Doodt elke -mug*! j^j sproeit met i/* Uit de Provincie. Zoeklichtjes. Kerknieuws. Onderwijs. De tijd ligt nog niet ver achter ons, toen het scheen dat de Socialisten zoo ongoveer de heele wereld zouden regeeren. In do na-oorlogsche dagen, toen do kro nen over de straten rolden, hadden de Socialisten een geweldigen invloed. De revolutie heeft echter in meerdere landen een heftige reactie te voorschijn ge- roepon. In Italië hebben de fascisten de teugels gegropon en heerscht Mussolini opper machtig. En in Oostenrijk, waar de Socialisten een tijdlang overal do baas speelden, is ook ernstig sprake van oen staatsgreep waardoor de fascisten de door hen ge- wenschte dictatuur kunnen vestigep. Het een zoowel als het anderis moor dend voor de rechten en de vrijheden van het volk. Ons volk de Socialisten die in waar heid het volksbelang wenschen te dienen incluis kan dan ook niet dankbaar genoeg zijn, dat de in 1918 aangekondigde rovolutie mislukte en dat de pogingen in die richting krachtig den kop werden in gedrukt, en dat onder de gezegende regee ring van onze Vorstin de grondwettelijke rechten en vrijheden gehandhaafd bleven. OPMERKER voorzitter van de sociaal-dem. raads fractie „In antwoord op uw verzoek d.d. 7 September 11., moeten wij u modedeelen dat de door u gestelde voorwaarden ons beletten met u in onderhandelingen te tredon. In punt IV van uw voorwaarden stelt u voor: Een overeenkomst tusschen par tyen en het op zich nemen van verplich tingen door deze partijen. Wjj achten dit in strijd met art. 45 der gemeente wet, volgens hetwelk de leden van den gemeenteraad stemmen zonder last van of ruggespraak met hen die benoemen. Dit echter buiten beschouwing latend, meenen wij, dat ook een eventueel aan vaarden van de door u gestelde voor waarden, welke o.i. een geheel program inhouden, door eenige fractie in den gemeenteraad zou beteekenen, dat de tot deze fractie behoorende raadsleden zich den wil van de soc.dem. fractie lieten opleggen, tengevolge waarvan zij hun zelfstandigheid geheel zouden ver liezen. Wij zijn van meening, dat een oplos sing van de wethouderscrisis niet dicta toriaal, doch door overleg tot stand moet komen. De correspondent van do „N. R. Crt." meldt hieromtrent nog: Omtrent de houding der burgerlijke raadsfracties ten aanzien van de voor waarden der soc.-democraten, is nog niet veel te zeggen. De chr. hist, raadsfractie heeft aan de soc.-democraten bericht, dat de door dezen gestelde voorwaarden 'haar belet ten, in onderhandelingen te treden. Zij wil zich geen program laten opleggen. En namens de fractie van den Vrij heidsbond is eenvoudig aan de sociaal democraten bericht, dat zij niet wenscht mede te werken tot do vorming van een college van B. en W. op de door dezen gestelde voorwaarden. Daarentegen heb ben de katholieken en anti-revolutionai ren den draad nog niet doorgeknipt. Ver moedelijk zullen zij heden in een orn- standigen brief meededen, onder welke voorwaarden zij wel in de eischen van de soc.