No. O if EER Uit de Provincie. Rechtzaken Voor huis en hof. Finanoi^le Berichten. Bij Gevatte Koude Qsmanirirt- Koorts, NneUmailQK Wetüg beschermd tegen Vervalschingen Hoofdpijn en Kiespijn Prijs 40 en 75 ct. Bij Apotb' «o Drogisten Marktberichten. Dit numr Poat«hiqu«- en girodienst. Door rele leden die overigens niets dan lol hadden voor de funotionearing ran dan Postchèque- en girodienst, werd opnieuw aan gedrongen op het invoeren van een zekere rentevergoeding voor het tegoed van rekening houders. Van andere zijde werd tegen invoe ring van zoodanige rentevergoeding bezwaar gemaakt. Zondagsrust Gevraagd werd o.m., of de Minister maat regelen wil ngmen om de 294 postkantoren, met welke dit nog niet het geval is, des Zondags voor den dienst te sluiten. Andere leden kwamen daartegen op, vooral de be langen van het platteland zouden zich tegen zoodanigen maatregel verzetten. Bij Kon. bosl. is aan J. A. van Rom- pu, reeder en lid van Ged. Staten van Zee land, te Terneuzen, verlof verleend tot het aannemen van bet vreemde eereteeken rid der 2de klasse der Orde van St. Olaf van Noorwegen. Vlissingen. Naar aanleiding van het ver zoek van de afd. van 'den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst tot ver hooging van het aantal vakantiedagen van de werklieden in gemeentedienst van 10 op 14 dagen, zaggen B. en W., dat het samenstellen van een reglement, het ple gen van overleg daarover met de vakorga nisaties en de behandeling daarvan in de Commissie voor georganiseerd overleg nog wel ©enigen tijd zal vorderen, en daarom tegen het behandelen van ge naamd adres bijl hen geen bezwaar be>- staat. Adressanten wijzen er b.a. op, dat er 64 gemeenten en provincies zijn waar het personeel 14 dagen of 2 weiken va cantia per jaar wordt toegekend. Wat de draagwijdte van het verzoek betreft, dëe- len B. en W. mede, dat de inwilliging daarvan tgn gevolge zal hebben het in dienst nemen van meerdere losse werk krachten, daar de bezetting van den dienst der gemeentewerken, plantsoenen en' reiniging thans van dien aard is, dat het vaste personeel werk te over heeft. Intusschen hebben B. en W. gemeend de billijkheid van het verzoek te mpeten erkennen en zich aan te sluiten biji de rij der gemeenten, welke reeds aan den wensch der werklieden-organisaties zijn tegemoet gekomen. Ziji stellen daarom voor met ingang van ',1 Januari a.s. het aantal vakantiedagen (werkdagen) der ge meentewerklieden in vasten dienst te be palen op 14, met dien verstande, da,t de Zaterdag voor ©en vollen werkdag wordt gerekend. Naar aanleiding van da in de ver gadering (met gesloten deuren) d.d. 31 Mei 1.1. afgelegde bereidverklaring betref fend© de levering van water door de Vlissingsche Duinwaterleiding Maatschap'- p^l aan, 'de gemeente O. en W. Souburg, werden met 'het bestuur dier gemeente onderhandelingen gevoerd, welke, met in achtneming van ae wenschen van den raad in enkele bepalingen zijn be lichaamd. O.a. wordt bepaald, dat de watervoor ziening van Souburg, zoowel ten aanzien van hoeveelheid, hoedanigheid, druk als anderszins, zij als gelijkgerechtigde met Vlissingen moet worden beschouwd, met dien verstande, dat