BERTHS',,KUNSTKORREL" vBERTELS mo kuXoweel AMSTERDAM Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Uit de Pers. Zoeklichtjes. Rechtzaken OnqeZvemacuida Gekpmx&cc&e dooi Volledig voeden voor» kuikens, kippen.eenden enz Alle foutief voederen wondt hierdoor opgeheven. Eenvoudiger, voondeeliqer» en betere voedinq sterker en mooier dieren en 30% méér en qrooter eieren van hooqfijnen smaak dan van andere voeders. kilo f 9.50 poshv Vraagt brochure I a.' go oks Jhod/e. wacht ïlvotn na/mjoA'.se& Octrooi reeds verkreqen in Belqie Canada Engeland. Frankrijk. Italië. Hongarije. Polen. SDanje.Zuid-Afrika. Wij, loden, zijn voor het meerendeel on do bekenden van elkander. Do ingetre den leden mogen bedenken, dat in deze vergaderzaal hot hart van het volk klopt; dat voor hot staatsbestuur do beslissin gen, die hier vallen, van do grootste be teekenis zijn; en dat hot dus ons aller plicht is, dit hoogo college in voornaam heid en stijl ongerept te houden. Uit don aard der zaak voornemens, zonder aanzien van persoon of richting mij van mijno verplichtingen te kwijten, roep ik uw aller steun en medewer king in. Do hartelijke bowoordingen, waarin gij, geachte heer Schaper, mrjn presidium hebt ingeluid, waren mij een aangename welkomstgroet. Wil u verzekerd houden, hoezeer ik, en naar ik meen ook do Ka- mor, uw even onpartijdige als frissche en tintelende leiding in uw hoedanigheid van waarnemend voorzitter steeds heb gewaardeerd. Mogo do zégen van ITem, zonder wiens bijstand allo m.enschonwerk vruchteloos is, mij in mijn nieuwe functie rijkelijk ten deel vallen." To voren had dé heer Schaper don nieuwen voorzitter met eonige hartelijke woorden ingeleid. Do heer L. de Visser, Comm., kreeg verlof to intcrpelloeren óver vervolgin gen van nationalisten in Indiö en de ge vangenneming van Soewardi. Hierna vond do benoeming plaats van verschillende commissies. In de commis sie voor huitenlandschó zaken worden benoemd do heeren Heemskerk, Notens, Merchant, Schokking, Vliegen en Knotten belt. L. f I Na het trokken van de afdeelingen worden benoemd in de huishoudelijke commissie de heeren Bcumer en Vliegen. De gelegenheid voor hot stellen van mondelinge vragen zal bestaan' des Vrij dags te kwart voor vier. Benoemd worden in de commissie voor de verzoekschriften de heeren Suring, Bakker, van den Heuvel, Cramer en Joekes. Regeling van werkzaamheden. Do Voorzitter deelt mede, dat de centraio sectie heeft besloten op 1 Octo ber eu zoo noodig de vólgende dagen do Rijksbegrooting van 1930 met bijbe- hoorendo wetsontwerpen in de afdoeliu- gen te behandelen. Voorts een aantal andere wetsontwerpen, waaronder de Ar- beidshemiddelingswet, het ontwerp tot nieuwe regeling van de pacht en het wetsvoorstel-van den Bergh c.®. tot wet telijke regeling van het geldleeningsbe- drijf. t Spr. stelt voor, Dinsdag 15 October aanstaande aan de orde te stellen orange kleine ontwerpen en conclusies en het wetsontwerp tot regeling van de rechts positie der ambtenaren. De heer Kortenhorst, R.-K., dringt er op aan ook het wetsontwerp winkel sluiting in behandeling te nemen, daar op 1 Januari 1930 het Werktijdenbesluit in werking zal treden. Do voorzitter kan voorloopïg daar omtrent geen beslissing uitlokken. De heer W ij n k o o p Comm., verzoekt ook do interpellatie-de Visser aan de agenda toe te voegen. De voorzitter zegt overweging toe en zal bij de volgende regeling van werk zaamheden daaromtrent een voorstel doen. De heer K. te. Laan, s.