VerstuikingenKneuzingen? 1 rr*r BERTELS',,KUNSTKORREL'' %bêwieis a?dkunm«0i«el ah a vl iridah 4 8.3, de R.-K. zijn gestegen van 10 tot 10.6, de C.-H. van 15 tot 16.4 en de A.-R. zijn gedaald van 18.7 tot 14.9. Vanwaar deze verschuiving? De A.-R. en V.-B. vormen "hier samen het college van B. en W.. Voor wie wat verder ziet, dan zijn neus lang is, is de tegen woordige politiek van B. en W. fnuikend. Wie <het met dat beleid niet eens is, stemt daarom ook bij de Kamer-stembus op een andere partij. De groote achteruitgang van den Vrij heidsbond is daaraan te danken, dat deze Bond hier, als één partij met de A.-R. is opgetreden. Hier is vrijwel geen ver schil tusschen die beide partijen meer te bespeuren. Spr. herinnert aan de zie kenhuis-kwestie. De Vrijh. Bond heeft het roer omgegooid en heeft zich gevoegd bij de tegenstanders van'een gemeente lijk ziekenhuis. In geheel de provincie is ds Vrijheids bond nog niet met één procent gedaald, en hier in Vlissingen meer dan 3 pCt. Daarvoor moeten dus plaatselijke oor zaken zijn. Hetzelfde is het geval met de A.-R'. In geheel de provincie zijn de A.-R. 3.2 pCt. verminderd, in Vlissingen 3.8 pCt. In de provincie verloren ze 1 pCt. aan de Staatk. Geref. Maar dat is ook in Vlissingen niet het geval geweest. Naast de verblijdende stijging van het stemmencijfer der S.D.A.P. verheugt het spr. het meest, dat de twee partijen die hier B. en W. vormen, da meeste klappen kregen. Het heeft spr. niet ver wonderd. Integendeel, spr. had het ver wacht. Was de Kamerverkiezing Van 1929 een Gemeenteraadsverkiezing geweest, hoe zou dan de Gemeenteraad er nu uitzien? De S. D. A. P. zou 7, de Vrijz. Dem. 2, de V. B. 2, de R.-K. 3, C.-H. 3 en de A.-R. ook 3 zetels hebben. Zoowel de V. B. als de A.R'. zouden dus een zetel hebben verloren. Die twee partijen zouden dus 5 zetels bezitten, S.D.A.P. en Vrijz. Dem. samen 9 zetels. Daarom deugt de samenstelling van het college van B. en W. niet. Spr. concludeert, dat. do kiezers juister zien dan de Raadsleden. Wat' de wethoudersbenoeming betreft zegt spr., dat de S. D. A. P. over het al gemeen op wethouderszetels niet happig is. Hoe langer ze er buiten kan blijven, hoe liever. Wel bereid, maar niet belust I De meerderheid van dezen Raad heeft echter de S. D. A P. in een felle oppo sitie gedreven. De mogelijkheid bestaat, dat de S.D.A.P. dit voorjaar, toen dhr Harts aftrad, een wethouderszetel had kunnen krijgen. Maar dhr Harts ïs weg gegaan, omdat hij zich niet met B.en W. inzake het gemeentelijk ziekenhuis kon vereenigen. In die omstandigheden voel de de S. D. A. P. niets voor dien zetel. Dhr Harts heeft dit inzicht twee jaar te laat gekregen. Dhr Harts is destijds als wethouder gekozen niet door de democraten, maar wel door de tegenstanders van het ge meentelijk ziekenhuis. Hij had niemand achter zich en' daarom is men over hem fieengeloopen. Dat echter een A.-R. is gekozen, is wel wat vreemd- De A.