Vlissinger overigens uitsluitend al haar rechten behoudt. De terzake tusschen Souburg en de Vlissing sche Duinwaterleiding-Mij. te sluiten over eenkomst, alsmede de daarin aan te bren gen wijzigingen en toevoegingen, zijn vooraf aan de goedkeuring van Vlissingen onderworpen. Als Vlissingen aan een an der dan de V.D.M. concessie verleent, zal zijl dien overneming der overeenkomst opleggen, en ook als Vlissingen zelf 'het bedrijf overneemt zal de overeenkomst gehandhaafd blijven. Daartegenover ver bindt Souburg zich ook tegenover anderen de overeenkomst te handhaven, terwijl zjj de kosten der overeenkomst zal dra gen. B. en W. stellen den raad voor deze overeenkomst aan te gaan. B. en. W. vereenigen zich met het voorstel van den heer Wesseling bij de behandeling der begrooting ingediend om f 500 beschikbaar te stellen voor een on derzoek naar de inrichting van een Bad inrichting, vooral omdat dit niet uitsluit, dat dit geschiedt door het Groene Kruis met subsidie. Bij raadsbesluit van 15 F©bruggi werd aan de Vereeniging tot stichting en instandhouding van een Chr. Zieken huis „Bethesda" het recht van optie op den, aankoop van ongeveer 3840 vierk. M. grond, gelegen aan de Kerkhoflaan, verleend tot 15 Februari 1930. Tevens werd besloten den, prijs van dezen grond te bepalen op f 3.50 per vierk. M. met inbegrip „van de kosten verbonden aan de bestrating, trottoir en rioleering der aangrenzende straten. Thans verzoekt de vereeniging den grond aan haar te verkoopen en B. en W. stellen voor dit te doen voor 9840 X f 3.50 f 34.440 of op ozoveel meer of minder als na kadastrale ppmeting zal blijken. Tevens stellen zij voor een perceel grond, dat 'daarin valt en dat in pacht is bjj Jac. Duijvekot, met ingang van 25 November uit de pacht te nemen. Nog wordt voorgesteld 133 vierk. M. tuingrond aan den Koudekerkschen Straat weg te verkoopeu voor f332.50 aan C. B. J. Wijtenburg en 260 vierk. M. grond achter de R.-K. school aan de Brou- wenaarstraat aan het schoolbestuur voor f780. Terneuzen. Gisteren werden in de alhier gehouden algemeens vergadering van de N.V. Zeeuwach Ylaameche Waterleiding- Maatschappij, alle commissarissen herko zen. Zooals bekend, hadden commissaris sen in een vorige vergadering hun man daat ter beschikking gesteld. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 16 October 1929. Da Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig Op den weg met hetgeen door hem wordt, bestuurd niet behoorlijk' uitwijken naar rechts bij het tegenkomen van een mo torrijtuig: J. P. M. te Middelburg f25 of 25 d. h.; K. J. te Biggekerke f25 of 25 d. h.; Idem met een rijwielJ. v. L. te Kloetinge f 15 of 15 d. h.; Idem met een voertuig: E. M. te Vlissin gen f 15 of 15 d. h.; Als bestuurder van een rijwiel, buiten noodzaak de linkerzijde van den weg hou den: Da. Aa. B. te Vlissingen f3 of 3 :d. h.; J. P. P. te Vlissingen f 3 otf 3 d. h.; Als bestuurder van een motorrijtuig in een bocht van een Weg buiten de kom eener gemeente, waar het uitzicht niet vrij is, niet de rechterzijde van den jveg houden: J. M. te Zoutelandei, ontslag van rechtsvervolging. Als bestuurder van een motorrijtuig