Binnenland Uit de Provincie. Middelburg. Gisteren was men zoover gevorderd met het werk tot vei'breeding der VlissingscLe waterleiding tusschen de Nieuwe brug en liet electrisch gemaal, dat het water wel kon worden toege laten. Het was nog niet dc bedoeling om dit al direct te doen, maar wel werd gemerkt, dat de kistdam bij de nieuwe buig het niet lang meer zou uithouden en u irom werd besloten ten spccdigst9 de kipkarraiis cn ander materiaal uit dc diepte to, verwijderen. Tot half ticp was men hiermede bozig. Hot bleek goed gezien, want nog geen uur later brak de dam door en stroomde het water do 1.80 M. dieper dan de vest, gelegen watergang in. Met grooto kracht veel leven en een akeligen stank, stroomde het Water onder de Langovïelebuitenbrug door en deed denkon aan een waterval. Kerknieuws. Onderwijs. Telegrammen. ziekten zou iets volmaakt nieuws zijn in de vaccintherapie; sterker iets r:evoiu- tionnairs. Als in Engeland die zickto al 10 jaar zich handhaaft en men daar met#.pok- stof inent al dien tijd, terwijl bovendien do maatregelen tot keering veel strenger daar zijn dan hier, dan is het een dun resultaat, wat te denken geeft. Vooral waar de ziekte daar een minder ernstig karakter draagt nog dan hier. M.i. zou een zich hardnekkig hand haven van de ziekte in Engeland gedu rende 10 jaren ondanks enting (en stren ge maatregelen) niot erg voor het nut daarvan, pleiten. En evenzeer zou, als men er niet inent, aan inenting zeker niet een al te groote botëekenis behoe ven gehecht te worden, waar do ziekte Ejogal tam verloopt, zoowel wat het ge tal zieken en dooden als do uitbreiding over het land "betreft. Ik waag het al thans do veronderstelling te ponecren, dat wij in deze met een tamel\jk nuffig- kieskeurigen ziekte-verwekker te doen hebben, die lang niet iedereen van zijn gading vindt; anders zouden er in een stad als Rotterdam veel en veel meer gevallen moeten zijn en deze zich ook in plaatsen met een druk Rotterdamsch verkeer, als Amsterdam, voel meer heb ben voorgedaan. Ook in dit opzicht ver toont de alastrim een heel afwijkende, inborst van de variolae. Ware (Jat an ders, dan leefde er, bij manier van spre ken, geen enkele ongealastrimcerdo Kaf fer meer. En aan die kieskeurigheid eer dan aan de vaccinatie, wil ik maar zeggen, dat ik geneigd ben de beperking van het envel too te schrijven. Wat ten slotte de strijdkreet tegen de ziekte: „enten", „enten", „enten",aan gaat, waarbij over de doodolijko gevol gen voor kinderen gedeeltelijk en over die bjj oudere monscnon heelemaal wordt heengeloopen, daartegen maakt meine Wenigkeit front. Waar ik niet de verantwoordelijkheid op mij kan nemen voor wat ik doe, voor do schade, dia ik wellicht aanricht, mag ik niet zonder bewijzen In handen te hebben voor het nut daarvan en niet zonder inlichting vooral vooraf, mir nichts, dir nichts gaan enten. Hersenontsteking (encephalitis) is vr-eï gevaarlijker dan witte pokken over het geheel en het afdoende jjiewijs voor de doelmatigheid van koepokstof tegen alas trim, kaffer- of witte pokkon moet, ik herhaal, meen ik nog geleverd worden bovendien. Met twijfelachtig nut van vac cinatie iemand blootstellen aan de kans een doodelijke hersenziekte te krijgen, mag niet volgens Bartjes. En zelfs met vaststaand nut. vind ik aan „enten" nog een niet te verdoezelen zelfkant tegenwoordig. Vaccine eren is Sen sprongln het duister geworden, w a a r b j men zijn hals "kan