£0 Üit de Provincie. Gemengd Nieuws. Rechtzaken FinancieëSe Berichten. Burgerlijke Stand El! a/Ll Dit ni| ran de gasfabriek te Roermond, die op houdt te werken. Hierna sluiting. De staking te SluiskiL Naar „De Maasbode" verneemt, heeft Zondagavond Pater Richardus, geestelytf adviseur der R. K. organisatie, met de directie dear cokesfabrick te Sluiskil een onderhoud gehad om zich nader ter zake te oriënteeren. Zijn Eerw. heeft zijn be vindingen aan het plaatselijk en hoofd bestuur der R.-K. organisatie medege deeld ter verdere informatie van belang hebbenden. In do gisterenochtend gehouden ver gaderingen der stakende arbeiders werd do toestand uitvoerig besproken met als resultaat, 'dat geen motieven aanwezig werden geacht om van houding te ver anderen. Ook werd van arbeidersleiderszijde ver zekerd, dat het van werknemerszijde geenszins om de machtskwestie gaat, doch enkel en alleen om behoorlijke ar beidsvoorwaarden eai dat de stakende arbeiders nog even standvastig zijn als Dp den eersten dag der staking. Bij een informatie, Dins'dag telefonisch bij den Rijksbemiddelaar ingewonnen, is gebleken, dat laatstgenoemde met de di rectie nog in correspondentie is. De R.-K. Landarbeid ersbo-nd heeft zijn leden verboden in da cokesfabriek te gaan werken. Sa» van Gent. Inzake do staking aan de Stijfsel- én Glucose-fabriek verneemt de „Midd. Crt.", dat van de 48 stakers, die bij den R- K. Bond zijn aangesloten, er reeds 42 elders zijn te werk gesteld. Ook van den modernen bond zijn reeds velen weer aan het werk- De fabriek werkt nog steeds door met hulpkrachten uit Selzaete en Assenede, naast de Italianen, die van 'de zuster- fabrieken zijn aangekomen. In gesloten vrachtauto's worden de arbeiders naar de fabriek gebracht. Alles staat onder politie-toezicht. Benoemd tot Burgemeester van St. Kruis de heer A. J. Dhont. Warmwater. Aanleg centrale verwarming en warmwater: J. M. Polder man, Goes. Tel. 129. Adv. Middelburg. Woensdag kwam de ai- deeling Middelburg van den Alg. Ne4 Chr- Ambten, bond in ledenvergadering bijeen- Na een welkomstwoord door den voor zitter, dhr D. H. Loodewijk, en het lezen der notulen, deelde de voorzitter mede, dat evenals vorige jaren door het ,Chr- Nat Vakverbond in de eerste helft van. November propagandavergaderingen zul len worden gehouden om vervolgens .in de tweede helft dier maand met huisbe zoek te beginnen. Ook onze afdeeling, welke in korten tijd aanmerkelijk in ledental vooruitging, dient toch het huis bezoek krachtig aan te pakken om de nog niet bij ons georganiseerde Chris ten ambtenaren voor onzen Bond te winnen. Dhr Timmermans doet verslag van het Congres van Gemeente-ambtenaren te Utrecht gehouden. Besloten wordt een speciale vergadering te beleggen tot in- stitueering van een vakgroep gemeente- personeel. Wegens aftreden van den secretaris, wordt als zoodanig gekozen de heer C. Kamermans. Hierna wordt de vergadering doioi den voorzitter gesloten- Het is 14 dagen geleden, dat de vergadering werd gehouden door het be stuur van Uit het VolkVoor het Volk met belangstellenden in de voorloopige plannen voor feestviering op den öOsten verjaardag van H-M. de Koningin. Op die vergadering werd de stad in wijken verdeeld en de hoop uitgesproken, dat alom buurtcomimissies zouden worden gevormd. In een advertentie in dit nummer roept het bestuur de afgevaardigden dier buurt- eommissies op tot een tweede verga dering op Woensdag 30 October- Maar dan moeten er ook