DE BEKi«I STANDAARD COMBINATIE P R IJ S THANS F 25311 iv lcHaTENNALME^ 1 i a I 3 LEVERBAAR IN TERMIJNEN VAN F 14.60 OF F 18- PER MAAND Ministerie van Waterstaat. i Abonneert U op dit Blad. Rechtzaken Kanfongieirecht te Goes. met verbeurdverklarlng van bet in beklag Radio-Nieuws. Financieëie Berichten, FAILLISSEMENTEN. N.V. DE LANDBOUWBANK TE UTRECHT Met een kleine verhooging Uw handelaar geeft U gaarne alle gewenschte inlichtingen. Steenbergen, (opgenomen in stamboek B.); .talon $e Lamoudeur, eigen. A. v. d. Slitee te St. Maartensdijk, Fils "de Mo-usti- quaire, eigen. E. J. Kosten, Tholen, fok- ker L. J. Kosten, D-reischor, Gilles, eigen. J, de Muinck, Aardenburg, fokker J. F, Brooymans, St. Annaland, Suocesseur, eigen. J. F. Brooymans^ St. Annaland 'voor 3 jaar), Artist de Labourenr, eigen. de Bakker, Heen Steenbergen, fokker C. de Brayckere, Breiskens, Door den kantonrechter zijn veroor deeld wegens overtreding Met auto rijden zonder voldoende licht J. A. W., Goes, fl b. of 1 'd.h. 'Loo-pen over eens anders grond: A. T., Hoedekenskerke, f3 b. of 3 d.h. Te Kapelle harder rijden dan 20 K.M. per uur: P. A. C. L., Kloetinge, f3 b. of 3 d.h.,- G. C. E., Rotterdam, f 10 b. of 10 d.h. Te Wiss-enkerke luidruchtig schreeu wen: A. W., J. V., Wissenkerke, f3 b. of 3 d.h. 'Overtreding reglement wegen en voet paden: P. B., Baarland, fB b. of 5 d.h. Met fiets de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: N. B., Sch-ore, f 10 b. of 10 d.h. Met motor rijden zonder verlicht num mer: A. L. van A., 'sHeer Arends- kerke f 3 b. of 3 d.h. Met motor rijden zonder nummerbe- wijs: A. L. van A., 'sHeer Arendskerke, f 10 b. of 10 d.h. 'Met motor rijden zonder spiegel: A. W., Waarde, f3 b. of 3 d.h. Naam niet op schip hebben: J. F. van W-, Rotterdam, f 5 of 5 d.h. Overtreding IJkwet: C. M., Wissen kerke f 5 b. of 5 d.h. J. W., Goes, 2 maal f0.50 of 2 maal 1 d.h. beiden genomene. (Met verblindend licht rydenA. F., Gjoes, uitgesteld. Dronkenschap: C. P., Ierseke, bekrach tiging van het vonnis waartegen verzet is gedaan: M. J. t., Kloetinge f 10 b. of 10 d. h. 'Hooger beroep is aangeteékend door: A. C. J. v. d. B., te Kloetinge, veroordeeld wegen-s het met een rijwiel niet behoorlijk in een bocht uitwijken naar rechts: tot 'f 15 o-f 1 w. tuchtschool: door C. J. van L. te Goes, veroordeeld wegens Overtreding Hinderwet tot f 10 b. of 10 d.h. Door L. C. van L., 43 jaar, arbei der te Colijnsplaat is hooger beroep aan geteekend tegen het vonnis der recht bank te Middelburg van 18 October j.l. waarbij hij ter zake van diefstal is ver oordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Gewezen Eerste Kamerlid voor de Rechtbank. Wegens vijf ge vallen van verduistering, één van het openbaar maken van een valsche balans en één van valschheid in geschrifte-, heeft zich vo-o-r de rechtbank te Amsterdam te verantwoorden gehad het gewezen Eerste Kamerlid P. J. J. Haazevoet, 53 jaar oud, assuradeur te Zutphen. In de eerste plaats was verd. ten laste gelegd, dat hij zich tusschen 1 Maart 1923 en 1 September 1926 op onderscheiden tijdstippen geld in verschillende bedragen, tot een totaal van bijna f 10.000, weder rechtelijk heeft toegeëigend, welk geld toebehoorde aan de N.V. Nederlandsche Spaarverzekerin-g vo-o-r Katholieken. In de tweede plaats was verd. verduis tering van acht accepten, .gepleegd in Juli 1926, ten laste gelegd. Deze accep ten waren het eigendo-m van de Neder landsche jSpaarverzekering voor Katholie ken en hielden alle in een verklaring van verd., dat hij aannam aan deze spaar- verz-efcering de somma van f 100 te be-ta- ten op een datum, welke op elk dier ac cepten vermeid stond. De overige verduis teringen, loopende over (ie jare-n 1922, 1923 en 1924, beloopen resp. f1351, f210 en f300. Ook de-ze bedragen waren het ei-gendom der Spaagverzekering. In de derde plaats was verd. het open baar maken per 1 .Januari 1925 