Telegrammen. Marktberichten. Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz Scheepstijdingen. Radio-Nieuws. DoBdosdoa B UL ga. Da Gasthuiskerk te Middelburg. Dit besluit; om 'da Gasthuiskerk aan bjuw bestemming,te onttrekken, rel door COES, 15 Oct. Export veiling, Tomaten A 0,80, B 4.00, O 9.00 on CO 1 gld, por 100 K.G. Burgerlijke Stand Financieële Berichten. 14 October: G. de Vriea, BMtfimuar, Am Wisselkoersen. De moord in don Rlijdorp- p old er. Veel nieuws isetr in de gerucht makende moordzaak te Rotterdam niet. Het onderzoek wordt nog steeds met kracht voortgezet, en de toestand wijzigt zich steeds. De Zaterdagmorgen aange houden man zal naar het politiebureau aan de Witte de Withstraat worden over gebracht in verband met de oude zaak, welke men nog met hem te' vereffenen heeft. Zijn alibi is nog weliswaar niet voldoende, maar de waarschijnlijkheid, dat hij de waarheid spreekt, is grooter get- worden. Al heeft dit onderzoek tot nu toe, voorzoover dit naar buiten is gebleken althans, slechts weinig meer dan nega tieve resultaten opgeleverd, de met het onderzoek belaste politiemannen hebben nog geenszins de hoop laten varen. Met onverflauwde energie wordt voortgewerkt Opzienbarende arrestatie te Rosmalen. Sedert enkele maan den had het de aandacht der politie getrokken, dat in den nacht felle licht flitsen werden waargenomen in de uitge strekte goederen van den heer M. v. d. Mortel te Rosmalen. De boschwachters troffen herhaaldelijk de cadavers van aan geschoten hazen en konijnen in het bosjh aan. Een ernstig onderzoek van de politie heeft plaats gehad, maar leidde tot geen resultaat. Afsluitingen van heel© bos- schen en nachtelijke ronden van sterke patrouilles hadden evenmin het gewen- schte resultaat. Tot eindelijk de veld wachters Verstappen en vi d. Els uit Rosmalen eenig houvast kregen: de ven moedens werden sterker en na langdurig onderzoek kreeg men het juiste spoor ta pakken en wist men te achterhalen waar en wanneer de stroopers want dat hier stroopers aan het werk waren heeft men reeds begrepen een nieuwen raid zouden ondernemen. Opnieuw werden posten uitgezet. Mis II Er kwam niemand. Maar de moed werd niet opgegeven en toen beide genoemde veldwachters zich een van de laatste nachten weder verdekt hadden opgesteld, is het lang verbeide resultaat gekomen. Met groote snelheid naderde een auto. Schrik bij de veldwachters als met een korten ruk de wagen ineens naar de bosscheu wendt. Een ongeluk? Reeds wil den zij opspringen om hulp te bieden. Dan ineens korte knallen. Kogels fluiten om hun opren, hagel klettert in het rond. Stilte! Sluipende gestalten gaan blikkend in het bosch. Een forsche greep om knelt de hand der duisterlingen. De lange arm van de wet grijpt in en de veldwach ters sleuren hun angstig wringenden buit uit de schaduw van het bosch. Da buit: een zestal „heeren" plus een dame, een achttal hazen en konijnen, een fraaie automobiel, alles gaat mee naar het ge meentehuis. Langdurig onderzoek. Proces sen verbaal, inbeslagnemingen en de stroopers mogen het hazenpad kiezen. Zoo is het Amexikaansch begonnen dra ma, erg prozaïsch opgelost. De autobe- zittende stroopers waren in het bezit van jachtacten op andere gronden. Hun finan cieel© omstandigheden waxen van dien aard, dat ze best die enkele