-democratcn wenschen te treden. D. Boddeus. ,f Zondag is te Hillegom plotseling over leden de heer D. Boddeus, notaris al daar. De overledene, die den leeftijd van 56 jaar bereikte, werd in 1902 candi- daat-notaris, 10 jaar later volgde zijn benoeming tot notaris te Schiedam, waar hij ongoveer 15 jaar werkzaam is ge weest. Te Hillegom was hij notaris sinds 8 November 1927. osf'-etiquette, omdat de stukken dan eter in het oog vallen. De Luchtpost- ótiquetten zijn kosteloos aan de kan toren verkrijgbaar. Prinses Juliana. Prinses Juliana zal in verband met de hervatting van haar colleges aan de Leid- sche Universiteit vandaag haar villa te Katwyk aan Zeo weer betrekken. Het Ned. Vakverbond. In bot te Rotterdam gehouden Congres van het N.V.V. werd bet volgende urgen tie-program vastgesteld: 1. Volledige doorvoering voor allo werk nemers, van de wettelijk geregelde 48- urige werkweek, ook voor het overheids- en spoorwegpersoneel. 2. Ratifikatio van de achturen-konventie van Washington en andere kon ven ties der Internationale Arbeidskonferenties. 3. Wettelijke vakantie-regeling voor alle werknemers, met een bijzondere regeling voor jeugdige personen. 4. Bijzondero bescherming der arbeiders (sters) in de huisindustrie. 5. Arbeidswetgeving voor den landar beid. Minimumloonen voor landarbeiders. 6. Wettelijke regeling der winkelsluiting. 7. Bindend-verklaring kollektieve ar beidsovereenkomsten. 8. Staatspensionneering en verbetering der bestaande invaliditeits- en ouderdoms zorg. 9. Verbetering Zeeongevallenwet en re geling der rechtspositie van kapiteins en schepelingen. 10. Wettelijke regeling der ziekenfond sen en instelling van gezondheidsdiensten. 11. Werkverruiming. WerMoozenzorg. Wettelijke regeling der werkloosheidsver zekering. 12. Wettelijke regeling der arbeidsbe middeling. 13. Medezeggenschap en bedrijfsorgani satie. 14. Verdere opheffing dor onderwijsver- slochteringen. Zorg voor de niet-leerplich- tige jeugd. Uitbreiding van nijverheids- en handelsonderwijs. 15. Verbetering van do salarieering van het Overheidspersoneel, ook van dat in lossen dienst. Verbetering van do rechts positie van het Overheidspersoneel en re geling van do rechtspositie van hot per soneel in lossen dienst. Sterke beperking van aanstelling op arbeidskontrakt. Betere regeling van het georganiseerd overleg. Maatregelen tegen de aanranding van de wettelijke vrijheid van organisatie. 16. Wettelijke regeling der rechtspositie van de hoofdarbeiders. 17. Verbetering van de wettelijke rege ling der rechtspositie van de mijnwerkers. 18. Volledige erkenning van de vakbe weging bij do samenstelling van door de overheid ingestelde 'kolleges. 19. Afschaffing in de overzeesche ge westen van de poenale sanktie, de heeren- diensten en do exorbitante rechten. Vrij heid van vereeniging, vergadering en drukpers. Intrekking van artikel 161 his van het. Indische wetboek van Strafrecht. 20. Ontwapening. Lfut gf**- do eek bui <v mel twarten banJ denbelasting had ontvangen, „intrekt", op grond: dat hij volgens zijn overtuiging had ge vraagd om een invorderingsverordening op de hondenbelasting; dat hij ten tweeden male aan den secre taris der gemeente Kattendijke had ver zocht om de invorderingsverordening te ontvangen; dat hij bij de uitreiking opmerkte, dat tusschen zijn geteekend bewijs van ont vangst was gevoegd, dat hij genoegen neemt met hetgeen deze verordeningen in houden; dat dit buiten de bevoegdheid van den secretaris is, om op deze voorwaarde de invordering te weigeren, nu hij weigert het bewijs ten tweeden male te teekenen. Besluit bij deze zijn geteekend bewijs in getrokken te hebben. 