-d., wil ook bij' een volgende regeling van werkzaam heden de herziening van de Gemeentewet aan de agenda zien toegevoegd. De Voorzitter deelt "mede, dat de betrokken minister deze zaak nog wenscht te laten rusten. Besloten wordt, overeenkomstig het voorstel van den voorzitter. Gisterenavond is door de tegenwoor digheid van geest van den autohandelaar den heer Kieviet uit Middelburg een ern stig ongeluk voorkomen. Toen de heer K. tegen half negen den bewaakten overweg bij wachtpost 23 bij het station Rilland-Bath naderde, waren de boomen niet gesloten en reed de heer K., die bij het station een trein had zien staan, met een kalme vaart verder. Reeds was de auto tusschen de boomen, toen de trein, die te 20.21 van Rilland in do richting Goes vertrekt, kwam aanrijden en alleen door hevig remmen, zoodat de passagiers tegen elkaar rolden, kon de bestuurder zorgen dat de auto nog juist bijtijds stopte om een aanrijding voor den trein te voor komen, anders waren de gevolgen weer niet te overzien geweest. De overwogwachter zeide geen klok- signaal te hebben gehoord. Men vraagt zich af, wat nu eigenlijk veiliger is, een onbewaakte overweg, waar men weet dat niemand voor ons oplet, of een bewaakte, die niet behoorlijk bediend wordt. Auto tegen een boom ge- roden. Donderdagavond is op het ge hucht Zanddijk onder Veere een auto, be stuurd door mevr. v. E. uit Middelburg, tegen een boom gereden. Van de vier in zittende dames werd mevrouw van Dam van Isselt, bekend schilderes te Veere, aan hoofd, been en pols verwond. Zij is naar het gasthuis vervoerd. Middelburg. De Midd. Crt. verneemt, van alleszins bevoegde zijde, dat de kans voor volledige openstelling van den tele, foondienst op Zondagen voor Middelburg groot er schijnt dan voor Goes. Vlissingen. Stukken gemeente raad. (Vervolg van het 2e blad.) Met den Minister van Waterstaat zijn B. en W. overeengekomen, dat de Staat ten behoeve van do Gemeente, wegens do door haar te derven kaderuimto in ver band met do nieuwe overeenkomst met „Do Schelde", een loskado zal bouwen cn onderhouden fer lengte van 150 M. aan den Koningsweg. Waar ten aanzien van deze aangelegen heid mot hot Rijk overeenstemming is verkregen is het voor beide partijen van belang, 'dat een procedure voor de oat- eigoning van de erfpachtsperceelen wor de voorkomen en aan eene regeling in der minne de voorkeur worde gegeven, R. cn Wi. stollen voor in dien .geest te be- feluiten en Ueelen mede, dat de feitelijke levering van de perceelen erfpaebtsgrond en -wntcr £al geschieden uiterlijk bij de oplevering van de nieuw te bouwen los- kade, of zooveel eerder als zal worden vastgesteld in minnelijk overleg tusschen beido partijen en „De Schelde". Borsselen. In de Raadsvergadering van Dinsdag gaf de heer J. v. Poelgeest, directeur der Zuid-Bevelandsche Waterlei ding-Mij. nadere inlichtingen over den aanleg der waterleiding in deze gemeente. De voorwaarden, waarop Borssele zou 'kunnen aansluiten zijn: Ieder jaar moet 4 k 5 Huizend gulden aan water verbruikt worden, n.l. 10 pet. van de kosten van aanleg. Er zijn 220 perceelen die aange sloten kunnen worden in de kom en aan do Singels. Het bedrag voor elk perceel te betalen zou aldus f 22 f 23 zijn. Hot gemeentebestuur heeft dus maar te zorgen dat voor dit bedrag verbruikt wordt. Do heer De Regt vroeg of, als iemand in plaats van één kraan achter do deur, deze elders of meerdere kranen wenschte, de kosten daarvan in mindering konden komen van 'de genoemde som. doch de directeur zei, dat dit niefs ter zake deed. De heer Rottier wenschte nog te welen, boe de buizen ge'egd zonden worden en vroeg ook of de afstand van meer dan 10 M. va.n de hoofd'e;ding bij sommige perceelen hooger kosten zou meebrengen. Dit alles was echter volgens den directeur van geen belang, hij wenschte ook weer niet, waar hij dit reeds eerder had gedaan, nog eens een uitvoerig rapport uit te brengen over de wijze, waarop de aanleg zou geschieden enz. enz. De hoofdzaak wa.