Land- en Tuinbouw. Ingezonden Stukken. Radio-Nieuws. EE ter -weggegaan en heeft met goedvinden van het meisje de buitendeur gesloten. Toen zij 'kort daarna buiten de stem van haar moeder hoorde, ia zij bang ge worden en is ia een koffer gekropen. Het publiek had er spoedig een drama van gemaakt en reeds werd er gesproken van net lijlk in den koffer. Het bewuste meisje is springlevend. De schoenmaker ia echter in arrest gehouden. Relletje te Maastricht. Te Maastricht is het in den nacht van Za terdag op Zondag tot een botsing geko men tusschen burgers en de politie, waar bij een lid van de militaire politie, die assistentie verleende, eenige lichte verwon dingen werden toegebracht. Mislukte reclame. Zondag is kort nadat het luchtschip hoven Rotter dam was geweest, een verkeerstoestel van de Kon. Luchtvaart-Mij. opgestegen, om reclamebiljetten uit te strooien. Daarbij is een pak in elkaar blijven zitten en met een geweldigen slag terecht .gekomen op het dak van het verkooplokaal De Een dracht, aan de Keerweerlaan aldaar. Een ruit van draadglas is versplinterd. Per soonlijke .ongelukken zgn er niet hjj ge beurd. Werkplaats van valsche munters ontdekt. Na langdurige na- sporingen is het de politie te Sterkrade gelukt, 7 _per»onea, verdacht van het ver vaardigen van valsche munten, op te spo ren. In de woning van een der verdach ten werd een volledige valsehemunters- weikplaats ontdekt. De gearresteerden hebben in den laat- sten tijd veel vijf-markstukken gemaakt en in omloop gebracht. Na een uitvoerig verhoor werd één' der verdachten op vrijie voeten gesteld, terwijl de hoofdschul digen, twee arbeiders, ter beschikking van de justitie zullen warden' gesteld. Inbrekers opheeterdaad be>- trapt. Zaterdagavond is op het Centraal station te Utrecht op heeterdaad betrapt, de Duitsche Paul Karsunke, toen hij ten madeele van de Ned. Spoorwegen een pakje suikerwerken ontvreemdde. De aanhouding had tot gevolg, dat Zon dagmiddag huiszoeking is gedaan in de woning van Karsunke aan de Merelstraat te Hilversum door de Hilversumsche re cherche in combinatie met de Utrecht- sche. Het resultaat was, dat in beslag wer den genomen een aantal japonnen, bont mantels, dynamo's, stereoscopen, chirur gische instrumenten, twee electro-motoren, een groot aantal heerencostuums, onge veer honderd paar kousen, honderden si garen en sigaretten, benevens nog vele andere zaken, te veel om op te noemen. Aanranding in de Heezer bosscben. In de Heezer bossoben te genover Sterksel, stapte de heer J. G. uit Asten even van zijn fiets om zijn pijp aan te steken, toen eeh hem onbekende man, die zijn hoed diep in het gezicht had gedrukt, hem naderde en trachtte te bewegen, tot afgifte van zijn geld. pa beer G., die zeer kalm bleef, bukte naar zijn fiets, richtte zich plotseling op en gaf den onbekende een hevigen slag. De aan rander trok hierop een mes en er ontstond een hevige vechtpartij. De heer G. trachtte de aandacht te trekken van. een in snelle vaart passeerenden motorrijder, hetgeen hem niet gelukte. De aanrander trachtte hierbij in de bosscben te ontkomen. De heer G. bekwam enkele lichte verwon dingen, terwijl zijn Meeding door messte ken vernield werd. De politie stelt een onderzoek in. Verplegers ernstiggewond. Een tweetal ernstige ongelukken heeft in de afgeloopen week in het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort plaats gehad, meldt de „Tel." In beide gevallen is een verpleger aangevallen door een der pa- tiënten, die op het aardappelveld aan het werk waren. De verplegers zijn zwaar gewond -en hun toestand is ernstig. In verband hiermede is de vraag gerezen of de oorzaak van deze ongevallen niet moet worden gezocht in een te uitge breide toepassing van de