breken, "en het is de vraag dus of soms de remedïö niet erg Sr Is dan de kwaal. Vragen van het Eerste Kamerlid Mendels over de Giessen-Nieuwkerksche moord zaak. Het Eerste Kamerlid, Mr M. Mendels, hoeft de volgende vragen gericht tot den Minister vaar Justitio. Is het tor kennis van don minister ge komen, dat hij de openbare behandeling in revisie van de strafzaak togen do ver dachten Klunder on Teunissen voor bet Gerechtshof te Amsterdam, door den des- betreffenden getuige onder cede is ver klaard, dat onderscheiden aan hem uit gebrachte politie-rapporton' betreffende plaats gehad hebbende onderzoekingen en verhooren, niet bij hot dossier dier straf zaak in eersten aanleg gevoegd zijn, zoo dat da verdachten en hun verdedigers van het bestaan, althans van den inhoud daarvan, onkundig zijn gebleven, doch dat niettepiin de rechtbank, die in deze zaak te oordeelen had, in de gelegenheid is gesteld van die stukken „ad infor- mandum" kennis te nemen. Is de minister van oordeel, dat zulk een handelwijze wettelijk of moreel toe laatbaar was, of is hij niet veeleer van meening, dat het euvel van tersluiks be- invloeden van een in strafzaken recht sprekend college, door' geheime stukken buiten de verdediging om, in Nederland onbestaanbaar moest worden geacht? In dit tweede geval, acht de minister het dan noodig, ten aanzien van het ge beurde, maatregelen te treffen van repres sieven of/en preventieven aard? Zoo ja, welke? Staking te Bergen op Zoom. Gistermorgen is te Bergen op Zoom naar aanleiding van een gesteld ultima tum, de staking in de bouwvakken in gegaan. Op het oogenblik zijn pl.m. 180 bouw vakarbeiders in staking. Hier en daar Werkt nog een enkeling. Donderdag e.k. heeft een conferentie van werkgevers en werknemers plaats mot den ftijksbemiddelaar in Den Haag. Een dreigend conflict in Sas van Gent. Aan do stijfselfabriok te Sas van Gent dreigt een conflict uit fce breken, daar da directie op de ver zoeken der samenwerkende organisaties zelfs geen antwoord geeft. Gevraagd is, het minimumloon to bren gen pp f22 per weak; invooring van tnzcy Worth a crown Do origineel» pepomtrrnl zes vacantiedagen; doorbetaling van de christelijke feestdagen, en een regeling voor' de betaling van overuren. Hoewel de directie geen antwoord op deze verzoeken heeft gegeven, heeft zij toch inmiddels aan de arbeiders bekend gemaakt, dat voortaan per week f 250 beschikbaar zal woruen gesteld voor loonsverhooging. In een viertal vergaderingen te Sas van Gent is met het personeel verga derd. Met algemeene stemmen werd be sloten het werk op Maandag 23 Septem ber te staken, wanneer de directie blijft weigeren om de organisatie te erken nen en aan de redelijke verlangens der arbeiders te' voldoen. Het personeel, van ruim 200 personen, 13 georganiseerd in de Belgische en Ned. moderne organisatie van fabrieksarbei ders en in den R.-K. fabrieksarbeiders- bond „S.t. Willibrordus". Voor de arbeiders van do cokesfabriek te Sluiskil zijn eveneens verzoeken In gediend als aan. de stijfselfabriek te Sas van Gent. Blijft ook deze directie weiger achtig de gevraagde verbeteringen In je voeren, dan zal ook aan dezo 'fabriek zeer waarschijnlijk een conflict uitbreken. Dnor de voorzorgsmaatregelen is voor komen, dat den. aannemer schade werd berokkend Men kreeg bij de Langevïele- brug een voorproefje van den stroom, die zal ontstaan, als het electrisch ge maal het overtollige „water want na den bijzonder drogen, tijd, zal ook die natte moesson wel weer komen zal opzuigen. Van het gemaal moeten de pompen nog worden gesteld, en de uit laat van het kanaal worden aangelegd. Vlissingen. Hedennacht om ongeveer half een werd brand ontdekt in een perceel in de Breewaterstraat, waarin ge vestigd is de sleeperij van den heer van den Berg. Boven den stal, waarin wagens waren opgeborgen, lag een met hooi ge vulde zolder. