Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Land- en Tuinbouw Afloop Verkoopinpen, Aanhestsdingen en; Burgerlijke Stand. Marktberichten. lschelgke van. lillend geoor- er de Leer- warden ge- ook geen be- iaakt, dat te gens overtre- werd ver- igenis straf, het eerste Ër zal echter gegaan, ewenscht lijkt bezorgd toon- dagen ein 4 de president beter een oeder konden, erkingen kom en. Dergelijke lesten dehee- ver voor zich 1PMERKER. eer de Bruine iconale confe- ter heeft met zigen welkom F. A. Nele- Armienraad te ver „Diaconie Hij behan- Synodaal Reg- r B. Klein Deize sprak menz.org". spreker voor van de ont- ©dert de mid- wi'kkeling zien inselen om de ere armenzorg ger hoei meer 0-nwens-chelijik, an armenzorg, ig komen.. Hij beteugeld wil- tig niet willen de overheids- eling van het tiatief tot uit- ssfeer. bestuur der sn der co-nfe- J. Schokking, »p door den ïur werd ge- >rleden. Ds Herv. Predi- in het week- over _pree- erleden staat man, lid van den Gem'eea- oorburg, Zon- was ons een van Ds Zandt an straks be- arnbt dan er; maar dat Vlr Schokking, burgemeester Het ambt van Noords is met ekking of pu- l (eyer) te Enk- aderland", dat zijn hart ge- dit erg tegen D o e k e s. nt, heeft zich gevormd in 1-orp, de beide >s G. Doekes om een ge in op het graf elke steen te e zal worden t s e n. Op de is een toe ken voor een orn, voor den Deze veen- iOOO inwoners, De geestelijke iond gevcstig- eeds geruimiefn eigen kerkge- te meer, om- Odoorn op rfderd is. fervaardighcid non er in voor 2500 bijeen te sg'ê wordt vpor ant een bedrag sen tractem-ent dikant te Rot- van de Her- orp Vriee- t stadsgedeelte waren de kér- ondö en C-har- de geestelijke len in het tnin- oren te biebar- in nieuwe ge meente, die van tuindorp Vreewijk en omgeving, was dan ook noodzakelijk. Voor het tractement van een eigen predikant werd bereids f2000 bijeenge bracht. Voor een behoorlijk kerkgebouw ter vervanging van de oude hulpkerk zullen nog vele financiëele offers worden gevraagd. Ex bestaan derhalve termen, voor bovengenoemde predikantsplaats een subsidie van f 1500 op de begrooting uit te trekken. Orthodox en modern. Het bestuur der evangelisatie te Naarden heeft zich tot den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente gericht met een nieuw verzoek om in de bestaande vacature een orthodox predikant te beroepen. Het biedt aan om, als dit verzoek zal wor den toegestaan, de yerklaring af te leg gen dat men gedurende vijftien jaren niet zal trachten den dan bestaan-den toe stand één vrijzinnig en één orthodox predikant te wijzigen. Machinisten-examen. Ge slaagd voor diploma A 'dhr C. Honds- merk te Zierikzee. Stuurlieden-examen. Ge slaagd voor 3em stuurman groote stoom vaart de heeren IJ. Smit, G. v. d. Kleyn, L. Muy-s-s-on en F. G. Schutze. Examen dipilo-mia van den Alg. Ned. Politiebond. Het diploma verwierven J. L. Lukaart te Zounemaire; Th. Matheyssen te Philippine en A. J. Mol te Middelburg. Een onrustbarend aantal stu denten. Bij bet overdragen dar waardig heid van reator-magnifious der Rijksuniversi teit te Utrecht beeft de reotor-nuagnifions prof. dr H. Th. Obbink meegedeeld, dat in den afgeloopen cursus waren ingeschreven 2604 studenten onder wie 455 vrouwelijke. Tien jaar geleden vermeldde de toen aftredende rector 'een getal van 1453 studenten ver leden jaar was het gestegen tot 2460, thans zijn we de 2600 gepasseerd, e e ni in Ne