Binnenland gtaten-Qerceraal. Uit de Provincie. Provinciale Staten van Zeeland. Korte berichten, De uitbarstingen van den vulcaan Mant Pedée op het eiland Martinique ne men in hevigheid toe. De berg is in een 500 meter hooge witte stoomwolk ge huld. Door de aardverschuivingen, die hebben plaats gehad, is de bedding van één der rivieren gewijzigd. De rivier heeft zich thans met een groote beek vereenigd. Groote rotsblokken rolden dientengevolge in het dal. De Engelsche koning maakt het nu zoo goed, dat hij gisteren in de bosschen van Sandringham, voor het eerst na zijn ziekte, weer op jacht is geweest. Volgens officiëele Chineesche berich ten hebben- de Sovjet-troepen Taheihoi, een Chineesche stad tegenover Blagovesh chensk, bezet. Bijzonderheden ontbreken. Te Tbartham, bij Canterbury (Eng.) ia mond- en klauwzeer gesignaleerd. BEHANDELING VAN MIDDENSTANDS- AANGELEGENHEDEN. In het departementsgefiouw aan het Bezuidenhout in Den Haag heeft Maan dag de nog onder het vorige kabinet bij wijze van proef ingestelde commissie van contact voor de behandeling van middenstandsaangelegenheden vergaderd. De vergadering werd geopend door den minister van arbeid, handel en nijver heid, den heer mr T. J. Verschuur. Deze verklaarde er prijs op te stellen, te dezer plaatse uiteen 'te zetten, wat de regeering verwacht van het beoogde nauwere contact met den middenstand, waarvan ook reeds de Troonrede ge waagde. De huidige fecenomische ontwikkeling Btelt den middenstand tekens voor nieuwe vraagstukken, waaronder er zijn, die dezen stand in zijn bestaan bedrei gen. Het stemt de regeering tot voldoe ning o-p te merken, dat de middenstand zich ten deze uit eigen kracht gaandeweg meer paraat maakt. Intusschen is bij herhaling gebleken, dat bij_ het zoeken naar een oplossing voor dé vraagstukken, die inzonderheid den middenstand raken, veelal de noo- üige exacte gegevens ontbreken. Harer zijds ziet de regeering op dit gebied een taak voor zich weggelegd in zooverre met het verschaffen van de noodige do cumentatie ook zeer zeker het algemeen belang gediend wordt. Spr. stelt daarom gaarne het bescheiden apparaat, dat bij de onderafdeeling Middenstand van zijn departement beschikbaar is, in dienst van die belangen, welke daarvoor naar het oordeel der commissie van contact het eerst in aanmerking komen. De beteeke- nis der commissie acht spr. inzonder heid daarin gelegen, dat zij der regeexing gelegenheid biedt, de nooden en behoef ten van den middenstand te leeren ken nen, zooals die door Insiders worden gezien. De onderafdeeling middenstand zal worden geleid door directieven, haar door den minister verstrekt, welke directie ven, naar spr. zich voorstelt, veelal bij de commissie va,n contact haar oorsprong Zullen vinden. Als voorzitter der commissi© fungeert de heer F. K. J. Heringa, hoofd der af- deeling handel en nijverheid san het de partement, terwijl de heeren dr .T- van Beurden, mr H. Bijleveld en mr H. J. Wolff, buitengewone leden van den mid- denstandsraad, als leden hebben zitting genomen. Als secretaris treedt op de heer ,T. J. R. Schmal, hoofdcommies bij bet departement van arbeid, handel en nij verheid, die tevens met de leiding van de nieuwe onderafdeeling is belast. Denkbeelden omtrent andere werk zaamheden dan documentatie verklaarde de minister gaarne van de commissie te Zullen inwachten. Nadat de minister 00 vergadering had verlaten, maakte de commissie aanstonds een begin met haar beraadslagingen, waarvan het gevolg was een advies aan gaande het verzamelen van .gegevens no pens den detailhan lel. De bijeenkomst rrd mede bijgewoond floor de drie nijverheidsconsnlenten. De heer mr A. I. M. .1. baron van Wijnber gen, voorzitter van den middenstands- raad, die medé tot deze bijzondere bij eenkomst was nitgenoodigd, was door ambtsbezigheden van anderen aard ver hinderd aanwezig tel zijn. 