§ dat de ge noemde som er kwam en of nu de Wa terleiding-Mij. of de gemeente den aan leg voor haar rekening nam, dat doet niet ter zake. Hij raadde aan thans ten minste in beginsel te besluiten tot aan sluiting. Do heer De Regt vond dit over haast handelen. De heer Rottier even eens. Als men dat doet, heeft men A ge zegd en moet men ook B zeggen. Ten laatste hakte de voorzitter den knoop door, door op te merken, dat toch allen er dus voor waren zich in beginsel voor aansluiting te verklaren. Hierop werd door niemand ontkennend geant woord en nu zullen B. en W. de ka dastrale huurwaarde der aansluitbare per ceelen nagaan en zal in de vólgende ver gadering aan de hand van deze huur waarde worden vastgesteld, hoe men voor de verschillende perceelen den prijs van watergebruik bepalen zal. Driewegen. In de raadsvergadering op 19 dezer gehouden is vastgesteld een suppletoir kohier hondenbelasting met 3 honden, ten bedrage van f 12.Goedge keurd werd de armen begrooting voor 1930 in ontv. en uitg. elk op f 6006.091/2- Hans weert De kommies 2o kl, A. E. de Loof, alhier, is met ingang van 24 dezer gedetacheerd aan do Coöp. Beetwortel suikerfabriek te ■Zevenbergen. Kruiningen. De groote landbouwsc'huur van dhr A. v. Hootegem is Vrijdagmiddag bijna een prooi der vlammen geworden. Een wagen, waarop ledige zakken lagen, geraakte in de schuur in vlammen en ver brandde gedeeltelijk. Het personeel was op 'het land en toen dhr v. H. thuis kwam kon hij nog juist de deuren openen en den brandenden wagen buiten rijden. Vermoedelijk is eenige uren voordien een eindje sigaret tusschen de zakken go- raakt op de loskade. Rilland-Bath. Gisteravond te onge veer half acht, werd alhier aan den Lan gen Dijk door een vrachtauto, van de B.. te Oostdijfc, Kruiningen, een wielrijder, zekere J. L. v. d. M., wonende alhier, aangereden, v. d. M. is zoo ernstig aan zijn hoofd gewond, dat de dokter over brenging naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom noodzakelijk achtte. De auto is door de politie in beslag genomen, hoe wel do bestuurder vermoedelijk geen schuld treft, daar v. d. M. tegen de auto aan is gevallen. Souburg. Bevolking le helft September. Gevestigd: J. Sanderse, Groote Abeel© A 225, van; Eindhoven; M. Krokkó, Wissel G '123, van Rotterdam; N. J. Dekker, Paspoortstr. A 38, van Middelburg; C. v. Tatenhove en gezin, N. A boel e G 257, van Vlissingen; C. van Belle Minet, N. Vliss. weg C 152, van Middelburg; mej. P. A. de "Klerk Harinck, v. Turnhoutstr. E 18, van Goes; M. de Klerk, v. Turn houtstr. E 18, van Koudekerks. Vertrokken: Mej. J. C. Bromfia- cher, Kanaalstr. A 67, naar Vrouwepolder; M. Francko, Spoorstr. A 114, naar Bergen op Zoom; L. Melse, Oranjeplein A '169, naar Vlissingen; J. Schippers, v. Turn houtstr. E 50, naar Vlissingen; mej wed. Leenders Claassen, N. Vliss. weg C 152, naar Vlissingen; R. Kromhout v. d. Meer, Vliss.str. 314, naar Rotterdam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leidsohendam, J. de Wit te Vollenhove. Te Trioht, P. Warners te Nederhorst den Berg. Te Gouda, E. Kijf- tenbelt te Feijenoord. Aangenomen naar Reitsum, A. Hoafcert te Hindeloopen. Naar Bovensmilde, J. Langhout, cand. te Loosdreciht. Bedankt voor Koudum, J. G. Leikkerkar- kcr te Bennebroek. Voor Ouddorp, M. Ottevangcr te Papendrocht. Voor Njje- haske, J. H. Wessel te Burum (Fr.). Geref. Kerken. Beroepen te Antwerpen, H. J. Win ter, cand. te Den Oever. Bedankt voor Oudega (Sm.), P. van der Marei te Krabbendam. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sneek, S. v. d. Molen te Lisse. Geref. Gemeenten. Tweetal te Kampen, J. D. Barth te Vlaardingen en A. Verhage te Middel burg. De Herv. EJthcl.o-kerk in do Indi sche buurt te Amsterdam, is gistermid dag in tegenwoordigheid van H. M. de Ko ningin en Z. K. H. Prins Hendrik plechtig in gebruik genomen. De wijdingsrede werd gehouden door Ds van Hoogenhuij- ze, die, nadat de Koningin en de Prins de stichtingsoorkonde hadden gêteekend, het gebouw aan de Ned. Herv. Gemeente overdroeg. Namens de Gemeente werd bet "kerkgebouw door Ds W. van Lim- burgh als voorzitter van den Kerkeraad aanvaard. Ds van Hoogenhuijze, die zich voor den bouw van deze kerk zeer verdien stelijk maakte, is door H. M. de Koningin benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. v Ds L. J. Cazemier te Gieterveen die het beroep aannam naar de Ned. Herv. Gem. te Terneuzen, hoopt op 27 Oct. afscheid te nemen van zijne te genwoordige gemeente. De intrede te Ter- neuzen is bepaald op Zondag 3 Nov. na bevestiging door Ds O. S. Cazemier te Stavoren. D s H. J. L. d e Vries. Naar de „Wekker" meldt is Ds H. J. L. de Vries, te Hillegersberg, em.