EEN RE6ENÏEHZQ0N IN NET RAMPJAAR Telegrammen. Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Marktberichten. Graanmarkt. Tarwe tamelijk aan Burgerlijke Stand Financieële Berichten. Scheepstijdingen. Radio-Nieuws. Advertentiën. H. i. ui m DE IEL DE SOCIALE VREDE. Een lesje van Mgr. Nolens. Aan een artikel van nix A. 0. Josephus Jitta in de „Groene Amsterdammer" ent- leenen wij volgenden passus: Men meent dikwijls, dat de politici, wier werk ziclx voor eën belangrijk deel wel tot het tot .stand brengen Van wet telijke maatregelen moet bepalen, alles van <le tusscbenkocmst van wetgever en overheid verwachten. Dat is gelukkig lang niet altijd het geval. Ook de wetgever en de overheid .j^eginneo er zich, hoe lan ger hoe meer, van bewust te worden, dat zooveel als mogelijk is, aan' de onderne mers en arbeiders moet worden overge laten. Niet lang geleden was ik ini de gelegen heid biji te wonen, hoe een politicus par excellence, Mgr. Nolens, een lesje gaf in dat opzicht aan de vertegenwoordigers van een aantal organisaties van werk gevers en werknemers. Het geval deed zich voor in' een com missi e uit den Hoogen Raad van Arbeid, aan welke de zware taak was toebedeeld, een praeadvies uit te .brengen over de beste inrichting vani een-wet tot b'estriji ding van de werkeloosheid. Gedurende verscheidene uren werd daarover gedis cussieerd, zonder dat de partijen sporen van, toenadering vertoonden. Op een ge geven o.ogenblik maakte de voorzitter van de commissie Mgr. Nolens, een einde aan de breedvoerige beschouwingen. Hij ver klaarde „de vergadering te zullen schor sen en haar eerst over zes weken te zullen voortzetten. Hij sprak tevens de verwachting uit, dat in dien Jusschentijd de vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers zouden pogen het onderling eens te warden, zoöctat de hulp van den wetgever niet groot zou behoeven te zijn. En hij eindigde zijn peroratie met de ver klaring, dat hij1 aan beide partijen! Hls richtsnoer meegaf: „die verstandigë woor den, die dat oude vrouwtje onlangs heeft gesproken bij de manoeuvres in Lim burg". Natuurlijk keek iedereen den voorzitter verbaasd aan, wlant niemand onzer kende die verstandige woorden. Toen vertélde Mgr. Nolens da volgende anecdote: Tijdens da manoeuvres in Limburg keer de eeni oud vrouwtje zwaar beladen met een grooten takkenbos naiaï huis terug. Zij werd bijna omver geloopemi door een jong, kwiek officier, die op manoeuvre was en haak vroeg: „Heb ja deal vijand ook gezien?" „Wie, wat", vroeg! bet oude vrouwtje. „De vjjand, de vijand", hertaalde de officier ongeduldig. „De vijand", zei dat oude vrouwtje, „de vijand; zouden jullie niet liever pro- beer en het samen eens te worden?" Die verstandige woorden van dat oude vrouwtje bij de manoeuvres in Limburg lijken mij- een practisch richtsnoer te zijn bij bet ontwerpen van maatregelen ter bevordering van den socialen vreda DEN HAAG. In den afgeloopan nacht is hier op 80-jarigen leeftijd overleden de oud-veldleger-commandant, Luitenant- Generaal W. A. Th. de Meester. De over ledene was do nestor van den Haagschen Gemeenteraad. NIJMEGEN. Zondagavond laat is op den Graafschen weg de 53-jarige Cock, die naast zijn fiets op den weg liep, door een auto uit Wichen gegrepen en onmid dellijk gedood. De chauffeur was verblind door de lichten van een passeerende auto. OUDENBOSCH. Zondagmiddag is het 10-jarig dochtertje van J. v. d. K. bij bet spelen tegen een vrachtauto opgeloo- pen en doodgereden. BAMBERG. Te Waisdorf brak Zaterdag brand uit in een schuur, dia zoo snel om zich heen greep, dat ook het oude gebouw der .historische brouwerij werd aange tast en totaal afbrandde. In totaal wer den, behalve de brouwerij, 5 woonhuizen, en 22 andere gebouwen 'door het vuur verwoest. De schade wordt geraamd op 700.000 Mark. "VELP. Alhier is'overleden Mr Anthonie Moens, oud-directeur van de Nederland- sche Bank. SAAR'BRUCKEN. In deze omgeving heeft Zondag een hevige storm gewoed. Vele wegen zijn versperd door omgewaaide boomen. Ook is een groot aantal huizen ernstig beschadigd. DETMOLD. Volgens hier ontvangen be richten zal de „Graf Zeppelin" in aanslui ting aan den tocht naar Nederland, ook boven het Lippische land kruisen. LONDEN. De laatste dagen zijn in Pa lestina rustig verloopen. Gedurende het Joodsche Nieuwjaarsfeest was een afdee- ling politie bij den klaagmuur opgesteld, teneinde op alles voorbereid te zijn. LONDEN. De onderkoning van Indië is na een verblijf van 4 maanden in Engeland, naar Indië terug gekeerd. Tus- schem den onderkoning en 't Engelscbe kar b'inet is volledige overeenstemming bereikt over de concessies, die aan Britsch-Indië in do Grondwet zullen worden verleend, Da Engelscbe regeering heeft aan den onder-koning overgelaten het kiezen van het geschikte oogenblik van de publicatie van de concessies. In ieder geval kan eer pp gerekend worden, dat deze publicatie zal plaats hebben voor de opening van het Nat. Indische congres in December R.s. In politieke krihg°n is uien er al gemeen van overtuigd, dat er geen sprake van zal zjjn, dat aan Indië den rang Tan dominion ui wordca vwleand, daar de ontwikkeling van het land hiervoor nog niet rjjp is. Wel kan verwacht wor den, dat de afzonderlijke Indische staten op den grondslag van een federatieven staat zullen worden vereenigd, onder voor behoud van zekere veiligheidsmaatregelen en waarborgen. LONDEN. Uit Orange (Virginië) wordt geseind, dat bet tot stand komen van een overeenkomst tussohen Mac Donald en Hoover over de ontwapening thans ver zekerd is. Het feit, dat de tekst van de overeenkomst van de conferentie te Lon den is vastgesteld, bevestigt de berichten omtrent het slagen van de missie van Mac Donald. Zóó groot is het vertrouwen in de bereikte overeenkomst, dat men gelooft, dat deze zich nog verder zal uitbreiden. PARIJS. Uit verschillende streken in Frankrijk komen berichten binnen, om trent ernstige schade, aangericht "door storm en onweer. Uit Aniana wordt ge meld, dat daar alle telegraaf- en telefoon verbindingen verstoord zijn. Door den sterken stroom is een spoorwegbrug ver nield, terwijl 5 huizen, door bet water ondermijnd, zijn ingestort Militairen zijn naar het terrein van de overstrooming vertrokken om hulp, te verleenen. Hooger landbouwonderwijs In de V. S. En in Nederland? Wat da Ver. Staten voor het hooger landbouwonderwijs doen, vertelt de „Veld bode". Iedere staat heeft ginds een eigen land- bouwhoogeschool of een landbouwkundige faculteit aan een universiteit en tevens een daaraan verbonden proefstation. De centrale regeering te Washington geeft in 1930 aan ieder van deze stations een subsidie van f 225.000 uitsluitend voor wetenschappelijke onderzoekingen, verder subsidieert zij alle landbouwhoogiescho- lan, zoodat zij voor het hooger land bouwonderwijs en de bijbehoorende proef stations in' totaal jaarlijks 27 Va millioen gulden uitgeeft; het personeel van deze inrichtingen omvat in totaal 3000 per sonen, waarvan 2700 professoren en technici. De Ver. Staten tellen 140 mil lioen inwoners, Nederland en Koloniën 60 millioen inwoners I We zullen maar geen vergelijkingen maken! Wel wordt ons land bezaaid met advocaten, che mici en teclinioi, terwijl