'Aflevering van entstof. In de week van 13 tot en met 19 October werd afgeleverd: door de ent- tstofinrichting te Amsterdam koepokstof voor 23.566 personen, door de entstof- inrichting te Rotterdam koepokstof voor 8562 personen, door de eritstofinrichting te Groningen koepokstof voor 2803 per- Bonen. Totaal voor 34.931 personen. Encephalitis na Inenting. In de week yan 13 tot en met 19 October werden acht gevallen van ence phalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid ge tracht Alastrim-gievalleirt. In de week van 13 tot en met 19 October is te Rotterdam voorgekomen 1 ziektegeval. Drie gevallen moeten als nog worden vermeld als waargenomen in de week van 6 tqt en met 12 Oct. Verder zijn in de week van 13 tot en met 19 October vermeld: 1 geval te Delft, 1 geval te 's Gravenhage art ge val te Hülegersberg. 'Stakende Raadsleden. Een aantal leden van den gemeente raad van Dussen heeft geweigerd de Raadsvergadering bij te wonen, omdat Se voorzitter geen inzage wsnscht te geven van een prae-advxes aan B. en W. op een rapport ingediend door 0e commissie belast met het onderzoek der rekeixing. De tegen gisteren uitgeschreven Raada- vergadeniig kon weer niet doorgaan. Uit het mijnbedrijf. De productie der Limburgsche mijnen in de maand September heeft 957.569 ton bedragen. Totaal waren "in de Lim burgsche mijnen werkzaam op 1 Octo ber 25-249 ondergrondsche en 10.699 bovengrondsche arbeiders, totaal 35.948 lp Augustus was de productie 933.778 ton. In September is het aantal arbei ders met 827 gestegen. Die afbebroken radio-redo. Het Tweede Kamerlid de heer F. Vos, heeft aan den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld: 1. Is het den minister bekend, dat de uitzending van een radio-redevoering van den heer Willem Vogt, directeur van het omroepbedrijf van de Algemeen© Veree- niging Radio Omroep, gehouden op Maandag 21 October j.l., des avonds, van ambtswege plotseling is afgebroken? 2. Is de minister bereid, mede te doe len, of deze handeling strekte tot uitvoe ring van artikel 3ter der Telegraaf- en Telefoonwet? 3. Indien de voorgaande vraag beves tigend wordt beantwoord, wil de minister dan medodeelen, welke bewoordingen uitdrukkingen, door den heer Vogt gebe zigd, gevaarlijk zijn geacht voor de vei ligheid van den Staat, de .openbare orde of de goede zeden? 4. Indien vraag '2 ontkennend wordt beantwoord, wil de minister dan mede- deelen, op grond van welke wettelijk© bepaling(en) tot den sub 1 bedoelden maatregel is overgegaan? De Radioraad. Niaar hef „Utr. Dgbl." vernëemt, zal Dr JTockema Andreae, burgemeester van Utrecht, binnenkort zijn ontslag nemen uit 'den Radioraad. Dit hangt uitsluitend samen met de vele werkzaamheden, die den burgemeester zullen toevallen in ver band met zijn benoeming tot voorzitter van het college! van curatoren aan de hooge s chool. De postvluchten naar en van IndiS. Bij: do Kon. Luchtvaartmij. is bericht ingekomen, dat het tweede postvliegtuig Maandagavond 5.43 uit Batavia is ver trokken en om 8.10 te Palembang is aan gekomen. Uit Palembang werd om 9.5 vertrokken. Het vliegtuig is om 15.10 te Medan aangekomen. Alles wel aan