DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Binnenland Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. VAS VRIJDAG 11 OCT. 1929. No. 10. DE LANDARBEIDERSSTAKING IN GRONINGEN. Nu er geen werk meer Is besloten de leiders de staking op te heffen. De arbeiders de dupe van de laffe houding der roode leiders. De staking in Groningen is opgeheven. De leiders van den Modernen vakbond trachten de stakers aan het verstand te brengen dat ze een overwinning hebben behaald, maar het is een overwinning met zeer pijnlijke kanten. De stakkerige stakers zijn weer eens de slachtoffers geworden van het gebrek aan moed en doorzicht bij de stakingsleiders. In Augustus werd door de werkgevers- bonden en door de leiding van den mo dernen bond een bemiddelingsvoorstel aanvaard, volgens hetwelk in 1930 de loo- nen met 10 pet. verhoogd zouden worden. De opgezweepte stakers, waaronder zich heel wat communistische elementen bevin den, wilden hiervan echter niet weten. En de stakingsleiders hadden niet den moed daartegen in te gaan. Doorzetten werd het parool. Maar nu staan we voor den winter. Het werk is afgeloopen. Het koren is tegen de verwachtingen in in de schuren gebracht en de dorschma- chines zijn druk aan het werk. Wat doet nu de socialistische leiding? Terwijl zij zich in Augustus met veel Vertoon achter de stakers plaatste, kwam Ze, nu ze de kans beloopt den winter in te gaan, met enkele duizenden stakers dia natuurlijk gesteund moeten worden, met bet advies het in Augustus verworpen voorstel toch maar aan te nemen. Nu er zoo goed als geen werk meer is komt het ad vies de staking op t a hef fen. Het heet nu plotseling dat er toch wel beel wat is bereikt. En in „Het Volk" worden mooie plaatjes gegeven, waarop de leiders als de overwin naars van den dag figureeren. Geen wonder dat de stakers slecht te Spreken zijn. Het ging er in sommige vergaderingen zoo rumoerig toe, dat de politie moest worden gehaald om de orde te herstellen. De stakers, die nu ala droevige stak kers, zonder werk den winter ingaan, nadat ze nu al maanden lang, van steun hebben moeten leven, voelen zich door hunne leiders verraden. 'De leiding heeft echter doorgezet. Zij moest het kost w.at het kost, die dure stakers yan zich afschudden. En zoo kwam dan het bericht, dat het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Landarbeidersbond, besloot overeenkom stig het advies van den bondsraad en na gepleegd overleg met bet bestuur van het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen., met ingang va,n Maandag tot opheffing van de staking in Oostelijk Gro ningen en tot aanvaarding van bet voor stel-Buiskool. Dit bericht, zegt onze „N. Prov. Gr. Crt.", die terecht van een laffe hou ding spreekt, is voor de stakende landarbeiders wel ontstellend. De stakingBleidin^g laat h©n, nu vlak voor den winter, in de kou staan. Nuerbijnageenwerk meer is, worden zq aan 'twerk gestuurd en worden de uitkee- ringen ingehouden- Het is ontzettend. Welk een verant woordelijkheid laadt de stakingsleiding op zich! Hoe hebben zich de arbeiders bij den neus laten nemen. Zif worden zwaar getroffen. Helaas, ook sommige arbeiders van Chr. beginselen. Terwijl de Chr. Landarbeidersbond voortdurend tegen dit avontuur heeft ge waarschuwd, zijn er toch sommigen ge weest, die die roode leiders hebban ge volgd. Zij plukken nu daarvan 0© wrange vruchten. De Graf Zeppelin komt waarschijnlijk Zaterdag of Zondag. V. D. meldt uit Friedrichshafen: Dr Eckener heeft vanmiddag een on derhoud gehad met een vertegenwoor diger van het weekblad „Het Leven" in Friedrichtshafen, en daarbij gezegd, flat da mogelijkheid bestaat om Vrijdag nacht te vertrekken en Zaterdag boven Nederland te zijn, maar dat zeer waar- schijnlijk Zaterdagnacht vertrokken zal worden, zoodat men Zondag boven Ne derland zal zijn. Dr Eckener beeft h$t voorstel van den vertegenwoordiger van „Het Leven", om eerst naar Groningen te gaan en eerst daarna Amsterdam en Den .Haag aan te doen, definitief