arbeidstherapie. Immers tal van personen, die vroeger angstvallig werden bewaakt, werken nu in de vrije lucht, terwijl, gezien deze ongelukken, een dergelijke vrijheid mis schien minder wenscheljjk moet worden geacht. Doodelijk auto-ongeluk. Men meldt uit Wagemingen: Zondagmiddag te ruim half vier is op den Wageningschen berg J. S., die met zijn auto den berg opreed bij het moeten uitwijken voor een andere auto, uit de richting Renkum, op het rijwielpad geko men en ingereden op de wandelaars, die daar in grooten getale liepen. Hij reed daarbij drie personen aan, n.l. den 20- jarigen Fr. Alberts, diens verloofde Mej. K. on Mej. M. Alberts was op slag dood. De beide dames werden ernstig ge kwetst naar „Ziekenzorg" overgebracht. De politie arresteerde S. en nam de auto in beslag. Opening Coöperatieve Zuivelfabriek „Eensgezindheid" te IJzendijke. Gisteren (Maandag) middag is de Coö peratieve Zuivelfabriek Eensgezindheid te IJzendijke geopend. Dit is de derde ooöp. zuivelfabriek in Zeeuwsch-Vlaanderen, eerst Klooster zan- de in 1927, Aardeaburg in 1928 en na IJzendijke in 1929, terwijl ernstig over een fabriek in Nieuwvliet wordt gedacht Evenals te Aardenburg zal ook aan de nu geopende fabriek alleen de room wor den in ontvangst genomen en tot boter verwerkt Ondanks de kosten van vervoor van de melk en het vervaardigen van de boter in da fabriek zjjn de finan cieels uitkomsten voor de boerinnen nog beter. Tegen twee uur hadden de vele genoo- digden zich in de fabriek verzameld en het was de voorzitter der fabriek, de heer van W a e s, die allen het welkom toeriep, in het bijzonder den Commis saris der Koningin, den burgemeester van IJzendijke, de Commissie ter bevordering van de belangen van. Zeeuwsch-Vlaande- ren, de vertegenwoordigers van de land bouworganisaties en de vertegenwoordi gers der zusterorganisaties in Z.-Vlaan- deren, en ten slotte de spil waarom alles draait, de leden met hun vrouwen. Spr. ging vervolgens de tot standko- ming der fabriek na en herinnerde er aan, dat op 12 April de statuten werden verleden en thans 101 leden zijn aange sloten. Een geschikt terrein werd gevon den op grond van den heer van Tiggelen, die zg-er veel aan het welslagen van den bouw heeft bijgedragen. De water voorziening werd duurder dan verwacht was en ook voor deze fabriek zal een waterleiding in de toekomst van zeer groote waarde kunnen zijn. De plannen voor den bouw en, de in stallatie werden in overleg met den heer Zwagerman vastgesteld en een goede ad ministrateur werd gevonden in den heer Brevet. Spr. brengt dank aan den aannemer en uitvoerders en hun arbeiders om dan speciaal te noemen den veearts, den heer Willemse. Die was propagandist, opzich ter en steeds de hulpvaardige adviseur. Maar niet minder dank brengt spr. aan dan Commissaris van Tiggelen, die steeds gereed stond te helpen, bergruimte af stond, werkkrachten ter beschikking stel de. Als de leden naar dit voorbeeld wer ker moet de zaak schitterend slagen. Ten sioUc brengt spr. dank aan den advi seur, den heer Zwagerman. Maar ook aan medebestuursleden en leden brengt spr. dank voor hun samen werking en medewerking. De zaak zal Dinsdag beginnen te werken. Het bestuur zal de room met de geringste kosten verwerken tot de hoogste opbrengst. De leden moeten zorgen veel en goeden room te leveren en de vereeniging beschou wen als hun eigen zaak. Zij moeten trouw aan de controle medewerken. Spr. verzekert, dat men de inwoners van bet district billijk zal bedienen van prima bo*- en karnemelk en hoopt, dat men de pi oiiduen dee fabriek zal leeren waar- deeren. Zich nogmaals tot den Commissaris der Koningin richtende wijst spr. er op, dat de fabriek al met de Prov. overheid in contact staat, doordat de drijfkracht ontleend