boord. Die Eerste Kamer. De Eerste Kamer is bijeengeroepen to gen a.s. Dinsdagavond half negen. Het voornemen bestaat, Woensdagoch tend elf 'uur het suikerwetje (tijdelijken steun aan de beetwortelsuikerindustrie hier te lande) te behandelen en Donder dagochtend ln de afdeelingen eenige kleine wetsontwerpen te onderzoeken. TWEEDE KAMER. Herziening Gemeentewet. De Voorzitter deelt mede, dat be noemd is tot voorzitter van de commissie van voorbereiding tot herziening van de Gemeentewet de heer de Wilde, tof on der-voorzitter de heer Van Vuuren. Weer een interpellatie. Mevrouw De VriesBruins, s.d., krijgt verlof te interpelleeren over de verspreiding en de belxandeling van pok ken. D© interpellatie zal worden gehou den na die van den heer Wijnkoop. De Ambtenarenwet. Hierna wordt voortgezet de discussie over het ontwerp'-Ambtenarenwet. D© heer Beumer, A.R., bestrijdt het amendement-ter Laan om ambtenaren met een salaris van f2000 of minder vrij te stellen van griffierecht. Spr. wenscht dit recht, terug te betalen als de ambtenaar in het gelijk wordt gesteld. Het amendement wordt verdedigd door deni heer San nes, S.D., en bestreden door den heer B. o o n, Lib. Minister Donner wil eenige reim tegen lichtvaardig procedeeren behouden en wijst pip de vel© administratie, die" beroepen met zich brengen. Hij wijzigt echter het .artikel zoodanig, dat het grif fierecht geheel wordt teruggegeven, in geval da ambtenaar in het gelijk wordt gesteld. Het amendement-ter Laan wordt ver worpen met 66 tegen 20 st. Het art. wordt aangenomen met 63 tegen 20 st. De heer v. d. B.ergh, S.D., verdedigt'n amendement ter verbreeding van den grondslag van het beroepsrecht. Hierdoor worden de a.mbtena.ren ook verdedigd to gen kennelijk onredelijke behandeling door de overheid. Da heer Beumer, A.R., licht een amendement toe ter verruiming van het beroepsrecht, o.a. bij het misbruik van bet- voeg dheid. i De heer v. Wijnbergen, R.K., is van meening, dat aan den rechter een zeer ruime bevoegdheid moet worden gegeven. Deze zal dan uitmaken of een bepaalde handeling van de overheid in strijd is met letter of geest van de wet. Het voorstel der regeering acht spr. te beperkt. De heer Marchant, V.D., spreekt als zijn meening uit, dat het amendement-v. d. Biergh voor den klager niet veel geeft. Hij vraagt wat de schadevergoeding betee- kent, die den ambtenaar moet worden ge geven. Indien b.v. ©en besteller ongemoti veerd bestraft bleek te zijn, waarop meet dan de schade verhaald morden? Be Weer J. ter Laan bestrijdt Wet amendement-Beumer eax wijst er op<, dat ook overplaatsingen onredelijk kunnen zijn. Beroep hiertegen zal niet vallen onder het amendement-Beumer. De heer Beumer antwoordt den heer Ter Laan, dat de ambtenaar di© aanneme lijk kan maken, dat hij door een hoofd ambtenaar onredelijk is behandeld, b.v. uit wrok, wel degelijk ontvankelijk zal zijn krachtens sprekers amendement. Dit geldt dan ook voor overplaatsingen- De Minister van Justitie, de heer Donner, betoogt, dat de regeling van het beroepsrecht, zooals deze is ge geven in het ontwerp, uitgebreider is dan zou kunnen blijken uit de discussies. In de eerste plaats is daar het groote terrein van de disciplinaire straffen. Het geldt hier ook een rechtspraak ten volle, dus niet alleen over de wetsinterpxetar tie. Ook de feiten zijln daarin betrokken. Men moet dan ook geem tegenstelling on derstellen tusschen de amendementen en hetgeen spr. voorstelt in het ontwerp. Echter is spr. bereid te trachten een