f Is Uit de Provincie. Kerknieuws, Onderwijs. Gemengd Nieuws. Ingezonden Stukken. Telegrammen. Laatste Berichten. Ee Gemeenteraad van Goes. zingen waren in 't zicht en proclameer de zij de staking waarachter zich hert N. V. V. met zijn kapitaal plaatste". De communisten zijii er later in ge slaagd te voorkomen dat het bemidde lingsvoorstel, waarbij' tegen 1 Mei van het volgend jaar een loonsverhooging van 10 pet. werd vastgelegd, word aangenomen. Zij gingen hierbij in tegen het hoofdbe stuur van den modernen landarbeiders hond, die, voorziende dat de zaak mis zou loop en, adviseerden het voorstel te aan vaarden. .JVIaar hieraan moet onmiddellijk worden toegevoegd, dat zij geheel bleven in de lijn aanvankelijk door do socialistische leiders uitgestippeld. Immers nog op 18 Juli had het Ka^ mor! id de heer Hiemstra den stakenden landarbeiders aangespoord vol te hguden, omdat de oogst moest binnengehaald wor den, en de boeren wel zouden toegeven als ze voor de keus geplaatst werden van het hoofd te buigen of hun pogst verloren te zien gaan. Nu het avontuur mislukt is zitten flo socialisten en de communisten elkaar ge weldig in hert haar. Maar de arbeiders hertalen hert gelag. Nu er geen weik meer is, wordt de staking opgeheven en zij mogen zien hoe ze met hunne uitgeputte gezinnen den winter doorkomen. Tot lid der Gezondheidscommissie, zertel Veere, is door den Commissaris der Koningin voor het tijdvak van heden tot 1 Juli 1932 benoemd de heer L. G. Gel derman, arts te Kortgene. Middelburg. Het winkelwerktjj- d e n b e s 1 u i t. Op de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" werd gisteren avond een zeer druk bezochte vergadering gehouden, uitgaande van Handelsbelang, maar waartoe ook niet-leden toegang had den. De daartoe uitgenoodigde besturen van de Christelijke Middens tandsvereeni- ging en de Hanze hadden aan de bestuurs tafel plaats genomen. De voorzitter, de heer G. van Ne- derveen, opende de vergadering en weidde enkele woorden aan de nagedachtenis van het overleden bestuurslid, den heer G. W. den Boer, welke woorden door allen staan de werden aangehoord De secretaris, de heer L. A. Sfcofkoper, deed hierna mededeeling van een tweetal ingekomen stukken, het eene van den Ghr. Winkelbediendenbond, dat reeds is gepu bliceerd en het tweede van den Alg. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, in houdende de mededeeling van een verga dering op 23 October in St. Joris, waartoe ook alle patroons worden uitgenoodigd. De voorzitter zeide, dat Handels belang geen bepaald standpunt kan inne men, maar men toch meende voor voor lichting te moeten zorgen en verzocht den hoofdinspecteur van den arbeid, den heer van Sierenbergde Boer, aanwezig te zijn, aan wien spr. nu het woord gaf. De hoofd ins peet e'U r acht toelich ting zeer gewenscht, omdat alles voor een buitenstaander niet zoo goed is te begrij pen. De arbeidswet zegt, dat arbeid alle werkzaamheden in een onderneming om vat, die voor de onderneming geschiedt; met uitzondering van wat eên patroon of zijn echtgenoot verricht. Onder winkels verstaat de wet alle open en gesloten ruimten, waar voorwerpen in het klein worden verkocht. Dit geldt bij minstens één week, zooals bijv. bij een vliegenden winkel. Ook bar biers- of kapperszaken vallen onder de wet. Het magazijn wordt beschouwd deel uit te maken van den winkel; kinderen be neden 14 jaar mogen ook geen arbeid in winkels verrichten. De zevende dag of de Sabbath worden voor hen die ze vieren gelijk gesteld met Zondag voor anderen, als zij dit schriften lijk aan hert hoofd van het bedrijf hebben