buurtcommis- eies zijd en zeker er zijn er enkele op gericht, ook gisteravond nog. Maar in vele buurten wachten "zij, die toezegden, het initiatief te nemen, wel wat lang en toch is het ten zeerste gewenscht, dat alle buurten op die tweede vergadering officieel vertegenwoordigd kunnen zijn. Men drale dus niet langer en volge het door verschillenden gegeven voorbeeld, opdat op 30 October kan gezegd worden, dat de geheele stad vertegenwoordigd is. Goes. De Oranje-vereeniging „Lange Kerkstraat en Klokstraat" besloot, in de door haar op 16 October j.l. gehouden vergadering, een feest te organiseerem ter gelegenheid van den 50sten verjaar dag van H-M. de Koningin. Dit besluit werd genomen, nadat uit hef verslag van den Penningmeester gebleken was, dat de kasmiddelen van dien aard zijn, dat de vereeniging met een behoor lijk feestprogram zal kunnen voor Ren dag komen- De vrees, indertijd door enkelen uit gesproken, dat de gelden, bijeengebracht ter viering van Oranje-dagen, voor onder linge avondjes werden verbruikt, blijkt dus Voor deze buuxtvereeniging geheel ongegrond te zijn. Vlissingen. Woensdagavond Is alhier een vergadering gehouden, uitgaande van den Nationalen Bond van Gemeente-amb tenaren, waarin besproken werd, dat do aalarissen van da Gcamnenta-ambtenajea alhier veel te laag zijn. Besloten werd, zich met eetn voorstel tot de commissie van georganiseerd overleg te wenden, teneinde een verbetering te trachten te verkrijgen. Een 2%-jarig kind alhier had het ongeluk een pot kokende thee over het lichaampje te krijgen, waardoor het zulko brandwonden kreeg, dat het aan de ge volgen is overleden. Reit zeventigjarig bestaan der C. J. M. V. alhier werd gisterenavond op feestelijke wijze herdacht in de groots zaal van het Concertgebouw. De ei-volle zaal bood een zeer gezeltige® aanblik. Het welbekende orkest, onder leiüing van mej. De Honidt, zette het feestelijk samenzijn in met het verdienstelijk tien gehoore brengen van den Kroningsmarsch van Meyerbeer, welke luid applaus ont lokte aan de honderden aanwezigen. De eere>-voorzitter, ds E. H. Blaauwen- draad verzocht daarna te zingen Psalm 6810, waarna hij voorging in gebed. Namens dei feestvierende vereeniging heette spreker allen hartelijk welkom. Wat de Jonge Mannen-vereeniging eigenlijk in haar diepste wezen is, kan op dezen avond niet gezien worden; dat is het gebrek van een feest van een Chr. vereeniging, die toch op zoo'n heerlijke wijze werkt. Spreker kan niet beter naar den diep- sten grond afdalen van het werk der Jonge Mannenvereeniging, dan door te zeggen dat het een werk van God ia De nood is thans buitengewoon groot en daarom is er voor de Jongemannen- vereeniging nog een gewichtige taak weg gelegd. Na dit bezielend woord werden door allen staande twee coupletten van het o-vn.dslied" gezongen. Coder groofen bijval verwelkomde ds. Blauwendraad thans den heer Stroo, het oudste lid, die nu reeds 50 jaar lid der Jonge Mannenvereeniging is. Hierna werden verschillende felicitaties uitgebracht, o.a. door den Ring Walche ren namens alle vereeniginegn op Wal. cheren, de heer P. G. Laernoas namens B. en W., den Christ. Besturenbond, de Chr. Nat Werkmansbond, de Gerat Jon- gelingsvereeniging „Calvijn", de meisjes- vereeniging „Thabita", die tevens een bloemenhulde aanbood, de „C.K.W.O." en de Christ. Jongevrouwenbond. "Tv de pauze werd door de C.J.M.V.