's Heer Arendskcrke. In de Maandag middag gehouden raadsvergadering, waar in de heeren Vermuo en van Gorsel af wezig waren, werd besloten om in plaats van voor 1 jaar, zooals dit tot heden alhier steeds gebruikelijk was, tot weder- opzeggens toe tot het Werkloosheidsbe sluit 1917 toe te treden. Aan den heer L. J. van den Eta.de, wordt op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de open bare lagere school te Nieuwdorp, zulks wegens zijne benoeming tot hoofd van de openbare lagero school te Geersdijk (gem. Wissenkerke). Naar aanleiding van een tweetal advie zen van do Gezondheidscommissie zetel Goes, wordt besloten de perceelen sectie D uos. 629 en 630, plaatselijk gemerkt wijk G no. 37 en 36, onbewoonbaar te verklaren. Verder wordt besloten goed te keuren, de begrooting van den gemeen schappe- 1 ijken keuringsdienst van vee en vleesch in den Keuringskring Heinkenszand voor 1930, vastgesteld door den Raad der centrum-gemeente 'Heinkenszand, op een bedrag in uitgaaf van f3453.50. Nadat in de begrooting der gemeente voor 1929 eenige wijzigingen waren aan gebracht, wordt vervolgens voorloopig vastgesteld de rekening dozer gemeente over het dienstjaar 1928 in ontvang op f 103.712.07 en in uitgaaf op f 88652.4,2 alzoo met een goed slot van f 15.159.65. Thans worden goedgekeurd de reke ningen van Tiet Burgerlijk Armbestuur van 's Heer Arendskerke en van het Groot Armbestuur van 'sHeer Hendriks- kinderen, beiden over het dienstjaar '28, eerstgenoemde in ontvang op f36.497.95 en in uitgaaf op f25.425.89, alzoo met een goed slot van f 11072.06 en laatst genoemde in ontvang op f7138.12 ea in uitgaaf op f4666. 41 Vs. mitsdien met een goed slot van f2471.70Va. Bij de rondvraag vraagt de heer San dee of bij de oprichting Van het transformatorhuisje op den dijk vlak bij het dorp Nieuwdorp er rekening mede zal worden gehouden, dat het gebouw tje zoodanig zal worden geplaatst, dat er nog voldoende ruimte overblijft voor wielrijders om over den dijk te fietsen. De voorzitter zegt, dat de juiste stand plaats van het to bouwen transformator- huisje nog niot is aangegeven, doch met don wenk van dhr Sandoe zal rekoning worden gehouden. Rltlhem. De gemeenteraad hield Maan dagmiddag een openbare vergadering. Allo leden waren tegenwoordig. Ingekomen was o..m. de goedkeuring van God. Staten, dat do betrekking van secretaris en gemeente-ontvanger door één persoon wordt vervuld, en dat de zekerheidstelling van den ontvanger is vastgesteld op f 1000. Dit bedrag zal door den gomcento-ontvanger moeten worden gestort op een bankinst"":'w door den gemeenteraad aan to wij'zen. Tot ambt. van flen burg. stand wordt met alg. st. benoemd dhr J. Vador. Do pensioengrondslag van dezen als secreta ris, ontvanger en ambtenaar v. d. burg. stand wordt vastgesteld op het tegenwoor dige salaris. De gemeento-rekening over 1928 wordt aangeboden. Ontv. fl5.129.35V2, uit. fl4.078.62V2, goed slot f 1050.73. Kapi- taaldienst f3588.25. Tot het nazien van de rekening worden benoemd W. Boogaard en J. de Pag tea'. Het kohier van do wegenbelasting wordt vastgesteld op een bedrag van f466.41. Aan B. on W. wordt opgedragen prijsop gave aan 'te vragen van een brandkast. In een volgende vergadering zal hierom trent een besluit worden genomen. Nadat de n.ieuwe gemeente-ontvanger door den burgemeester is beëedigd, wordt overgegaan tot een geheime zitting tot het houden van beis preking en inzake het slachthuis. Bij heropening der vergadering wordt besloten aan den laagsten inschrijver