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen. Do brandweer heeft met do beido motorspuitoni den. strijd tegen het vernielend element aan gegrepen en heeft do brand tot, het eono perceel kunnen beperken. Te 3 uur kon do brandweer inrukken en het toezicht overdragen aan de politie, dia mot een slangenwageu ter plaatse achterbleef. Goes. Do afd. Goes van Patrimonium had gisteren in het Slot Ostend© een „Van Houten-avond" georganiseerd, waar voor groote belangstelling bleek te be staan. De zaal Was geheel bezet. Do voorzitter der afdeeling, de heer A. do Lange, verwelkomde de vele aanwe zigen, in 't bijzonder do beide vertegen woordigers der fa. G. J. van Houten, uit Weesp1. In het kort maakte Spr. tevens van! deze gelegenheid gebruik om doel en noodzakelijkheid van Patrimonium uit een te zetten cn op te wekken tot het deelnemen aan den Chr. socialen arbeid, die juist in Zeeland zoo broodnoodig is. Hierna hield een der vertegenwoordi gers der firma Van Houten een inte ressante „en eenvoudige causerie over de toelt van de cacao-boonen, de geschiedenis van het bedrijf der firma van Houten, en de wijze waarop do bekende Van Houtens cacao, chocolade en bonbons geprodu ceerd worden. Er werd met groote aandacht geluis terd. De lichtbeelden, die het gesprokene verduidelijkten, waren bijzonder scherp en gaven eon idee van het reusachtige be drijf van de firma Van Houten. Het was een leerzame avond, waarvoor de voorzitter aan het slot namens de aanwezigen de firma Van Houten hartelijk dankte. In de pauze werd aan de bezoekers een reep heerlijke chocolade en bij den uit gang een pakje, inhoudende enkele Van HoutensJproiflucten uitgereikt. Wij twijfelen er niet aan, of de Goesche afdeeling van Patrimonium heeft goed ge daan dezen avond te organiseeren, waar toe zij alleen door de royale houding der firma Van Houten in staat werd ge steld. Grijpskerke. Maandagmiddag vergader de de Raad dezer gemeente. Alia leden waren present. Overgelegd wordt rle rekening van den Vleesclikeuringsclienst ovor 1928 waarbij meegedeeld wordt, dat de gemeente als aandeed van het batig slat f74,42 ont vangt. Hot verzoek van do Nod. V etroeniging tof bevordering van den arbeid voor on volwaardige arbeidskrachten om too to treden als lid wordt op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen.. Op het verzoek van de Vereeniging voor wettelijke dierenbescherming om in do bouwverordening bepalingen on te nomen in vee,stallingen toestellen aan to brengen, om bij brand het vee ineens los te kun nen maken, wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. De begroeting voor 1930 van het Bur gerlijk Armbestuur wordt, na onderzoek, met algemeene 6temmen vastgesteld op f 2008.94. Een door B. en W. voorgestelde wij ziging begrooting dienst 1929, betreffen de oun. de bestrating in do kom, subsidie aut.odienst en subsidie werkloozenkassen wordt z. h. st. aangenomen. Vervolgens rapporteeren B. en W. over het ingekomen schrijven inzake den aan leg van een verharden