-E. kunnen zich niet begrijpen, dat er in de wereld wat is veranderd. Ze staan nog op het stand punt van 40 jaar geleden- Ook hun machtsbegeerte is bekend. Als ze een maal een stukje macht hebben, laten ze "het niet gauw los. Sprekers fractie zou niet zoo dwaas zijn, in zulke omstandigheden twee wet houders aan te wijzen. Dat zou in de partij niet goed afloopen. De S. D. A. P. is niet gewoon, politieke zelfmoord^ te plegen. Dat laat ze ver aan de overzijde. De S. D. A. spint bij deze ge beurtenissen hoe langer hoe meer zij. Maar de S.D.A.P.ers zijn niet alleen sloo- pers. Ze zijn ook bouwers. Als ze zien, dat B. en W. niets, maar dan ook niets "doen, dan bejammeren zij dat. We zijn niet zoover meer van 1931. Als er één partij te dien opzichte gerust kan zijn, dan is het de S.D.A.P. Sprekers bezwaar tegen de Christelijke arbeidersvertegenwoordigers in den Raad is, dat ze zich .telkens scharen achter den ^Vrijheidsbond, een uitgesproken kar pitalistische partij. Het geheele beleid van B. en W. is ne gatief. De Raadszittingen worden hoe lan ger hoe onbelangrijker, omdat er niets van beteekenis voorgesteld wordt Schitterend is het financieel beleid van B. en W. niet. Ondanks dat er zoo wei nig gebeurde, moest de belasting twee maal verhoogd worden. In twee jaar ging de belasting met 18 pCt. omhoog. En nog is geen enkele krachtige sociale maat regel genomen 1 Nu zeggen B. en W., dat er eenige financiëele verbetering is ingetreden. Maar die meevaller is den wethouder van fi nanciën in den schoot gevallen. We moe ten wat minder aflossen, de kwade pos ten kunnen wat minder geraamd worden en het grondbedrijf kan zijn rente be talen. Spr. vond het daarom verstandiger, om de helft van het batig saldo van 1928 te reserveeren. We naderen een onzekere toekomst in verband met de nieuwe ver houding tusschen rijk en gemeenten. Spr. behandelt ook do wijze van elek triciteitsvoorziening. Vlissingen heeft geen bedrijven, die een batig saldo in de ge meentekas brengen. Van de Anti-Revo lutionairen weet Spr. het, "dat ze niet voor gemeentebedrijven zijn, zoolang par ticulieren het doen. Maar dit is toch een standpunt, dat uit den tijd is. De bedoe ling van een particulier is in de eerste plaats: winst maken. Het was verleden jaar zoo gemakkelijk geweest, om het laagspanningsnet zelf te gaan exploiteeren. In M'burg is de stroom niets duurder dan hier, hij is er zelfs langen tijd goed- kooper geweest. En toch maakt het elec- triciteitsbedrjjf aldaar een mooie winst. We moeten pu straks over de water leiding beslissen. Spr. is .er niet gerust op, dat de concessie niet zal worden ven lengd. Gelukkig valt de definitieve be slissing 'na de e.v. Raadsverkiezing. Spr. zou een commissie uit den Raad willen benoemen, die zich met de voorbereiding van deze kwestie bezig houdt. Het water is hier niet .jan uitnemende kwaliteit. Daarom mag wel aandacht geschonken worden aan de Zuid-Bevelandsche water leiding. Dan het Badhuis. Ook hier weer het zelfde. B. en W. willen niet weten van een gemeente-exploitatie, maar hebben ge zocht naar een vereeniging, die dit wil exploiteeren. Spr. acht het niet de taak van het Groene Kruis, dit te doen. Sprekers fractie zal echter niet tegen stemmen, omdat anders de zaak voor on- bepaalden tijjd zal worden uitgesteld. Vervolgens het onderwijs. Verleden jaar zeiden B. en W. toe, .plannen te zullen maken voor een gemeentelijke voorberei dende school. Thans zeggen zjj, dat dit van particuliere zijde behoort te geschie den, desnoods mei steun der gemeente. Dit is een reuzen-ommezwaai. Blijkbaar zijn de burgemeester en weth. M. Laer- poes na het uittreden van den heer Harts bekeerd tot het particulier