aangevraagd. Voor winkeliers, die uitsluitend werken met inwonende personen, die tot de bloed en aanverwanten tot in den Sden graad behooren, geldt het werktijdenbesluit niet. Jeugdige personen, dat is heneden 18 jaar, mogen Zondags en in de week voor 8 uur 's morgens en na 8 uur 's avonds niet in winkels werken. Wanneer iemand 12 uur of meer per week werkt in een winkel, geldt voor hem of haar het werktijdenbesluit. Voor werk buiten den winkel, bijv. in een bioscoop, muziekgezelschappen enz., kan iemand vergunning krijgen van het districtshoofd; bij niet verleenen der vergunning staat be roep open bij den minister. Komende tot bet winkelwerktij den besluit zegt spr., dat er een rust tijd moet zijn per week van 32 uur achter een, en minstens moert dit eenmaal in de drie weken op Zondag vallen. De voorgeschreven vrije halve dag mag worden gegeven tot één uur, of vanaf één uur des middags. Het maximum is 954 uur per dag en 53 per week, namelijk 5 maal 954 en 1 maal 5 54Het is mogelijk tot half elf in de win kels te doen werken, of tot 54 uur na het gemeentelijk vastgestelde uur, voor Mid delburg dus tot half negen. Voor sommige tijden is 11 uur per dag, voor Zaterdag, voor den dag voor Hemel vaartsdag, op 14 Augustus en op 31 Octo ber, ais den volgendon dag geen work wordt verricht en op allé dagen van 25 No vember tot 5 December en van 18 tot 24 December, met een week maximum van 62 uur. Voor bonket- en suikergoodwinkels is oék voor 25 Dep. en 81 December 11 uur toegestaan. Vota bloemenwinkels en voor de «aken van Israëlieten zijn ook nog uitzonderin gen vastgesteld. Bij werk tot 10 uur 's avonds moert een rusttijd volgen van 11 uur. Bij meer wer ken dan 6 uur per dag moet na 554 uur een half uur rust volgen; bij werk na 6 uur moet het 154 uur zijn. Bij marktdagen of begin op of na 12 uur is die rustperiode niet noodig. Het districtshoofd kan lan gere rusttijden voorschrijven met beroep op den minister. Ook kan 'het districtshoofd uitzon deringen toestaan en langer werken toe staan bij bijzondere omstandigheden of op- eenhooping van werk. Voor een vergunning van meer dan 14 dagen moet de directeur-generaal mach tiging geven; na zes dagen mag een districtshoofd weer een vergunning geven. Den termijn van beroep op de beslissing van een districtshoofd is 14 dagen. De minister kan een algemeene ver gunning voor het heele land, ook van een bepaalde groep winkeliers ver leenen. Ook kan goedgekeurd wor den tijdelijk langer te werken, op ver zoek van werkgevers en vakvereenigingen van werknemers als het totaal aantal werkuren por jaar niet meer is dan 2756. Spr. behandelt dan de speciale bepalingen van barbiers- en kapperszaken. Op dagen voor zon- of feestdagen mag 12 uur gewerkt worden, als per week 53 uur niet wordt overschreden. Men néémt aan, dat er van 10 uur dienst toch wel één uur rust is, en er dus 9 uur gewerkt wordt Een inwonend jeugdig persoon mag hier niet werken, anders dan tusschen 8 uur 's morgens en 8 uur 's avonds. Bewakingsdiensten mogen 12 uur per dag en 72 uur per week worden vervuld, na 12 uren moeten minstens 11 uren rust volgen. Een filiaalhouder is wel hoofd van een winkel, maar niet van de onder neming, en is alleen vrij, als er behalve hein nog 3 of twee personen werkzaam zijn. De magazijnchefs en dergelijke perso nen met leidende functies vallen niet onder het besluit Dit kan ook nog voor, niet in het be sluit genoemde, personen zijn, die in gelijke omstandigheden verkeeren volgens meening van den winkelier. Het districks- hoofd besluit ten deze, met beroep op den "Minister. De nog aanwezige klanten