haasjes konden bekostigen. Maar©en get- stroopte haas'smaakt dubbel fijn. Vuurwapenen; in beslag ge nomen. Op last van den burgemeester van Barradeel heeft Maanidalgimiddag de marechaussee der brigade Franeksr, in samenwerking met, de gemeentepolitie van Barradeel, na ingesteld '-oudoraaak ©en im val gedaan in een woning aan den Zee- dijk onder Pietersbierum, bewoond door eeni rjjwielreparateur, op vermoeden dat aldaar in strijd met de Vuurwapenwat, ©en aantal vuurwapenen voorhanden zou den zijn. Inbeslaggenomeo werden een cylinder revolver, een pistool, twee dub belloops jachtgeweren, drie enkelloops ga- weren, vier enkelloops buksen, twee loe pen van ganzenroeren, zes jgeweerloopen, enkele met slot en eenige minutie. Het onderzoek wordt verder voortgezet. Het „doopen" ya.ni boekan. In Parijs, waar eenige honderden' boeken per dag het licht plegen te zi-eu, doen de boekhandelaren alle mogelijke moeite om hun waar aan de markt te brengen. Meer en meer nemen zij hun toevlucht tot reclar memiddel-en van. bedenkelijk allooi. E enig en tijd geleden noodigde een boek handelaar de schrijvers van de door hem te verkoopen boeken uit om persoonlijk in zijn winkel da exemplaren van hun handteekening te voorzien. Da koopar, - die er prijs op stelde, kon aldus met den schrijver kermis maken en hem zijn hand- teekening in het boek laten schrijven. De koop-er betaalt iets duurder; de auteur wordt door den boekhandelaar gesalar rieerd. Tirana is een Paxijsch boekhandelaar op de gedachte gekomen om nieuwe boe ken met eenige plechtigheid te „doopen". Hij zond uitaoodigingen aan critici, auteurs, politieke personen en bankiers om de doopplechtigheid van een bepaald boek bij te wonen'. Zij verschenen ia groe ten getale. Achter in! het magazijn waa een bar ingericht, en onder het drinken van coak- tails en het eten van sandwiches met caviaar werd de naam vanl het boek luide uitgesproken en op het succes er van geklonken, Houd reo'h tel Als bewijs van de goede verhouding tusschen den burge meester en de Haagsche gemeenteraadsle den deelt men aan hot Vad. mede, dat dhr Duys dezer dagen, toon hij zijn rijbewijs bohaaldo, oen geluktelogram van don bur- gemoosor mtoeht ontvangen, luidende: Go- lukgowonsoht. Houd goéd rechts, Mr (Duys seinde daarop terug: Hartelijk dank voor gelukwensch. Zal steeds goed rechts houden, maar moet links voorbij rijden. Pokken? Aan de Eerste Ned. Goöp. Kunstmestfabriek te Vlaardingesn is gearriveerd 'het Engelsche s.s. „City of Dundee" waarvan een der opvarenden we gens besmettelijke -ziekte, vermoedelijk pokken, van boord is gehaald. Op het schip mag voorloopig slechts gewerkt wor den door een 50-tal ingeente Rotterdam- sohe bootwerkers. Men scbrjjft ons: Oude gebouwen zijn de 'kostbare erfenis van een rijk verleden. Zij bezitten nog den glans van verre tijden; iets van den geest die er was, hebben zij vastgehouden en be waard voor een nageslacht, dat dien geest wellicht voor immer uit zijn leven geban nen weet. Jaar na jaar, eeuw na eenw ging heen, maar zij. bleven. Het leven -ging zijn ge wonen gang; maar toch was 'het telkens anders, altijd weer onderscheiden aan dat in voorgaande tijden. Geslachten kwamen en gingen, maar temidden van wdsselings wervelwinden bleven zij staan, trotseerend de Stormen der tijden. Als