initiatief. Nu stellen B. en W. voor aan de school tjes, die aan geen enkele redelijke voor waarde voldoen meer subsidie te verlee- nen. De A. R. beschikken over een zekere handigheid, als het gaat subsidies binnen te halen. Maar die handigheid komt toch hier niet te pas. Spr. acht de financiëele bezwaren tegen een gemeentelijke fröbel school niet onoverkomenlijk. Spr. vraagt verder: hebben B. en W. al eens geïnformeerd, wat or met de tram staat te gebeuren? De tram wordt nu zeer behoorlijk geëxploiteerd. De provincie is de tram echter moe. Ged. Staten zijn bang voor een jaariijksch debat daarover, speciaal over de Zondags rust. Vambiag of morgen kan er een gegadig de komen. Midde.burg zal we bezwaren hebben na de abatoir-erva ngen om niet Vlissingen te gaan onderhandelen, maar Spr. waagt het toch voor te stellen, dat M'burg, Vlissingen .en Souburg eens gaan praten om samen de tram te ex ploiteeren. Er dreigen anders hier ge varen. Worden de tarieven verhoogd, of de Zondagsdienst beperkt, dan zal Vlissingen als badplaats daarvan de gevoigen onder vinden. Ook de Maatschappij „de Schelde" heeft groot belang bij deze tram, gezien da vele werklieden, die er gebruik van maken. Een exploitatie van de tram behoeft de gemeente geen geld te kosten. Die tram rendeert. Bovendien wordt dan de positie van het personeel beter. Nu kunnen B. en W. deze zaak ter hand jiemen. Ze kunnen 'liet ook niet doen. Misschien denken ze: na ons de Zondvloed. Spr. hoopt voor B. en W. dat het geen zondvloed van roode stem men is, al vreest Spr. het ergste voor hen. Spr. komt nu tot de aanplantingen. Er is dit jaar ,wel wat aangeplant, maar de Spuiboezem mag toch niet blijven, zooals hij pu is. Spr. zou zich willen wenden tot het polderbestuur. Een stad als Vlis singen. mag vrij groote sommen aan be lasting op gebouwd betalen. Maar dan heeft zo ook rechten. Laat de Polder ons van den Spuiboezem verlossen of er iets aardigs van maken (een eilandje in 't midden en de kanton beplanten). Het liefst zag Spr. den Spuiboezem verdwijnen. Kan niet een boezem worden aangelegd bij Zwanenburg? De sluis kan blijven, waar ze is. Het Badpaviljoen verkeert in slechten toestand. .Daarin brengt ook de kunst kring zijn tentoonstelling onder. Daarover mogen we niet te licht denken. Spr. zou het betreuren, indien op dezelfde plaats een nieuw paviljoen zou worden ge bouwd. Het liefst zag Spr. daar een mooie rotonde met een gezellig zitje. Des zomers gaan de Vlissingers in mas sa naar het stille strand. Daar is nu wel iets verbeterd. Maar de Nolledijk mag wel een beurt hebben. Wat de Visschershaven betreft., het is altijd een attractie, de scheepjes daar te zien liggen of binnen varen. Moeten die scheepjes daar blijven, dan zal veel geld (f 200.000 heeft Spr. gehoord) moeten worden besteed aan herstel van de haven. Zulk een bedrag kan Vlissingen niet betalen. Spr. adviseert: ga eens pra ten met den Minister van Waterstaat. Anders zullen de visschers naar da bui tenhaven moeten. Wat het havenbedrijf betreft, naar den exploitatievorm is Spr. zeer nieuwsgierig. Kiest men een vorm, die aan Sprekers fractie niet sympathiek is, dan zal zij geen vrijmoedigheid vinden, nog langer mede te werken aan het voteeren van veel geld voor de haven. Aangaande het bunkerstation zegt Spr. dat het