bijv. aan bosch- bouwkundigen in onze Koloniën een chro nisch tekort bestaal Het blad onderwerpt de inrichting van onze Wageningsche inrichting dan aan een bespreking, waarbij het tot de slot som komt, dat enkele tientallen miUioe- men noodig zijn, om van de L. H. S. een behoorlijk geheel te maken. „Sluit daarvoor desnoods een leaning, maar maak het in een pajar jaar af. Zooals de zaak nü wordt behandeld, gaan er minstens nog 11 jaar voorbij, voordat in Wageningen het Allernoodzakelijkste zal zijn gereed gekomen. En dit treuzelsysteem wordt gevolgd in een land, welks rageering steeds be- weert, dat de landbouw zich maar door zijn technische hoogte moet weiten staan de te houden, hoe êlecht de omstandighe den ook zijn en hoezeer de landbouwers in de omgevende landen ook beschermd worden, dikwijls mede ten koste van de exportmogolij kheid van onze Nederland- sche land- en tuinbouwproducten. Terwijl de bevolking van andere rijken bereid is jaarlijks honderden millioenan te betalen, teneinde óók dén landbouwer een bestaan te verschaffen. Een crisis in de glasteelt? Naar aanleiding van het ook door ons geresumeerde artikel van dx I. Rietsema onder bovenstaand opschrift, waarschuwt „De Tuinderij" m0t nadruk tegen dergelijke pessimistische uitvallen. Zü maken slap en1 onzeker en brongen den tuinbouw in moeilijkheden, doordat men de credietwaardigheid vam het bedrijf ondermijnt. Daar hebben wij leergeld mee betaald. Toen in 1923 de tuinbouw een moeilijk jaar doormaakte, riep alles ach en wee en stond er in de pers: „een stervende streek" en dergelijke onzin meer. Dat heeft den tuinbouw eenl vol percent rente per jaar gekost Geld voor den tuinbouw was alleen nog maar te krijgen tegen veel hooger .rente dan waar voor ieder ander bedrijf het krijgen kon- Tal van banken weigerden zelfs om aan den "tuinbouw geld te verstrekken. Dat ia zoo ongeveer het eenige dat met ar tikelen als van den heer Rietsemai te bereiken ia. Overigens is hef, volgens „De Tuinderij" onjuist dat er voor da producten1 onzer glascultuur straka geen plaats zali zijn op de wereldmarkt. Ons product is een geheel ander product dan wat uit Zuide lijke landen aan de nwkt wordt gebracht en da. concurrentie daartegen zal mat groot succes kunnen worden gevoerd, ala wij aan de kwaliteit van ons product meer aandacht gaan geven. Daaruit moe ten wij voor da toekomst onze krach ten putten: En dan zal het er wiel eens om spannen en het zal wel eens moeilijk zyn om een cultuur loonand ta baoefa. aan, maar daö weet da tuinbouw ach een uitweg ta zoeken. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie), Geachte Redactie, Onze „Zeeuw" pa ontvangst Zaterdag (X, dime! Inaknde. vraat Ui vermat dot» fle wijziging, die er in was aangebracht. „De Zeeuw" was een „Zondagsblad" rijk geworden. Het was zeker uw bescheidenheid, mijn heer de Redacteiur, dat U er vooraf niets over gerept hadt'; alleen onze beste tante Dollie, die had .ar iets van Vermeld. Nu ,ik vind het hoofd: Zondagsblad van „De Zeeuw" met zijn kerk-afbeelding en het Zeeuwsche wapen, eenvoudig doch niettemin keurig en sprekend uitgevoerd. En de indee- ling benevens "het formaat is nu zóó, 'dat het later tot boekbijeengebonden worden kan. Nu hoop ik, dat het later nog Uitbreiden kan, en nog meerdere rubrieken er plaats in vinden kunnen. Wiaar is de tijd gebleven ,dat „Da Zeeuw" in mijd ouderlijke woning kwam, driemaal per week. Later zesmaal per week. En thans bestaande uit 2 h 3 bladen per nummer. „Luctor et Eniergo" Ik worstel m ontzwean. .Worstelen' om zóóver te komen Is dat worstelen .geweest? Ik geloof "het nietl