wordt aan het Prov. net, en hij stelt het op prijs, dat men na een vlotte onderhandeling tot een overeen komst over stroomafname kon komen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat men zich later nog eens tot het Prov. bestuur zal wenden. Voor de transporten over de Schelde toch hebben de boterfabrieken te Kloosterzande, Aardenburg en IJzendijke belang bij billijke transportkosten op de Prov. vervoermiddelen. ,Spr. verzoekt thans den Commissaris de fabriek te willen openen. De Commissaris der Koningin, de heer jhr mr J. W. Q u a r 1 e s van f f o r d, voerde daarna het woord: De uitnoodiging stelt spr. daarom zoo op prijs, omdat het thans de eerste maal is, dat hij in de gelegenheid' is uitdruk king te geven aan zijne belangstelling voor een der oudste bronnen van inko men voor velen in deze provincie, voor de veehouderij en de zuivelbereiding. Spr. heeft reeds meermalen volledige instem ming betuigd met het oordeel, dat op Zeeland's rijken bodem de eigenlijke land bouw wel steeds het hoofdmiddel van bestaan zal blijven, en ook verschillende malen zich een voorstander betoond van de ontwikkeling van den tuinbouw en de coftteelt, mits de ontwikkeling daarvan onged-wcngen plaats vindt en o.m. gepaard gaat met een goed ingericht veilingswe zen en met de noodige vakkennis, opge daan door degelijk tuinbouwonderwijs en zoo mogelijk practische opleiding. Ook de veehouderij zal steeds een ruime plaats moeten innemen onder de middelen van bestaan der Zeeuwsohe bevolking en spe ciaal in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zul len de gemengde bedrijven wel de meeste toekomst hebben. Nergens in Zeeland staat de rundveefok kerij op zoo'n hoog peil als in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. In dit deel der pro vincie worden als regel de beste stieren aangetroffen en aldaar wordt het meest aan de controle van melkvee gedaan. In West Zeeuwsch-Vlaand eren wonen ruim 1000 veehouders met ongeveer 14000 stuks rundvee, waaronder ongeveer 4000 melkkoeien. Tot voor 1928 werd de boter hier uitsluitend op de boerderijen bereid en ongeveer 400.000 K.G. of 14 K.G. per hoofd der bevolking geproduceerd. Doch ook hier gaat men meer en meer de bezwaren voelen. Op de boerinnen rust o.m. de zorg voor het melkvee, voor het melken, voor de boterbereiding, voor de kalveren, de varkens, de kippen en ander pluimvee. Maar de Zeeuwsohe boerin wil en moet allereerst zijn de trouwe gade van haren echtgenoot, de zorgzame moeder harer kinderen, de huis vrouw, die over voldoenden tijd kan be schikken om haar huishouden net en proper te bestieren. Zij mag niet worden de slavin van haar werk. Indien zij van een gedeelte daarvan kan worden bevrijd, zal zulks niet alleen haar, maar ook haar huisgezin ten goede komen. In de tweede plaats rijst de vraag, of uit hygiënisch oogpunt beschouwd de boe renwoningen met vaak minder goede kel ders wel in alle opzichten geschikt zijn De tocht van 4e „Graf Zeppelin" bo» ven ons land- Het luchtschip boven het KoninMrjk Paleis op den Dam te Amster dam. Op den Dam hadden zich duizen den opgesteld om den luchtreus te zien- voor de boterbereiding, terwijl ook gemis aan goed water een oorzaak is, dat de boerenhof er in qualiteit achterstaat bjj fabrieksboter. Er is bovendien steeds eeniga over productie, de boter is minder geschikt voor uitvoer en mist het Rijksmerk. De prijs van boerenboter is lager dan van fabrieksboter. Djt alles heeft geleid tot opkomst der fabriekmatige zuivelberei ding, en in 40 jaar zijn ongeveer 900 fabrieken in ons land opgericht. Spr. juicht het toe, dat ook de landbou wers in deze omgeving hebben ingezien, dat op het gebied van de zuivelberei ding een eendrachtige samenwerking bun voordeel zal