1 1 Y'S L Gemengd Nieuws. te vanwege da binnenkort in bedrijf te stel- lea, thans nog in aanbouw zijnde am- inoniakfabriek van de Compagnie Néer- landaise de 1'Azote naast haar fabriek en anderdeels aan de werkzaamheid van Ne- derlandsche en Belgische vakorganisaties. Wat het eerste betreft, wijst de directie erop, dat tot voor korten tijd het aanbod van werkkrachten overstelpend was; ve len kwamen een vaste betrekking vragen, doch moesten worden afgewezen, terwijl thans exorbitante eischen worden gesteld. Gevraagd, hoe de directie de verdere ontwikkeling van de situatie tegemoet ziet, antwoordde zij, een afwachtende hou ding te zullen aannemen. „Wij leven in onzekerheid, en weten niet wat de naaste toekomst zal brengen." De waarschijnlijkheid is groot, dat een 160 oude ovens, welke reeds sedert 1911 in bedrijf zrjn en welke gedurende den gebeden oorlog hebben stilgelegen, niet weer in werking gesteld zullen worden, nu zij ton gevolge van de staking niet meer onderhouden worden en uitbran den. In verband hiermede kunnen ca. 200 arbeiders worden gemist. De werkzaam heden op de fabriek beperken zich thans tof onderhoudsarbeid. Worden er reeds maatregelen genomm voor indienstneming van andere arbei ders van elders? vroegen wij. Neen, speciale maatregelen zijn pog niet getroffen; wie zich aanmeldt en geschikt bevonden wordt, kan in dienst komen. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel. In de Vrijdag gehouden vergadering van commissaris sen der N. V. Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel v.h. S. en M. Boogerd werd besloten aan de algemeene vergade ring voor te stellen het dividend te be palen op 1 (vorig jaar 2i/2 pCt.). Middelburg. Het Comité voor de Wan delconcerten zal wel zeer verheugd zijn verleden week het concert te hebben uitgesteld, want nu heeft het Zaterdag j.L onder zeer gunstige omstandigheden plaats gehad. Precies te kwart over drie marcheerden van het Hospitaal af de padvindersband, het comité, het Middel- burgscbe Muziekkorps, gevolgd .door de adspiranten van Medioburgum en de pad vinders en welpen. Alom door velen gade geslagen, die hun woningen waren uitge kropen of zich langs'Sen weg hadden ge schaard ging het volgens de vooraf be kend gemaakte route, totdat de Koepoort werd bereikt en daar halt werd gehouden- Hier konden de belangstellenden in den estafetteloop nu tevens genieten van de nummers, die het Muziekkorps ten ge- hoore bracht en toen de wedstrijd was afgeloopen en de wandeling werd voort gezet, was de belangstelling nog zeer ge groeid, dit bleek oa. op den Dam waar nog weer eens halt werd gehouden, maar nog het meest op de Markt, waar met het Zeeuwsch Volkslied door het Mu ziekkorps en de vaandelmarsch door de padvinders bet wandelconcert werd be ëindigd- Voordien had de voorzitter, de heer L- A. Stofkoper, dank gebracht aan allen, die dit tweede concert hadden doen slagen, daarbij1 hun medewerking ook het volgend jaar inroepende en de mede- deeling, dat reeds vaste toezegging van andere rijde voor volgend jaar- is ont vangen. De beide concerten hebben ons overtuigd, dat het streven van het Co mité aller dank verdient- Hier geldt zeker „Ga zoo voort.' De vierde estafetteloop rond Middel burg, uitgeschreven door de Athletiek- vereeniging „E. M. M." heeft Zaterdag on der begunstiging van prachtig weder en onder groote belangstelling van sport- enthousiasten plaats gehad. Er waren zeven ploegen opgegeven, doch de beide niet Zeeuwsche, n.l. die van „Vlug en Lenig" te Den Haag en van B.A.C. te Breda gaven op het laat ste oogenblik bericht niet te zullen komen. Er startten op heit door den burgemees ter, den