aangenomen. Vanochtend om 11 uur zal men waar schijnlijk definitief besluiten, of de tocht Zaterdag, of Zondag- zal geschieden. De postvluchten naaf* en van IndIS. Bjj de KL L. M. is bericht ingekomen, dat het derde postvliegtuig om 10.30 u. gisteren te Alahabad is aangekomen, om 11.65 u, vandaar is vertrokken en om 16.50 u. is geland te Calcutta. Het luchtpostverkeer met IndiB, Blijkens mededeeling van de Indische postadministratie is de luchtpost, welke met het tweede vliegtuig werd vervoerd op zijn bestemming aangekomen en te Medan besteld op 5 October, te Welte vreden op 6 en te Palembang op 7 Octo ber. Gemengde veevoeder*. Op de vragen van het Tweede Kamer lid van Rappard: Is het juist, dat het comité inzake veevoeder, opgericht in Januari 1928, door belanghebbenden bjj den handel in gemengde veevoeders, in overleg met den directeur van het Rijkslandbouw proefstation voor veevoeder-onderzoek te Wageningen een plan heeft ontworpen tot vrijwillige controle op de samenstel ling van gemengde voeders en dat dit plan aan uwe Excellentie is aangeboden ter omzetting in een Koninklijk besluit? Zoo ja, zou uwe Excellentie dan wil len bevorderen, dat over den inhoud van dit ontwerp de centrale landbouw organisaties worden gehoord, alvorens dit ontwerp zonder meer tot Koninklijk Be sluit wordt verheven? heeft de minister van binnenlandsche zaken £n landbouw geantwoord: Het is ondergeteekende bekend, dat belanghebbenden bij den handel in ge mengde veevoeders met den directeur van het Rijkslandbouwproefstation voor veevoederonderzoek te Wageningen in overleg zijn getreden, om te komen tot een vrijwillige controle op de samenstel ling van gemengde voeders. Een ontwerp voor zoodanige controle heeft phdergeteekende echter nog niet bereikt. Wanneer dit hef, geval zal zijn, zullen dö centrale landbouworganisaties over dat ontwerp worden geboord. Land- en Tuinbouwcursussen. Op de vagen van bet Tweede Kamer lid, dein heer Braat, betreffende verlaging van. het vastgestelde minimum-aan tal leer lingen voo-r land- en tuinbouw-cursussen, heeft de minister van binnenlandsche zaken en landbouw o.m. geantwoord, dat het inderdaad in enkele streken van ons land, waar slechts weinig leerlingen, die in de termen vallen voor het volgen van een dergelijken cursus, kunnen worden bijeengebracht, af en toe voorkomt, dat een cursus om die reden niet tot stand zou kunnen komen. Naar aanleiding daar van heeft de commissie van advies voor gesteld in voorkomende gevallen voor dergelijke streken bet vereischte minimum aantal leerlingen naar omstandigheden te verlagen. De minister is bereid aan dit voorstel gevolg te geven. Voor een algemeen® verlaging van het minimum-aantal leerlingen voor alle van rijkswege gesubsidieerde land- en tuin bouwcursussen bestaat echter niet vol doende aanleiding. De Ambtenarenwet. De beeren J. ter Laan en v. d. Bergh hebben een aantal amendementen inge diend op het wetsontwerp, regelende den rechtstoestand van ambtenaren. Het eer ste Jbeoogt de js.g. „arbeidscontracten", wier aantal thans reeds tenminste 13.000 bedraagt, onder de .bepalingen der wet te brengen. Doet men dit niet, zeggen de voorstellers, dan zou wel eens ge leidelijk de toestand kunnen ontstaan, dat men een voortreffelijk ambtenarengerecht, maar geen ambtenaren had. Ten einde aan grondwettelijke bezwa ren tegemoet te komen, bepaalt het amen dement, dat in eersten en eenigen. aan leg de Centrale Raad van Beroep als rechter optreedt. Een .ander amendement beoogt, de ma rechaussee onder de wet te brengen. Verder willen de voorstellers de mo gelijkheid scheppen, dat personen, die in dienst zijn van semi-publiekrechtelijka li chamen en dergelijke onder de werkings sfeer van de wet worden gebracht. Minister Reymer naar Zeeuwsch- Vfaanderen. De minister van waterstaat, mr Reymer, heeft gister, vergezeld van den admini strateur van zijn departement, ir Rose- waldt, een bezoek gebracht aan Zeeuwsch- Vlaanderen. Begeleid door den