kunnen zijn. Spr. brengt alle hulde aan Ken, die daartoe 'den stoot gaven. Naast de bestuursleden .was dit zeker den heer Zwagerman en spr. weet in den geest van allen te spreken, wan neer hij jiem allen lof en warmen dank brengt voor zijn ijver en toewijding. Hem brengt spr. daarom naast het bestuur allereerst zijne gelukwenschen met het welslagen zijner bemoeiingen. Spr. wijst er dan op, dat er in Zeeland en misschien ook elders in den laatsten tijd een zekere depressie op coöpera tief gebied heerscht. Misschien vindt dit zijn oorzaak in de ongunstige resultaten, met den bietenverbouw, maar juist daar om mag bet te meer op prijs worden ge steld, dat men thans voor deze fabriek den coöperatieven grondslag heeft aange durfd. Met genoegen vernam spr., dat er ook plannen bestaan voor een fabriek te Nieuwvliet en dat de drie fabrieken zul len werken elk in een afzonderlijk gebied zoodat onderlinge concurrentie uitgeslo ten zal zijn. Spr. wijst dan op bet eigen aardige, dat hier de room naar de fa brieken gaat en hoopt, dat men inzake het ontroomen der melk met zijn tijd zal medegaan en binnenkort dat ontroo men algemeen electrisch zal geschieden. Het afgeleverde product zal misschien op den duur nog in waarde kunnen stijgen, zoodra in Zeeuwsch Vlaanderen de zoo dringend noodzakelijke drinkwatervoorzie ning tot stand komt. Den wensch uitsprekende, dat deze zui velfabriek onder Gods zegen zal mogen strekken tot meerderen .bloei van deze landbouwstreken aldus spreker en tot geluk en voorspoed der landbouwers, verklaar ik de fabriek voor geopend. Na deze met groote aandacht gevolgde rede, nam de heer Zwagerman het woord voor het houden van een uitvoe rige rede, waarin hij wees op de voor geschiedenis dezer fabriek. De room zal nu, in plaats van in 100 bussen, in 100 kelders te staan verzuren, in één bak, met behulp van warm of koud water en zuursel binnen 20 uur verzuurd worden. Er zal per jaar in bet begin 50.000 K.G. boter worden gemaakt, gelijkmatig van kleur, zoutgehalte en kwaliteit en duur zamer dan de boter, die de boerinnen kunnen maken en die geschikt zal zijn ook voor den verkoop buiten de streek, Bovendien aanvankelijk per jaar 150.000 K.G. prima, gepasteuriseerde en haast watervrije roomkarnemelk, die verkocht kan worden tot heil van de volksvoeding, voornamelijk voor die van kinderen, zie ken en zwakken. Dan zal de boerin elke 14 dagen een welkome zending van haar fabriek ontvangen in den .vorm van een keurig gesloten, papieren zalye met geld, waarmede, zooals spr. hoopt, ze haar huishouding doet en nog wat op zij legt om den baas wat ruggesteun te geven, als hij (ie pacht moet betalen. Men kan nu spreken van het klaverblad der drie Zeeuwsch Vlaamsche boterfa- brieken. die bevestigd zijn of zullen wor den aan één steel, den vader der Coöp. Zuivelfabrieken, den Brabantschen Zuivel- bond. Voor het goed gaan der fabriek moet de noodige zonneschijn van veel kanten komen. Ten eerste moet het personeel zjjn uiterste best doen. Het bestuur moet zich met hart en ziel aan de coöperatie wijden. De leden moeten voelen, dat het hun personeel is, dat in hun eigen fabriek hun belangen moet behartigen. Zij moe ten veel en goeden room leveren. Verder moeten de leden hun ongeveer 150 pollega's, die nog geen lid zijn, be wegen dit te worden. Nimmer moeten zij medewerken aan het kwaadspreken over de coöperatie en hun eigen zaak en eigen menschen de hand boven het hoofd houden. Zij moeten alles aan be stuur en personeel vragen, 'het is hun recht en hun plicht alles te weten. Ten slotte is het welslagen der fabriek ook afhankelijk van de wijze, waarop het publiek de producten der fabriek opneemt De boter en karnemelk worden bereid uit gepasteuriseerden room. Ze zijn