derland nog nimmer bereikt ge tal. Dit cijfer wordt bijna onrustbarend Het wordt gaandeweg onmogelijk oui de ruimte in onze onderwijsinrichtingen gelijken tred te doen houden met den stijgenden toe loop- van hen, die universitair onderwijle be- geeren. Maar het is niet alleen g-hrek aan ruimte dat ons met eenige vrees vervult. Ook de andere Universiteiten groeien geleidelijk, en waar moet de maatschappij straks heen met al die geleerdheid? Do eindexamens aan gymnasia en hoogere burgerscholen zijn nog geheel ingesteld op- het weten van facta en data, die iedereen door hard en lang van buiten loeren k|an verwerven, ook hij, die voor wetenschappelijke studie volkomen ongeschikt is. En zoo krij gen we aan de Universiteit gelegenheid om waar te nemen dat alle hout geen timmer hout is. Ongelukken. Gistermiddag is de 45-jarige "klinker K. bij zijn werk zaamheden te Schiedam van eein M. hoog© stelling gevallen. De mian kwam met het 'hoofd «p een hardsteen-en vloer terecht, tengevolge 'waarvan hij! na eenige minuten is overleden. Toen de die renarts M. te Tubb-ergen een ziekjiaaid in behandeling wilde nemen kreeg hij plotseling een slag tegen het hoofd, waar door hij zeer ernstige wonden en een hersenschudding opliep. De toestand van den getroffene is ,,:niet zonder gevaar. Gistermiddag is bij- e-en concours-hip - pique te Z-elhem een ernstig pngieluk gebeurd. In een a der concours-nummers stortte bij- den zoogenaajnden Ierscbem wal de bekende ritmeester A. T. Golem- brander uit Ginneken van zijn paard. De ongelukkige kreeg bij den val nog een trap van zijn paard op de borst. Een dokter constateerde beschadiging van het ruggem-erg in den lendenstreék, waar door onderlichaam e-n beenen verlamd zijn. Alastrim-. Gisteren zijn te D-elft 10 nieuwe gevallen van hlastrim ge constateerd. Te Maassluis heeft zich een geval van alastrim' voorgedaan bij -een werkman, werkzaam te Delft. Bij ©en 21/a-jarig kindje te IJmuiden ls een vermoedelijk geval van alastrim geconstateerd. De inspecteur d-er Volks gezondheid is inmiddels te IJmuiden aan gekomen, ofn het geval te onderzoeken Het kindje moet in aanraking zijn ge veest met een tweetal kinderen uit Rot terdani afkomstig, die aan alastrim lij dend-e wargn geweest en tijdelijk te IJmuiden gelogeerd waren. Sedert d-e vorige Opgave hebben zich te Botterdam vijf nieuwe gevallen van uastrim voorgedaan. De directeur van den Geneeskundigen Dienst te Amsterdam deelt mede, dat justeren een verdacht geval van alastrim rr Observatie is opgenomen. de gemeente Barn-eveld is het eer- te géval van alastrim geconstateerd bij »®n j-ong-eimian in' de buurt vaJn Zwarte- <teék. -Noodlandingen. Gistermor- Ur II uur hadden op- de Woensdrechh Opf0 boide bij; Bergen oip Zoom militaire vj.ei*. plaats met een verkenning»- uits 135, dat des morgens wl- u®teTb-erg was gekomen. Bestuurder met a Ser§ean-I vlieger A. J. v. d. Pol dea verkenner adjudant van Beur- De opening van de Staten-Generaal. Na de plechtige opening verlaat H. M. de Koningin het Binnenhof en vertrekt per gouden koets. De eerewacht presenteert het geweer. Toen te o-ngeveer half twaalf de oefe ningen waren geëindigd, merkte de be stuurder dat zijn motor min-der regelmatig liep, waarom hij besloot een noodlanding te maken. Hij kreeg echter geen gelegen heid naai' een geschikt terrein uit te zien, waarom hij direct daalde op- het eerste het beste terrein, n.l. een