weg in Hoogelando. B. en W. zijn o.m. van meening, dat de stoot tot verharden moet uitgaan van belanghebbenden en pas als die het uiter ste hebben gedaan zou kunnen overwo gen worden of de gemeente zal steunen. Daarbij moet in 't oog gehouden worden dat speculeeren op do nieuwe financieelo verhouding gevaarlijk is. De in het schrij ven met kostenberekening vervatte gege vens komen B. en W. te laag voor; bovendien is het zeer de vraag of de destijds toegezegde bijdragen nu nog ge handhaafd zouden worden. De bewering dat de grond in waarde zal stijgen moge waar zijn, het is tevens een motief voor de belanghebbenden om zelf de zaak ter band te nemen. B. en W. ooncludeeren geen voorstel te zullen doen om deze zaak aan te vatten. De heer Rotte betuigt zijn dank voor dit rapport en zegt, dat het zijn bedoeling eewoesfc is een verklaring uit te lok ken of de gemeente overwegen wil te helpen als belanghebbenden b.v. f30.000 bijeenbrengen. De voorzitter, zegt, dat hot niet op den weg van de gemeente ligt hier handelend op te treden. Gemakkelijker is, dat b.v. belanghebbenden zich vereenigen en het zalf doen, om als do weg er is, de ge meente te verzoeken het onderhoud voor haar rekening te nemen of eon ja.arhjksc.bo bijdrage in. do kasten van onclerhóud te geven. Ook zou kunnen overwogen wor den oen bijdrage te geven in de kosten van aanleg. Een voorstel doen B. en W. echter nog niot wijl de plannen nog veel te vaag zijn1. De lieer Vos vindt een wegbreedte van 21/2 M. te smal. De heer Rotte zou gaarne uitgesproken willen zien welk bedrag be langhebbenden zouden moeten bijeenbren gen voordat de gemeente helpen, zal. De hoer de Buck gevoelt weinig voor zoo'n uitspraak daar do gemeente zich voor uit niet kan binden. Do voorzitter wijst er op, dat op zulke vage gegevens geen uitspraak kan gedaan worden. De gemeente zou .dan voor el- ken weg moeten gaan' bepalen hoeveel belanghebbenden zouden hebben bij te dragen, wat in den blinde werken is. De heer Louwerse zegt in 't algemeen voor wegsverbetering te zijn. Hij heeft, sinds deze zaak aanhangig gemaakt is, verschillende belanghebbenden gesproken en is van meening, dat do thermometer bij betrokkenen wel wat laag staat. Zoo lang geen concreet voorstel of plan er is kunnen we niets doen. Spreker gelooft, dat de aangelanden dia er wonen een te zwakke groep vormen om zoo veel to prestoeren, Na nog eenige discussie wordt goed gevonden dezo zaak voorloopig te laten iruston. A;ji de orde komt dan de begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1930. Bij verschillende posten wordt toelich ting gevraagd en gegeven of worden op merkingen gemaakt o.m. ten aanzien van den post jaarwedde veldwachter, welken post B. en W. meenden' te moeten stel len op het volgens de regelingj geldende bedrag van f1350. Sommige loden vinden deze som te hoog. De hoer Rotte meende, dat het vorig jaar besloten was niet hooger te gaan dan f 1200 en is teleurgesteld dat nu hooger post is geraamd. De hoer Vlieger vindt het treurig als we gedwongen worden iets tegen onzen wil te doen en wil protestoeren tegen ©en dergelijke manier van handelen; hij wil afwachten' of de begrooting weer niet goedgekeurd zal worden en wenscht niet op de zaak voorui t te loop en. De heer Louwerse zegt het salaris ook te hoog te vinden, doch van een actie van een enkele gemeente wacht hij niet veel succes en noodgedlwongen heeft hij er in toegestemd omdat het