Onze Kleeding Gemengd Nieuws. Rechtzaken o 3 p a pllland. In de gisteren gebonden ge combineerde vergadering van stemheb bende ingelanden van den Frederica- en van den EmmanuelpoMer, werd da hfeer C. Bal te Waaide herbenoemd als ver tegenwoordiger in den Dijkraad, voor het bestuur en beheer der Waterbeering van den ealamiteuzen ZinrmerCnanpolder. VrouwepoHJer. Zaterdag 12 dezer hield da aideeling van den Bijz. Vrijw. Land storm alhier haar jaarlijkschen schiet wedstrijd. Geschoten werd op een af stand van; 100 M. Maximum 100 p. Uitslag als volgt: Personeels baan: le pr. S. de Roo 98 pi; 2o pr. H, Polderman 93 p.; 3e pr. P. Polderman 90 p.; 4e pr. .P de vis ser 90 p.; 5e pr. P. v. Hekken 89 p.; 6a pr. A. Langebeeke 89 p.; 7e pr. Jan. Louwerse 88 p.; 8a pr. C. de Visser 87 p.; 9e pr. A. Vendeville 87 p.; 10e pr. N. Mesu 86 p; 11e pr. Joh. Louwerse 86 p.; 12e pr. P. Schoe 85 p.; 13e pr. M. v. d. Broeke 80 p.; 14e pr. J. Duvekof 80 p.; 15e pr. A. Jobse 79 p.; 16e pr. J. Houterman 76 p.; 17e pr. P. Duvakot; 18e pr. A. v. Dis; 19e pr. Joh. Maas; 20e pr. J. de Bruijn; 21e pr. H. Louwerse; 22e pr. Iz. Melsa; 23e pr. J. Mesu; 24o pr. C. Mesu; 25e pr. J. Geerse; 26a pr. J. Moons; 27 e .pr. A. Osté. Eerebaaa: le pr. H. Polderman 49 p.; 2e pr. S. da Roo 48 p.; 3e pr. E. Pol derman 47 p. Rozenprijs: S. de Roo 8 rozen. Hoogste serie: S. da Roo '50 p. Meest gelijke schoten': S. de Roo 8 tnaal 10, P. Polderman 7 maal 9. De begraven tweeling. Het onderzoek in de zaak betreffende de lijfc- -jes van de tweeling, welke te Rotterdam bjj den Dordtschen straatweg werden ge vonden, heeft aan het licht gebracht, dat er potloodaantee koning en op de doos stonden. Hieruit is gebleken, dat de moe der in Bloetöhof of Tuindorp Vreewijk woont. Er is voorts een aantal getuigen gehoord, wier verklaringen in een be paalde richting wijzen. Laffe wraakneming. Te Wijhe heeft eien persoon kans gezien te middernacht door te dringen in de slaap kamer van de wed. B. Hij wierp' de slapende den inhoud van een flesch vi Onder overgroote belangstelling beeft Maandag te Rotterdam de be grafenis plaats ge had van het tien jarig meisje, dat op zoo tragische wijze tengevolge van misdaad over leed. De rouw stoet op weg naar de begraafplaats. triool in het gelaat, waarna de onver laat zich ijlings uit de voeten maakte. De vrouw werd door een dokter verbondein. Haar oogen bleven gelukkig gespaard. Een wraakneming schijnt de oorzaak van deze daad te zijh. De politie heeft den vermoedelijken dader aangehouden. ..Schietpartij'1 te Utrecht. Een pa ..".la te Utrecht heeft Zondagavond ruzie gekregen. Plots trok de manlijke helft een pistool en loste op het hevig verschrikte meisje een schot. Ten 'huize waar deze geschiedenis zich afspeelde ontstond hevige consternatie, die echter totaal overbodig had kunnen zijn, omdat het pistool waarmede „geschoten" werd een z.g.n. fcnalpistooltje bleek te zijn. De schutter, die 27 jaar oud is, sloeg toch maar op1 de vlucht en wordt nu door de politie gezocht. Een indringer ver jaagd.Een verpleegster van het Luthersche Kinder huis Urica" aan de Naarderstraat te Hui zen trof gisteravond ©en vreemden man in haar kamer. Deze stapte, op haar ontsteld hulpgeroep, direct het raam