-predikant der Qhr. Geref. Kerk van Hilversum, die reeds lang lijdende is, in het ziekenhuis Eudo- kia te Rotterdam ter verpleging opgeno men. Daar is dezer dagen zijn rechter been geamputeerd. Zijn toestand is zeer ernstig. Het predikantentekort in Indië. De Locomotief bespreekt in een hoofdartikel 'het ernstig tekort aan predikanten en wijst er op, dat de toe stand voor de protestantsche wereld kri tiek en „beschamend" is, vergeleken bij den intensieven, kerkdijken, socialen ka tholieken arbeid. Als voorbeeld noemt het blad, dat de vertrekkende legerpredikant niet vervangen kon worden, van twee Se- marangsche vertrekkende predikanten bleek een niet te vervangen. In andere vacatures is in het geheel niet te voor zien. Professoren-jubilea. In ver band met het feit, dat prof. mr A. Anema, hoogleeraar in de faculteit der rechtsge leerdheid aan de Vrije Universiteit, 28 October a.s. zijn zilveren ambtsjubileum viert, heeft zich een comité gevormd om hem tei huldigen. Als voorzitter treedt op de Minister van Staat, mr Th. Heems kerk, voorzitter van het curatorium. Ook heeft zich een comité gevormd ter huldiging van prof. mr P. A. Diepen horst, eveneens hoogleeraar aan de V. U. in dezelfde faculteit, die 18 November a.s. eveneens zijn zilveren ambtsjubileum viert. Voorzitter van. dit comité is de minister van Staat, H. Colijn, de dit jaar afgetreden voorzitter van het college van directeuren der V. U. Van Chr.-Hist, zijde heeft in beide co- mité's zitting genomen prof. mr B. C. do Savornin Lobman te Utrecht en van R.-Katb. zijde mr J. N. J. E. Herekens Thijs sen te Haarlem. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, av. ds de Vries. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, um. geen dienst. Ierseke, vm. en am. ds v. Beusekom. Waarde, vm. ds Neeleman, nm. leesdienst. Geref. Kerken. Ierseke, vm. Jeesdienst, nm. ds v. d. Veen te Goes. Hoek, vm. 10 en nm. 3 u. leeskerk. Aardenburg, vm. en nm. ds J. B. Van- haelen. Inbraak. Gisternacht is tijdens de- feesten te Heer Hugowaard een brutale inbraak gepleegd bij! den heer C. Over toom, kassier aan de Boerenleenbank al daar. Inbrekers hebben zich toegang ver schaft tot do kamer, waar de brand kast stond. Zij hebben vervolgens een gat in den wand gemaakt en de brandkast naar het wagenhuis gebracht. Daar heb ben zij een bezemsteel doormidden ge bro ken en over beide stukken de kast naar buiten gerold. Een wand werd geforceerd en ruim f 3000 ontvreemd. In een nabu rige woning hebben vrouwen drie perso nen bij bet huis gezieu. De heer Over toom, die zich reeds ter ruste had be geven, heeft wel eenig leven gehoord, maar meende, dat dit afkomstig was van jongelui die van het feest terugkeerden. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. Italiaansch schip gestrand. Gisteravond half tien is het uitgaande Italiaansche s.s. „Disciplina" juist toen het buiten de pieren van Hoek van Hol land was, uit den koers geraakt en ge strand op de Maasvlakte. Het schip zit even ten zuiden van de Zuidpier op 'een ondiepte. Tal van sleepbooten zijn on middellijk uitgevaren tot het verleenen van assistentie. De „Disciplina" is een in 1908 gebouwd schip, dat 3000 ton bruto meet. Het is geladen met kolen, bestemd voor Napels. Een kerk te Tilburg inge stort. Gistermiddag omstreeks half drie heeft een windhoos een in aanbouw zijn de R.