toch vechten tegen de bierkaai zal blijken te zijn. Do voorzitter is van moening, dat er geen ontkomen aan zal zijn; enkele ge meentebesturen hebben 't vorig jaar niet toe willen geven en het gevolg is, dat de begroeting daar nu nog niet is goed gekeurd. Andere ambtenaren kunnen nu hun jaarwedde niet uitbetaald krijgen en naar hij gehoord heoft is zelfs een proces ingesteld om die wedden uitbetaald te krijgen. De heer Vlieger stelt voor de jaar wedde terug te brengen tot f 1200, welk voorstel de heer Rotte steunt en na stem ming met vijf stemmen tegen wordt ver worpen. Voor stemden do voorstellers. Met algemeene stemmen wordt de bo grooting vastgesteld op een bedrag van f19.111 en met een post voor gom. in komstenbelasting van 9070. Bij do rondvraag worden nog eenige opmerkingen gemaakt over do reeds aan gevoerde steen voor do kom der gemeen te; over den' toestand op den hoek bij Wisse, die veranderd is; of al iets over wogen is om bet uitzicht te verbeteren bjj CLarisse cn voorts hoe ver hot staat met het brengen van electrisch licht in do gemeente door de P.Z.E.M. Binnen kort zal een samenspreking aangaande het laatste punt met een ingenieur van de P.Z.E.M. plaats hebben. Hierna slui ting. Blggekerice. Maandagmiddag vergaderde do gemeenteraad. Allo raadsleden waren aanwezig. Voorzitter burgemeester Si- monse. Na opening met, gebed, herinnerde do voorzitter er aan, dat het heden juist 25 jaar geleden was, dat wethouder P. Dekker als raadslid werd beëedigd. Hij feliciteerde bem met dit jubileum, her dacht dankbaar den arbeid, dien hij voor de gemeente gepresteerd heeft, eerst 10 jaar als raadslid en sinds 5 Jan. 1914, dus 15 jaar als wethouder en sprak den wenseh uit, dat hij de jaren, die hom nog resten, mag werkzaam zijn in het belang der gemeente. Ook de raadsleden, en de secretaris feliciteerden den jubilaris. Dhr Dekker dankte voor do tot hem gerichte woorden. Ingekomen was een schrijven van het bestuur tot wettelijke dierenbescherming .waarin werd aangedrongen, dat in. de bouwverordening zoodanige bepalingen zouden worden opgenomen, dat bij brand in. schuren hot mogelijk zou zijn hot vee met een enkele beweging 'te kunnen los maken, «terwjjl van. God. Staten was in gekomen do goedkeuring van de eigen domsoverdracht der openbare school. Bei- do stukken werden voor kennisgeving aan genomen. Van de Vereen, voor Chr. Volks onderwijs was oen verzoek ingekomen om golden voor aanschaffing van school- moubelen en leermiddelen volgens art. 72 L. O.-wet. B. on W. stelden voor hierop gunstig te beslissen. Z.h.s. aan genomen. Alsnu was aan de orde verkoop der onderwijzers woning. Door het dagelijksch bestuur is 27 Aug. vergaderd met het bestuur van C. V. O. tot onderhandschen verkoop en is daarna door genoemd be stuur geboden de som van f 2500, de woning te aanvaard en 15 Nov. Dit bod is behandeld door B. en W. Zij meencn, dat het te laag is en stellen voor tot publiekon verkoop te besluiten. Dhr Cop- poolse achtte publieken verkoop het bes te, zijnde het meest in hot belang dor gemeente. Dhr Poppe vindt ook het be drag voor oen gebouw staande in de kom der gemeente, te laag. Dhr P. Janse wees er op, dat een groot gedeelte der gomeentenaren er belang bij beeft, dat de woning onderwijzerswoning blijft, als zijnde een woning vlak bjj de school, wa,t weer in het belang is voor het toezicht houden op do kinderen, ook in de speeluren. De woning is ook lang niet