heikant aan de kleine-meren. De landing geschied de ze-er goed. Wij- vernamen, dat Donderdag het vüeg- tuig zal worden gedemonteerd en van Soe-sterberg p-er auto zal worden gehaald. Gistermiddag even vo-o-r 4 uur had op het terre-in Kijk in. de Po-t te Bergen op Zoo-m een noodlanding plaats. Het was het militair verkenningsvliegtuig 119 dat zich genoodzaakt zag hier te dalen. De-s morgens was het vliegtuig, bestuurd door sergeant vliegenier Rademaker en met den verkenner sergeant Siebensma, van So-este-rb-erg vertrokken met bestemming naar V1 i s -s i n g e n. Om ongeveer 10 mi nuten vo-or half vier was men te Vlissin- gen o-pgestegen, maar e- v e n voorbjj Goes bleek men een ernstig defect aan de olieleiding te hebben gekregen. O-p het terrein Kijk in de Pot werd behouden geland. Vermoedelijk zal dit vliegtuig ter plaatse kunnen worden her steld e-n zal het Donderdagmorgen weder om opstijgen voor voortzetting van zijn reis naar .Soeste-rberg. Vergeten geraamte. Men zal zich in deze dagen van het geruchtmaken de proces Giessen-Nieuwkerk een ander groot proces herinneren, namelijk dat van Muylwijk. Zooals men weet, werd Muyl- wijlc indertijd veroordeeld in verband met den moord op den makelaar A. C. A. Busch, welke persoon in October van het jaar 1915 verdween en wiens stoffelijk overschot ruim tien jaar later gevonden werd in een kist, welke door de recherche opgedolven werd in het bekende perceel aan den Overtoom. Het lijk was voor een zeer groo-t dee-1 verteerd en er was weinig mee-r van overgebleven dan een aantal beenderen. Tijdens de rechtszittingen van recht bank en Hof te Amsterdam stond menig maal de lugubere kist nabij de groene tafel. Na de bewuste zittingen omstreeks 1926 bleef de pakkist met de- beenderen ten park-ette vertoeven. Nu bestaat er een afspraak tussche-n de justitie -en de politie, dat belangrijke voor werpen, op misdaad betrekking hebbende, indien mogelijk, afgestaan zullen worden voor het .politiemuseum te Amsterdam, dat gelegen is 'boven de lokaliteit der ver keerspolitie. De-ze weg nu heeft het stoffelijk over schot van A. C. A. Busch gevolgd en zoo kwam de kist te staan in een ger bouw, gelegen op eenige tientallen meters afstand van de plek, waar het oorspron kelijk bedolven was. Het politiemuseum bevat nog enkele herinneringen aan het proces Muylwijk, zoodat de kist een be langrijke co-mpleteering betee-kende. In de zomerwarmte echter begon de kist ietwat onaangenaam te ruiken en toen werd besloten het stoffelijk overschot ter aarde te bestellen. Men stuitte echter op het bezwaar, dat de justitie nooit ver lof tot begraven had afgegev-en, zoo-dat, theoretisch gesproken, een lijk van Busch niet bestond. Verleden week heeft de justitie echter haar fiat to-t begraven ge geven. Met een lijkkoets zonder volgrij- tuigen werd het stoffelijk o-verschot naar de nieuwe Oosterbegra.afplaats vervoerd, waar bet in den vroegen ochtend ter aar de werd besteld. Bloedverwanten waren niet aanwezig: ook geen belangstellenden, daar alles in de grootste stilte was ge schied. De ter aarde bestelling vond plaats op kosten van de overheid. (Telegr.) Opdat wjji ons niet verhoio- vaardigen... Allicht zon men ver onderstellen, dait langzamerhand, voor al na de conferentie, het Buitenland weet waar Den Haag ligt. Ter ontnuchtering van zelfs die, haast bescheiden, h-oo- vaardij zenldt een lezer aan het „Vad." drie