heer P. Dumon Tak, geloste schot, dus 5 eerste loopers voor het eerste deel n.l. 200 M. en zetten er direct een goeden gang in, wat succes sievelijk ook zij, die voor de volgende acht doelen waren aangewezen volhiel den, toch was reeds spoedig, en dit voor al na de grootste deelen, die van 1200 M. te zien, dat de E.M.M.ers ditmaal hun tegenstanders de baas waren en hun cap tain, de heer Boot, bereikte dan ook het eerst weer het beginpunt bij de Koe poort, waar een groote menigte hem een welverdiende ovatie bracht. Hij kwam aan ouder de tonen van de muziek, want zooals elders in dit blad gemeld wordt, had het tweede wandelconcert bij de Koepoort halt gehouden. Was de wed strijd te vier uur precies begonnen, het was precies 5 uur toen op de 'bovenzaal van de Nieuwe Landbouw de prijsuitdee- ling een aanvang nam. De burgemeester van Middelburg sprak fc er zijn groote dankbaarheid over uit, dat W hem verzocht is de prijzen uit te reiken en noemde het gelukkig, dat hij den eersten prijs kon uitreiken aan een Middelbuxg- scbe Vereeniging, n.l. E.M.M. zelve, die nu de Miss Blanche-heker in het bezit krijgt tot volgend jaar, maar hem dan weer zal jnoeten winnen om hem vast te kunnen behouden, of wel driemaal met tusschenruimte. De pioeg deed 14 m. 60 3/5 sec. over het parcours, terwijl ver leden jaar de beker werd gewonnen in 15 m. 06 6/10 sec., een vooruitgang dus. Maar de tijd kan niet tot het oneindige verminderen. De tweede prijs, een beker van den heer L. Lagaay, pachter van de Vergenoe ging, reikte spr. over aan Marathon uit Vlissingen en wenschte deze jonge club ook recht hartelijk geluk met dezen prigs, It die rig behaalde in 15 m. 17 1/5 sec. De derde prijs een medaille van E.M.M., werd uitgereikt aan V.I.O.S., 't Zand, met 15 m. 17 2/5 sec. De vierde prijs, medaille van den heer L. B. van Houte, aan Wilhelmina, Mid delburg en de vijfde, een medaille van firma C. M. J. Hackenbexg aan de V.V. Middelburg. Nog reikte de burgemeester een me daille over aan V.I.O.S. als herinnering aan het verleden jaar tijdelijk in bezit nemen van den beker en een aan de V.V. Middelburg omdat zij de eerste voet- balvereeniging is, die deelneemt. De voorzitter, de heer v. d. Plasse, dankte den burgemeester voor de woor den van waardeering aan het adres van E.M.M. en voor de wijze waarop hij mede werkte om de sport hoog te houden. De heer v. d. Plasse dankte verder de deelnemers, de juryleden, de tijdopne mers, de wisselpunt-commissarrssen, de schenkers van prijzen, den heer van Graiaf- eiland, die geheel kosteloos zijn toering- cars ter beschikking stelde, de politie en padvinders. De vierde loop is door aller medewerking goed geslaagd en spr. hoopt, dat vooral ook voetbalvereenigïn- gen hij het eerste lustrum in groote© getale zullen medewerken. De heer de Vries, voorzitter van den Zeeuwschen Athletiekbond wenschte E. M. M. geluk met het goed verloop van den wedstrijd en met den eersten prijs, hij meeat, dat V.I.O.S., dat nu minder gelukkig was dan verleden jaar en ook Marathon, dat over goede krachten blijkt te beschikken volgend jaar er alles op zullen zetten no. 1 te zijn. Het zal dan zeker een spannende wedstrijd worden. Spr. hoopt, dat de deelname volgend jaar groot zal zijn. Kloetinge. Men verzoekt ons eenige on vol!' - 'den in het raadsverslag in ons nr. van vrijdag aan te vullen: lo. Dat de verhooging van het pre sentiegeld van de leden van den Raad is aangenomen met 5 stemmen voor en 2 stemmen tegen (die van de heeren Evers- dijk en van Liere). 