mogen worden afgeholpen tot hoogstens een half uur, na het op de arbeidslijst aangegeven ijjd van eindigen. Spr. bespreekt dan de arbeidslijst, waar op de tijden van "iederen arbeider of groep van arbeiders moet worden aan gegeven, en het arbeidsregister, dat naar de arbeidskaarten verwijst. Voor het geven van verdere inlichtingen is de arbeidsinspectie steeds bereid en spr .wijst op den heer van Omwaer, die op den Blauwendijk te Middelburg woont. Hierna werd gepauzeerd. Na de pauze werd gelegenheid gegeven vragen to stellen. Hierop antwoordde de inleider o.a., dat vliegende winkels niet vallen onder win kels in den zin der wet; evenals bij fabrieken, enz. wordt één week als mi nimum gesteld. Spr geeft toe, dat de vliegende winkels in een bevoorrechte positie verkeeren, maar men is gehouden aan de uitspraak van den Hoogen Raad. Men kan reques- teeren bij den minister om wijziging van het besluit. Spr. verklaarde zich bereid te steunen. In principe werd besloten, dat de drie organisaties ten deze een request op zul len stellen. Gevraagd werd of de slagerswinkels, die nu als fabrieken worden beschouwd, onder de winkels zullen vallen, 'terwijl dank werd gebracht aan den inleider, die voor de slagers in het zuiden bepaal de, dat men vrij is in de keuze van den vrijen middag en niet meer gehouden is aan den Maandag of den Dinsdag, zooals zijn voorganger had bepaald. Do inleider zeide, dat de vraag nog niet is beantwoord; maar de kwestie komt ter sprake op een vergadering met den di recteur-generaal. De meerderheid der dis trictshoofden is er voor, de slagerijen onder de winkels te brengen. De Minister besluit echter. Het werken buiten den officieelen tijd het z.g. beunhazen, is niet strafbaar voor de patroons, als dat beunhazen geschiedt als "patroon. Maar man mag niemand la ten werken, die niet op de arbeidslijst voorkomt. Een der aanwezigen wil het geven van een vrijen ochtend, dan van een vrijen middag, en dan allen op denzelfden dag, waarbij de zaken zouden kunnen worden gesloten. De voorzitter meent, dat de leiders van dezelfde branche overleg moeten ple gen ten deze. Handelsbelang kan hierin geen richting aangeven. De vragensteller meent, dat men dit niet groepsgewijze moet doen. De heer Diekker, bestuurslid, mieent, dat dit niet op deze vergadering thuis behoort. De heer Stof koper meent, dat men alle aanwezigen vrij moet laten uitspre ken. Een ander aanwezige meent, dat iemand met bijv, één winkeljuffrouw rustig zijn winkel zelf zal voortzetten, in do hoop nog iets aan de wandelende bedienden van anderen te verkoopen. Een ander der aanwezigen meent, dat men alleen uit moet maken, allen geljjk sluiten of ieder voor zichzelf beslissen. De inleider zeide nog, dat er in de praktijk nog verschillende zaken zullen voorkomen, die een nadere regoling noo dig maken,. Er kunnen zich spoedgevallen voor doen, en dan moet men kennis geven aan hst cliatrictahouAL Het geven van kennis aan den com missaris van politie is zeker een mid- del. Men moet ook begrijpen, dat de ambtenaren der inspectie over het alge meen redeljjke menschen kunnen zijn. Men behoeft niet aan alle leden van het personeel tegelijk vrij te geven. Voor ziekenhuizen geldt het verpleag- stersbesluit; voor kantoren, hotels enz. is er nog geen besluit. Inzake het venduhuis geldt hetzelfde als voor winkels. Het door de gemeente verplichtend stel len van. sluiting, komt voor in het ont- werp-winkelsluitingswet, dat nog behan deld moet worden. De voorzitter bracht onder luid applaus dank aan den heer Sierenberg de Boer voor zijn uiteenzetting en de beant woording