enveloppen uit Duitsehlamd- (Ber lijn en Hamburg) toe en een- uit Frank rijk één adres dateert na de confe rentie waarop 'e Gravenhage -en, 's Gravenhagu-e geacht wordt te liggen in Niederl. Indiën of Indes Neerlandai- ses. Gelukkig voor den geadresseerde hebben de Postergen van de beide lan den zich niet van de wjjs laten brengen. Brandstichters aan 't werk? De branden volgen elkaar te Berlijn in zoo'n snel tempo op, dat men aan kwaad willigheid gaat denken. Gisterochtend tegen 7 uur is van gen tegenover het gerechtshof te Moabit gele gen groot hoekhuis de dakkap in brand gevlogen. De brandweer, die met talrijk materiaal ter plaatse kwam, had uren werk om bet vuur meester te worden. In den voormiddag raakten in de Kame- runerstrasse de groote bergplaatsen van twee kolenhandelaren in brand. De brand veroorzaakte groote onrust onder de be volking, daar men een overslaan van het vuur op de belendende woonhuizen vrees de. De recherche stelt een uitgebreid onder zoek in. Naar nog gemeld wordt, heeft een on derzoek van d-e recherche naar de oor zaken van den brand in den "Du-itscben dom, waarvan dezer dagen melding is ge maakt, het ernstige vermoeden gewettigd, dat men- ook daar met brandstichting te do-en heeft. Een wildejacht. Zaterdagavond deed een kleermaker te Leeuwarden bij de politic- aangifte van een. ge-val van oplichting. Bij hem was n.l. een zich noemend zee-officier geikom-en, pas met de „Ko-rieuaer" teruggekeerd uit Curasao, met verzoek onmiddellijk vo-or hem de uniform te maken van kapitein-luitenant ter zee, daar hij gisteren weer in D-cn Hei-der moest zijn. De kleermaker voldeed aan heit verzoek en leverde hem p-ersoioonlij-k de kleeding af. Een overjas -bo-n Zaterdagavond wel afgeleverd word-en aan ©en adres aan de Spoorstraat. To-en de jas daar bezorgd werd, bleek dat de zee-officier niet be kend was. Bovendien bleek aan d-e po litie, dat de zeeman o-oik nog een of ficierspet te Leeuwarden had gekocht Zondagmiddag keerde de commissaris van politie per auto- naar Leeuwarden terug. Tusscben Garijp en Wartena geko men, zag de hee-r 'Wesser, dat een zee officier met -een dame naderde. De com missaris stopte en herkende in de-n offi cier een „go-ede bakende", wien verzocht werd wel rechtsomkee-rd te maken en mee te lo-o-pen naar Wartena. De officier voldeed hi-eraan, terwijl d-e hee-r Wesser langzaam meereed. In War tena gekomen, verliet de- commissaris den wagen -om den officier aan de politie ter plaatse te kunnen overleveren. Toen de heer Wesser uit den wagen wilde stappen maakt© de officier van de-ze- ge legenheid -gebruik o-m er vando-o-r te gaan. Een wilde jacht ontstond. De vluch teling re-nde den po-l-der in en draai-d-e pl anken over de slooten achter zich af. Een veldwachter, inmiddels gcro-ep-en, zette den man na en. de heer Wesser slaagde er in o-p den smallen weg zijn wagen te draaien -o-m- ook met een paar jonge mannen aan de achtervolging de-el te nemen. Even vóór de brug over de Fonejacht ging hij langs een landpad nog: 40O M. den polder in, in de richting van 'de Langemeer, waar men den, „of ficier" eindelijk te pabken kreeg. Opnieuw werd de aangehoudene naar Wartena -overgebracht en -daar voorloo-pig opgeborgen in da veldwachterswoning. Later werd da man d-oo-r da recherche van Leeuwarden afgebalal-d en ter be schikking van den commissaris gesteld. Een oavalerie-inval in een barak. Toen gistermorgen de