alleen hier door de S. H. V. geëxploiteerd wordt, om er een concurrent uit te houden. Spr. zou de S. H. V. willen berichten, dat wij er prijs op stellen, dat er schepen in de haven komen. Betreffende de straatmakers Kegt Spr. dat B. en W. hier hun toezegging niet gestand hebben gedaan. Van een ernstige voorbereiding van een werkliedenregle ment merken we ook niets. Spr. vraagt verder naar het prae-advies van B. en W. over een vorig jaar aan- genomen motie inzake steun aan de sport- beweging, dat nog altijd niet is gekomen. Zoolang dat niet is verschenen, zal Spr. zich verzetten tegen elke subsidie voor een dergelijk doel. Ten slotte het ziekenhuis. Spr. vraagt of B. en W. iets weten van de Bethesda- plannen. Of is men daar nog altijd met de voorbereiding bezig? Al is straks Bethesda er, dan zal toch de gemeente lijke ziekenverpleging niet kunnen wor den stopgezel Spr. is er absoluut niet voor, deze om hals te brengen, temeer waar er hier dan slechts twee confessio- neele inrichtingen zouden zijn. Ook het vraagstuk van de onderbrenging van de ouden van dagen moet onder 't oog wor den gezien. Spr. heeft veie dingen te berde gen bracht, die voor een deel tot de taak van B. en W. beboeren. Spr. dringt er op1 aan bij B. en W. het roer om te gooien en in democratische richting te sturen. Dhr S o r e 1, A.R., wijkt er den heer do Meij op-, dat in den regel de raads verkiezingen een ander resultaat aple/e- ren dan de Kamerverkiezingen. Hoe de Raad er straks zal uitzien, zal in 1931 wel blijken. Spr .eikent, dat de A.R. in het college van B. en W. boven hun stand leven. Maar dat is gedaan in 't belang der ge meente. Daartoe leidden de omstandighe den. De S. D. A. P. relkent ook niet met de evenredige vertegenwoordiging, want de eerste 'keer moet nog komen, dat de S.D. A.P.'ers stemmen bij de wethoudersverkie zingen op een A.R. Spr .verwijst naar het Volk van 3 Oct., waarin wordt gezegd, dat de S. Di. A. P. wel in de breedte, maar niet in de diepte is gegroeid. Daarmee is Spr. het eens. En dat de A. R. zoo uit den strijd zijn gekomen, komt door hun beginselvast heid. Wat de gemeente-bedrijven betreft, er is ec-n streven in den laatsten tijd merkbaar om van gemeente-bedrijven gemengde be doven te maken. Het gaat dus in de overheidsbedrijven niet, zooals het wel moet Als een particulier een bedrijf goed exploiteert, is dat in 't voordeel der ge meenschap. Dhr Harts, v.d., zal drie punten be steken, die B. en W. met zekere virtuo siteit oui hals hebben gebracht. De school voor achterlijke kinderen acht Spr. noodig. Spr. betwijfelt het ten zeerste, dat er hier geen 24 achterlijke kinderen zouden zijn. Het gemiddelde aan tal achterlijke kinderen is D/a pet. Het vereischte a.antal om steun te krijgen van het Rijk is wel te krijgen, na overleg met de bijzondere schoolbesturen, al be treurt Spr. 