uit en klom langs de hooge brandladder naar beneden, 't Bleek, dat de indringer, die langs denzelfden weg was binnengeslopen, bezig was geweest de kasten na te snuf felen en eien ijzeren geldkistje had ge>- reed gezet om mee te nemen, maar daar in verhinderd was do-or de komst van de zuster. De man is ontsnapt. Deserteurs. Nabij het woon wagenkamp te Enschede zijn drie perso nen uit een rijdenden trein gesprongen. Men heeft het drietal aangehouden. Het bleken gedeserteerde militairen uit Deven ter te zijn. Een aanslaguit wraak. In de 2e Sweelincfcstraat bij het Sarphatipark te Amsterdam is gistermorgen op een ambtenaar van den Maatschap pelijlcen Steun door een jongen, man een aanslag gepleegd. De ambtenaar bracht zijn dochtertje naar schoool en werd torn staande go houden door een man, dien hij van vroe ger kende. Na een korte woordenwisseling kreeg de ambtenaar met een boksbeugel een slag in het gelaat om vervolgens met een ploertendo'oder een klap op het hoofd te krijgen. De ambtenaar nam de vlucht in een winkel, en meteen blonk een schot. De kogel kwam in den deurpost van den winkel terecht. Van alle kanten kwami toen publiek toegeloopen. Politie ver scheen ook weldra ter plaatse, zij nam den jongen man mee. Hier bleek dat de aanrander van den ambtenaar goed gewar pend was. Het was een fortje in het klein. Op hem werden drie pistolen van verouderd .kaliber gevonden1, voorts nog een dolkmes van behoorlijke afmeting, een paar boksbeugels en een ploerten- dooder. De aanleiding tot dezen aanslag moed gezocht worden in het feit, dat de onge veer 28-jarige man steun genoot en hij in de meening verkeert, dat het de schuld is van den aangevallen ambtenaar, dat hem de steun werd onthouden. Reeds vroeger had de ambtenaar over last van dezen jongen man op straat ondervonden. Da aangevallene .had wonden in het gelaat en op het hoofd, die op het po litiebureau verbonden werden. m Rechtbank te Middelburg. Politierechte r. Zitting van 15 October 1929. Do vol gende personen waren gedagvaard; A. de K., 38 jaar, brood slijter te Goes, wegens beleediging van J. Lodder, ad ministrateur "der Bouwvereenigiug „Nieuw Goes", met wien bij over het huren van een woning kwam spreken. Eisch en uitspraak f 15 of 15 dh. J- van de K., 54 jaar, schipper te St. Annaland, wegens beleediging van den havenmeester J. van Duivendijk te Zie- rikzee, bij hot aanwijzen van ligplaatsen voor schepen, op 30 September 1929. Eiscb en uitspraak f 15 b. of 15 d.h, C. J. K., 23 jaar, arbeider te Dreisehor wegens verzet tegen den agent van politie C. de Puyt te Zierikzee, die hem ter zak© van dronkenschap beetpakte, ten einde hem over te brengen naar het politiebureau. Eisch en uitspraak f 15 b. of 15 dh, J. R., 18 jaar, ïandbojiwersknecht tg ■•s Heer Arendskerke, wegens mishande ling van Elisabeth Luitwieler aldaar. Eisch en uitspraak f 10 b öf 10 d.h. D. C. den H., huisvr. J. T-, '36 jaar, zonder beroép te Kerkwerve, wegens mis handeling van Elisabeth Juin aldaar. Eisch en uitspraak f 10 b. of 10 d.h. R., huisvrouw van M. van F., 49 jaar, zonder beroep te Zierikzee, wegens beleediging van Jannetje Catshoek aldaar Eisch en uitspraak f 10 boet® öf 10 dagen hechtenis. A. van der .S., 77 jaar, zonder