bij het tegenkomen van .een rijiwiel een ver blindende verlichting voeren: A. V. te Vlissingen f 3 of 3 d., J. A. J. S., te Mid delburg: Geen ëtraf in verband met de gr beteekenis van het feit: M. W., te MiddexL urg f3 of 3 d. h. Als bestuurder van een voertuig daar mede over een weg rijden zonder dat het voertuig was voorzien van een spie gel: L. R., te Domburg f10 of 10 d.j In de provincie Zeeland handelen in strijd met art. 99 par. 1 van het regle ment op de Wegen en Voetpaden: L. R. voornoemd f10 of 10 d. h.; Als bestuurder van een rijwiel, daar mede tusschen een half uur na zonsonder gang en een half uur voor zonsopgang over een weg rijden terwijl het rijwiel niet voorzien is van tenminste een een lm'- wit licht uitstralende lantaarn: G. a.., te Koudekerk© f5 of 1 w. t.sch., P. de P. te Goes f5 of 5 d., J. P. te N. en St. Joosland f5 of 6 d., M. S. te Koudekerke f5 of 5 d.; Een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwiel: S. dp P. te O. en W. Souburg fö of 5 d.; Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een 'weg rijden, terwijl hem niet een rijbewijs voor het besturen van een motorrijtuig als waarmede gere den wordt is afgegeven: Ch. J. B. te Vlis singen, geen straf toegepast in verband met de geringe beteekenis van het feit; N. de L., te Oostburg f5 of 5 d.J. J. P. te Vlissingen f5 of 1 w. t.sch.; Als .bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden zonder dat het nummer en letter zoodanig is aange bracht als door den Minister van Water staat is voorgeschreven: N. de L., vpor- noemd f 0.50 of ld.; Door misbruik van gezag opzettelijk uitlokken de overtreding: Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden, terwijl hem piet een rijbewijs voor 'het besturen van een motorrijtuig als waarméde gereden wordt is afgege ven: L. G. te Vlissingen f25 of 25 d.; Als bestuurder van een motorrijtuig door middel waarvan ©en aanhangwagen wordt voortbewogen daarmede over een weg rijden zonder het nummer met letter zoodanig is aangebracht als door den Minister van waterstaat is voorgeschre ven: A. M. te Middelburg f2 of 2 d. Als 'bestuurder van een rijwiel daar mede rijden over een weg op zoodanige wjjze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: L- de V., te West-Souburg: Berisping. Als bestuurder van een motorrijtuig daarmede over een weg rijden op zoo danig© wijze, dat de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd: M. M. W., te Koudekerke f25 b. of 25 d.h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van een daartoe bevoegden ambtenaar het num mer en rijbewijs vertoonen: J. L., te Middelburg 2 maal f 5 b. of 2 maal 5 dagen hechtenis. Strooperij: C. A. C. te Vlissingen f 10 b. s. twee weken tuchtschool; M. J. P., te Middelburg f 15 b. s. 