2o. Dat dhr Eversdijk bij de behande ling der inkomsten de vergadering ver liet, zoodat hij' hij de behandeling van de belastingvoorstellen niet aanwezig was. 3o. Dat de 'heer Buitenhuis tegen het voorstel-Strauh stemde (verhooging af trek noodzakelijk levensonderhoud Gem. Ink. Belasting) vooral omdat hem de ge- vol n die verbooging thans niet be kend varen. 4o. Dat de jaarwedde van den grafdel ver met f 15 verhoogd werd. Krabbend]jke. Zaterdag 28 Sept. speel de te Kruiningen de voetbalclub Vitesse van Kruiningen en D. V. G. te Krabben- dijk© een vriendschappelrjken wedstrijd Die uitslag was 62 ten gunste van D. V. G. van Kxabbendijke. Kapelle. Daartoe vanwege de Ohr. Sckoolvereemgmg Kapelle-Biezelinge en Eversdijk uitgenoodigd, hield Ds A. Scheele Zondagavond in de Geref. Kerk een gedachtenisrede in verband met hef 25-jarig bestaan der school. Als uitgangspunt van zijne rede koos Spr., die geen historisch overzicht wilde geven, daar dit in de Dinsdag te houden feestvergadering zal worden gedaan, Ps. 78: 58. In verband met dit woord werd in de eerste plaats gewezen op de roeping der ouders hunne kinderen een C'hr. op voeding te geven. Vervolgens werd stil gestaan bij het doel dat de oprichters der school beoogden en eindelijk bij de vrucht van den strijd voor het Christelijk onder wijs. Spr. eindigde zijne met aandacht ge volgde rede met o.p te wekken tot gebed voor dé Christelijke school. Er was voor deze samenkomst veel be langstelling. De kerk was geheel gevuld. Hoedekemskerke. In de Raadsvergade ring van Vrijdagnamiddag was met ken nisgeving afwezig de heer De Regt. De voorzitter opent de vergadering, waarna de Notulen gelezen worden. Naar aanleiding van een. opmerking, van den beer Boone daaromtrent, ontstaat ©enige discussie omtrent de beteelkenis en de draagwijdte van het m d© vorige ver gadering genomen besluit inzak© de ver lenging van uitwoning van den heer O. M. Elenbaas, gemeenteontvanger. Ten slot te wordt bet in de vorige vergadering genomen besluit gehandhaafd en Je no tulen in <len aangegeven zin gewijzigd, waarna deze worden goedgekeurd. De voorzitter deelt daarna mede dat bij1 kasopname bij den gemeenteontvanger diens boeken en kas in ord© zijn be vonden en dit ook het geval is bij: den ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur, volgens van dat college ontvangen bericht- Verder dat de benoodigd© petroleum voor het aanstaande winterseizoen voor straatverlichting enz. is aanbesteed voor IOV0 cent per liter aan de. Miji. Petrolifere, depót Kwa.dendamme. Vervolgens wordt een 'doar B. en W. ontworpen instructie voor een ambtenaar bedoeld in art. 9 der Woningwet, vast gesteld zooals die door B. en W. is ontworpen en bepaald dat deze in wer king z.ai treden met 1 Januari a.s. B. en W. stellen daarna voor sollici tanten op te roepen voor deze functie, met uitsluiting van degenen, die thans voor de gemeente timmerwerk verrich ten. De heer Franse zou geen sollicitanten willen oproepen, doch direct „iemand aan wijzen, er is in ons midden een zeer ge schikt persoon daarvoor. Na nog eenige disc us ie wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, waarover de stemmen staken (3 tegen 3) Alzoo aan gehouden tot de volgende vergadering. De begroeting van het Burgerlijk Arm bestuur voor 19S0 wordt goedgekeurd in ontvang en "uitgaaf op f 6358.041/2- De voorzitter deelt dienaangaande nog mede dat Ged. Staten goedkeuring verleenden aan een besluit van dat College om f 100 subsidie te geven aan de gemeente in de kosten van den gemeente geneesheer en dezelfde som voor de wijkverpleegster. Afwijizend wordt beschikt op een ver zoek tot bijdrage in de kosten van een applicatiecursus voor lichamelijke oefe ning te Goes. Algemeen is men van oor deel dat deize zaak nog ruimschoots