troepen, v-oor herhalingsoefeningen onder da wape nen, in het b-arakkenkam-p achter de in- fanterieikaze-rnes t© Ede voor het uitruk ken stonden aangatradd-en, werd een der paarden voor den verbandwalgen schich tig, waardo-oor de geheel© bespanning kwam te vallen'. De berijder kwam onder de paarden terecht. Een dier paarden1 rukte zich lo-s en drong in wilden ren een barak binnen om deze over kribben en tafels weer te verlaten. Hi-erbij werden twe© so-ldaten gewond. De gewonden, waarvan, één vrij ernstig, werden -onmiddellijk naar d-a ziekenzaal van het garnizoen' overgebracht. Door Ierseker visschers gered. Gistermorgen is na een nachtelij ken fuiftoQht te Brussel een auito in de sluis van' het kanaal Brussel-Charleroi gereden. De chauffeur is omgekomen, maar door het flinke ingrijlpen van vijf Nederlandsche schippers, de broeders Phi lip- en Marinus Bogaert, Diignes Koster, Lodewijk Scheel e en Jan van O-ost, all en ui-t I ars-eke, die methun'moiss-alschuiten in de nabijheid -gemeerd lagen, konden twee vrouwen, die eveneens in- den auto vaar liepen te verdrinken, zaten en gered wo Een proef schriftmet een... stelling van 15 M. hoogte. Naast het ketelhuis van het gebouw voor Werk tuig- en Scheepsbo-uwbunde der Techni sche Hoogesohool te Delft i-s een stelling van ruim 15 M. hoogte opgericht. Deze „stelling" beho-ort bij een proefschrift dat dezer dagen een ingenieur zal verdedigen, ter verkrijging van den doctors-titel. De stelling slaat ongetwijfeld het re cord van alle stellingen, oo.it bij eenig proefschrift verdedigd. De droogte. Op Ubaghsberg in Lim burg zitten do bewoners zonder water. Alle waterputten zijn in deze hooggelegen p-laats uitgeput en de bewoners zu'n genoodzaakt hot water in het op- een uur afstands ge legen Wittem te gaan hal-en. In d-e gemeente Schotedand (Fr.) liggen alle slooten droog, zoodat het vee in 'het land gedrenkt moet worden met water, van elders aangevoerd. Thans raken ook putten en pom pen op de boerderijen droog. Boeren, die geregeld hun hooi in p-ramiem naar de boerderij vervoeren, m-oeten het nu met paard en wagen doen. In de Schoterlandsche Compagnonsvaart ia de waterstand ook zoo- laag, dat de scheep vaart er zeer door gehinderd wordt. Naar Indië. AMSTERDAM. Hedenmorgen tegen het aanbreken van den dag is bet tweede postvliegtuig voor Indië, de P.H.-A.E.O. gestart. Behalve een aantal leden van den ■dienst der K. L. M. waren nog eenige bon derden belangstellen-den tegenwoordig. De Directeur der K. L. M., de heer Plesman, hield een korte toespraak tot de beman ning van -het vliegtuig. Te 6 u. 8 werd gestart. Er is 131 K.G. post aan boord. AMSTERDAM. Een brievenbesteller ontdekte vanmorgen te half vijf brand in het gebouwen-complex op -den hoek van de Spaarnda-mmerstraat en de "Westzaan- sche straat, waarin Alber-dings oliefabrie- ken zijn gevestigd. De brandweer was spoedig met veel materieel ter plaatse en had betrekkelijk spoedig het vuur bedwongen. Om half zes had een explosie van oliedampen plaats. Veel olie is echter n-iet verbrand. Drie gebouwtjes, waarin olie werd ge kookt, hebben van het vuur te lijden ge had. Tegen half 7 kon een groot deel der brandweer inrukken. De oorzaak van den brand is onbekend. ELST. Bij den heer Freeling, arts te Horveld, is alastrim geconstateerd. Te voren had hij eenige patiënten behan deld. HANSWEERT. Een Fransch stoom schip is hedenmorgen in -de