commis saris der Koningin, jhr. mr Quarles van Dfford, de heeren Van de Putte, mr P. Dieleman en mr Dusseldorf, leden van Gedep. Staten, den griffier der Staten mr Tellegen, de Vulder van Noorden, regeo- ringscommissaris bij den Provincialen Stoombootdieast, hoafdingauiettr-dixecteur van den rijkswaterstaat van Oordt, hoofd-* ingenieur van den Provincialen Water staat, ir van Leeuwen en de Jong, direc teur van den Prov. Stoombootdienst, arri veerde Z.Exc. met de motorveerboot Ko ningin Wilhelmina te Bres'kens. Daar voegden zich bij bet gezelschap de hoof d ingenieur van den rijkswaterstaat Witte- veen te Terneuzen, en Cohen Stuart, pro vinciaal ingenieur aldaar. De minister werd ontvangen door den directeur van de Z. V. T. M., Wind van Merkesteyn, met de leden van den raad van toezicht, J. A. van Rompu, lid van Gedep. Staten en ir J. W. van der Vegt, terwijl ook de burge meester van Breskens, van Zuyen, den minister kwam begroeten. Bezichtigd wer den de werken ten behoeve van de aanleg plaats van den Provincialen Stoomhoot- dienst en van die van de Z. V. T. M., o.m. het kantoor en de remise te Breskens. Met een extra-tram werd de reis aan vaard naar Sas van Gent, terwijl de Pyramide bezocht werd, waar de minister zich deed inlichten omtrent den daar aan te leggen verkeersweg naar het centrum van Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Ver volgens werd gestopt aan de Isabel la s 1 u i s, een uitwatering voor vele Bel gische polders, waarvan sprake is dat de moeilijk te behouden natuurlijke uitwate ring zou moeten worden vervangen door een gemaal. Te Sas van Gent werd bijzondere aandacht gewijd aan de groote kanaalbrug, naar welker electrificatie door de streek zoo dringend verlangd wordt. Met de provinciale stoomboot Walsoor den werd gevaren door bet 'kanaal van Gent naar Terneuzer tot Driekwart, waar de electriscbe centrale der P.Z.E.M. werd bezichtigd. Aan boord werd geluncht. Vervolgens werd te Sluiskil een be zoek gebracht aan 'de enorme 'bouwwerken, die daar worden uitgevoerd door verschil lende aannemers voor de N.V. -Compagnie neerlandaise de l'azote, waar de minister werd rongeleid door den beer Hamont, be- heerend ingenieur bij den bouw. Daarna werd bij het voorbijvaren aandacht gewijld aan de bestaande en ontworpen havenwer ken toTerneuzen en aan een verzoek van de veilingsvereeni'ging voor doorleg ging van tramrails naar de aanlegplaats der provinciale boot iij de middenhaven. Op het stadhuis te Terneuzen verleende de minister audiëntie aan het gemeentebe stuur van Terneuzen voor het bepleiten van verschillende plaatselijke belangen, terwijl vervolgens audiëntie werd verleend aan het bureau van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen, dat zijn voldoening uitsprak over verschillende uitgevoerde of in uit voering zijnde werken. Er werd aangedrongen op uitvoering van aanhangige plannen en enkele nieuwe belangen onder de aandacht gebracht. Daarna kreeg een deputatie uit het be stuur van de Vereeniging tot bevordering der doortrekking van het kanaal van Axel naar Hulst gelegenheid voor het door haar beoogde doel te pleiten en tenslotte het be stuur der veilingsvereeniging te Terneuzen voor de door haar gewensebte tramlijn. De minister, die bereids van de verschillende punten op de hoogte was gebracht, zeide in het algemeen nauwgezette overweging toe en verklaarde zich bereid steeds kennis te Willen nemen van verzoeken, -die men in bet algemeen belang van de streek wensch'te te doen. Na de audiëntie, die we gens vertraging in de reis binnen een be perkten tijd moest afloopen, scheepte de minister met de vergezellende heeren zich weer in de Walsoorden, die hen over de Schelde naar Hoede ken sterke bracht, waar een kijkje moest worden ge nomen op de plaatsen, die men zich denkt voor een 'haven met een drijvende ponton. Vernieuwing van verval len rjjbewijzen. De Commissaris der Koningin zond. aan de gemeentebesturen in Zeeland de volgende circulaire: Zooals U bekend