formule te vinden, dat naast de formeel e, ook de materieele onwettigheid grondslag wordt voor beroep. Daarom neemt spr. het amendement-Beumer over. Tegen de uitdrukking „kennelijk onredelijk" heeft spr. geen bezwaar. De heer v. d. Bergh trekt zijn eerste amendement in. Het tweede amendement-v. d. B,ergh wordt verworpen met 54 tegen 17 stem men. De heer J. ter Laan, S.D.A.P., ver dedigt ©en amendement om te doen .yer- vallen de bepaling, dat het gerecht bij het verhoor kan verbieden de aanwezig heid van den raadsman of een gemach tigde. Subsidiair wil spr. dat het verhoor aan, den raadsman moet worden meden gedeeld. De heer v. Wijnberg en, R.K., meent, dat het geval zich kan voordoen, dat de tegenwoordigheid van een bepaalden raadsman ongewenscht is. Men moet dit aan het gerecht overlaten. De beer Beumer, A.R., bestrijdt even eens het amendement, evenals de M i n i s- t er, die erop wijst, dat in de beroepswet dezelfde bepaling voorkomt. Het subsi diaire amendement is overbodig. De heer Ter Laan trekt zijn .subsi diaire amendement in. Het amendement-Ter Laan wordt ver worpen met 42 tegen 14 st. De heer J. ter Laan verdedigt een amendement om ©en voor den ambtenaar gunstiger regeling te treffen ten aanzien van de beslaglegging. De hear Boon bestrjjdt het, evenals da Minister. Tegen het amendement verklaren zich 10 leden, ervóór 40. Aangezien het quorum niet aanwezig is, woidt de vergadering verdaagd tot Woensdag. Hilversum. Voor Radio N.S.F. en Philips i J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. Adv, Benoemd tot tijdelijk opzichter bij den Provincialen Waterstaat in Zeeland ter assistentie bij het opmaken van ont werpen ter verbetering van de wegen, voorkomende in Jxet provinciaal wegen plan onder de nos. 13£ en 13g, de heer A. F. Goedemondt te Goes, leerling van het Zeeuwsch Technisch Instituut al daar. Bestemd voor den Indisohen dienst D. D1. Jumelet, landmeter 3e klasse bij het Kadaster te Bruinisse. Middelburg. Door de besturen van de afdeelingen Middelburg van den Bond van Ned. Onderwijzers en het Ned. Onder wijzersgenootschap jus, een adres aan den gemeenteraad gezonden in verband met het voorstel van B. en W. tot regeling van het vak lichamelijke oefening op de 0. L. scholen. Daar de betreffende onderwijs-organl- saties niet in de gelegenheid zijn geweest, omi haar meening en advies aan den Raad kenbaar te maken, dringen adres santen, onder verwijzing naar een memo rie van toelichting, er bij den raad op aan, het ingediende voorstel aan te hou den, 'en verzoeken zij dringend hen in de gelegenheid te willen stellen hun meei- ning over de regeling van het vak licha melijke oefening kenbaar te maken. Kapelle. De heer Th. J. Scholten1 Jr, ambtenaar ter secretarie, is als zoodanig benoemd te Lonneker. (O.) Arnemuïden. Zaterdagavond j.l. werd door de politie een zekere M. uit N. en St. Joosland gearresteerd, wegens het zich bevinden in kennelijken staat van dron kenschap. Ter ontnuchtering werd M. overgebracht naar het arrestaJntenlokaal. Souburg. Loop der bevolking over de le helft van October. Gevestigd: Mej. L. van Soelem, Butetoc- straat B 254, van Middelburg; C. Meijers Kanaalstraat B 143, van Domburg; L. v. d. Velde, de Deckerstraat E 27 van Terneuzen; Mej. 0. Passenier, Groote Ab. A 254, van Middelburg; P. Teauwen en gezin, Ritth. straat A 124 van Vlissin- gen; A. Minderhoud, Vliss. Btraat B 289 van Domburg; A. Meause en gezin, Tuin dorp D 31, van Arnemuïden; F. de Wolf Zandweg 0 37, van