de wiekslagen van verwoesting en verval over de stad klepten, bleven zij hoewel niet altijd on geschonden toch gespaard. Zoo vormen zij een bezit dat wij minnen boven veel dat ons dierbaar werd. Dezen rijkdom te beschermen tegen schermende 'handen, is een eervolle plicht. Voor ieder die liefde koestert voor het verleden van het volk waaruit hij stamt, is er een taak. Immers moeten wij waken, dat in een kou den materialistischen tijd het oude leven, dat in deze gebouwen zijn laatste wijk plaats vond, niet wordt vernietigd en voor altijd verbannen. Aan ons de taak om de wacht te betrekken bij de oude muren, om onze trouw te toonen en onze liefde. Ook Middelburg bezit menig bouwwerk waarvan gezegd 'kan worden: een stuk his torie in steen. Als oude getrouwen uit tij den van voor- en rampspoed, van oorlog en vrede, zijn ze ons zeer dierbaar gewor den. Wel zijn er gebouwen welker geschiede nis meer [belangwekkend is, maar geliefd als de 'Gasthuiskerk is er geen bij" het Ge reformeerde volk in Middelburg. Wat be treft ouderdom vindt deze, eertijds aan St. Barbara gewijde 'kapel, nauwelijks haar weerga in deze stad: reeds in geschriften uit de veertiende eeuw wordt van haar ge sproken. De Gasthuiskerk, -dia schuil gaat tus schen da opdringende huizenrijen, kan bogani op een rijk verleden. Uit de on bekendheid wordt zjj opgeheven, allengs hoo-ger en hooger; langen tijd vormde zij een jjentraal punt in het kerkelijk leven van! stad en gewest. Nadat, op- den 23sten Februari 1574, de stad van Spaanscbe zijde aan Prins Willem van Oranje was overgegaan, en de Roomsoh-Katholieken de stad verla ten hadden, werd de bestemming van vele gebouwen een gans oh andere dan voorheen. De Sint Pieter-, de Westmon ster- en de Abdijkerk werden aan de Ge reformeerden toegewezen, en niet vele jaren later ook de kapel van St. Barbara. Sprekende over dezen jjjd van moeite en uitredding, denkt mien onwillekeurig aan de martelaren, die hun geloof blij moedig beleden, en werden opgehangen omdat zij Z.E. (d.i. den Prins), den Evan gelie -en ide verlossing der Religie waren toegedaan. Doch niets kon den voorspoe- digen' voortgang der nieuwe leer stuiten: het aantal barer belijders was zóó groot, dat twee Zondagen achtereen het Avond maal in alle kerken binnen Middelburg weid gevierd. .Er waa bloei: Gods hooge hand zegende. Middelburg dat is immers de stad van Franciscus Gomarus en Anth. Walae- us, van Faukelius en Willem Teelinck, maar ook van Petrus Datheen en Smyte- gelt In de, van Roomsche smet gezui verde Gasthuiskerk heeft de bekende pre diker uit Vlaanderen vele malen een aan dachtig geboor gevonden, zooals ook Smytegelt in latere jaren. Maar toch zouden er nog andere klan ken binnen deze muren klinken 1 Was het de echo uit een verre tijd, toen de kapel onbetwist Roomsch terrein was? Bij beschikking van Napoleon kwam de Gasthuiskerk weer aan de Roomsch- Katholiefcen. Doch voor korten tijd. Want de Christe lijk Afgescheidene, Gereformeerde Ge meente van Middelburg kocht het ge bouw voor ruim veextien-honderd-en-vijf tig gulden. En in dit kerkgebouw was het, dat in bet iaar 1869 de vereemgrng ver kregen werd van do Ghristelijk-Afgeschei- dene, Gereformeerde Gemeente, én van de Gereformeerde Kerken onder het kruis. Sedertdien zïjh zestig jaren