zal zijn, zijn de vol gens de thans geldende Motor- en Rijwiel- wet afgegeven rijbewijzen geldig voor den duur van twee achtereenvolgende jaren, gerekend van den dag van uitgifte af, en, ingeval de geldigheidsduur van bet rijbe wijs overeenkomstig door den Minister ingevolge art. 18 gegeven voorschriften is verlengd, bovendien voor den duur der verlenging. De Minister van Waterstaat heeft echter medegedeeld, dat bet voor loop ig niet in zijn voornemen ligt, gebruik te maken van de hem in art. 18, 2de lid, van de Motor- en Rijwielwet gegeven be voegdheid tot bet geven van voorschrif ten omtrent verlenging van den geldig heidsduur dier rijbewijzen. 1 November a.s.. zullen dus de eerste rijbewijzen hunne geldigheid verliezen. Zij, die in het bezit willen blijven van een geldig rijbewijs, behoo-ren tegen den tijd, dat hun rijbewijs vervalt, een nieuwe schrif telijke onderteekende aanvraag tot xniji te richten. Evenals dat tot nu toe het geval was, acht ik het gewenscht, dat deze aanvragen niet geschieden rechtstreek» ter Provin ciale Griffie, doch uitsluitend door Uwe bemiddeling. De Minister van Waterstaat heeft het niet moodig gevonden, dat bij die tweede aanvraag weder een geneeskundig© ver klaring eni een rijvaardigheidsbewijs wor den overgelegd en' zulks omdat art. 15, voorlaatste alinea, der Motor- en Rijwiel- wet uitdrukkelijk bepaalt, dat overlegging van deze stukken alleen is vereischt bij de aanvraag van het eerste rijbewijs, het welk een aanvrager wordt uitgereikt na de inwerkingtreding van 'het artikel. Door mij kan ingevolge dit zelfde ar tikel ook bij een tweede of verdere aan vraag do overlegging van' deze stukken worden gevorderd; van deze bevoegdheid aal thans floor mij alaohits ia uitzond»- i ringsgerallen gebruik worden gemaakt. Wel behoorea de aanvragers een uit treksel uit "bet geboorteregister, Tiet "be volkingsregister, of eenig ander bewijs stuk betreffende datum van geboorte van den aanvrager over te leggen, zoomede twee afdrukken van een welgelijkend foto grafisch portret van den aanvrageT van ongeveer 4 c.M. hoogte en ongeveer 3 c.M. breedte, op de achterzijde waarvan, hun naam is vermeld. Wanneer vernieu wing van twee rijbewijzen (rijbewijs A en rijbewijs B) worden verzocht, kan met drie foto's worden volstaan. Ten slotte zij opgemerkt, dat eveneens in de aan vraag eene verklaring dient te worden opgenomen, dat de overgelegde foto's den aanvrager voorstellen. De verplichting tot het overleggen van een uittreksel uit het geboorteregister of bevolkingsregister .geldt niet, indien de aanvrager zijn oud rijbewijs inlevert. Blijkens een van den Minister van Wa terstaat door mij ontvangen schrijven zou deze het op prijs stellen., indien b-iji het verwisselen van de rijbewijzen de oude rijbewijzen werden ingeleverd en zulks ter voorkoming, dat de oude rijbewijzen op de een of andere wijze onrechtmatig gebruikt worden. Ik moge U daarom ver zoeken te willen medewerken, dat door de aanvragers bij hunne aanvraag het oude rijbewijs, gelijktijdig met of inplaats van een uittreksel uit het geboorteregister, bevolkingsregister of een ander stuk be treffende datum van geboorte^ wordt over gelegd. Mocht daar tegen, bezwaar worden ge maakt, omdat men zijn rijbewijs moeilijk eenige 'dagen kan missen, dan zou bij de uitreiking van het nieuwe rijbewijs kun nen worden verzocht het oude in ta le veren. De verwisseling komt dus hier op< neer, dat een zelfde aanvraag tot mij moet warden gericht als twee jaar gelede®, met dit verschil echter, dat geen dok tersverklaring of rijvaardigheidsbewijs be hoeft te warden overgelegd en dat zoo veel mogelijk de inlevering van, het oud© rijbewijs in de hand werkt. De leges, welke voor deze rijbewijzen eveneens fl.50 bedragen, zullen z.oools voorheen, door Uwe bemiddeling worden ingevorderd. De rijbewijzen, welke ïn de maand No vember 1929 vervallen, kunnen terstond ter verwisseling worden! ingezonden; de verdere inzending van aanvragen behoort zóó