'één maand t.; P. de K. te Middelburg f 5 b. s. 1 week tuchtschool. Straatschenderij: M. P. G., te Middel burg fö b. s. 6 d.h. In staat van dronkenschap verhoeren de, in het openbaar de orde verstoren: B. W., te 's Gravenhage, tijdelijk te Oost- kapelle, 3 dagen hechtenis. Niet zorgen, dat een door hem op den openbaren weg geplaatst voorwerp behoorlijk verlicht is: P. S., te Mid delburg: Vrijspraak; A. F. L. te Vlis singen. f3 b. of 3 d.h. Bij een verrichting aan den openba ren weg niet de noodige maatregelen nemen om voorbijgangers tegen mogelijk gevaar te waarschuwen: M. J. B., te Middelburg f10 b. s. 10 d.h. Zich in kennelijkea staat van dron kenschap op den èpenbaren weg be vinden: J. L. te Vlissingen 15 b. of 15 d.h.; P. de B. te Middelburg f 15 b. of 15 d.h. ea f 15 b. s. 30 d.h. N. Bi te Middelburg f 15 b. b. 30 d.h.; M. J. W- te Haarlem 15 b. s. 15 d.h. Idem bjj le herhaling; J- M. te Middel Onder groote belangstelling heeft te Maastricht de begrafenis plaats gehad van den agent Houben, die als slachtoffer is gevallen van de ernstige onge regeldheden in verband met de staking ajan de Zinkwitfabriek aldaar. burg: drie dagen hechtenis; P. C. B,, te Middelburg, drie dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jiaren. Zonder daartoe .gerechtigd te zijn loe pen over eens anders grond, waarvan de toegang op eene voor hem blijkbare wijze door den rechthebbende is ver boden: J. de J. te Middelburg f3 b. s. 3 d.h.; W. P. de J., te Middelburg fö b. s. 5 d.h. Voorhanden hebben op een plaats, ver meld-in art. 11 der IJkwet van een (of meer) gewichten of maten, niet voorzien van de vereischte stempelmerken: L- de K- te Middelburg f2 b. s. 2 d.h.: A. L., te Middelburg 2 maal fl b. s. 2 maal 1 d.h.; H. R. te Koudekerke f2 b. s. 2 d.h.Alles "met verbeurdverklaring van de inbeslaggenomen maten en gewichten. Terwijl men vischt in Zeeuwsche stroo men anders dan met een hengel njet voorzien zijn van een consent: J. v. d- M. te Oostkapelle f0.50 b. s- 1 d.h. Als hoofd en bestuurder van een on derneming niet zorgen, dat in zijn© on derneming geen arbeid wordt verricht in strijd met de Arbeidswet, bij herha ling: T- S., te Vlissingen: f25 h. s. 25 dagen hechtenis. Als vader van een kind, waarvoor hij aansprakelijk is, niet zorgen, dat het kind, dat nog niet buiten de leerver plichting valt, de school geregeld be zoekt: W. K. te Koudekerke f5 b. s. 5 dagen hechtenis. Zonder vergunning van den Commis saris der Koningin over de kanaajgron- den welke geen openbare wegen ziin, met een voertuig rijden: C. C. van H., te Middelburg f0.50 b. s. 1 d.h.; M. T. te Middelburg ,f5 b. s. 5 d.h. De kennisgeving,, voorgeschreven in het derde lid van art. 6 a der Vleeschkeurines- wet 1919 niet overeenkomstig de daar be- doedle voorschriften doen: A. v. d. V. te Serooskerke f 10 of 10 d.; In de gemeente Middelburg in het open baar tonnen de kom der gemeente, wa- tpren buiten de daartoe bestemde bakken: J. H. S zonde.r bekende woon- of verb'ijf- plaats hier te lande f3 of 3 d. In de gemeente Vlissingen met een motorrijtuig met een grootere snelheid dan 20 K.M. per uur rijden oo een weg gelegen binnen de bebouwde kom: M. II. te 'sH. Arendskerke f3 of 3 d.; Overtreding der bepaling van art. 88 der Bouw- en Woonverordening voor de gemeente Vlissingen: A. P., te Vlissingen f25 of 25 d.; In de gemeente St. Laurens als bestuur der van een motorrijtuig op den weg binnen de bebouwde kom der gemeente te Brigdamme rijden met een grootere snel heid dan twintig K.M. per uur: C. ,T. M. Je