Biezelingsche ham op -de plaat blijven zitten. Het ligt 'bijna droog. Vier sleepbooten zijn ter plaatse. Vermoedelijk zal men trachten hedenavond te 9 uur, bij hoog water, het schip vlot te krijgen. De boot is geladen met graan van Amsterdam naar Ant werpen. HANSW'EERT. Door het douane-vaar tuig Albatros is weer een lijk aange bracht, vermoedelijk van een der opva renden van de Estella. Het lijk is naar de begraafplaats te Kruiningen vervoerd. B-USSUM. Toen de wielrijder P. uit Hilversum gisteravond op: d-e Fransche Kampweg te Rusisum reed, werd hij do-o-r auto-lichten verblind, met het gevolg dat hij de 26-jarige Mej. H. die daar met haar verloofde wandel-de, aanreed. Mei. H. be kwam een schedelfractuur, terwijl P. een hersenschudding 'kreeg. Beiden werden naar de JVlaje-ilastichting overgebracht. Hedenmorgen was mej. II. no-g steeds be wusteloos. NIEUWE PEKELA. D-e- bakkerij van den h-e-er Blanke-rs en het sigarenmagazijn van de-n heer v. d. Molen zijta. ©en prooi de-r vlammen ge-worden. NEW YORK. President Hoover sp-rak te Washington in een rede voor de radio over de vloo-tbepierfcing. Hij verklaarde daarbij1 O-a. dat de- komende vlootoonfe- rentie het logisch gevolg is van- het Kel- lög-pact, waarin de regeeringen ver klaard he-bben, dat de -oiorlog nooit als ean middel van nationale politiek mag worden beschouwd. Tegelijkertijd verklaar de hiji echter, dat voldoende bewapening ook een verzekering van den vrede bete-e- kent. In verband -m-et de vermindering van de bewapening ter zee, zeide Hoo ver, dat de nationale verdediging van Ame-rika in ge-en geval verwaarloosd mag worden, maar dat de bedoeling is de militaire uitgaven te beperken. BERLIJN. Gisteren z(jin 21 personen uit Altona, die gearresteerd werden in verband met de bomaanslagen, naar Ber lijn o-vergebracht -en daar verhoord. Na het verhoor werden 6 van hen uit de voorl. hechtenis ontslagen; te-gen 15 van hen werd -een bevel tot gevangenhouding uitgevaardigd. LONDEN. Door de regeeringer der Vereenigde Staten en van Engeland is overeengekomen, dat de uitnoodigingen voor de vijf-mogendheden-con-ferentóe al leen van Londen zullen uitgaan. De En- gelscbe regeering zal dus alleen als gast vrouw optreden. PARIJS. De a.s. conferentie inzake de oprichting der internationale bank zal niet te Brussel, doch te Wiesba-den bij eenkomen. De commissie zal op 3 -October voor bet eerst vergaderen, doch -hare eigenlijke werkzaamheden eerst op 7 Oc tober aanvangen. De Matin meent, -dat het nog niet zeker is, dat de conferentie niet te Brussel zal worden gehouden. Die bleien (wtipagne. Te Dinteloord zal do Coöp. Suiker fabriek op Dinsdag 24 September do bietencampagne aanvangen. AmoriIqaanscho appelen. Maandag zijn te Liverpool de eerste Amexikaainscbe appelen van het seizoen aangebracht. Het waren er 5 millioen, die in 10.000 vaten gepakt waren. Don derdag wordt de tweede bezending van 9000 vaten en 6000 kisten verwacht. De Engelsche kweekers zien de Am-exi- kaansche appelen weer met leede o-og-en komen. In Australië is de appe-loogst de groot ste, dien men daar o-oit geke-nd heeft. Ook van daar i-s dus sterke mededin ging te wachten. Intusschen wordt er in de pers op aamgedrongeil, dat de Engelsche kweo- kers hun fruit beter m-oeten sorteeren, en in dit opzicht buitenlandsche voor beelden 'dienen na te volgen. Wisselkoersen. Am-sterdam, 19 Sept. 2.30 uur. Berlijn 59.36—59.39. Brussel 