- puwVui-ders het „Algemeen Saluut" ge bracht. De avond werd verder gevuld door muziek en tooneelstukjes. Ds Blaauwendraad sloot daarna de goedgeslaagde avond op de gebruikelijke wijze. Kapelle. Gisterenavond werd door het fanfarekorps „Ons Genoegen" alhier aan de oudste inwoonster van Kapelle, Mej. Wed. H. Mol, welke 90 jaar wefö, een serenade gebracht. Vele gelukwenscben moch< zij op dezen dag omvangen. Kruiningen. Dinsdagavond werd in de Openbare Lagere School jten ouderavond gehouden welke door .63 ouders werd bezocht. Dhr Q. van As, behandelde een on derwerp: „Jean Christoflel". De heeren Jansen Verplanke, J. Krij ger, J. Spruij't en A. Dok Az werden alle? herkozen als leden der oudercommissie. Vóór en na de pauze zongen 2 kinde ren enkele liederen, terwijl in pauze thee werd rondgediend. Na de pauze behandelde de onderwij zeres mej. de Hondt het onderwerp: Voor 'teerst op School", terwijl tot slot het schoolwerk der kinderen werd bezichtigd. Ierseke. Heden is gearriveerd van de werf van den heer Stam te Lekkerkerk de stalen motorkorboot „De Oester" met een 40 P.K. Kromhoutmotor. De boot die geheel naar de eischen des tijds is ingericht, is voor den heer J. de Koever -Tr alhier. Aan dezelfde werf is nog in aanbouw een dito schip voor rekening van den heer J. A. van Sprun- del, alhier. De oesterverzending is heel goed en beter dan het vorige jaar. Naar Engeland en naar Duitschland gaan er meer, maar de prijzen zijn dalende- De groote licha men concurreeren sterk en de prijzen brokkelen danig af en verschillen mef verleden jaar reeds plm. f20. Ook in mosselen wordt veel omgezet, Deze worden steeds duurden omdat men vreest, dat er een tekort is. Van de Zui derzee is aanvoer en verwatering ver boden op staatsgrond. De mosselkorren van de YE 61 zijn terecht. Ze waren toch geleend en zijn Woensdag door den „Ieener" terug gebracht. Wolphaartsdljk. Donderdagmiddag werd alhier de bazar ten bate van het Groene Kruis geopend. De voorzitter van het Groene Kruis, Dr Meijnen heette de aan wezigen welkom en gaf daarna het woord aan den burgemeester, die het groote nut uiteeenzette van het Groene Kruis en de aanwezigen aanspoorde ieder het zjjne te willen bijdragen, zoodat deze bazar een ordelijk verloop en in het bijzonder een gunstig resultaat mag heb ben- Wij hebben een kijkje genomen in den bazar en zijn er van overtuigd, dat er voor elk wat wils is. De groote zaal van het gebouw T-A; V.E.N.U. is geheel bezet met verschil lende stands. Wij .troffen o.m. ook een stand van de firma van Nelle aan, waar men een kopje koffie of thee kan be komen, en voorts een Stand van de Maggi's artikelen waar gratis een kop bouillon wordt verstrekt. Ook zjjn ar inzendingen van v£8a fabrikanten en grossiers uit alle doelen van ons land. Bovendien nog vele attracties, zooals een sjoelbak, grabbelton, enz. Ereskens. De Yoordrachf van water bouwkundig ambtenaar van het water schap Oud en Jong Breskens te Bres- kens, luidt: 1. A. Minderhoud te Bres kens; 2. A. J. de Loof te Vreeland; 3. J. H. van Rest te Groningen. Terneuzen. Men schrijft ons: Door den Pror. Bootdienst TerneuzenHoedekens- kerke is de verbinding van hieruit met Holland zeer veel verbeterd. Hiermede tevens de postverzending Terneuzen Goes. Deze gaat zéér vlug, zoo ook naar Vlissingen. Naar Middelburg daarentegen duurt het zeer lang. Een brief in Neuzen gepost om kwart over 7 's morgens wordt in Mid delburg besteld om kwart over acht des avonds. Dit houdt mede verband met de bestelling van slechtsi 3 maal per dag. In "Z. Vlaanderen zelf gaat het ook niet altijd vlug. Een brief te Axel gepost des avonds, wordt in Neuzen besteld des middags om kwart over drie. De buitenbestelling van Terneuzen uit b.v. een klein half uur Yoopens, Is 1 maal per dag. Daar ontvangt men 's mor gens plm. elf uur post en dan niet meer voor den volgenden dag op dien tijd In het zakenleven wordt hierover veel geklaagd- In sommige gevallen werkt het hebben van een poetbus ten postkantore wel bespoedigend. 