beroep, te Krabbendijke, wegens beleediging van den gemeente-veldwachter Guiran aldaar. Eisch en uitspraak f 15 b. of 15 d.h. A. G. L. ,39 jaar, landbouwers-knecht, te ÏCraningen, wegens mishandeling van zijn vader. Eisch- en uitspraak f 10 of 10 d. hechtenis. JONGENS EN MEISJESJEKKER,. Leeftijd 6 tot 8 jaar. IMen heeft noodig 1.40 M. 1.40 M. br. 70 c.M. heerenvoering en 45 c.M. gestreepte voering voor de mouw, 75 cM. linnen. (Het linnen eerst nat maken met een spons, of natte doek erover leggen, daa'rna linnen droog strijken, d-i. voor het krimpen). De -stof ook eerst krimpvrij maken, door strijken met natten doek. Dit hebben we reeds een keer uitvoerig behandeld. Bewerking model jongensjekker. Wanneer het jasje gepast is en hot is heelemaal goed, kan de voering precies eender nageknipt worden, uitgezonderd de belegstukken. De breedte van de belegstukken is op het patroon aangegeven, dus tot dat gedeelte knipt men de voering. a. Men stikt het figuurnaadje dicht bij den hals. b. Linnenknippen zo-oals op teekenïng is aan gegeven, het figuurnaadje inslikken. Het lin nen knipt inen zonder naden, men legt het precies tegen den maatdraad aan en zet het vast met een flanelsteekje. o. Zijnaden en schouders dichtstikkea „en openstrijken, het linnen wordt apart vastge hecht. d. Onderkant omrijgen en vastkruisen. e. Den onderkraag, knipt mea met een naad middenachter en schuin van draad, het linnen! evenzoo doch alleen middenachter een naad aanknippen. Men stikt nu de stofnaad, daartiia de linnennaad dicht, bij de breuklijn y3 c.M. dieper stikken, dan sluit de kraag mooier aan. De twee kragen rijgt men nu op elkaar, men stikt ze gekruist door, daarna door strijken den opzetkant en buitenkant uitzetten. Den onderkraag stikt men nu aan do jas, naad openstrijken en vastkruisen. f. De belegstukken worden nu vastgestikt, aan de voering, daarna plat gestikt op den voeringkant. Schouders en zijnaden dicht- stikken. g. Nu maakt men eersj de zakken. Men kan een opgestikte zak nemen zooals hier be schreven is, of een ingezette zak zooals bij het meisjesmodel. Aan den bovenkant van den zak legt men een reepje linnen van 3 c.M. breed en werkt dat gedeelte af met een reepje voering. Men rijgt den zak verder om en stikt deas dan 'op de jas, precies op den kant. Nu legt men'het klepje wat men gevoerd heeft, met den ver keerden kant naar boven op da jas, mat den rafelkant bijna tegen den zak aan, dan stikt men den rechten kant van het klepje vast, knipt de naad zoo smal mogelijk af, haalt het om naar den goeden kant én stikt het door o-p Va c.M. breedte (de rafel is nu verborgen). h. Nu wordt de goede kant van de voering op den goeden kant van de stof gelegd, en de belegstukken vastgestikt tot teeken kraag. De naden worden ongelijk afgeknipt en dö voering wordt dan omgekeerd en de voorkant platgeregen, onderkant tegengezoomd, hals sn armsgaten vastgeregen. i. Den bovenkraag en den onderkraag rijgen, de rafel om den onderkraag rijgen en vast kruisen. "Den onderkant van den kraag vaat- zoomen bij dan voorkant tegen elkaar inzoo men. Mouw. De mouwen worden op de gewone manier afgewérkt. Patroon f 0.76 voor ieduren Lseftgd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6