den tijd heeft. Aan den heer J. C. M. Mazure wordt Op zijn verzoek eervol ontslag verleend met 1 November a.s. als onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, wegens benoeming als zóódanig te Goes. Een voorstel van B. en W. om met het Gasthuis te Goes ©ene overeenkomst aan te gaan, tot het beschikking houden van één bed voor verpleging van lij'ders aan besmettelijke ziekten ondervindt van verschillende zijden bestrijding, speciaal wat de kósten betreft. Daarom wordt hel sloten deze zaaik aan te houden ter nadere informatie. Bij de rondvraag wordt op voorstel van den heer Boone besloten aan Gede- deputeerden te verzoeken het voetpad lo opende langs het gedeelte van den weg Hoedekenskerke'si-Gravenpolder voor zoover dit klinkerweg is, tot rijwielpad te verklaren door het plaatsen van de daar voor bestemde borden. Op een vraag van den heer Louisse antwoordt de voorzitter dat hem is mede gedeeld, dat dit jaar alle suikerpeeën met het spoor uit deze gemeente zullen wor den vervoerd, dus niet aan de haven komen. Hierna sluiting. Wemeldinge. Alhier is in principe een Christelijk fanfarecorps opgericht. Reeds meldden zich meer dan 20 werkende le den aan, welk aantal, naar verwacht wordt, in de vergadering van Dinsdag avond nog zal stijgen. Alle Christelijke gezindten werken hierin samen, om er dan anderzijds ook weder ieder naar be hoefte van te kunnen profiteeren. Dit is zeker voor Wemeldinge weder een stap vooruit. Hans we erf. De heer H. Colpaert, kom mies ,bij de Directe Belastingen alhier weidt met ingang van 5 October a.s. gedetacheerd aan de Beetwortelsuiker fabriek te Sas van Gent. Biggekerke. Zaterdagmiddag hield de afdeeling „Biggekerke" van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm een schietwed strijd voor de leden. Door 16 schutters werd deelgenomen en met veel animo werd geschoten. De eerste tien prijzen, welke bestonden uit fraaie kunstvoorwer pen, werden achtereenvolgens behaald door H. Verschuure, A. de Witte, L. Harpe, A. Harpe, P. de Lange, J. Kon- raad, A. Arentse, J. van Rooijen, P. Francke en J. Wijkhuijs. Met enkele toepasselijke woorden reikte de voorzitter, burgemeester Simonse, de prijzen uit. Domburg. IJet Ondersteuningsfonds On derlinge Hulp alhier hield Donderdag rijn balfjaariijksche vergadering. Uit het verslag van den penningmees ter blijkt, dat is uitgekeerd over de eerste 8 maanden van dit jaar f689.85, terwijl werd ontvangen f 1185.87. Medegedeeld werd, dat het batig saldo van de gehouden bloempjesdag voor het Sanatoriumfonds van het Ned- Verbond van Ziekenkassen f141.75 bedroeg. Inplaats van P. Dourleijn, welke uit de gemeente is vertrokken, werd als be stuurslid gekozen Adr. Pro-voost Pzn. Door bet bestuur wordt veel actie ge voerd en met succes voor aansluiting bij de Redrijfsvereeniging van het Ned. Verbond van Ziekenkassen in verband met de straks in te voeren Ziektewet. Tholen. Alhier heeft zich bij een kind in deze gemeente weder een geval van alastrim voorgedaan- Vee-re. Nadat Vrijdag de kapitein van de sleepboot Spido van Vlissingen de sluis te Veeré verlaten had met 2 bak ken achter zich, merkte hij aan het -slin geren van een dezer, dat er iets haper de. Daar rijn sein niet werd beantwoord, stopte hii en zag den bestuurder van den bak, A. Heidens van Vlissingen, drijvende in het kanaal. De pogingen tot redding en opwek king der levensgeesten "kwamen te laat. Het lijk is overgebracht naar het lijken huis op de begraafplaats te Zandijk. H was 63 jaar en vader van een groot gezin. De Zigeuners komen weer. Aan de Belgische grens is de strijd tus- schen de Nederlandsche en Belgische po litie weer ontbrand