dus ziektekiemvrij. Ze worden eiken dag varsch bereid met de besta werktuigen, die er op dit gebied zijn en steeds zijn en die steeds met stoom ontsmet worden. Met de handen komen ze niet in aanra king. "De verpakking za1 aan de meest hygiënische eischen voldoen. Dok de prijs wordt billijk gesteld. Spr. gaf ten .slotte een korte schets van de inrichting van het bedrijf. Als deskundige meent spr. te mogen zeggen, dat de fabriek aan hooge eischen voldoet. Na deze toespraak werd door allen een rondwandeling door de fabriek ge maakt en kon men zich overtuigen van de keurige en zindelijke inrichting van het bedrijf. Met een samenkomst in het café van den heer Lievense, waar verfrisschingen werden aangeboden, werd deze voor de leden zoo belangrijke middag gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie), Geachte Redactie, Mag ik voor onderstaande een plaatsje in Uw blad? Zaterdagmiddag; werden we door de vriendelijke uitnoodiging van het Bestuur van het Zeehospitum te Oostka- pelle in de gelegenheid gesteld deze schit terende inrichtingen te bezichtigen, en het werk daar van nabij te leeren waardele ren. Het mooie najaarsweer maakte het tot een lust den schoonen weg er heen te te peddelen. Toen we op „Zonneveld" waren afge stapt werden we al spoedig begroet door den geneesheer der inrichting Dr Vaandra ger van Domburg, die op de hem eigen humoristische manier ons aan het bestuur voorstelde, Wjj meenden het te zien, hoie het voor den ons allen bekenden Dr Hoorweg, die reeds 20 jaar hier het toezicht .uit oefent, eea feestdag beteekende, nu hij ook mede door deze stichting zijn onver- moeiden arbeid op het gebied der T.b.c.- bestrijding tot meerdere ontplooiing ziet komen. Onder de vriendelijke leiding van Dr Vaandrager gingen we thans eens alles van nabij bezien, en kwamen we in de gelegenheid om het omvangrijke werk der stichting meer dan vroeger te leeren kennen. Een keurig kamertje voor het medisch onderzoek, een schitterende badkamer voor de patiëntjes, een heerlijke van ver- sche zeelucht doorstroomde slaapzaal waar sneeuwwitte reinheid u tegen schit tert, soliede veranda's die op het oogm- blik slechts enkele patiëntjes herbergden, omdat de heerlijke Octoberzon het mo gelijk maakte dat de meesten in de open lucht konden vertoeven doorliepen we. Bijgebouwen voor den verplegings dienst, alle naar den eisch des tijds in gericht, in één woord een schoon geheel. Verder voerde onze geleider ons door het ruime achtergedeelte der stichting, geheel met frisch groenende dennen be plant, met in het midden een keurige speelplaats voor 'de Meinen. Een keurigen tuin waar het schitterend ooft door de herfstzon geblakerd U tegen lacht Om dan verder te komen lag een ge heel open terrein waar het voor deze stichting zoo veel beteekeneude zonnelicht onbeperkte» toegang vindt, waar twee zeer doelmatige lighallen een plaats vin den, i Om ten slotte weer te arriveer sa op het zeer ruime voorterrein waar een schat van naj aars bloemen den beizoeker in ver wondering doet stilstaan. Onnoodig te zeggen, dat Dr Vaandrager bij alles de noodige toelichting gaf en o.m. ons toonde de twee kostbare rui ten in de veranda aangebracht voor de heilzame Tioletbestraling, en ons mede deelde, dat wanneer de kabel voor de lang verbeide alectriciteit hier langs komt, dat dan ook de lang begeerde hoogtezon in de stichting werkelijkheid kan worden. En dat alles kregen we door de mild- head van Mej. van den Broecke hooreo we onzen leadsman nog zeggen, ja meer nog, we werden in de gelegenheid gesteld het op denzelMen voet te kunnen blijven ex ploit eer en als toen da schenkster zelf de leiding had. Zij was het ook die sorgde dat de ver- plegingsprijs beneden den kostprijs kon blijven. Is