der vragen. De beslissing ,over morgen- of middag sluiting zou spr. tot een volgende verga dering willen uitstellen; maar wil nog gelegenheid geven iets er over te zeggen. Een der aanwezigen meent, flat Han delsbelang zich buiten deze kwestie moet houden, maar dat dit groepsgewijze moet beslist worden; spr. sluit ongedwongen nimmer. Besloten werd de zaak op- een volgende vergadering te bespreken waarna de ver gadering door den voorzitter werd geslo ten. Wemeldinge. Door hét bergingsvaartuig „Zeehond" van Hoogenboezem en Van der Tak is met een andere sleepboiort vlot- gebrackt een in de Wemeldingsche Vlij© omhoog gevaren geladen sleeptschip van v B... te Antwerpen. Hert schip heeft onbe schadigd de reis kunneni voortzetten. Hedennacht is door de bergingsvaar tuigen „.Zeehond", „Trio" van Hoogen- boezem en Van der Talk 'en de sleepboot „B.ona Spes", kapt. Vermeulen, alhier in zwaar beschadigden toestand binnenge bracht hert met kout geladen sleepschip „Emma Martha", schipper Geen.se, dat in het Keerten aan den grond had gezeten, en daarvan door genoemde vaartuigen was afgetrokken. 's H. Arentfskerke. In de Woensdagmid dag gehouden raadsvergadering, die door alle leden en den Secretaris werd bijge woond, werd aangeboden de gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1930, in ontvang en( uitgaaf voor wat den gewonen dienst betreft op f 90849.231/2 en met een post voor onvoorziene uitgaven van f 805.181/a. 1 Naar aanleiding van een ingekomen, verzoek van den heer F. de Ruiter al hier om opheffing van het openbaar voet pad, gelegen in zjjn perceel genaamd de Bleekweide, wordt besloten dit verzoek ter openbare kennis te brengen, teneinde de ingezetenen in de gelegenheid te stel len eventueale bezwaren daartegen in te brengen. i I I f 1 1*1 Een voorstel van R. en W. om aan de afdeeling Zeeland van do Vereen, van Nedarl. Gemeenten een bijdrage van 1/4 cent per inwoner te verleenen voor aan kleeding van de bestuurskamer in een door deze Vereen. o|pi te richten eigen gebouw, wordt met 6 tegen 5 st. verwor pen. Op een, verzoek van het bestuur der Ned. Ilerv. Schoei te 'sH. Heindrikskin'd©- ren om ingevolge art. 72 der Lager On derwijswet 1920 uit de gemeentekas gel den beschikbaar te stellen voor aanschaf fing van 2 nieuwe kachels wordt gun stig beschikt. In verband met een door den heer Jac. Rijk alhier ingezonden adres om uit breiding van brandbluschmateriaal wordt besloten dit verzoek in handen te .stellen van B. en W. ter afdoening. Hierna wordt „overgelegd een plan be treffende de; verbetering van den dijk naar Heinkenszand. Besloten wordt tot mede werking volgens dat plan van de tot stan'dkoming dezer verbetering, in de kos ten dier verbetering, welke op f36.000 worden geraamd, 25 pot. bij te dragen en aan Ged. Staten te verzoeken de uit voering van hert plan vanwege de Provin cie te doen geschieden. Tep. slotte wordt besloten tot onder- grondsche aansluiting aan hert electrisch verdeelnert te Nieuwdorp en 'sH. Hen drikskinderen. Hierna sluiting. Koudekerke. Loop der bevoking van 1 15 October 1929. Ingekomen: Mej. J. Snoep, wijk E no. 72 uit Middelburg; Mej. C. Roelse, wijk A no. 183 uit Veere; G. Slabbekoorn met ge zin, wijk B no. 177c uit Rilland-Bath; A. F. Kool met gezin, wijk D no. 29a uit Mid delburg: J. Corbijn met gezin, wijk A no. 150 uit Zoutelande; G. A. Marijs met ge zin, wijk E no. 126 uit Middelburg; G. Dingemanse, wijk G no. 43 uit Meliskerke; Mej. G. G. de Bel, wijk D no. 56s uit Mid delburg; Mej. D. Goedbloed, wijk A no. 189 uit Biggekerke; P. Dingemanse, wijk B no. 162 uit O. en W. Souburg. Vertrokken: Mej. 0. L. Roegies, van wijk E no. 156 naar Hoofdplaat; G. Kleinepier, van wijk B no. 137 naar Westkapelle; J. Kleinepier, van wijk B no. 40 naar Bigge kerke; J. K. Crucq met gezin, van wijk E no. 77 naar 's-Gravenhage; L. de Steur, van wijk B no. 151 naar Serooskerke (W.)Mej. P. A. Verhage, van wijk D no. 17 naar Krabbendijke; A. Dieleman, van wijk E no. 104 naar Wissenkerke; Mej. M. C. Maas, van wijk E no. 37 naar Vlis- aingen; A. Adriaansen, van wijk G no. 43 naar 0. en W. Souburg; J. Hubregtse, van wijk E no. 143a naar Middelburg. Ned. Ilarv. Kerk. t Beroepen te ICata (tooz.) H. W. Oase- mier, cond. te Groningen. Te Klundort, Tb. HfiLtiBga te Djaatumaw.oiuda. Aangenomen naar Huizen, A. Lufcedjn te Genemuiden. •- Bedankt voor Houten, E*. V. J. Japchen te Maartensdijk. t Geref. Kerken. Beroepen te Haastrecht, J. F. W. Erd- mans, cand. te Hilversum. Te Stadska- naal-Pekelderweg, A. Schouten, cand. te Aalten. Aangenomen naar Oldebrook, J. Bosch te Grijpskcrk (Gr.) Geref. Gemeenten. Beroepen te Opheusdem, J. D. Bartb te Vlaardingen. Bedankt voor Voencndpal en Kampen. J. D, Barth te Vlaardingen. s J. de Visser. De „Dianier" wist gisteravond uit goede bron te melden dat •Ds J. da Visser, Ned. Ilerv. fPred. te Middel burg in verband met diens gezondheidstoestand tegen 1 Januari emeritaat zou vragen. Wij hebben ter bevoegde plaatse naar de juistheid van dit bericht geïnformeerd, waar bij ons bleek dat het geheel uit de lucht gegrepen is. Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine komt volgens de .N. R. 'Crt. voor op het grostal, dat de kierkeraad der Ned. Herv. gemeente te Utrecht gevormd heeft voor de vervulling van de predikantsplaats, open- gekomen door het overlijden, van ds Quast. Het kiescollege der Nadert. Herv. Gem. te Uitgeest heeft besloten omi in de bestaande vacature van ds Rosbergen een predikant te beroepen van gematigd vrifz. richting. Taalmoeilijkheden. Wij lozen in de „Reformierte Kirchenzeitung" dat de N e u e nderttel sauer zending veel moeite mert de menigte talen heeft, welke in Niauw-Guinea voorkomen. Hert labyrinth der talen is daar zóó groot, dat sommige zendelingen voorgesteld hebben, alle landstalen los te laten en do evangelie prediking geheel in het Enigelsch te doen geschieden, welke toch daar nog hert meest bekend is. Anderen vreezen echter, dat de Kerk dan nooit onder het volk werkelijk wortel schieten kan. Een twee de plan is, de twee sterkste talen, het Kate en het Jabicu, uitsluitend te begun stigen. En ©en. derde plan is om één dezer twee talen overal ingang te doen vipden en ze als „eenheidstaal' zoo mo gelijk tot overwinning te brengen. Met vel© dorpen hebben de missionarissen reeds vergaderd, teneinde den inboorlin gen 'bet nut van aaneensluiting tot één volk met één taal duidelijk te maken. Benoemd tot onderwijzer aan de Openb. Mulo-school te Kortgene, do heer N. I. Brandas te Oude Pekela, vroeger te Meliskerke. De heer A. W. Ampt D. Jz. te Oud- VosFemper is te Utrecht aan. de univer siteit geslaagd voor hot le candidaats- examen geneeskunde. Benoemd tot onderwijzer met hoofd- acte aan de Openb. Lagere school te Oud Vossemeer, de heer L Oprei te Rozen burg. Twee minderjarigemeisjes ontvoerd. Dinsdagavond hebben te Venlo twee „hoeren" uit Nijmegen twee meisjes, vriendinnen, aangesproken en onder fraaie voorwendsels verlokt met hen mede te gaan. Met den laatsten trein van Venlo naar Nijmegen zou het gezel schap reizen. De plaatskaarten waren ge kocht en reeds was men bezig met in stappen, toen een der beide ongeveer 2U-jarige meisjes óf berouw, óf argwaan kreeg