f 15 to geven pxi de goheelo inschrijving te laten vervallen. Een herbestoding zal wor den uitgeschreven volgens bestaand be stek, met oplevering van het work in do eerste helft van 4pril 1930. Bij de rondvraag vraagt dhr B. J. de Pagter wat er gedaan wordt met destee- nen en de brik, die nog aan den kant van den weg liggen. Dhr W. Boogaard vra,agt naar den aankoop van grint en dhr J. de Pagter klaagt over hetstraat- Wjiter, dat in zijn welput loopt. De voor zitter antwoordt hierop, dal deze week do straatmaker komt, dat hij spoedig de grint zal aankoopen en dat hij do afvoer van het straatwater zal laten verbeteren. Namens den gemeenteraad dankt dhr W. C-evaal den burgemeester voor diens extra-wericzaamheden tijdens de vacature van secretaris. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ouwerkerk, J. N. Drost, O.-I. pred. met verlof te 's-Gravenhago. Aangenomen naar Wapenveld, G. v. d. Zee te Den Bommel (Flakkee). Geref. Kerken. Tweetal te Leens, A. B. W. M. Kok te Zaamslag en J. B. v. d. Sijs te Kollumer- pomp. Beroepen te Borger, M. van Wijk te Oostburg. Te Leens, A. B. W. M. Kok te Zaamslag, Te Nieuwe Pekela, J. B. v. d. Sijs te Kollumerpomp. Aangenomen naar Aduard, P. v. d. Sluis te Onstwedde. Bedankt voor Reitsum, J. v. Dijk te Duurswoude. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Rijnsburg, W. Kremer te Kornhorn. Geref. Gemeenten. Beroepen te Meliskerke, J. D. Barth te Vlaar dingen. Emeritaat. Het provinciaal kerk bestuur van Zeeland heeft tegen October wegens 40-jarigen diensttijd aan Ds G. L. Voorhoeve, pred. der Nederd. Herv. gem. te Vlissingen, eervol emeritaat verleend. Zoutelande. Ds De Kam, die het beroep naar De Lier aannam, zal D. V. 27 October dos namiddags afscheid nemen te Zoute lande en Zondag 3 Nov. intree doen te Do Lier, na bevestigd te zijn door Ds G. W. Bastiaanse te 't Woudt. Krabbendijke. Op Zondag 3 Nov. a.s. hoopt Ds Neeleman afscheid te nemen van de Ned. Herv. gemeente alhier. Bijbelvertaling. Pref. Dir. F. Wl Grosheide zet in het Noord Hollandsoh Kerlc- bjad uiteen, waarom z.i. de Gerefornwerdo ■kerken niet (gelijk sommigen willen) oein eigen Gereformeerde Bijbelvertaling ter hand zullen hemen. Prof. Grosheide voert vier gronden aan: 1 „Vooreerst hebben we slechts oen klein aantal mannen, die voor het moeilijke werk dei' Bijbelvertaling zouden kunnen worden, aangewezen. Deden onze Kerken dat, dan zouden 'die mannen, wilden zo binnen af- zienbareni tijd klaar komen, eigenlijk al hun ander werk moeten laten liggen. En dat niet gedurende korten tijd, maar zeker gedurenda jaren. Ik zou dat onverantwoord achten. In do tweede plaats, wanneer onze Kerken opdroegen den Bijbel opnieuw te vertalen, dan zouden ze moeten doen, als de Kerken in de zeventiende eeuw met de Statenbijbel deden en niet als de Synode der Nedorlandsch Her vormde Kerk met haar Synodale vertaling van het Nieuwe Testament deed, d.w.z. zij zouden de nieuwe overzetting 'moeten in voeren. Ik acht het onmogelijk, de Bijbelvertaling zóó te maken, dat ze dadelijk kan ingevoerd worden. Een nieuwe vertaling moot eerst ge keurd en woer gekeurd worden. Die tijden zijn anders dan vroeger. Het is beter, dat, als de Kerken een nieuwe vertaling invoeren, ze er een nomen, die eerst op allerlei ma nieren is getoetst. In de derde plaats, oen Bijbelvertaling tot stand gekomen vanwege de Gereformeerde Kerken