- K. kerk te Tilburg gedeeltelijk ver nield. Alle kapspanten en bet overige houtwerk stortten naar beneden, dikke balken werden als lucifersstokjes door midden gebroken. Alleen de muren bleven overeind staan. Omdat de wefklieden even te voren wegens den regen waren gaan schuilen, zijn er geen ongelukken gebeurd. De materiëele schade is vrij aanzienlijk. Een departement voor econo mische zaken. De R.-K. „Werkgever", orgaan van de Algemeene R.-K. Werkgev^rsvereeniging schrijft: De kwestie van een goede economi sche outillage der Regeering is in de A.R.K.W.V. reeds op een der congressen aan de orde geweest en geheel gaande in dezelfde lijn heeft het Dagelijksch Be stuur der A.R.K.W.V. zich -op 23 Juli 1929, toen bekend was geworden, dat aan Jhr Mr Ch. Ruys de Beerenbrouck opdracht was gegeven een Kabinet samen te stellen een brief gericht, waarvan wij met .toestemming van Jhr Ruys eenige passages willen publiceeren. Het Dagelijksch Bestuur schreef: „Terwijl wij U bij deze moeilijke taak alle succes toewenschen veroorloven wij ons Uwe bijzondere aandacht te ves tigen op de niet geheel doelmatige wijze waarop in de laatste jaren de econo mische belangen van ons volk door 'de Regeering zijn behartigd geworden. Juist in een tijdperk, waarin die economische 'belangen op den voorgrond staan en waarbij het goed behartigen ervan mede beslissend is voor het voeren van een gezonde financiëele en sociale politiek, heeft de Overheid door gebrek aan doel matige organisatie, herhaaldelijk blijk ge geven, ondanks allen goeden wil, niet voldoende in staat te zijn op haar, nit den aard der zaak beperkt, terrein deze belangen tot hun recht te doen komen. „Wij denken hierbij aan den buiten- landschen voorlichtingsdienst, de onder handelingen over de af te sluiten han- delstractaten, het verdrag met België, de anti-dumping wetgeving, d-e regeling der export-credieten, de productieve werkver ruiming, "de bestrijding der werkloosheid en zoo meer. „Daarnaast hebben wij moeten erva ren, dat het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid onder den Minister Slotemaker de Bruine, er niet in geslaagd is een reebtmatigen invloed te verkrijgen op de wetsontwerpen en maatregelen, dio van andere Ministers zijn uitgegaan en plie ten nauwste de belangen van handel en industrie raakten. Om eenige voorbeelden te noemen beperken wij ons tot de Tariefwet-Coljjn, waarin het De partement van Arbeid, Handel en Nijver heid eerst gekend schijnt te zijn, nadat het ontwerp bij de Tweede Kamer was ingediend, de opeenvolgende wetsontwer pen Inzake de Weeldebelasting en hef wetsontwerp op de Naamlooze Vennoot schappen. „Wanneer wij ons de vraag stellen of door de Ministers van Arbeid, Handel en Nijverheid in voldoende mate profijt getrokken is van het bestaan' der Staats commissie voor Economische Politiek, dan moet zeer tot ons leedwezen de beant woording daarvan eveneens ongunstig lui den. Dat College studeert jaar in jaar uit over de economische problemen van! ons land, zonder dat zijn adviezen tot re geringsdaden aanleiding geven. Van het Departement gaat zoo bitter weinig uit en telkens wordt in onze kringen ges oonstateerd, dat het economisch werk van den Volkenbond voor ons land niet vol doende kan benut worden, omdat actieve leiding bij, de Reigaering ontbreekt. Vandaag is het 300 jaar geleden dat Jan Pietersz. Coen, de grondlegger van ons gezag in Indië, stierf. Hot zag er donker uit toen deze held die van geen wijken wist, bot af moest leggen in den strijd waarin geen geweor hulp kan bieden. Maar zooals Goen niet dispereerde, zijn ook zijn opvolgers niet voor de moei lijkheden uit den weg gegaan. Het werk door Jan Pietersz. Coen be gonnen is voortgezet en Indië zoowel als Holland heeft er de vruchten van mogen plukken. Zeker, er zijn fouten gemaakt in Indië, vooral doordat de negotie vaak eenzijdig op den voorgrond werd gesteld. Maar zoo goed als Indië voor ons land van onschatbare beteekenis geweest is en nog is, zoo is toch ons bestuur voor Indiö tot een zegen geworden. Nederland heeft aan Indië gebracht vrede, rust en welvaart en wat van nog $freel meer beteekenis is, de zegen van bet Christendom. Toen Goen stierf, juist toen de vijanden in dichte drommen rond Batavia ge schaard stonden om de Hollanders te ver delgen, zag het er donker uit. 