van een onware balans ten laste gelegd, torwij 1 hjj zich in de vierde plaats te verantwoorden had terzake dat hij tusschen 1 Januari 1923 en 1 Januari 1927 opzettelijk de no tulen der op 3 Juni 1922 gehouden yer- gadering van den Raad van Commissaris sen, waaruit eenige verbintenis of eenige bevrijding van schuld kon ontstaan, heeft vervalscht met het oogmerk om die no tulen als echt en onvervalscht te ge bruiken of te doen gebruiken, terwijl uit dat gebruik nadeel kon ontstaan. Het O. M. zeide in zijn requisitoir, de feiten bewezen te achten. Hij oordeel de die zeer ernstig en eischte een ge vangenisstraf voor den tijd van één jaar. De verdediger mr H. Brans meende, dat het complex van feiten een toestand oplevert, die niet goed te praten is. Ex treden in deze zaak verschillende per sonen op, die in de jpolitiex en in het ambtelijk leven een leidende ro-1 spelen. Daar tusschen in zat verdachte, die naar pleiters meening de dupe van zijn poli tieke loopbaan is geworden. Plotseling ziet men, dat half 1926 en later al die mens-chen zich terugtrekken en hem alleen lieten staan. En dit ziedde, komt de gedachte op, of bij de laakbare handelingen, die door zooveel mens-chen in het algemeen zijn gepleegd, deze ver dachte de zondebok moet worden. Dit maakt de positie van zoo'n man droe vig en .zielig- D-e N. V. is den verkeerden kant op gegaan, maar dat was een gevolg van het geheele systeem en is niet aan v-er- dachtes schuld te wijten, zij het dan, dat zijn handelingen rechtmatig of on rechtmatig waren. Het is de schuld van de politiek. De daad waaraan verdachte zich schul dig maakte, was een beklagenswaardige daad, maar wij mogen niet vergeten, dat de omstandigheden er toe hebben mede gewerkt. Verdachte hield vol onschuldig te zifn. Hij' heeft nog nimmer iemand benadeeld. Waarschijnlijk staat mijn vero-o-rdeeling vast, blijkens de briefjes van den minis ter van Justitie in het dossi-er. (Zoowel d-e officier van justitie als de president protesteerden pa noemden flit onzfp). Maar, besloot verdachte met een hef- tigen vuistslag op de verdachtenbank, ook als ik veroordeeld mocht worden, ga ik nog met opgeheven hoofd. Brieven verduisterd. Het Gerechtshof te Leeuwarden heeft den vroegeren kantoorhouder dor pos-teryen te Zorgvliet, wegens verduistering en wegmaking van brieven, veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf. De eisch luidde tien maanden, evenals hot von nis- de-r rechtbank te Assen. Programma van Zaterdag 26 October. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071M. 1010.15 Morgenwijding. 12.162 Con cert- 2.304 Aansl. van het Theater Tu- stchinski Amsterdam. 56.30 Gezonid- heddisihaiLfuurtje. 5.306 Duitsch voor ge vorderden en conversatie. 67.45 Gon- cert do oir het Omroeporkest- 8 V.A.R.A. HUIZEN, 1875 M. 12,15—1.15 Concert. 1.152 Gram-ofoionmuziek. 23.15 Kin- deruurtje. 3.304 Cursus Esperanto. 4 4.30 lezing over het Nijverheidsonder wijs- 4.305 Cursus Engelsch voor be ginners. 55.45. Concert door Mando lineclub. 5.456 Journalistiek Weekover zicht. 67.30 Concert door het Cinema Orkest. 7.308 Lezing -over Maatschap pelijke Gezondheidszorg. 89 Vroolijk graimofoionprogramrnia. 9 Orkestconcert. Na afloop gramofoo-nmuzie-k. DAVENTRY, 1654.4 M. 10.35 Morgen wijding. 1.202;20 Orkest/concert. 3.50 Concert. 5.05 Orgelconcert. 7.05 Orgel concert. 7.45 Muzikaal intermezzo. 7.50 concert. PARIJS. „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2-20 Gramofoonmuziek. 6.55 Gramio- 'foonmu-ziek. 8.35 Pianoles. 8.50 Orkest- concert. 9.35 Gramofoonmuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.20—7.20 Con cert. 9.3510.45 Gramofoonmuzi-ek. 11.20 12.10 Zang, declamatie. 12.i251.50 Or- kestoonoert. 4.505.50 Concert. Zang- kwartet en blazersvereen. 