gesprek. D.e huifkar zonder veeren schokte ver der over den hobbeligen weg, om na ge- ruimen tijd Arnhem te bereiken, dat zwaar zuchtte onder het bestuur der Fran- schen, die er een flink garnizoen hadden gelegd. „Zouden wij in „Den Gouden Roemer" aanleggen, vrouw?" vroeg de boer. „Het zou wel toevallig zijn, dat de dijkgraaf er was, maar je kunt het nooit weten. En een uurtje rust is voor Marie ook wel goed." „Je doet maar, wat je goeddunkt, Ger brand. Ik verlang anders hard naar Die ren." „Het meest nog naar „Gelrehof", denk ik," dus plaagde hij. „Je koudt wel eens gelijk hebben," antwoordde de boerin. ,,'kZal inderdaad blij zijn, als wij weer thuis zijn. Daar is het verreweg het beste." De boer van „Gelrehof" reed terzijde van de herberg „Den Gouden .Roemer", gebed. In zijln openingswoord maakte hij een aardige vergelijking tusschen de Edi- son-week, de week van het licht en ons feest, ook een gouden "feest, waarop we gedenken aan het licht door Immanuel in onze omgeving verspreid. Dat danken wjj onder Gods zegen aan de mannen, die, klein in getal, het in 1879 hebben aangedurfd uit eigen middelen de eerste steentjes bijeen te brengen voor een School met den Bijbel. De secretaris, de heer A.l. Gatsman, vertelde aan de hand van de oude notu len een en ander over de eerste jaren van de vereeniging, jaren die in het teeken stonden van strijd en géloof. Hierna verkreeg Ds M. Beukenhorst van Sluis het woord, die tot onderwerp had: De Koninklijke weg. In warme* bezielende woorden gedacht hij aan de dagen van vroeger. Dankbaar voor alle zegeningen van dezen nieuwen tijd, voor de ruimte, waarin wij ook voor onze phr. Scholen zijn gekomen, is er toch vaak een heim wee in het hart naar de dagen van vroeger, naar de dagen, toon het geloof sterk was en de liefde innig. Duidelijk toonde hij aan het groote belang van het Chr. Onderwijs voor de opvoeding, de hooge waarde, die het doortrokken zijln van de geest van Christus geeft voor alle vakken. Onder leiding van het hoofd der school, de heer J. Prins, deed een koortje uit de schoolkinderen nu eeenige nummertjes hooren, wat Tewendigen bijval oogstte. Wat hierdoor oefening van slechts enkele dagen bereikt werd, belooft veel voor de toekomst. Ik zie hieruit nog een zangvereeniginjgetje groeien, wat Oostburg wel gebruiken kan. De dirigent is er al vast. Na de pauze kreeg Ds M. v. Wijk het woord. In gloedvolle woorden sprak hij over do noodzakelijkheid van het Chr. onderwijs, wees er op, dat de strijd nog niet uit is, dat de tegenstanders van het Chr. onderwijs in deze dagen alle krachten inspannen, ook in Oostburg, om onze School met den Bijbel afbreuk te doen, ,.en wekte öp te zorgen, dat onze schooi ieder kind zal krijgen, dat bij haar hoort. 't Oude woord van Dr Kuyper, dat altijd nieuw zal blijven: Houd met het kind aan de hand de wacht bij het kruis en laat dat kind niet los, maax laat ook het kruis niet los. Het hoofd der school, de heer J. Prins, vertelde daarna een en ander over de oude school, de school van vóór 1800, waaruit op vermakelijke wijze bleek, dat het praten over die goede oude tijd, wat de schood betreft, niet veel reden van bestaan heeft. Namens de oud-leerlingen sprak de heer A. C. Catsman nog een enkel woord van herinnering aan de schooljaren in de school op de Markt doorgebracht, waar na op zijn verzoek de feestvierende ver gadering het bestuur toezong de zegen bede uit Plsalm 