vefloopen. Zestig jaar 1een menschenleeftijd, maar wat tellen zij in de geschiedenis van vele honderden jaren? Nieuwe tijden kwamen aanlichten, die nochtans weinig veranderden binnen deze muren. Gedurende al die jaren is het oude Evangelie tot de saamvergaderde Gereformeerden .uitgedragen; pen tjfdvak waaraan weldra een einde komt, doordat de Gasthuiskerk niét langer voor gods dienstoefeningen zal wofden gebezigd. Voo-r velen is dit een periode, waaraan zij rijke herinneringen bezitten; geduren de de tweede helft der negentiende eeuw was de naam van Da A. Littooij te touw met do Gasthuiskerk verbonden, dan dat ssjjh arbeid en prediking thans reacla ver geten eou zijnl velen betreurd worden. Want de Gast huiskerk waarde eren wij niet uitsluitend om de plaats die zij inneemt in de rij van Middelburgs oude gebouwen, maar meer om de plaats die zij innam in het leven van vele geslachten, om de traditie, die haar als kerkgebouw zoo geliefd deed worden bij' velen. Hier geldt het niet een verleden, dat vreemd is aan het hart en de ziel van ons volk, maar een verleden dat leeft. Dat tegen dé voorgenomen verande ring bij velen bezwaren rijzen, komt ons da.n ook allerminst vreemd voor. Het ware te wenschen, dat met hunne denk beelden en opvattingen méér rekening ge houden werd. DEN HAAG. Het hoofdbestuur van den Gemtr.- Ned. Ambt. Bond deelt mede; dat thans definitief is besloten dat ook in 1930 geen examen voor belastingcommies zal worden afgenomen. DEN HAAG. De bewoonster der War teringschestraat 'blij wie de vorige week Alastrim werd geconstateerd, is overle den. AMSTERDAM. Naar aanleiding van ©en bericht, dat -er besprekingen worden ge voerd die 'de totstandkoming van een Nationalen Omroep to-t einddoel hebben eni waarbij de K.R.O. en de N.O.R.V. zich bereid zouden hebben verklaard 25 h 30 pet. van hun zendtijd ten behoeve van de A.V.R.O. en de 'V.A.R.A. af te staan, deelt de K.R.O. aan Vas Diaa méde, dat van dergelijke besprekingetn niets be kend is en dat er van afstand' van zend tijd geen sprake is. AMSTERDAM. Wij vernemen, dat Phi lips op djt; ©ogenblik Weer in een' octrooi- geschil i-sl ge-wikkeld, ditmaal als gedaagde ep wel miet de Zwiteersch© „Hej,alo-s" waarachter de O-.L.A.M. staat. Het be treft hi-ex het schenden van een Li'bber- piatent betreffende het maken van glazen buizen -en staafjes. De Haagsche recht bank heeft thans de Hej alo-s in het _gei- lijlk gesteld en Philips veroordeeld tot een schadevergoeding, waarvan het be drag nog moeit worden vastgesteld. Het gaat hier waarschijnlijk om1 een bedrag van ongeveer f 3 -nmllioen. Men verwacht, dat Philips in hooger beroep zal gaan. Met spanning wordt het verdere verloop van deze zaak tegemoet gezien. OLDENZAAL. Gisteravond heeft op den straatweg W-eerseloDeurlo een doode- lijlk ongeval plaats 'ge-had. De landbouwer G. te Deurne need1 mieit paard en wagen over den straatweg toen een auto pas seerde. Het ,paard werd schichtig, met het gevolg dat G. van den wajgien viel en diat i§ niet miet zekerheid bekend doior de auto of door zijn eigen wagen overreden we-rd. Hij werd; dood opgeno men. Die auto réeil zonder te stoppen door. De overledene was 35 jaar en laat een vrouw met 4 kinderen achter. ENSCHEDE. Toen gisteren de 40-jarige WieJenga van, het trottoir oip straat stapte