Het is moeizaam arbeiden, geweest en dat is het nog. (Wielnu „De Zeeuw" excelsior, tot verbreiding van onze heilige beginselen bovenal. Met dank voor dia opname. L. Ni, Geachte Redactie, Enkele personen- ten onzent interesseeren zich voor. gedwongen winkelsluiting en hebben eien persoon met lijst en potlood bewapend den winkeliers rondgezonden om handteekenin- gen te verzamelen in een adre^ gericht aan B. en Wl. Ze vragen sluiting pm 8 „uur. De dwaasheid gekroond. Immers wat is het doel van gedwongen winkelsluitingdat het personeel van de winkels (hoeren en dames- bedienden) geen te langen werkdag hebben, maar die zijn er te leraeke geen. 'tZijn allen winkels en winkeltjes, die p zoo gaarne en hoe laat, dat geeft niet, willen verkoopen. Er zijta mensahen genoeg bij die juist 's avonds hun brood verdienen. Bovendien wat .levert winkelsluiting in "hot naburige Goes opl daar hebben ze de zweep zelf verkozen en begeerd, maar zjjto die reeds lang beu, Konden ze maar terug I En boven dit alias: we zijn tegen lederen dwang, die niet beslist noodzakelijk la. Wil iemand sluiten pi-em and dwinge heon. Maar om ter wille van' een paar, die 's avonds gaarne uitgaan, gedwongen te worden, dank je. En we spreken de hoop,uit, dat de Raad dezer gemeente het eenstemmig verwerpt, lersohe Crt, 1929. HUGO BOL. WÜ zijn met dan toestand te leraeke niet speciaal bekend, jpaar dat verplichte sluiting om 8 uur de dwaasheid gekroond zou zijn, schijnt ons niet zonder meer duidelijk. In vele plaatsen is tooh gebleken, dat er tal van kleine winkeliers rijn, dia a zoo graag op tijd zouden willen sluiten maar die nu gedwongen worden, om dat anderen het ook doen, tot wie weet hoe laat open te blijven, ook al Is dia ornaat 's avonds laat uiterst gering. In dergelijke gevallen beteekeat medewer king tot verplichte sluiting dus heelemaal geen beperking, maar integendeel eer meer dering van vrijheid. Wil iemand sluiten, niemand dwinge hem, zegt de inzender. Maar daar zit, juist de moei lijkheid. Als een aantal winkeliers 'a avonds gaarne wil sluiten en er zijn een paar, die niet meedoen, dan zijn „zij 't, die de zaak dwingen. Met verwondering zagen we, dat hier een -beroep op Goes gedaan werd, waar men z.g. de winkelsluiting beu zou zijn. Wlanneer hebban „Handelsbelangen" en „De Hanze" zich ini draan geest uitgesproten Ons iis daarvan niets betend. Redactie. ROTTERDAM. 7 October. Veemarkt. Aanvoer 499 koeien en ossen 151 vette Kalveren, 476 Schapen en lammeren, 941 Varkens. Prijzen per talve K.G. Koeien 27.5 32.5, 46—49, 53—56, Ossen 38, 44—46 5054, Vette Kalveren 62.6—67.5, 67.5 72.5, 8085, Schapen 3036, Ziuig- lammeren f 22—f(26 per etuk, Varkens 40.5, 41, 41.5. Zouters 39. Koeien en ossen aanvoer niet zoo groot als vorige week, handel tamelijk. Do- zelfde prijzen ook nu weer bedongen Een prima koe tot 2 cent 'boven notee ring. Stieren wegens ombeteekenerideto aanvoer geen noteering. Vette kalveren iets minder aangevoerd met beteren han del en iets stgvere prijzen. Vooral in ld en 2e Boort. Een puik .best kalf ging van 2% tot cent. boven noteering. Schapen en lammeren tamelijk aange voerd, vlugge handel, terwijl de prjzen Btatioimair bleven. Varkens met grooten aanvoer tamelijken handel, doch. iets la gere prijzen- Afloopende markt. Zouters met flinken aanvoer handel tameljk vlug hier werd 39 cent besteed. ZadenBlauw Maanzaad Ï33f30, Kaxwijzaad f35f37, Ljnzaaüd bloei zaai f23—24, Lijnzaad blauw voer £20—24, Lijnzaad zaai wit 123—f24. Vlas» 6800 K.G, ffoll. Geel fl.20— 11.27,2700 K.G. Groningsclï £1.16-1 fl.25. Toestand vrjwol onveranderd en tandel slepenld wegens t<3 weinig vradg. Aardappelen» Brielsche Eigenheimer? 