Biggekerke; G. F. Lindeijer, Spoorstraat A 97, van Breda; A. Adriaanse, Vliss. weg, D 26, van Kou dekerk©; J. Tax, Vliss. straat B 267, van Vlissingen; Gh. Gornelisse, Tuindorp D 18, van Tholen. Vertrokken: C. Dingemanse, Vliss. weg. 326, naar Koudekerke; Mej. J. Roelse, Groote Abeel a, A 254 naar Ritthesm; J. van Keulen, Ritthemsoheweg G 414a naar Rj.ttb.era; L G. dei Hegjes?, N. Vliaa. weg O 155, naar Dein; Haag; J. de Vries, Ka naalstraat B 14, naar Breskens; A. Ce- lant, Marnixplein C 60 naar Dordrecht; W. Bassie, N. Vliss. weg C 214, naar O.- Beijerland; J. Kool©, üranjeplein A 29, naar Vlissingen; Mej. C. H. Overdujjn, Braamstraat B 42 III rxaar Ritthem. 0. en W. Souburg. De afdeeling van het Groene Kruis Souburg-Rittlxem hieltf Maandagavond een algemeene vergade ring. Aanwezig waren 57 leden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. E. Plugge en de Meij en ge kozen in de vacature-v. Veen do heer J. de Bruijn. Tot kasopnemers werden benoemd de heeren Leenhouts, de Vis ser en Wisse. Door dhr Verkroost werd verslag uit gebracht van de vergadering van de Provinciale Zeenwsche Vereeniging „het Groene Kruis" te Breskens gehouden. De voorzitter deelde mede, dat de to tale kosten van het nieuwe gebouw f 6282 bedragen. Sanctie der vergadering werd gehecht aan het voorstel van het bestuur tot verkoop van een stukje tuin grond aan dhr H. A. Cij'souw. De begrooting 1930 werd vastgesteld met een post van ontvangst van f 1215 en van uitgaven van f 1510. Die van de afdeeling Tuberculosebestrijding inkom sten f 770, uitgaven f 880. Aan het gemeentebestuur is met het oog op een tekort om subsidie verzocht. Deze begrooting werd goedgekeurd met algemeene stemmen. Dhr Mauer werd als bode' magazijn ge ïnstalleerd. Aan den oud-bode-magazijn- meester dhr J. Bosselaar werd eên jaar- lijksche toelage van f 100 gegeven. Dinsdagavond werd de tweede zitting van de Prov. Staten in 1929 door den Commissaris der Koningin, den heer Jhr Mr J. W. Quarles van Ufford in Naam der Koningin geopend, waarna hij het ambtsgebed voorlas. Evenals de vorige malen bleven de Vrijheidsbonders en de S. D. A. P.-ers zitten. Hierna deelde do voorzitter mede, dat de heeren de Baera en Boender met ken nisgeving wegens ongesteldheid in deze vergadering niet aanwezig konden zijn. Ingekomen stukken. Ingekomen waren Kon. Besluiten tot goedkeuring van de Statenbesluiten tot vaststelling der rekening over 1927, tot wijziging der verordening op de heffing en invordering van leges ter Prov. Grif fie; tot wijziging van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland en tot wijziging van het reglement voor het waterschap De Damespolder. Nog was ingekomen en werd voorge lezen het adres van de Commissie voor da landbouwbelangen in Westelijk Z. Vlaanderen inzake de nieuwe motorveer boot. Na da gebruikelijke mededeelingen van Ged. Staten over uitgaven uit onvoor zien 1928 en 1929; onderhandsche aan bestedingen, presentielijsten van de ver gaderingen van hun college en den staat van de Prov. ambtenaren en bedienden, was aan de orde de mededeoling over het aantal passagiers vervoerd met den stoombootdienst VlissingenBreskens in* casu met den in Augustus ingestelden. Z o nüagmiddagd ienst. Dhr Adriaanse zeide, dat hij vol daan is over het feit, dat Ged. Staten aan zijn verzoek om inleg van een mid- dagdienst op Zondag op de lijn Breskens Vlissingen hebben voldaan, en hij meent dat daarover allerwege voldoening was. Spr. is dankbaar maar niet voldaan. Het was slechts een proef eix