het wonder dat we bemerkten dat onze van humor tintelende begeleider ernstig werd, toen hij ons dit mededeelde? Thans nu het officieel bezichtigen was afgeloopen kregen we gelegenheid om ons van het groote nut eens te overtuigen, bij het zien van de opgeruimde geizichtjes der kleine patiënten. Wat was het een genot om te zien, dat die Meinen, die al zoo vroeg moeten lijden, met liefde worden omringd. Met welk een tact zien we de Zusters de Meinen behulpzaam zijn bij een tee- kening, of bij het opplakken der plaatjes naar een op het hord staand voorbeeld. Wat doet het goed te zien hoe echt moederlijk wordt geïnformeerd of de Meine meid het niet te kil vindt. Wat beijvert die Meine jongen zich, die zijn tijd een beetje vertreuzelde, en daardoor met zijn werk achteraan kwam, omdat hij straks ook door de Zuster wil zijn geprezen. Dit echte liefdewerk grijpt den aandach tig en bezoeker aan, en een woord van lof kan hem voor „Zonnevelds" varple- gingspersoneel niet in de pen blijven. Want wat is het heerlijk voor die vele ouders te weten in „Zonneveld" wordt het lijden van mijn kind verlicht, omdat liefde er ten grondslag ligt. Het zal wel overbodig zijn te zeggen, dat gebouwen en terreinen 'in keurigen staat van onderhoud zijn. Het zal heusch wel zoo geweest zijn, zooals een Her hoeren opmerkte, toen we meenden, dat het bezoek wel iets meer kon zijn, dat de menschen het wel aan het Bestuur toevertrouwen, en dat ze niet komen omdat zo denken dat het te druk zal zijn. Want gebrek aan belangstelling kan het toch wel niet zijn geachte Redactie. En daarom laten we nu allen de stich ting die er kwam en kan bestaan door de vorstelijke gift van Mej. Van den Broecke, steunen als donateur of dona trice. Vele kleine bedragen.' zullen de stich ting groot maken, omdat er 'dan de be langstelling van velen, wordt gevonden. „Door allen, voor allen", dat was de lijfspreuk van den grooten Groene Kruis man wijlen Ds Fleischer. Late dit ook voor „Zonneveld" zoo zijn. Toen we afscheid namen van Oost kapelle's Burgemeester, zeid-e deze ons: Wordt nu maar flinke propagandisten voor ons werk. Neme ieder dit woord over. Hartelijk dankend voor de plaatsruimte geachte Redactie. VERSLUYS, Serocskerke (W.) Secr. „Gr. Kr." Programma van Woensdag 16 Oct. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.0010.16 Morgenwijding. 12.15 .200 Concert door kwartet. 2.30 3.00 Gramofoonmuziefc. 3.00—4.00 Naailes. 4.00—4.30 Pianomuziek. 6.306.30 Concert. 6.45—7.45 Itali- aansohe les. 8.009.15 Kamermuziek. 9.15 Noorsche avond» HUIZEN, '1875 M. Uitsï. NCRV.-uitz. 10.30—11.00 Ziefceodienst. 12.30—2.00 Concert. 2.00—2.30 Gramofoonmuziefc. 2.30—4.00 Concert. 4.00—5.00 Con cert. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.00 7.00 Gramofoonmuziefc. 7.008.00 Concert. 8.008.30 Praatje door den NCRV .-Voorzitter. 8.30 Samenkomst van het Leger des Heils, korps Enschedé. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 11.20 Gramofoonmuziefc. 12.20 Concert. 12.60 Gramofoonmn- ziek. 1.202.20 Orkestconcert. 4.05 Concert. 5.05 Cinema-orgelcon cert. 7.05 Pianorecital PARIJS, „Radio-Paris". 1725 M. 12.50 2.20 Gramofoonmuziefc. 4.05 Con cert. 6.55 Gramofoonmuziëk. 8.55 Concert. 1 LANGENBERG, 473 M. 6.CO-7.20 Gra mofoonmuziefc. 9.35—10.45 Gramo foonmuziefc. 11.30 Gramofoonmuziefc. 12.25—1.50 Concert. Orkest on tenor. 4.555.50 Gramofoonmuziefc. 7.40 Noorsche avond. BRUSSEL. 608.5 M. 5.20 Kerfcconcert 6.20 Gramofoomimuziefc. 8.35 Noor sche avond. ZEESEN, 1635 M. 8.50—4.50 Orkest concert. 7.20 Concent 8.36 Noor sche muziefc. 4 'i op een ten inen „De „zal ha: zetten Een vordt Het d< nu echt Moge de spoe werp mi ring toe toestand En zc Tweede Regeerir

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6