Vlissingen, tijdelijk te Middelburg f 5 of 5 d. Magnolia's. Magnolia's, door het groote publiek Beeverboom of ook wel Tulpenboom ge noemd, kent een ieder. De naam Tulpen- boom voor een Magnolia is foutief, aan gezien de Tulpenboom, luisterende naar den wetenschappelijken naam Lirioden- drion tuLipifera, hoewel verwant aan de Magnoilia, een boom is van geheel an der voorkomen. De groei dezer soort is veel sterker, ze bereiken een aanmer kelijk grootere hoogte, kunnen zelfs een hoogte halen van ruim 20 meter. Het geslacht Magnolia, dezen naam danken ze aan Peter Magnol, hoogleer aar in de botanie te Montpellier, telt heel wat soorten en eenige der meest bekende hiervan zullen we eens nader bespreken. Deze sierboomen, sierhees ters, verdienen ten volle nog meer be kendheid en die een plaatsje in den tuin open heeft, kunnen we met een gerust hart een Magnolia aanraden- Als in April, begin Mei het aantal bloemen nog gering is staan de yxoeg- bloeiende Magnolia's reeds in hun feest gewaad, zijn ze overtogen met een waas van teere schoonheid dat ons oog be koort. Vooral de Magnolia Yulan en de Magnolia Stellata, beiden stammend uit het verre Oosten, China en Japan, bloeien fraai. Het aantal voorjaarsbloeiers is na tuurlijk veel grooter, doch we noemen hier twee der meest bekenden. De Mag nolia Yulan tooit zich met groote witte, welriekende bloemen, terwijl de Mag nolia Stellata witte, stervormige bloemen heeft. De bloembladeren dezer soort slaan naar buiten om en ook door den ster- vormigen vorm der bloemen, wijken ze van de andere soorten af. Het js verba zend jammer dat deze voorjaarsbloeiers wel eens door plotselinge nachtvorsten onaangenaam worden verrast, waardoor de reine schoonheid plaats maakt voor een onooglijk bruin. Door de boompjes, ze kunnen ongeveer een hoogte halen van 34 meter, een beschutte plaats te geven, is dit gevaar gedeeltelijk te ondervangen. Het bloeien dezer soorten valt juist daarom zoo sterk op, omdat het bloeien valt voor de bladontwikke ling, dus op de nog kale takken. Wat de grondsoort betreft stellen ze weinig eischen. Snoeien moet aan vakmenschen worden overgelaten en bepaalt zich tot het uitdunnen der inwendig zwakke scheuten, waardoor de overige zich beter en krachtiger kunnen ontwikkelen. Dit snoeien geschiedt niet in den winter doch in den voorzomer. Tot de soorten, welke in den zomer bloeien, als de boompjes dus reeds in vollen bladerdos staan, behoort o.a. de Magnolia glauca, afkomstig uit Noord- Amerika. De bloei hiervan is niet zoo opvallend als de reeds eerder genoemd© voorjaarsbloeiers, omdat de bloemen, die tevens niet zoo talrijk zijn, door de bla deren gedeeltelijk worden bedekt. De bladeren zijn ovaal van vorm, de achter zijde wit-blauw, de bovenzijde glad en glanzend. De Macnolia glauca verdient alleen als fraaie bladhe^ster ten volle een plaats in den tuin, kan uitstekend tegen onts klimaat, terwijl de bloemen op zwoele zomeravonden een heerlijke ananasgeur verspreiden. Iedere goed gesorteerde boomkweeker heeft wel eenige soorten van het geslacht Magnolia af te geven, terwijl nu de tijd voor planting weer is aangebroken. De Magnolia stellata wordt ook