spr. heeft nooit begrepen waarom het een proef moest zijn, evenmin als het verzoek van een lid der Staten om opgave van het aantal personen, dat van dien dienst gebruik maakt. Het doen varen van de boot mag niet afhangen van het aantal passagiers, omdat het hier geen commercieel bedrijf geldt. Hoogstens is het gemiddelde van be lang. Op den dienst NeuzenVlissingen is dit, den Zondag inbegrepen 19; op den dienst BreskensVlissingen alles bij een 43, en voor den op 4 Aug. begonnen en op 29 Sept. geëindigden Zondagmid- dagdienst was het VlissingenBreskens 20 en BreskensVlissingen 25, du3 nog meer dan voor VlissingenNeuzen. Spr. vindt in een en ander aanleiding om de volgende motie in te dienon: „De Staten der Provincie Zeeland, uit overweging, dat de Zondagdienstregeling boot VlissingenBreskens ook buiten den Zomertijd met een middagdienst behoort te worden aangevuld, dragen Ged. Staten op de Zondag-dienstregeling, gegolden hebbende van 4 Aug. tot 29 Sept. j.l. onverwijld, althans zoo spoedig mogelijk, te herstellen." De voorzitter stelde voor deze motie te behandelen gelijk met de 'be grooting voor 1930. Aldus werd z.h.s. besloten. Aangenomen werd het voorstel van Ged. Staten tot aanhouding van de aan vraag om subsidie voor den autobus- dienst SluiskilHulst. De overige reeds gepubliceerde voor stellen en het na te noemen voorstel inzake wijziging verordening tot regeling der bezoldiging van de ambtenaren in dienst der Provincie, werden naar de af deelingen verwezen, dia daarna getrokken werden. In de eerste afdeeling hebben zitting de heeren v. d. Beke Callenfels, de Baere, de Pauw, van Waesberghe, van 'tHof, Timmerman, Booixman, Wallien, Dumo- leijn, v. d. Wart, Welleman, LaernoeS, en de leden van Ged. Staten Dieleman en van Rompu. In da tweede afdeeling movronw Bergsma en de heeren Adriaanse, Doele- man, Moelker, Boender, Bosselaar, Hen- drikse, Mes, Joziasse, Koster, Kodde, van Dixhoorn en de leden van Ged. Staten v. d. Weijde en v. d. Putte. In de derde afdeeling de heeren: Eras mus, Kakebeeke, Sonke, Vogelaar, Vie- nings, de Jonge, Reilingh; de Ridder, Overhoff, Staverman, Catshoek, Onderdijk en de leden van Ged. Staten van Dussel- dorp en Stieger. Besloten werd de volgende vergadering houding op Dinsdag 12 November as., des voormiddags te II1/4 uur. In de sectievergaderingen worden he den (Woensdag) behandeld de voorstellen tot het te gelde maken van het reserve fonds van de Prov. Stoombootdiensten en aangaan van een geldleening; tot ge deeltelijke overdracht aan Ged. Staten van de bevoegdheid, opgedragen aan de Prov. Staten bij art. 132 der Prov. wet; tot vaststelling der begrooting voor 1930 en tot heffing van opcenten op do Rijks belastingen voor 1930. Deze voorstellen komen dan op 12 November in de openbare vergadering. Dan worden dien dag of den volgenden de overige voorstellen ln do afdeelingen behandeld, om op een nader te bepalen datum in de openbare vergadering te komen. Hierna werd deze vergadering gesloten. Wijziging Jaarweddenverordening. Bij de algemeene herziening der jaar wedden, die in 1919 en 1920 haar beslag kreeg, zijn over het algemeen de jaar wedden van het personeel in dienst der provincie op een zoodanig peil gebracht, dat er van gezegd mag worden, dat zij in hoofdzaak aan redelijke eischen vol doen. Van enkele hoofdambtenaren zijn destijds evenwel de wedden, zoowel op zichzelf beschouwd, als in verhouding ,tot anderen, aan den lagen kant ge bleven. Een herziening dier wedden ach ten Ged. Staten daarom