met de zwervende Zigeunerbenden als „stootblokken". Langs heel de Nederlandsche grens houden man schappen der marechaussee-, rijksveld- wacht, douane en gemeentepolitie de wacht, opdat geen door de Belgen opge jaagde Zigeunerbende kans ziet het land binnen te dringen, want, zijn ze eenmaal in het land, knap wie hen er nog uit krijgt! België herbergt op het oogenblik zeer veel zigeunerbenden. Zij zijn grootendeels van Zuid-Frankrijk afkomstig. Naar Spaan- sche en Italiaanscbe zijde hen uitdrijven was onmogelijk, dus werd België er mee opgescheept, die-het „cadeau" van Frank rijk blijkbaar niet durfde weigeren. Toen heeft België geprobeerd de zigeu ners over de Duitsche en Nederlandsche grens te jagen. Men herinnert zich de pogingen uit het voorjaar, die, dank zij de waakzaamheid der Nederlandsche grens wacht en Duitsche „Landjager" op niets uitliepen. Daarop hebben de Belgische autoriteiten de zigeuners gedurende den zomer ongemoeid gelaten, doch nu de kwade tijd weer aanbreekt, moeten ze zoo mogelijk weer het land worden uit gedreven. Naar Frankrijk gaat niet, naar Duitschland is ongewenscht, dan maar naar het land van kaas en boter, naar Nederland. Het was den Nederlandschem autoritei ten tér oore gekomen, dat zigeunerben den waren geconcerntreerd bij Hasselt, Brussel, St Leopoldsburg en Turnhout en dat nu aan deze benden een zoogenaamd „avis de départ" was gegeven, dat hun gebood binnen vijf dagen Belgisch grond gebied verlaten te hebben. De Belgische gendarmen dreven de zwervers in de richting van Nederland, waar men echter bijtijds posten had uit gezet. Toch gelukte het een bende onder Ulekoten door te dringen, doch door het doortastend optreden der marechaussees, die paarden van landbouwers requireer- den en zelf als menners optraden, wer den ze terug naar België gejaagd. Opmerkelijk is het, dat de zwervers banger zijn voor de Nederlandsche grens bewaking dan voor de Belgische en dat zij eerder tegen de Belgen durven optre den dan tegen de Nederlandsche politie. Intusschen pogen nu de Belgische gen darmen hun zigeuners kwijt te raken pn trekken langs de grens om te kijken, of ze niet een kansje, zien. Doch overal langs de grens is aan de Nederlandsche zijde bewaking, dag en nacht. Thans worden de zigeuners verzameld langs de Oostbrabantsche grens. Dit wil evenwel niet zeggen, dat in 't westen geen gevaar meer dreigt. De landbouwbevolking in Brabant is door het dreigend bezoek wederom zeer verontrust en helpt de politie daarom uitstekend. Oplichting. Bij de centrale re cherche te Rotterdam rijn den laatsten tijd veel klachten ingekomen over den 26-jarigen J. Z., een go-ede bekende van de politie, die enkele jaren geleden nog is veroordeeld wegens oplichting. Hij had een aantal binnenschepen gekocht, o.a. te Heerenveen, Groningen, Leidschendam en Amsterdam, zonder ze te betalen. Bij onderzoek bleek het volgende: Eenigen tijd geleden heeft Z, in enkele plaatselijke bladen advertenties laten plaat sen, waarin voor een op te richten beurt- dienst schippers werden gevraagd. De ge gadigden moesten f 500 borg storten. De eerste schipper die zich aanmeldde, werd aangesteld tot walbaas, vijf anderen wer den als sc-hipper aangepote- 'n, en Z. stak de f 3000 borgstortingen in rijn zak. Tegen de schippers deed hij het voor komen, alsof hij eigenaar was van een groote -expediteursfirma, die toevallig den zelfden naam draagt, maar met welke hij niets heeft uit te staan. Hoewel de schip pers er al spoedig achter kwamen, dat dit verhaal niet h-eele-maal juist was, wist hij hen toch weer te bepraten. De schip pers wilden nu evenwel toch ook wel eens gaan varen voor de