werd hij door een .auto gegrepen en pp slag gedood. ATHENE. De federatie van havenar beiders te Piraeus dreigt met de afkon diging van eeft algemeen© staking als aan hare eischpa niet wordt tegemoet ge komen. TOKIO. Naar het Japansche telegraaf- agentechap meldt, feotm-en de berichten dat generaal Feng do.or generaal Yen js gevangen genomen niet met de feiten overeen. Integenid'eiel zouden Feng en Yen een! bondgenootschap- hebben gestoten omi samien tegen Tsang-Kai-sjek op te trek ken. KAIR'O. Naar uit Teheran -gemeld wordt heeft Nadir K'kan zichzelf tot 'koning van Afghanistan geproclameerd. Hij zou on middellijk een decreet hebben uitgevaar digd, waarin d.e familie van den vroegeren koning Aman Oellah verboden wordt naar Afghanistan terug te keeren. De -kronings feesten zullen waarschijnlijk in November plaats hebban. MIDDELBURG. Veiling van 15 October; Appels: O-ranjerainet 4—-8, Gron. Kroon 19, Lanes Prince Albert 38, Bramley Seedling 810, Cox Oranje Pipping 12 -22, Gravenstein 46, Jacques Lebel, 29, Grauwzoet 57, Besy van Scbo- nauwen 310, Present van. Lanteren 10 18, Present van Engeland '27, Goud- reinet 316, Cox Pomona 48, Bismarck 1—8, Liady Henneker 6—9, Keswick 2—4, Tpanspar. du Cron-cel 315, Tuinzoet 10 —14, Champagne zoet 57, zure Belle fleur 6—9, zoets Bellefleur 58, Ster appels 8—12, Bordaanappels 315, The Qpeen 79. Peren: Beurré de Meroda 412, Wil liams Duchess© 312, Zom-erlouwtjes 12 32, Soldat Laboureur 412, Nouveau Poiteau 19, Conseiller a la Cour "610. Doyenne d.u Gomice 1744, Beurré Du- randeau -2—9, Pomdsperen 36, Beurré d'Arcmberg 614, Maagdeperen 612, Triumph® de Vienne 2328, Blanke Jut ten 610, Comtessé do Paris 58, B. Clairgeau 5—12, Maraepijnperen 8, Gieser Wildeman 58, B. Hardy 22—25, alles pear K.G. Suikormeloenon 3538, Netmel-oenen 10—25 por stuk. Blauwe Druiven 4365, witte Druiven '8588, Mcleenperen 2—V por K.G. Telneten 53 —87 por 100. Tomaten 1—6 par „pond, Groots veiling. Zuro [Bellefleur 7.80, zure Kroetappels 1.90 gld., heide per 100 Kilogram. Kleine veiling. Doyenne du Oomice 30 65, Bonne Louisse d'Avranches 2053, Triumph© de Vienne 29, President Roose velt 1718, Duch. d'An-goulême 921, Oomtesse de Paris 015, William's Du- chesse 1033, Nouveau 9-14, -Spaanscbe Wijnperen 10—18, Zwijndrechtsche Wijn peren 1017, Maagdeperen 1216, Br. Superfin 1823, Br. Alexander Lucas 14 24, Br. Clairgeau 819, Br. Durandeau 0-15, Br. d'Aremberg 815, Br. van den Ham 914, Br. Bachelier 36, Br. Six 8, Br. Lebrun 14, Blanke Beurré 13, Dr Jules Guyot 58, Herzogin Elza 8—17, Soldat Laboreur 615, Cons. A la Cour 8 12, Bezy van Schonauwen 8—15, Mar- sepijnperen 69, Bruine Ghaumontel 5 6, Groene Ohaumontel 36, Liberale No vell 5, Jo denperen 48, Kruidperen 57, Lange Perzi'kperen 810, Ronde Perzik- peren 46, Oranje Bergemotten 5, Le Guré 46, Triumph© de Jodoigne 6, Peren zonder zaa'd'huis 45, Winter Keizerin nen 6, St. Germain d'Hi ver 6, Rietperen 36, Dorothea Royal 4, Giesere Wilde man 59, Kleiperen 37, Schellebellen 7, St. Remey 37, Pondsperen 46, Foppe- peren 47, IJzerperen 47, CaJlebouts- peren 414, Winter Louwtjes 57, Win- tersui'kerijen 46, Afval- en Kroetperen 0.103 gld., alles per 100 K.G. Appels; Cox Oranje Pipping 1758, Cox Pomona 12, Present van Lanteren 10 17, Lanes Prins Albert 12, Sterappels 