'het, dat destijds het Geref. schoolbestuur niet bereid was tot een be spreking. i De kosten vindt Spr. geen bezwaar. Het is een misdaad tegenover deze kin deren hier niets te doen. Spr. betreurt het, dat B. en W. geen gemeentelijke voorbereidende school wil len. Het bedrag der kosten door Bi. en W. gen,oemd, accepteert Spr. niet. Ten slotte de had-inrichting. Spr. zou de Overheidsexploitatie wel toejuichen, maar zal zijn medewerking niet ontzeggen aan een exploitatie van het Groene Kruis. De voorzitter zal zich van poli tieke beschouwingen onthouden, omdat hij daar buiten staat. Wanneer wij te putten hadden uit een ruime beurs, zou do redo van den heer de Meijl niet zoo lang behoeven te zijn en zouden andere gemeenten watertanden, naar wat wij hier hadden en deden. Toch ziet Vlissingen van nu er wel wat anders uit dan tien jaar geleden. Het heeft geen zin, co alles af te kammen, al weet Spr. dat de politiek hier wel een woordje meespreekt. Spr wijst op de tegenslagen, die Vlis singen de laatste jaren had en die we gelukkig hebben doorstaan. Spr. wijst o.a. op het vertrek 'der Belgen met hun mooie inkomens, "dat we nu te boven zijn. Dal we geen loonende gemeentebedrijven hebben, kan aan niemand der tegen woordige Raadsleden verweten worden. Dat is een erfenis van Tiet voorgeslacht, dat concessies heeft verleend. Nu wil de S.D.A.P. zooveel mogelijk gemeente-bedrijven. Maar dan wijst Spr. er öp, dat b.v. een gemeentelijk zieken huis geld zou kosten. Dat is overal het geval. De S. D. A. P. is er toch ook voor de gemeente-rekening sluitend te maken? Nu zal de nieuwe wet op de verhou ding tusschen Rijk en gemeenten wel voor de gemeentenaren, maar niet voor de gemeente vpordeelig zijn. We moeten dus Indien een ernstige kneuzing of verstuiking U verlamt, gebruikt onmiddellijk Sloan's Liniment. Onnoodig in te wrijven, omdat het liniment van zelf doordringt. De inflammatie verdwijnt in een oogenblik, de opzwelling slinkt en de pijn bedaart geheel. Verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. lv uiterst voorzichtig zijn. En dan is het gemakkelijk critiek uit te oefenen, maar moeilijker is het de moeilijkheden te ont zeilen. Wat de electricitedtskwestie betreft, zegt Spr. kan de heer de Meij gerust zijn. Het is nu een provinciaal, dus gemeen schapsbedrijf geworden, dat dus niet in de eerste plaats winst op het oog heeft. Wat de waterleiding betreft, willen B. en W. wel een commissie, maar niet uit den Raad. Ze willen een technische com missie. Ook de combinatie met Zuid- Beveland zal worden besproken. Het badhuis zal ongetwijfeld een tekort opleveren, of het door de gemeente of door het Groene Kruis wordt geëxploi teerd. Verleden jaar achtte de meerderheid van Bi. en W. dat in het voorbereidend) onderwijs moest voorzien worden. De wet houder van onderwijs zou een onderzoek instellen naar de kosten, want daarop komt.het aan. En na kennisname van die cijfers hebben B. en W. gezegd, dat met dit bedrag de belasting niet kan worden verhoogd. Dit is de schakel, die dhr de Meij vergat. Die 'kosten zouden n.l. (inclusief de ge lijkstelling van openbaar en bijzonder on derwijs) f 50.000 bedragen. Dhr de Meij heeft zelfs vorig jaar gezegd, dat het stichten van een derge lijke school moeilijk en kostbaar is. Hij rekent dus ook mei de financiën. Wat betreft de tram, deze had nooit kunnen rendeeren, als de centrale er niet achter had gestaan. Er zijn nu gegadigden voor de tram, naar Spr. heeft gehoord. De financiën der gemeente laten niet toe, deze strop er bij te nemen. Dhr de Mo ij: dus B. en W. meenen, dat de Walcbersche tram de electrische tram moet gaan exploiteeren? De voorzitter antwoordt be vestigend.) Wat de Spuiboezem betreft, de Polder Walcheren kan deze niet missen. Er zijn