omtrent de reis, zoodat zij plot seling uit den trein vloog en buiten het station, wist te komen. Toen de trein met haar vriendin ver trokken was, heeft zij de politie met een en. ander in kennis gesteld, welke oogen- blikkelijk in actie kwam. .Eerst werd de politie te Nijmegen gewaarschuwd en toen is direct de Venlosche recherche per auto ook 'daarheen gogaan. Men kwam juist op tijd om het edele tweetal bij aankomst te arresteeren, met het meisje. Onder gewapend geleide rijn de hoeren, alsmede het meisje, naar Venlo terug gebracht. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt wegens .ontvoering en onttrekking aan het ouderlijk gezag van een minderjarige. Zij zijn naar Roermond vervoerd, ter voorgeleide aan den officier van justitie. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie), M otorveerbo ot Vlissinge n—-Breske ns. Mijnheer de Redacteur, Tot mijn groote voldoening leeé ik! in Uw geëerd1 blad van eergisteren, dat Gedeputeerde Staten van meening zijn,dat de bouw van een nieuwe motorveerboot binnen afzimbaren tijd aan de orde zal moeten worden gesteld. Dit is een verheugenis van de eerste orde en getuigt van 'n juist inzicht. Doch wat mijl al zoor verheugde is, dat aan do Bootcom missie werd opgedragen na te gaan, welkó wijzigingen (toe© verbeteringen) aan den bouw van een nieuwe veerboot in aanmerking moeten komen. Ddt nu is, gezien do .opmer kingen meermolen door miij ton opzichte yan do motorveerboot „Koningin Wjlholmina" go- maakt, volkomen in rnjjn lijn on hartelijk hoon ik. dat men zioli ditmaal ook in vor- bimlina zal stollen, niot alleen met theoretische, doph ook mot p.r a o t i a c h o manneken., die 'do gesteldheid vat» tjf Schddarivler kennen «m met bat gevaar vw tie route VUwinaw Braskens bij ongunstig en stormweer op de hoogte zijn. De „Koningin Wflhelmina" heeft tot heden gelukkig gevaren, omdat we nu eenmaal gunstig weder gehad hebben, doch voorzichtigheid blijft toch immer geboden. U, mijnbeer de Redacteur dank ik ivoor de verleende plaatsruimte on teeken, Hoogachtend, A. C. DIE VOS. Middelburg, 16 October 1929. AMSTERDAM. De P.H.A.E.Z. is heden middag tegen 3 uur bij Arnhem geland. Daar het vliegtuig boven Neurenberg met hevigen tegenwind had te kampen, was bij het oversteken van de Nederlandscho grens de benzine-voorraad uitgeput, en moest bij Arnhem worden geland. De lan ding geschiedde vlot. Het vliegtuig wordt tegen 5 uur op Schiphol verwacht De relletjes te Maastricht. MAASTRICHT. Na de relletjes van gis teravond hebben ,geen ongeregeldheden jmeer plaats gehad. Tegen twaalf uur rukte de brandweer uit. Als een loopend vuurtje ging het gerucht door de stad, dat het politiebureau; en de marechaus see-kazerne in brand stonden. Het bleek echter, dat de brand woedde in bet ma gazijn van dhr Begas, dat geheel is uit gebrand. Vanmorgen heeft de burgemeester een verbod van samenscholingen doen afkon digen. De' café's moeten vanavond om 10 uur gesloten worden. Gisteravond laat is het Gemeenteraads lid Pierters, vrijgestelde van den modernen fabrieksarbeidersbond en leider der stak- king, gearresteerd. Hedenmorgen is hij voor den Officier van Justitie geleid. MAASTRICHT. Op de (ijn Maastricht Vaals zijn gistermorgen twee trams tegen elkaar gebotst. De beide locomotieven geraakten uit het spoor. Daar het markt dag te Maastricht was, zaten de trams vol. Enkele inzittenden werden gekneusd, maar de meesten kwamen met den schrik vrij. De machinist werd bloedend, doch niet levensgevaarlijk, verwond. Vier uur latei' was hot verkeer weer hersteld. D© Holland—Iiulië-posivluchten. AMSTERDAM. Hert