1016, Gou-dreinetten 1023, Oranjerei- netten 79, Lemoenappels IQ13, Nota risappels 1215, Groninger Kroon 510, Transp. de Croncels 1727, Eng. Winter Gold Permam 3—6, Willem 'Saril 3, J-acq. Lebel 511, Keizer Alexander 5, Roode Paradijs 4-6, Bismarck 47, Hondsmui- len 47, Grauwzuur 45, Dubbel© zure Bellefleur 48, Zure Bellefleur 47, Fransche Bellefleur 35, Po-eselingen 4 6, Reinette d'Or 56, Court Pendu 47, Zoete Rihbeling 58, Zoete -Oampagner 4 6, Zoete Bellefleur 36, Zoete Arm- gaarde 68, Zoete Ruister 45, Zoete Lindenappel 5, Zoete Kantribbeling 5, Pomm© d'Oranje 59, Tuinzoet 57, Geld. Holaert 0, Afval- en Kroetappels 0.403 gld., alles per 100 'K.G. Diversen: Blauwe druiven 5669, Groe ne Noten 19, Tomaten 0.015, Kassnij- boonen 4750, Snijboonen 12, Princesse- boonen 837, Idem uitschot 2-^7, Sprui ten 1119, Aardappelen 0.70, Rapen 0.90, Noten 49 gld., alles per 100 K.G.; Noten 0.480.93, Perziken 0.145, Me loenen 815, Komkommers 2, Bloemkool 12, Roo'dekool i6, Savoijekool 80, Cantonner Witkrop 6.10, Kropsla 2.20, Andijvie 0.404.30 gl-d., allee per 100 et.; Hazen 2.582.82, Fazanten 0.901.22 gld., beide per stuk; Bloemen 244 per 100 bos. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche Vei ling, Warmoiezierstr. 3739, waren aan- fevoerd 75.000 stuks. Prezen: Kipeierea 5—f9.60; ©eudei-eren f5.50f7. GOES. Geboren: Johannes Machiel, z. v. Machiel Johannes Kooien en Petronella Johanna Leander. FAILLISSEMENTEN, opgegeven door v. d. Graaf en Co. N. V. (AfqL Handelsinformaties). Uitgesproken: 9 October: J. B. Hennes, arbeider, Al melo. Rechtercom. Mr Leend-ertz, Cur. Mr G. D. B. ter Braake, Almelo. 9 October: Fa. Westérbaan en Free- link, Lonneker. Rechtercom. Mr Leen- dertz, Cur. Mr S. Rozendaal, Enschedé. 10-October: Jan Hendrik Bok, koopman, Bergen (N- H.). Jan Old-enburglaan 21, Rechtercom. Mr W. A. Ubbens. Cur. Mr P. Langeveld, Alkmaar. 10 October:: Pieter Takken, winkelier, Hoorn, Groot Oosteind'e 91. Rechtercom. Mi- A. M. Medeboer, Cur. Mr B. W. C. Dwars, Hoorn. 11 October: Chr. Teurlinckx, reiziger, Eindhoven, Bloemenplein 34. Rechtercom. Mr Sassen. Cur. Mr G. J. Jansen, Eind hoven. tl October: Sierd de Vos, kruidenier, Emmen-Erfscheidenveen. Rechtercom. Mr L. v. d. Bijtel, Cur. Mr A. Jonker, Emmen 11 October: A. Dortwegt, koopman in bakkerij-installaties, Rotterdam, Boter- sloot 64. Rechtercom. Mr G. C. B. E. Suringax. Cur. Mr L. J. R. Kuhn, Rot terdam. 11 October: F. Quartel, fouragehande- laar, Rotterdam, 's Qravenweg 301. Rech tercom. Mr G. C. B. E. Suringax. Cur. Mr A. M. Mooy, Rotterdam. 11 October: Cornells Adrianus Hage- stein, los werkman, Rotterdam, Groote Landstraat 35. Rechter-com. Mr G. C. B. E. Suringax. Cur. Mr J, Swart, Rotter dam. 11 October: Mej. B. C. Lock, destijds koopvrouw, destijds te Maasdijk, thans te Rotterdam, Frans Bekkerstra.at 48 a, p. a. Blok. Rechtercom. G. C. B. E. Suringar Cur. Mr D. B. W. Postma, Rotterdam. 14 October: Johannes Loopeker, etuca- door, Amsterdam. Maroixkada 64III. Rech tercom, Mr J. G. de Vrio3. Cur. Mej. Mr M. A. Suyling, Amsterdam, Keizers gracht 686. 14 OctoberPeter Jan van Maurik, oioo tricion, Amsterdam, Qrtheliugsfcm&t 941 Rechtoroom, Ux J. G. da Vrios, Cur. Mej, Mr M. A, Suyling, Amsterdam, Kalzara- gracht, '580. sterdam. Amstelveenscheweg 181. Rech- tercomm. Mr. J. G. de Vries. Cur. Mej. Mr kt A. Suyling, Amsterdam, Keizers gracht 586, 14 October: A van Raamsdouk, Am sterdam. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 10 October: W. van Amstel, Almelo. 11 October: P. Breuer, Hiliegersborg. 11 October: EL P. Oostdam, Almelo. 11 October: J. v. cL Willige, Rijs son. 11 October: Maria Bravenboer, Wed. L. v. Walsum, Rotterdam. 11 October: G. d. Rooy, Eindhoven. 11 October: Sidonie Eigl, thans ta Eind hoven, voorheen te Aalst 14 October: T. van Wyland, Amsterdam Philips' Fabrieken. Naar gemeld wordt, zal dé raad van commissarissen der N. V. Philips' Gloei lampen-Fabriek te Eindhoven in een pp 4 Nov. as. te houden buitengewone plga- meene vergadering van aandeelhouders voorstellen het maatschappelijk kapitaal te verhoogen met f150 millioen, zoodat dit 260.000.000 zal bedragen. Amsterdam, 16 Oct., 1.30 u. Berlijn 59.29—59.31 Brussel 34.6934.71 Parijb 9.75—9.77 Londen 12.091/2-12.093/&' New York 2.498/82.49Va Zaamislag. Op de gisteren gehoudej bervedling van een hofstede en aanhoo- righieden te Zaamslag ten overstaan van de notarissen v. d. Véen te Terneuzen en Corömls te IJzendjjfea, werd kooper dhr D. Dekker Tz. alhier voor f1345 per Gents gemat (of per 44 A. en 56 ca.) of in massa f82.398.14 plus de daarop vallende onkosten. Stoomvaart-Mij. Nederland. BORNEO, thuisr., pass. 14 Gibraltar. KAMBANGAN, uitr., 13 v. Sahanjg. RADJA, thuisr., 10 v.m. 8 u. ta Amster dam verwacht. ROEPAT, thuisr., 14 v. Co-kanba SOEMBA, uitr., paiss. 14 Ouessanl Rotterdamsche Lloyd. G0R0NTAL0, .thuisr., 13 ta Pondicherry. INDRAPOERA, thuisr., 14 v. Sabang. KERTOSONO, thuisr., pasB. 15 Perirn. MARKEN, 15 v. Rott. ta Soarabaja. Programma van Donderdag 17 Oei HUIZEN, 1875 M. Uitsl. N. C. R. V.-uitz. 10,3011.00 Zidkendionst. 12.302.00 Conoert. 2.002.35 Uitzending voor scho len. 5.006.30 Conoert. 6.30—7.30 Orgel concert 7.308.00 Lezing over het pacht- vraagst.uk. 8,00 Evangelisatie-Samenkomst 'van uit het kerkgebouw der Baptisten- gemeente te Hengelo (O.). Sprekers, zang koor en orgel. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M, 10.0010,15 Morgenwijding. 12.151.46 Concert, 1.452.00 Gramofoonmuziefc. 2. 3.00 Maak bet zelf. Cursus. 8.004.00 Gramofoonmuzi-eL 4.00—5.00 Ziekenuui tje, onder 1-eiding van Mevr. Ant. m Dijk. 5.30—7.15 Concert. 7,15—7.46 Fran scha les. 8.00—8.15 Gramofoonmuziek. 8,15 Aansluiting van het concertgebouw te Amsterdam, Het concertgebouworkesT onder leiding van Willem Mengelberg. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen- wijding. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert 1.20 Orgelconcert. 3.20 Vesper. 4.20 Concert 7.05 Pianorecital. 8.05 Con cert. PARIJS, „Radio-Paris", 1725 M. 12.5C 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Tooneel et concert BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trioconcatt 6.55 Gramofoonmuziek. 8.20 Heruitzen ding van het concert uit het Concertge bouw te Amsterdam ZEESEN, 1639 M. 3.60-4.60 Ofkestcon eert 7.20 Concert, TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Oct Meest matige Zuidelijke tot Westelijk wind, -zwaar bewolkt tot betrokken, aan. vanikéilijk wellicht eenige regen; iets zacL ter. Stand van hedenmiddag 2 uur: Licht «t> voor fiötowa.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3