goed te noemen, ook moeten we in oogenschouw nemen den weinig beschik baren bouwgrond voor oen- degelijke wo ning. De voorzitter antwoordde: B. en W. vinden .do som te laag, bovendien is het bestuur niet uitgeschakeld. Het kan do woning toch nog koopon. Ook is pu blieke verkoop billijker omda.t cr meer liofhobbers zijn. Ook dhr A. Janso lijkt de som te laag, doch wil do raad er mee door gaan, dan kan hij er zich bjj neerleggen. Dhr Dekker is geheel te gen onderhandschen verkoop en hij laakt het, dat dhr P. Janse de gebreken van het huis te veel op den voorgrond schuift. Dhr Janse antwoordt hierop, dat het al gemeen bekend is, dat de woning invlech ten, toestand verkeert- Zou het bij aan koop niet worden afgebroken, heel veel zou or aan moeten worden verbeterd. Het is te begrijpen, dat het bestuur de woning begeert. Vandaar, dat een aan nemelijk bod is gedaan, gezien de voor afgaande besprekingen. Dhr Poppe stem de toe, dat een groot deel der bevolking belang in den aankoop stelt, doch ook particulieren kunnen er belang in stel len. Hot .bestuur kan het toch ook kno pen. Hij vindt het bod te Jaag en wil eerlijk blijven tegenover de geheele bur gerij. Dhr Dekker zeide: wij zitten hier in pet belang der gemeente en niet in het belang van het schoolbestuur, bij publieken verkoop kan ieder het koopen. Dhr Coppoolse zeide, dat het bjj hem niet ging over den prijs, hij wil als het moet liever voor minder publiek, dan nu onderbandsch. De hoer J. Jansen deelds de gedachte van Coppoolse. Dhr Moeas gaat het sche meren. De vorige vergadering is besloten dat er onderhandelingen zouden worden gevoerd over onderhandscb© verkoop en nu gaat het de richting uit van publieken verkoop. De voorz. antwoordde, dat de vorige vergadering besloten is dat B. en W. met het schoolbestuur zouden on derhandelen, echter geheel vrijblijvend. Juist door genoemde onderhandelingen zjjn B. en W. meer en meer tot de overtuiging gekomen, dat publieke ver koop beter is dan onderhandsche ver koop. Hierop werd het voorstel publieke verkoop z.h.st. aangenomen. Besloten word bij verkoop do volgende voorwaar de! te stellen: dat, daar hot huis wa,t vooruit staat, hot bij mogelijken her bouw in do Ijfn .moet worden gezet van de woningen van Vorhago en Vador en het alsdan, vrijkomende stukje grond weer, ten bate der gemeente te doem komen. Do verkoop zal zoo spoedig mogelijk plaats hebben. Dhr J. Janso stolde voor bjj verkoop hot bod van f2500 te handhaven. Dhr Poppe was daar sterk tegen. Besloten werd te verkoopen voor het hoogste bod zonder meer. Van den Bij'z. Vrrjw. Landstorm was oen vorzoek ingekomen oen prijs beschik baar te willen stellen, voor ©en te houden schietwedstrijd. Besloten werd f2.50 te goven. Do gemoentebegrooting 1930 werd vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op een be drag van 15.036.04, met een post on voorzien van f2285.69. Bij de behandeling der begroeting, post straatverlichting, vond dhr P. Janso golegenlioid te vragen, wanneer we hier electrisch licht zullen hebben. Do voorz. antwoordde niets met zekerheid te kunnen zoggen, doch sprak den wensch uit, dat het niet al te lang meer zal duren. Ook wees de heer P. Janso er op, geen post te vinden voor het gras en houtgewas op de begraaf plaats. Daar dit jaar do helft van het hout om de begraafplaats zal worden gehakt, werd alsnog een post van f25 hiervoor op de begrooting geplaatst. Bij de rondvraag vroeg dhr Poppe stren ger politietoezicht bij de café's in do duinen, het gaat daar soms bar too en ook wordt den bewoners van den Duin weg overlast aangedaan. B.v. Zaterdag is het er tot diep in den nacht een dron kemanspartij geweest. Beloofd werd sc.her per politietoezicht. Dhr Coppoolse vroeg opsnoeiïng van een houtkant aan een voetpad, wat werd toegezegd. Hierna sluiting. Ned. Herv. vKerk. Beroepen te Menaldum II. P. Forl.