thans alleszins gerechtvaardigd. Ged. Staten doelen meer bepaald op de wedden van den Griffier en van den Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat. Vergeleken bij andere provincies blijkt dat beider aaixvangswedde de laagste is, terwijl de maximum-wedde in acht der elf provincies meer of minder ver uitgaat boven de hunne. Een verhooging van piiinimum en maximum, zooi' dat de wedde gemiddeld bedraagt hetgeen elders wordt genoten, achten Ged. Staten daarom niet. slechts wenschelijk, doch zelfs geboden. Voor den griffier stellen zij voor f 6500f 8000 met 3 twee-jaar- lijksche verhoogingen van f500 en voor den hoofdingenieur eveneens. Ook stellen zij wijziging voor in do jaarwedden van de hoofdcommiezen en van de ingenieurs. Voor beide betrek kingen bedraagt 't minimum f4000, voor de hoofdcommiezen het maximum f4500 en voor de ingenieurs f5000. Voor de hoofdcommiezen wensehen Ged. Staten, met behoud van een alge meen minimum van f 4000 onderscheid te maken tusschen de hoofdcommiezen, die aan het hoofd eener afdeeling zijn geplaatst en de overigen, gezien de groo- tere verantwoordelijkheid voor eerstbe doelde groep. Daarbij komt, da.t in alle andere provincies na den rang van hoofd commies nog die van referendaris en in enkele provincies die van administrateur kan worden verkregen en, in Zeeland, be houdens één uitzondering, de rang van hoofdcommies de hoogste is, die kan worden bereikt. Ook voor de ingenieurs is hunne be trekking in vele gevallen een eindbetrek- king, doch de verantwoordelijke eix ge wichtige positie die, vooral in dit gewest, de ingenieurs innemen, wettigt bovendien een regeling, waarbij het tot dus ver bestaand hebbend verschil in maximum wedde tusschen hen en de hoofdcommie zen blijft gehandhaafd. Voor de hoofd commiezen stellen Ged. Staten voor f 4000 f 5000, met 4 tweejaarlijksche verhoo gingen van f250 en daarna voor een hoofdcommies, die aan het hoofd van een afdeeling is geplaatst, nog twee twee jaarlijksche van f 250 en aan hem, wiexx de rang van referendaris wordt verleend nog f 500. Voor de ingenieurs wordt voorgesteld f 4000 tot f 6000 met zesmaal f 300 ver hooging en éénmaal f 200 telkens na twee jaar. De voorgestelde wijzigingen maken een wijziging in de wedden van de Direc teuren van de Provinciale stoombootdien sten en wel voor dien -van den Westen scheldedienst tot f 4000f 5800 met 6 tweejaarlijksche verhoogingen van f 300 en voor dien van den Oosterschelde- dienst tot f 1500f 2500 met 4 twee jaarlijksche verhoogingen van f 250, zoo- al niet bepaald noodzakelijk, dan toch gewenscht, wil men het verband niet verbreken, dat tusschen verschillende, mixx of meer met elkander op een lijn te stellen betrekkingen in acht behoort te worden genomen. Tenslotte heeft de kommissie voor de Prov. Bibliotheek een voorstel gedaan tot nadere regeling van d© jaarwedde van den aan die instelling verbonden assistent, gezien zijn vermeerdering van werk en bet feit, dat hij aan de zooveel hoogere eischen, die langzamerhand aan hem zijn gesteld ten volle voldoet. Ged. Staten kunnen zich hiermede vereenigen en stel len voor dezen ambtenaar voor f 1500— f3000 met 7 tweejaarlijksche verhoogto gen van f 200 en 1 van f 100. Gedep. Staten hebben advies ingewon nen van de Gommissie van overleg. Ged. Staten hebben met dit advies zooveel mogelijfe rekening gehouden, doch haar zienswijze, dat het ongewenscht zou zijn thans partieel© voorstallen tot salaris-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2