134:3. Na het zingen van het gezangvers: ,,'kWil U o God, mijn dank betalen", sloot Ds van Wijk het feest met dank aan God voor Al de zegeningen, dis Hjj ons al die jaren en oiok dezen avond wear opnieuw geschonken had. Ik heb aan dit feest een aparte brief gewjj'd, om het hooge belang, dat ik zie in de school met den Bijbel voor deze om- geving. Zeker, de School met den Bijbel is van veel belang voor elke streek, maar in 'het bijzonder voor eene, als bet land van Cadzand, .waar het orthodoxe ele ment in Protestantsche kringen zoo'n be trekkelijk klein bestanddeel van de bevol king uitmaakt. Een streek, waai gewerkt moet worden van de jeugd af aan, om te behouden, wat we hebben. En om, in dien mogelijk, steeds meerderen toe te brengen. Gewerkt doior de kerk, door de Evange- lisatievereenigingen, door de School met den Bijbel, door de Zondagsscholen. Zoo veel is er, "Hat aftrekt, van God en Zijn Woord. Als er hier een feest wordt gehou den, (men noemt het nog wel een volks feest) dan kan het niet andere of het moet op Zondag gebeuren, de groote feesten te Aardenburg en Oostburg hebben het weer pas duidelijk getoond. Feesten nog wel, waar de gemeente ruime subsidie aan geeft. "Dat er ook nog een deel des volks is, waarvoor de Sabbath heilig die niet een smalherberg was, waar Jan en alleman kwamen, maar waar alleen deftig publiek vertoefde en getzeten boe ren uit den omtrek, wanneer zij ter markt getogen waren, en wierp de teugels van het paard toe aan een toeschietenden talknecht, om vervolgens met zijn vrouw de gelagkamer binnen te treden. Het vertrek, dat ruim was, was belegd met mooie tegels, waarop rijkelijk zand was gestrooid. In een hoek was de tap kast van uitgesneden eikenhout. Ook de hier en daar verspreid staande tafeltjes, die den vorm van een half biervat hadden en steunden op drie pooten, toonden mét de Stoelen, dat deze herberg niet door elkeen werd bezocht. Dat klopte trouwens ook mét de positie van den dijkgraaf, die gewoon was hier te vertoeven, ook wel des nachts, wanneer hjj! te Arnhem was. De waard naderde het tweetal, dat in het midden van de gelagkamer plaats nam en drank bestelde. De boer verkoos een roemer bier, de boerin vergenoegde zich met melk. Terwijl de eigenaar der herberg het verlangde halen .ging, zei de boer van „Gelrehof": „Ik kan den waard wel eens vragen, of de dijkgraaf temet ook ge weest is". En hij voegde de daad bij het woord, om dan te ontvangen het verrassende ant woord, dat de dijkgraaf van Lobith boven te slapen Lag! In het pas verschenen nummer van „Antirevolutionaire Staatkunde" (drie- maandelijkscbe uitgave) komt een artikel voor van Prof. Fabius over „Groen van Prinstorer nooit gevolgd". Dit artikel beslaat 30 bladzijden terwijl het aantal van de daarbij gevoegde aantteemeningen 299 bedraagt. Waaruit volgt, dat het zooals men trouwens van Prof. Fabius verwachten kan behoorlijk gedocumenteerd is. Onder die aahteekeningen zjjn tal van uitspraken van Groen, die ook nu nog beteekenis hebben. B.v.Regeren moet niet enkel of voornamelijk in administreren be staan. Elke regeering moet beginsels er kennen, naar welke do Staat en de Natie volgens een vast plan. wordt bestuurd en geleid." We hebben nu vier jaren lang een Regeering gehad die in hoofdzaak haar taak vond in administraeren. Ik ben hevig benieuwd of uit de straks verschynende Memorie van Antwoord op het Voorl. Verslag der Tweede Kamer zal blijken