- gens te Voorschoten. To Hanswecrt J. K. Lofvers, cand. te Wieringen. Ta Marken F. K. v. Evert, cand. te »'s Gravenhago. Aangenomen naar Annerveen, J. M. Roelofsen, cand .te Amsterdam. Bedankt voor Huizon J. Ch. W. Kruis- hoop te Soest. Gerof. Kerken. Beroepen te Eindhoven A. K. Krabbe te Mijdrecht. Aangenomen naar Wostbroek W. Schou ten, canA te Vreeswijk. Bedankt voor Opperdoes W- Schouten cand. te .Vreeswijk. Afscheid Dr J. Sevorïjn. In de stampvolle Augustijnerkerk, waar een uur voor den aanvang hondorden op toegang wachtten, heeft dhr J- Severijn in verband met zijn verkiezing tot lid van de Tweede Kamer, Zondag-avond af scheid genomen van de Ned. Herv. Ge meente te Dordrecht, sprekende over 1 Cor. 15:68, waar bjj hij handelde over 1. de roeping, 2. de vervulling, 3. do vrucht van het werk des Ileeren. Dr Severijn besloot zijn predikatie met de gebruikelijke toespraken, waarna de ge meente hem staande toezong de zegen bede uit Ps. 134. Toespraken werden tot Dr Severijn niet gehouden. De dienst werd bijgewoond door alle collega's nït Dordrecht, ook de moderne, benevens door enkele leden van den gemeenteraad- Dr Severjjn «hiijft te Dordrecht wonen. Dis J. L a 11 g m a n, oud-lid van do Tweede Kamer dor Staten-Goneraal, is Zon dagmorgen, Opnieuw in bet predikambt be vestigd, als voorganger van de Nod. Herv. Gemeente to Wassenaar. Als bevestiger trad op, Mr Dr J. Schokking, burgemeester van Katwijk. *s Middags hield Ds Langoiani rijn Intree- predikatie. Als uitgangspunt koos hij dm tek'st uit 1 Cor. 3:0, de woorden„Dienaren flea Nieuwen Testaments". Ds Offringa van Scbevemingen wensohfca als consulent de gemeente met Ds Langman geluk. „Uit de Tweede Kamer", aldus spr. „komt nog wel ©eng iets goeds". Dm nieuwen predikant werd tenslotte too- gezongm Psalm 134 3. Waarde. Zaterdag j.L Blaagden tö Am sterdam o.m. voor het examen ingesteld door den Algem- Nederl. Politiebond, ter verkrijging van. het politiediploma dhrn P. Klap Azn en H. van Koeveringe. Laatstgenoemde behoort thans tot do Militaire Politietroepen, gedetacheerd ta Bergen op Zoom. Nisse, Benoemd als onderwijzer aan fla Nutschool te Slikkerveer .dhr N. M. v. d. Velde, thans onderwijzer aan da O. L. school alhier. De opening van de zitting der Staten- Generaal. DEN HAAG. Hedenmiddag had in 'do Gra- felijko zalen de jaarlijksch© plechtigheid plaats van het openen der zitting dor Staton-Gen oraal floor H. M. de Koningin. Ook ditmaal verge zelde H. K. :H. Prinses Juliana hare ouders. Vooral in do nabijheid van het Paleis, maar ook langs dm weg, wolken do Koninklijke stoet volgde, was, mede dank zij het schitte rende weer, do belangstelling van het publiek groot. Er waren duizenden kijMustigm op Üe hoon. Aan woorsrijdm van don Paleis-ingang was oen ©OKrCampagnio jagers opgesteld. Do Kon. Militaire Kapel spoel do, torn de Koninklijke familie in do statiekoots stapte, het Wilhelmus. Tegelijkertijd dreunde het nerato mjauulschot

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2