1.50—f 2.26, Zeeuwsche Eigenheimers Ï1.40—f 1.70, Blauwe Eigenheimers f 1.70 fl.90, Zeeuwsche bonte £2.40—f2.80, Zeeuwsche blauwe f2.25f2.70 per H.L. Weistl. zand *46, poters 84, Blauw witters 4—5 per K.G!. Flinke aanvoer» Vraag kalm. bod, lager verkocht van f 11.5012, zaai daarboven betaald; gerst prijshoudend verkocht van f 9.75—f 10.15; haver f8.50 f9; kleine groene erwten prijshoudend van f 14f 15.50, schokkers naar kwaliteit verkocht van f 18f 20; bruine boonen prijshoudend verkocht van f 18.50f 20, extra puike iets imeer' betaald; alles per 100 K.G. GOES. VeilingsvereeTiiging „Zuid-B eve- land". Exportveiling van 8 Oct. 1929, Tomaten A kwaliteit bak f 5.10, Idem na tuur 1.80, Tomaten B kwaliteit f 4,10, Tomaten C kwal. bak 4, Idem natuur 1, Tomaten CC- kwal. 0.40. Groobe veiling! Zure kroetappels 1-86 per 100 K-G. i Kleine veiling. Peren: Doyenne du Co mice 43, Bonne Louisa d'Avranches 23 32, Soldat Laboreur 7—11, Maagde peren 1013, President Roosevelt 15, Williams Duchesise 8—12, Herzogin Elsa 710, Comtesse do Flauidres 79, Nou veau Poiteau 611, Beurré Hardy 17 25, B. Lebrun 1014, B. Clairgeau 811, B. Durandeau 613, B. Alexander Lucas 79, B. van den Ham 69, B. Wilhel- mina 6, Calabassa Oarafon 13, Bezy vain Schouauwen 610, Vijgeperen 11, Soms de -Congres 49, Marsepjnperen 6, le Curé 46, Generaal Totleben 5, Blanke Jutten 68, Calleboutsperen '40, Riet- peren 6, Kruidperen 4, Pond speren 36, St Remey 6, Gieser Wildeman 59, Af val en kroetperen 13. Appels: Tramsp. de Croncels 193% Signe Tülish 1222, Sterappels '914, Lemoenappels 910, Notarisappels 6 9, Princess© Noble 7, Goudreinetten 9 11, Oranje Reinetten 68, Landsberger Reinetten 714, Baumans Reinetten 6— 8, Reinette d'Automne 5, dubbele zure Bellefleur 610, Bismarck 46, Present van Lunteren 6, Bramley Seedling 69, Standaard 4, Rembour Mortier 45, Grauwzuur 25, Hond smullen 3—5, Gan- zebout 46, Koolappels 24, Tuinzoet 7, Engelscbe Pigeon 712, Zoete Ruster 4, Zoete Gampagner 46, Zoete Belle fleur 5, Zoete Lindenappel - 5, Pomme d'Oranje 46, Diversen: Blauwe Druiven 4358, Tomaten 12, Snijbooneu 31, Groene Neten 1819, dubbele Princesi- öen 1723, Perfectboonéh 32, groene Boonen 18, Wijnpeeën 2, alles per 100 Aardbeien 8, Meloenen 719, uitschot idem 3, Augurken 0.12, Noten 0.67—0.81, Kropsla 1.40, Andijvie 2.103.20, Bloem kool 4—25, Roode kool 7, Prinoessie Spitskool 6.80, Savoijc kod 7, per lOf stuks. Bloemen 8, pier 100 bos. MIDDELBURG. Gehuwd: W, Vermeu len, 24 j. en J. M. Roskam, 20 W. M. Groenwegen, 28 J. en C. J. Janso, 24 J. Bevallen: K. J. Keulamans -geb. Flipse, zoon. Overleden: J. van Tatenhove, 70 J., geb. met A. Franse. GOES. Huw.-afk.: Ghristiaan Louisse, 25 j. jm. en Dina Jannetje Zoeteweij, 24 j. jd. te Kruiningen. Geboren: Pieter Gérordus, e. v. Ferdi- nandus Pieter Bookelaar en Anna Doro thea Petra Pols; Lambertus Johannis, z. v. Dirk Lambertus Lansen en Cornelia Jo hanna Bevelander. SCHEEPSRAMP AAN DE N00RSCHE KUST. 25 D00DEN. OSLO, 7' October. Op de Noorsehe kust heeft in den afgeloopen nacht een scheeps ramp plaats gehad, waarhij 25 personen om het leven zijn gekomen. Het kustvaar tuig „Hakon VII" liep Zondagavond te 10 uur bij Ploroe tus^chen Bergen en Alesund aan den grond en is eenige minuten later gezonken. Aan boord bevonden zich ongeveer 70 passagiers. Daar de meesten eerst kort te voren aan boord waren gekomen, is het juiste aanbal slachtoffers niet nauwkeurig op te geven. Vost staat, dat 54 personen gered werden, waaronder alle 3e klasse passagiers. Van de bemanning worden 7 