'Ongelukken- Gistermiddag heeft bij 'Zaandam een ernstig auto-ongeluk, plaats gehad. Een auto van Hen heer A. H. Verkade, directeur van Verkade's fabrieken te Zaandam reed in die rich ting van Zaandam- Doordat de auto moest uitwijken, kwam het voertuig op een slecht gedeelte van den weg terecht en sloeg over den kop. De heer Verkade werd ..ernstig gewond en bleef bewuste loos liggen. Hij werd per zieken-auto naar het ziekenhuis te Zaandam ver voerd. Te Prinoenhage is de landbouwer de L. uit Zevenbergschenhoek met zijn auto op een kromming van den weg tegen een autobus gereden. De L. werd aan het hoofd en drie dames, die in de auto zaten, aan hoofd en handen gewond- 600.000 mark verduisterd. De Oostenrijksche algemeene vertegenwoor diger der oliefabrieken Calvé te Delft, de 34-jarige Kurt Moll, is wegens verduis- ring van geïncasseerde gelden ten be drage van 600.000 mark ten nadeele van genoemde firma, gearresteerd. Zeilschip vergaan. In de Kieler Bocht is óp 16 October het wrak van een zeilschip gesignaleerd, dat ge vaar voor de scheepvaart oplevert- Da masten steken 2 meter boven water uit. Bij het door duikers ingestelde onderzoek is gebleken, dat bet gezonken schip het te Hamburg thuisbehoorend motorzeil schip „Martha" is, dat een lading soya- boonen aan boord had. Van de beman ning is geen spoor ontdekt, zoodat men vreest, dat 'deze om het leven is ge komen. Het wrak ligt 19 M. onder water. Een 'bunzingsnest met f0 kippen. De landbouwer S. te Halle heeft bij 'zijn woning een bunzing ge vangen. In zijn hol werden veertig kip pen gevonden, die de landbouwer ver mist had 'en die de bunzing als winter provisie had opgestapeld. (Tel.) De relletjes te Maastricht Gisteren is het in de stad rustig geble ven. Van alle kanten is politic-versterking' gekomen, o.a. van de politie-troepen uit Amsterdam. Aan stedelijke politie, rijks- veldwacht en marechaussee zijn momen teel ongeveer 300 man in actie. Gisterenavond kwam bet op den hoek Kleine StaatMaastrichter Brugstraat en kele malen 'tot kleine charges. Over den toestand van den agent Bouten, die het slachtoffer werd van zijn plicht, vernam de Maasbode, dat het ge val hopeloos was- Het eenige middel, om hem in het leven te behouden, was bloedtransfusie, waartoe zich spontaan aanbood zijn 'collega A. Muller, van welk aanbod dankbaar gebruik is gemaakt. De kindermoord te Rotter dam. Als tragische bijzonderheid van het nog steeds niet opgehelderde misdrijf kan nog gemeld worden, dat het gillen van het meisje doior twee getuigen is gehoord. De eerste was een verpleegster, die dien avond tusschen 7.20 en 7.60 uur door den polder heeft geloopen meit twee honden, zij heeft toen gegil gehoord, de handen die zij aan een lijn had, wil den naar de plaats, waar het gegil van daan kwam, toeloopen, doch de dame, die niet dacht, dat het gillen, de verschrik kelijke oorzaak had, die later is gebleken, hield de dieren vast en keerde naar huis. De tweede getuige is een palingvisscher die omstreeks half 8 in het verbiadings- kanaal