't Scheen dat met zijn sterven ook zijn levenswerk zou worden vernietigd. Maar hij heeft niet tevergeefs geleefd. En ons kleine volk kan ook daarin groot zijn, dat het zijn groote mannen die God het schonk, waaronder Jan Pietersz. Coen een eerste plaats inneemt, eert en hun gedachtenis niet doet vergaan. OPMERKER. „Wij zullen ons onthouden van een nog uitvoeriger uiteenzetting vau onze bezwa ren tegen den huidigen toestand on ver oorloven ons U te verwijzen naar oen. rede door het lid der Tweede Kamer Dr Kortenhorst op 21 November 1928 in het Parlement over het economisch beleid van Minister Slotemaker do Bruine uitgesproken en het daarop gegeven anb woord van genoemden bewindsman. „De reden waarom wij in dit stadium Uw aandacht op dezen onbevred igonden toestand vestigen is, dat wjj U in over weging willen geven bij bot vormen van een Kabinet ©en afzonderlijk Departement voor Economische Zaken in te stellen. De taak vau don Minister vau Arbeid^ Handel en Nijverheid, waartoe bovendien de Volksgezondheid behoort, is zoo veel omvattend, dat bet uitgesloten moet wor den geacht, dat één man alle onderdeden van het Departement voldoende kan be- heerschen. „Waar tot Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid veelal sterk sociaal georiënteerde personen zullen worden ge kozen spreekt het wel haast vanzelf, dat Arbeid en Volksgezondheid het zijn, die de meeste zorg verkrijgen en dat de eco nomische belangen van Handel en Nijver heid op het tweede plan komen." Nadat dit geschreven was en nadat het nieuwe Ministerie was gevormd, konden wij, tot ouze voldoening, constatoeren, dat analoge meeningen ook in de pers tot uiting kwamen. De R.-K. Werkgever besluit: Uit dit alles blijkt wel, dat de radicaal verkeerde indeeling der departementen oen zaak is van het grootste belang cn dat er alle aanleiding bestaat, om de verbetering van dezen onhoudbaren toe stand te plaatsen in bet centrum der be langstelling ep de actie onzer A.R.K.W.V. Wanneer het regeeringsapparaat niet grondig wordt herzien, achten wij het voor een doelbewuste welvaartpolitiek niet wel mogelijk. Bij herhaling hebben wij dit betoogd, doch thans zijn wij tenminste zooveT, dat ook anderen er aandacht aan beginnen te geven. Moge hot Kabinet Ruys erin slagen dit uiterst moeilijke vraagstuk onder deel van een nog grooter complex van problemen tot een oplossing te bren gen. Naast de groote verdiensten, die Jhr Ruys reeds tegenover het vaderland heeft yerworven, zou deze do kroon op het werk plaatsen. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren alsnog de navolgende za ken behandeld: I. L. v. A., 24 jaar, schippersknecht te Zierikzee, verdacht van diefstal van een rijwielbelastingplaatje ten nadeele van P. van de Wekken te Zierikzee, in Juni of Juli 1929. Eisch: 3 maanden gevangenisstraf. I. L. v. A., 24 jaar, schippersknecht te Zierikzee, verdacht van oplichting door op ,23 Juli 1.1. te Zierikzee met het oog merk tot wederrechtelijke bevoordeeling en een samenweefsel van verdichtsels ze kere H. Evertse te hebben bewogen tot af gifte van een rijwiel, en door haar te vragen of hij haar rijwiel mocht ge bruiken, daarbij zeggende, 'dat hij_ even naar Flourens moest rijden, dat hij wan neer hg dienzelfden avond niet terugkwam met bet yijwiel, hij dit dan zou afgeven bij haar zwager, dat hij ©en schipper had, bij wien hij moest varen, welke verhalen bij onderzoek alle* onwaar ble ken te zijn. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. W. C. V., 38 j„ arts te Middelburg, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegeer ovextra ding van de Motor- en Rijgraelwet (als

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2