daarover reeds verschillende besprekingen gevoerd. B. en W. hebben nu toestemming, een eilandje aan te leggen en de taluds te beplanten. Dat wordt een tweede Haag- sche Vijverberg 1 (Dhr de Meij: op kosten der gemeente? De voorzitter antwoordt bevestigend.) De voorzitter meent, dat de aanleg van een spuiboezem bij Zwanenburg niet mogelijk zal zijn vanwege de kosten. Wat het badpaviljoen betreft, daarvoor zijn plannen in bewerking bij Gemeente werken. Het js de bedoeling den kunst kring zooveel mogelijk ter wille te zijn. Spoedig zullen den Raad nadere voorstel len bereiken. Ook B. en W. meienen, dat de visschers- vloot niet naar de Buitenhaven moet worden verwezen. Spr. zegt toe, met den Minister van Waterstaat besprekingen te zullen voeren. Baat het niet, dan schaadt het niet. Inzake den exploitatievorm van de ha ven is nog steeds geen beslissing geno men. Maar de nieuwe Minister van Water staat heeft spoed toege>zegd. Zeer waar schijnlijk zal men komen tot een gemengd bedrijf. Spr. hoopt, dat de nieuwe Direc teur zal kunnen gaan over de buiten en binnenhavens. De tegenwoordige Direc teur zal wachten met zijn ontslagaanvrage, tot de beslissing is gevallen. Dan kan spoedig een nieuwe functionaris worden benoemd. Wat het Bunkerstation betreft, deelt Spr. mede, dat de directeur der S.H.V. heeft gezegd, dat het station alhier tot een der goede zal gaan behooren. De normale toestand zal pas intreden als de geheele havenwerken in orde zijn. De S.H.V. heeft tot 1932 het recht te bun keren. Spr. zegt toe, dat B. en W. met de zaak van het werkliedenreglement spoed zullen betrachten. Wat het ziekenhuis betreft, zijn er voor Bethesda verschillende plannen, die mo menteel in studie zijn. In de volgende vergadering zal wel aan de orde komen de definitieve koop van den grond, die nu in optie is. De regeling van de zorg voor ouden van dagen zal moeten wachten tot de Belhesda-plamnen geheel bekend zijn. Weth. M. La er noes, v.b., merkt op, dat dhr de Meij een politieke rede heeft gehouden. Spr. zal zich daaraan niet wa gen, want dan verliest hij het. Dat wil Spr. wel erkennen, want Spr. staat hier niet als politiek man maar wel als be hartiger van de belangen der gemeente. Spr. heeft indertijd gestreden voor een gemeentelijk ziekenhuis. En ware deze speciale toestand niet gekomen en de groote gift voor Bethesda, dan zou Spr. daar nog voor strijden. Dat men niet tevreden is over het beleid van B. en W., is begrijpelijk. In Amerika wisselt men graag om de vier jaar van president. Spr. vindt die critiek niet zoo erg. Het is Spr. altijd eeu genoegen, do critiek op de begrooting aan te hooren. De bee>- ren zijn nogal welwillend. (Gelach.) Ook de S.D.A.P. zou, als ze in het Dag. Bestuur zat, last van die critiek hebben. Spr. hoeft nagegaan, dat de belasting- factor 10 jaar geledon 2.2 was. liet laag ste was 1.34. Vroeger was hot altijd do gewoonte zooveel mogelijk te beknibbelen op ge meentewerken. Spr .hoopt, dat men dit nu niet zal doen. Ten opzichte van de straatmakers is door B. en W. geen positieve toezegging gedaan. Deze kwestie komt in do e.v. vergadering van Gemeentewerken, aan de orde. Het werkliedenreglement is in bewer king. Spr. .hoopt, dat dit nog dit jaar zal kunnen worden ingediend. Weth. v. Westen, a.r., hoeft niets tegen een gemeentelijke