nieuwe zaak. Z. ver telde, dat de eerste dienst zo-u zijn van Dordrecht op Amsterdam en Zaandam. In afwachting hiervan zou men voor- Io-opig andere vaarten do-en. Hij huurde een kleine boot tegen de schippers zei hij, dat het schip eigendom van de nieuwe firma was en hij verhuurde deze voor de bollenvaart. Men begon ech ter meer en meer op de verwezenlijking van de plannen aan te dringen, en tenslot te ging Z. er toe over, werkelijk schepen te kpopen. Dat wil zeggen, hij kocht in de reeds eerder genoemde plaatsen sche pen, liet groote koopcontracten opmaken, maar betaalde niets. De waarde van de schepen varieerde van f 6000 tot f 16.000. Toen de verkoopers gingen klagen, en de centrale recherche Z. eens bij zich liet komen, vertelde hij, dat hij binnen kort zou trouwen. De bruid zou f 15.000 meebrengen, welk geld hij den dag na zijn huwelijk in de zaak zou steken. De politie geloofde dit mooie verhaal niet zoo maar en zocht de bruid eens op. Deze bleek inderdaad te bestaan, Ook het feit, dat de trouwdag was vastgesteld, bleek juist. Maar van eenig geld was geen sprake. Maar even voordat de plech tige dag zou aanbreken, is Z. aangehou den. Wegens oplichting is hij opgesloten. Van de f 3000 welke hij van de schip pers had ontvangen, waren nog maar f 6 en eenige centen over. Schandelijke ontgroenings- p r a c t ij k e n. In verband met Donderdag avond te Leiden in de studenten-sociëteit „Minerva" plaats gehad hebbende groe- nen-mishandelingen heeft het comité tot bestrijding van den ontgroeningstijd, dat bestaat uit studenten, corpsleden en niet- corpsleden, zich schriftelijk tot het col legium van het Leidsch Studenten Corps gewend om nadere inlichtingen. Als voorbeeld van hetgeen de „Groe nen" hadden te verduren, vermeld het Haagsche „Volk" de volgende ergerlijke feiten. Vier magere groenen werden in een hondenhok geperst. Dit hok werd gedu rende -een kwartier in alle mogelijke stan den en op vrij hardhandige wijze door den tuin van „Minerva" gewenteld. Toen de bedrijvers, die vanzelfsprekend onder den invloed van sterken drank wa ren, genoeg hadden van hun wandaden, waren de groenen zoo uitgeput, dat zij eigener beweging het hondenhok niet kon den verlaten, maar er uit getrokken moes ten worden. Op de commissiekamer van de sociëteit ging het nog erger toe. Hier werden zij meedoogenloO'S met bierglazen bewerkt, die op hun lichaam werden stuk geslagen Nadat hun kleeren geheel met glasscher ven bedekt waren, die tot op de huid doordrongen, trok men hun van het lijf. En dan, zoo voegt het blad er aan toe, heet het nog, dat met h op de vorming van den jongen s siit] de groentijd niet kan worden gerri'.-(. „Heeren en dames"Me vrouw Snowden, de echtgenoote ran den kanselier van de schatkist, heeft Vrijdag toen zij het woord voerde aan een noen maal van de radio-tentoonstelling te ILon- den, haar toespraak geopend met devfreo* den: „Heren en dames". Men lachte eerst (misschien vond het „grotesque, and ridiculous") 1 daarna applaudiseerde men. Ik mrente het zoo hoort, verklaarde Mrs Sniff, later. Als een man spreekt, is hel 11 men terecht, dat hij „dames en -^e zegt. Maar vrouwen moeten m/e eer van den voorrang geven. Ondank is 's wereld3 q9 Op 14 September is onder Keuter' land een motorfiets met zijspan in eet* sloot gereden. De in den zijspan zitten de juffrouw is daarbij doornat geraakt Een in de buurt wonende boer heeft haar I in zijn huis opgenomen en van droge kleeren voorzien. Den volgenden dag i.s een onbekend gebleven persoon de mo torfiets uit de sloot komen halen. Sedert dien heeft de boer niets meer van de juffrouw gehoord. Hij wacht nog steeds I op de terugzending