van de beide Schieën aan het vis sollen was- Deze man heeft, zij het niet luid, hooien gillen. Hij vond dat het ge luid leek op dat van iemand, die in nood verkeert, doch Jde afstand waar hij zat tot dien waar de moordenaar en Tiet meisje waren, was tamelijk groot, ook kon hij de richting niet duidelijk be palen. Kolendampvergiftiging te IJ muiden. Ten huize van de weduwe J. te IJmuiden heeft zich een ernstig geval Van kolendampvergiftiging voorge daan. Mej. J. was na het aanmaken vaar de kachel ongesteld geworden, zoodat de dokter het in verband met haar hoogea Leeftijd aoodig oordeelde, dat da naaste familieleden in de onmiddellijke nabijheid bleven. Gisternacht voelden 6 aanwezigen zich onwel warden zonder echter de oorzaak te -hunnen ontdekken. Vijf van hen ver loren het bewustzijn. De dokter, die onmiddellijk ter plaatse verscheen, constateerde kolendamp-ver giftiging en nam direct de noodige maat regelen. Hoewel vier personen, die de nadeelige gevolgen hebben ondervonden, nog last hebben van ho-ofdpijii, zullen zij er ge lukkig geen schadelijke gevolgen van on dervinden. De toestand van de oude mej. J. is echter hoogst zorgelijk. Gistermor gen was zij nog niet tot het bewustzijn teruggekeerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de vergiftiging veroorzaakt werd door ver stopping van de kachelpijp. Een standbeeld van ben dienstmeisje onthuld... Dezer dagen is te Weenen een standbeeld ont huld ter herinnering aan de zelfopoffering van een dienstmeisje. Margarete Manhart een meisje van 20 jaar, verloor tweó jaar geleden het leven toen zij de twee kinderen van haar meester redde van een wissen dood onder de hoeven van twee hollende paarden. Een stoet van meer dan honderdduizend menschen bracht haar naar het graf en de burgemeester van Weenen hield een grafrede. Het monument, levensgroot en van marmer, stelt Margarete voor, spelend met de twee kleine kinderen, die aan haar zorg waren toevertrouwd. Het is opgericht in den Prater, het bekende Ween scha park. De kosten werden ge dragen door de dienstmeisjes van Wee nen, die van haar weinige loon zoolang iets bijdroegen, tot de som groot genoeg was om aan een bekend beeldhouwer bet werk op te dragen. Een burgemeester wegens verduistering gearresteerd. Naar de „Pravo Lidu" meldt, werd dezer dagen de burgemeester van de gemeente Drazkowitz bij Pardubitz, de Tsjechische nationaal-socialist Hemerka, wegens ver duistering van gemeentegelden gearres teerd. Hemerka werd gedurende den laat- sten tijd. herhaalde malen in een bar te Pardubitz gezien, waar hij in een vroolijfc gezelschap groote bedragen verteerde. Bij onderzoek bleek, dat HemeTka zich aan verduistering van gemeentegelden schuldig maakte, waarna hij' werd gear resteerd. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes wer den veroordeeld wegens de volgende over tredingen: IJkwetJ. O., Woifaartsdijk, f 2 of 2 d., F. I. F., Goes f 0.50 o f ltd., M. J. G., Ierseke, vrijspraak, J. M. G., Ierseke, A. 0. Z., Krabbendijke, J. R., Goes, S. d. L., Golijtasplaat, allen f2 of 2 d., J. M„ 's H. Arendskerke 2 maal f5 of 2 maal 5 d., A. M. 8., Kortgene f5 of 5 d., K. T., 'sH. Arends'kerke 4 maal f 0.50 of 4 maal 1 d., H. G., 'sIL Arendskerke 5 maal f 0.50 of 5 maal 1 d., alles met verbeurdverkla ring van het inbeslaggenomene; Overtreding regl. voor rivieren en rijks kanalen: D. A. d. H., Bergen op Zoom, f 5 of 5 d. Geen reglementen aan boord hebben: D. A. d. H-, Bergen op