te geschieden, dat niet eerder dan ééne .maand voor den vervaldatum de aanvrage de Provinciale Griffie bereikt. Kamer van Koophandel. Naar wij vernemen, wensoht de heer P. Chamuleau, lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsch© Eilanden, wonende te Goes, die op- het einde des 'jaars als zoodanig aan de beurt van aftreding is, voor een herbe noeming niet meer in aanmerking te komen. Middelburg. Tot agent van politie al hier is door den burgemeester benoemd de heer D. de Jonge te Kerkwerve. KrutnFngen. In de vacature als raadslid door het overlijden van dhr J. Kostense is opvolger dhr P. Karelse, welke daar voor beeft bedankt. Diens opvolger is dhr A. Dek Sr. Aardenburg. Volgens de genomen be sluiten tot opheffing van het Burger Gast en Weeshuis zullen de rijke bezittingen van deze godshuizen overgaan aan ver schillende plaatselijke armbesturen. Deze hebben echter, wanneer zij zulks in het be lang der armenverzorging wenschelijk achten, ieder voor zich het recht om ter uitvoering der opheffingsbesluiten een af zonderlijke instelling van weldadigheid krachtens de Armenwet in het 'leven te roepen, die dan geheel in hun plaats treedt. Naar wij vernemen zal het R.-K. Ar- menbestuur, de Diaconie der Ned. Herv. Kerk en die der Doopsgezinde Gemeente van dit recht gebruik ma'ken. Voor het R.-K. Armbestuur zou optreden een veree niging „R.-K. Beheer der Dischgoederen St. Jan", welke naam aan de historie der opgeheven armeninstellingen is ontleend. De namen der andere commissies zijn thans nog niet bekend. De afschuwelijke kindermoord te Rotterdam. Uit het onderzoek van de politie is het volgende gebleken. Iets voor zevenen waren in de Cool- scbestraat eenige meisjes aan bet spelen. Marietje van O. bad een cent verloren en terwijl men er naar aan het zoeken was, kwam er een man voorbij met een fiets, die aanstonds mee hielp zoeken. Daarna vroeg bij g,an de kinderen den weg naar den nieuwen weg over het Schiekanaal. De meisjes duidden het uit, maar de man deed, of hjj uit hun mededeelingen geen wijs kon worden en zei: Toe wijs jij me even den weg, ga maar op de bagagedra ger zitten. Dit deed bet kind, waarna de man weg fietste en achter langs de Dier gaarde inderdaad via den tunnel en langs de gebouwen van de Nenjjto moet zjjn gereden. Het zusje van Marietje is dadelijk naar haar vader gegaan en heeft tegen hem gezegd: „Marietje 'is fijn met een mijnheer meegereden 1" De moeder had van het gebeurde ook een glimp gien gebeuren. Toen na ongeveer drie kwartier het dochtertje nog niet was terug gekomen, werden de ouders ongerust en togen ach ten ging de vader naar den Politiepost om Aa politie ta varzoakao» ham ta halpan bjj het zoeken naar het kind. De dienstdoen de hoofdagent is toen met vier andere agenten en een politieman van de hon denbrigade, die een politiehond bij zich had, een onderzoek in gaan stellen. Aan kleeren van het meisje is de lucht gege ven en men Is op goed geluk den Pol der Blijdorp, waarop, zooals men weet, hoog onkruid op vele .plaatsen is opge schoten, gaan afzoeken. Een en ander had echter geen resultaat. Inmiddels werd het zoeken nog niet opgegeven, daar het meisje nog steeds niet was terug gekomen of terug ge bracht. Te kwart over elf deed de buurtagent H. Paalman een ontzettende ontdekking Ook op zoek in den Polder zag hij op ongeveer 300 meter afstand van de melkmarkt in de directe richting van het Nenijto-terrein het gras bewegen. Hij ging er met zijn rijwiel heen en zag dat hier een paartje in het gras zat. Doch terwijl hij stilstond om de twee menschen nauwkeurig te kunnen zien, viel het licht van zijn fietslantaarn op een afschuwelijk verminkt lichaam, dat op den grond lag. Het was het reeds bijna verstijfde lijk van Marietje. Het paartje was vlak bij de plaats, waar kort te voren een afschuwelijke kindennoord moest gepleegd zijn, gaan zitten, zonder er iets van te hebben bemerkt. De polder Blijdorp is toen terstond zoo goed mogelijk afgezet. Alle auto's die