van de geleende klee ren. De in hot water geraakte juffrouwl is een Duitsche en heet vermoedelijk Gretha Mayer. De centrale recherche vor-j zoekt haar opsporing. De Engelsche ruitenkras-1 sers. Nog een tweetal schuldigen aar de ruitenkrasserij in Engeland heeft nit-i thans voor den rechter kunnen breng> ul De eene is een 41-jarige ex-soldaat S il ney uit Tottenham, die een winkelriaf had beschadigd. De gevangenisdokter had den man echter voor „stapelgek" vi-tl klaard, zoodat hij moest worden vrijguj sproken. Een 28-jarige daklooze koopman, diJ te Greenwich een ruit met een glassnijd -l had beschadigd, werd ook zwakzinnig 1- vonden, zoodat hij naar een gesticht worden gezonden. s> jen Verduistering door procuratiehouder. De pri 1929: houder van een firma te Mun-°ian^en ten nadeele zijner patroons van 110.000 mark weten te i'éraJp 0 en is thans met dit bedrag voortvluo-.ig' Zijn laatste -daad was het incasseeren vani een cheque voor een bedrag van 78.0ó^ mark. De man, -die naar alle waarschijn lijkheid zich van den naam Bannick 1 dient, schijnt in de richting van NederJ land gevlucht te zijn. Op zijn aanhoudiuJ is door de benadeelde firma een som va* 1000 mark alsmede 10 pet. van hetgee' van de ontvreemde som is terer 'at gel men, uitgeloofd. ut De werking van den lien mo. In de Ind. Crt. leest men nader- zonderheden omtrent de werking vanlt" Bromo, die dit jaar veel erger is daqot rige jaren. Tientallen zeer groote steenen we te uitgeworpen. Door een van deze men" is de dikke ijzeren leuning v trap, welke ca. 4 M. hoog is, getroffen gebroken. „Halte G i e sse nN L'cu kerk". De Amsterdamsen© Nooy had zich na het proces tegen Teu nissen en Klunder gehaast, een tooneo: stuk in elkaar te flansen, Halte Giessen Nieuwkerk ge'heeten. Dit stuk zou Zater dagavond voor het eerst te Haarlem woi den vertoond, doch de burgemeester va. Haarlem heeft het verboden. Of dit veil bod met inhoud en strekking van het etui te maken heeft, is niet te zeggen. Hel Volk mer"kt op, dat de heer Nooy bij zij» reclame wederrechtelijk heeft gebruik ge maakt van de namen van de heeren Gafu- deker en Roobol. - Een raadselachtige vdr- d wij n i n g. Te Bornerbroek bij Boiv (0.), wordt sinds drie weken vermist '|d- timmerman Hendrik Kamphuis, weri zaam bij de firma Kemperink, te Albfci gen. Hij beeft 's morgens pl.m. 7 uur pi fiets zijn woning verlaten en nadat li ij Almelo zijn fietsband liet repareeren, zl men hem nog de brug over het kaml passeeren. Toen reed hij in de richfIr Alhergen, waar hij echter niet op zijnf] werk is aangekomen. Nasporingen brach ten tot nog toe geen resultaat. Brandmysterie in eer./] pastorie. In de pastorie van de St! Bavokerk te Heemstede kwam men dez<if;v| •dagen tot de ontdekking, dat uit de op m< 1 bovenverdieping gelegen slaapkamers 'feq scherpe brandlucht en dikke rookwe /er naar buiten drongen. Voorzoover men wist, bevond zi dezer kamer niets brandbaars en ha niemand gedurende de afwezige uij kamers betreden. Een onderzoek we dat het behangselpapier en een spq achter de waschtatfel hadden vlai) en reeds gedeeltelijk waren weggebi] Wat was nu de oorzaak? Op de waschtafel stond een ror water gevulde karaf, waardoor dei van de nog krachtige najaarszon z) door een bolle lens in één brandpun den spatdoek vereenigden en hier - ontbrandingshitte ontwikkelden. Rje eerder had men op deze plaats een verklaarbaar brandgat ontdekt, waari het ontstaan nu was opgehelderd. Door het tijdig ontdekken van brand is thans erger voorkomen. Vo(rs, verderf-brengende 'karaf heeft ir veiliger plaatsje gevonden. li >J ii - V

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 6