wel eens aangeraden voor potcultuur, omdat de tegen nachtvorst beschermde blo© men dan bijzonder fraai uitkomen- Dit laatste valt niet te betwisten doch in den tuin komen ze volgens onze mee ning nog veel mooier uit, vooral als ze zoodanig vrij staan, dat ze zich on belemmerd kunnen ontwikkelen, zelfs op gevaar af. dat een nachtvorst er een wreed einde aan maakt. FAILLISSEMENTEN, Opgegeven door v. d. Graai Co. N. V. (Afd. Handelsinformaties.) Uitgesproken: 23 Oct J. Swets Lzn, sigarenfabrikant Gouda, Zoutmanstraat 4. Rechtercom. Mr A. Huygen. Curator Mr A. A. J. Rijt een, Gouda- 23 Oct. Johannes Adrianus Verheijen, winkelbediende, Rotterdam, Lang9 Hille- weg 162b. Rechtercom. Mr A. Huijgen. Curator Mr W. van Gelder, Rotterdam. 23 Oct. Johannes Paulus Helbling, Ios- werkman, Rotterdam, Nieuwe Haven 108. ORechleroom. Mr A. Huijgen. Curator Mr L. K. E. van Eifek, Rotterdam. 23 Oct. Arie Hordijk, groentenhande- laar, Rotterdam, Alcolstraat 24. Rechter com. Mr A. Hujjgen. Curator Mr A. Fon tein Rotterdam. 24 Oct L. Hendriks, winkelier, Wijk- Maastricht, Hoog© Brugstraat 20. Rech- Kv4'»1 tabletten torcom. Jlhr Mr Testa. Curator Mr Ch. VrijeM, Maastricht. 24 Oct. Johannes Frhnsssn, tegelzetter, Geleen, Rijksweg, Noord No. 34. Rech tercom. Jhr Mr Testa,. Curator Mr Kal len, Geleen. 24 Oct. Willibrordus Johannes Airto- nius Wilhelm, autolakker en duco-spui- ter, Blerick. Rechtercom. Mr v. d. Grin ten. Curator Mr E. Janssen, Venlo. 24 Oct. H. Hiemstra, rijwielhandelaar, Franeker. Rechtercom. Mr B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten- Curator Mr B. Dorhout, Leeuwarden. 24 Oct. Evert Jan Weenink, caféhou der, Zutphen, Nieuwstad 38. Rechter com. Mr W. H. van Basten Batenburg. Curator Mej- Mr G. J. Gijmink, Zutphen. 24 Oct. Jacob Oom, steenhouwer, te Apeldoorn, Staalweg 52. Rechtercom. Mr A. H. van der Giesen. Curator Mr J. A. H. Coops, Apeldoorn. 24 Oct. Johannes Camphuis, garage houder, Deventer, Diepenveenscheweg. R. com. Mr H. L. Mees. Curator Mr Dar H. W. Jordens, Deventer. 24 Oct. N.V. Handel Mij'Wetenschappe lijke en Technische Apparaten, Amster dam, Heerengracht 148a. Rechtercom. Mr H- J. Hulsmann. Curator Mr W. F. Schok king, Amsterdam, Leidschestraat 86. 24 Oct. G. Rotting, Amsterdam, Bïï- derdijkkade 18a II. Rechtercom. Mr H. J. Hulsmann. Curator Mej. Mr A. S. Staalman, Amsterdam, Keizersgracht 436 Opgeheven wegens gebrek aan actiel: 23 Oct. A. J. Scheer, Rockanje. 24 Oct. J. H. Ewald, Brunssum. 24 Oct. E. J. Bron, Houtigehage. 24 Oct. D. B. Polak, Amsterdam. 24 Oct. J. Doncker, Amsterdam. 24 Oct. P. Oliemans, Amsterdam. Opheffing wegens regeling: 24 Oct. L. F. de Groot, Brunssum. Vernietigd na gedaan verzet: 84 Oct. J. A. E. Wiener, Amsterdam. VLISSINGEN, 25 Oct. 1929. Druiven 65, Soldat Laboureur 913, Doyenne du Comioe 2324, Pondsperen 45, B. Ie Brun 6, Mar sepein 9, Zomer Bonkeltje 4, B. Clairgeau 4 18, B. Diel 5, Bergamot 2, Soppe de Groe ne 45, Williams Duchesse 58, Besie van Sehonauwen 49, Conseiller a la Cour 6, B. d.Aremberg 4, Noveau Poiteau 8, Gieser Wildeman 56, Maagdeperen 8—lij Foppe- peren 2, B. Durandeau 4, Jodeperem 3, Due de Brabant 17, Blomzoet 