34.6634.67. Parijs 9.75—9.77. Londen 12.083/412.09. New-York 2.493/8—2.491/2. Zoutelande. Bij de gisteren gebonden aanbesteding van het gem. slachthuis te Zoutelande was -dhr J. Dingemanso al hier de laagste inschrijver met f 3465 en dhr A. Janse alhier de hoogste met f 3780. De uitvoering is aan dhr Dingo- manse opgedragen. GOES. Gehuwd: Ckristiaan "Marinus Scheers, 19 jaar te Vlis-singen en Neel- tje Nelly Siepman, 19 jaar; Johan van -der Straate 23 jaar en Cornelia Frede- rika Westdorp 20 jaar. MIDDELBURG, 19 Sept. 1929. Op de graanmarkt was de aanvoer redelijk. Da prijzen waren: Tarwe 1111,50, Kroon- erwten 1516,50, witte boonen 3436.50 lange bruine boonen 19,5021, ronde bruine boonen 2125, Maanzaad 35 35.50, Schokkers 1718, en enkele- ge vallen iets daar boven betaald. Aangevoerd doo-r Walchersche boerin nen: boter 1,20, kipoieren 6,60, poelje eieren 4, eendeneieren 7. Aangevoerd door handelaren: boter 1,15 kipeieren 6,50. Pari prijs: b-otex l,27i/2, kipeieren 7,50, poeljeeieren 5, eendeneieren 7,50. KAPELLE-BIEZELINGE. Groote veiling van 18 Sept. 1929: Zure kro-etappels 1.20 gld. per 100 K.G. Kleine; veiling: Reine Victoria 12(28, Wijnpruimen 6—13, Kir- kespruimen 1229, Jeffers-onprui-mein 13 —25, Perzikp-ruimen 1218, Gele Eier- pruimen 1132, Abriko-ospruimen 8—27, Blauwe druiven 4048, Keis-wiek 2—7, Manks Godlin 315, Jaques Lebel 310, Transparante de Cronsels 319, Cox Po mona 38, Rooide Calville 25, Kei zer Alexander 37, Guldelingeni 25, Constantij'n de Groot 35, Domineeappel 27, Ciaasieappel 25, Gro-fzuur 3 6, Sterap-pei 1213, Hondsmuil 24, Zoe te Ribbeling 36, Tuinzoet 35, zomer C-ourtp-endu 26, bloemzoet 25, Bismarck 35, the Queen 722, Signe Tillish 49, Lindenappel 47, Present v. England 3 7, Present van Lanteren 411, President Roosevelt 716, Peperappel 25, Zo- merp-aradijs 24, Ganzebout 25, Jagers Reinette 36, B-eurre -de M-exo-de 4—10, Beurre v. d. Ham 4—11, Beurre Clair- geau 68, Beurre Lebrun 617, Beurre Hardy 424, Beurre Durandeau 210, Duchesse William 312, B-on Clhritien Williams 411, Triomf de Vienne 13 34, Bonne Loui-ss© -d'Avr. 1642, Sol-dat Laboureur 2—12, D-oyenno du Co-mice 515, Seigneur d'Esperen 513, Wijn peren 815, Maagdoperon 414, Vijig-e- peren 614, Jutten '715, Scharlaken- peren 25, Madammo Tre-ve 815, No- veau Po-iteau 37, Marguerite Marilla-t 12'21, Duljespcren 5—9, 'Bergamotten 47, Rone Perzikp-eren 4—10, Callehouts- paren 3—6, Oonseiller Ala Co-ur 311, Dubb. Jutten 1422, Maria Loiuisse 58, Pon-dsp-eren 57, Snijb-oonen 618, Pex- fectbo-onen 3—8, Sijnsche Spekbo-oncn 5 9, Dubb. pr. z. dr. 616 gld., alles per 10O K.G.; Perziken 17, Meloenen 1637, Komko-mmers 12, Bloemkool 59, Roode-kool 57 gld„ alles p-er 100 stuks. VLISSINGEN. Veiling van 18 Sept. Late blauwe 3137, blauwe -eig-enh. 2223 et p. 10 kilo,; maagdepeer 15, C-omp'te do Flandre 6, Sol-dat Laboureur 12, Gravcn- steine-r 10, Keswick 213, D-r Cornelis 1112; Be. Moroda 811; M. de Morilat 10, Clapps 2025, Manks Codlin 8, Wil liam- Duche-sse 58, Go-uit Pendu 6, prui men 1248, v. As-peren 7, Sweedenappel 9, druiven 5456, jutten 815, War- nerskiüg 4, Be. Lo-uise 11—18, the Queen 511, Br. Amaalis 1314, Be. Hardy 1219, Bramen 23, tuiazoet 10, Jacq. Lebel 611, S. d'Esperen 151-8, Scharlaken '68, Triump-he de Vienne 28 36, Transparant de Croncel 1618, Beu Durandeau 11, Marie Louise 6, zo-oto

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 3