bewaarschool, als de kosten maar niet zoo hoog waren. Hot gemiddelde bedrag aan kosten is f80 per leerling per jaar. Uit Zaanda'rn /kreeg Spr. zelfs een becijfering van f 150 per kind. Spr. voelt meer voor een hoogore suh sidie aan de particuliere scholen. Dan 5SH CfrtqjzHvenaaftdz &jenpfivductie afovi Volledig voeder voor kuikens, kippen eenden enz Alle foutief voederen wordt hierdoor opqeheven. Eenvoudiger, voordeeliger en betere voeding sterker- en mooier dieren en 30% méér en grooter eieren van hoogfgnen smaak.dan van andere voeders. kil° f postw Vraagt brv-'.hur-e Ui anijtts loodje. lüacM llvom naman/'w V f Octrooi reeds verkneqen in Belqie.Canaüa Engeland, Frankrqk.ltalié.Honqarqe.Polen.Soanje.Zuid-Afrika. kunnen deze ook fyeter worden. Als de heeron der, S.D.A.P. zooi voor een bewaarschool zijn, laten zo dan zelf eens beginnen. Het is altijd gemakkelijk, om de lasten op den nek van de burgerij te leggen. Wat de achterlijke kinderon betreft, Spr. heeft zijn bost gedaan to weten te kamen hoeveel er van zulke kinderen in Vlissingen zijn. Er zullen er wol zijn, maar niet in zoo'n mate, dat daarvoor oen school moet worden opgericht. Spr. heeft voor zich een lijstje van 1925, opgemaakt door een medicus, waarop er 28 voorkwamen, maar daarvan vielen er 16 af, als niet geschikt voor plaatsing op een school. Weth. P. G. Laernoes, A.R., doet wel aan politiek, maar begTijpt toch niet goed het verband tusschen de Kamerver kiezingen en de begroeting, die we nu behandelen. i 1 Bij de Raadsverkiezing van 1931 zal het gemeentebeleid wel aan de orde ko lman. Dat is begrijpelijk. Dhr do Meij: hebt u gelezen; wat jmej. Frieda Katz in Amsterdam heeft gezegd? Die ziet ook verband tusschen Kamer- en Raadsverkiezingen. Dhr Laernoes: dan heeft mej.Frieda Ka.tz het ook mis. Dhr Berger: U hebt het mis. Dhr Laernoes: ik heb het recht v. een efg Spr. zie verkiezi niet. Li spraak Als w lazeng kon, dat tionairen De A de Kame dat ze Dhr d winst d Kamer Dat e oofemd ieder ja van rekc Daarom van fin: We hel fin incieo hadhet :onz. Het de 'belasl ook veel Er get) het een den ho f 30.000 dat er komen, den van financieele Spr. bi beele ba; ten gunst Spr. be., Meij, dat verkrijgen weten, dat| ginsel ov plaats aa steun. R e p 1 i sta teert, een enke deelgenoriw] wingen. Spr. bete zing wordl sen in dc Dhr So nomen v. der was Spr. mee tuigt van twist dat v. Westen gemeentobl Dlir P. lang dan? Dhr d e Van Westeij Dhr P vraag ik Verder S.D.A.P. 2 stemd, m te stemme .AR. wetlio' staat zoo h Spr. erko D.A.P. snel diepte grot do diepte. De S.D bedrijf. Ze drijf slecht Tegenove op, d^t he beurs niet moet doen Spr. wee concessies verleden j.s anderen (1 de electric den van ee gemeente Spr. ven commissie ziet spr. ee dan te chni; Spr. hert de fröbelsc anderd zijn kinderen ai lijk, maar fröbel-ondei aanzien va meedoet. Spr. be tri ploitatie vg de Stoomt is duidelijk] der wordt nu stroom I Z.E.M. die Spr. zien drijf de trj B. en W. n] maar lang Als er strJ derheid koj voorzitter vermogen heel gemakj meegegaan. Spr. betrj achter zijn nis ter van de VisschJ „Baat het Dan zal dl kend redenJ tig zijn best) wat, in Der Spr. bes) als zou ha doen alle al word) hier niet aj de belangé gen. Tegenove| spreker, bereidend

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2