zou aanvankelijk alleen in. Gerefor meerde kringen worden gebruikt. Om nu nog maar niet, te onderstellen, dat .ook vele Ge reformeerden voorloopig liover maar den Sta- tonBübel zouden houden. Een Gereformeerde Bijbelvertaling zou allerlei verwarring en m'oei lijkhedon brengen op terreinen waar mensohon van verschillende kerken samenwerken, als barmhartigheid, school en politiek. Eindelijk, een Gereformeerde Bij bol vertaling moet zóu duur w'orden, dat zo praotisoh voor da moeste van onzo mensohon onbereikbaar zou zijn. Vooreerst moet hot vertalen heel wat kosten. Dan mloet oen groot boek, als do Bijbel is worden gedrukt. En toch zeker ten minste in twee formaten, laten we zeg gen een huis- en een kerkbijholformaat. liet zou me niet verwonderen, als zoo'n kerkbijbel- tje ongeveer tien gulden kosten moest. Nu koopen we een klein formaat Bijbel voor éón gulden. En dat kan èn omdat de vertaling eenmaal bestaat, èn omdat hij in zoo groote getallen wordt gedrukt Onze Kerken zouden dus een groot bedrag aan gelu bijoen moeten brengen om het vertaalwerk te bekostigen en de verspreiding van den Bijbel mogelijk te maken, d.w.z. men zou al het werk van een Bijbelgenootschap er bij moeten gaan doen. En dat is weer onmogelijk, als de Bijbels slechts in den kleinen kring der Nederland- sche Gereformeerden zouden worden gebruikt. Dit zijn do voornaamste redenen, waar om ik niet kan voelen voor oen 'Bijbelvertaling vanwege onze Gereformeerde Kerken. In de tegenwoordige omstandigheden lijkt me de weg te zij'n te trachten tot een nieuwe Bijbelver taling te komen, waaraan heel het Protcstant- scho Nederland hoeft meegewerkt". De Kerk en liet sexueelö leven. De 'Korkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Rotterdam heeft besloten, om gedurende de eerstvolgendo maan den, in bijzondere samenkomsten in een der kerken op v,'eekavonden te honden, de groote vragen, die de geesten buiten en in ons vaderland bezig houden op het gebied van de verhouding der ge slachten en wat daarmee verband houdt te doen bespreken door mannen en vrou wen, die zich in het hijzonder op deze terreinen bewegen. De Kerkeraad acht het de roeping der Kerk in onzen tijd om deze vraagstukken niet slechts aan bijzondere vereenigingen over te laten, maar zelf haar stem daar over te doen hooren en aan de gees ten leiding te geven. Alle Ned. Herv. Gemeenten binnen Groot-Rotterdam hebben haar instemming met dit plan betuigd, zoodat de ten deze benoemde Commissie bestaande uit ver tegenwoordigers van elk dier gemeen ten, zich voorstelt, om ook buiten ker kelijk Rotterdam op nader aan te geven plaats en tijd dergelijke samenkomsten te beleggen. De Commissie vond reeds bereid Mej. Mr C. Frida Katz, lid van de Tweede Ka mer en de heeren Mr II. de Bie, Kinder rechter te Rotterdam, Dr J. C. Roose, predikant te Groningen; Mr A. de Graaf, inspecteur van den Centraal-Bond voor Inwendige Zending en Chr. Pbilantro- pische Inrichtingen te Zeist; Dr J. Lam- merts van Ruoren, President-Directeur der Heldringgestichten te Zetten; \\r- Vos kuil, Chef van de afd. Zeden- en Kinder politie te Rotterdam; D. Noordam, Di recteur van het Opvoedingsgesticht van wege de Ned. Herv. Kerk „Valkenheide" te Maarsbergen" om elk een onderworp te behandelen. De eerste samenkomst is bepaald op Woensdag 18 September a.s. des avonds te 8 uur in de Noorder- kerlc aan de Jacob Catsstraat