Zoom, 3 maai f0.50, of 3 maal 1 d.; Arbeidswet: H. J. v. H., Goes, f2 of 2 d., A. d. S., Wemeldinge, J. F. J. Goes, ontslagen van rechtsvervolging, J. S., Schore, f 5 of 5 d., Wet op openbare vervoermiddelen: P. R., 'sHeerenhoek f 0.50 of 1 d. Visschen zonder vergunning: M. F., Hoedekenskerke f 1 of 1 d., teruggave van het in beslag genomen net, H. d. R., Borssele, f3 of 3d. Straatschenderij: C. d. H., Goes, vrij spraak, K. V. L., Colijnsplaat f 15 of 1 mnd. tuchtschool, A. F. P., Borssele, 3 mnd. tuchtsch. met een proeftijd van 2 jaar, P. C. v. L., Ovezande f 15 of 4 w. tuchtsch, F. Th. d. K., A. d. K., Goes, 1 mnd. tuchtsch. mét een proeftijd van 2 jaar, W. R., Oudelande, berisping; Strooperij: J. A., Schore, f10 of 10 d. Vee laten loopen over bezaaiden grond: A .v. d. V., Ellewoutsdijk, vrijspraak, J. E. Z., Ierseke f3 of 3 d.; Vee los laten loopen over openbaren weg: L. v. L., Wissenkerke f 10 of 10 d. Verkeer belemmeren: J. R., Middel burg, f 3 of 3 d. Met vuile wielen over weg rijden: J. D., Wissenkerke, vrijspraak. Zich bevinden op het gras der plant soenen E. M. F., Goes 2 maal f 1 of 2 maal 1 w. tuchtsch. In Goes anders dan stapvoets rijden: W. J. R., Schore f3 of 3 d. Op onbewaakten overweg rijden .terwijl trein nadert: J. v. F., Kloetinge, f 15 of 15 d., J. P. A. S., Terneuzen f25 of 25 d., L. V. B., Antwerpen, vrijspraak. Drankwet: A. E. V., Kruiningen f50 of 50 d.; v Varen met naast elkaar vastgemaakte schepen: P. A. V., Wemeldinge, f5 of 6d. Vee los laten loopen over den weg: M. B. M., Wissenkerke, f 10 of 10 d. Ia Terneuzen harder rijden dan 20 K.M. per uur: C. N., Kapelle, f3 of 3 d. Verordening bouwpolitie: P. W., Kwa- dendamme, f25 of 25 d.; i Bot beneden de maat vervoeren, M. W., RillaM-Bath, f3 otf 1 w. t.sch. Schelpdieren rapen aan dan voeit van een dijk: P. F. S., Goes, f2 of 2 d., P. S., Goes f3 of 8 d. Fietsen onder den Invloed van sterken dianik: M. A., Kattendijke, f20 of 20 d. Fietsen zonder bel: J. v. O., Ierseke, f3 of 1 w. t.sch.; Linie van den weg fietsen: D. M., Goes, G. V., Heinkenszand, f2 of 1 w. t.sch.; Met fiets niet naar rechts uitwijken: G. V., Heinkenszandf2 of 1 w. t.sch., A. C. J. v. d. B., Kloetinge, flö of 1 mnd. t.sch. Met motor links van den weg rijden C. W. P., Kapelle, vrijspraak. Met motor bij kruising van den weg den doorgang niet vrij laten: J. P., Vlissingen, f10 of 10 d. Fietsen zonder licht: L. H. J. M., Kloe tinge f5 of 1 w. t.sch., S. J. d, W., Goes, f2 of 1 w. t.sch., C. G. F., Wis senkerke, f5 of 5 d., J. F. S., Iersekei, f 6 of B d. Met voertuig rijden zonder licht: J. d. K., Iersekei, f 6 of d,; Dronkenschap en rust verstoren: L. D., Kamperland: f25 of 25 d, P. 'O., We meldinge f 15 of 15 d. Dronkenschap'P. Z„, Goes, 3 d. h., O. T., 's H. Arendskerke, P. H. J. V., Heinkenszand, ieder f 15 of 15 d. i V- FAILLISSEMENTEN, opgegeven door v. d. Graaf Go. N. V. (Aid. Handelsinformaties). Uitgesproken: 16 Oct.: H. v. d. Bosch, caféhouder en koopman, Almelo. Rechtercom. Mr A. G. Leendertz. Curator Mr G. D. B. ter Braa- ke, Almelo. 16 Oct.: G. A. Rutjes, klompenmaker, Enter (gem. Wierden). Rechtercom. Mr A. G. Leendertz. Curator Mr G. D. B. ter Braake, Almelo. 16 Oct.: J. Kalk, grossier» Zuidbroek. Rechtercom. Mr Ch. A. E. Maitland. Cu rator Mr T. Stoel, Winschoten. 16 Oct.: J. A. P. Bouwense, manufactu- rier, Dordrecht, Voorstraat 318, Rechter com. Mr G. J. Heemskerk. Curator Mr W. 0. de Kat Angelino, Dordrecht. 