of het nieuwe Kabinet voor nemens is naar vaste beginsels de Staat en de Natie te besturen en te leiden. Een toestand van feitelijke regeering- loosheid is in onzen veelbewogen tijd wel allerminst gewenscht. OPMERKER. is, daaraan wordt door het „denkend deel der natie" in ons landje niet gedacht. Ons land van Cadzand, eens het bol werk van het liberalisme* en waar thans het socialisme sterkten voortgang heeft, moet weer terug naar der vaadren God. En naar de positieve belijdenis van onzen Heere Jezus Christus. Daartoe de kin deren reeds vroeg te brengen is het doel van onze school met den Bijbel. Dat hebben onze vaderen begrepen, 50 ja.ar terug. En al is hun werken, vaak een ploegen op rotsen geweest, ze hebben de hand van de ploeg niet losgelaten, maar hebben staag voortgeaxbeid aan de taak, die zij- zich van Godswege wisten opgelegd. Het gedenken aan onze voor gangers (en menigeen heeft op den feest avond in stillen weemoed hen herdacht, die zooveel voor onze school hebben ge daan, maar die dit gouden feest niiet meer hebben mogen beleven) sterke het ge slacht van heden om voort te werken aan wat zij onder veel moeite, veel strijd en bespotting zijn begonnen. En vermeer- dere de liefde onder ons eigen volk. Vooral in deze dagen, nu alles zoo van zelf gaat, nu de „gelijkstelling" er is, maax nu ook zoo licht de liefde verslapt, hel) gebed verflauwt. Geen grooter gevaar voor onze Chris telijke school, trouwens voor heel onze Christelijke actie, dan wanneer dit laat ste plaats beeft. Maax dan ook, biddend, de hand aan de ploeg. Elk lid van Immanuel, elk .ouder van schoolgaande kinderen op onze school met den Bijbel zij propagandist voor onze school. De voorstander van de openbare school is het in Oostburg en omstreken ook voor zijln school. Zelfs bij overtuigde voorstanders van Chr. on derwijs zijn ze geweest, ,om aan te dringen de kinderen te zenden naar de school, waar de Bijbel een verboden boek is. Laat het ons een spoorslag zijn om niet van verre te staan, om maar niet te den ken, 3at dit een zaakje van het be stuur of het personeel is, maar zij een ieder werkzaam in eigen, zij' het ook kleine, kring, tot zegen voor onze kinde ren, tot eer van onzen God. Hoofdvertegenwoordiger: Heernlsseweg 6 GOES. „Vanmorgen tegen vier uur is hij ge arriveerd", vertelde de waard. „Hij was doodmoe van .een lange reis, die hij gemaakt had. Maar hij zou niet hier gebleven zijn, wanneer zijn paard de poot niet bezeerd had en noodzakelijk rust moet hebben." „Wij spraken hedenmorgen de vrouw van den dijkgraaf. Als wij hem zagen, moesten wij hem tot spoed aanmanen. Zij had hem gisteravond al verwacht. Maar dat was ook niet nauwkeurig te bepalen. Gelukkig is hij heelhuids terug gekeerd en „En zoo frisch als een hoentje", riep de vroolijke .stem van den dijkgraaf in de open deur. „Wel, menschen, hoe ko men jullie hier verzeild? Kan ik .straks meerijden? Want met mijn paard is het sinds gister sukkelen." Met groote stappen naderde de lange, joviale dijkgraaf zijn kennissen uit Lo bith en schudde hen krachtig de hand, waarna Gerbrand van Xlelderen verklaar de, wat het doel van zijn tocht was. „0, gaat het nog op Dieren aan? Nu dan zal ik wel op mijn knol naar huis sukkeleu. Mijn vrouw zal gisteravond wel uitgezien hebben." „Uw vrouw was zeer ongerust. Wij spraken haar vanmorgen en moesten u tot spoed aanmanen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5