7.20 Vroolijke avond. De zendtffd. In zijn gisterochtend gehouden verga dering yan den Radioraad, welke gister middag is voortgezet is, naar het Hbld. verneemt, nog geen beslissing genomen op het aanhangige voorstel 'in zake de zc-ndtijdvergurming. De omroeper van de A.V.R.O. liet zich gisteravond zeer optimistisch uit. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N. V. (Afd. Handelsinformaties.) Uitgesproken: 23 O-ct. Tetje van den Boogaaïd, ge scheiden -echtgemoote van B. Grim, werk ster, Amsterdam, W oubruggestraat 7hui,s. Rechtercom. Mr H. D. Feens'txa. Curator Mej. Mr L. Kodh, Amsterdam, Keizers gracht 574. 23 Oct. H. van Waveren, Amsterdam, Reinier Claeszenstraat 62, R-echtercom. Mr H. D. Feenstra. Curator Mr L. P. M. Loe-ff, Amsterdam, Keizersgracht 230. 23 O-ct. G. A. van Eek, kopergieter, Jutphaias. Rechtercom. Mr J. J. Wijn stroom. Curator Mr A. J. van Vesöem, Utrecht 2.3 Oct. H. Plechali, Groeneweg 84a, Utrecht. R-echtercom. Mr J. J. Wijins-troom Curator Mr H- P. M. Steenb-er-ghe, Utrecht. 23 Oct. T. van L-onden, Utrecht, Korea- bloiemstraat. Rechterco-m. Mr J. J. Wijh- stroom. Curator Mr C. L. Elderin-g te Utrecht. 23 Oct. G. Lubach, vroeger wonende te Nieuw-Weerdinge, 'thans- te Hengelo- (O.) Rechtere. Mr A. C. Leendertz- Cura tor Mr H. ten Cate Jr Hengelo. (Ov.) Opgeheven w-egens gehrek aan actief: 23 Oct. J. H. Ooms èn G. Ooms, leden der Handelsvennootschap onder de firma „De Amsterdams-che Transportonderne ming „D.A.T.O.", Amsterdam. 23 Oct. C. W. S-ampim-on, Amsterdam. 23 O-ct. G. W. F. Müller, Amsterdam. Vernietigd door het Gerechtshof te Amsterdam 16 Oct. H. Meijn Szn, Oostzaiami. verleent op korten termijn crediet aan Landbouwers en Industrieelen onder borgstelling en hypothecair verband. Vertegenwoordigd voor Zuid- en Noord-Beveland door DE KANTER HORDIJK'S BANK GOES. De Directie: J. B. DE BEAUFORT, N. C. DE RUIJTER. -"X - 8 Oct. 1929 no. 44. Wij WIL HELM IN A, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz., Op de voordracht van Onzen Minister van Waterstaat van 2 October 1929, no. 381, afdeeling Waterstaat A., tot aanwijzing van de perceelen, in de gemeente Groede, welke ingevolge de wet van 20 Maart 1929 (iStaatsblad no. 115) moeten worden onteigend voor den aanleg vaneen wegvak in die gemeente tusschen den provincialen weg Buitenlust Groede en den provincialen weg GroedeNieuwvliet ter vervanging van een gedeelte van de bestaande traverse: Gelet op de artikelen 10 tot en met 15 der Onteigeningswet: Gezien het proces-verbaal van de zitting welke de Commissie uit Gedeputeerde Staten van Zeeland met den vanwege het Algemeen Bestuur aangewezen ingenieur en het Hoofd van het Bestuur der be trokken gemeente ingevolge artikel 10 der onteigeningswet in die ge meente heeft gehouden, ten einde de bezwaren der belanghebbenden tegen het plan van het werk aan te hooren, nadat aan de bepalingen der artikelen 11 en 12 dier wet was voldaan; Hebben goedgevonden en verstaan: te bepalen, dat voor den aanleg van een wegvak in de gemeente Groede tusschen den provincialen weg Buitenlust-Groede en den pro vincialen weg Groede—Nieuwvliet. ter vervanging van een gedeelte van de bestaande traverse, ten algemeenen nutte en ten name van de provincie Zeeland ter uitvoering van de wet van 20 Maart 1929 (Staatsblad no. 115) zullen worden onteigend de perceelen, aangeduid in de grond- teekening, welke ingevolge artikel 12 der onteigeningswet op de secretarie van genoemde gemeente ter inzage van een ieder heeft gelegen als: Te onteigenen a grootte a S XJ 8 E <U u Van het perceel, kadastraal bekend: alsi ter grootte van 4-i Ten name van: Gemeente Groede. geheel huis en erf 04 85 C 1268 Casteleyn-Moggrê, Jannis, werkman, te Groede. Onze Minister van Waterstaat is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in de Staatscourant, in de Middelburgschk Courant en in De Zeeuw zal worden geplaatst. Het Loo, den 8 October 1929. WILHELMINA. De Minister van Waterstaat, P. J. Reymer. PHILIPS

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 7