te Rotter dam, waar Mr de Bie, voornoemd, zal spreken over: „Wij en onze kinderen". Dr S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel zal een woord ter inleiding spreken. Slechts personen van 18 jaar en daar boven hebben toegang. Predikanten in algemeonen dienst. Prof. Dr F. W. Grosheide heeft een klacht van een lid der Geref. Kerk ontvangen over de diensten in vacante gemeenten. In zulke gemeenten komt men dikwijls tot „preeklezen" of er ko men predikanten, die niet een hooien Zondag blijven, maar spoedig weer heen gaan om ook in him eigen gemeente te kunnen preekon. i I Prof. Grosheide geeft, toe, dat het oen moeilijk ding is. „Het is hier een strijd van belangen. Vooral, als er in een Classis voel var canto Kerken zijn, mopperen de Kerken, die predikanten Rebben, dat deze zoo dikwijls weg zijn en vragen zc, dat do dominee dan maar drie keer preeken zal. Wat voor de moeste predikanten ook geen kleine zaak is. Tenslotte heeft de eigen gemeente de eerste en de meeste rechten op een dienaar des Woords en het is altijd welwillendheid, als ze hem afstaat. Zij het al, dat ze tot die welwil lendheid op grond van kerkelijk samen leven verplicht "is. Er moest dan ook eigenlijk iets anders geschieden. We moesten als Indië diena ren des Woords voor de verstrooiden hebben. Een predikant, óf aan een groo te Kerk verbonden, die den dienst in de heel kleine kerken vervullen kan, óf één door enkele van die kleine Kerken be roepen, om haar samen te dienen. Zegt nu onze broeder, ja, maar dan krijgen we weer een jong predikant, en we wilden juist zoo gaarne eens een wat ouderen dienaar des Woords uit de stad hebben, dan is ons antwoord tweeledig. 6 Eerst, dat vele, zoo niet de meeste stads predikanten, op grond van hun hoogeren leeftijd toch niet meer in staat zijn zoo veel te reizen en te trekken, als voor het hier beschreven werk noodzakelijk is. Dan, dat Paulus vermaant, de jeugd van Timotheus niet te verachten". De vliegenplaag in den Wifnhuistoren fe Zutphen. De vliegenplaag in den toren to Zut phen stelde de Directie van de Bataaf- sche Import Maatschappij in de gelegen heid een buitengewone demonstratie to geven met haar vliegendoodend middel Shell-Tox. Het personeel van het 'Amsteruamsche Laboratorium der B. P. M. vond bjj bin nenkomst deuren en raamkozijnen zwart van een wriemelende gonzende laag vliegen. Op oordeelkundige wijze werd het offensief tegen de millioenon vlie gen boven in den toren geopend. Met een electrischo verstuiver ging men de insecten met Shell-Tox te lijf. Zoodra do damp do insecten bereikte, vlogen deze oven op, raakten onmiddellijk daar na, bedwelmd en stortton dan dood neer. Na verloop van eenigon tijd waren de vloeren met een dik tapijt van vlie- gen-lijken bedekt, zoodat het noodig was ze in zakken te scheppen en naar buiten t.e brengen. De insecten, die ngg do kracht hadden naar buiten te vliegen, vielen aan den voet van den toren neer, waar hot ook weldra bozaaid was met doode vhegen. Een aantal door Shell-Tox bedwelm de vliegen, die nog kans zagen naar buiten te vliegen, waren eon gemakke lijke .prooi van zwermen zwaluwen, die van alle kanten op dit festijn afkwamen. Na ruim een uur werken was de toren geheel gezuiverd van vliegen en dus zullen de Zutphcnaren, de tonen van hun mooie carillon wederom over hun sclioono stad hooren weerklinken. Luchtpost voor indië. Op 12 September a.3. zal bet eerste postvliegtuig naar Ned. Oost-lndië ver trekken. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alleen medegenomen wordt corres pondentie voor Ned. Oost Indië en ver der gelegen landen als Malakka, Siam, Fransch Achter-Indiö, Philippijnen, Chi na, Japan, enz. Deze correspondentie wordt "opgenomen in de luchtpost-brie venmalen voor Ncd.-Indië en vandaar uit per eerstvertrekkende gelegenheid doorgezonden. Boven en behalve het ge wone porto is een luchtrecht (te ver antwoorden in luchtpostzegels) verschul digd van: voor briefkaarten en postwis sels 40 cent per stuk; voor brieven en andere stukken 75 ct. per 20 gram of gedeelte van 20 ,gram. Het verdient aanbeveling, do stukken, welke bestemd zijn om mei postvlieg tuigen naar Ned. Oost Jncliö te worden verzonden, te voorzien van een „Lucht- Raad van Arbeid. Digi IC. B. is met ingang van 10 Aug. aan mr F. J. Verschuur op zijn verzoek eervol ontslag verleend als voorzitter van den Raad van Arbeid te Breda. DE HEER COLIJN OVER ECONOMISCHE SAMENWERKING. De heer Colijn, lid der Nederlandsche delegatie te Genève, heeft tegenover een vertegenwoordiger van het Alg. Handels blad zijn denkbeelden omtrent economi sche regelingen uiteengezet. Voor een iand als Nederland, zeide hij, zou het al vuol gewonnen zijn, indien mot de oimlig- gondo buurlanden, Frankrijk, Engeland, België en Duitacliland, eon regionale rege ling kon worden getroffen voor een gun stige behandeling van elkanders produc ten. Men hoeft hier een geografisch com plex mot ongeveer 160 milliocn inwon ere, welker deolcn over en weer oen aanzien lek afzetgebied vormen. De wedorzijidsche tariovenbegunstiging zou moeten worden neergelegd in een conventie, die oök voor andere natiën zou moeten openstaan. Het bezwaar der meestbegunstigings1- clausulcs in de bestaande handelsverdra gen noemde de heer Colijn niot onover komelijk, omdat in genoemd complex vrjji- wei alle bestaande handelsverdragen vóór 1935 afloop'un, Rij vernieuwing zou men dan de raeestbegunstlging kunnen beper ken en er de rnuitilateriale tarievenover- eenkomsten van. uitsluiten, met dien ver stande, dat zulke rnuitilateriale conven ties voor ieder toegankelijk zouden zij'n, zoodat staten, die dat zouden wenschen, toch een volkomen m ecu tb eg unsti ging zouden kunnen krijgen, door tot een rnui tilateriale overeenkomst toe te treden. Men zou dus regionale preferentie krijgen, maar een preferentie, die voor allen, die willen meeprofiteeren, zou openstaan en die dus niet noodzakelijk eenzjjldig protectionistisch zou wezen. Het regio nale karakter en do belangengemeenschap zouden in den aanvang den stoot tot zoo iets kunnen geven. Langs regionale rege lingen zou men dan ten slotte tot de algemeenheid kunnen komen. Kattendijke. De inhoud van het schrij ven, dat het Raadslid Hundersmarck aan het slot der Raadsvergadering den voor zitter ter hand stelde, is als volgt: Unaergeteekende J. F. Hundersmarck verklaart, dat hij het door hem geteekend bewijs, dat bij de verordening op de hon- Geslaagd voor de boofdacte te Rot terdam de heeren G. Geervliet te Arnemui- den en F. C. Jansen Verplanke te Hein kenszand. Aan het schriftelijk examen hebben te Rotterdam deelgenomen 351, zich terug getrokken 37. Het gekeelo examen afge legd 314, geslaagd 127.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1929 | | pagina 2