16 Oct.: J. v. Rooyen, j ach (slager, Bar- woutswaarder 185. Rechtercom. Mr J. W. Suringar. Curator Mr H. E. La Gro, Bo degraven. 16 Oct.: A. v. Laar, veehouder, Woer- densche Verlaat, gemeente Nieuwkoop. Rechtercom. Mr J. W. Suringar. Curator Mr A. W. Wierda, Utrecht. 16 Oct.: N. V. Eerste Utrechtsche Ver- lichtings Maatschappij v.'h. F. W. Pistoor, gevestigd te Utrecht, Voorstraat 24. Rech tercom. Mr J. W. Suringar. Curator Mr W. J. G. Vermeulen, Utrecht. 16 Oct.: W. H. van Rooyen, Woerden aan den Ryn, Z.Z. No. 54. Rechtercom. Mr J. W. Suringar. Curator Mr A. T. v. d# Bosch, Woerden, Opgeheven wegens gebrek aan actief: 15 Oct.: M. Smetsers, Berkel-Enschot. 16 Oct.: J. M. Nagtegaal, Utrecht. 16 Oct.: T. Jongen, Driebergen. MIDDELBURG. OndertrouwdI. de Bruijtie, 41 jaar en C. Diers, 28 jaar. Gehuwd: J. G. Rozendal, 22 jaar ein M. C. Vergouwe, 24 jaar. BevallenM. Servaas-Pekaar, d. M. L. Overwjjk-Die Tree, z. W,. N. Gillissen-de Nood, z. C. Lindenberg-Lahr, z. M. P. Schout-Ber- wald, e. Van 1017 October. VLISSINGEN, Ondertrouwd: P. J. Kooman 26 jaar, en P. M. Jansen, 27 jaar. J. F. Tournoy, 26 jaar en A. M. van Wiijfc, 26 jaar. A. du Burck, 35 jaar en C. Gesohiere, 31 jaar. A. Appeldoorn, 23 jaar en C. T. de Jonge, 20 jaar. W. Smit, 24 jaar en H. E. van der Eijk, 21 jaar. Getrouwd: S. J. de Jonge, 24 jaar en E. Sohier, 18 jaar. Bevallen: M. J. L. Bergmans, gob. 'Plaizier, d. S. A. Moens, geb. de Baare, z. M. P. Voets, geb. de Brabander, z. (leven!.). Overleden: J. van Leersem, wed. van TO. Koster, 85 jaar. J. Jaoobse, man Van C. Vo gel, 65 jaar. P. Boogaard, vrouw van C. van Wijnen, 71 jaar. (VJiss. Crt.) SOUBURG. Ondertrouwd: Simon Koole, 24 jaar en Maria Adriana Pouwer, 24 jaar. Jacobus Bimmel, 23 jaar en Cornelia 'Polder man, 25 jaar. GeborenLaurena, z.v. Marinna van dan Driest en Cornelia Davidse. Johanna Hen- drika, d. v. Jan Wol tors en Jacoba Johanna Elizabeth Versprille. Alida Elizabeth Maria, d, v. Cornelis de Grave en Joanna van der Wende. Willem, z. v. Gilles Sanderse en Hen- drika Maria Catharina van Roekei. Overleden: Maatje Dekker, 84 jaar, wed. van Izaafc Hubregtse. KRUININGEN. Getrouwd: Christiaan Louisa, 26 jaar en Dina Jannetje Zoetewij, 24 jaar. Marinus Harinck, 27 jaar en Jannetje Adriana Catharina van Sparrentak, 23 jaar. Van 217 October. WISSENKERKE. Geboren: 11, Johanna Wil lamina Adriana, d. v. Comelis Jan Noord- hoek en Adriana Maria de Looft. Van 11—18 October., IERSEKE. Geboren: Jacomintje Cornelia, d. v. Marinus Joossen en Clazina Thona de Smit. Biem, z. r. SJemon Vlaming en Anna Maria van der Jagf. Cornelis Pieter, z. v. Jan de Rooij en Margarietha Jacomina, de WaaJ. Overleden: Margaretba Laurina, 3 jaar, d. v. Anton Philip Cornelia Vermast en Dina Bont. 4 Wanl sa.meni revolutl dat nif te venl Catechf derde dat wijl verzakf is, zo zaam Eiger] Godsf spreken Zóó toen d| naar zonde Maat werd meer zamenj snaar Hij Het is welil het lev| èoudis Da God; ij vierd, werd Hat gezinsld en dat| Alle scheef Main tegen o v| staan de band £s losgJ ken hetf echappil De ven. Het er is ef naar vl MaarJ bij woif Gods tiet gel en een[ vooruit I bij het 1 Doch| ziet dv Da ftaire p| j de monl zichzelf! weer waarhej regeert tot ope in huis 6taat. Tege geschie bede dl 'As.t wiï wil vea goed isl Niet zoo gei] in den Het ij gesteld Een bestaan I natuurlij Maar] ook, on is wat dighede Ons beperkt.1 Het van eigen !doordrij| Maar dan st: moeilijk Gods we sle

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6