langs den Schieweg kwamen, zijn aangehouden; uit verschillende afdeelin- gen werden agenten biervoor opgeroepen. Een en ander bad echter geen resultaat. Wel werd op bet polderlerrein een man aangehouden en naar den politiepost Schieweg gebracht, doch bij confrontatie met de moeder en het zusje van het vermoorde kind, werd bij positief niet berkend als de man, die bet meisje op de fiets had meegenomen en is da,ar om terstond weer op vrije voeten ge steld. Het lijkje beeft de Politie aanvankelijk op de plaats, waar bet gevonden wend, laten liggen. De omgeving van de plaats, waar het meisje werd gevonden, is tot drie keer toa nauwkeurig afgezocht, ook is bet gras en onkruid daar over een afstand van circa 50 vierk. M. weggeschoren en is de weg, dien de moordenaar vermoe delijk gegaan is, nauwkeurig afgezocht. In den loop van den nacht is Dr Hesseling, politie-deskundige te Arnhem per auto gearriveerd, om bot lijk tea* plaatse te onderzoeken. Dit ontzettende misdrijf heeft natuur lijk geen geringe opschudding verwekt. Het is gebleken, dat het meisje, na ta zijn mishandeld, gewurgd is„ on zeer waarschijnlijk pas, toen de moordenaar wist, dat het dood was, is achtergelaten. De politie vermoedt, dat, gezien pok de resultaten van bet onderzoek van Dr Hesseling, de moord reeds te onge veer half acht gebeurd moet zijn en dat de dader toen is gevlucht. Dit diep-tragische gebeuren .zij voor da ouders een nieuwe waarschuwing, om er toch vooral tegen te waken, dat bun kinderen met onbekenden meegaan. Dat het kind niet geboord is, toen zij ongetwijfeld weerstand bood aan dgn moordenaar en vermoedelijk toen bij met, haar door dan. tunnel was gereden, reeds weg wilde gaan, is niet verwonderlijk, wanneer men bedenkt, dat het te 7 uur reeds donker was, dat op den weg langs de Nenijto nagenoeg geen verkeer is. Verder in den polder is het nog veel eenzamer. Aangenomen, dat het kind ge wurgd is, op de plaats waar het. werd teruggevonden, moet. haar geschreeuw op den autoweg langs de melkmarkt niet of nauwelijks te hooren .zijn geweest. Gisteravond in de .Coolschestraat, kóu duideljjk worden nagegaan, hoe makkelijk het voor den moordenaar geweest is, bet kind mee te nemen. De straat is des avonds meestal vrij verlaten, eer staan niet veel lantarens, welker licht bovendien sterk getemperd wordt door de boomen in de straat, die nog niet bla derloos zijn. De kinderen speelden even op straat de moeder van Marietje, die de kleuters weer spoedig in huis wilde hebben, keek wel af en toe uit het raam, doch het huis van de familie yan 0. is boven een groentezaak op de le en 2e ver dieping; uit het raam kan men 'bij don ker nauwelijks iemand herkennen. De ontvoering is dan ook voor den man zeer gemakkelijk geweest. Daar bet kind het heerlijk vond op den bagagedrager mee te rijden, zal .zij, voordat do kerel haar meenam, den polder in zich ook wel niet verzet hebben en eenmaal tus- schen het stuikgewas in den pikdonkerea polder was er voor ontdekking of ge zien worden nagenoeg geen kans meer. Het politietoezicht in den Polder ia uit den aard der zaak zeer gering. Oogenschijnlijk is het na donker op dit uitgestrekte stuk grond, waar .on kruid en wilgenstruiken in den loop der jaren welig zijn opgeschoten, geheel ver laten. Buurtagenten doen op den Schie weg en soms langs de enkele paden' pelr fiets des avonds en des nachts af en toa de ronde, doch, zooals reeds werd be toogd, bet is niet waarschijnlijk, dat iota bijzonders, hier de onmiddellijke aandacht zal trekken, daarvoor is het land te uit gestrekt en te hoog begroeid. Inmiddels is door dit ,onzettend mis drijf de aandacht er op gevestigd, Hat de polder een plaats is, waar vooral dea avonds veel ongerechtigheden geschieden!. Het zou dan ook stellig aanbeveling ver dienen, bet lage hout hier om te hakken. In de Coolschestraat is het gisteren overdag en den geheel en avond buiten* sporig druk geweest Het publiek is oo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 5