personen vermist De kapitein werd gered, doch hij is zoo overspannen, dat hij niet in staat is nauwkeurige inlichtingen te ge ven. Hij bevond zich toen de ramp plaats had op de commandobrug. Het schip kreeg een geweldige schok en zonk onmiddellijk. Een half uur later kwam het Noorsehe stoomschip „Arufina JarT' en liep op 500 M. afstand van de plek waar de „Hakon VIL" is vergaan, eveneens aan den grond. De „Hakon Vil" is door zijn toeristen- tochten zeer hekend. Het schip is in 1907 gebouwd en was 1300 ton groot Wisselkoersen. Amsterdam, 7 Oct 2,30 uur. Berlijn 59.32—69.33. Brussel 34.6934.71. Parijs 9.769.77. Londen 12.10i/i—12.10%. New-York 2.487/8—2.49. Sfoomvaart-MQ. Nederland. J, F. COEN, uitreis, 5 v, Colombo. KARIMATA, thuisr., 4 v. Singapore. Kot). Netf. Stoomboot-Mij. ARIADNE 5 v. Rotterdam n. Paaajea. DEUCALION, 5 v. Rotterdam n. Malaga. HERCULES 5 v. Amsterdam n. Hamburg. PROTEUS 5 v. Amsterdam n. Breinen. TELAMON v. Amsterdam n. Guatemala. Rotterdamsche Lloyd. MEN ADO 5 v. Roti n. Batavia, via Lond. Programma van Dinsdag 8 October. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur 1071 M. 1010.15 Morgenwijding 12.15—1.45 Concert. 1.453 Gramofoonmuziek. S4 Kniples. 45 Microfoondebutanten. 5.30 6.30 Concert door de Tziganekapel. 6.45 7.45 Engelscbe les. 89 Concert door de Kon. Harmonie-kapel ,J)e Bazuin" ers het mannenkoor „De Vereeaigde zangers" in Gorinchem- 9—9.30 Concert door het Avto octet. 9.3010.05 Solistenconcert. HUIZEN. 1875 M. UitsL KRO uitzend. 12.151.15 Concert. 1.15—2 Gramofoon muziek. 23 Vrouwenuurtjë. 33.30 Knipcursus. 6—6 en 66.45 Gramofoon muziek. 6.457 Praatje in het Esperanto 77.30 Lezing over: „Geschiedenis der Strafwetgeving. 8—10 Orkestconcert DAVENTRY, 1554.4 M. 10.30 Morgen wijding. 11.50 Griamóloonmuziek. 12.20 Orgelconcert. 1.20 Örkestconcert. 4.20 Orgelconcert. 4.50 Örkestconcert. 7.05 Trio-concert. 8.05 Concert, sopraan, bari ton, Instrumentaal Kwintet. PARIJS, „Radio-Paris*. 1725 M. 12.50 Gramofoonmnziek. 4.05 Concert. 'Orkest en solisten. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. LANGENBERG, 473 M. 9.35—10 30 en 11.30 Gramöfoonmuziek. 12.251.50 Con cert. Orkest en mandoline. 4.555.50 Concert. Piano en viool. 7.50 Tweede Be drijf van „Siegfried" van Rich. Wagner. BRUSSEL, 508.5 M. 6.50 Gramofoonmu ziek. 8.36 Concert TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van' 8 Oct: Matige tot afnemende Z. W. tot Z. O. wind; aanvankelijk opklarend, met wei nig of geen regen. Zachter overdag. Stormwaarachuwings dienst Heidenmorgen te 9.45 van De Bilt ge seind aan allo postenWoest, op uw hoedel Stand van hedenmiddag 2 uur: Lleht op voor flatsBra. Dinsdag 0 u. 5. Onzen diep gevoelden dank aan hen die hulp betoonden en blijken van deelneming gaven tijdens de jarenlange hulpbehoevendheid en na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MAATJE PEENE Wed, Johs, van Eijzeren, in het bijzonder aan de Pleegzusters Traas en Kosten voor haar voor beeldige hulpvaardigheid. W. VAN EIJZEREN. Aagtekerke, 5 Oct. 1929. De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin In Zeeland, op Donderdag 10 October 1929 ZAL NIET DOORGAAN. Heden verscheen bij J. H. Kok te Kampen DOOR Colombierform. Ruim 300blz. Met bandteekening van JOH. BRAAKENSIEK Prijs f2.75 - Geb. f3.60 De bekende schrijver geeft hier een historisch vernaai uit het jaar 1672. Alle goede kwaliteiten, die een verhaal aantrekkelijk maken, zijn in dit boek vereenigd, Het is een frisch, echt-HoIIandsch boek, dat met groot genot door jong en oud zal wor den gelezen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3