eerste retouxvliegtuig, de P.H.A.E.Z., aan boord waarvan zich ook de passagier Grabau bevindt, is van morgen te 6 u. 20 A.T. uit Boedapest vertrokken en wordt tegen 2 uur te Schip hol verwacht. Het vierde vliegtuig, de P.H.A.G.B. is hedenmorgen te 6 u. 25 van Schiphol voor de vlucht naar Indië vertrokken. Hert heeft 26'2 K.G. post aan boord. Als bijzonderheid kan worden jgemeld, dat een der beide vliegers, dr Jongbloed, een medicus is. Hij zal onderzoeken, welke physieke eischen" aan do vliegers tijdens de vlucht naar Indië worden gesteld. BERLIJN. Naar vernomen wordt heeft burgemeester Scholtz als plaatsvervanger van den Opperburgemeester den burge meester Schneider van het district Mid- den-Berlijn gschorst in de uitoefening van zijn ambt in verband met het discipli nair onderzoek dat togen hem wordt "in gesteld. LONDEN. D'e Chineesrihe regeering pu bliceerde Woensdag een verklaring over den politieleen toestand in China. Hierin wordt medegedeeld, dat het gevaar voor een burgeroorlog geweken is. De regee ring hoopt binnen 24 uur met generaal Feng tot overeenstemming te zijn geko men. NEW YORK Gemeld wordt, dat pro hibitie-agenten, versterkt door politie, Woensdagmiddag een razzia hebben on dernomen op een groot concern alcohol smokkelaars, dat aan de Atlantische kust kantoren, opslagplaatsen en depots bezit Het hoofdkwartier werd omsingeld en doorzocht. Op een groote voorraad alco hol, munitie, gewezen, enz. werd jioslag gelegd. Nadat de politie de aanwezige per sonen had gearresteerd, werd ook de draadlooze installatie in beslag genomen, voordat dit de smokkelschepen kon waar schuwen. Om 9 uur 's avonds waren 35 personen gearresteerd. De waarde van de .inbeslag genomen voorraad alcohol bedraagt waarschijnlijk eenige honderd duizenden dollars. Ongeveer 60 pet van de alcohol, die te New York verkocht werd, werd door dit concern geleverd. Goes. Hedenmiddag vergaderde de Ge meenteraad onder voorzitterschap van den Burgemeester. Afwezig dhr Koning met kennisgeving. Na gebruikelijke opening der vergade ring doet de voorzitter mededeeling van do volgende ingekomen stukken: Bericht van Ged. Staten van vaststelling der gemeenterekening over 1927. Proces sen-verhaal van de opneming van kas en boeken vein den Gemeentq-Ontvanger. Goedkeuring van Raadsbesluiten. Verzoek van enkele bewoners van Bouwplan III om medewerking voor een spoediger aanleg van electrische geleidingen in dit bouw plan. Verzoek van de Centrale Esperanto Propaganda Commissie om over te gaan tot invooring van oen Esporantocursus. Alle stukken1 worden voor kennisgeving aangenomen. Betreffende het verzoek van enkele in- -woners van Bouwplan III merkt do voor zitter op, dat hierover een on ander- maal met de P.Z.E.M. is geconfereerd en goGorrospondocrd. enigen tijd gokdott ia door B. en W. omvangen ©en uchrijven van de Directie »c -v dor P.Z.EA deel en der ine onto ge grondsch i ineente 75 goedt. Die buiten-godo B. em W. Raad voor voor reken De voor; tracht tol ondergrond voor hare daar mens< De P.Z.I October da kan word meente 75 rekening n voor Bouv De voo deel van di termen vin dergelijke i meente te Dhr va met B. en in nooit m ding der I Volgens ,sp tot de kon in Bouwp! grondsch De vp o door den I is besloten bebouwde I plegen met Dhr v. I of dit over niet veel Weth. G< delinge bes lage heeft toen den ii wel een o men, als ei komen- He wachten. Dhr var de schuld y plan III n: do P.Z.E.M De voo Dhr Crt wijze der I voudig uilf tueento is. De voo don op en in don tori opgesteld. In dia i geheel ot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 4