78, Zoete Ribber 8, Court Pendu 58, Bismarck 7, Jao. Lebel 17, Transparant de Croncels 68, Zure Bellefleur 27, Goudreinetten 215, Gro ninger Kroon 810, Tuinzoot 7, Prmoesse Noble 15, Grauwzoet 510, uien 2.53, Spinazie 2028, Spruiten 1534, peen 2, Witlof 20—24, Suikerboonen -2225, Prin- oessen 3646, Wagenaars 2737, Snijboonen 51, Schorseneeren 13, Tomaten 913, alles per K.G. Kipeieren 7292 per 10 stuks. Boerekool 13, Roode kool 25, Savooye kool 313, Bloemkool 722, Cantonner Wilte 710, alles .per stuk. Selderij 0.5—2, Prei 7—10.5, Peen 2—7.5, Kroten 45.5, Rammenas 0.52, Rapen 1.5 5, Chrysanthen. 610, Dahlia 616, alles per bos. Veldsla 20. Andijvie 233, Pe'erselie 27, Sla 940, alles per mandje of kist. KAPELLE-BIEZEL1N0E, 25 Oct tor 1929. Groote veiling: Zure Kroetappels 0 501, per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Winter Rietpeer 26, Noveau Poiteau 314, Duchesse d'Angeloine 12, B. Clairgeau 718, Jadeperen 26, Doy enne du Comioe 1228, Pondsperen 25, St Remy 25, Wintersuikerij 1—6, Gieser Wildeman 311, Bezie v. Sehonauwen 214, Curé 28, Chaumontellen 19, Wijnperen 2, Comtesse de Paris 815, B. Alexander Lucas 15, Kleiperen 15, Conference 20, Duchesse Superfin 67, Triomf de Vienna 15, Groene Bergamotten 26, Druiven, Blach Alicant, 4546, id. Franckenthaler 3940, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinetten 518, Zure Belle fleur 37, Zoete Bellefleur 25, Dubbele Bellefleur 26, Sterappels 413, Gron. Kr. 39, Hondsrnuil 24, Po-mme d'Orange 28, Bismarck 24, Rembour Mortier 37, Cam- gagnezoet 37, Court Pendu 25, Holl. zoet 46, Armgaard 25, Landsberger Remetten 47, Ganzebout 4, Lady Henneker 36, Bij enkorff 15, Zure Appels 37, Zoete Ap pels 28, Reinette Tulpa 2, Lane's Prince Albert 2-7, Paradijs 4, Bloemzoet 12, Al- lington Pipping 34, alles per 100 K.G. Witte kool 26, Savooye kool 48, Roo de kool 3, Bloemkool 312, Prei 10, Andijvie I, Wortelen 3, Asters 12, Dahlia's 36, Chrystanthen 4550, alles per 100 stuks. Stand van hedenmorgen 10 uur: Dl Bureau Tel.: Reda P Bi Firma F. Stand Tan gistermiddag B uur 744. Licht op voor fietsers. Zondag 5 uur 35. 'Maandag 4 3& Drq In „De W. het Se in zijn art tentums" een zich levm, zui waarbij m kwemt bef wereld, a beteekenis loof aan verouderd schouwing, de technis in bond van alle oudere goc Van dit het voor d stand is di Maar oo reldAmei invloed ui Van No' dat 2/s der trekking n eenige anc ganisalie. Zuid-Am land worde eenige wei voor den D niet gebog In Engel stek religii dear bevolk de kerk r Hoe het lioen inwoi <3© Zondag wordt sysi kerk en ali En gaat loozen we; Als een tend© secu ken, wordt bloei dor het meest los te late „god", me tegenwoorc en is. Vooral vuldigen z niek. Aan heim na vindingen zooveel aa hoogen in genoegens blind en dingen. In „De dingen gev heit Qog o; moeilijkhed Maar er in verbanc mogelijkhet Ook voo] dend klage gepaard m< lijden van gen ons v< beid en to prikkelen. Overigen Wat een Naam te kondigen, bruikt om Snee u wv Zaterdag veel sneei het Zuidei zonnig. Zware Eeeën, hel westkust echeepvaar wijl veel si woedt gem Uib FrairB* Een Zwi ontworpen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 12